Ir. i J. G. ZUURDEEG, N. BOER, I Boet, Courant- en Melsttkerij, S SEOÖï, 10ÏÏIËMM, 10°, BB dulvertentïem. HEDEN VERSCHEEN (Hiezsrs ¥.t «GHATÏS» SOLIDEMEUBELEN. Anker-Palft-Expeller. Mer-Pain-Expeller. Mer-Pain-Expeller. DEIISAISÖSS ea PANTELONS W BOEKHOVEN Sommelsdijk. EGE TER S beste 2 ware merk II P Is de beste in t gebrui k. Vraaat dezelve bij uw Winkelier beste Paardenbeschermers. In 't Haantje ROTTERDAM. ROTTERDAM. Prachtig en Solied! De Botterdamsche Olie- en Loogfabriek en Handel in ÊTuria, Kijkjes in het Huisgezin IJzer- en Koperwarcn, Huishoudelijke Artikelen, alles onder Garantie voor de kwaliteit. Specialiteit in Slag-ersg-eree Isc huppen 86 BBooifstraat 86, DE ViilEND OER ZIEKEN. Hang No. 18. GROOT MAGAZIJN van alle BVeener bloeien STOFFEERWERK- To M ddolharnis bij A. TEEPE. A. SMIT Jz., HEEREUKLEERMAKERIJ WOLVEfiA. Mand el in B*aitieren en Bianloorarlikelen. BOEKBINDERIJ. HENNEP ENVELOPPEN Houts-, Bruin en SleenkooL-Briqettenvan te wijzen. In oen artikel over don toestand in Oost-Azië zegt het Journal de St. Petersburg: „Wij stellen ons niet ten doel Japan to borooven van do vruchten van zijn overwinningen, maar de vooruitgang van Japan in beschaving zou vroeger of later door verniotiging zijn bedreigd indion niet de beginselen van die besch iving don grondslag hadden waarop het samengaan van de beschaafde natiën berust. Naar deze beginselen moet elke staat onrechtmatige belangen prijsgeven en ze op billijke wijs ongeschikt maken aan het algemeen belang en het waarborgen van den algemeenen vrede. Rusland heeft daarvan een gedenkwaardig bewijs geleverd, waardoor de laatste keizer den naam vredevorst hooft vorkregen. Rusland is vast besloten op dien weg voort te. gaan, en daarom voelt het zich te meer gerechtigd, van anderen dezelfde gematigheid te verlangen Door de overeenstemming tussclien de drie mogendheden wordt Japan niet benadeeld, maar het zal spoedig inzien dat de mogendheden die het bijtijds terughielden op zijn weg waar zijne kracht in da toekomst dreigde te falen, het voortreffelijke diensten hebben bewezen." Dit Russische blad worpt de dikwijls uitgespro kon bedoeling dat Rusland c. s. louter voor de Europeesche en dus voor eigen belangen opkomen, verre weg, en verheft da tusschenkomst van de drie mogendheden tot eon loffelijke en onbaat zuchtige daad, die niet slechts ten behoeve vau China geschiedt, maar niet minder ten gunste van Japan zelf! Wij vreozen dat de Japannors voor deze gemoedelijke redoneering niet zeer vatbaar zullen zijn. Naar de Times uit Petersburg verneemt is do Russische gezant to Tokio aangeschreven, bij do Japansche regeering aan te dringen op spoedige beantwoording van de Russische nota. Japan heeft beloofd, binnen weinigo dagen te antwoorden, zoodra de minister van buitenlandsche zaken was teruggekeerd. In de Russische diplomatische kringen blijft men overtuigd van een vreedzame oplossing. Van andere zijde wordt daarentegen bericht dat het zeker is dat Rusland aan Japan een ultimatum heeft aangeboden. In een onderhoud moet de Japansche gezant te Parijs gezegd hebben: Wij verlangen vooral de krijgssohatting te ontvangen en handelscon cessies te verkrijgen. Wat de quaostie van afstand van grondgebied betreft, die is voor ons niet essentieelwij willen slechts de onafhanke lijkheid van Korea." De gezant verklaardo te gelooven, dat men het spoedig oens zou worden omtrent het vredestractaat. Volgens bericht uit Peking zal de Keizer van China het vredesverdrag bekrachtigen. Uit Odessa seint de correspondent van de „Times" dat zeer hooge autoriteiten hem hebben verklaard dat Rusland volkomen bereid is. den oorlog met Japan te beginnen, indien Japan onbuigzaam mocht blijven ten opzichte van de Russische eischen. Naar luid van bericht aan de „Times" uit Shanghai heeft de Keizer van China aan Li Hung Chang dringend bevel gegeven, te Peking te komen om deel te nomen aan do beraadslaging over het vredesverdrag. Prins Koeng had ook op de overkomst van Li aangedrongen. Enkele prinsen en ministers hebben tot den Keizer het schriftelijk verzoek gericht, don afstand van grondgebied in Mantsjoerije te vervangen door een verhooging van do oorlogschatting. Een soortgelijke petitie aan de Kroon hebben Chinee- sche beambten te Foeking gezonden met betrek king tot Formosa. Lioekoonji en generaal Soeng verklaren dat de Keizer zich liever doodvecht dan een duimbreed gronds van Mantsjoerije af te staai. (Zie vervolg tweede blad.) ©emeaig-i! Slicuws. De algemeene vergadering van aandeelhouders in de Deli-Maatschappij op Zaterdag U. te Amsterdam gehouden, heeft het dividend over 1894 vastge steld op 106,8 pCt. In het geheel heeft de maatschappij in het afgeloopen jaar een winst gemaakt van f6,401,184,77 waarvan bestemd wer den f375,000 voor het pensioentonds der assistenten, welke thans tot f500,000 is gestegen, f935,606,40 voor diverse afschrijvingen en 609,815 ter versterking der reserve, die thans f 5,185,509,40 bedraagt. DE VLISSINGSCHE BOOTEN. Gewone reizigers die naar Engeland willen en haast hebben, of niet van een verlengde zeereis houden, hebben één voordeel boven Koninginnen. Ze kunnen met de Ylissingsche booten naar Queensboro oversteken. Onze Koninginnen gingen op Hr. Ms. jacht de Valk, dat een ouderwetsch langzaam varend schip is. En H. M. koningin Yictoria, die Dinsdag van Ylissingen overstak naar Queensboro, had op Hr. Ms. Victoria and Albert ook een lange reis. De dagboot van de Zeelandwelke Ylissingen twee uur na het vertrek van H. M. koningin Victoria verliet, vond, zoo leest men in de Engelsche bladen, in Sheerness de geheele officieele wereld in rep en roer, omdat het jacht van da Koningin nog niet in zicht was en de Hollandsche mailboot reeds kwam aanstoo- men. Eenige bezorgdheid werd getoond of aan het koninklijk jacht ook eenig onheil zou zijn overkomen. Dech de gezagvoer der van het Hollandsche schip deelde mede dat hij op zeven mijl beoosten het buiten ste lichtschip het jacht van de Koningin en het begeleidend oorlogsschip was voor- bijgestoomd. Er was eenige mist op zee doch het water was zoo glad als een vijver. Al do Engelsche oorlogsschepen in Sheerness waren in vollen vlaggetooi van boegspriet naar achtersteven, en veel aandacht trok in hun midden het jacht der Hollandsche Koninginnen, dat vol gens de gewoonte der Koaiukljjke Marine va.n Holland overdwars gepavoiseerd was. ONBAATZUCHTIG. Als een bewijs van stipte nauwgezet heid en rechtschapenheid kan dienen, dat dezer dagen een boerenknecht, sinds jaren in dienst bij een paar kinderlooze boerenlieden in het naburige S., onlangs bij het overlijden van den man een legaat van 5000 gulden ontving. Nu, kort voor het overlijden der weduwe, verzocht deze hem dringend hare overi ge nalatenschap te willen aanvaarden, als belooning voor trouwen dienst. Doch de boerenknecht gaf ten antwoord „Geef het maar aan uw familie, die het toe komt en het goed kan gebruiken. De baas heeft het voor mij al goed genoeg gemaakt." Tot groot genoegen der familie bleef hij weigeren. Uit Winnipeg wordt gemeld, dat de Indianen in het noorden van ,Dacota (Yer. Stat.) weer op het oorlogspad zijn. Eenige boeren zijn reeds uit hun hoe ven gevlucht. Onmiddellijk is eene afdeeling cavalerie uitgezonden tot be scherming van de farmers. De stoomschepen, die in New-York arriveeren, raporteeren alle, dat zij ijsbergen in den Atlantischcn Oceaan hebben zien drijven. In de jongste revolutie in Peru is er buitengewoon verwoed gevochten. Uit brieven over den opstand te Lima die met de vlucht van president Caceres van Peru is geëindigd, blijkt dat de tweedaagsche strijd in de straten der hoofdstad tal van offers heeft geëischt. Er zijn niet minder dan 1651 lijken begraven en het aantal der gekwetsten wordt op 2000 geschat.. En er streden slechts 7000 tot -8000 man. Een agent voor betrekkingen te Amsterdam zou aan t :eo Ainsterdamsche strijksters, P. Kissing en Corn. Ponthier, een „nette betrekking" bezorgen te Gro ningen. Toen de meisjes Dinsdag de „nette betrekking" zouden aanvaarden, zagen zij, dat zij in een café met damesbedicning, in de Folkingestraat, waren. Dat scheen haar niet te bevallen zij vertrokken on- middelijk en, zonder middelen, riepen zij de hulp der politie in, om naar Amster dam terug te kunnen keeren. De politie te Groningen bezorgde haar dan ook reiskaarten en de Lemmerboot bracht haar weer naar de hoofdstad. Het aantal anti-revol. bladen is met een vermeerderd, door de verschij ning van „De Nieuwe Sjxiarnebode", voor Haarlem en omstreken. In het hoofdarti kel zet de redactie uiteen, dat er „voor ons kranke volk geen genezing is, dan onder de schaduw van het Evangelie van den gekruisten Christus". „Als trouwe zonen der Hervorming, zonder repristinatie begeeren wij de weeropbloeiing dier beginselen, krachtens welke wij ons geroepen zien op staatkun dig gebied de Chr. Historische lijn Ie volgen, aangegeven in „Ons Program". GOUDEN TIENTJES. Men schrijft uit Utrecht aan de N. It. Courant De nieuwe gouden tientjes met de beeltenis der Koningin die voor eenige weken de Munt verlaten hebben, doen hier „opgeld". Zij werden reeds in den aanvang verkocht voor vijftien gulden en dezer dagen hoorden wij zelfs voor een exemplaar tevergeefs twintig gulden bieden. De voorraad, die dit j nr is aangemunt, is dan ook zeer klein ruim een honderd tal en afgaande op de fabelachtige prijzen, die naar men zegt betaald worden voor eeu exemplaar van het voor eenige jaren aangemunte zestigtal waarop voor de eerste maal de beeltenis van Koningin Wilhelmina prijkte, is het verklaarbaar dat de bezitters der thans vervaardigde muntstukken deze niet gemakkelijk uit handen geven. (Zit vervolg 2e blad.) De stem van het bloed. Uit Sleeswijk- Holstein wordt het volgende vooral verhaald, dat onlangs aan de Noordzeekust is voorgevallen. Op een kouden, stonnach- tigen morgen werden de bewoners van een niet ver van hot strand gelegen visschers- dorp door een kanonschot op zee gewekt. Op een kwartmijl afstand van het strand zat een schip aan den grond, reddeloos verloren. De bemanning was in de masten gevlucht en klemde zich aan het touwwerk vast, om niet door de golven te worden weggespoeld. De reddingboot werd klaar gemaakt, maar de wakkere stuurman, Harro, was er niethij was vroeg op weg gegaan naar een naburig dorp. Het wasonmogelijk op hem te wachten want lang zou het schip 't niet meer kunnen uithouden. Acht man roeiden naar buiten in den razenden storm. Zij bereikten het wrak en slaagden er in de schipbreukelingen in de boot op te nomen. Maar één bleef achter. Hij hing hoog boven in den mast, verstijfd tengevolge van de koude, en zij waagden het niet, hem naar beneden te halen, want de boot was reeds overladen en het leven van allen stond op 't spel. Toen zij aan land kwamen, was Harro terug. Hij hoorde, dat er nog één achterge bleven was. „Ik zal hem halen riep hij „Gaat gij mee Maar allen meende dat dit onmogelijk was. „Dan ga ik alleen," zeide Harro en sprong in de boot. Op dit oogenblik verscheen zijn moeder aan het strand. Zij smeekte hem: „Ga niet! Ja vader is op zee gebleven en Uwe ook." Uwe was haar jongste zoon, van wien zij in geen jaren iets had gehoord. „Ga niet, ter wille van je moeder „En die daar ginds," was het antwoord, „hoe weet gij dat ook hij niet nog een moeder heeft Nu zweeg de oude vrouw en vier man voegden zich bij Harro in de boot. Lang zaam stuurt hij door de branding. Het wrak stond reeds geheel ondsr water, en slechts met de uiterste moeite konden zij het naderen. Eindelijk gelukte het. Harro zelf klimt in het want, om den bijna bevro ren schipbreukeling naar beneden te halen. Nu ügt hij inde boot en het gaat land waarts. En wanneer men zoo dicht bij den wal is, dat Harro's krachtige stem boven storm en branding uit zich kan doen verstaan, wenkt hij en roept„Zeg aan moeder, dat het Uwe is Eenige opmerkingen over do huiselijke opvoeding door A. Jougejan Oud-IIoold- ond. te Oud-Beierland (Uitgegeven voor een liefdadig doel) 54 pag. prijs j 0,20. Verkrijgbaar bij allo solide Boekhan del lars en bij den Uitgever. A. v, d. SLUIS te Oud-Beierland. van Goerée en Overflakkee. Zooal niet met rassche schreden toch naderen wij al meer en meer de dag waarop wij geroepen zullen worden te beslissen, wien wij onze provinciale be langen; maar vooral mogen wj niet vergeten ook de belangen van gansch het Nederlandsche volk zullen opdragen. Onze provinciale staten zjjn toch te vens, de kiescolleges voor de leden der eerste kamer der Staten Generaal. Afgescheiden nu van alle politiek, partjjzueht of proportioneele quaesties zal eene der eerste vragen die wij ons dan ta stellen zullen hebben wel deze zijn heefc onze candidaat de noodige capa citeiten om ons te vertegenwoordigen, met andere woorden wil, maar kan hij ook onze belangen behartigen. Yooral in dezen tegenwoordigen tijd moet dit laatste voor ons eilanders eene zeer ernstige vraag zijn, nu het platteland, wil het niet door de groote steden, totaal worden overvleugeld, vertegenwoordigers dient to zenden wien de belangen volkomen en met nadruk kunnen wor den toevertrouwd. Vervolgens dient wel acht gegeven te worden of onze verte genwoordigers wanneer zij geroepen zullen worden leden der eerste kamer te helpen kiezen, mannen zullen afvaar digen met een helderen blik en een open oog, ook voor de behoeften en belangen van ons volk in zijn geheel. De sociale belangen ook die der minder bedeelden treden en terecht meer en meer op den voorgrond en het is een dringende eisch dos tijds dat ook die belangen niet langer verwaarloosd worden. Onze candidaat dient derhalve niet alleen de noodige capaciteiten te bezitten om ons eiland te vertegenwoordigen, maar tevens ook een open oog en hart te hebben voor de sociale belangen van geheel ons volk. Namens eenige kiezers mag ik nu met genoegen constateeren wij voor de a.s. verkiezing een candidaat hebben, die aan bovengenoemde eischen ten volle voldoet. Daarom niet langer den naam verzwegen, do candidaat die wij bedoelen en u zeer ernstig durven aanbevelen is Mr. A. J. C. van WEEL notaris te Ooltgensplaatiemand toegerust met de noodige capaciteiten, gehecht aan ons eiland doorkneed in polder- en gemeen tezaken in 't kort iemand op en top bekend met de belangen van 't platte land in 't algemeen en met die van ons eiland in het bijzonder tevens iemand wiens hart zit op de rechte plaats, edel moedig en rechtvaardig begaan mot het lot zijner minder bedeelde landgenooten, wat hij steeds, niet alleen, door woorden maar ook door daden heeft getoond en van wie wij dan ook verwachten mogen, wordt hij eenmaal geroepen leden dei- eerste kamer te kiezen, hij mannen zal helpen afvaardigen die de sociale belan gen van ons volk zullen ter harte nemen en do sociale vraagstukken flink in de oogen zullen durven zien. Medekiezers van Goereó en Ovcrftak- kéewilt gij ons eiland eens flink en degeljjk vertegenwoordigd zien wilt gij tevens iemand mot een open oog en hart voor de belangen van ons volk in zijn geheel, kiest dan met ons op 14 Mei a.s. Mijnheer de redacteurU bij voorbaat onzen dank voor de plaatsing betuigende namens eenige kiezers UEd. Dienstw. Dienaar en abonné J. D, MIJS. Den BommelMei 1895. Botersloot over de Vleeschlial, BOTTERDAM. Bekroond op de Wereldt. Antwerpen 189-1 VOOli DE Zie Beschrijving en Illustratie in De Wereldkroniekvan 10 Nov. 1894, No. 32. net best gesorteerd en goed koopst Magazijn van Solide Gereed schappen voor alle ambachten. Om redenen van geheel bijzonderen aard konden wij bovenstaande niet als ingezonden stuk opnemen en we:d het op verzoek van den inzender als advertentie geplaatst. Uitgever.) De Coöperatieve Roomboterfabriek ,,«!c Sloep" te Nieuwe Tonge vraagt «1 nemers, van hare GEPASTEURI SEERDE ROOMBOTER. De Boekhouder, Dk. BREESNEE. NOTEERD Witte Suiker (Melis) 24 ets. per 1/2 Ko. en 23 ets. per 5 Ko. Beste Koffie 60. 65. 70. 75 ets. per 1/2 Ko. en bij 21 2 Ko. 21/2 ets. per */2 Ko. minder Thee vanaf 60 ets. per x/2 Ko. Rijst vanaf 5l/2 ets. per 1/2 Ko. Kre'nten vanaf 10 ets, per l/2 Ko. Rozijnen vanaf 10 cis. per lj2 Ko. Zout per 50 Ko. 2V60. Soda per 50 Ko. f 1.60 enz. enz. enz. bekomt c-lko lezer van dit blad lit-t an-'t album voor zieken maat mi' vim g o iden hoogst j helangr' ke en nuti ge bm-k Me» schrijve eene briefkaart aan Richter's Boekhandel te Rotterdam. a-„\v*a\ Ook een groote voorraad EN Itillijkc Prijzen. Uitsluitend Adres: is de boste Kbeumatiek, tegen pijnen van al- ierlei aard? in vrij ving tegen Jicht, Lendenpijnen, kortom Wat mot ''°t bests succes aan te wenden tegen ei-koudheid? Wat moot <lus - voorhan den worden ge houden Prijs 50 cent, 75 cent en ƒ1.25 de flesch. Voorhanden in de meeste Apotheken en bij F. Ad. Richter Co. te Rotterdam. steeds in ieder huisgezin EtIZttVUËSl zijn de Hoorenpakken dieik thans lever voor slechts ƒ17.Door oen extra aanbieding ben ik in de gelegenheid thans wat bizonders te kunnen leveren. Beproeft het eens en u zult verbaasd staan wat prahtige zuivel* wollen Htamgnreii-cn «wart of blauw Ciieviotli- of itukskin^spak- kesï ik lever voor slechts 17..Alles wordt steeds netjes en sterk afgewerkt en solied gevoerd hetgeen tot een der eeoste stelregels behoort. Elk verlangd model kan men bekomen, terwijl een onberispelijke coupe wordt gegarandeort (de stoffen die ik lever zijn zeer sterk) Voorts beveel ik mij aan tot de levering van voor het herfstsaisoen, waarvoor de stalen ter verzending gereed zijn. Vraagstalen en zend dezelve na keuze met maatpak terug en u ontvangt alles weer franco thuis Vele attesten ter inzage. Onder vriendelijke aanbeveling, Deze Drukkerij levert ten spoedigste en tegen concurreerende Prijzen: Gehoortebrieven. Prijs Couranten. Trouwbrieven Catalogussen. Boekwerken. Contracten. Brochures. Diplomals. Registers. Circulaires. Enveloppen. Reglementen. Rouwbrieven. Memorandums. Brievenhoofden. Kwitantiën. Visitekaarten. Adreskaarten. Menu's. Programma Factures. Wissels. Invitatiekaarten. Aanplakbiljetten. Vrachtbrieven. Verooerbiljetten. Enz Enz. bedrukt met naam en firma in verschillende formaten. moer dan 23 jaar gevestigd geweest op liet Dclftsr.hevaart is heden ZevenhuissteegNo. 11 en Hoogstraat No. 119.

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2