Levensverzekering als uiterst solied r aanbevelen, daar zij onder controle staat van mannen, die onder on volko men vertrouwen hebben. De ïïeeren Mr. Heemskerk, Van Kem pen, Jhr. Mr. A. F. de Savornin Loiiman en Seret, die als Com missarissen fungeeren, behoeven ook in dit opzicht geen aanbeveling bij ons volk. Gemengd Nieuws. Rotterdam, April 1895. Gsgezomlesi Nlukkcn. licï'kuieHws. a*redlkbcurten Zondag 5 Mei. Visseherij. Posterijen. RIJKSPOSTSPAARBANK. ¥OkS4EREiH OER AARDE. Yan het geschil tusschen Hoorwe gen en Zweden valt weinig anders te zeggen dan dat de spanning onver minderd voortduurt. In Zweden maakt men zich ongerust over de oorlogstoerustingen, welke men in Hoorwegen tracht door te drijven. Volgens eene mededeeling aan de „Köln. Ztg." zal de Noorache regeering een buitengewone oorlogsbegrooting in dienen, waarin voor de landsverdediging 6,948,000 kronen gevraagd zullen wor den, waarvoor meer dan de helft voor de zeemacht is bestemd. Yoor het aan schaffen van Kray Jorgensche geweren van 6,5 m.M. zijn 557,000 kronen, voor munitie en bewa irplaatsen van kruit 782,000 kronen, voor den aanbouw van een nieuw pantserschip dit jaar 8,000,000 kronen voor 12 snelvuurkanonnen van 65 m.M. 200,000 kronen noodig. Met gerucht gaat dat de Shorthing in plaats van 7,000,000 kronen het dubbele noodig acht voor den aankoop van oor logsschepen in het buitenland. De groote som die Noorwegen eischt voor zijne landsverdediging heeft in Zwe den groot opzien gebaard. Een der groote Zweedsche bladen ziet daarin een aansporing tot Zweden ge richt om de verhouding tusschen beide rijken ten spoedigste te regelen. DE OOSTERSCHE QUAESTIE. Niet zonder eenige spanning verbeidt men in Europa de uitwerking van de ge zamenlijke vertoogen van Rnslftnd, Frankrijk en DuUschiand te gen Japan. De Russische minister Lobanof heeit aan de gezanten te Petersburg verklaard dat naar zijn overtuiging de tusschen- komst van de drie mogendheden, Rusland, Frankrijk en Duitschland, in Oost-Azië, tot geen ernstige conflicten aanleiding zal geven. Die verklaring kan echter uitteraard nog weinig gerustheid schenken, zoolang Japan niet besloten heeft zich te onder werpen aan do vertoogen der genoemde mogendheden. Doet Japan dit niet en blijft het hardnekkig vasthouden aan den eisch het schiereiland Liautoug in te lij ven, dat inzonderheid Rusland, tot eiken prijs verhinderen wil, dan moet er, dunkt ons, wel een ernstig conflict ontstaan. Behalve de pretest-nota welke de Rus sische regeering naar Tokio heeft gezon den, heeft zij ook ernstige vertoogen ge richt tot den Japanschen gezant te Pe tersburg. Een telegram van gisteren uit Shanghai zegt, dat de quae3tie tusschen Rusland en Japan een „zeer ernstige" wending begint aan te nemen. Uit Shanghai wordt aan de „Times" gemeld, dat Li Hung Chang in zijn eerste samenkomst met graaf Ito er op aandrong, dat Japan matig zou zijn in zijn eischen, om do belangen van de westelijke mo gendheden niet op hot spel te zetten. Graaf Ito antwoordde daarop, dat het alleen een zaak was tusschen China en Japan, en dat anderen er niet mede te maken hadden. Japan, zegt de corres- spondent, schijnt de oppositie van Frank rijk, Rusland en Duitschland tegen den afstand van Chineeseh grondgebied niet verwacht te hebben. Het is vooral de afstand van zuidelijk Mantsjoerje, waartegen te Peking veel verzet bestaat. Het grieft den Keizer in het bijzonder, omdat deze provincie een erfdeel zijner voorouders istegen den afstand van Formosa bestaat minder op positie, omdat dit een nieuwe provincie is. De overige artikelen van het tractaat worden draaglijk genoemd. De Japansche regeering heeft op het protest der mogendheden geantwoord, dat het volk in opstand zou komen als zij de inlijving van het Liautong- schiereiland losliet. Japan zal, naar hot zich laat aanzien, daarvan geen afstand doen, tenzij het zwichten moet voor het vereenigd ge weld van de drie Europeesehe mogend heden. Aan eenen oorlog met Rusland, Frankrijk en Duitschland zal Japan zich thans, na eenen oorlog die veel inspan ning gekost heeft, niet zoo dadelijkwagen. Volgens betrouwbare berichten tracht Rusland China te bewegen, de bekrach tiging van het verdrag van Simonoseki eenige dagen uit te stellen. Evenals in Duitschland, laten ook vele bladen in Frankrijk zich zeer vijandig uit over het optreden der drie mogend heden in Oost-Azië. Vooral de samen werking in deze quaestie met Duitschland vinden de Fransohe chauvinisten zeer hinderljjk. Zoowel in Frankrijk als in Duitschland is de meerderheid van mee ning, dat Rusland alleen de vruchten van het gemeenschappelijk optreden zal trekken en dat èn |de Duitsche èn de Fransche belangen geschaad zullen wor den. Een bekend advocaat te Brussel, de heer Straet, is dood op den boulevard gevonden. Straet was de candidaat der sociaal-democraten voor de aanstaande gemeen teraads verkiezingenZaterdag nacht had hij in een koffiehuis een zeer heftig gesprek over de politiek met twee onbekende personen. De politie vermoedt nu, dat deze beide mannen hem hebben gevolgd en vermoord. Paul Médinger, de wel bekende Fransche wielrijder, is te Parijs door zijne vrouw doodgeschoten. Médinger was voor eenige jaren gehuwd meteen Engel- sche vrouw. De verstandhouding tusschen de beide echtgenooten liet veel te wen- schen. Na een hevigen twist schoot do vrouw eerst haar man en vervolgens zich zelve dood. Onderstaande geven we op verzoek gaarne een plaatsje. Aan de Besturen van Christelijke Scholen in Nederland. Het zij ons vergund uwe aandacht te vestigen op de belangen van vele schip perskinderen, die soms, vooral in den winter, een tijdlang vertoeven op plaat sen aan de zee of aan rivieren en vaarten gelegen, waar een Christelijke School is gevestigd en die zich aanmelden om op zulk eene school geplaatst te worden. Wij zijn overtuigd, dat het wenschelyk zou zijn aangaande zulke kinderen eenige gegevens te verzamelen ten einde zoo mogelijk hunne belangen beter dan tot nog toe te kunnen behartigen. Het is natuurlijk niet mogelijk voor zulke kin deren eene school geheel te veranderen of uit te breiden. Zij blijven in den regel zeer kort en komen vaak op den tijd, die bepaalt is voor het samenstellen der' lijsten, waaruit het bedrag der subsidie wordt opgemaakt, en geen schoolbestuur zal er toe over gaan, om hen op den löden Januari als schoolgaande te ver melden, aangezien alsdan de school een geheel jaar daarnaar zou beoordeeld worden. Wel is waar kan men zulke kinderen beschouwen als gasten en ze dus niet op de lijsten plaatsen, maar het zou toch wenschelijk zijn, indien daaromtrent een vaste regeling kon worden gevonden. Het is daarom, dat wij beleefdelijk aan de Besturen verzoe ken, ons te willen inlichten aangaande hetgeen hunnerzijds geschiedt of ook wenschelijk zou geoordeeld worden, opdat ook andere Besturen daarin mochten worden voorgelicht en uit de verzamel de gegevens eenige eenstemmigheid van denkbeelden kan worden verkregen. Wij bevelen daarom de zaak, voor zoover uw Bestuur met zulke kinderen in aanraking komt, in uwe belangstelling aan en zouden ons zeer verplicht achten, wanneer door U Jaan onzen Secretaris eenige mededeeling werd gedaan, hetzij betreffende kinderen uit uwe gemeente, die naar elders gaan met hunne scheep- varende ouders, hetzij betreffende die, welke zich bij U aanmelden. Het zou ons niet passen in dezen eenigen raad te geven. Yfj wenschen veeleer raad te ontvangen, opdat wij dien op onze beurt zouden kunnen over brengen, waar men dien behoeft. Des Heeren zogen over uwen arbeid U toebiddende hebben wij do oer te zijn Uwe dienstw. dienaren Het Moderamen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel H. PIERSON, Voorzitter. A. F. DE SAYORNIN LOHMAN. R. DERKSEN, Secret.-Penningm. Nabij Oberwiesenfeld bij Munchen heeft een schildwacht geschoten op twee personen, naar hij meende burgers, die zijn pest naderden en op zijn aanroepen niet halt hielden. Later bleek echter dat de soldaat op twee militairen had gescho ten en een van hen gedood heeft. De bekende Japansche veldmaar schalk Jamagata heoft tot leer meester gehad een Japansch geleerde Tamasoegi geheeten, die te Amsterdam was geweest en vandaar eene groote bewondering voor de wetten, zeden en letterkunde der Hollanders had meege bracht. Zijne eerste zorg was, zijnen leerling Ilollandsch te leeren. Jamagata vorderde snel en kon alras de boeken lezen, waarin do regelen der krijgskunde, uitgevonden en toegepast door de groote legeraanvoerders, die de Nederlanden tegen Spanje verdedigd hadden, waren neergeschreven. Zooals bekend is besloot het Mini sterie van Justitie een proef te nemen met rijwielen voor de veldwachters, waar voor dan ook bij het opmaken der be grooting een post werd uitgetrokken. Naar wij vernemen is door den minis ter de levering van deze rijwielen na eerst geinformeerd te hebben bij verschil lende fabrieken, gegund aan de Simplex Rjwielenfabriek te Utrecht, hetgeen ons niet alleen verheugd om het beginsel van do bevoordeeling der nationale industrie, maar ook omdat het een bewijs lovert, dat die nationale industrie kan wedijveren met de buitenlandsche, Er herft eene ontploffing plaats ge had in de Schotsihe kolenmijn Denny bij Stirling; 164 menschen zijn gered; er ontbreken er 13, en hoop om hen te redden bestaat er niet meer, Hoe een kroegbaas de opening van zijn drankwinkel sou kunnen aankondigen. Gij allen, die er belang instelt, gij mannen, vrouwon, ouden, jongen, burgers en buitenlui, hoort Ik geef u hiermede konnis, dat ik zooovon mijn drankwinkel geopend heb. Ik stel mij voor dronkaards, arrnon en bedelaars te maken, opdat oppassende menschen zioh over hen zouden kunnen ontfermen. In korten tijd, maar togen contante betaling, kan ik de menschen goschikt maken voor liet armhuis, voor het krankzinnigengesticht on voor de gevangenis. Ik kan de menschen verleiden tot twist, diefstal en moord. Ik kan den staat noodzaken tot meerdere uitgaven, terwijl de welvaart dos volks vormiu- devt. Ik kan u naar smaak dranken aaubiodi n van allerlei soort, dio het aantal ongolukken vermeerderen, gevaarlijke krankheden doen ontstaan of verergeren, en ziekten, dio zonder mijn draukan niet gevaarlijk waren, ongeneeslijk maken Ik verkoop dranken, die sommigen het loven, andoren het vorstand, velon hun bezittingen, allen den vrede roovendranken die goede huisvaders in duivels veranderen, gelukkige huisvrouwen tot weduwen en kindoren tot wee zen maken. Onder don invloed van mijn dranken vergeten do moodors ds behootten harer zuigelingen en de waarde harer kuischoid. Als iemand den moed hoeft mij te vragen w it mij toch beweegt ovor andere ongelukkige menschen zulk eeu onheil to brengon, dan antwoord ik hem vrij en openhartig: Het geld en niets anders. Ik loef in een vrij land, ik betaal mijn belasting on mijn vergunningsrecht, en daardoor heb ik het recht om don goeden naam, do arbaidorsgoschiktheid, de ziel ;on het lichaam van diegenen te verwoesten, die in mij hun besten vriend zien. Komt vrij, gij allen, die begeert over u zeiven of over uw vrienden eonige der genoemde treurigheden te brengonik zal u voor weinig gold hot zekere middel daa.too loveron. Mjju uithangbord zegt u dat uw zakken golodigd zullen wordendat roodo neuzen, vorscheurdo kleederen en holstaande oogon bij mij zijn te bekomen. Bij mij kiveokt men twisters, bedrie gers, spelei-3, dieven, moordenaars, boovon, ja tallooze recruten voor het leger des misdrijfs. Dit alles geschied in mijn huis krachtens de wet. De regeering geejt mij daartoe volkomen het rechtomdat ik do vergunning op haar tijd betaal. Ieder die tot mij komt, is welkom en kan nai r hartelust drinken, zoolang hij gold hoeft. Als dit op is, wordt hij onbarmhartig mijn inriohting uitgegooid. Als slaapkamer wordt hom dan de straat aangewozendo natte of bevroron straat mag zijn bed zijn. Gij allen, die deze aankondiging leest, neemt ze ter harteIk doe u geen ijdelo beloften. Ik bon in mijn beroep eerlijk. Ik beveel Jmij in uw gunst aan als verkoopor van jonever, brande wijn, cognac en vele andere bedwelmende dranken. Zegt bot voortControleur Plaatselijk Nieaivs. Middelharnis. Gisteren 1 Mei werd de nieuwe algemeene begraafpaats in gebruik gesteld. Den Boinmol, 1 Mei. Door de libe-' rale kiesvereeniging is tot candidaat ge steld voor lid van de Prov. Staten dezer provincie mat algemeene stemmen de heer Mr. A. J. C. van Weel, notaris te Ooltgeusplaat. Het kohier voor de Hondenbelasting dezer gemeente dienstjaar 1895, is doer den raad vastgesteld tot een bedrag van j 70,50, terwijl het kohier van den Hoofdelijken Omslag dienstjaar 1895 voor deze gemeente is goedgekeurd door H.H. Gedeputeerde Staten dezer provincie ierug ontvangen. Ooltgeusplaat. J.l. Zaterdagmiddag had het zoontje van Pb. van der Mast alhier het ongeluk bij het spelen een zjner beeuen te breken. Oude-Tonge, 30 April. Zaterdagoch tend viel een kind van G. van Bergen, in de diepe wetering, genaamd de vlakte de moeder, haar kind in het water ziende vallen, sprong het achterna, om het te redden doch beiden zouden verdronken zijn, zoo niet de metselaar A. Mooijaart, die daar aan het werk was en op het geschreeuw kwam toeloopen, de tegen woordigheid van geest had gehad, om de moedor een daarbij liggende lat toe te steken, en beiden, echter na veel moeite, op het drooge te brengen. Na eenige pogingen, mocht het geluk ken, de levensgeesten, bij beiden weder op te wekken. Op Woensdag den 8 Mei 1895, zal op de polderskamer alhier de verkiezing plaats hebben, van drie Candidaten voor de betrekking van Dijkgraaf der polders loozende door den Su jspolder, wegens de periodieke aftreding van den Heer D. van Es. Openbare vergadering der Gemeente raad, op Dinsdag, dea 23 April des namiddags te 3 U2 ure. Yoorzitter de heer J. van Schouwen, Burgemeester. Present al de leden. Na opening der vergadering door den Yoorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. Alvorens over te gaan tot de behan deling der punten wordt bj loting uit gemaakt, in welke volgorde de stemmen in deze vergadering zullen worden uit gebracht. Worden gelezen de ingekomen stukken waaronder proces-verbaal van kasopne- ming van den Gemeente ontvanger over het afgeloopen kwartaal, waaruit bleek dat alles in orde is bevonden. Daarna wordt de jaarwedde van den Gemeente opzichter met f 25,verhoogd en alzoo gebracht op f100, Op een ingekomen adres van A. Ka merling alhier om eenige bjdrage uit de gemeentekas in het schoolgeld ten einde zijne kinderen de school to Nieuwe Tonge te laten bezoeken, wordtafwjzond beschikt. Op een ingekomen gezegeld verzoek schrift van mej. Po3t, hoofd der bewaar school alhier, wordt besloten hare jaar wedde met. f 50, te verhoogen en die 7 O alzoo te brengen op f500,met i gang van 1 Mei. Het ingevolge art. 182 der Gemeente wet door B. en W. opgemaakt verslag van den toestand der gemeente over 1894 wordt ingediend en gelozen. Ton slotte wordt het d me 11. on W. opgemaakt en voorloopig vastgesteld ko hier van den Hoofdeljkon Omslag in beliandoling genomen en na eenige wijzigingen met algemeene stemmen vastgesteld. Na nog eonigo meiledoeliiigen van huishoudeljken aard on niemand meer het woord verlangende sluit de Voor zitter de vergadering. Dirksland. De zitdig van den rijks ontvanger zal alhier in plaats van de 4o Donderdag dezer maand (Hernelsvaarts- dag) op Dinsdag 21 dezer gehouden wor den, van 's morgens 9 tot 12 ure. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente noodigen hon uit dio zich voor de schutterj moeten aanmelden zich met overlegging van extract goboorteacto zich ter inschrijving van 15 tot 31 Mei op 't Secretarie dezer gemeente kunnen ver voegen, en dat voor die insohrj ving weer bepaaldelijk zitting zal houden op Vnjdag 17 Mei van 's morgens 9 tot 12 ure. Als tegensch itters voor deze gemeente, dienst 1895 en '96 zijn benoemd de HeerenF. O. Ver voorn, on II. M. Roodzand. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever, Aan A, B, C en verdere an tirevolutionairen in het district Middelharnis. Waarde Vrienden! Over het algemeen nemen de verschil lende partijen het met deze verkiezing tameljk kalm op. Do raad, door het hoofdorgaan onzer party gegeven, om den grooten slag in '98 te leveren en dit maal piano aan te spelen, heeft daarop ongetwijfeld een grooten invloed uitge oefend. Toch zouden wj De Standaard mis verstaan en onze roeping bijzonder slecht nakomen, als wj meenden, dat het er ook voor ons district minder op aan kwam. Wj zijn wel degeljk verplicht alle krachten in te spannen, om onzen candidaat met eene flinke meerderheid te doen verkiezen. Zes jaar lang heeft hj met eere zijne plaats ingenomen waarom zouden wj hem niet andermaal en con amore ons vertrouwen schenken Bovendien verlieze men niet uit het oog, dat de gekozene zitting neemt voor zes jaren, zoodat het onmogeljk zjn zal, ook bij den besten wil, na de uitbreiding van het kiesrecht, in '98 de Staten met één forschen greep om te zetten. Ook om deze reden moet het de voorkeur ver dienen, ook thans met moed en dapper heid, met overleg en goed beleid den strijd te voeren. Dit is trouwens geheel in den geest van De Standaarddie er wel terdege nadruk op gelegd heett, dat men althans poge te behouden, wat men heeft. Wat zin zou het ook hebben, een candidaat, voor wien men zes jaar ge leden, heeft gedraafd en gejverd en die in geen enkel opzicht de verwachtingen beschaam 1 heeft, thans door slapheid en jverloosheid de nederlaag te doen ljden Gelukkig denkt dan ook niemand daaraan. Maar met goede wenschen te koesteren en met zelf te gaan stemmen, doen wj niet genoeg. Er zijn onder ons zoovele zwakken en tragen, gelijk onder iedere partijen zoovelen schijnen ten opzichte der politiek uit hun winterslaap nog niet ontwaakt te zijn. Welnu, mijne vrienden laat ons die zwakken sterken, die tragen aansporen tot jverige plichtsbetrachting, die sla- penden wakker schudden. Meent niet, dat gj dia allen wol aan hun lot over laten kunt en dat de zomer hen wel opknappen zal, want behalve dat gj dan toch dezen keer hun steun mist, zal uwe goede verwachting u eene droeve te leurstelling bezorgen. Ik durf het u voorspollen do zwakken zullen geheel uitteren, de tragen door de warmte nog „vadsiger" worden en dc slapenden och, die slapen niet alleen des winters hun slaap duurt, tenzj gj hen mot kracht wakker schudt, het gctnsche jaar door. En daarom roep ik u (e dezen opzichte toe Waakt van dag tot dag jvert naar uwe beste gaven wordt u bewust, dat er thans niet minder drang voor de antirevolutionairen bestaat, dan in 1889, om tooi- de verkiezing van den heer Johs. Koodzaut Kz. met alle kracht te jveren. Zult ge dat doen Zult gij man na man bezoeken, van wien gj maar eenige ver wachting koesteren moogt P Zal een bij zonder deel van uw ijver den twjfelaars ten goede komen Zult gj degenen, die thuisblijven willen, tot stemmen opwek ken en bewegen Zult gj degenen, die uit afhankel jkheid of vreeze tegen hunne overtuiging op den liberalen candidaat zouden overgaan, onder het oog brengen, dat zij daardoor ontrouw aan hunne vrienden, aan hunne party, aan hun be ginsel, aan huu Gil plegen? Ja, ook aan hun God. Of eischt de Heere niet, dat wj op alle terrein des levens voor zjne eero op- en voor onze overtuiging uitkome* En zoo wij ons nu gedragen, alsof onze godsdienst ons voor het staat kundige geene roeping voorhield, alsof wj op het terrein van den staat ééns geestes met de liberalen waren, verloocho- non wij dan niet onze overtuiging, zjn wij dm niet onwaaren is onwaarheid geene zonde voor God Daarom is deze uitdrukking volstrekt niet te sterk, en m tikt lauwheid of onverschilligheid ons inderdaad schuldig voor den Heere. Zj diarom ieder man van antirevolu tionairen huize vol moed en ijver en geestdrift, en worde or in nfhankeljk- heid via den ieore, onzen God, met alle geoorloofde middelen ge irbcid, om onzen candidaat den hoer Jobs. R0ÖDZANT Kz., aftredend lid, met eene schitterende meerderheid op nieuw tot lid der Staten te doen ver kiezen. In hot vertrouwen op uw aller vol- ijverigo inedewerking, met vriendeljke groeten, Uw vriend P. ORANJE. Middelharnis2 Mei95 SSur^erlIjKe Stand. Sommelsdijk Ondertrouwd Willem Kok, jin. 25 j. v. Nieuw- lanil on Anna Maria Boezor j.d. 24j. Overleden Hermanns Coolbergen, 60 j. goh. met Anna Catharina Mulder. Adriana Razonberg, 23j. Geboren Cornelia, dochter van Abrara van A ntworpen en Klaasje Holleman. Noeltjo, d. van Wouter Vijfhuizen on Maria Knapo. Middelharnis, 18 24 April. Gehuwd: Teunis lCabos, 24 jen Dirkje Koppen lal, 22 j.Adri mus Vroegindeweij, 23 j. en Maria Brom,20j. Geboren Arendjo, d. van Stoffoltje van Dijk on Elizabeth Cornelia Razenberg. Overleden Een als lovenl. aangeg. kind van Matthens deu Braber on Maatjo van Dongen Teunis Noordijk, 8 m. Xleuwe Tonge. Getrouwd: Jan U. Nieuwenhuijzen, jm. 25 j. met Trijntje "Wijntje Overdorp, jd. 22 j.Jan v. Eek, jm. 2 3 j. van Middelharnis met Cornelia Margaretha v. Alphen, jd. 23 j. Stad a/'t Maringvliet, 19 April. Ondertrouwd: Teunis Ooriielis Snijder,jm. 24 j. en Maria Maliepaard, jd. 21 j. Mellssant, 3 30 April. Goborun Jaunotjo, d. v. J. v. d. Made en J Lugtenburg Hendrik, z. v. B. Both on E. Grooten boer Thomas, z. v. J. v. d. Spaan en J. IIoo jdonk Willemina d. v. 11. v. d. Masten E. Struik. Overleden Jannetje Cornelia Ivoole 2 j.een- levenloos aangegoven kind van P. v. d. Hoek en; J. M. Roodzant. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's avonds dhr. Polte Theol. cand. te Einden in Pruisen. Stad aan het Haringvliet, vm. en nm. leeskork. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgansplaat, vm. en 'sav. leeskerk. Stollendam, vm. en 's av. dhr. Baioski van Delft. Ouddorp, vm. en 's av. leeskerk. Zuidlaud, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur, nm. 2 uur, en Av. 6 uur Ds. A. Mackerzie. NTeil. Ilerv Hork. BeroepenTo Hoornaar, ds. Bouthoorn, te Groot-Ammers. Te Sloten, (Fr.), ds. van] Brnm- men, to Haskerhorno en Oudihaske. Te Middel - stum o. a. (Gr.), ds. Bontliem Reddingius, to Oude- Pekela. Te Twisk, ds. Cremer, te Dongjum [Fr.). Te Aalsmeer, ds. v. d. Waal, te Moei kapelle. Te Wapsorveen (toez.), ds. Eilaarts de Haan, te Borgor. Aangenomen Naar Lisse. door ds Snethlage, te Achlum en Hitsnm. Bedankt: Voor Stadskanaal, door ds. van den Berg P.Tz., te Zierikzeo BedanktVoor Longorbouw en Schettens, door ds. Buiskool, [te Burgwerd. Voor Linechoton, door ds. van Leeuwen, to Angerloo o. a., (Gelderland). Voor Zuidlaud (ol. Brielle), door ds. Klap, te Oos- torland (cl. Zierikzee) Gerei. Kerken. Aangonomon: Naar Minnertsga (Fr.), door ds. van der Wal te Westzaau. Bedankt: Voor Hoogevoen en voor Wolvega, poor ds. van der Veen, te Bolsward. ifloo;) aanbesteding. Oude Tonge, 1 Mei. Bj de op heden gehouden aanbesteding van een bouw- schuur voor den heer M. Mys alhier, architect den heer C. J. Hosterdjk te Souimelsdjk werden ingeleverd 4 biljet ten; als: P. Snjders te Oude Tonge f6349,—. A.Feijen Az. te f6122, P. Mast te Sommelsdjk f5938, A. Mosselman te Nieuwe Tongef5517, Sedert de laatste opgaaf te IJmuiden binnenge komen. Emma Anna sch. M. d. Braber met 1000 sclielv. Pionior L. v. d.- Valk 1000 Ebanhaëzer H. Langbroek 800 Noord Ovor A. Jongajan 800 Toekomst J. v. d. Hoek 800 W. do Zw. G. Langbroek 800 Zeemeeuw L. Koster 600 Nj verheid J. v. d. Hoek 300 Ljs t van brieven geadresseerd aan onbeken den o»or de la helft April. Van MolissantM. Post 's Gravenhage. Van Oude Tong» de Bree Njmegon. Van Somraelsdijk P. do Korte Amerika. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand April 1895 In gelegd f3800,62 Terugbetaald f3883,88; Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 556.

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 4