Dinsdag 1 Januari 1895. mui ai ia mm Negende Jaargang No. 479. Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES NlEüfEJAARS GEDI&T, T. BOEKHOVEN. SOMASWjSjSHIJBi. AS Se ^tikken voer «Se Itedactie hesienuS, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan den Uitgever. Bi, Scfoitperoord, A. Mos Jr. Pho lograaf. A. SL. Siorvink M. van iSoeliove. MV. v>an Heek. Dijkema en Doornbos. J. C. Smit, J. van Glent. II. Ames. Joppe X, Heintjes Hit., A. f. Hoek, SS, S. Haagens El, Hijkers, A. H, Paulussen, Gerrit Rietmulder. Sj. Siorvink. i£. Witvliet, C. de Vos, Human Jr. f» Hol, Agent der Stoombooten. II". A. Visser Jr. Spoelstra en Co., ROTTERDAM. J. G. Koolnians. van Hennesse, rnrnw Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Abonnementsprijs per driemaanden franco per post 50 Cent. Amerika bij vooruitbetaling f 3,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. UITGEVER: Advertentiën van 1 5 regels 50 Cent elke regel meer 10 cent en 5/j maal. Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/3 maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zy beelaan Advertentiën worden ingewacht tot Donderdagmiddag 12 uur. Vaa beweide zijde werd ons, ter opname, onderstaand gedicht zonden dat wij-als fiiwtoSlmm een plaatsje in-dit nüm mergeven. aan de burgers van Opgedragen op den Eerste van Louwmaand Dit Digt voor liet eiland van Placque Yoor Oudorp en voor Goederee, En dan ook mee rooi' Stellendam, Dat daar Gods zegen over kwam. Herkingen en Melisant En het naburig Dirksland Middelharnas en Sommelsdyk, "Word door Gods zegen ook nog ryk En ook 't Stadt aan 't Haringvliet, Den Bommel ook Gods gunsten ziet, Ja ook Oud- en Nieuwe Tonge, Dat die Gods Heeren Loi uit zonge, Het laastste dat is nu de Plaat God zij U steun en toeverlaat, Slugs, Zuyzy en Kranendyk Agthuizen, Langstraat ook gelyk En ook den Dyk van 't Oude-Land Daar wordt Gods Zegen ook geplant Ja al die Plaatschen met malkaar, Wenseh ik een Zalig Nieuwejaar. Welaan gy goede JBurgery! God maakt U hart en zielen bly, Gy zyt niet in den kuil gestoten, Gelyk als U Natuurgenoten! Gedenkt nu 'tafgelopen Jaar, Gods hant bezogt ons land zoo zwaar, De roed9 die heeft zoo gewoel t, En nog hebt gy geen pyn gevoelt. Ik zal nu voortgaan met het digten, Al tot een teeken van myn pligten Het oude jaar dat laat ik steeken, Ik kom U in 't Nieuwe eens aanspreken. Uw Hoog Edele Ambachtsheer en, Ik wensch dat den Heer der Heeren, U Lichaamen konde bringen, Al met een schat van Zegeningen. Bezit gy hier een machtig goed, God maakt het vry van tegenspoed, Geniet op aarde hier beneden, De volle rust en zalige vreede. En gij U Edele Ambagtsvrouwen, God wil zijn liefde U niet onthouwen, Met zegen in dit Niouwejaar; Namaak de eeuwige rust voorwaar. Gy Heeren en Vrouwen met malkaar, Ik wensch U een zalig Nieuwejaar, En als de dag-uur komt van sterven, Dat gy het eeuwig goed mag erven, Dat de Heer heeft weggelegt, Voor die hem vreeze hier opregt. WelEdele Heeren Magistraat», Wilt U dog op den Heer verlaate. Word toch handhavers van Gods Wet, Zoo wordt het Regt ter Regt gezet, God rigt U zelfs door zynen geest, Zoo wordt het regt van U gevreest, Voorts wensch ik U dan met malkaar, Veel heil en zegen in het Nieuwejaar. Eerwaarde Heeren Predikanten Die hier het Woord Gods askgaarn planten, Dat gy de Volkeren hier mag leren, Hoe dat zy zig hier moeten bekeren Maar wilt geen Mensch last opbinden, Voor dat gy U zelf daarin moogt vinden, Ploegt niet op een stsenagtig rots, God maakt zelfs van zonde los, Dit woord valt in een goede aarde, Al tot des Heeren lof van waarde, Zoo zegent God U met malkaar, Al in dit Nieuwbegonne Jaar. WelEdele heer Kwartier Dros, God maakt ook van zonden los, God geeft dat gy kent U zeiven, In het Jaar van Agtienhonderd-elven, Gy zyt dan ook in Slands bestier, Ik Wonseh„U ookuGods zegen hier, Al in cTt Nieuwbegonne Jaar. Goeiigheid is by U klaar; WelEerwaarde Kerkeraden God wil U met zyn goet verzaden, Het zy met rykdom in genade, Een regt berouw komt nooit te spade. Wel gy Broeders, Ouderlingen, Wilt ook uwen post volbringen, Met den Dienaar van het Woort, Zoo word er lof van U gehoort; En gy Broeder; Diaken God bestuur U in U zaken, God maakt U arm van Geest, Dat gy hem ook teeder vreest Nu cle Eerwaardens met malkaar, Wensch ik een zalig Nieuwejaar. Schoolmeesters die de jeugd moet leeren, God wil U zielen ook bekeeren, Zoo gaat gy hier de jeugd tog voor, Zoo gaan zy in het regte spoor Ik Wensch U alle met malkaar, Veel heil en zegen in 't Nieuwejaar. Doctoors en Chirurgyns van ons land, God geeft U wysheid en verstand, Om kwalen regt te kennen, Het zy wat ziekte mogte zyn, Met axcidenten en met pyn, Als zy zig na hun wenden Ja al waar gy U handen slaat, God legt daarop zyn grooten zegen, Hoe dat het gaat of niet en gaat, Het gaat U nooit of nimmer tegen Ik Wensch U met malkaar, Zegen in het Nieuwejaar. Eer ik het dichten laten stoken, Zoo wil ik ook nog verder spreken, Tot U o edele Anibagtslieden, God laat zijn liefde aan U geschieden. Timmerlieden en Metselaren Ik Wensch U lieden met malkaren, Al hebt gy zomers drukkend kruis Staroogt tog maar naar dat huis, Een huis niet met handen gemaakt, Dat uwe zielen daar na haakt, Dit geeft U God dan met elkaar, Al in dit Nieuwbegonnen Jaar. Alle Ambachtslieden die der zyn, Hoort toch alhier den Wensch van myn, Al in dit Nieuwbegonne Jaar, Wensch ik U lieden met malkaar; God maakt U hier gezont en sterk, De Heer geeft schynsel op U werk, Op dat U hier wel mag ga, Hij geeft ook U ziel genaa Ik Wensch dat God U hier wil geven, Al voor de dood het zalig leven Dat gy op aarde dit recht zoekt, Kiest dan zegen voor den vloek Dit is nu met malkaar, Al in dit Nieuwbegonne Jaar. Ik Wensch hier ook aan alle Boeren Die ons door spys het leven voeren, Naast God van U zo komt 't Al God zegent U op Land en Stal, U Veo moet voor da Mensche werken, God wil die dieren toch versterken, En schoon al valt haar werk wat zwaar. God zegent ze in dit Nieuwejaar. De Runderen kudde wil God sparen, Een lange reeks van veele jaren, Van allerlei toevalligheid, De Heer die ook van pest bevreid God geeft in 't veld U hier zyn zegen, De Heer besproeit het met zijn regen, De Zon komt 't lieflyk beschynen, Zoo doet God uwen druk verdwynen. God zegent U in uwe Schuuren, Den zegen Gods blyft by U duuren, Dit wensch ik, Boeren met malkaar, Al in dit Nieuwbegonne Jaar. Gy Arbeidslieden met malkaar, God zegent U i;p 't Nieuwejaar, Dat U geen leet nog tegenspoedt, Geen kruis of leet U hinder doet. 't Is waar gij moet zwaar werk verrigten, Maar denk berees het zyn myn pligten, Het is al om der zonden sehuldt. Do aarde is met den vloek vervult Hebt ge u van uwen pligt gekweeten, Dat gy in 't zweet u Brood moet eeten, God wil zyn liefde aan u toonen, De Heer wilt u met zegen kroonen, God zegent u nu met malkaar, Al in dit Nieuwbegonnen Jaar. Lieden die van haar goet hier leven, Gy Winkeliers ook hier beneven, God zegent u nu met malkaar, Al iu dit Nieuwbegonnen Jaar. Gy moogt Gods lof hier wel vergrooten. Gy zyt boven u Natuurgenooten, Zeer rykelyk van God gezegent, 'k Wensch geen onheil u bejegent. Als men u zegen toe gaat wenschen, Geschied toch moe3t van arme Menschen, Zy doen het ook om een duit, Dat gy voor haar uw hart niet sluit, Dan zal namaals God hier geven, Voor uwen loon het zalig leven. Die Dit nu heeft opgaan digten, Die rekend het voorwaar zyn pligten, Of schoon al is hy blint geboren, En doof, moet door een hoorn hooren. Jan Schaap die Wenscht de Burgerschaar Veel heil en zegen iu 't Nieuwejaar. 4 x V -.V—W mtzettende verliezenook vrouwen. Zij rerdienden het echter. Tien vrouwen o. a. ittaqueerde den len luitenant Van der Heijdenhij sloeg echter den aanval af. Wij leden een verlies van omstreeks 180 looden en gewonden. Wat het geld betrefttoen wij uit Tjakra weggingen had men aan goud fiechts zes zakken gevonden, dubbel zoo lang als onze gewone linnen geldzakken, totaal naar schatting anderhalve ton gouds. A r» y» wil ««■»«.- I* Boekhandel. Aan Vrienden en Begunstigers een gelukkig jaar. Sommelslijk, 1 Januari 1895. Bij intrede van het Nieuwjaar zij mijne Vrienden, bekenden en begunsti gers Gods besten Zegen toegewenscht. JV. Heintjes, Oostdijk Sommelsdijk, 1 Jan. 1895. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. p. f. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. p. f. Bij den aanvang van den nieuwen jaarkring worden door mij aan vrienden en begunstigers de beste wenschen toe gebracht. Manufacturen, garen, band, sajetteu enz, Sommelsdijk, 1 Januari 1895. 'Gé ïïAe-n. Boek- Kantoor en Handelsdrukkerij Boekhandel en Binderij. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. p. f. Mr. Tim nierman. Aan mijne viienden, begunstigers en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij. Aan mijns begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. Heil den Inwoners van Overflakkee en Goedereede bij de intrede van 1895. Onder dankbetuiging voor het ver trouwen ons geschonken zoowel bij het voortbestaan als bij de wording onzer firma uitten wij bovenstaande wensch. Grossiers in Verfwaren. HANDEL IN Drogerijen en Chemicaliën. Sommelsdijk, 1 Jan. 1895. SPEKSLAGERIJ. Handel in Leverworst, Sausyse de Bologne enz. Oostdijk Sommelsdijk. 1 Januari, 1895. p. f. Van Houtens- en Driessen's Cacao, in verschillende prijzen. CHOCOLAAB-ARTIKELEIY Het Compliment vau den dag. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij. Het compliment van den dag aan be gunstigers en vrienden. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. GRUTTERIJ, wenscht zijnen geachten begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. Bierhandelaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. V- Beurtschipper. Het compliment van den dag aan mijne geachte begunstigers, Vrienden en beken den. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. en Echtgenoote. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. p. f. In Kruidenierswaren, wenscht zijne cliëntéle en vrienden in den nieuwen jaarkring veel geluk. Sommelsdijk, 1 Januari 1895. Koffiehuis. De complimenten van den dag aan mijne begunstigers en vrienden, Middelharnis, 1 Januari 1895. Manufacturen. By den aanvang vau het Nieuwjaar zij aan Vrienden en begunstigers den besten zegen toegewenscht. Middelharnis, 1 Jan. 1895. Bij den aanvang van den nienwen jaarkring worden door my aan vrienden en begunstigers de beste wensohen toe gebracht. Goudsmid en Winkelier in Goud en Zilver. Middelharnis, 1 Januari 1895. Beurtman op Dordreoht, wenscht zijnen geachten begunstigers, vrienden en bekenden veel geluk in hei aangebroken jaar. Middelharnis, 1 Jan. 1895. Bode op Rotterdam, wenscht zijn geaohte begunstigers en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Ooltgensplaat, 1 Januari 1895. en hutsgenooten. Melissant, 1 Januari 1895. p. f. - EXPEDITEUR. Rotterdam, 1 Jan. '95. p. f. Rij tuigverhuurder. CORN. TROMPSTRAAT. Aan mijne Begunstigers bij de intrede van 1895 veel geluk. Rotterdam, 1 Jan. 95 IN RIJWIELEN, NAAIMACHINES en Sport-Artikelen. Binnenweg1. Rotterdam, 1 Jan. '95. p. f. ALBERT MEDDENS, STEIGER 16-17 nabij de VuDPor, 1 Januari 1895. P- t LAMSTEEG 1. ROTTERDAM. 1 Januari 1895. P- f Aan Familie, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar. J. HIJIIAM en Echtgenoote. Rotterdam, 1 Januari 1895. Logement HOOGSTRAAT 19 2. Bij den aanvang van 1895 aan vrien den en begunstigers een gelukkig jaar. Rotterdam, 1 Januari.

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 1