Ir li L t 1 V BUI t De heer Lohman vraagt echter, of zulk een „organisme", waarin het recht zijn vrijen loop niet hebben kan, op den duur wel bestaanbaar is, en of geheel dat hedendaagsch staats rechtelijk systeem wel steek houdt. Doch bij dat vragen laat hij het niet hij gaat niet alleen afbrekend te werk hij stelt niet slechts de dwaasheid van het moderne staatsbegrip in het licht maar daartegenover schetst hij het christelijke staatsrecht, hetwelk een klaar onderscheid maakt tusschen volk en overheid; een recht, dat onder Israël reeds openbaar werd, en later onder de gedoopte germaansche vol keren, en bij het licht der Reformatie tot vollere ontplooiing kwam. Dit meer thetisch (zelfstandig op bouwend) gedeelte resumeeren wij in een volgend nummer. Sommelsdyk, 1 Augustus. Door den heer Commissaris der Koningin, in deze provincie, is aan den heer E. S. Haagens, wonende in deze gemeente, vergunning verleend tot hgt dragen van een wapen, voor den tijd van twee jaren. Hen Bommel, 1 Augustus. De Bur gemeester maakt bekend, dat de verlof gangers, P. Porgsen J. Ver vloed, beiden alhiei woonachtig, opgeroepen zijn otn den 20 Augustus a. s. in werkelijke dienst op te komen. Nieuw A. •- ■M Hooger op In eiken stand der maatschappij rindt men, vooral tegenwoordig, een streven om „hooger op" te komen. Stands-tevredenheid is een deugd, die maar zelden in beoefening wordt gebraoht. Door den nood gedwongen legt men zich vaak neer bij een toestand, dien men niet veranderen kan, maar ware tevredenheid zal niemand zulk een doffe berusting noemen. Voor wie gewoon is, met aandacht de maat- sohappij rondom zioh te besohouwen en tevens niet nalaat het eigen hart aan een strenge oon- tröle te onderwerpen, zal 't niet moeilijk vallen sprekende bewijzen voor 't geen we beweerden, bij te brengen. Zie b. r. de dochters van onzen ban Iwerkstand in de steden. Vroeger zoohton ie, als ze thuis niet noodig waren, een „dienst", „dienden" zoó- of zóóveel jaren, leerden de huishouding door en door, om daarna de gelukkige eolitgenoote van een of anderen Hinken borst uit den stand des vaders te worden. Thans zijn ze bij die of die mevrouw in „betrekking", worden ze in winkels enz. liefst als „juffrouw" aangesproken, besteden vaak nog meer aan opschik, dan de meidon vroeger aan „spaarduitjes", tegen den den dag van 't huwelijk bewaarden en meenen een lot uit de loterij getrokken hebben, als ze een vrijerij met een of anderen „heer" kunnen aanknoopen. Wie maar e' en boven den vierden stand uitsteekt, laat zijn doohter voor onderwijzeres, telegrafiste, apothekeres of modiste leeren, met het gevolg, dat ze later, als ze tot een huweljjk geraken vaak niet weten, hoe een pannekoek omgekeerd moet worden. De zoon van den timmermansbaas trekt er den neus voor op, om als krullejongen te beginnen hij moet teekenaar, straks architect worden. Heeft een werkman een jongen met een ta melijk goed verstand, dan is 't jammer, om zoo'n jcngen een „vak" te laten leerenhij wordt, dank zij de goedkoope opleiding, onderwijzer. Een onderwijzerszoon moet al weer hooger. Eerst naar 't gymnasium en straks naar de aca demie, opdat hij eens den vaderleken naam den glans van den doctorstitel moge bjjzetten. Vijftig jaar geleden begon de zoon van den gegoeden winkelier, die, naar men hoopte, later de zaak zou overnemen, zjjn loopbaan met pakjes wegen en kladjes op de lei maken. Thans moet hij eerst een jaar ff zes naar de hoogere bur- gorsohool, om dan in de zaak te komen met maohtig veel kennis, maar met eeD minimum van ondervinding. Tot zelfs bjj den boerenstand ziet men 't zelfde verschijnsel. Vooral in die streken, zooals Gro ningen en Noord-Holland, waar voor 10 of 20 jaren, in den „goeden tijd", ontzaggelijke winsten werden behaald. Daar gaat de boer vaak als „heer" gekleed, met hoed, boord eu manchetten en toonen zijn gladde handen duidelijk, dat mestvork en stal bezem ze vreemd geworden zijn. Hij houdt er een pleizierpaard met een fraai rijtnigje op na en is een getrouw bezoeker van harddraverijen en alle andere, leerzame! feestelijkheden. Zjjn zoons gaan naar een kostschool en weten bij hun terugkomst amper te zeggen, of er rogge of tarwe op den akker staat. De meisjes (we willon zeggen de jonge dames) weten van geen melken of kaasmaken meer, maar trippelen een paar keer 's weeks naar de stad, met portefeuille onder den arm, om les op de piano te nemen. En wel merkwaardig is het feit, dat juist in die streken, die het meest als „orthodox" bekend staan, de oude palen het minst verzet zjjn. Dit feit staat niet op zichzelf, maar vloeit rechtstreeks hieruit voort, dat de zondige zucht naar „hooger" een uitvloeisel is van het zioh onttrekken aan de ordinantiën Gods en het gaan leven naar eigen goeddunken. Drie Provinciën VOLKEREN OER AARDE. De oorlog tusschen China en Ja pan is feitelijk begonnen, hoewel de gezanten te Londen nog steeds volhou den dat de oorlog nog niet officieel verklaard is. Dooh al is het laatste waar, dan is het toch niet meer mogelijk dat de Al wat hij zijn leren laag van spooken had gehoord kwam dreigend tegen hem opstaan in zijne ontstelde verbeelding. Maar als het hem tooh eens gelukken mooht te ontdekkon wie hij eingelijk was, en waar zijne ouders zioh be vonden! De heer Thomas was met deze zaken vertrouwd, en hoe rijk maakten hem al deze geheimzinnigheden „Ik wil het heden beproeven!" zeido dejonkman daags daarna tot zijn nieuwen meester. „Goed," was hetonversohillig antwoord. „En wanneer krijgt ge het noodige getal schedels en beenderen?" „Ik zal beproeven ze onderweg meester te worden op de dorpen, die ik tusschen hier en de Duivelsberg passeer." „Alles in orde! Nu begint gij mij te bevallen, knaap! Daar komt een hart in u!" Zoo gezegd zoo gedaan. Wij willen Frederik niet vergezellen op zijn eenzamen tocht naar Nijmegen en vandaar naar Beek. Het was reeds donker toen hij de oude rijksstad verliet en met zjjn geheimzingen last al zwoegend en zweetend den Beekschen weg insloeg, 't Kon nog op verre na geen elf uur wezen toen hij met knikkende knieën van vermoeidheid en angst in den omtrek van den Duivelsberg arriveerde. Het kostte hem eenige moeite den kruisweg te vinden, welken Thomas hem had aangewezen. Eindeljjk gelukte ook dit. Gelukkig dat het maanlicht tot dusver zijne reis begunstigd had; maar hij wist het, van dat schijnsel kon hij niet lang meer genieten oorlogsverklaring uitblijven kan, nadat Japan reeds betrekkelijk zware verliezen aan China heeft toegebracht en zich op Korea heeft ingedrongen. Te Londen zijn nog eenige mededee- Iingen uit Shanghaï ontvangen betreffen de den eersten aanval der Japansche oorlogsschepen op de Chinaesche trans portschepen. De Chineesche stoomboot „Kowshung" die in den grond werd geboord, had 1400 soldaten aan boord. Hoevelen van deze soldaten nog gered konden worden is nog niet bekend. Men vermoedt echter, dat het grootste gedeelte dezer Chineesche troepen, groo- tcndeels koelies, is verdronken. De Japanners zijn thans meester in de hoofdstad van Korea. 'Zij hadden aan de regeering van Korea het voorstel gedaan om de Chineezen het land te laten ontruimen, doeh de regeering van Korea weigerde dit onrechtvaardige voor stel in behandeling te nemen. Dit kon ook niet omdat China van ouds suze- reiniteitsrechten over Korea bezit. Japan zette zijn onrechtvaardigen eisch kracht bij door geweld. Zij hebben den koning gevangen genomen in zijn paleis. Er onstond toen een gevecht, dat niet lang duurde, maar waarvan de uitslag was, dat de Japanners het paleis des konings bezetten. Koning Li Hui wendde zich toen tot de vertegenwoordigers der Europeesehe mogendheden te Seoul en riep hun bemiddeling in. De Engelsche regeering schijnt de hoop nog niet te hebben opgegeven om den oorlog te voorkomen. Naar men beweert, heeft de Engelsche regeering te Tokio nu het voorstel gedaan om president Cle veland tot scheidsrechter te benoemen. Tot dusver is echter nog geen beslissing genomen. De Chineezen verlaten bij menigten Japan, evenals de Japanners China jont- vluchten, beducht als zij zijn voor de volkswoede. De haat tusschen beide vol ken i3 thans groot en de bevolking is oorlogszuchtig. Volgens bericht uit San Francisco hebben de Japansche ingeze tenen aldaar 10,000 dollars bijeengebracht om de regeering in den strijd tegen de Chineezen te helpen. De anarchistenwet in ÏYai)kr|jk. is aangenomen en wekt den toorn op van radicalen socialisten en anarchisten. De socialistische groep heeft, nadat de zitting der Kamer was gesloten, eene bij» eenkomst gehouden en een manifest op gesteld dat uiterst heftig ia. De wet „te gen de persoonlijke vrijheid" wordt daarin een schurkachtige wet genoemd, welke de groep aanraadt met minachting te ontvan gen. Daar de wet, met terzijdestelling van de jury, gevangenneming toestaat voor een redevoering, een artikel, een lied, voor een verloren geraakten brief, voor een be reging, raadt de groep aan koelbloedigheid tegenover haar te stellen. Het manifest gaat zoover om deze wet eene hinderlaag te noemen, die de geld mannen van het Panama-schandaal en de reactionairen den „mannen der vrijheid" hebben gelegd. Wanneer de minister-president Dupn y Zaterdag niet kloek ware opgetreden, de Fransche Kamer zou weer tooneelen heb ben te zien gegeven. De vrijspraak der beschuldigden in zake de Banea Romana, heeft inderdaad eene verontwaardiging in Italië en daarbuiten gewekt, die niet zoo spoedig bedaard zal zijn. Verschillende bladen schrijven op scherpen toon over deze vrijspraak, die evenveel afkeer zoo niet meerwekt, al* de knoeierijen der groote geldmannen, die bij bet sehan- daal betrokken zjjn. Is er dan geen spraak gerechtigheid meer bij de reohters te Rome, dat zij zulke dieven en knoeiers op groote schaal ongestraft en vrij uit laten gaan Moet de eerbied onder het volk voor de rech terlijke macht door zulk een schandelijke vrijspraak niet gansch en al te loor gaan? Want de gevolgtrekking, dat de rechters de schuldigen vrijspreekt, omdat deze hoog in aanzien en machtig zijn, ligt hier zoo voor de hand, dat ontken ning niet baat. De directeur der Bank, de oude Tanlongo, liet zich verdedigen door te zeggen, dat elke oneerlijke han- Yóor middernacht zou het ondergaan. Daarom moest hij zioh haasten met het maken ran zijne toebereidselen, om dan in tastbare duis ternis de geestverschijning af te waohten. „Eerst een weinig uitrusten," zei hij in zichzelren, terwijl hij zioh op het mos liet neerzakken en zijn rammelenden beenderzak naast zich neder zette. Daarna wischte hij zich het zweet ran het Toorhoofd en liet den inmiddels opgestoken wind door zijne haren blazen. Had hij thans aan de inspraak van zijn gemoed gevolg gegeven, hij ware zeker onverriohter zake teruggekeerd, 't Had hem waarlijk moeite en angst genoeg gekoBt op het kerkhof te Eist zjjn zak te vullen en nu kwam de gedachte aan den vreeselijken nacht in da hut hier in den nabijheid, hem wreed kwellen. Maar hij was reedB te ver gegaan om nu aan Thomas te gaan beriohten ik durfde niet. Te meer daar deze hem verzekerd had: „Wie dit nachtelijk waagstuk onderneemt, staat onder de bescherming der geestenwereld, en dit komt altijd te pas." Frederik had zioh van spijs voorzien; in zijn jaszak voelde hij de botorhammen; maar lust om te eten ontbrak hem geheel. Na eenige oogen- blikken sprong hij :op, toekende met zijn stok oen oirkel in het zand, en heiegde die met de doodsbeenderen en schedels, om den andere, juist zooals hem was voorgezegd. Telkens meende hij naderende roetstappen te vernemen, of wel trof een fluisterend spreken zijn oor. Helaas zjjn verhitte verbeelding tooverde hem dit alles deling, waarvan hij beschuldigd was, op verlangen der Italiaansche regeering ge schied is. Het was in overeenstemming met de ministers, dat hij met de reserve der bank Italiaansche rente gekocht had om die te doen stijgen, telkens als de regeering daarbij belang had. Verder verklaarde hij dat de bank aan zekere staatsmannen, alle3 behalve kredietwaar dig, maar wier steun de regeering in de Kamer noodig had, geld had galeend, waarvan verliezen het gevolg waren. f*cmciigd Aieaiw*. Eenige Oud-Beieriandsche boeren wilden het hooi van hun land binnen halen, maar de politie verhinderde hun dat, op grond dat het land gelegen is binnen den wegens mond- en klauwzeer besmetten kring. De burgemeester vroeg toon per tele graaf dispensatie van dat verbod, maar ontving geen antwoord. Ondanks het verbod besloten de boeren, indien er geen antwoord inkomt, toch het hooi in te halen en de gevolgen af te wachten. HET ON WE DER VAN WOENSDAG AVOND. Aan het II. B. schrijft men „Gelijk reeds in uw blad werd gemeld, deed het on weder dat Woensdagavond over ren groot deel van ons land woedde, zich buitengewoon gelden in den omtrek van Zntfen. Ik bevond mij te Deventer, toen te ongeveer vjf uur de buij^ie reeds lang had gedreigd, losbarstte. Men zegt wellest heugt best, doch ik kan mij niet herinneren ooit „zulk" weer te hebben bijgewoond. Meer dan een uur lang volgden felle bliksemstralen en ra telende donderslagen elkaar bijnazonder tnsschenpoos op. Het water stroomde langs de straten en zette een aantal kelders blank. Reeds een paar minuten na het losbar sten wist men in de stad dat aan den overkant van den IJsel een groote boerde rij in brand stond. Tot laat in den avond duurde dit weer voort, 's Avond te zeven ure moest ik met de Geldersche-0 verijselsche tram naar Lochem, een rit die ongeveer anderhalf uur duurt en langs den geheelen weg hadden wij zwaar onweer, dat in hevigheid toe nam toen wij Lochem naderden, daar de bui blijkbaar niet over den Lochemschen berg wilde komen. Het was een prachtig natuurverschijnselbliksemstralen overal meer dan eens zag men in 't luchtruim een vurige bal, die op eens uiteenspatte en dan bliksemflitsen verspreidde naar tien, twaalf verschillende richtingen. In de buurt van Lochem geraakten een aantal huizen in brand. De bliksem sloeg in de halte „Het Roode Hert", een her berg nabij Deventer. Hij nam den weg door een steenen muur, sprong over op de bouten toonbank, waarvan bij eenige spaanders rukte, sloeg toen den telep'noon- toestel stuk en verliet het huis door een gat te slaan in den muur, waartegen het toestel hing. Brand werd niet veroorzaakt. Yele telephoonpalen langs de tramlijn werden öf stuk geslagen of gespleten of van boven tot onder afgeschilferd. Kort om het was een noodweer zooals weinigen zich konden herinneren ooit te hebben bijgewoond. Zaterdagavond is door trein 77 tusschen Haarlem en Halfweg van een man een voet afgereden. CHOLERA. Te Maastricht zijn Zondag 8 geval len van cholera voorgekomen, waarvan 7 met doodeiijken afloop; een patiënt is nog in behandeling. Te Rotterdam hebben zich twee gevallen van cholera voorgedaan. Een man werd Zondagoohtend ongesteld en is dien eigen avond overleden. Even eens is een knaapje, dat Zaterdag aan boord van een schip in de Nassauhaven ongesteld werd, overleden. Het is evenwel nog twijfelachtig, of men te doen heelt met cholera nostras of wel met cholera asiatiea. Een Franseh klokkenmaker te Genève heeft een klok vervaardigd, die de uren roept in plaats van ze te slaan. Door middel van een phonograaf hoort men„Het is zes uur„Het is half- tien 1" enz. Toor't was sleohts het suizen van den wind in het geboomte. Daar vloog een troep vogels op. Zwarte kr aien, die al gierend en met elkander twistend van boomtak tot boomtak huppelden,j'oegen hem nog al meer sohrik aan. 't Was of de vogelen het met elkander afgesproken hadden den eenzamen geestenoproeper te verontrusten. Hun getal vermeerderde met de minuut, en telkens werden ze woester en luidluohtiger. De reden van dit verschijnsel was voor een onbevangen opmerker voorzeker alleen te zoeken in een opkomende naohtelijken storm; want de wind gierde en huil de ontzettend; maar Frederik bracht dit alle» in verband met het wa ïgstuk, dat hij bestond. Nu kwelde hem nog de gedachte, dat hij niet juist wist hoe laat het was. Hij wilde niet gaarne te vroeg zich in den tooverkring plaatsen. Daar ver neemt zijn oor iets van het geluid eoner klok. De slagen kon hij niet tellen, en om u de waarheid te zeggen, lezer hij kon op deze plek onmogelijk klok of klepel hooron; ook hier speelde zijne verbeelding hem parten. Maar genoeg hij meendo het middernaohteljjk uur was daar. Haastig wierp hij zioh midden in den kring. De wind blies zoo hevig aan, dat het hem moeite kostte zich op de beenen te houden. Het gezueht en gekerm, dat rondom hem plaats had, waar de storm de hoornen zweepte, deed hem denken aan do stemmen der geesten, welke hem nazaten, wegens den diefstal hunner schedels en beenderen en tot overmaat van 'ammer ging eensklaps het maanlicht uit, en be- Er wonen op aardo 1150 millioen mensohen. Een groote sohare, bijna niet te tellen. Een getal, als alle getalen, groote en kleine, ongeschikt om er oen voorstel ling van te maken. Hoe we er ons dan een denkbeeld van kunnen vormen? Door te letton op de navolgende modedeeling Als al deze menseden in eeu rij naast elkander stonden, zou eeu trein 2 jaar en 278 dagen noolig hebban, om mot de gewone snelheid en onafgebroken voortsioouiende, al dezo mensohen voor bij te snellen. En van die ontzaglijke monschen- massa nu is de grootste helft 850 millioen heidenen. Ea met iodore seconde sterft er een mensüh, gaat er oen sterveling de ontzaglijke eeuwigheid in om voor altoos behouden of verloren te zijn. Zeggen wij dit don heidenen. Meer nog, zoggen wij het elkanler, opdat do zendingsijver in ons niet verflauwe, maar al meer in steeds nieuwe- ren gloed uitstrale. Zeeuw. Slechte lijden! 't Was Zondag te Scheveningen weder den ganschen dag enorm druk. Alleen de tram dor H. [J. S.-M, van den Haag naar Scheveningen vervoerde ruim 17.800 personen, het hoogste cijfer, dat tot nu toe in dit saizoen werd bereikt. Bij het Kurhaus werden genomen 1159 zeebaden, bij het nieuwe Volkszeehad 140. Zondag werd door een dame van 20 jaren, aan het badhotel te Katwijk aan Zee, een zeebad genomen. Hoewel zij nimmer in zee was geweest, ging zjj hiertoe over zonder een badvrouw mode te nemen. Zij waagde zioh daarbij te ver in zee, zelfs zoover, dat haar broeder haar toeriep terug te keeren. Plotseling eohter verdween zij als werd zij door een duizeling overvallen. Spoedig werd zij op het strand gebracht, doch, hoewel er zes doctoren tegenwoordig waren, haar levensgeesten bonden niet worden opge wekt. S*laaUelyk Nieuws. Door heeren gedeputeerde Staten, in deze provincie, is goedgekeurd, het door den polder Everdina, in haar laatste ver gadering genomen besluit, tot het aangaan van een geldleening groot ƒ400 tegen 4°/0. Tengevolge van de Rijkspremiekeuring van merriën met veulen, die dit jaar op den vierden Juli, des voormiddags, om streeks elf ure, op het plein te Middelharnia voor het eerst werd gehouden, uitsluitend voor merriën met veulen, van de eigenaren, wonende in de gemeenten op het eiland Qoodereede en Overflakkee, zullen de paarden ook op dit eiland aanmerkelijk in prijs vermeerderen, waardoor deze premie keuring voor menig landbouwer, eene uitstekende instelling kan genoemd wor den en vooral in zijne tegenwoordige positie goed te pas komt. Door M. J. van Driel, landbouwer alhier, is op zijn erf, gelegen aan de mestkaai een fairbmk opgericht, waarvan het voor nemen bestaat, om van 't najaar, daarop nog de suikerpeen te laten wegen, die aan de kaai zullen worden aangevoerd. De verlofganger D. Schellevis, van de lichting 1891, behoorende tot het 3e Regi ment Infanterie te Bergen op Zoom, die den 3 Juli j.l., voor een maand werd opge roepen, om onder de wapenen te komen, is thans wegens lichaamsgebreken gepas- porteerd. Aan M. Hollaar, die den 31 Mei 1893, wegens lichaamsgebreken uit den militai ren dienst was ontslagen, met een tijdelijk pensioen, is heden een vast pensioen toe gekend, van j 200's jaara. Aan "W. Boekhoven, J. van Rikxoort, J. Lodder, C. Lecomte en M. Broere, voor komende op de Bijzondere Schuttersrol van het jaar 1884, is eervol ontslag ver leend uit den dienst der Rustende Schutterij dezer gemeente. vond hij zich in Egyptisohe duisternis. Bijna was hij het tooverwoord vergeten, dat Thomas hem vóór zijn vertrek had ingesohorpt. Maar neen, daar horin-ertliij zioh dat. „Hoe in diabolus!" roept hij driemaal, met bevende lippen. Evenwol, antwoord komt er niet. Eindelijk Frederik zal wellicht een uur zoo gestaan hebben, van het hoofd tot de voeten bibbe rend van koude verneemt hij zeer duidelijk, dat iemand of iets hem nadert. Het beweegt zioh tussohen de dorre bladeren door en sohjjBthem rakoling8 voorbij te gaan. Zou dat de geest zijn, dien hij wachtte? Hij waagt te stamelen„Hier is een zoon des stofs, die van de eeuwige geesten de toekomst weten wil." Een knorrend, brommend geluid gaf ten antwoord: „Spreek, stofkind!" „Ik wensch te weten wie ik ben, en of er voor mij een gelukkige toekomst weggelegd is. Of ik mijne ouders vinden zal Temidden van het huilen van den wind en door het klapporon zijner tanden was het den armen jongen moeielijk zijne vraag ten einde te brongen. Zoo was ook het antwoord niet zeer duidelijk, maar toch meende hij te hebben verstaan H o u d maar moed, gij zult uwe ouders weder vinden!" Nu sprong Frederik uit den tooverkring, en viel door zenuwoverspanning en liokamelijke vermoeidheid uitgeput neder. Toon hij de oogen weder opsloeg, lag hij in Door den heer Nolthee Ambt. ter tele- grafio, onder deze gemeente gelogeerd, en met zijn tweewieler een toorte maken de, werd per ongeluk het kind van den Postbode J. v. d. Have alhier overreden. Hoewel het geval zich eerst ernstig liet aanzien bleek naderhand het ongeluk miader groot, althans het kind is weder herstellende. Middelharnis, 28 Juli. Terwijl heden middag de 9 jarige A. Kattestaart zioh in de ha van begaf om te zwemmen zonk hij eoaiklapi in de diepte weg; zeker zou hij verdronken zijn, zoo niet J. Sohoonejongen, langs den havendijk komende, het ongeval bemerkt had en zich gekleed te water begaf. Hij mocht dan ook het genoegen smaken den jon gen, hoewel bewusteloos, op het drooge te brengen. Den Heer G. Kolf alhier voorheen Adelborst 2e Klasse is benoemd tot Adelbont le Klasse, en zal nog in dit jaar naar N. Indie gaan. Terwjjl heden middag J. C. van Hof- ten eenigen tijd van zijn vermoeide werkzaamheden lag te rusten, viel hij in slaap. ZooaU hij daar, aan den weg in de van pallandpolder lag,werd hij meteen wagen bespannen met paarden en bestuurd door A. 8. alhier over een zijner beenen gereden. De voerman trok zich van het geval niets aan en reed door of er niets gebeurde. Zwaar gekneusd werd hij later per as huiswaarts gebracht. De westplaatpolder, de zoogenaamde gorzen, zijn heden door ondersoheidon personen ingezet op 327,000 gulden. Stad a/'t Haringvliet, 27 Juli. Bij de heden ten overstaan van Notaris J. C. van Bergeijk, gehouden openbare verkoo- ping van vruchten te velde, werd besteed per Yoornsch Gemet a. voor de tarwe van 52 79 gulden. erwten haver 51 -63 47 «8 De raad dezer gemeente, heeft gunstig beschikt op een verzoekschrift van de heeren A. J. de Weerd on P. Segers, tot het plaatsen van een tweede fairbank op de kaai alhier. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1893, is aan den raad overge legd in ontvang j 18145.92 in uitgaaf 16311.-481/2 batig slot f 1834.43 l/s Oude Tonge. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Maandag den 30 Juli des voormiddags te 10 ure. Voorzitter: de HeerJ. van Schouwen, Burgemeester. Present al de leden. Na opening der vergadering door den voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. lo. Wordt bij loting uitgemaakt in welke volgorde in deze vergadering door de leden de stemmen zullen worden uit gebracht. 2o. Worden eenige ingekomen stukken gelezen, welke op eenige na die nader in behandeling genomen zullen worden, allen voor notificatie worden aangenomen. 3o. De begrooting van den Schutters raad voor het dienstjaar 1895, wordt ge lezen, en vastgesteld in Ontvangst en Uitgaa/ op f 169.291/, welke begrooting ter goedkeuring zal worden gezonden aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie. 4o. Wordt op eene ingekomen missive van den Heer Geneesheer Directeur van het Rijkskrankzinnigen gesticht te Me- demblik besloten, de in dat gesticht ver pleegde, Dina Oosterling, op Vrijdag, 17 Augs. a. s. te doen overbrengen naar het nieuw bijgebouwde buitengesticht van het St. Joris Gasthuis te Delft. 5o. Worden beslissingen genomen in zake zes ingekomen bezwaarsohriften te gen den aanslag in den Hoofdeljjken Omslag dienst 1894, welke beslissingen zullen worden medegedeeld aan belang hebbenden. 6o. Wordt ingevolge art. 219 Gem. wet door Burgemeester en Wethouders de hut 't was dag en tot zijne [verbazing had hij den zak inet beenderen weer naast zioh. 41s een benauwde droom ging het gebeurde van dien naoht voor hem voorbij, en bijna zou hij geloofd hebben, dat het ook maar een droom geweest wag, als hij daar buiten op den kiuisweg niet duidelijk nog zijn eigen voetstappen had zien staan in den kring, dien hij raet zijn stok had getrokken. Maar hoe kwam hij in do hut? Hij kon zich niet berinneren daar heen geloopen te zijn. En hoe kwamen de beenderen weder in den zak? Hij had ze er zelf niet ingedaan. Geen wonder, lezers, dat Frederik zich het middelpunt geloofde van een werkelijke betoovering. Jaren later klaaide deze zaak zioh op uit don mond eens stervenden. De heer Thomas had er de hand in. Hij was zijn lieveling gevolgd naar het bosoh. Hij had hem naar de hut gedragen, uit vrees dat de knaap het besterven zou.'t Was inderdaad eon kuur, die een doodeiijken afloop hebben kon. Welk een noodlottigen invloed kan de eeue mensch op don anderen uitoefenen! Dagon eu weken daarna bleef Frederik uiterst zenuwaohtig, maar gelukkig was zijn gestel krachtig genoeg om het geledene te weerstaan, 's Avonds op dien vreeselijken naoht volgend kwam hij weder bij Thomas te Arnhem, en deze liet zioh, zeer benieuwd, allebijzonderheden verhalen. V Wordt vervolgd.) aangebodei het dienstj Deze re sie, bestasf Vreeswijk den onder; 7o. De leiding vi Staten va; keuring van den fing van der grint hooger bi Koningin- Met al besloten. In ver Bitter de xen, om te lichte) genoegen 8o. Ko aanvrage alhier, to tegrond, schuur i Algem grond ge: als te z publieke Met al besloteD, te staan houdens op te ma noemd. Zullen litt. O. worden teerde Si Na nof houdelijk woord v| de vergi dezer ger vergader het Alge en voorl meente 1893, w dagen, o voor een Dirks de muz cendo"v alhier door kei der zelve worden. Keuri; lende nu, evenals prachtig niet nah te breiij zeischap kwamen uit Mid Dirkslan en voor en goed\ hooren, (Ingezok -vórige nul Deze vereerd die hun den ornl maakten en zetti neder, i vertrokfc Bijge dezs be: J3ij ir is het o toegekei tijd van per jaai 1 Ai Vereen i paarden is de be son", d en Eeri was, bij verkoe' lijnen van ƒ5 een anc Steil dezer g. milicien van Oos en beho worden lus aans op Zoom Naar ook in d vormde plaatst. Overzi gemeenti Er we jonge waarvan loden e: kind tii huwelijk «oer den Bur eerste Jij' Er wei jongensi waarvan waren enl het vrou kuwelgl

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 2