zulk een gezag en invloed hebbend lei der overleg to plegen, naar ons inzien een bestendig en dankbaar gebruik wor den gemaakt. De Kamerleden, die dit doen, cijferen daardoor zichzelf in geenen deele weg. Want ieder, die eenig begrip Tan de staatkunde heeft, weet zeer goed, dat al confereert en accordeert men ge durig over de te volgen hoofdlijnen, dan toch de uitvoering van het werk in de Kamer zeer veel talent en inspanning kost. Neen, zij cijferen er zich niet door weg, maar hun arbeid wordt er des te vruchtbaarder door. Sommelsdijk, 6 Juni. Aan heeren Burgemeester en Wethouders, is door Zijne Excellentie den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie, Óen schrijven gericht, waarin aan hen wordt medegedeeld, dat tengevolge van de toe-1 neming van het aantal krankzinnigen, wier verpleging ten laste van het rijk komt, in het rijksgesticht zoo weinig plaatsruimte .TT"" Gemeente-patienten aanwezig is, dat in het vervolg geen pa- tienten voor rekening van Gemeenten te Medemblik zullen worden geplaatst voorts worden Burgemeester en Wethou ders uitgenoodigd, de op dit oogenblik op kosten der Gemeente verpleegde krankzinnigen, voor 1 Augustus aan staande naar een ander gesticht te doen overbrengen. Middelharnis, 30 Mei. Mej. J. de Leeuw alhier werd door den gemeenteraad te Amsterdam benoemd tot onderwijzeres aan eene der openbare lagere scholen. Ooltgensplaat. Als zeldzaamheid mag van hier vermeld dat door den Heer W. uit zijn tuin van af 28 Mei j.l. aardap pelen worden gerooid die heerlijk van smaak, bevredigend van uitkomst en flink van stuk zijn. Oude Touge, 6 Juni. Het vastgestelde kohier van den Hoofdelijken omslag dienstjaar 1894 bedraagt ƒ4836,65. Het bevat 312 aanslagen verdeeld over 33 klassen. De laagste aanslag is 1,10, terwijl de hoogste aanslag 171,39 be draagt. Stellendam, 5 Juni. De Heer B. ter Cock, geneesheer alhier, is als zoodanig benoemd op het eiland Urk. Goedereede, 30 Mei, Door den Raad dezer gemeente werd in zijne heden ge houden zitting tot onderwijzeres aan de openb. lagere school alhier met algemeene stemmen benoemd Mejuffrouw B. E. Ve- nema te Muntendam. De SecretarisDe Burgemeester Jb. BREESNEE L. S. DE GRAAFF. l&erk nieuws. Marktberichten. Eu wat de perscritiek betreft, zelfs de knapste monschen hebben behoefte aan critiek; deze prikkelt hen tot meer der onderzoek en behoedt hen voor een zijdigheid en onpractische overwegingen. Nu moet deze critiek wel voorzichtig en bescheiden uitgebracht worden, en zij behoeft niet te gaan over H jzonderheden, over de volgorde en verdeeling der werk zaamheden onder onze Kamerleden; maar als er stelselmatig over quaestiën, die ons volk de meeste belangstelling inboeze men, gezwegen wordt, dan is hetduakt ons de plicht der bevriende bladen om daarop te wijzen, en zelfs eenigszins re kenschap van dat zwijgen te vragen. Als de zaak zuiver zit, d. w. z. als men samen van harte één hoofddoel najaagt, dan prikkelt- zulk een critiek ook zoo gauw niet. „Wie wijs is, neemt raad aan." Voor het oogenblik zit de Voorzitter van het Centraal-Comité zeifin de Kamer. Doch dit zal niet duurzaam kunnen zijn. Laat ons echter hopen, dat de band tus- schen de Kamerleden, de kiesvereni gingen en de persorganen hechter worde aangebonden, en dat men het gemeen schappelijk belang zóó helder gaat inzien, dat er meer en meer een zoeken van elkander en geen negeeron of ontvluchten van elkander gevonden wordt. €5eiiaesi^«l Nieuws. JACK THE RIPPER. Do politie te Duinkerken heeft een man in heohtenis genomen, die, naar zij gelooft, niemand andera is dan Jaok the Ripper. De consul der Argentijnscho republiek in dio stad ontring ran den offioier ran justitie te Buenos-Ayres een telegram, waarin hem rerzooht werd aan de politie mede te deolon, dat den Yolgenden dag met de Paraguay" een pasaagior zou aankomen, en dat het zaak zou zijn hem gevangen te nomen en zijn bagage good te doorzoeken. De man wordt nl. verdacht van moord, geploegd op een vrouw, wier gruwelijk verminkt lijk kort vóór zijn vertrek op straat te Buenos-Ayres was ge vonden. Men vermoedde, dat hij doelen van 't liohaam der vrouw ingezouten en in een zijner koffers verstopt zou hebben. Daar do vrouw behoorde tot dezelfde soort van vrouwen, als in Whitechapel zijn vermoord, de moord even go heimzinning was geschied als die te Londen en bovendien de verminkingen oven afschuwelijk en es en bedreven aangebracht waren, gelooft de Duinkerksohe politie den geheimzinnigen Jaok the Ripper gevonden te hobben. De man, dien zjj onmiddellijk arresteerde, is eon 29-jarige Fransohman, geboren te Bordeaux. Hij verklaarde wol iets van den moord te Buenos-Ayres gehoord to hebben, maar er volko men onschuldig aan te zijn. In zijn koffer Werd niets anders gevondon dan een groote hoeveelheid smokkelwaar. Den Engelsohon waoht waarschijnlijk een uitgebreide, zoo niet algemeeno opstand in Engelsoh-Indië, want het geheimzinnige besmeren der mangoboouien breidt zioh steeds uit en er wordt nu nog een teeken aan toegevoegd, in den vorm eener uitsnijding. De Engalschen raden er nog naar wat dit alles beteekent, hoewel het duidelijk genoeg sohjjnt, wat er mee bedoeld wordt. Te Pine Grove in Pennsylvaniö is een trein van de Baltimore en Ohio-liju togen een groot rotsblok gereden, dat van de aangrenzende bergen op de rails was gevallen. Do looomotief en drie goederenwagen werden vernield, maar de reizigers kwamen er heelhuids af. Maandag werd te Wellen (L.) de honderd ste verjaardag gevierd van den grijzen veteraan O. Diriokx, een der weinige nog in loven zij nde soldaten van Napoleon I. De „honderdjarige" nam plaats in een versierd rijtuig tussohen den pastoor eu den burgemeester In. Het.rijtuig nam plaats in een grootschon feest stoet, waaraan alle vereenigingen en oorporaties der gemeente deelnamen. Do gemeenteraad ging voor, de kerkeraad achter het rijtuig. In optocht ging het toen de hoofdstraten van het dorp door naar de kerk, waar een pleohtige Hoogmis werd opgedragen. Na afloop stelde de stoet zioh weer in goede orde samen en begeleidde den feestvierenden oude naar het raadhuis, waar hem met den eerewijn de ge- lukwensohen met den gemeenteraad werden aangeboden. Een praohtige leunstoel werd hem daar mede geoffreerd. De verdere dag Werd ter eere van den kraningen oud- soldaat in feestvreugde doorgebracht. Duizenden en duizenden waren van elders toegestroomd. Woensdagavond speelde het zoontje van den heer v. O. in de Vinkenburg- straat te Utrecht met andere jongens om eene spiegelkist, waardoor deze kantelde en de jongen met het hoofd er onder kwam; de dood volgde bijna onmiddelijk. Woensdagmorgen heeft bij Haarlem een man gepoogd zich door een trein te doen overrijden. De machinist was even wel tijdig in de gelegenheid testoppen, zoodat de man met eene geringe kwetsuur er af kwam. In den voornacht van Zondag op Maandag is ten huize van Mevrouw Du- bourcq op den Laarderweg, bij Hilver sum, ter-,-ijl zij nog niet te bed was, door inklimming uit de slaapkamer diefstal gepleegd. Er worden vermist 9 gouden tienguldenstukken, 1 gouden dameshor loge en 1 gouden ring. De politie doet ijverig onderzoek. Naar „Het Vad." verneemt, heeft dr. Van Glieel Gtildemeester, predikant bij de Ned. Herv. gem. te 's-Q-ravenhage, eene aanklacht wegens smaad ingediend tegen de heere i C. van Deth te Amster dam, en dr L. A. Bahler te Groningen. Uit Kaapstad wordt geseind, dat daar twee soldaten, Daniel en Wilson, voor den krijgsraad terecht gestaan heb ben onder beschuldiging, dat zj eene missive van koning Lobengula verduisterd en 2000 pond sterling ontvreemd haddon. In deze missive bood Lobengula na zijne eerste nederlaag zjne onderwerping aan en liet dit aanbod van voormelde som als geschenk aan de Engelsche re- gcering vergezeld gaan. Ware dit aanbod in handen van de koloniale overheden gekomen, dan had de Matabelenoorlog veel vroeger een einde genomen, en ware ook waarschijnlijk het leven van kapitein Wilson met zjn detachement gespaard gebleven. De krijgsraad heeft de beide soldaten aan het ten laste gelegde schuldig ver klaard en hen tot veertien jaren dwang arbeid veroordeeld. Door den landbouwer G. van Helden te Herkenbosoh bij Roermond is het lijk van den onbezoldigden rijksveldwachter G. Hommen op een open plek tussohen de bosschen, denMein- weg, gevonden. Op het lijk bespeurde men in den linkerschou der een sohot; naar de verspreiding der hagel korrels te oordeelen moet het vuurwapen van zeer dichtbij op Hommen zijn gelost. Men vond hom mot hot aangezicht in het zand liggende; blijkbaar was de man niet onmiddellijk dood, en heeft de moordenaar om zioh voor ontdekking te vrijwaron, don verslagenc met diens oigen geweer een slag op het achterhoofd toegebracht. De kolf van het geweer dat met een kogel naast den verslagene op den grond lag, is gespleten en de sluiting gebogen. Hommen laat een woduwe met twee jonge kin deren achter, terwijl het derde eerstdaags ver wacht wordt Dinsdag is een berucht strooper, A. Geeracdts, naar de gevangenis overgebraoht; Woensdag zijn nog twee personen (vader en zoon) in hechtenis genomen. Over de oorzaak, die aanleiding tot den moord gegeven heeft, ligt nog een sluier. Te Roermond is men algemeen van opinie, dat de gearresteerde A. Geeraedts de vermoe delijke dader zoude zijn. G. moest gistermorgen voor het katougerecht alhier tereohtstaan, wegens een vroeger jaohtdelict, waarvoor hij door Hom men was bekeurd. In dit proces-verbaal had do thans vermoorde veldwachter de woorden opgenomen, die G. tot hem sprak op het oogenblik, dat hij hem bekeurde: „jij maakt mij geen verbaal meer." Op de vraag van den heer kantonreohter, wat G. hiermede had bedoeld, antwoordde deze„dat hij van plan was niet meer te stroopen." G. werd tot vijf dagen gevangenisstraf ver oordeeld en heeft buitendien nog zeven dagen tegoed, ook al wegens jachtovertreding. Nader wordt geschreven dat bij het onderzoek naar den moord op Hommen is gebleken dat de klompen van Geeraedts juist pasten in de sporen nabij het lijk. In een dier klompon was een nagel en ook deze was in het achtergelaten spoor duidelijk merkbaar. Nog meerdere personen moeten echter in verband met deze moord zijn gearresteerd. Bij een onderzoek ten huize van don als van moord op den rijksveldwachter Hommen ver dachten gearresteerden Geeraedts. zouden aldaar met bloed bevlejste" kleedingstukken zijn ge vonden. Op een -desbetreffende vraag, zou de vrouw van G. hebben geantwoord, dat de bloedvlekken afkomstig waren van ecu onlangs gestroopte ree, die'G., met die kleeren aan, naar zijn woning zou hebben vervoerd. VROEGER EN NU. Vroeger koohten de monschen een nieuw kleed als het oude versleten was. Tegemvoordig wordt het geheelo huisgezin in't nieuw gestoken,telkens als demode verandert, dat wil zeggen, in elk jaargetijde. Vroeger gaven de ouders hun kinderen oen opvoeding volgons staat en vermogen. Nu worden do kinderen opgevoed boven hun staat en boven het vermogen der ouders. Vroeger leerde de zoon het vak van zij .t va der. Tegenwoordig moet hij dokter, advocaat, ambtenaar, apotheker, in elk geval een heer wor den, en laterwellicht gebrek lijden. Vroeger leerde do moeder haar dochter huishouden, koken, wasschen en strijken, stoppen en naaien Nu maakt zij er een modepop van. Vroeger droeg valer op Zon en feestdagen een zilveren zakuurwerk. Tegemvoordig hebben de kinderen een zakuurwerk en dragon de jongelieden gouden das- en manchetknoopen, maar staat vaders horloge-hl van onheugelijken tijd in de lommerd. Vroeger dronk men bier. Nu bij de minste gelegenheid ohampagne. Vroeger /i\&kpa groote mensohen op tijd een pijpje. V Tegenwoordig rooien de kinderen sigaren en de jonge dajfiSs sigaretten Vroeger -speoldou de kinderen met hoepel of kaatsbal. Nu spelen zij met een rijwiel van twee a driehonderd gulden. Vroeger was de kamer eenvoudig en netjes opgeschikt. Tegenwoordig vindt men er tapijten, pendules, kandelabres, groote spiegels, vazen, piano en een oversohot van kostbare maar nutte looze prullen. Vroeger betaalde men met contant geld. Nu vraag het maar aan de winkeliers, slagers, kleermakers, schoenmakers, bakkers, enz. enz. Vroeger liet vader nog al een aardig stuivertje aan zijn kinderen na. Tegemvoordig wordt hij vóór zijn tiid uitges pannen{De Graafsch.) J.l. week werd bij zekeren M. in de Kerkstraat bij den Auistel te Amster dam ëen gerechtelijke yerkooping gehou den, wegens het ingebreke blijven van het afdoenxdér belasting. Om kwart vóór elven verscheen de deurwaarder en werd het beste gedeelte van den inboedel naar buiten geheschen. Al dadelijk bleek, dat verscheidene sociaal-democraten waren opgekomen om M., hunnen geestverwant te helpen. Het eerst werd ten verkoop aangeboden een prachtige linnenkast, waarop Reens 10 Cts. bood. Een oude beer bood hoogor, doch het werd hem zoo lastig gemaakt, dat hij 't beter oordeelde maar heen te gaan. Inmiddels verschenen omstreeks 30 polirie-agenten om de orde te bewaren. Reens verzekerde hun, dat hij en zijne partijgenooten zich kalm zouden gedra gen, maar dat zij niet hooger wilden bie den dan 10 Cts. per stuk. Do verknoping had nu verder oen ordelijk verloop. Een tafel bracht op 10 Cts., waarna algemeen de kreet „Leve het socialismewerd aangeheven. Een eikenhouten linnenkast deed 7 cents, een velvet tafelkleed 1 cent, zes stoelen 5 cent, een prachtige spiegel 5 cent, 4 schilderijen 5 cent, een vloerkleed 1 cent, een tafeltje 1 cenr, een eomplete liang-r lamp 1 cent, zes rieten stoeien 5 cen't, een linnenkast 3 cent, een mooie kinder wagen 1 cent, enz. Alles bij elkaar bracht met verhooging de somma op van 78 cents. De heer M. werd daarna weder in het bezit van zijn inboedel gesteld, waar na de menigte kalm uiteenging. Plaatselijk Wiemvs. Terwijl de landbouwer P. G. onder deze gemeente, woonachtig, Zaterdagmor gen eene vracht tarwe wegbracht, had hij het ongeluk, toen hij halverwege langeweg was gekomen, dat zijne paaax den schrikten, waardoor de paarden met de wagen in de sloot terecht kwamen doordat hij naast de wagen liep, kwam hij er met den schrik af; door spoedig verleende hulp mocht het hem gelukken, paarden en wagen op het drooge te bren gen, doch de tarwe is grootendeels ver loren gegaan. Het Besluit van de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Pol der „Oud-Kraaier," dd. 9 Februari 1894, tot het aangaan eener geldleening, is door Heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd en tevens door hen verklaard, dat er geen termen bestaan tot vernietiging van het in diezelfde vergadering genomen besluit tot begrinting van wegen in bo- vengenoemden Polder. Burgemeester en Wethouders hebben aan A. Vroegindeweij Dz. alhier toe stemming verleend, tot het stichting van eene ajuinzaadsohuur op een perceel land, toebehoorende aan den heer A. P. de Graaff en gelegen aan de dorpsweg alhier. Deil Bommel, 6 Juni. De Burgemees ter dezer gemeente, maakt bekend, dat de verlofgangers dezer gemeente, van de lichting 1892, zich op den 3den Juli 1894, in hun garnizoen moeten bevinden tenein de in den wapenhandel te wordenjgeoefend. De Burgemeester dezer gemeente, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de brandspuiten dezer gemeente zullen ..-worden beproefd op Vrijdag den 8 Juni 1894 des avonds ten 7 ure, en roept daartoe alle manschappen op, aan die spuiten verbonden. De Raad dezer Gemeente, heeft in hare vergadering benoemd tot Hoofd der School, in de vacature van J. van 't HofF, vertrokken naar Melissant, de Heer W. Flens te Zuid-Eierland (Texel.) Tot assistent opperbrandmeester is in de plaats van den Heer Jan Pulleman, overleden, benoemd, de gemeente-opzich ter, de Heer A. E. Lambert. De beproeving der brandspuit zal plaats hebben op Donderdag a.s. In plaats van den Heer Klaas Hobbel, overleden, is tot ouderling der Ned. Herv. Kerk benoemd de Heer K. Hobbel, alhier die verklaard heeft de benoeming aan te nemen. Nieuwe Touge. Donderdag trof deze gemeente een groot verlies, door het overlijden van een algemeen geacht in gezetene, de heer J. Robër hij bereikte den ouderdom van ruim 75 jaren en bekleedde tot dusver de betrekkingen vanGemeentebode, Poldersbode enz. enz. Maandag werd het stoffelijk over schot, gevolgd door eene groote s:oet van familieleden, vrienden en kennissen, Ier aarde besteld. Niet van onzen gewonen correspondent). 5 Juni. Hedenmiddag had de uitge- sehrevene aanbesteding ten 3 ure op het Raadhuis plaats, van het aanleggen van een grintweg, over den Duivenwaard- schen- en Klinkerlandschen dijk en over de Armenweg, ir.et bijlevering der be- noodigde grint in twee percoolen. De minste schrijver was C. Tieleinan te Melissant voor de som van 8530het werk is, naar men verneemt, niet gegund. Dirksland, 6 Juni. In het Algemeen Politieblad staat gesignaleerd, onzen vroe- geren dorpsgenoot, Aart vsn der Sluis, oud 19 jaren, sjouwerman, geboren iu deze gemeente, laatst gewoond hebbende te Amsterdam, Spaardammerdijk 101, die bij vonnis der Arroadissements- Rechtbank van laatstgenoemde gemeente, respectievelijk dd. 2 November, len21 December 1893, veroordeeld is, ten lo wegens weerspannigheid, tot 1 maand gevangenisstraf, ten 2o wegens mishan deling tot 1 maand gevangenisstraf, en ten 3o wegens mishandeling van oen ambtenaar tot 3 maanden gevangenis straf. Door den Heer Officier van boven gemelde Rechtbank wordt executie eu bericht verzocht. De Heer J. de Jonge Jzn., alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Open bare Lagere Sehoo! te Ter Neuzen. Op de boden alhier gehouden paarden markt werden aangevoerd; 120 paarden en 5 veulens. Handel tamelijk vlug. Op een jaarwedde vau ƒ40,— is in de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd tot orgeltrapper P. van Donge alhier. Over het algemeen worden, ook hier door -dé landbouwers geklaagd, over de aardwormen, die hier en daar nog al /Belangrijke schade toebrengen. Ook de suikerpaën lijden er van. Bruinisse. In de vorige week wer den hier jyeer 630 ton mosselen naar België verzonden, en voor 2 tot 1.60 per ton verkocht. De zaad-aanvoer was slechtvan de 18 Zuiderzee-visschers zijn slechts 2 teruggekomen met pl. m. 250 ton lading. Zaterdag had daar weer de verpach ting plaats van de mossel-en zandperken, liggende voor de noord-oostzijde van dezen polder, in eigendom beboerende tot de ambachts-heerlijkheid aldaar, en daarvoor bedongen f 2020.50 of omstreeks het dubbele der vorige verpachting. Zierikzee. Do Direct.-Uitgever der Z erikzeesche Nieuwsbode, uit de gijze ling ontslagen zijnde, heeft zich per request tot de tweede kamer gewend, en in een uiteenzetting der feiten, het z. i. onbevoegd eu onwettelijke van de handeling met hem bewezen, verzoekende het daarheen te sturen dat voortaan zulke willekeurige handelingen niet meer zou den voorkomen. Plaatsruimte verbied ons het stuk in zijn geheel op te nemen. €fcSïieieëi €üe«Eeeüie. Herziening der lijst van inkwartiering. Burgemeester en Wethouders dei- Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veertien dagen, van den 31 Mei 1894 tot en met den 13 Juni aanstaande, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd, de herziene lijst, bevat tende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krjjgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelaEg van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten, voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn ter Gemeente-Secretarie te bekomen. Verkooptsigen. Vrijdag 8 Juni nm. 2 uur tegenover Notaris v. BERGEIJK klavers- en gras gewas in de van Pallandpolder, bij D. ROODZANT Middelharnis. Donderdag 14 Juni nm. 3 uur togen over Notarissen KUYPERS en v. SCHOUWEN. Tiend- en jachtvrij Wei-, Bouw- en Tuinland, te Goedereede en Stellendam en Woning, Bouwschuur en Wagenhuis, Stellendam bij F. TROOST te Stellen- n.riTV). jD UITSLAG VEILING. Windkoornmolen met huis en erf van dhr. L. VINK tc Sommelsdijkop 5 Juni jl. tegenover Notaris v. BERGEIJK. Ie koop, Molen, geboden tot 750, voor J. de RUITER Middelharnis. 2e koop, Woonhuis en Erf geboden tot ƒ1700,— door A. SOHILPEROORD te Sommelsdijk. x SgurscrSüke ëtahd. Sommelsdijk, 31 Mei—G Juui. BevallenTeunis, z. van Gerartlus Jens en van Teuntje Lena Breuv. SfiiddelhaTiils, 21 30 Mei. Geboren: Co.nelis, z. van Cornells Johannis Krijtenberg en Teuntje Soldaat; Gerrit, z. van Krijn Koning en Maatje Visser Leendert, z. v. Marinus De Leeuw en Neeltje Johanna Koote. Gehuwd: Adrianus Van dor Gijze, 25 j. en Chatharina Geertjeo De "Wert, 22 j. Overleden: Eon als levenl. aangeg. kind van Johannis Muije en Suzanna Tona Poortvliet. Stail aan 't Haringvliet, 24 29 Mei. Gehoron Abram z van Jacob Abramse en Joh anna Van Rossum. Ondertrouwd Cornelia Jacobu3 Goumare, jm. 30 j., wonende te Sommelsdijk en Dina Braber, jd. 24 j.Dirk Van der Linde, jm. 28 j., wo nende fce Niouw-Beierlaad en Neeltje Van de Gevel, jd. 22 j. Stellendam, 1—31 Mei. Geboren Cornelia, d. van Jan VJiotland en Neeltje Meijer; Jannetje, d. van Marinus Cor- nelis Riemens en Francijntje Klink; Maatje, d. van Pieter Kievit en Johanna Diepenhorst. Ondertrouwd Aren Koare, 22 j. en Neeltje Van Dam, 26 j Stoffel Keijzer, 22 j. en Hen- drica v. Dsiol, '22 j.; Cornelis Slis on Baaltje De Geus, 19 j. Getrouwd Aren Koore en Neeltje v. Dam. Overleden: Gerrit Van Dam, 5 j. en 2 m., z. van Jan Van Dam (overleden) en Neeltje Van Es; Huigje Zeedijk, lj en 6 m., d. van Jacob Zeedijk en Arentje Lokker; Maartjo Jansen, 9 m., d. ran Andries Jansen en Lijntje Nijland Johannis Hoek, 74 j. O:: (idorp, Mei. Geboren: Jobje, d. v. Pieter Bosland en Jacomijntje Tams. Krijn,z. v. Nioolnas Flikweert •en Cornelia Verhage. Jacob Pieter, z. v. Grietje de Jong Dd. ongehuwd. Jan, Thomas en Jannetje, drielingen van Abraham Hoek en Grietje Voogd. Aagje, d. v. Jan Verhage en Grietje Aleman. Evert, z. v. Eeuwit Grinwis en Neeltje Verhage. Neeltje, d. v. Adrianus Knapa en Elizabeth Tonis. Klaartio, d. v. Matthijs Heerschap en Jannetje de Jong. Arjaantje, d. v. Jan Meijer enMaartje Meijer PJd. Overleden: Krijn Grinwis 17 j. z. v. Jaoob en Kaatje de Mooij. Adriana van der Klooster 24 j. d. v. C. v. d. Klooster en L. Sperling. Jaoob van Huizen 21 jz. v. Cornelis en Lijntje Tanis. Getrouwd: Maarten Meijer jm. 28j.enArjaantje Breon Wd.jd.23j. Predikbeurten op Zondag ÏO Juni. GEREF ORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en '«avonds ds. Dekkers van Hoogvliet. Stad aan het Haring/liet, vm. en nm. leeskork. Don Bommel, vm. #n'«avonds leeskeik. Ooltgensplaat, vm. en 's avonds ds. Drost van V laardingen. Stellendam, vm. en 's avonds leeskerk. Ouddorp, vm. 9 nm. 2 en 's avonds 6 uur Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Heek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorin, en 'sav. Ds. K. "W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirk«!and, Voorm. 9 uur, én Ar. 6 uurDs. A Mackenzie. Wed. Merv. Merk. Beroepen: Te Sluis, ds. van Melle, te Rengwou- de. Te St.-Laurens c. a., dhr. Schouten, cand. te Utrecht. Te 's Heerenhoek, dhr. Pierson, cand. te Zetten. Te Waddinxveen, ds. Hulseher, te Colijnplaat. Te Kalantsoog, dhr. Wetder, oand. Te Wille nsoord, ds. Voors, tc ICuinro. Te Jelsum (bij Leeuwarden), ds. Thodon van Velzen, te Gorrodijk. Te Tornaard (vao. Rijnenberg), ds. Stoenbeok, te Wijnjeterp en Duurswoude (Fr.). Te Ee (bij Dokkum), ds. Torenbeek, te eiland Marken. Te Garshuizen c. a. (Gr.), dhr. Prins, oand. te Makkum. Te Ruigahuizen, dhr. War- molts, cand. Te Monster, ds. Boer, te Ermelo. Aangenomen: Naar Aalten, door ds. Barneveld, te Zand voort. Naar Scharnogoutum, door dg. Romijn, te Leeuwarden. Naar Oosterzee en Echten (Fr.), door ds. Magendans, te Enter (Or.). Naar Oostrum en Jouswier (Fr.), door ds. Broekhuijzen, te Losdorp (Gr.). Naar's-Gravonpolder, doordhr. Krauwel, cand. to Utrecht. Bedankt: Voor Nieuwvliet, door ds.Spoelstra, te Nootdorp. Voor Nijega en Elahuizon (Fr.), door dhr. Engelbarts, cand. Voor Kollummerzwaag (Fr.), door dhr. Krauwel, o md. te Utreoht. Voor Hin- deloopen, door dhr. Soul n, cand. te Utrecht. Voor Sohellingwoude, door dhr. Aalders, cand. Voor Kattendijke, door dhr. Spoelstra, cand. te Nootdorp. Voor Anjum, door ds. Lambers, te Rijperkerk. Voor Oldeboorn en De Bilt, door ds. Bolkestoin, te Putton. Voor Giesen-Oudekerk, door ds. Mcinsma, te Ouddorp. Yoor Blokzijl, door dhr. Spoelstra, oand. ftercf. Merken. Beroepen: Te Enschede A, ds. Gideouse, te Broek op Langendijk. Aangenomen: Naar Jutrjjp en Hommerts, door dhr. Felderof, cand. aan do Vrije Universiteit te Amsterdam. (Verbeterd bericht.) Bedankt: Voor Colijnplaat, door ds. Gideonso, te Broek op Langendijk. Voor Oude Pekela, door ds. Meijering, te Sexbierum. Voor Zeven hoven, B, door dhr. Foldorhof, cand. aan de Vrije Universiteit. Briello, 4 Juni. Boter f 0,52'/,. Eieren f3,de 100 «tuks. GRAANMARKT. Rotterdam, 4 Juni. Binnenlandscho Granen. De aanvoer, die voor den tijd van het jaar redelijk was te noemen, ging tot onveranderde prijzen vrij wel van de hand. Tarwa waaaruit de aanroer hoofdzakelijk be«tond, vond prijshoudend plaatsing, f4,25 a t5,60 per heot. en per 100 kilo van f6,20 af 7,Canada tarwe was onbeduidend ter markt. Rogge, vond meer vraag en kon gevoegelijk 10 ot. meer opbrengen. Men besteedde naar deugd van f 4,25 d f4,75. Gerst. Winter die uitsluitend in afwijkende qual. ter veil was, vond geen koopers. Zomer onveranderd f3,25 f4,40 per heet. en por 100 kilo in goede qual. f7,Chovalier prijshoudend f4,50 a f 5,75 per heot. Haver onveranderd f 1,50 a f8,90 per heot. en f 7,25. middelbare qual. per 100 kilo. Paardebooneu met weinig vraag f4,25 a f5,20. Bruine boonen, wagen hedeu opnieuw hooger te plaatsen. Afgedaan van f5 tot f12. Blauwe erwten konden in puike Kooksoor eene verhooging van 50 cents deelachtig worden, overig» soorten, alsmede niet kokende 10 cents hoogor. Kook- soort f6,75 a f8, niet-kokende f 5,50 a f5,70. per heet. Koolzaad onveranderd, f8,50 a f9,25. Kanarizaadprijshoudendf6,af 7,50 per heot.extra MEELBERIOHT. Sedert jl. Maandag bleef de stemming onveranderd met weinig zaken. Enkele fabrikanten hebben weder la ger afgegeven, anderen daarentegen hou den aan hunne limiten vast en zien die ingewilligd. Hoden was de stemming iets levendi ger, doch er ging niet veel om. Rotterdam 4 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd; paarden, veuleni. ezels, 238 vett# runderen magere dito, 143 vette kalveren S nuohteren kalveren 610 schapen of lammeren, 362 varkens, biggen bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 76 cts. 2de qual. 72 cts. 3de qual. 62 cts. kal veren lsie qual. 80 cts. 2do qual. 80 et. A 70 et. seha pen rste qual. 64 ets 2de qual 56 ets 3de qual, alles per kilo, varkens le qual 22'^»c, 2de qual. 22 c, 3 qual 21'/a e. licht soort aper halve kilo a o koeien fkalfkoeien f per kilo melk graskalveren f van Stieren erzen alles mager vee

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 2