Gemengd Xieuivs SsimiiseUJie Niemws Iburgerlijke Stand Vissclierij. Lessen en Wenken. Onwil Terraardigt looden schoenen. Een goede belijdenis is: „Alles door God!" en een goede leus: „Alles voor God!" Kniel liever voor God in de doornen, dan voor Satan in deroozen. 't Meest rentegevend goed, is het stil en vroom gemoed. 't Godvrezend zijn verbant men- schen vrees. God gaf ons de aarde om cr de voeten, maar niet om er het hart op te zetten. Uit ïïarlingen wordt gemeld, dat de vorige burgemeester Jhr. M. H. Speelman, niet alleen bij de eerste stem ming op 10 April, maar ook bij de herstemming, uit Haarlem was overge komen, expresselijk om te stemmen. Een ander kiezer kwam met gelijk doel even uit Amersfoort over. Woensdagavond was het te Dordt zeer rumoerig, daar groote troepen kwajongens langs de woning van dsn heer Van Gijn, gekozen lid der Ka mer, trokken. Dank zij het bezadigd optreden der politie, liep het met en kele klappen af. Tegen twee belhamels werd procesverbaal opgemaakt. De werkstaking in de Drentsche venen heeft grooter omvang dan reeds gemeld is. In het geheel zijn er onge veer een paar duizend arbeiders, die het werk hebben gestaakt. Op sommi ge plaatsen namen zij eene dreig nde houding aan, doch noemenswaardige ongeregeldheden hebben niet plaats ge had. De oorzaak moet gezocht worden in de omstandigheid, dat de werkgevers het loon van het vorige jaar hebben verlaagd. Loonsverhooging is dan ook de eisch. De Marechaussee's houden zich flink. Do omstreken van Gorredijk worden thans geteisterd door een plaag, die den veehouders geduchte schade toe brengt. Groote stukken weiland liggen geheel kaal, zoodat er geen sprietje gras op te ontdekken valt. Dit is een gevolg van de aanwezigheid van een ongelooflijke menigte kleine rupsen die niet alleen het gras, doch zelfs de wortels eten en zich naar een ander kamp land verplaatsen, wanneer een stuk geheel kaal gegeten is. Het aantal dezer inseoten is zoo groot, dat men ze daar met schoppen kan scheppen. Woensdagavond om 9.49 stapten te Delden in den trein naar Hengeloo een heer en dame. Toen men te Hengeloo kwam, bleek dat beiden zich vergiftigd hadden. De heer leefde bij aankomst noch even, doch gaf spoedig den geest. Uit Hengeloo wordt nopens dit geval nog het volgende gemeld De heer Geluk, arts alhier, bevond zich in den trein en verleende de eerste geneeskundige hulp. Deze was echter doelloos, daar de man bijna onmiddelijk den geest gat en de vrouw zeer spoedig daarna overleedde lijken werden vervol gens naar het ziekenhuis voor besmette lijke zieken overgebracht. Volgens ingewonnen informatiën zijn beide personen Woensdagmorgen hier uit Bentheim gearriveerd; zij zijn om 7.06 des avonds naar Delden vertrokken en hebben vervolgens, gelijk hierboven gemeld, in den trein van 9.49 naar hier plaats genomen. Omtrent nationali teit, naam, herkomst der ongelukkigen en aangaande aanleiding tot de wanhopige daad is niets bekendopmerking verdient eehter, dat alle kleederen ongemerkt zijn en enkele merkteekenen van het ondergoed, te oordeelen naar eenige overgebleven sporen, vermoedelijk eerst voor korten tijd verwijderd zijn, zoodat men wel moet aannemen, dat beide personen, die naar schatting tusschen 30 40 jaar oud zijn, onbekend hebben willen blij ven. Behalve een paar kleinighe den hadden de overledenen slechts een bedrag van 11 ets. aan geld bij zich. In de gevangenis te Orthez hebben drie gevangenen den cipier Moula, op het oogenblik dat de viouw de etensbakken haalde, bij de keel gegrepen en geworgd. Daarna hebben de ellendigen de vrouw deerlijk mishandeld, zoodat zij voor dood op den grond bleef liggen. De misdadi gers namen toen den cipier de sleutels af, maakten zich meester van het geld dat zij in zijn zak en dien zijner vrouw vonden en gingen, begunstigd door de duisternis, op de vlueht. Den volgenden morgen wer den zij door de gendarmes in een herberg van een naburig dorp aangehouden en met den trein naar Orthez teruggebracht. Toen zij aldaar uit den trein stapten, wierp de verwoede bevolking zich op hen en wilde hen lynchen. Slechts met veel moeite slaagden den gendarmes er in, de moorde naars in den gevangenis in veiligheid te brengen. Wederom heeft in de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam een brand gewoed, met de treurig ste gevolgen. Vrijdagavond ongeveer negen uur werd de brandweer opgescheld voor een uitslaanden brand in perceel 68 van genoemden straat. Dit perceel bestaat uit het onderhuis en twee verdiepingen. Het onderhuis was bewoond door den Russischen Israëliet Similaun, schoenmaker van beroep, do oerste verdieping door den dia mantslijper Mulder, die er woonde met oen tante en twee kinderen, terwijl eindelijk de tweede verdieping was bewoond door den sjouwerman Cardoze en zeven kinderen. De brand ontstond doordat de Rus bij ongeluk de brandendo petroleumlamp ltet vallen, waardoor in een oogenblik het huis in iiuhte laaie stoi.d en de vlammen hoog or^ngen. Er ontstond in hei -mine huis, dat boven slechts één kamer diep was, bij "t geroep van brand een schromelijke verwarring on de bewoners had den ternauwernood tijd zich te redden. Do Rus Similaun vluchtte met zijn vrouw dadelijk de straat op en ook Mulder wist zich met zijn beide kinderen nog intijds te redden, doch kon zijn oude tante niet spoedig helpen. Deze werd later door do buren het huis uitge dragen, in bewusteloozen toestand en met brand wonden. Ongelukkiger liep het af met het gezin van Cardozo. Deze wist met drie zijnor kinderen nog intijds de trappen af te komen, maar de vier kleinsten, die reeds te bed lagen, kon hij niet meer in veiligheid brengenhun verkoolde lijkjes werden later gevonden. Inmiddels was de brandweer van versohillende zijden gealarmeerd, doohtoen zij tor plaatse kwam, was het drama reeds afgespeeld. Doordat de standpijp van de Vechtwaterleiding vol glas en zand zat, waarschijnlijk door de straatjeugd daar mee volgestopt, kon het blusschingswerk niet zoo spoedig gaan, als anders het geval is, maar toch was het vuur toen eindelijk water werd gegeven in een kwartier geblusolit, zonder dat de stoom spuiten behoefden te werken, het geheele hui3 iseohter uitgebrand. De brandweer kon het huis alleen van de belendende peroeelen naderen en maakte ook van de reddingsladders gebruik. Toen het huis kon betreden worden, vond men daar de lijkjes van vier kinderen van Cardozo. Zij werden in dekens en doeken door de politic, die onder leiding van don commissaris mr. Van Raalte het terrein afzette, naar het Israëlitisch gasthuis op de N. Keizersgracht gebracht. Daar konden de directeur, dr. Couvée, en diens adsistenten slechts den dood der ongelukkige kleinen constateeren. Die vier kinderen waren le. Rafaël, geboren in 1888, 2e. Salomon, geboren in 1890, 3e. Hondrika, geboren in 1892, 4e. Israël, geboren in 1893. Verder was ingebracht de 74-jarige tante van den diamautsljjper Mulder, Rachael Coutinho. Deze vrouw v rkcorde in bowustoloozen toestand. Hoewel stervend binnengebracht en ofschoon de gebeden reeds bij haar worden opgezegd, bestond er nog kans, dat zij in hot leven zou worden be houden. Op het lichaam werden geen brandwon den gevonden Katuurlijk verdrong zich in de Nieuwe Kerk straat en voor het Gasthuis eene groote menigte, die het droeve voorval besprak en innige deelneming met de slachtoffers en den ongelukki - gen vader aan den dag legde. De vrouw van Cardozo was op het oogenblik van de ramp uit bakeren en vernam thuiskomende het droevig lot barer kinderen. Kaar gemeld wordt zijn Similaun, bij wien de brand ontstond, en zijn vrou.v, niet de straat opgevlucht, doch naar de plaats achter het huis. Geen uitweg meer door het huis ziende, traohtte zij achter bij do buren in huis te komen, doch toon hun dit niet gelukto, bleven zij aohter enn uitstek versoholen, tot de brand gebluscht was en zij door het verbrande huis op straat kondon komen. Zij zijn op het bureau van den hoer Van Raalte omtrent het onstsan van don brand gehorrd. In de buurt werd beweerd, dat de brandweer zeer laat kwam. Het is echter gebleken, dat de brandweer van versoheidone kanten 8chelmaldin"1" gen kreeg, toen de vlammen reeds uitsloegen en de brandweer van het Weesperplein twee minuten later reeds ter plaatse was, dus zeer vlug. Dat het vuur zich zoo snel uitbreidde, vond zijn reden daarin dat de vlammen opgingen langs de eenige trap, die midden uit hot huis naar do boven verdie pingen loopt. Een boerenarbeider te Berlikum (N. B.), die ongeveer een jaar geleden huwde en ruim een maand geleden vader werd, heeft Zondag jl., met medeweten 1 en goedvinden zijner vrouw, zijn kind gedood. Als reden voor dit misdrijf wordt opgegeven, dat hun werkzaamheden na deel ondervonden door het bestaan der kleine en de zorg, die het vereischte. Beiden werden in voorloopige hechte nis gesteld. V De vrouw is echter weer losgelaten. Man en vrouw schijnen niet heel wel bij het hoofd, wat simpel te zijn. Te Gemonde (N.-Br.) heeft zeke re H., die bezig was een perceel heide om te spitten, ongeveer 50 c. M. onder den grond bedolven gevonden 11 zilveren lepels, 7 id. vorken, 2 zilveren suikerle peltjes, een zilveren suikerstrooier en een zilveren soeplepel. Bij nauwkeurig onderzoek bleek alles bij elkaar gewik keld geweest te zijn in een doek, welke geheel vergaan was, zoodat de voorwer pen sedert jaren begraven moeten geweest zijn. Hoe ze er gekomen zijn is tot nog toe een raadselmen vermoedt, dat ze van een diefstal afkomstig zijn. Naar men meldt, is tegen de verkiezing van den heer De Meester, in het district Eistprotest aangetee- kend, daar, volgens sommige kiezers, een der stembriefjes op den heer De Meester uitgebracht, geteekend was. Het stembu reau had dit biljet voor geldig verklaard, daar het z. i. twee namen bevatte, in welk geval alleen de eerste in aanmer king komt. Men weet, dat de heer De Meester een even groot getal stemmen verkreeg als Mr. van Basten Batenburg, maar als oudste in jaren voor gekozen werd verklaard. Te Hoogersmilde (Dr.) is een behuizinge verbrandeen kind is daarbij op droevige wijze omgekomen. Te Luik werd Zaterdagavond groote ontsteltenis veroorzaakt door een dyna- mietaanslag. Tegen negen uur werd een geweldige ontploffing gehoordhet bleek dat een bom was ontploft tegen de St. Jakobskerk. Er was een gat van 40 centimeter diepte in den grond geslagen in de huizen tegenover de kerlc waren de ruiten verbrijzeld, terwijl een persoon die vóór een koffiehuis in de buurt za door den schok werd omvergeworpen. Overigens is niemand door de ontploffing gekwetst. In oen mijn bij La Louvière in Hengouwen is oen vreeselijk ongeluk gebeurd. Terwijl zestien mijnwerkers op de gewone wijze werden neergelaten, bleef de bak haken en kantelde, met het ongelukkig gevolg, dat derden werk lieden van eene hoogte van 420 meter te pletter vielen. De machinist, die niets bemerkt had, liet den kabel nog maar steeds afl iepen, zoodat de bak, plotseling weer losrakende, met een geweldigen schok naar beneden vieldo werklieden die zich nog hadden kunnen vasthouden, werden daardoor zwaar gewond. Het parket van Bergen heeft een onderzoek ingesteld, maar wat de oor zaak van het ongeluk was, heeft men niet kunnen ontdekken. Dinsdagavond kwam de Parijsche sneltrein, bij Bareudrecht, in botsing met een trein, uit Petroleumtanks jbestaande, dat onmiddelijk alles |in een vlammenzee zette. Alle waggons verbranden. Mache- nist en zes personen werden verwond. Sommelsdijk, 1 Mei. De uitslag der herschatting van het lokaliteit, waarin door den heer J. L. Armstrong, alhier sterken drank in 't klein wordt verkocht, is, dat de huurwaarde alsmede het door hem verschuldigde vergunningsrecht, het zelfde is gebleven. Door Heeren Gedeputeerde Staten is op eene reclame in zake den aanslag in den Hoofdelijken Omslag van L. Kuipers, thans wouendo te Middelharnis, afwijzend beschikt. Met het oog op de overal heersohende pokken heeft de Raad dezer Gemeente besloten, toch de kermis te doen door gaan, maar van de kramers, carousel- houders enz. bij het hier komen eene verklaring te vorderen, afgegeven door de Gemeentebesturen of Politie-Commis- sariasen, dat zij of hun onderhebbend personeel, in de laatste vier weken geen plaatsen hebben bezocht waar pokken heerschen. Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente, hebben tot tegenschatters der Personeele Belasting benoemd, do heeren Jan Pauël en Cornelis Korteweg Kz., die beiden hunne benoeming hebben aan genomen. Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School in deze Gemeente, in de bestaande vacature van L. Hamming, die vertrokken is naar Oud-Bildtziji, is be noemd, den heer W. van Loo te Melis- j&ut— Een treurig drama moet, naar men verneemt, heden nacht zijn afgespeelt. Bij een ontstane twist heeft J. R. alhier een nog al belangrijke mesïteek ontvan gen in do zijde, die geneeskundige hulp spoedig behoefde. k Per wagen werd hij naar de ouderlijke woning^ vervoerd. "De zaak is in handen der justitie. Middelharnis, 4 Mei. Eren voor het afdrukken van ons laatste nummer had hier een treffend ongeval plaats. Het 8 jarig zoontje van L. Sala dat op een sloep aan het spelen was, klom in de mast, en had het ongeluk halverwege zich los te laten met het treurig gevolg dat hij meer dood dan levend thuis ge bracht moest worden. Twee uur later gaf hij den geest. Stad aan 't Haringvliet, 2 Mei. Tot Nachtwaker alhier is aangesteld M. Borg- dorff, ingang 1 Mei, op een salaris van 100 gld.'sjaars. Den Bommel, 2 Mei. De hoeveelheid regen welke in de maand April gevallen ia bedraagt 43.1 m.M. terwijl er 13 re gendagen in voorkwamen. In April 1893 viel 1.3 m.M. regen en kwamen 2 regen dagen voor. Tot boekhouder van het groot Arm bestuur is in plaats van den heer Her man Vaalburg (overleden) benoemd de heer Leendert Vaalburg. Als een buitengewoon geval kan wor den medegedeeld dat iemand uit deze gemeente, eene jonge haas heeft gevonden met acht pooten. Terwijl A. v. L. dezer dagen aan het spelen was op de Kaai, had hij het on geluk te vallen, met het gevolg dat hij zijn voet zoodanig bezeerde dat men hem per as naar huis moest brengen. Oude Tonge, 2 Mei. Door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is aan Cornelis Nijsse, vergunning verleend tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank, in de gelagkamer van het woonhuis, wijk A. no. 114. Do Heer Th. van Vugt is door inge landen van den Heerenpolder onder deze gemeente, tot Gezworen benoemd. Nieuwe Tonge. Aan de Openbare Lagere School alhier, wordt nog een on derwijzer gevraagd, op een jaarwedde van f550. Herkingen. De Zuivelfabriek alhier is j. 1. week in werking gebiacht; Machines en gebouwen zijn voor d doel keurig ingericht, maar wat meer zegt, de aldaar gefabriceerde boter is overheer lijk en geven grond om te vermoeden df dit zaakje wel zal marcheeren. Door de Regeering is aan deze gemeente eene buitengewone subsidie van ƒ1700 toegekend, voor de kosten van het L. O. Dirksland. Het gezin J. v. Oude naren alhier, werdt dezer dagen door een noodlottig geval in rouw gedompeld. Een jongetje van ongeveer 3 ar viel (men zegt door den sterken wina,) in de Kerk- graebt; door het drijven van een hoedje, kwam men tot de gedachten, dat daar een kind in moest liggen, wat dan ook bewaarheid werd. Hoewel de docter dadelijk op de plaats des onheils aan wezig was, en een geruimen tijd alles in 'tverk gesteld had, om het knaapje tot bewustzijn te brengen, kon deze niets anders dan den dood constateeren. Melissant. Door Stemgorechtigde In gelanden van den polder Oud-Melissant is b oten ceno bijdrage in eens van ƒ200. te verleenen in de kosten van begrinting van den West of Oudendijk van den polder Dirksland benevens een jaarlijksche bijdrage van 40,in do kosten van onderhoud onder bepaling evenwel dat ook de Westdijk van den polder Oud-Melissant wordt begrint. Bij Kon. besluit van 16 April 1.1. is aan deze gemeente voor het jaar 1894 eene buitengewone subsidie van 700.— verleend in de kosten van het lager on derwijs. Stellendam. Terwijl het zoontje van den bakker van Oostonbrugge zich al spelende bevond op don trog in de bak kerij, had hij het ongeluk er af te vallen en zijn arm te breken. Door de Heeren A. en T. Wricht, van Southport (Engeland) is alhier de Meestoof gehuurd tot het oprichten van een Garnalen-Pellerij. Wij wenschen, mede voor het belang dezer gemeente, dat Heeren ondernemers wel mogen slagen. Tot tegenschatters voor de Personeele belasting zijn benoemd de Heeren Adam van Oostenbruggo en Leendert Cornelis van der Velde. lierknieiiw*. Predikbeurten op Kondag G Blei. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, ra. en 's avonds ds. Delvos van Hellevoetsluis. 8tadaanhetIIaringvliot, vm. en nm. laeskork. Den Bommel, vm. en's avond» leeskerk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Stellendam, vm. on 'i avonds leeskerk. Ouddorp, vm. 9 nm. 2 en 'a avonds 6 uur f Zuidland, vm. on nm. ds. Z. Hook. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Da. K. W. Rössing. GEREE. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur, Nam. 2 uur, A v. 6 uur en Woensdagavond 6 uur Ds. AMackenzie. Med. Sterv. Herlt. BeroepenTe Domburg, dhr. Bleeker, cand. te Welsrijp. Te Landsmeer e. a. ds. van Roggen, te Sloten. Te Anjum, ds. Lambe'-s, te Itijperkerk. To Ferwerd, da. Zoete, te Suameer. Te Hoer Hugo- waard, ds, Sijpkens, te Schellinkhout. To Middel burg, ds. Hoogenraad, te Wagoningen. BedanktVoor Terwispel, |door dg. Loloama, to Roekanjo. Voor Wapaerveon, door ds. Eppens, te Oldenhove o. a. Voor Oudega, door ds. Moischke, te Raamsdonk. ®eref. Kerken. BeroepenTe Zevenhoven, ds de Vlieg, te Ren- kum. BedanktVoor Holwerd, door dhr. Out, oand. te Wormerveer. Sommelsdijk. van 26 April 1 Mei. Getroud: Willem Hoogmoed, 23 j. j. m. en Adriana Hollaar 24 j. j. d. Overleden: Teuntjo Joppe, 20j. dochter van Jaoob Joppe en Geertrui van Sliedrecht (over leden); Johannes Hendrik Kooto, 9 m. zoon van Simon Kooto en Geertje van de Polder; Adrianu» Oosterling, 6 j. 5 m. zoon van Hendrik Ooster ling en Martijnte Hartensvold. Bliddelharnis, 19—25 April. Ondertrouwd: Josias Den Engelsman, 25 j. en Dirkje Van Wezel, 21 j.; Krijn Sohelliua, 26 j. en Deentje Huiberdina Bieeman, 26j.; Andries Blok, 23 j. en Jaapje Van der Velde, 26 j.; Dirk Fabrij, 28 j. en Maria Buurveld, 21 j.; Dirk Kos ter, 26 j. en Jaoomina Van Geldei', 24j. Gehuwd: Arie Van Nierop, 33j. en Woute- rina Jacoba Van der Sloot, 29 j.Maarten Jo hannes Van Gelder, 2lj. en Abra Sprong, 21 j.; Adrianus De Koning, 23 j. en Neeltje v. Gro ningen, 22 j. Geboren: Marinus Laurens, z. van Pieter Jordaan en Maatje van den BogerdHermanus, z. van Frederik Coolbergen en Lena Tieman. Overleden: Mattheus De Bloeme, 41j echtg. Elizabeth Gornelia Koster; Maria Doornhein, 75 wed. Arij De Bloeme. Stad aft Süaringvliet, 19 April. GeborenHubertje, d. van Jaoob jMelaard en Lena Trommel. Den Bommel, 2 Mei. Geboren: Cornelis, zoon van A. Maris en van M. Bresijn. Overleden: Dirk Johanne» van Weel, oud 28 jaar, zoon van B. Yan Weel overleden en van C. Kok. Oude Tonge, 25 April. Ondertrouwd: Leendert Gebraad, jm. 26 en Lena Boremer, jd. 30 jDingeman Kievit, jm 2 j: en Pietertje Goemaat,jd. 26 j. Gehuwd: Arij Van Markonsteijn, jm. 26j. en Neeltje Jonker, jd 21 j.JohanneB Dc Vos, jm. 38 j. en Anneohien Bossoher, jd. 21 j. van Oude Pekela. Geboren: Wilhelmus,z. van Adrianus De Boet en Sara Hogchem; Johannes z. van Pieter Camp- fens en Johanna Winkels. Jannetje, d. van Kasper Man» en Anna Elizabeth Van den Berg. Jacobus, z. van Geraidus Brands en Wilhelmina Cornelia Legierse. O' erleden: Jan Pulleman, 35 j. 6 m.. goh. met Lidia Cornelia Joppe. Pietertje Elizabeth De Vos, jd. 19 j, 11 m. Dirksland. Ondertrouwd: Aren Van der Schenk, jm. 26 j. en Stoffelina Gestel, jd. 23 j.; Marinus Tim merman, 25 j. en Jobje Dunweg, 23 j. Geboren: Jannetje, d. van Johannig Volwerk en Paulina Bakker; Leendert, z. van Pieter, Zoon en Hondrika Tamboer. Stellendam, 5 30 April. Overleden: Teuntje Grinwis 6 jaar dochter van Jan Grinwis en Anthonia van der Schans. Krijnlje Human 2 jaar dochter van Jan Human en Lena Kievit. Hflicieë! (ScdeeUe. BESCHRIJVING BEDRIJFS-BELASTING. Burgemeester en Wethouder» ran Sommelsdijk maken bekend: lo. dat de beschrijving voor de be lasting op Bedrijfs-en andere inkomsten voor hot dienstjaar 1894/95, zal aanvan gen op Maandag 7 Me' aanstaande, terwijl de Beschrijvingsbiljetten ingevol ge artikel 13 1, tweede zinsnede der aangehaalde Wet van 2 October 1893 (Staatsblad No. 149), door of van wego den Ontvanger der Directe Belastingen twintig dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald. 2o. Dat de aanslagregeling ingevolge het bepaalde hij artikel 19 7 der onderwerpelijke wet, moet zijn geschiedt voor 1 October 1894. De SecretarisDe Burgemeester Jb. BREESNEE L. S. DE GRAAFF. Prijsraadse!. De oplossing van Prijsraadsel No. 6 was: KielwiMdeweer. Zierikzee. VuCht. Doorn. Oudeholtwolde. Ba»rn. IVieoIaas Heet*. Nisse. OldeKoorn. Beets. Brielle. Latem. KrinSland. De prijs is bij loting ten deel gevallen aan Qerritje C. wan der Weel onder Sommelsdijk voorwien de boekdoe len gereed liggen. Goede oplossingen ontv'ngen we van D. v. d. D. G. C. r. d. W. H. G. M. V. Bz. en J. C. v. G. to Sommels dijk. M. P. L. te Dirksland. L. V. en M. V. te Herkingen. E. v. d. D. te Melissant. J. de L. te Stellendam. P. de B. te Puttershoek en G. J, te Rotterdam. De plaatsruimte verbied ons ditmaal een nieuw raadsel op te geven, zoodat dit in een der volgende nummers D.V. zal geschieden. Marktberichten. Brielle, 30 Aprii. boter f 0,47'/,. Eieren 2,75 de 100 stuk». OUDE TONGE. Op de markt alhier werd deze week verkocht: Jarige Tarwe f-,a f-,N. Tarwe f4,90 a f5,25. Gerst 6a6'/a ct. p. K. Rogge f3,75 a f4,50. Haver f2,25 a f2,80. Ifoolzaadf-, af-, Erwten f -,a f-,Aardappelen f 1,50 a fl,75 por H. L. Poters f-,Ajuin f-,a f-,por 60 kilo. Poter Ajuin f-,a f-,Boter 60 ot». per 5 on». Eieren 3 ets. per stuk. GRAANMARKT. Botterdam, 30 April. Binnenland»che Granen. De aanvoer die heden matiger was dan in de vorige week ruimde langzaam op en moest opnieuw iets lager worden afgege ven. Tarwe met tragen kooplust, in de beste 10 on overige soorten 20 ct. lager, f4,25 a t5,50 per heet. en per 100 kilo van f6,a f6,70. Canada tarwe niet tor markt. Bogge, met weinig kooplust, 10 cent lager f 4,4 f4,50. Gerst. Winter en Zomer onveranderd Winter per hec. f3,50 a f5,10 en per 100 kilo f7, a f7,85 Zomer f3,25 a f4,50per heot.en per 103kilo f7 a f7,25. Chevalier prijshoudend f 4,50 a f 5,60 per heet. Haver onveranderd 12 a f 4,per heet. Paardeboonen met weinig vraag 20 ct. lager, afgege ven, f452 a f5,10 Bruine boonen, vonden prijahondend plaatsing, Naar deugd verkooht f 4,5t tot f7,25, per heet. Blauwe erwten onveranderd. Kookaoorl f6,05 tot f 7, niet-kokende 25 cent lager 5,25 a f 5,50 Kanarizaad langzaam ala voren verkocht f 5,50 a f 7 en per 100 kilo f 8,50 9, MEELBERICHT. Gedurende de vorige week bleef meel onveranderd. De voorraden zijn afgeno men en de benoodigde koopers moe»ten voor gewilde merken op volle prijzen aanleggen. Heden was het wederom onveranderd stil. Botterdam 30 April. Op do veemarkt waren heden aangevoerd; paarden, veulena. ezela, 436 vette runderen magere dito, 220 vette kalveren nuohteren kalveren 153 schapen of lammeren, 431 varken», biggen bokken of geiten. Heden waren de prijzen ala volgt: Bunderen 1 qual. 76 ets. 2de qual. 70 ets. 3de qual. 62 ets. kal veren late qual. 90 ets. 2de qual, 90 ct. a 80 ct. scha pen 1ste qual. 65 ets 2de qual 60 ets 3de qual, alle» per kilo,jvarkens le qual 28 ac, 2de qual. 2t'/t c, 3 qual 22 c. licht soort 19 a 21 per halve kilo a c koeien fkalfkoeien f per kilo melk graakalveren f van Stieren erwn alles mager vee Posieiüen RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulpkanto ren werd gedurende de maandIngelegd ƒ5386.78; Terugbetaald ƒ1833.75. Liec laatste, door dat kantoor uitge geven, boekje draagt het nummer 410 Sedert de laaste opgaaf binnengekomen. Te Middelharn's: W. d. Zw. sch. G. Langbroek met 100 scholv, Waakzaamh J. de Waard 600 Adr. Lumina J. de Korte 100 Te IJmuiden: Vertrouwen soh. C. v. d. Hoek met 500 sohelv. Titia Jaoob. D. v. d. Hoek 200

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 2