Uitslag Aor Horstomniiipn. Misleiding door een Ds. Plaatselijk Nieuws Middelt arnis, 18 April. Het getal kie zers voor de Provinciale Staten in dit dis trict bedraagt 1670 en is verdeeld als volgt: Middelharnis 213; Sommelsdijk 210Oude Tonge 193Ooltgensplaat 176 Ouddorp 176 Dirksland 154 Den Bommel 99 Hieuwe Tonge 99 Goede reede 91 Stellendam 77 Melissant 73 Stad aan 't Haringvliet 70 en Herkin- gen 39. Stad aan 't Haringvliet. De steurvis- schers zijn wederom gearriveerd. Hoewel hun vangst de eerste keer geen groote was, was zij toch een zware, doordien zij een scheepsanker opvischten. Den Bommel, 25 April. Tot Kerk voogden in de Hed Herv. Kerk alhier, zijn in plaats van de heeren C. Maris en H. Vaalburg benoemd de heeren P. Lokker en M. van Prooijen. Nieuwe Tonge. Onze vroegere dorps genoot, den heer L. M. Marx, thans wo nende te Middelburg, lieefc aan de Rijks kweekschool aldaar, met gunstig gevolg zijn examen afgelegd, als onderwjjzcr. Marktberichten. Wij hebben onlangs iets medege deeld omtrent de schandaal makende onthullingen van het Berlijnsche blad, de „Kladderadatsch." Een tweegevecht is hiervan reeds het gevolg geweest. De geheime n ad van leL tie Kiderlen- Wachter beeft geduelleerd met den redac teur van „Kladderadatsch" Polstorff. Bij het derde afvuren der revolvers werd Polstorff in de okselholte gewond. De redacteur Polstorff had den gehei men raad in zijn blad beleedigd. Men schrijft aan „Het Centrum het volgende Bij den boekdrukker H. Bokma, Lange Lauwerstraat te Utrecht, is voor rekening van ds. Dijkstra, te Hilversum, gedrukt een strooibiljet met het volgende opschrift „Aan de R. K. kiezers in Hilversum," en het is onderteekend Yele Roomsche kiezers." De kopij van dit biljet is door ds. Dijkstra persoonlijk geschreven en ook door hem aan den drukker bezorgd. Met een oplage van 3800 stuks is het gisteren te 2 uur aan zijn adres bezorgd. De inhoud is zeer gepeperd en scherp en dient ter bestrijding van dr. Schaepman. Een Pransche onderofficier, die in 1884 wegens diefstal en desertie bij verstek veroordeeld werd tot 20 jaren dwangarbeid, maar die zich onder een aangenomen naam in Tonkin roem en eer verwierf en onlangs naar Frankrijk terugkeerde om zijn straf te ondergaan, is thans door de krijgsraad te Marseille vrijgesproken. Op reis. Volgens de Westm. Gaz., worden 50,000 soldaten van Petersburg tot de Krim geposteerd, om den spoorweg te bewaken voor de reis van den Czaar, Jeruzalem en de Joden. Vóór 200 jaren woonden te Jeruzalem 4000 Joden en in het mid len dezer eeuw 10.000. In de laatste 25 jaar is de be volking van 20 tot 50.000 zielen geste gen, waaronder 28.000 Joden, grooten- deels uit Rusland en de Donau-landen gekomen. De rechtbank te 's-Hertogenbosch gelaste Donderdag, staande de openbare terechtzitting, de gevangenneming van J. van Leeuwen, slager te Cuijk, als ver dacht van voor bedoelde reohtbank een valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd. Hij werd daarop onder verzeker de geleide naar het huis van bewaring aldaar getransporteerd. De persoon, van wien een slager in de Haarlemmer Houttuinen te Amster dam den 10 dezer een paard had gekocht, dat later van diefstal afkomstig bleek te zijn, is aangehouden. De arr.-rechtbank te 's-Hertogen- bosoh, uitspraak doende in zake: W. v. E. bordeelhouder en A. N. meergenaamd Piet de Mop, verklaarde hen schuldig aan diefstal, in vereeniging gepleegd en veroordeelde den eersten beklaagde tot een gevangenisstraf van 2 jaar en den tweeden tot een gevangenisstraf van 3 jaar. Kampen. Sedert eenige dagen wordt vermist een Israëlitisch jongetje, dat zoo- als men zegt, Christen wilde worden. Door de ouders schijnen reeds allerlei middelen beproefd, om dien knaap tot andere gedachten te brengen, doch het kind bleef volhouden. Hu is het verdwe nen. Als de geruchten «sraarh«id bevat ten, dan is het naar Amsterdan gebracht. Een jongentje van 6 jaar van den werkman M. te Charlois werd gisteren om ualf twee thui3 gebracht met een gebroken dj been. De Rechtbank te Middelburg deed uitspraak in zake den drievoudigen moord aan den Marrolleput en veroordeelde Lampier tot levenslange gevangenisstraf. Het Brndsbestuur der Jongelingsvereeni ging op gereformeerden grondslag zal D. V. op Hemelvaartsdag 3 Mei a.g. eene huishoudelijke en eene openbare vergadering houden. De Huishoudelijke Vergadering zal worden geopend, des morgens om 10 uur. Deze vergadering is alleen toegankelijk voor afgevaardigden en leden van aangesloten Vereen. Hoewel alle leden van aangesloten Vereoui gingen tot de huishoudelijke vergadering vrijen toegang hebben, kan eohter alleen aan de stemhebbende afgevaardigden het woord gegeven over de punten der agenda. De Middagvergadering zal aanvangen, des namiddags ten èen ure Deze vergadering is toegankeljjk voor allen, die den Bijbel erkennen als Gtods onfoilbaar Woord. Na een openingswoord van den Bondsvoorzit ter zal de middagvergadering hoofdzakelijk gewijd zijn aan de behandeling van twee referaten. Die behandeling zal worden afgewisseld door toespraken van versohillende afgevaardigden als: van het Friesoh Jongelingsverbond, van den Nederl. Militairen Bond, van de Kerkeraden der Geref. Kerk te Arnhem enz. enz. Door het uitvoeren van enkele zangstukken zal het zang koor der aangesloten Vereeniging Ps. 119 9 te Velp tot hot bewaren eener .opgewekte stem ming medewerken. Allereerst zal aan de orde gesteld worden: „Bijbelbespreking" en Bijbelbespreking. De vrienden weten, dat dit onderwerp in de Vereenigingen aan de orde is gesteld. Ook in het Bondsorgaan hebben versohillende vrienden hun ne gedaohton hierover ui tgesproken. Toch heersoht er nog ten opziohte dezer belangrijke zaak zeer veel misverstand en het kwam het Bondsbestuur daarom gewensoht voor de twee stroomingon, die zioh in onzen Bond openbaren, gelegenheid te geven zioh uit spreken en de mooningen in stellingon geformuleord aan het oordeel der vergadering te onderwerpen. Niet op dezen Bonds dag uittemaken, welke riohting het uit moet, dooh om de lijnon af te bakenen voor eene vruchtbare behandeling zoo op de Vereonigingen als op King- en afdeelingsvergaderingen. De bespreking zal worden ingeleid door de vrienden N. Koops van Rotterdam en J. Schu- ringa van Sint Anna Paroohie, twee vrienden die geacht kunnen worden de twee bedoelde stroomingen in onzen bond te vertegenwoordigen. De stellingen, waarin deze vrienden hunne ge- daohten hebben geformuleerd zullen in het programma wordon opgenomen. Na behandeling van hot eerste referaat zal een toespraak worden gehouden door den WelEerw. ZeerGel. Heer Dr. L. H. Wagenaar, predikant te Arnhem. Het tweede referaat zal worden gehouden door den WelEerw. Heer K. Eernhout, predikant te Ftreoht over: De Gereformeerde Jongelingsvereeniging, eisoh van ons Nationaal Volkskarakter. Is er nog tijd beschikbaar, dan zullen in bespreking worden gebraoht de stellingen door den Heer P. Kortlang J.Ez. te Ermelo, op den vorigen Bondsdag ingediend, maar die toen wegens tijdsgebrek niet zijn besproken Het onderwerp van den Heer Kortlang was: De Cristelijke Jongelingsvereeniging en de Philantropie. Voor do stellingen verwijzen wij naar het programma, dat aan den ingang der zaal k 10 cent te bekomen is, vermeldende wat voor bezoe kers van den Bondsdag van belang kan zijn. Aan het debat over de referaten kan door allen, die zulks wonschen worden deelgenomen. De Middagvergadering wordt uiterlijk 5 uur 's namiddags gesloten. Het Bestuur vertrouwt, dat do indeeling van die Bondsdag thans in praktijk gebracht, blijken zal beter dan de vroegere aan de bevordering dier gemeenschappelijke belangen bevordeljjk te zijn. Brenge de Ileere vele vrienden uit Oost en West, uit Zuid en Noord te Arnhem samen en worde ook op dozen zesden Bondsdag ervaren, dat de Heere Zijnen zegen gebiedt, waar broeders samenkomen om oen van harten een van ziel, te arbeiden aan de bevordering van de gemeon- eokappeiijke zaak, die ons allen lief is, te arbeiden voor den bloei onzer Gerst. Jongelingsvereenigin- gon. Sommelsdijk, 25 April 1894. Bij pro vinciaal Besluit, van den 10 April j.l, Ho. 60 (Trovinciaal Blad Ho. 22)is aan Heeren Burgemeester en Wethonders, toegezondende aanplakbiljetten van den uitslag der keuringo. a. gehouden te Dirksland, op donderdag 18 Januari, 1.1. 's morgens ten 9 uur, waarop o. a. voor komen een zwarte witvoet „Claudius", 7j. van K. Kwak te Melissant; eep,- bruine „Cesar", 8j. K. Dingemans te Oude Tonge een zwarte „Victor" 5 j. -Q. van der Telde, te Melisanteen zwarte „Sultan", 4 j. C. van der Velde, te Me lissant; een donkeT bruine „Helson", 10 j. Yereenig. tot Verbetering van 'net paardenras te Dirksland en een donker bruine „Hermes", 3j., Yereenig. tot Verbetering van het paardenras in het Oostenlijk gedeelte van dit eiland. Terwijl de vrouw van M. P. J. L., in eene kast, waardoor zij op een stoel moest staan, hare bezigheden verichtte, had zij het ongeluk, van den stoel, met haar arm op een emmer te vallen, die daar in de nabijheid stond, met het gevolg, dat zij haar,, arm brak. Op de heden alhier gehouden voor jaarmarkt, werden aangevoerd159 stuks hoornvee, 2 nuchtere kalveren, 1 jaarlingspaard en 8 biggen. De prijzen varieërden als volgt Vette koeien van f130 tot f170. Vare Ossen Kalveren „15 40. Eenjarige Ossen en vaarzen van f 40 tot f65. Tweejarige Ossen en schotten van f80 tot f180 en Huchtere kalveren van f5. 100 160. 100 140. DISTRICTEH. Alkmaar. Amsterdam. Apeldoorn. Beverwijk. Breukelen. Brielle. Bodegraven. Delft. Dokkum. Dordrecht. Ede. Eist. Enschede. Goes. Gouda. Haarlemmermeer. Harlingen. Hilversum. Hontenisse. Lochem. Loosduinen. Ridderkerk. Schiedam. Sliedrecht. Sneek. Steenwijk. "Wijk bij Duurst. HERSTEMMIHG TUSSCHEH Gleichman L. Rutgers L. De Beaufort L. Pijnappel L. van Bijlandt A. Borret K. Rooijaards L. Goekoop L. Knijff L. de Beaufort L. Onbekend, van Gijn L. van Borssele L. de Meester L. Vos de Waal K. Onbekend. C. v. Bylandt C. 't Hooft A. Bouman L. Mackay A. Onbekend. Lely. v. Berckel K. Smit. L. v. Limb. Stirum C. Kuyper A. Goeman Borgesius L. Meesters L. De Beaufort L. van der Kaay L. aftr. en Treub R. W. K. M. Vrolijk. V. Mr. M. W. F. Treub. V. Mr. J. A. Levy. V. Mr. J. G. Gleichman. T. Jhr. Mr. J. W. A. Rutgers van Rozen burg. T. Mr. W. A, de Beaufort. T. Mr. M. J. Pijnappel. T. Mr. W. v. d. Kaay. T. Van Bijlandt A. tegen en Mollerus L, voor. Borret K. tegen L. Marinet RL, voor. Roijaards C. aftr. teg. Schaepman K. voor. Goekoop L. aftr. tegen en Seret A. voor. Löben Seis A. en Knijff L. voor. V. d. Velde A. voor, de Beaufort L. teg. Schaafsma L. en van Vliet A. beide voor. Van Gijn L. aftr. tegen Kuyper A. voor. v. Löb Seis A. aftr, voor v. Borssele C. teg. v. Basten Batenburg K. t. de Meester RLv. Vos de Wael K. teg. en Hattink RL. voor. De Savornin Lohman A. t. en StigterL. v. Bijlandt C. tegen Valette RL. aftr. voor. Reekers K. aftr. tegen en 't Hooft A. voor. Bouman RL. teg. Heemskerk A aftr. voor Mackay A. aftr. tegen, en SchaepmanK. v. Walter K. tegen en van Deinse L. voor. Lely L. voor, en v. Alphen A, voor. Van Berkel K. teg. en Van de Velde A. v. Smit L. aftr' voor, en Heemskerk A. voor. v. Limb. Stirum C. tegen, en Maas RL. v. Kuijper A. voor, en van Haaften L. voor. Pollema A. voor, en G. Borgesius. RL. v. Beelaarts C. aftr. teg., en Meesters RL. v. Beaufort C. aftr. tegen, en de Wijck K. v. Den uitslag is alzoo niet bemoedigend voor het ministerie, daar er, als we aanne men dat Goes, den heer Lohman koos, en dat Honfenisse den voorstander W. v. Deinse de meerderheid schonk Dok kum geeft in ieder geval een voorstander en we nemen den draaienden heer Knijff, en de twijfelachtige Heeren van Kerk wijk en Hennequin bij de voorst anders55 tegenstanders en 45 voorstanders, GEKOZEH. v. d. Kaay L. Tengevolge, eene door den heer J. L. Armstrong alhier, ingediende reclame, tegen zijne huurwaarde van zijne loca- liteit, waarin door hem sterken drank wordt verkocht, is door reclamant den heer P. Mast alhier tot herschatter daarvoor aangewezen, terwijl door den Ontvanger der Dir. Bel, te Middelharnis de Heer B. Verschuur aldaar en door Burgemeester en Wethouders de heer Jan Vis Cz. alhier zijn benoemd. Het vorig jaar waren er 1699 in 1892 718 en in 1891 1788 kiezers. Het dividend der stoombootmaatschap pij Overflakkee en Goedereede over 1893 bedraagt 25 gld. per aandeel van 260 gld. nominaal, terwijl, even als het vorige jaar, ruim 3000 gld. in de reservekast is gestort. Door manslidmaten der Geref. kerk alhier is tot Ouderling gekozen den Heen H. Verolme. Bij den landbouwer A. Praber alhier staat de rogge reeds in de aren. Wel een bewijs van zeldzaam vroege groeikracht. Het Kohier van den Hoofdelijken Om slag voor deze Gemeente, dienstjaar 1894, is tot een bedrag van ƒ2884.door H.II. Ged. Staten goedgekeurd teruggezonden. Bij de gehouden herstemming op 24 April j.l. voor een lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal hebben 87 kie zers van hun stemrecht gebruik gemaakt. B. en W. der gemeente Den Bommel maken bekend, dat de beschrijving voor de belasting op bedrijfs- en andere in komsten voor het dienstjaar 1894/95 in deze provincie zal aanvangen op Maandag den 7 Mei a.s. terwijl de beschrij vingsbil- letten, ingevolge art. 13 1, tweede zin snede der aangehaalde wet van den 2den October 1893 (S. B. Ho. 149) door of van wege den ontvanger der directe belastin gen, tv/intig dagen na de uitreiking zul len worden opgehaald. Oude Tonge, 25 April. Tot tegenschat- ters voor de personeele belasting voor het dienstjaar 1894/5 zijn benoemd de Heeren Arij Kanters en Andiies Pulleman. Zaterdag j.l. is één der poklijders ge storven terwijl één lijder is hersteld. Geene nieuwe gevallen kwamen voor. Het aantal lijders bedraagt twee. Dirksland. Een zoon van v. E. heeft, naar zich eerst aan sterken drank te hebben te buiten gegaan, tusschen Za terdag en Maandag, de ouderlijke woning verlaten en is dienzelfden Maandag naar Rotterdam met de boot vertrokken. Ha- der hoort men, dat zjjn ouders een brief van hem hebben ontvangen, dat hij op reis naar Amerika is. Meiksant. "Bij hot te 's Gravenhage gehouden examen, voor de akte L. O. slaagde o. a. den heer Willem van Loo ajhier. Stellendam, 20 April. Door de visscber Willem van Setera alhier word eon zoopaling gevangen welke oen lengte had van 1,50 M. wegende 13 Killogrammen. Ouddorp. Den koewaohter A. Meijer alhier tfof j.l. week een zware slag. Een zijner kin deren viel Donderdag al spelende in oen ketel kokend water, waardoor het zondag aan da gevolgen overleed. Men kan zich de toestand der ouders begrijpen. Ingezonden §tnklieii. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en U te ver. Mijnheer de Redacteur. Gelieve het volgende als ingezonden stuk in de Maas- on Sckeldebode op te nomen. Met walging heb ik kennis genomen van 't Bij voegsel van't Verkiezingsblad,uitgegevea door do Lib. kiesvereeniging „Ooltgensplaat." Mot wal ging,omdat daarin, althans wat mij aangaat, van 't begin tot 't einde onwaarhedenom geene krach tiger uitdrukking te bezigen wordon gedobiteord, mot walgingomdat praatjes ea geruchten uit de tweede of derde hand dienst moeten doen als bewijs (f), met walgingomdat men weet, dat ik gewoon bon met andere wapenen te strijden, dan die, welke mij daar ter hand worden gesteld en die ik mot verachting verre van mij werp, met wal gingomdat men weet, dat ik mijne politieke meening en overtuiging nooit onderstoelen en ban ken verberg of verborg. Wat toch is hot geval f Mij wordt ten laste gelegd, dat ik de oandidatuur Goekoop in den pas afgoloopen verkiezingsstrijd zou hebben bestreden met „het posten personenverkeer voor Oost Flakkée mot den vasten wal van Noord Brabant." En wat is er daarentegen gebeurd Steeds, wanneer doze of gene die zaak aanroeide, zei ik, ik bet eerst, hoor eens, die zaak heeft met onzen verkiezingsstrijd van heden (let wel!) niets te maken. Zwijg daarover, als hot u belieft. Dit kan ik met meer dan één getuige bewijzen. Wat andoren(l) misschien hebben gedaan, daarvoor stel Ik mij niet aansprakelijk Ik meende dit te moeten aanhalen, daar de heer G. blijkbaar verkeerd is ingelicht, dewijl hij steeds van vde drie heeren" spreekt. Iets andors is de ontvangst der deputatie ten huize van den heer Goekoop maar, ofschoon ik die niet netjes kan noemen, is ook die door mij in dezen strijd nooit als wapen gebezigd. Ziehier de toedracht der zaak: Reeds bij den Dir. Generaal der posterijen en telegraphie, door wien we nochtans allerbeleefdst werden ontvangen, hadden we de ervaring opgedaan, dat Zijn Hoogedel Gestr. wel bericht had ontvangen, dat wij ons tot den minister van W. H. en N. zouden wenden, maar nietdat we bij die gelegenheid ook Z.Ed. zouden bezoeken. Vreezende, dat dezelfde nalatigheid jegens den heer Goekoop mocht hebben plaat3 gehad, vroeg ik zeer bepaald aan de meid„Zou mijnheer G. ook eenige oogenblikken te spreken zijn voor de deputatie uit Oost Flakkée over postzaken en personenvervoer 9" Na enkele minutenhaast zou ik zeggen secondenkwam de dienstbode, die zeer vertrouwbaar, kan zijn maar zeker niet ftetrouwbaaris, terug en zei woordelijk: „Mijnheer is in drukke conferentie en kan de heeren niet ontvangen", zonder meer. Verbaasd over zooveel kortheid keken we elkander een oogenblik aan en vertrokken, om ons op straat te beraden. Eenparig werd voor de woning dos heeren Goe koop besloten, na zulk een bescheid, geene veidere pogingen aan te wenden, om Z.Ed, to spreken. Nu is het best mogelijk, dat de hr. G. anders gesproken heeft; maar waar is, dat de woorden en vooral de toonwaarop het meisje sprak, op ons oen zeer onaangenamen indruk maakten, te onaangenamer wellicht, na de zeer heusche wijze, waarop we èn door den Dir.Gen. èn door den minister van W. H. en N. waren ontvangen. Bovendien stond het aan den heer Goekoop den tijd te bepalen, waarop hij wel te spreken zou zijn en dot geschiedde niet. Het hier alles afdoende woordje thansvoorkomende in 't Bijvoegsel, verklaar ik ten stelligste, dat dooi de meid niet werd gebruikt. Hiermee meen ik deze onverkwikkelijke zaak voldoende te hebben toegelioht Slechts wil ik er bj voegen, dat de ontvanger door mj in een verslag, uitgebracht in eene druk bezochte vergadering, zeer is vergoelijktdoor bj die gelegenheid op eigen verantwoordelijkheid in te lassohen: tot zijn leedwezen Wat er verder in bedoeld Bijvoegsel voorkomt, ga ik met stiizwjgen voorbj. Over het „al of niet confereeren in 't Gouvernementgebouw" is door mij nooit gesproken en wat de „tegenwerking" betreft, eene verwjzing naar bronnen»die echter niet voor 't publiek ter be schikking xijn" is voor mj een weinig afdoend bowjs. Van harte hoop ik evenwel naderhand den hr. Goekoop voor zjne kracht dadige medewerking in onze zaak te mogen bedanken. Ooltgensplaat 25 April. '94. M. WOLTERS. (1) ;Ik hobhiergeen enkel bepaald persoon op 't oog. Oflicieël Credeelte EERSTE GENERALE SCHOUW EH VERUURIHG GRASGËWAS. Dijkgraaf en Gezworens, der Polders „Het Oudeland, Everdina en St. Christof- fel" onder Sommelsdijk, maken bekend lo. dat Dijkgraaf en Gezworens der Polders „Het Oudeland en Everdina," op Dinsdag 1 Mei a.s. en die der polder St. Ohristoffel op 2 Mei a.s. zullen doen eene algemeene schouw, over dijken, we gen (die door ploegen en eggen tonrond moeten worden gemaakt), wijders over slooten, voetpaden, hekken, zijlen, dam men en over al datgene waarover schouw behoort te geschieden. 2o. dat Dijkgraaf en Gezworens der Polders: „Het Oudeland en Everdina", op Dinsdag 1 ]Mei a.s., des ^namiddags ten 6 ure, op den Doele zullen overgaan, tot de publieke verhuring, bij opbod en afslag, van bet Grasgewas groeiende aan de wegen in de Polders „Het Oudeland en Everdina", en wel voor de jaren 1894, 1895 en 1896. Gegadigden komen ten dage ea ure voorschreven en hooren de conditiën. Sommelsdijk, 19 April. Djjkgraaf en Gezworens, der Polders „Het Oudeland en Everdina", De Secretaris, De Djkgraaf, A. J. de Graaff. Jb. Breesneo. Dijkgraaf en Gezworens, van den Pol der „St. Christoffel," Do Secretaris, Do Djkgraaf, A. J. de Graaff. K. do Graaff. Eliir^erlijke fttand. Scniiiielsdijk, van 19 25 April. Geboren: Philip, zoon van Salomon Gazan en Sebilla T vie; Pieter, zoon van Dirk de Korti en Geertje ïimmera. OndertrouwdGerrit Faasse, 24 jaar on Cornelia Buvens, 21 jaar. Adrianus Doorlioin, 21 jaar van Middelharnis en Keeltje Kagtegaal, 23 jaar. Abraham verhage, 2d jaar van Middelharnis en Maria Dodder, 24 jaar. Cornelia Jacob ICardux, 31 jaar van Herkingen en Teutje de Graaff, 33 jaar. Gehuwd: Hendrik van Groningen, 24 jaar van Middelharnis en Elizabeth Spee, 22 jaar. Thomas Kik, 27 jaar van Middelharnis en Johanna Cornelia Wielhouwer, 22 jaar. Jacob Joppe, 49 jaai wedr. van Geertrui van Sliedreolit en Cornelia Zeediik, 46 j aar. Mlfldelharnis, 12 18 April. Ondertrouwd: Cornells Van Proojen, 26 j. en Geertruj Jongejan, 25 j. Geboreu Petronella, d. van Willem Taaie en Johannt De Waard. Stad aan 't Haringvliet, 17 April. Geboren: Wilhelmjna, d. van Jozua Geluk en Cornelia Potter. Den Bommel, 25 April Ondertrouwd Ad ianus Stassen 36 jaar en Willemina Bigthart '27 jaar. Abraham Kamerling 25 jaar enJozina Kroon 26 jaar. Getrouwd: Jan Raap 28 jaar en Johanna van de Tonnekreek 27 jaar. OverledenBaatljo Geelhoedoud 19 maanden, dochter van L. Geelhoed en van D. m. Lodder, Jan Zuidjjk, oud 76 jaar weduwnaar van E. Goemaat Oude Tonge, 18 April. Ondertrouwd: Arie Yan Markensteju, jm. 26 j. en Neeltje Jonker, jd. 21 j. Mi-li-sant. van 12 25 April Geboren: Adriana, d v Johannis Boogert en Abra Melissant Maatje d v van Jan visbeen en Hendrika bakker Jannetje d v Hugo Klapmuts en Cornelia van den Hoek OndertrouwdJohannes Kop penaal en Plona Pa- lingdood Gehnwd Aren van der Spaan en Arentje van den Kieuwen djjk steile ndaiu, van 10 25 April. Geb.-ren: Arie Teunis, zoon van Johannus Koote en Adrieann Cornelia Kok. Abra, dochter van Hubrecht Klink en Geertje Kooiman; Eli zabeth Cornelia, dochter van Abraham Frede riks, en Antje Willemstein. Getrouwd: Jan van Soest, 30 jaar met Maatje Geldhof, 29 jaar. Overleden: Janus Denis Grinwis, 4 jaar zoon van Johannus Grinwis en Anthonia van der Schans. Herknieuws, Predikbeurten op Kondag 28 April. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's avonds dhr. Molhoek van Iersoke. Stad aan het Haringvliet, vm. en nm. leeskork. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskeik. Ooltgensplaat, vm. nm. ea 's avonds leeskerk. Stellendam, vm. en 's avonds leeskerk. Ouddorp, vm. 9 nm. 2 en 's avonds 6 uur Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorin, en 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Yoorm. 9 uur, Nam. 2 uur, Av. 6 uur en Woensdagavond 6 uur Dg. A. Mackenzie. Wed. Herv. Kerk. Boroopen: Te Wijngaai den, ds. Timmermans Paquy, te Hoogarsmilde. Te Blija, ds. van IJzen- dijk, te Kaprlle (Zuid-Beveland.) Te Aarlander- veen, ds. Verhave, te St.-Anna-Jaoobopolder. Te Drunen, Nederhemert en Cillaarshoek, dhr. En- gelberts, cand. te Ommen. Te Monster, ds. de Lind van Wijngaarden, te Oud-Alblas. Te Harieh en Ringahuizum (Fr.), ds. Lammers te Rijperkerk (ol. Leeuwarden.) Te Nijkork op de Yeluwe,ds. Straatsma, te Makkum en Cornwerd. Aangenomen: Naar Meppel (voor de 2o maal beroepen), door ds. van Paassen, te Langweer (Fr.) Naar Hummeloo, door ds. Herman te Ever- dingen. BedanktYoor Harderwijk, door ds. van Moei te Wijkbij Heusden. Voor Oldeboorn en Nes, door ds. Gravemeijer, te Gorinchem. Yoor Oosterlit- tens, door ds. Germs te Twijzel (Fr.) Yoor Soes- terberg, door ds. Gobius du Sart, te Nieuw- en St.-Joosland. Yoor Oudekerk aan den IJsel, door ds. Doornvold, te Wierden. ©eref. Herken. Beroepen Te Nieuwendam, ds. Noordhoff, te Lippenhuizen (Fr.) Te Delfshaven, ds. Engel- breoht, te Andel (N.-Br.) AangenomenNaar Steenwijk A, door ds. Wol- sink, te St.-Anna Paroohie. Bedankt: foor Bellingwoldo, door ds. Hoek- sema, te Zevenhuizen (gem. De Leek.) Brielle, 23 Aprii. boter f 0,477*. Eieren 2,75 de 100 stuks. GRAAHMARKT. Rotterdam, 23 April. Binnenlandsche Granen. De aanvoer die heden veel kleiner was dau in de vorige week ruimde langzaam tot ongeveer onveranderde prijzen op. Tarwe flauw als voren f4,25 a t5,60 per heet. en per 100 kilo van f6,a f 6,75. erti-a puike f 6,85 a f6,90 Canada tarwe 10 ct, lager f4,50 a f5,15. Rogge, in de beste soort als voren, afwjjkende qual. weinig begeerd f 4,a f 4,60. Gerst. Winter vond in pnike qual tot 20 ct. verhoot ging plaatsing, overige soorten onveranderd, f3,50 to- f5,10 per heet. en per 100kilo f7,a f8,3C Zomer on veranderd f3,25 a f4,50 por heet. en per 100 kilo f7 a f7,25. Chevaliér onveranderd f 4,50 a f 5,60 per heet. Haver onveranderd f2 a f4,per heet. Paardeboonen met weinig vraag 15 ct. lager, afgege ven, f452 a f5,30. Bruine boonen, konden in beste soort vorige prijzen opbrengen, middelb. qual. moest eohter 25 et, lager worden afgegeven, terwijl inferieure qual. verlaten is. Kaar deugd f 4 tot f7,25, per heet. Blauwe erwten onveranderd. Kooksoorl f6,75 tot f 7,10, niet-kokende 5,50 a f5,75.

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 2