BREUKBANDEN, UITLOTING. Advertentiën. dienstbode «4 GRATIS KASTPAPIER MET RANDEN. CAFÉ BESTAUEANT AnkerPain-Expeller. EsuS' AnkerPain-Expeller. BRUININGA &C°.' €»enieiisrd iifuws. Verkiezing* poëzie. Marktberichten. 18iirarerSijke Stand. Posterijen. DE VRIEND DER ZIEKEN. ROTTERDAM. Nieuwstraat 30, en BILJART. Wat is met het tisti ineen aan te wenden tegen Wat moet dus steeds in ieder huisgezin hand binnon kwam, zag plotseling voor het raam een hel lioht; instinotmatig sprong hij op- zijde, en op hetzelfde oogenblik kwam de ontploffiing, gevolgd door een regen van glassoherven, waar door hij in den hals we.td gewond. De persoon, die de aanslag gepleegd heeft, zon iemai^l van 30 jaar zijn, gekleed als werk man, die, volgens de verklaring van een jong persoon van 15 jaar, de bom in een bloempot aan het venster van het koffiehuis gelegd heeft. Hij zou gevlucht zijn. Er is nog een persoon gearresteerd, wiens signalement overeenkomt met dat van den mis dadiger. Vijf-en-dertig Belgisohe anarchisten, die zioh ophielden te Duinkerken, Havre, Valenoiennes en andere plaatsen iu het noorden zijn door de Fransche politie over de grenzen gezet. Ook te Versailles is een bom gevonden in de Rue de la Ohanchellerie. Voordat het voorwerp ontplofte, werd het door een politie-agent gevon den en weggebraoht. Bij onderzoek bleek dat ook dit voorwerp zeer gevaarlijke stoffen bevatte. Te Londen werd de Fransoho anarchist Meu nier gevangen genomen. Deze anarchist was medopliohtige van den beruchten Ravaohol bij den aanslag in het oafe Very te Parijs. Hjj word in het Victoria-station, van waar hij naar Antwerpen wilde vertrekken, gevat. Hij bood een wanhopig gezet. Een mede-anarohist die bij hem was, wei d eveneens gevat. Men vond bij hom een met verscheidene patronen geladen revolver. De iuspeoteur Melville, die hem na een wan- hopigen tegenstand arresteerde, is dezelfde die zioh reeds herhaalde malen verdienstelijk maakte door het opsporen van gevaarljjke anarchisten. De Fj ansohe regeering had de uitlevering van Meunier gevraagd, wegens moor 1. Van de zoogenaamde onthullingen en schan daalverwekkende gebeurtenissen is tegenwoordig de wereld vol. Waar hoort mon er al niet van f En overal is er een groot publiek dat tuk is op zulk prikkelend nieuws. In Dultschland baren de aanvallen van de „liladderadatsoh" tegeo het Departement van Buitenlandsche Zaken veel opzien. Inmiddels zal dit schandaal het onderwerp eenor interpellatie in de Rijksdag uitmaken. De Duitsohe regeoring die steeds zoo vlug en streng recht weet te oefenen tegen personen die de regeering aanvallen, houdt zich ditmaal bij zonder stil. Naar men zegt, zouden bij' eene openbare behandeling dezer zaak de geheimen der buitenlandsche staatkunde aan het licht gebracht moeten worden, die de regeering begrijpelijkerwijs verborgen wil houden. De wetgevende macht yan Zwitserland heeft een wetsontwerp aangenomen tot beteu geling der anarchisten. In Spanje zal een wetsontwerp tegen de anarchisten in behandeling worden genomen. De voornaamste bepalingen van het ontwerp zijn de volgende Elke aanslag tegen personen en gebouwen door middel van ontplofbare stoffen wordt ge straft met don dood of met levenslangen dwang arbeid, indien hij den dood of verwondingen tengevolge heeft gehad. doodstraf of dwangarbeid zal volgen, indien eene bom met ontplofbare stof gelegd is in een gebouw of op eene plaats, waar zij personen had kunnen kwetsen. Tijdelijke dwangarbeid zal volgen, indien eene ontplofbare bom gelegd zal zijn ergens anders dan iu genoemde plaatsen en niemand zal gedeerd hebben. Het bezit van onplofbare stoffen zonder des wege voldoende opheldering te geven zal gestraft worden met dwangarbeid. Dezelfde straf is van toepassing wegens het verkoopen van stoffen, bestemd tot vervaardiging van ontplofbare stof met een misdadig dool De propaganda en de verheerlijking van mis daden, onder welken vorm ook, zal streng cor rectioneel gestraft worden, en dezelfde s.raf, dio op het plegen der misdaad gesteld is, zal volgen, indien do beklaagden beschouwd kunnen wor den als mededaders. De anarohistische vereenigingen worden verklaard onwettig te zijn en zullen worden ontbonden met toepassing van eene oorrectióneele straf voor de leden. Bij de hervatting der parlementaire werkzaam heden zijn groote voorzorgen in en bij de Kamer genomen. Dit was zelfs zoozeer het geval, dat niet alleen het gewone publiek onderzooht werd en. zich van de overjas moest ontdoen, maar het was ook van toepassing op de verslag gevers der bladen. Kei<er Wilhelm is Zaterdagochtend om tien uur te Venetië aangekomen. Eene ontzaglijke volksmenigte was op de been en begroette den keizer met luide toejuichingen. De koning van Italië be gaf zich met een gondel onmiddelijk naar het vaartuig, waarmede de keizer aan kwam. Het onderhoud tusschen keizer Wilhelm en koning Humbert duurde een half uur. Te Pola, waar den Keizer gisteren bij zijn aankomst door aartshertog Karei Stephanus een dejeuner erd aangebo den, antwoordde keizer Wilhelm op een dronk, dien de Oostenrijksche aartsher tog instelde. De keizer eindigde zijne toespraak aldus: „Waarheen ook de Oostenrijk-Hongaarsche marine worde opgeroepen door keizer Frans Jozef, mijn besten vriend en wapenbroeder, met wien ik verbonden ben door de meest intieme vriendschapsbanden, daar hoop ik dat de Oostenrijksche marine steeds met volle stoom mogevooruitgaan." In het huis van Afgevaardigen van Oostenrijk liet de regeering zich ook uit over het kiesrecht-on! werp. Bij monde van den minister Yon Plener verklaarde de regeering de verhouding, welke nu bestaat tusschen de afgevaar digden, die de verschillende maatschap pelijke standen vertegenwoordigen, te zullen handhaven, maar tevens dat het doel der regeering was ook den werk lieden het stemrecht te verschaffen. Het ministerie blijft bij zijn voorne men om het kiesrecht uit te breiden. De begrooting werd daarna met groote meerderheid goedgekeurd. De drang naa? bezuiniging is in Italië in den laatsten tijd sterk ge weest. Zooals men weet gaat Italië vooral gebukt onder de zware lasten van uitgaven voor het leger. Juist op de legeruitgaven zou een groot deel des volks het meest bezuinigd willen hebben. En daar wil de regeering hoe genaamd niets van weten.' Het koste wat het wil, aan de legersterkte wil de regeering niet getornd hebben. Dat dit in verband staat met eene verplichting die Italië tegenover het drievoudig verbond heeft staat vrij wel vast. De leider der agrariërs in den Duitschetl Rijksdag, Von Kanitz, heeft eene beweging op het touw gezet, ten einde de invoering te verkrijgen van een graan-monopolie, waarvoor hij een voorstel bij den Rijksdag zal indienen. Het doel van dit voorstel zal wezen vast te stellen, dat de verkoopsprijs voor tarwe bepaald zal worden op ten minste 215 Mark per ton, dus 37 Mark hooger, dan de gemiddelde prijzen, welke gedu rende de tien laatste jaren voor tarwe werden betaald. De rogge-prijs zou dan worden vastgesteld op een minimum van 165 Mark, derhalve 17 mark honger dan de gemiddelde prijs. De prijzen der overige graansoorten zouden dan naar denzelfden maatstaf bepaald worden. Het is echter nog zeer onzeker, of dit voor stel, dat zeker niet de minste kans heeft, inderdaad in den Rijksdag zal worden behandeld. De burgeroorlog in Brazilië wordt door admiraal de Mello in het Zuiden des lauds nog voortgezet. Als het bericht waar is, dan zouden de opstandelingen weder eene ovorwinnii g op de regeerings- troepen hebben behaald. Zij zouden n.l. zich meester hebben gemaakt van Rio Grande, de hoofdplaats der provincie Rio Grande do Sul. Hun strijdkrachten tellen 6000 man. De Aquidaban en de Repu- blica (de oorlogsschepen van admiraal De Mello) kruisen buiten de haven. De kanoneerhoot der regeering Cananca (welke zich te Rio Grande bevond) heeft zich aan admiraal De Mello overgegeven. Het is echter verre van onwaarschijn lijk, dat dit bericht van de Mello zelf afkomstig is. En dat hoofd der opstan delingen heeft er slag van om valsche berichten in de wereld te zenden. Zaterdag werd te Utrecht het volgende versje verspreid NIEUW VERKIEZINGSWED. Wien Neêrlands bloed door d' adren vloeit, Van vreemde smetten vrij, Wiens hart voor Neerlands werkr- an] [gloeit, Hij stem vereend met mij. Hij snelle straks ter stembus heen Met DUYVIS op het biljet, Er worde nu met kracht gestrêen, Voor TAK VAN POORTVLIETS] [WET. Wien Nêerlands hart voor waarheid] [brandt, Voor recht en bi..yk.icid, Hij breng' de kieswet dan tot stand Door dezen stembusstrijd. Maakt met hervorming een begin, Vat aan met moed den kamp, En stem met ons vereend van zin Op ANTON BRUMMELKAMP. Het aantal poklijders breidt zich in de laatste dagen te Rotterdam sterk, uit, nu ook naar het westelijk gedeelte der stad, voornamelijk Binnenweg en zijstraten. Vele sterfgevallen komen voor. Woensdag kwamen o.a. 25 nieuwe geval len voor. In den tuin van de familie M., aan den Teteringschen dijk te Breda, heelt een hoogst treurig ongeval plaats gehad. Eenige knapen, waaronder de zoon van genoemd gezin, waren in het bezit van een geladen flobertgeweer. Uit speelschheid gedreven, richtte deze laatste het wapen op zijne eveneens al daar aanwezige tante; het schot ging af en de ongelukkige vrouw viel, doodelijk aan 't hoofd getroffen neder. De ont boden arts kon slechts den dood con- stateeren. De dame was eenige dagen aldaar gelogeerd en herkomstig uit den Ilaag. Te Wageningen is met de tram van den S. S, nabij de stad overreden een jongmensch dat op den rails lag te slapen. De tram ging hem over de borst. Het deerlijk verminkte lijk werd naar het ziekenhuis overgebracht. Dronken schap schijnt ook hier weder oorzaak te zijn. De Engelsche Minister van Oorlog heeft last gegeven, op de werkplaatsen van Chattam niet langer dan acht uren te doen werken. Te Scheveningen is men zeer blijde, dat er dezen zomer geen draaimolen op het dorp komt. Dewijl reeds een paar maal in dit voorjaar in de Soerensohe bosschen in de onmiddellijke nabijheid der terreinen van het Kroondomein branden hebben gewoed, is de brigade kon. marechaussee te Apeldoorn verstrekt geworden en is heden een detaohement naar Hoog Soeren vertrokken, om daar gedurende de zomermaan den verblijf te houden en te waken tegen de veelvuldige bosch- en heidebranden. Do eohtgenoote van den veehouder W. van Niekerk in Reijerscop, gemeente Harme ien, die Maandag 2 April 11. met een proeftijd van 14 dagen werd ontslagen uit het krank zinnigengesticht te Vucht, verliet den volgenden nacht heimelijk haar woning en werd, nadat vanaf èèn uur 'g naohts overal te vergeefs naar haar was gezocht, Dinsdagmiddag levenloos opgehaald uit een sloot ongeveer een kwartier gaans vandaar achter de hofstede van een buurman. Vi-oeger had de ongelukkige in vlagen van krankzinnigheid meermalen getracht, zich te verdrinken. Te Keppel is eene dame, door de duister nis misleid, te water geraakt en na korten tijd levenloos opgehaald. Een stedelijk ambtenaar te Freiburg (Zwit serland), die belast was met de administratie der loten van dia stad, wist behendig de num mers van in zjjn bezit zijnde loten to doen trekken, waardoor hij een aantal prijzen won. Het spelletje duurde verscheidene jaren, eer men het ontdekte. Om de groote uitgaven die hij deed te verklaren, vertelde hij dat zijne vrouw een onwettige afstammelinge was van koning Lodewijk van Beieren en als zoodanig een aanzienlijk jaargeld trok. Per slot van rekering bleef deze industrieel, die nu vooit vluchtig is, nog 150.000 fx-ancs sohuldig aan zijne leveranciers. Voor de boot van nieuwe eonstruotie, genaamd „de Vlinder" van den heer W Kooij, te Huizen, welke boot, gelijk men weet, te Amsterdam, in de Binnen- Amstel ter bezichtiging ligt, moet, naar men zegt, eene som van f30,000 geboden zijndat bod is echter dooi den uitvinder niet aangenomen. Uit Algiers wordt geseind, dat iu den afge- loopen nacht te Muetapha eeu zeer gevaarlijke anarchist, zekere Jahn, is gearresteerd. Deze kwam uit Spanje en stond in briefwisseling met eenige onlangste Oran gevatte anarchisten. Hij heeft ver- soheidene vei oordeelingen ondergaan in de gevan genis. Onlangs nog is hij bij verstek veroordoeld, tegelijk met Paul Bernard. Jalin wordt beschuldigd aan verscheidene aan slagen deelgenomen te hebben, o. a. aan den aanslag in een kex-k in Spanje. De Spaansohe politie zocht hem, maar toen zij de hand op hom wilde leggen, had hij den agenternstig verwond en de gelegenheid te kunnen vlnohten. Gruwelijke moord. Ongeveer 1'/. kilometer van Maeseyk (3elg-ie) woont op een boerderij de pachter Jacob Paradys met een broeder een zoon en een kneoht. Zondag jl. was de pachter voor een dag op ï-eis gegaan en toen zijn broeder na de mis huiswaarts keerde, waren knecht en kind verdwenen. Den volgendon dag, na de terugkeer van den vader vond men het lijk van den 13 jarigen knaap in een beerput. Men dacht eerst aan een ongeluk maar een gapende wond aan den hals en de afwezigheid van den kneoht deden weldra aan een misdaad denken. Het gereohtelijk onderzoek bevestigde de juistheid van bet vermoeden. De kleine Piet Paradijs is waarsohijnlijk in den schaapstal getroffen en daarna nog reutelende in den beei-put geworpen. De verdaohte, Piet Jan E., een 19 jarige Neder lander, keerde Woensdagmorgen om elke verden king van hem af te wentelen, naar de boerderij terug. Maar toen omsti-eeks een uur later de gendarme zijn kleeren wilde onderzoeken, nam hij langs een aohterdeur de vlucht. Zijn signalement is in alle x-iohtingen verspreid. Men heeft de met bloed bevlekte spade gevonden, waarmode de misdaad vermoedelijk is begaan. Yoor de Arr. Rechtbank?; Middelbui-g stond gisteren terecht Machiel Lampier, 33 jaar, koe wachter te Groede, beklaagd van den di-ievoudigen moord, gepleegd op zijne huisvrouw, schoonzuster en schoonmoeder, wonende bij de Marrolleput. De bekl. legde op uitei-st kalme wijze eene volledige bekentenis af. 32 getuigen waren gedagvaard, terwijl de rechtszitting van 10 tot 5'/a uur duui-dc. Tegen bekl. werd levenslange gevangenisstraf geëischt. Uitspraak heden over 14 dagen. Door eene 1 onbekende oorzaak ontstond gistei-avond brand in een woonhuis te Eohteld. Het met riet gedekte huis brandde iot den grond af. Ook moet eenig vee zijn omgekomen. De bouwhoeve Ekkergoedte Bocholtis geheel door brand vei-nield. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. De venter C R. uit Eukh aizen liep eergisteren op de trambaan, even buiten de stad, toen er een tramwagen aankwam. Daar hij niet spoedig genoeg uitweek,, werd hij aangei-edenen op zijde geworpen. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en in een nabij staande woning gedragen. Naar men verneemt zal de Koude Herberg bij Oos terbeek, de aan velen zoo welbekende pleisterplaats, tegenover den toegangsweg van Den Oorsprong, en sedei-t onheugelijke jaren bewoond door de familie Berghege, tegen November aan zijn tegenwoordige bestemmingworden onttrokken. Do huur is aan de familie Berghege opgezegd en het gebouw zal, zeker tot veler leedwezen, worden afgebroken. Aan een Duitsch blad werd uit Fiume geseind en, in de haast, aldus in het blad gemeld„De Keizer kwam aan, in Oostenrijkseh uniformZ. M. groette en kuste de Keizerin, het Aartshertogelijk paar het gevolg en alle aanwezige autoriteiten. Hoe goed koelbloedigheid te pas komt bij de bijenteelt, daarvan werd dezer dagen in een vergadering van imkers te Budolstadt een voorbeeld verhaald. Het tienjarig zoontje van een imker stond bi) de bijenkorven, toen er een zwerm uitvloog. Na wat heen en weer vliegen ging de koningin op het hoofd van den jongen zitten, waar zij natuurlijk spoedig gevolgd werd door duizenden bijen. De vader wist terstond wat hij doen moest. Hij riep den knaap, die dikwijls had toegekeken bjj het behan delen van de bijen „Verroer je niet, Hans, en houd je mond en je oogen dicht. Ik zal den zwerm doopen en opvangen." Hans gehoorzaamde. De vader goot water over het hoofd van den jongen en stx-eek den geheelen zwerm daarvan af in een gereed gehouden mand. De knaap had geen enkelen steek gekregen. Te Londen is gestorven majoor Henri le Caron, die als spion zooveel deed om de geheime dx-aden van het Fenianisme bloot te leggen. Den majoorstitel be haalde hjj in den Amerikaansehen burgeroorlog, strij dende in het leger dxr Noordeljjken. Volgens de „Times" aan wien hij zoo belangrijke diensten bewees, was he Cai-on geen gemeene vex-klik- ker, maar iemand die veeleer uit vaderlandsliefde dan uit winzucht zijn rol speelde. Ondertusschen liet hjj zioh voor die onthullingen goed betalen. Van de „Times" genoot hjj in den laatsten tjjd een jaargeld van 1000 pd. st. Uit de Zaanstreek schrijft men „Door de felle zon en den heerljjken dauw der voor gaande week is het gras hier zeer vooi-uit; de weiden vertoonen haar jeugdig groen en hier en daar is het vee reeds buiten. Het hooi, in het najaar schaarsch en duur, wordt nu tot lagere prjjzen aangeboden „Kaas, boter en vee blijven hoog in prijs. Granen worden in deze streek niet verbouwd" Te Almkerk is eene vrouw van den zolder ge vallen, met het gevolg dat zjj met het hoofd op den grond terechtkwam en bijna onmiddelijk dood was Uit Middelburg bericht men, dat Leonie de No telaar, dienstbode bjj den landbouwer Milliano te Groede. is aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht Zjj wordt verdacht van heling van goederen, afkomstig van de vrouwen die in Au gustus bjj Marrolleput (gemeente Oostburg) zjjn ver moord De moord In Den Haag. De dader van den manslag, gepleegd op J J P Rotteveel, die onlangs op het Alexanderveld in Den Haag stervende werd gevonden ia gearresteerd Men meld uit Amsterdam Het stofl'eljjk overschot van den vermoorden slachter Schut, is onder toeloop van eene mass» volks ter aarde besteld op het Oosterkerkhof Aan het graf spraken de predikanten Van Veen, de voogd van Schut's verloofde, «n de broeder van den verslagene. Den geheelen weg langs en op het kerkhof zag het zwart van de menschen.De politie heeft met bezadigd heid eene uitstekende orde weten te handhaven Zjj onder vond daarbjj trouwens ook weinig tegenstand Een tiental kransen dekten de kist, waaronder van Schut's vroegeren patroon, van zjjne bedienden en van z jjne bloedverwanten en vrienden Brielle, 9 Aprii. boter f 0,47'/,. Eieren 2,50 de 100 stuks. GRAANMARKT. Rotterdam, 9 April. Binnenlandiche Granen. De redelijke aanvoer ruimde wegens flauwe stemming slechts langzaam op, van Tarwe bleef echter nog een gedeel te onverkocht doordat sommigen houders niet genegen waren tot verlaging af te geven. Tarwe met weinig* kooplust 10 ct lager f4,40 a 15,60 per heet. en per 100 f6,40 a f6,80. extra puike f7,10. Canada tarwe onveranderd f4,75 a f5,10. Rog-ge, onveranderd f 4,a f4,60. Gerst. Winter als voren, f3,50 tot f4,75 per heet. on f6,75 a f7,60 per 100 kilo, Zomer 10 ets. la ger f3,25 a f4,50 per heet. enper 100 kilo f 7,a f7,30. voor zaaisoort was nog iets boren de hoogstt notee- ring* te bedingen. Chevalier onveranderd f4,50 a f5,60 per heet. Haver onveranderd f 2 a f 4,— per heet. Paardebooiieu waren in puike qual tot vorige prij zen te plaatsen Mindere soort moest echter K ct. lager worden afgegeven, f475 a f5,50 Witte boonen waren heden niet ter markt. Bruine boonen, slechts in beste soort aanbenoodig- den tot vorige prijzen te plaat9en, mindere qual. onbe geerd. Naar deugd f 4 tot f7,25, por hec4 Blauwe erwten onveranderd. Kooksoor f7 tot f 8,extra puike qual. nog daarboven, niet-koken- de f5,50 a f6, Kanarizaad onveranderd f 6 a f7,50. MEELBERICHT. In de loop der vorige week vei hoog den de meeste neelt ifriknton hunne limiten op de ho igere New-Yorker be richten en ging er wat meer om. Ook heden werden die prijzen gehand haafd, doch den handel bleef beperkt. Rotterdam 9 April. Op de veemarkt waren heden arngevoerd; paarden, veulens, ezels, 360 vette runderen magere dito, 130 vette kalverennuchteren kalveren 37 schapen of lammeren, 474 varkens, biggen bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 66 ets. 2de qual. 58 ets. 3de qual. 46 ets. kal veren lste qual. 80 c'x3. 2de qual, 65 ct. 50 ct. scha pen late qual. 50 ets 2de qual 40 ets 3de qual, alles per kilo, varkens le qual 23, ac, 2de qual. c, 3 qual c. licht soort 20 a 22 per halve kilo a c koeien fkalfkoeien f per kilo melk graskalreren f van Stieren erzen alles mager ree Itlldriclliarnis, 29 Maart4 April. Geboren: Teuntje, d. van Adrianus Van dei- Velde en Adriaantje Koert. Ondertrouwd: Jan Van der Meide, 27 j. en Hilletje Van den Nieuwendijk, 29 j. Gehuwd: Johannes Van Tooren, 30 j. en Mngtelfje Snoek, 30 j. OverledenJohanna Viskil, 96 j., wed. van Adam Roetman. Stad aan 't Haringvliet, 4 April. Overleden: Cornelia Van Poppelen, 78 j., wed. van Antonie Smit. Den Bommel, 4 April. Geboren Adriana, d. van J. Legierse en S. Van Tilburg. Getrouwd: Johannes Hamoeteman, jm. 24 j. en Goverdina Tan dor Linden, jd. 20 j. Overleden: Johanna Van Rumpt, 74 j. wed. van Pieter Du Pree. Oude Tonge, 3 April. Goboren: Aria, d. van L. Goomuat en N. Pun. Dirk stand. Ondertrouwd: Pieter Vroeg in de Weij, jm 24 j. en Cornelia Buth, jd. 19 j. Getrouwd: Jm ICislanIn-, jm 28j. en Auna Pieternella Raodzand, jd. 22 j. OverledenJan Guldemeestor, 5 j., z. van Jaoobus Guldemeester en Geertrui Visbeen. Ouddorp. Geboren: Jaoob z. v. Job Tanis en Neeltje Grinwis; Johan Hendrik z. v. Ai-ij van Asperen en Maatje Tunis; Maarten z. v. Cornelis Sautifort en Jozijntje Sandifort; Pieter z. v. jan Bezuijen en Jaoomijntje van der Bok; Hubertz. v, Cornelis Pikaarten Willemtje Meijer; Wouter z. v. Johan nes Moerkerk en Aag e van Splunder; Jan z v. Willem Witte en Maria Hoek; Jannetje d. v. Aren Bakelaar en Elizabeth Rijnbrand; Jannetje d. v. Pieter van Ei-kelens en Kommeitje Heerschap; Elizabeth d. v. Paulus Breen en Susanna Ietzinger; Martjjntjed.v.Jan van der LindeenDurvinaLodder; Cornelis z. van Tounis van Darn on Cornelia van Iluizön. Jannetje d. v. Adrianu; Witte en Aklara Theodora Elisabeth Janse-:. Willemijiitje d. v. Klaas Voogden Grietje Witte. Overleden te Goedereede Dimmen Korattebedde 53 j. ongehuwd z. v. Jan Komtebedde en van Neel tje Grinwis. Neeltje Griuwis 82 j. wed. van Jan Komtebedde. Getrouwd: Jan Meijer jm. 26 j. en Maartje Meij er id. 22 jaar. Corn lis Alleman jm. 23 j. en Klaar tje Meijer jd. 22 j. i4€Vkïli<Ml*V Predikbeurten op Zondag 15 April. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's avonds Dhr. Landweer van Leiden. Stad aan het Haringvliet, vm. en nm. leeskerk. Den Bommel, vm. en 's avonds ieeskei k. Ooltgbnsplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Stellendam, vm. en 's avonds leeskerk. Ouddorp, vm. 9 nm. 2 en 's avonds 6 uur dhr. Eger van 's Hage Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. ROssiug' GEREF. GEM. ONDER *T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur, Na». 2 uur, Av. 6 uur en Woensdagavond 6 uur Ds. aMackenzie. Med. Herv. Kerk. Beroepen: Te Terwispel, ds. Loloama, te Roo- kanje. Te Heteren, ds. de Lind van Wijngaar den, te Öud-Alblas. Te Rumpt (toezegging), ds. Rooseboom, te Varik. Te Oudehorne, Is. Brink Rz., te Vledder. Te Wiohmond, ds. Pijzei, te Linsohoten. Aa genomenNaar Zevenhuizen, door ds. Boss van Charante, te Heinenoord. Naar Haulerwjjk, door dhr. Slotemaker de Bruine, cand. te 81ie- dreoht. Naar Hien en Dodewaard, door ds. Kook, te Altforst en Appeltern. Bedankt: Voor Domburg, door ds. Creutz- berg L 11.Fz., te Pernis. Voor Klundert, door ds. Piereon te Hengeloo. Voor West Kapelle, door ds. Snoep, ts Aagtekerke. Voor Heukelum, door ds. Koek, te Altforst en Appeltern. Voor Vroomshoop, door ds. Moulijn Jz., ts Njjeveen. GereI. Herken. Beroepen: Te Sneek A, ds. van Haeringen, te Werkeudam. Bedankt: Voor Zetten e. a., door Dr. Kuyper, te Baarn. Voor Lopik, door ds. van Apeldoorn, te Soherpenzeel (G.) Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden over de 2e helft der maand Maart. Van Middelharnis: Wed. J. van Zon "V an Ooltgensplaat B. Verweij, Middelburg. Van Sommelsdijk: Wed. v. Straaten, Rotterdam. N. Pi Schindeler, Amsterdam (briefkaart.) Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder reisorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Maart 1864 Ingelegd f 6049.75; Terugbe taald f 1305.51. Het laatste, door dit kantoor uitge geven, boekje draagt het nummer 400. dres den heer Ailth. ('li|M'lIe, Metselaar te Bruinisse. Gevraagd om terstond in dienst te' treden eene zindelijke Adres W. BOEKHOVEN, Boekhandel, Sommelsdijk. in alle soorten tegen lage prijzen bij VoorstraatSommelsdijk bij J. FABRIEK te Mid delharniseen boottuig, Sprietzeil, Mast, Spriet, Zeil, Fok, Vlie ger, en nieuwe Dreg. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat de meestoof te ktiwwe Tongedit jaai wordt in werking gebracht. Inliohtingen zijn te bekomen bij den Boekhouder, D. DE WILDE.' ->-;>] bekomt elke lexer van dit blad het niet 'alleen voor zieken maar ook voor gezonden hoogst belangrijke en nuttige boek: Men schrijve eene briefkaart aan Richteris Boekhandel te «WW* Botterdam, wvwm Het bestuur der „KERKELIJKE KAS" te Zuidlandbrengt bij deze ter algemeene kennis, dat in de geldleening ten laste van Kerkgebouw en Pastorie zjjn uitgeloot de N-is Jlö en 6®, betaal baar den laten Mei aanstaande. Eenig adres voor Winkeliers en We- derverkoopers: Weste Wagenstraat 93, n al ij de G r o o te M ar kt ROTTERDAM. Zeer aanbevolen aan FLAKKEË- NAARS, die Rotterdam bezoeken. Nette bediening e.i puike consumptie verzekerd, tegen billijke prijzen. Wüf 's keste inwrjjving tagon Jicht, Rheumatiek, Lendenpijnen, kortom lerlei aard? den worden ge- AnkerPain-Expeller. Prjjs 50 cent, 75 cent en ƒ1.25 de flesoh. Voorhanden in de meeste Apotheken en bjj F. Ad. Richter A Co. te Rotterdam. Te M ddelharnis bij A. TEEPE.

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 2