(Advertentie n. Zwarte Hengst Aftieiningsüraad en Falen Aanbesteding. Ratten en Muizen. t BOESHOVEN - Sommelsdijk, Plaatselijk Nieuws. Stad aan 't Haringvliet, 13 Februari. In het kerkgebouw der Ned. Herv. ge meente alhier had heden avond de bij eenkomst plaats van de zangverenigin gen van Stad, Den Bommel, Oude Tonge en Nieuwe Tonge, welke vereenigingen zich ten doel stellen het veredelen en volmaken van het kerkgezang. Den Bommel, 14 Februari. De Bur gemeester dezer gemeente brengt ter al- gemeene kennis, dat in deze gemeente ge vonden is, een zakje, inhoudende eenige geldswaarde. Ooltgensplaat. Een zeldzame bewa ring! Terwijl j. 1. Zaterdag den Heer A. v, d. Tol met paard en karos een onzer straten op een drafje door reed liep het 4 jarig meisje van den postiljon A. N. van achter een boom precies onder den buik van het paard; onmiddelijk werd het paard, voorzien van een broek, tot staan gebracht. Intusschen kruipte de kleine tusschen de achterpooten van het paard en door de achterwielen der wagen onbeschadigd heen. Oude Tonge, 14 Febr. Door eeu vriend der armen is sedert eenige weken een bedeeling in geld uitgekeerd aan de armen dezer gemeente. Herkingen, 14 Februari. In de week van 7 tot 14 Febr. deed zich hier één ge val van pokken voor. Stellendam. In de nacht van 11 op 12 Febr. heeft de storm hier nog al eenige schade aangericht. De schuur van J. Hartman is geheel omver gewaaid terwijl planken en pannen zoo hier en daar door den storm waren afgerukt. Goedereede. Schoolverzuim over Janu ari. Burgcriyite Stand. Ingezonden Stukken. Afgeluisterde Samenspraak. Markt berichten. Kerknieuws. Posterijen. VissciierU. K. KWAK. De beste Verdelger bloed van hem§bij is" en hij alle schuld aan een moordJontkent. De Engelsche minister van kolo niën maakt bekend, dat aan zijn depar tement tot dusver nog geen berichten zijn ontvangen, welke kunnen dienen tot be vestiging! van de tijding, dat de Matabelen koning Lobengula is overleden. Te H&vre hadden Zaterdag officiëele proeftochten plaats van de electrische locomotief, uitgevonden door Heilmann. |QDe proefnemingen, welken werden bij gewoond door verscheidene technici, zijn volkomen gelukt. De Fransche bladen spreken reeds over de waarschijnlijkheid, dat op de spoorwegen de electriciteit weldra geheel als beweegkracht zal wor den ingevoerd. Sommelsdijk. Door de rechtbank te Rotterdam werd tegen den 14 jarigen S. K. alhier, voor het stelen van een paar wanten 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Dezelfde rechtbank veroordeelde een laag gezonken echtpaar voor drie jaren, omdat zij een eenvoudig man uit Ooit- gensplaatdie op 12 December had wezen markten, naar een verkeerd logement hadden gebracht en hem aldaar van f 92.beroofden. Naar men verneemt heeft heden de Vereen. Landb.-Onderw. alhier, uit een 4-tal daartoe overgekomene solicitanten, naar de betrekking van landbouw-Con- sulent, benoemd de Heer Bijleveld te Appingadam. Op de voordracht kwamen voor de Heeren Bijleveld (Groningen) No. t, Vervijlen (België) No. 2, Westerhof (Zeeland) No. 3 terwijl de Heer Rijnder- sma (uit Zeeland) zich terug trok, §|De onder deze gemeente aan het strand zittende Noordsche bark „Sylvia" kapt. Gabrielsen is van Pensacols met hout geladen naar Dordt bestemd. Zij .liep met averij te Falmouth bin nen en werd vandaar naar Brouwersha ven gesleept, om vandaar met de stoom- booten „Wodan" en „Nieuwesluijs" door het Slijkgat en Aardappelgat naar Dordt op te varen.] Door defect aan het roer voer zij daar vast en zit nog. Door de storm steeds hooger opslaande, zit zij als een muur. Nu de wind wat bedaard is, is men druk beginnen te lossen dat door de Bergingmnatschappij te Brouwershaven is aangenomen. Deskundigen beweren dat het schip daar niet meer heelhuidsch vandaan zal komen. Als een bijzouum-Lcid kan worden gemeld, dat de sterfte van menschen, in deze gemeente, tot op heden gelukkig ge ring is. In de afgeloopen maand Januari, heeft slechts één sterfgeval plaats gehad, tegen 7 in de maand Januari 1893. Tot schatters der Personeele Belasting, zijn voor deze [gemeente benoemd, de Heerenk. G. Penning te Dirksland, J. van Bochove en C. »J. Mosterdijk, beiden wonende alhier en tot plaatsver vanger den Heer Jb. Hoftijzer te Zwar- tewaal. Bij Provinciaal Blad no. 9, is bepaald, dat de uitoefening der jachten op water wild, opgenoemd in art. 15, litt. d. f. en h. der wet van den 13 Juni 1857 (Stbl. No. 87), wordt gesloten op Diasdag 13 Maart a.s. Eene opgave van de uitkomsten der Meting en Schatting, van gebouwde en ongebouwde eigendommen, in deze ge meente, ligt voor een ieder op het Secre tarie, ter inzage. Door den Rentmeester van de Heer lijkheid Stad a/'t Haringvliet, wordt be kend gemaakt, dat hij zich op Donderdag, 22 dezer a. s. voorm. ten 9L/2 ure,inde herberg van Gerrit Smits aldaar, zal bevinden, om aan gegadigden te verhuren in partijen eenige perceelen bouwland, zamen groot 15 gemeten, 287 roeden voornsche maat, gelegen in den Brienen- polder, om met ajuin en aardappelen, voor het seizoen 1894 te mogen beteelen. Dinsdag j.l. had in het Logement Han son een begin van brand plaats door aanlading van roet. Gelukkig bemerkt door eenige daar aanwezige personen, mochten zij spoedig slagen den brand in zijn begin te stuiten, die, behoudens enkele sigaren geen schade aanrichtte. De Ged. Staten der Provincie Zuid- Holland noodigen de inwoners dezer Provincie, die elders in 's Rijks Directe Belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan voor den le April 1894, aan hun college te doen blijken, door over legging van het aanslagbiljet of van een uittreksel uit de Kohieren der Rijks Directe Belastingen, teneinde daarop worde gelet bij het opmaken der lijst van de hoogst aangeslagenen, verkies baar tot afgevaardigden ter Eerste Ka mer van die Staten-Generaal. Middelharnis. Een droevig ongeval had j.l. Vrijdag plaats. De visscherr an J. van Dam van Stellendam, die ook met zjjn vaartuigje de Bark Sylvia hielp lossen, en wegens den storm aan het hoofd alhier lag, liep van uit de woning van den Sasmeester in de schutsluis. Door niemand opgemerkt, werd zijn lijk den volgenden moi gen opgehaald. Hij laat een weduwe met 7 kinderen achter. Met het tnaken van den basaltmuur aan de oostzijde der haven bij de ïnest- kade alhier, waarvan de raming f 8000 was en de laagste inschrijving A. Dijkers alhier voor f8970 gegund was, is men heden morgen begonnen. Ruim 200 personen maakten van de gelegenheid gebruik om tegen entree van 5 cent, het zingen in de kerk te mogen bijwonen. Nadat de zangers van Bommel en Oude Tonge waren verwelkomd, (Nieuwe Tonge kwam wat latei') werd de bijeen komst geopend met het gemeenschap pelijk zingen van Ps. 150 v. 1 met begeleiding van het orgel. Daarna werd door elke vereniging op de beurt een psalmvers vierstemmig voorgedragen. Nadat dit een paar keer herhaald was, werd door de vier vereenigingen le samen gezongen. Dit koor van ruim tachtig zangers maakte bepaald indruk. Krachtig smolten de accoorden samen en ruischten statig door de kerkgewelven. Verscheidene schoone melodieën wer den aldus gezongen. Nu volgden ver scheidene solozangen, waarna met nog een verenigd zingen de bijeenkomst gesloten werd. Alle vereenigingen gaven blijken van degelijk zingen. Ook wij beamen het woord bij den aanvang gesproken, dat deze bijeenkomst moge strekken om den lust tot het kerkgezang aan te wakkeren. Bij Mej. de wed. E. F. ontstond Maandag een begin van brand. Haar buurman, intijds dat ziende mocht het genoegen smaken nog in het begin dien te blusschen. De rechthebbende kan zich ter Secre tarie vervoegen. Burgem. en Weth. alhier, brengen ter openbare keunis, dat de ingezetenen, die verlangen als vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen, zich daartoe ter Gemeente-Secretarie kunnen aan melden voor of op den laatsten dezer maand. J. B. wonende alhier, heeft 11. Maan dag, terwijl hij uit eene zoogenaamde kopboom, boomaarde wilde halen, het ongeluk gehad, achterover daaruit te vallen. Zijn toestand is zorgwekkend. In plaats van wijlen den Heer G. Mijs had heden de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad plaats. Van de 168 kiezers werden uitgebracht 77 gel dige stemmen, en 1 van onwaarde. Daarvan verkregen de HeerenH. Schil- peroord 66, L. v. Nieuwenhuizen 6, L. de Ruiter 3, W. Kamp Kz. 1, L. Korteweg jAz. 1 stem. Zoo dat de can- didaat der liberale kiesvereeniging is gekozen. In deze gemeente heeft zich voor de zeemilitie van de lichting 1894 maar een loteling aangemeld. Op Donderdag 1 Maart zal ten her- berge van A. Th. Waare, alhier worden verhuurd al de dijken, gorzen, vissche- rijen, binnen- en buitendijks der Am bachtsheerlijkheid Grijsoord en der Hals- heerl'jkheid Klinkerland, en zulks voor den tijd van vier jaren. 8 Febr. De raad dezer gemeente heeft zich gewend tot H. M. de Koningin- Regentes, tot het verkrijgen van een buitengewoon subsidie ad f2100, in de kosten voor het lager onderwijs, voor het dienstjaar 1894. Dirksland. Voor de loting der Natio nale Militie hebben zich alhier 27 per sonen aangegeven. Dinsdagmorgen omstreeks 5 ure werd deze gemeente, door het niet alledaagsch geluid der brandklok uit haren slaap gewekt. Al spoedig bleek het dat de bakkerij, bewoond door J. Buth in lichte laaie stond. Alhoewel de autoriteiten, en de 3 brandspuiten spoedig op de plaats des onheils aanwezig waren, mocht het toch niet gelukken den brand bijtijds te blusschen. In een oogénblik was het ge- heele huis met alles wat zich er in bevond een prooi der vlammen, met moeite konden de kinderen nog gered worden. Begunstigd door het bedaren van de wind, en het flink optreden der brandweer, bleef het bij dit eene pand. Naar men verzekert was de brand ont staan door het stoken van den oven. Alles was verzekerd. Melissant. 12 Febr. Wat nooit ge dacht is, zal komen. Onder deze gemeente zal deze week een begin worden gemaakt met den bouw eener zuivelfabriek op coöperatieven grondslag. De onderneming gaat uit van landbouwers te Herkingen en omstreken, die tot dezen stap genoodzaakt werden omdat de gemeente Herkingen geen enkel geschikt terrein opleverde. Melissant de eersteling op Flakkce! wie had dat durven denken. W. Het aantal leerlingen 186, schooltijden 46, totaal schooltijd 8556. Verzuimd wegens ziekte 1167, weer enz. 132, arbeid 134, overige redenen 178, totaal 1611. Door den heer Waardenburg, cand. te Oud Beierland, is het beroep naar hier aangenomen. Sommelsdijk, 8—14 Februari. Geboren: Antoinette, d. van Johannes Sohelle- vi» en Jaapje Koppelman, Jozina [d. van Jilles van den Doel en Lena Korteweg. Overleden: Elisabeth de Leeuw 70 j. 2 m. wed. van Cornelis Springvloed. Middelharnis, 1—7 Februari. Geboren: Leendert, z. van Barend Faasse en Jannetje Koster; Grieta, d. van Leendert van der Weide en Jannetje Doornheim; Maria, d. van Bastiaan Driese en Mensje Witvliet; Jan netje, d. van Bastiaan Dubbeld en Adriana Wit vliet; Pleuntje, d. van Krijn Broere en Magda- lena De Korte; Pieter, z. van Arend v. Dalen en Catalijntje De Man; Arend, z. van Hendrik Krijtenberg en Aaltje Kievit; Bastiana, d. van Pieter Rooij en Dana Hartog. Ondertrouwd: Jan Carel Frederik Staleman, 31 j. en Trijntje Buijsse 19 j. OverledenNeeltje Langbroek, 10 m. Den Hommel, 7 Februari. Overleden: Kaatje Haijer, 4 m., d. van P. Huijer en S. Hobbel. Onde Tonge, 7 Februari. GeborenKommer, z. van P. Berk en Eliza beth van Noord. OndertrouwdPieter Holleman, jm. 23 j. van Nieuwe Tonge en Neeltje Gebraad, jd 24 j. IVieuwe Tonge 17 Jan.7 Febr. Geboren: Geertje, d. van Johannes Gerardus Knops en Leentje Klein; Lena, d. van Thomas Yan Vliet en Kaatje Drooger. GetrouwdHendrik de Berg en Maatje Yolaart; Arij Izaak Schipper en Cornelia van Meurs. Overleden: Jacob Wijs, 77 j., gehuwd geweest met Anna Hartman. Geertje Knops, 10 d. Een levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Leendert Zweerus en Cornelia van Yliet. Dirksland. GeborenBelia Maria, d. van Frans Nieuwland en Maria Boezer. Lodewijk, z. van L. Gebraad en Hester Jonker. Getrouwd: Pieter Koppenaal, 23 j. en Adri- aantje van der Valk, 21 j. Huibreoht van Okkenburg, 27 j. en Neeltje Visbeen 28 j. Mellssant, 31 Jan. 14 Febr. Ondertrouwd: Aren van der Groef 25 j. en Adriaantje van Yliet 20 j. Overleden: Arentje van Noord 14 j. d. van A. van Noord en S. Sluijter. Stellendam, 1—15 Februari. GeborenAdriana Francisoa dochter van Mels Touw en Adriana van der Steen. Overleden: Jan van Dam 56 jaar echtgenoot van Neeltje van Es. Ondertrouwd: Dirk da Rooij 24 j. met Hilke Steinkamp 24 j. wonende te Groningen. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgeve Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd verzoeken onder staand in uw kolommen op te nemen Bij voorbaat gaarne mijnen dank. Jan. Zoo Kees, kaerel wat kom je nog zoo laite ejouwe Kees. Jae Jan, dat zal ik je us gauw zegge. Merge gai'k nai Rotterdam, om mun portret us te laite maiken in noe is mun vraig of je lust heit' om aok mee te gain. Jan. Wat vraig je, of 'k mee gai nai Rotterdam, om mun portret te laite maiken, ne Kees, dair kom 'k niet in. Jaop in Hanna, haauwe 't hier laite doewe; in je koett dair toch niet voor nai Rotterdam. Kees. Wat, haauwe die 't hier laite doewe Jan. Welzeker in maoi aok ik zou je danks, om dair z'aon reis voor te maeken; in dat niet alleen, maor heelemaile verrezen, kom je dair dan an, in hier hei je een heele goeie photograof. Kees. Wat? hier un Photograof op het Eiland Jan. Welzeker, as je je portret wil laite maike, gait dan nai Bos, in „de dubbelde rienk* te Sommerdiek, die maikt prachtig werk in zun prizen binne heel billuk, hier hei je zun priskrant. Kees. Jai, mar dat werk van reizende photographen, ik kenne dat, ik geve veul liever wat meer, as het mar goed werk is. Jan. De portretten van Bos, binne onverbeterlijk, ze binne maoi van kleur, goekaop in pries, blienkend, prachtig in wat meer zeit, ze bluuve goed aok oor! Kees. Dan gai 'k merge nai Sommer diek toe, dan kan ik die kosten spaere. Jan. Noe, as je noe geen haist heit, hoef je merge nog niet te gain, wacht dan een beetje, Bos komt op alle plaisen kennis maike, in hie zet vaste daegen, om geregeld op alle plaisen te kommen. Kees. Is dien Bos, dan hier voor vast, dat hie zukke groate plannen in zun hoad heit? Jan. Wis iu zeker, die bluuft hier op 't eiland, kiek mar hier, niet alleen as Photograof in Christoleumschil- der, maor aok as handelair, in alle meugslukke liesten in Albums. Kees. Noe, dan twufel 'k niet, of Bos zal 't wel druk kriege, als 'n zoa overal heen gait. Jan. Hie heit 't noe al druk, maar 't gezegde is oak niet vergeefs, goed werk priest z'n eige. Kees. Noe Jan, ik bin blieë, dat 'k niet nai Rotterdam hoeve te gaen; ik zat 'r al een beetje over in, omdat 'k anders un dag had motten ver lette Ik dank je wel oor, voor je inlichting in wu gaine dus saime kommede weeke nai Sommerdiek hu, in laite ieder ons anpart doewe P Laite mun dan 14 voor f3,50 doewe, dan kriege m'n dur nog un Cami- net-portret bie, doe je dat? Noe oor, ik dank je nog voor die pries- krante, besjoer oor! Dirksland. P. OUDE TONGE. Op de markt alhier werd deze week verkocht: Jarige Tarwe f-,a f-,N. Tarwe f5,40 a f6,Geist a 7*/z» ets. per K. Rogge f4,20 a f4,75. Haver f2,50 a f2,70. Koolzaad f-, af-,»—. Erwten f 7,a f7,25. Aardappelenf 2,— a f0,per. H. L. Poters f-,Ajuin f4,a f-,per 60 kilo. Poter Ajuin f-,a f-,Boter 60 ets. per 5 ons Eieren 4 ets. per stuk. Brielle 12 Febr. Boter f 0,60. Eieren f 4,de 100 stuks. Rotterdam, 12 Febr. Binnenlandsche Granen. Het stormachtige weder der laatste dagen noopte de meeste schippers vooral uit Zeeland en Vlaanderen de reis niet te aanvaarden, zoodat de markt heden maar zeer matig voorzien was. Daar evenwel verscheidene der gewone bezoekers ook afwezig zijn gebleven, was het aangeroerde toch slechts moeilijk te plaatsen en bleef zelfs een gedeelte nog onverkocht. Tarwe. 20 cent lager. Per heet. f 4,50 af 5,90 extra puike nog daarboven en per 100 kilo 8,50 7,25. Nieuwe per heet van f 0,tot f 0,en per 100 kil# f 0,a 0,Canada per heet f 0,a f 0, Rogge me beste f 4,af 4,80 mindere f Gerst. Winter f 3,50tot f 5,25 per heet. 100 kilo van f7,50 tot f 8,,40 Zomer, fS,40 tot f4,50 en per 100 kilo van f 7,10 tot 17.50 Chevalier, per heet. f4,50 tot f5,60. Haver goed prijshoudend en verkocht van f 2, - paardeboonen f 5,tot f 5,60 bruine boonen f 4,tot f 7,50 Witte boonen f 9,a 11,25 blauwe erwten. Kooksoort f 7,a f 8, Zeeuwsche Ajuin de aanvoer was heden o a 0, HL. .waarvanweinigmarktgoed. KOOLZAAD 0,— a f 0,— Kanarizaad f 6,50 a 8, MEELBERICHT. Over de afgeloopen week is er weinig nieuws mede te deelen, de noteeringen ble ven meestal onveranderd. Heden was de markt blechts bezocht en ging er weinig om. Rotterdam, 12 Febr. VLAS. In de vorige week bepaalde de vraag op het land zich hoofdzakelijk tot de betere soorten. Heden werden 30,000 steen aangebo den en was de stemming over het alge meen wel zoo willig, vooral de mindere soorten genoten meer vraag, zoodat het grootste gedeelte tot de bestaande prijzen koopers vond. LIJNZAAD met beperkle vraag. Rotterdam 12 Febr. Op de veemarkt waren heden aangeveerd paarden, veulens, ezel», 224 vette runderen magere dito, 40 vette kalveren 0 nuehteren kalveren 21 schapen of lammeren, 237 varkens biggen - bokken of geiten. Heden waren de prjjzen al» volgt: Runderen 1 qual. 70 ets, 2de qual. 58 ets. 3de qual45 ets.; kal veren 1ste qual. 95 ets. 2de qual. 80 ct. a 70 c schapen 1 qual. 50cts., 2de qual. 35 ets., Sdo qual. alles per kilo, varkens le qual. 22, ac., 2o qual, Cj 3 qual c. licht soort 20 a 21 por kilo a e koeien f kalikoeien f por kilo melk graskalveren f van Stieren erzen f alles mager see Predikbeurten op Zondag 1§ Febr. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, ra. nm. en 'i avonds d». Zijl mans van Rozenburg. Stad aan het Haringvliet, vm. en nm. leeskerk. Den Bommel, vm. en's avonds leesketk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Stellendam, vm. en nm. leeskerk. Ouddorp, vm. 's avonds leeskerk. Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Yoorm. en 'sav. Ds. K. W. Rössing. GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Yoorm. 9 uur, Nam. 2 uur, At. 6 uur en "Woensdagavond 6 uur Ds. A. Maokenzie. Wed. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ouderkerk aan den IJsel, ds. Bootsma, te Zoetermeer en Zegwaard. Te Mid delburg, ds. Yermeer Jz., te Meppel. Te Wad- dingsveen, ds. Jonkers, te Buitenpost o. a. Te Opijnen en Heeselt, ds. de Haan, te Ophemert. Te- (Eibergen, ds. Bollée, te Rumpt. Te Giesen- Nieuwkerk, ds. Steenbeek, te Loohem. Te Zwart sluis (toez.) ds. Cazimier, te Exmorra en Allin- gawier. Te Boven-Smilde, ds. Steenbeek, te Via- non. Te Nieuwvliet, dhr. Yoors, oand. te Leiden. Te Koedijk, ds. de Groot, te Boxmeer. Te Nieu- wenhoorn, ds. Kniphuisen, te Ouddorp. Te Grijpskerke, dhr. Yoors. oand. Aangenomen: Naar Goedereede, door dhr. Waardenburg Cz., oand. te Oud Beierland. Naar Cadzand, door dhr. Breen, oand. te Nieuwer Amstel. Bedankt: Yoor Willemsoord, olkwerum Puiflijk o. a. en Hoedekenskerke, door dhr. Waar - denburg Sz., oand. te Oud Beierland. Yoor Win- sohoten, door ds. Jolles, te Draohten. Yoor Grootegast, door ds. Haoquebord, te Garrelsweer, Yoor Wolsum en Westhem (Fr.), door ds. Lamberts, te Rijperkerk. Voor Steenwijkerwold, door ds. Jonkers, te Buitenpost o. a. Voor Char- lois, door ds. Leenmans H.Azn., te HoogeTeen. Geref. Kerken. BeroepenTe Alblasserdam, ds. Steketee Cz., te Bolnes. Te Loosduinen, dhr. Yonksnberg, oand. AangenomenNaar Oudewater, door ds. Ring- nalda, te Groningen. Bedankt: Yoor Zetten c. a., door dg. Feringa, te Klundert. Voor Nunspeet, door dg. v. d. Veoht, te Heerle. Yoor Amemuiden, door ds. Gangel, te Aalten. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden over de 2e helft der maand Januari. Van Oude Tonge: N. van Noord, Rotterdam. Van Sommelsdijk L. Bakker, Kralingen. Sedert de laatste opgaaf binnengekomen. Te IJmuiden Zeemanshoop. sch. W. Viskil met 600 sohelv. Nijverheid. J. v. d. Hoek 800 Zeemeeuw. L. Koster 500 Titia Jacob. D. v. d.Hoek 700 Te Middelharnis: Vertrouwen, soh. C. v. d. Hoek met 300 sohelv. Belangstellenden wordt bericht dat van af 26 Februari mijn tot dekking zal worden rondgeleid door JOH'S VAN BODEGOM, tegen een dekgeld van ƒ4 voor den eersten sprong, en f 9,50 wanneer de Merrie drachtig wordt. Aanbevelend MelissantFebr. 1894. Het goedkoopste adres voor is aan G. HANSE Commissionair t Stellendam. De Landbouw-vereen, nde ®2e»- dracht" te Herkingenwenscht publiek aan te besteden, op 24 Febr. 1894, de levering van ruim 2500 Kilo's. Icaboe, pl. m. 1400 Kilo's Peru Guano, en vóór te Rood, Wit, Lucern en Zweedsoh Kla verzaad, Italiaansch en Engelsch rij gras, een partij Thimothe en ruim 40 Kilo's Ajuinzaad. Inlichtingen en voorwaarde bij de Secr. der vereeniging de heer A. W. KEIJZER, te Herkingen. voor Ratteu en Muizen is het wereldberoemde middel van Dr. JOHNSON, zoowel voor Woning als op het veld, binnen een enkelen dag ver nietigt het de veldmuizen en Ratten op lande rijen, in Tuinen, Stallen enz., prijs met gebruiks aanwijzing in doozen f0,25, f0,50, f 1 en f2,25. Verzending franco met 10 o. verhooging voor vraoht tegen Postwissel. Generaal-Agent, ld. I. AKKER, ROTTERDAM. Eenig vertegenwoorde op Flakk ee die in iedere gemeente een verkooper vraagt tegen hooge provisie.

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 6