iid-HiiMoustt (Advertentien. CORNELIS OTTO ROERDOMP, te"u Anker-Pain-Expeller. Anker-Pain-Expeller. Valsch bankpapier. Moord te Antwerpen Plaatselijk Wieuws Sommelsdijk, Februari. Dezer dagen is aan een oud-strijder en eene marka- tenster, weder vanwege de vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland" door tusschenkomst van de Burgemeester, een aardig bedrag uitgekeerd. Middelharnis. Dezer dagen ontvingen zij, die voor deze gemeente zich dit jaar in den militairen dienst moeten begeven, een schrijven van den Socialen Bond te Amsterdam inhoudende alle denkbare verkeerdheden en revolutie. Een der loteüngen die zich door die ontvangst blijkbaar beleedigd gevoelde, heeft, na alvorens aan alle hoeken en in te midden verbrand te hebben, het pamflet aan dien Bond teruggezonden. Herklngen, 7 Febr. In de week van 17 Febr. zijn er weer 2 nieuwe ge vallen va,n pokken bijgekomen terwijl er 1 aan die ziekte overleed.Sinds 't ontstaan der ziekte deden er zich 23 ziektegevallen voor waarvan 7 met doo- delijken afloop. Bur^erlöke Stand. fierknieiiws. M ar k tfoer i chten Visscherü. Posterijen. Op Zondag den llden Fe bruari a.8. hopen onze ge liefde ouders H. FREEN M. YAN GRONINGEN hunne 40-jarige Echtveree- niging te herdenken. P. KIEYIET. M. A. KIEYIET- Govers. Middelharnis7 Febr. 1894. Wat is met het blttt tuccss aan te wenden tegen Wat moet dus steeds in ieder huisgezin Te Middelharnis bij A. TEEPE. Ue reJicale kiesvereeniging ,Am- sterdam" te Amsterdam heeft besloten geen eigen candidaat voor den Gemeen teraad aldaar te stellen, maar de can- didatuur van den werkman Kater te steunen. Op Donderdag 22 Februari a. s. zal te Zierikzee, door de Centrale Ten- toenstellings-Yereeniging Landbouwbe lang", eene Tentoonstelling van Zaai granen enz., worden gehouden. Yoor deze tentoonstelling zijn door H. M. de Koningin-Regentes geschonken, eene Zilveren Medaille met de beeltenis van H. M. de Koningin en eene groote Bronzen Medaille met de beeltenis van H. M. de Koningin-Regentes. De Zilveren Medaille wordt uitgeloofd voor het beste monster Zaai-Chevalier- gerst en de Bronzen Medaille voor het monster Zaai Haver (mits geen korte dik ke of zwarte haver). Van de Chevaliergerst en den Haver moet minstens 10 H. L. ten verkoop be schikbaar zijn. Voorts worden eerste en tweede prijzen, bestaande in getuigschriften, beschikbaar gesteld voor iedere verscheidenheid van zaaigranen, peulvruchten, pootaardappe- len, uien-, lijnzaad, klaver-, graszaden en verzamelingen gedroogde grassen en plan ten. Bovendien worden uitgeloofd voor Che valiergerst, door den exposant zelf in Schouwen-Duiveland verbouwd, als le prijs /"10,met diploma, 2e 2,50 welke prijzen niet worden uitgereikt, voor door het uitgezaaide blijkt, dat het product zuiver van soort is en aan de gestelde eischen voldoet. Van de granen moet voorradig zijn min stens 10 H.L., van de klaver- en grasza den eene voldoende hoeveelheid, ter be oordeeling van het bestuur kiemkracht en zuiverheid moet van deze worden op gegeven en gegarandeerd. Om op deze tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 17 Februari 1894 bij den Secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer te Zierik zeeeene schriftelijke opgaaf inzenden van a. Het product dat zij wenschen in te zenden b. de hoeveelheid die zij van het in te zenden graan of zaad ten verkoop beschik baar hebben c. den prijs,' franco Zierikzee en met inbegrip van emballage d. het netto gewicht per hectoliter, de stieek waar - en de soort grond waarop het verbouwd is e. de namen van drie personen door hen geschikt geacht en gewenschtals le den der jury. Het bestuur belast zich met het aankoo- pen van zaaigranen enz. ter tentoonstel ling, mits vooraf voldoende zekerheid van betaling wordt gegeven, tegen vergoeding van 2 Yoor personen buiteu de provincie wor den slechts bestellingen uitgevoerd op gra nen of zaden door inzenders uit Schouwen en Duiveland tentoongesteld. De levering van direct aan inzenders opgegeven bestellingen, waarvan controle verlangd wordt, en van bestellingen door tusscbenkomst van het bestuur moet, (ijs voorbehouden), den 1 Maart e. k., vrachtvrij te Zierikzee geschieden. Bene daartoe uit het bestuur aange wezen commissie zal dan de partij met het standmonster vergelijken en zal de zakken plombeeren. De zakken, waarin de granen gele verd worden, moeten gemerkt zijn met het nummer van den catalogus waaronder het graan werd tentoongesteld. Zij moeten "van voldoende kwaliteit zijn. Te Sofia is gisteren uitspraak gedaan in het proces tegen de gebroeders Iwanoff, beschuldigd eene samenzwering tegen het leven van vorst Ferdinand van Bulgarije te hebben gesmeed. Luka werd veroordeeld tot 15 jaar, Stojan tot 3 jaar gevangenisstraf. Te Athene heersoht de influenza hevig, in de laatste dagen kwamen 17 sterfgevallen per dag voor. Het valsche bankpapier is dadelijk herkenkaar omdat het aan vierkanten is afgesneden terwijl het echte aan drie zijden gelaten is. Zooals het van den scherpvorm komt, dat is ruw n i e t af gesneden en dus slecht één afgesneden kant heeft. Zooals reeds gemeld is, werd Zaterdag avond B. Gompertz, een als rijk bekend veekooper te Haarlem in arrest genomen. Dit geschiedde te half acht door de heeren officier en sub.-officier van justitie, mrs. jhr. A„ J. Rethaan Macaré en Joh, P. van Outeren, in de woning van den verdachte aan de Gedempte Oude Gracht. Dit huis heeft, zeer toevallig misschien, eenen achteruitgang in de stille Gast huisstraat. Gompertz. heeft hier eene slechte re putatie en m het buitenland hij is een Duitscher evenzeer. Zijne handelingen op Zaterdag waren zóó vreemd, dat zij ieders aandacht trok ken. Zoo kwam hij in koffiehuizen, waar hij anders nooit te zien was, gaf af op de domheid van de reeds gevangen genomen personen en was uiterst zenuw achtig. Bij de huiszoeking zijn verscheidene bankbiljetten gevonden, die voor valsch worden gehouden. De man heeft zich reeds in de cel door ophanging van het leven beroofd. Niet onaardig is de volgende lezing van het ontstaan der combinatie, welke aan „Het N. v. d. D." is ontleend. Aan een tafeltje van de in Amsterdam zoobekendebierkneip „Löwenbrau" in de Warmoesstraat over de Vischsteeg, zaten in Augustus van het vorig jaar eenige stamgasten bijeen, waaronder Krause, zijn onderbuurman Thumm en waarschijnlijk ook de toen reeds in Haarlem gevestigde sigarenfabrikant F. van Liemt. De zeer buitengewone vaardigheid van Krause in het reproduceeren van gedrukte stukken en teekeningen werd besproken en door Thumm, den ex-uitgever die hem van nabij had zien werken, hoogelijk geroemd. Toen het kringentje wat intiemer was ge worden, werdfdoor laatstgenoemde de mo gelijkheid geopperd dat er uit zoo'n kunst vaardigheid wel practisch voordeel was te behalen. Men zou b.v. net zoo goed geldswaardig papier als andere zaken op deze wijze kunnen vermenigvuldigen. 't Was maar een balletje, dat opgegooid werd, maar dat toch niet naliet bij de vrienden indruk te maken. Weldra werd ook de chef van het bierhuis Joseph Frey en hoogstwaarschijnlijk ook toen reeds de makelaar Sinnige in het ver trouwen genomen. Men besloot ernst met de zaak te maken. Het spreekt vanzelf, dat Krause iemand van betee- kenis in de onderneming zou worden. Maar, hoe knap ook, het ontbrak hem aan de middelen om uitvoering aan het plan te geven. Er moest alzoo eerst „bedrijfskapitaal" wezen. De bewijzen zijn er, dat Yan Liemt ongeveer f 1800 in de „zaak" stakFrey het staat nog niet rechtens vast. voor zoover wij konden nagaan vulde dit sommetje eenigszins aanThumm gaf ook wat, of benuttigde zijn uitgeversrelaties om in strumenten, een pers enz. te doen komen. Yerder schijnt 't, dat een vrouwelijke kenuis van Krause, die te Amsterdam een niet wel noembare, schoon lucratieve „inrichting" bezit, f4000 voor hetplan beschikbaar stelde. (Dat zij hem, schoon 't niet bleek voor welk doel, die som voorschoot, staat vast.) Langs dezen weg van de noodige contanten en het vereischte werkmateri aal voorzien, toog Krause op zijn atelier aan de Heerenmarkt aan den arbeid. Hij vervaardigde, met toepassing van de zincographie, bankbiljetten van f100, f200 en f300. In zeer ruwe trekken geschetst, komt deze wijze van werken hierop neder, dat langs photographiscken weg van een echt biljet een afbeelding wordt gemaakt op een zinken plaat, welke daarna in een chemische oplos sing wordt gezet, waardoor het photogram inbijt in het zink. Deze aldus toebereide zinken plaat wordt vervolgens in een daarvoor bestemde pers gebracht, en men heeft de biljetten voor het afdrukken. Zondag heeft een zware cycloon het stadje Gate City in Alabama (N. Amerika, geteisterd. De cycloon was juist het hevigst, toen de godsdienst oefening in de Methodistenberk een aanvang nam. Dit gebouw werd als een kaartenhuis in elkander gedrukt en bedolf alle aanwezigen onder zijn puin- hoopen. Het is onmogelijk om na te gaan, hoeveel slachtoffers daar gebleven zijn; tot nog toe werden reeds 35 lijken en 30 min of meer zwaar verminkte personen onder het puin te voorschijn gehaald Te Antwerpen, waar men nog onder den indruk verkeerde van den moord der oude herbergierster in de rue de Malines, is weer een dergelijke moord gepleegd, nu echter in een ander ge deelte der stad. Ben meubelmaker in de rue des Pre- dicateurs ging uit met zijne vrouw en liet zijne beide kinderen achter onder de hoede van een 14-jarig buurmeisje. Toen zij in den nacht terugkeerden, von den zij het meisje vermoord, terwijl de beide kleinen gerust lagen te slapen. Alle kasten waren opengebroken en de vooi werpen van waarde, welke zich daarin bevonden, waren ontvreemd. Het is der politie nog niet gelukt eenig spoor van de moordenaars te ont dekken. Er is nog een land in Europa waar de schuldigen aan zware misdrij ven worden veroordeeld niet alleen tot te pronk stellen, maar ook tot verbran den en afhakken van de hand. Dat is het geval in Finland, waar nog altijd een strafwetboek uit de middeleeuwen van kracht is en moet worden toege past. De Czaar verandert dan de opge legde baarbaarsche straf in een andere. Dit zal nu binnenkort ophouden. Want nadat reeds lang geleden een Finsch ontwerp was opgesteld, maar te Petersburg was afgekeurd is nu van daar een ont werp bij den Finsohen Landdag, die de vorige week geopend is, ingediend. Dat strafwetboek zal nu wel spoedig het middeleeuwsche vervangen. Zondagmiddag had te Koudekerke een droevig ongeluk plaats. De land bouwer J. van Renierse, in de stal ko mende om het vee te voederen, werd door een stier aangegrepen en tegen den grond geworpen. Vervolgens werden hem, door het woedende dier eenige stooten met de horens toegebracht, zoodat hij slechts met veel moeite zijne woning kon bereiken om aan zijn ontstelde huisge- nooten het gebeurde mede te deelen. En kele uren daarna stierf hij aan de beko men verwondingen. Gistermorgen is op last van de justitie te Amsterdam in de Jacob van der Doesstraat te 's-Gravenhage in hech tenis genomen en naar Amsterdam over gebracht baron R., die gedagvaard was om voor den rech ter-commissaris te ver schijnen en daaraan niet voldaan had. De man, die zich te Amsterdam in verschillende „qualiteiten" voordeed, wordt verdacht zich aan oplichting en verduistering te hebben schuldig gemaakt. Heeren Burgemeester en Wethouders in deze Provincie, hebben van den Heer Commissaris der Koningin, een schrijven ontvangen, waarin aan hen wordt mede gedeeld, dat aan zijne Exellentie, door den Heer Inspecteur van het Genees kundig Staatstoezicht voor Zuid-Holland, is kennisgegeven, dat door de gemeen tebesturen in deze provincie, de bepa lingen van art. 14 der wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad no, 58) niet behoorlijk worden nageleefd. Naar men uit goede bron verneemt, reed vrijdagmiddag den landbouwer P. v. d. S. uit O. T. met zijn knecht aan het Korteweegje (nabij Dirksland), toen plotseling zijne kar brak. Doordat beiden vlug in de weer gingen, mocht het hun gelukken zonder kneuzingen vrij te komen. Aanstaande Dinsdag, 13 Februari, voorm. ten 9% ure, zal in het Hotel „Spee" alhier, vergadering worden ge houden van de Vereeniging „Landbouw onderwijs" teneinde uit de bestaande voordracht van vier personen, een Landbouw-Consulent te benoemen. In de gehouden Raadsvergadering van 26 Januari jl. vond het verzoek van F. A. Hoefer, tot adresseering aan de Tweede Kamer om de Midden Europee- sche tijdregeiing te verkrijgen geen steun. Wel werd het dagelijksch bestuur gemach tigd namens den Raad te adresseersn, indien eventueel een adres beweging op touw werd gezet, voor het overal ver krijgen van den Amsterdamschen tijd, welke als de meest rationeelste en ge- schikste voor deze gemeente wordt geacht. B. en Wethouders hebben bekend gemaakt, dat a. s. Vrijdagmiddag van 2 tot 3 ure, in een lokaal van het Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven tot Kostelooze Inenting en Her- Inenting. Den Bommel, 7 Februari. In de maand Januari 1894, viel 33 mM. regen tegen 49, 3 mM. over dezelfde maand in 1893. In Januari 1894 zijn 15 regendagen geweest, tegen 12 regendagen over het zelve tijdvak in 1893. Het schoolverzuin aan de O.L. S. No. 1, in deze gemeente bedraagt voor de maand Januari 1894, 18,11%. Van de 160 leerlingen, hebben 43 geene enkele schooltijd verzuimd, 3 leerlingen waren de geheele maand afwezig, waarvan 1 wegens ziekte. De Burgemeester der gemeente Den Bommsl, maakt bekend, dat eene opgave van de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendom men, in deze gemeente gelegen, gedu rende dertig dagen van den 2 Februari tot en niet den 3 Maart a. s. ter Ge meente-Secretarie voor een ieder ter inzage ligt. De Raad der gemeente Den Bommel, heeft in zijne vergadering van 5 dezer besloten, de regeling van het gemeen schappelijk beheer van den grintweg van Ooltgensplaat naar Oude Tonge en Mid delharnis, met ingang van 1 Mei 1894 op te heffen. Binnen deze gemeente heeft zich een geval van Febris Typhoïdece voorgedaan. Ooltgensplaat. Door de Yereeniging tot het verkrijgen van een beter post en personenverkeer met den vasten wal is op den wensch van den Hoogedel Gestr. Heer Directeur Generaal der .Posterijen d m v V V y> n V) w y> y> y> it v v een plan opgemaakt en aangeboden, dat in hoofdzaak op het volgende neerkomt De tegenwoordige regeling voor Oostflak- kee blijft behouden, terwijl van Rozendaal over Dintelsas eene postgelegenheid wordt tot stand gebracht, die per stoomboot overgekomen, met eene postkar van Oolt gensplaat via Achthuizen, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Middelharnis, Stad en Den Bommel wordt getransporteerd. Daar door zal Oostflakkee in het genot worden gesteld, tweemaal per dag zijne brieven, pakketten enz. te kunnen ontvangen en verzenden. Oude Tonge, 7 Februari. Het school verzuim aan de Openbare Lagere School alhier, bedroeg gedurende het jaar 1893 over de maand Januari 14%. Februari 17%. Maart 22%. April 28%. Mei 30%. Juni 33%. Juli 30%. Augustus 42%. September 42%. October 40%. November 22%. December 10%. Op Maandag, 12 Februari zal aan de huizen der ingezetenen in deze gemeente eene collecte gehouden worden ten be hoeve der Israëlitische armen te Mid delharnis. Het register der opgaven betreffend^ de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigen dommen ligt van 2 Februari tot Maart ter Secretarie ter inzage. Ter Secretarie zijn gegevens te beko men voor diegenen, welke hunne jongens willen zien geplaatst worden bij de Kweekschool voor de zeevaart te Leiden. Sommeisdifk, 1 7 Febr. Getrouwd: Pieter Abraham de Korte jm. 25 j. en Maria Freen, jd. 18 j. Hlddelharnfs, 25 31 Januari. Geboren A.agje, d. van Hendrik Dubbeld en Adriana PeemanAliening, z. van Balten Wit vliet en Johanna Sm it ;Uacob Cornelis, z. van Teunis Schilperoord en Johanna Josina Yan Gent; Jan, 7van Abraham Koote en Pleuntje De Groot Maartje, d. van Jan Koudijzer en Grieta Koster. Overleden: Aagje Dubbeld, 3 d.; Trijntje Ruitenberg. 14 m.Heater Van der Meide, 89 j.; wed. Arend Gij ze. Stad aan 't Haringvliet, 29 Januari. GeborenWouter, z. van Karei Driesse en Jobje Yan der Mast. Den Rommel, 31 Januari. Overleden: Adriaantje De Graaf, 68 j., wed. van Pieter Bakelaar. Oude Tonge, tl Januari. Geboren: Besohier, z. van Cornelis Hameete en Hester Jonker; Jaoomina, d. van Cornelis Osseweijer en Keeltje Anna Maria FluitHester, d. van Johannes Yervloet en Arendje De Korte. OverledenIzaak Leendert De Gast, jm. 5 j. 1 m Predikbeurten op Zondag 11 Febr. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, ra, nm. en 'savonds den heer de Jong van Hendrik-Ido-Ambacht. Stad aan het Haringvliet, vm. en nm. leeskerk. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskerk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Stellendam, vm. en nm. leeskerk. Ouddorp, vm. 'savonds leeskerk. Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur, Nam. 2 uur, Av. 6 uur en Woensdagavond 6 uur Ds. A. Maokenzie. led. Herv. Kerk. Beroepen: Te Amsterdam (vacature Ternooy Apèl), ds. Adriani Bz., te Zwolle. Te legen, ds. van IJsendijk, te Kapellen bij Goes Te Nijkerk op de Vcluwe, ds. Schreuder, te Bleiswijk. Te Wezep, ds. Kalma, te IJlst. Te Heukelnm, ds- Doorne, te St. Michielsgestel. Te Heerhugowaard, dhr. van Loon, cand. Te Tjamsweer, ds. van PaaSsen, te Langweer en Indijk. Te Tilburg, ds. Van der Meer van Kuffeler, te Moordrecht. Te Ferwerd (toez.), ds. Wissing, te Niekerk. Te St. Johannesga en te Delfstrahuizen, ds. Havinga te Den Ham (Ovcrijsel). AangenomenNaar Cubaard (vao. Noordink) door ds. Eringa, te EeBtrum ol. Dokkum.) Bedankt: Voor Grijpskerke, door dhr. Waf r- denburg Sz., cand. te Oud Beierland. Voor Domburg, door dhr. Waardenburg Sz., cand. te Ou 1 Beierland. Voor Kleverskerke door ds. Snoep te Aagtekerke. ftcrcf Kerken. BeroepenTe Oostburg B, dhr. Vonkenberg, cand. aan de Vrije Universiteit. Te Breukelen, ds. Ringnalda, te Groningen. OUDE TONGE. Op de markt alhier werd deze week verkocht: Jarige Tarwe f-,a f-,N. Tarwe f5,40 a f5,80. Gerst a 71/,, ets. per K. Rogge f4,25 a f-, Haver f2,50 a f2,75, Koolzaadf-, af-,—. Erwten f 7,a f7,25. Aardappelenf 1,70 a f 1,80 per. H. L. Poters f-,Ajuin f-,a f-,per 60 kilo. Poter Ajuin f-,a f-,Boter 60 ets. per 5 ons Eieren 5 ets. per stuk. Brielle 5 Febr. Boter f 0,60. Eieren f 4,de 100 stuks. Rotterdam, 5 Febr. Binnenlandache Granen. Ofschoon do aanvoer heden veol kleiner was dan in de vorige week. heerschte voor alle ar tikelen met uitzondering van Winteigorst weder eene zeer flauwe stemming, waardoor verschillende artikelen opnieuw verlaging on dergingen Tarwe. 20 cent lager. Per heet. f 4,50 af 5,90 extra puike nog daarboven en per 100 kilo 6,50 a 7,25. Nieuwe per heet van f 0,tot f 0,en per 100 kilo f 0,a 0,Canada per heet f 4,50 a f 5,10 Rogge me beste f 4,af 4,90 mindere f Gerst. Winter f 3,50tot f5,15 per heot. 100 kilo van f6,90 tot f 8,. 25 Zomer, f3,50 tot; f4,50 en per 100 kilo van f 7,10 tot 17.50 Chevalier, per heot. f4,50 tot f5,60. Haver goed prijshoudend en verkoeht van 12, - 3,- paardeboonen f 5,tot f 5,60 bruine boonen f 5,tot f 7,75 Witte boonen f 8,50 k 11, blauwe erwten. Kooksoort f 7,a f 8, Zeenwsehe Ajuin de aanvoer was heden c a 0, HL. waarvanweinigmarktgoed. KOOLZAAD 8,75 a f 9,60 Kanarizaad f 6,50 a 8, MEELBERICHT. Meel bleei vorige week onveranderd met matigen handel. Yan Amerika luiden de noteeringen ieta hooger, ter wijl de toevoeren klein worden. Heden meel onveranderd stil. Rotterdam, 5 Febr. VLAS. Gedu rende de vorige week is er op het land in de beate soorten tot vaste prijzen vrij wat omgegaan, daarentegen waren mid del en gemeente weinig gezocht. Heden waren circa 30,000 steen aan geboden, waarvan slechts een derde gedeelte langzaam koopers vond. Ge- meene soorten met weinig vraag. IIJNZAAD met goeden aanvoer, doch verkeerde de markt in eene zeer flauwe stemming. Rotterdam 5 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, veulens, ezels, 269 vette runderen magere dito, 93 vette kalveren Onuchteren kalveren 86 schapen of lammeren, 422 varkens biggen - bokken of geiten. Heden waren de prjjzen als volgt: Runderen 1 qual. 68 ets, 2de qual. 60 ets. 3de qual45 ets.; kal veren 1ste qual. 90 ets. 2de qual. 70 ot. a 60 o schapen 1 qual. 50cts., 2de qual. 35 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens ie qual. 22, ao., 2e qual, o, 3 qual c. licht soort 20 a 22 per kilo k c koeien f kalikoeien f por kilo melk graskalveren f van Stieren erzen f alles mager «ree Sedert de laatste opgaaf binnengekomen. Te IJmuiden Waakzaamh. soh. J. de "Waard met 900 sohelv. Adr. Lumina. J. de Korte 600 Pionier. L. v. d. Valk 700 Ulbo. S. de Ruiter 600 Te Middelharnis Middelharnis. soh. J. v. d. Hoek met 600 sohelv. Hend. Adriana. J. Koster 600 Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulpkanto ren werd gedurende de maand Januari 1894: Ingelegd f3236.92 Terugbetaald f2714.77 Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt bet nummer 362. en Hunne dankbare kinderen. NAALDWIJK, 2 Febr. 1894. Heden overleed, te Amsterdam on zen geliefden Neef, den heer in den ouderdom van ruim 29 jaren. Gevraagd tegen 1 Maart of eerder een goed bekend met de molkerij en alle huishoudelijke arbeid. P. Godsdienst, niet beneden de dertig jaar, van goede ge tuigschriften voorzien. Brieven franco bij P. Y. D. WEKKE, te Stellendam. is de beste in wrijving tegen Jieht, Rheumatiek, Lendenpijnen., kortom Iijjnen van al- erlei aard? Hoofdpijn en Anker-Pain-Expeller. en Verkoudheid honden?1 Prijs 50 cent, 75 cent en ƒ1.25 de flescli. Voorhanden in ds meeste Apotheken en bij F. Ad. Richter A Co. te Rotterdam.

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 6