WDJJlil 1H PJMIMMIJMIS M VOLK e» 0!MD, mLLïmMonzmï. Maandag 1 Jannari 1894. Achtste Jaargang No. 426. Antirevolutionair Orgaan Advertentien 1894. Stoomboot „Vooruitgang' IN HOC SIGNO VINCES Van Stellendam. Van Rotterdam Geen Dienst T BOEKHOVEN SO ?f II 0LSHIJ Bi DE BOODSCHAPPER, DIENST Alle stufeken voor de Redaetie bestemd, Advertentiëii en verdere Administratie franco toe te zenden aan den Uitgever. Nieuwjaar. Eer wij hun naadring ontwaren, Weven de rustloze jaren 't Web onzer jonkheid reeds af En tusschen tranen en lachjens, Stormen en zomersche dagjens, Wandlen wij voort naar ons graf! Bloemen en doornen verflensen Wislende droomen en wenschen Zweven op d'adem van 'tlot; En onder zoetheên en zorgen Predikt de nacht aan den morgen: t Niets is bestendig dan God Boven alle eeuwen verheven, Stort Hij een vonk van zijn leven D' eindigen boezem ons in En uit zijn eeuwige gaven, 't Zij ze kastijden of laven, Ademt Zijn eeuwige Min! Onder het dorren der blaar en, Onder het bleeken der hairen, Onder het snerpen der smart, Lacht zij zoo zeker ons tegen, Als bij gebloesemden zegen En bij lente van 't hart! Eere zij God in den Hoogen, Die, van ontferming bewogen, Christus, zijn Eenige, ons schonk, Die, toen wij redloos vervielen, 't Leven hergaf aan de zielen, Dat in de zonde verzonk! Eere zij God in den Hoogen, Die, van ontferming bewogen, Alles ons schenkt met dien Zoon Yoedsel en zielespijs tevens, Kracht bij de worstling des Levens, En n& de worstling een kroon Zalig die Christus vertrouwen Looft en aanbidt Hem, gij Yrouwen, Midden in blijdschap en rouw Angstige twijflaars geloofden, Lasteraars bogen de hoofden Op het gebed eener Vrouw! Marthaas, vol ijvrende zorgen, Teedre Mariaas, verborgen Achter de schaüw van Zijn Woord Dient Hemen kiest u dat ééne, Dat, schoon een waereld verdwene, U onontvreembaar behoort! Looft en aanbid Hem, gij Moeders 't Onderpand uwes Behoeders Glimlacht u toe van uw borst ook heeft de Engel bejegend, En ook uw naam is „Gezegend" Sinds gij een zuigeling torscht Yoedt gij dien op tot Zijne eere! PsalmzingtWij dienen den Heere, „Ik, en mijn Kind, en mijn Huis Dan, als de stormen ontwaken, Kunnen zij 't wiegjen niet naken 't Staat aan den voet van het Kruis Looft en aanbidt Hem, gij Wichtjens Gij, op wier blanke gezichtjens 't Beeld van uw Schepper nog gloort! Al wat gij biddende stamelt, Wordt door Zijne Englen verzameld, Wordt door Zijn liefde verhoord Bij het gezicht van uw vrede, Fluistert ons harte de bede: „Heer! maak ons hunner gelijk. „Want wie als kindren gelooven, „Opent Uw trouwe daar Boven „Immers Uw zaligend Rijk?''. Jawat geen oog ooit bekoorde, Ja! wat geen oore hier hoorde, Ja! wat geen hart heeft vermoed, D&t wordt het efdeel ;der Zijnen, Ddar, waar de graven verdwijnen, En waar geen zonde meer woedt Laat dan de scheemerende jaren Snel als sekonden ontvaren, Eeuwiglijk vast is Gods Woord En ieder tikjen in d' ader, Voert ons den dageraad nader, Dat ons Zijn Hemel behoort! Het gezamenlijk personeel van de Drukkerij van W. BOEKHOVEN wenscht aan Vrienden en Begunstigers een gelukkig jaar. A. L. Horvink JE/. Haagens Pf- H. Dijkers, X. Heintjes W. van Heek A. H. Paulussen, A. I. Hoek, Oasan. ii. van Bochove. J. J. Heintjes. «f. de Haas J. van Gent. A. Hos Jr. Pliotograaf. X. Heintjes Hs., JJoppe Cs., Gerr. Stiet mulder L. Horvink. C. de S'os van Hennesse, Aart van Hamen Is. Human IPs. Melissant, 1 Jan. 1894. HH. VLASBOEEEN Ds. w. Gr. SMITT, VerscMjnt fles Woensdag en Zaterdags, Wed. H. Visser I Co. te'sGraveiage, Jlr. Mr. A. F. DE SAVORWIN LOHIAN, pasu» ei. Maandag" en Dinsdag- voorm. 5.— uur. Overig-e dagen 6.30 Dagelijksch. namiddag 1.30uur. op Donderdair 4 Januari a.s. WW verder de biljetten die kosteloos ver krijgbaar sijn. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Abonnementsprijs per driemaanden franco per post 50 Cent. Amerika by vooruitbetaling f 3,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. UITGEVER: Advertentien van 1 5 regels 50 Cent elke regel meer 10 cent en 3/2 maal. Boekaankondiging 5 Cent per regel en k/s maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentien worden ingewacht tot Donderdagmiddag 12 nur. Ten Kate. Sommelsdijk1 Januari 1894. Bij den aanvang van den nieuwen jaarkring worden door mij aan viiendcn en begunstigers de beste wenschen toege bracht Manufacturen, garen, band, sajetten enz. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. ff. de Harte Brood-, Beschuit- en Kleingoed bakkerij. Aan mijne begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. en Echtgenoote Sommelsdijk, 1 Januari 1894. ln Kruidenierswaren, wenscht zijne cliëntéle en vrienden in den nieuwen jaarkring veel geluk. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. Bij de intrede van het Nieuwjaar zijn mijne Vrienden, bekenden en begunsti gers Gods besten Zegen toegewenscht. Oostdijk Sommelsdijk, 1 Jan. 1894. Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij. Aan mijne begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. Koffiehuis. De complimenten van den dag aan mijne begunstigers en vrienden. Middelharnis, 1 Januari 1894. Beurtschipper. Het compliment van den dag aan mijne geachte begunstigers, Vrienden en bekenden. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. VLEES'JHHOUWER. Aan mijne vrienden, begunstigers en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. Mr. Timmerman. Aan mijne vrienden, begunstigers en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. ff Ames. Brood-, Beschuit- en Klsingoed bakkerij Het compliment van den dag aan be gunstigers en vrienden. Sommelsdijk1 Januari 1894. Boek-Kantoor-en Handelsdrukkerij Boekhandel en Binderij. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. p. f. Heil en Zegen in het nieuw begonnen jaar aan vrienden en begunstigers. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. en Huisgenooten. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. p. f. Van Houtens- en Driessen's Cacao, in verschillende prijzen. CHOCOLAAD-ARTiKELEN. Het Compliment van den dag. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. p. f. Bierhandelaar Sommelsdijk, 1 Januari 1894. p. f. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. p. f. Grutterij, wenscht zijnen geachten begunstigers en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Januari 1894. Qebr. Vermaas. Aan onze vele Cliënten en vrienden een gelukkig nieuwjaar. Middelharnis, 1 Januari 1894. brengt het Compliment van den dag aan zijne geachte begunstigers en bekenden. Middelharnis, 1 Jan. 1894. Bij den aanvang van den nieuwen jaarkring worden door mij aan vrienden en begunstigers de beste wenschen toe gebracht. Goudsmit en Winkelier in Goud en Zilver. Middelharnis, 1 Januari 1894. 1». Witvliet, Beurtman op Dordrecht, wenscht zijnen geachten begunstigers, vriendeu en bekenden veel geluk in bet aangebroken jaar. Middelharnis, 1 Jan. 1894. Bij de aanvang van het Nieuwe Jaar, Wensch ik mijn gansche vriendenschaar, Geluk op hunne wegen. Zoo op het land als ook ter zee, Aan Goedereede en Flakkee, Des Hemels rijksten zegen. Ik hoop ook weder als voorheen, ln gunst te blijven bij elkeen, Van mijne vele klanten. Zoo Heer en Dame als Burgerliën, Weer uit mijn kast getooid te zien, Met Goud en Diamanten. Vraagt U een vreemd'ling waar ik woon, Ik, DAVID HaRTOGS Jacques zood, Een kind kan 't hem wel wijzen. Men vindt toch nergens waar 't ook zij, Een schooner voorraad als bij mij, Tot zulke lage prijzen. Middelharnis 1 Jan. 1894. Westdijk B 561. Bode op Rotterdam, wenscht zijn geachte begunsligers en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Ooltgensplaat, 1 Januari 1894. Het Compliment van den dag aan mijne vrienden en begunstigers. Th. 11. llobër, TIMMERMAM. Correspondent der Maas- en Scheldebode. Nieuwe Tonge, 1 Januari 1894. Aan Familie, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar. J. HIJ 11AV en Echtgenoote. Rotterdam, 1 Januari 1894. Logemeni HOOGSTRAAT 192. Bij den aanvang van 1894 aan vrien den en begunstigers een gelukkig jaar. Rotterdam1 Januari. Aan al mijn clientèle, vrienden en bekenden, bied ik mijn beste zegenwen- schen aan. slgarenfabri kant. Dordrecht1 Jan. en huisg nooten. en Isiai^caiu'it. Bij de intrede van het jaar 1894, waar in ik mijne vrienden en begunstigers veel Heil en Zegen toewenscb, ben ik zoo vrij te vragen of er ook nog land bouwers zijn, die a.s. voorjaar nieuwe Friesche jammen poters, veredelde en mooi gelezen Groninger paardeboonen ol andere zaaigranen verlangen, war >'van een "spoedige opgaaf mij zeer aangei am zal zijn. Prijzen zoo billijk mogelij. Noordhorn. MV. Dijkstra. Een commissionair vraagt wie in een vruchtbare polder genegen land te huren om met vlas te zaaijen. Adres letter B, bij den boekhandelaar A. C. DE MOOIJ, Zierikzee. OSDER REDACTIE VAN em pred. te s-Hage Kost slechts 75 ets. p. 3 m. fr. p. p. Bevat een Stichtelijk Hoofdartikel, Een Kameroverzicht, Binnenlands en Gemengd nieuws, Boeiende Feuilletons, en in den jaargang 1894: IS Prysraadsels over de Bijbelsche en Vaderlandsche Geschiedenis, aan de beste op lossing waarvan twintig flinke prijzen zijn verbonden. Het eerste Prijsraadsel wordt geplaatst in het No. van 6 Januari 1894. Neemt de proef eens en teekent in op de Boodschapper bij uw boekhandelaar, bij den Postdirecteur, bij den Brievengaarder, of bij de uitgevers 2E. H. ISuilestsingel 333. DOOR is versohenen bij C. BLOMMENDAAL te 's Gra- venhage, en alom verkrijgbaar. De dienst (zie de biljetten) is als volgt.

Maas- en Scheldebode | 1894 | | pagina 1