Advertentie!i, Dankbetuiging. H.H. LaMlowers I Mttatóareii. J. F. ULMER C0., Begrafenis v Mr. Keuchenius. Plaatselijk \ieaws. Sommelsdijk, 27 Dec. De loteling Hubrecht Schellevis Janszoon, die een dienstplichtig nummer had getrokken, is door den Heer Militie Commissaris in de eerste zitting van den Militiraad, voor den dienst ongeschikt verklaard, omdat hij de gevorderde lengte niet had. Oude Touge 27 Dec. De gelegenheid tot inschrijving der Nationale Militie voor degenen die iu het jaar 1875 zijn geboren, zal openstaan tot den 31 Janu ari 1894, meer bepaald zal hier zitting voor worden gehouden op Donderdag den 4 Januari 1894 des voormiddags te 11 ure. Melissant. De heer C. Nagtegaal heeft zijne benoeming tot Ouderling der Hervormde gemeente aangenomen, ter wijl de heer S. J. den Baars voor zijne benoeming tot Diaken heeft bedankt. «aïANJEAPPEEEIV Het geheim van te slagen ligt gioo- tendeels in 't kiezen van den geschikten tijd. Door gezegend te zijn, is men nog niet gelukkigmaar wel, door te gevoe len en te erkennen, dat men een geze gende is. CkCuich^*! .Nieuws. Woensdagmiddag brak een felle brand uit op de vierde verdieping van pand no. 110 op de Gedempte Boter- sloot te Rotterdam, bewoond door be hanger C. Verheul. Door een harden wind aangewakkerd, sloegen de vlammen met hevigheid uit. Aan het krachtdadig optreden der brandweer is het echter te danken, dat de brand zich bepaalde tot de verdieping waar hij ontstond, welke nagenoeg uitbrandde. Ben zware rook belette de brandweermannen binnendoor de brandende verdieping te bereiken, waarom meu op last van hoofdlieden gebruik maakte van een platform, zich achter het brandende perceel bevindend, vanwaar men evenals van de voorzijde, het vuur met succes bestookte De blus sing geschiedde door de werking van de spuiten 11, 10, 15, 13 en 4, en hoewel meer hand- en stoomspuiten aanwezig w iren, behoefden deze geen diensten te bewijzen, Bene belangrijke partij hout waren, aan de heere;- Van der Dussen, bewoners van de benedenverdiepingen van dat pand, behoorende en op den zolder boven de brandende verdieping geborgen, bekwam geen schade. De wa terschade in het benedengedeelte ver oorzaakt is groot, doch wordt door as surantie gedokt. Om 10 uren was de brand geheel gebluscht. In verband met den plaats gehad heb benden brand wordt door de politie een gestreng onderzoek ingesteld, dat voor- loopig tengevolge heeft gehad dat de bewoner van de uitgebrande verdieping aan het bureau in de Lange Torenstraat is ontboden. Door de politie wordt opgespoord een 25 jarig kantoorbediende P. W. O., in de N lordmolenstraat te Rotterdam woonachtig, die, volgens door zijnen pa troon aan het politiebureau in de Meer- mansstraat gedane aangifte verdacht wordt zich aan verduistering van f216.08 te hebben schuldig gemaakt. In een garen- en band winkel op den Goudschen Rijweg no. 84 te Rotter dam is tusschen licht en donker inge broken. Aan de politie werd daarvan kennis gegeven, doch wat er ontvreemd was, kon nog niet opgegeven worden. Naar aanleiding der rampen, welke tengevolge der onlangs gewoed hebbende stormen de Scheveningsche visschersbe- volking opnieuw getroffen hebben, ont ving het bestuur der V ereeiging tot voortdurende ondersteu ning van nagelaten betrek kingenvan verongelukte Sche veningsche visschers drie hon derd gulden van de Groothertogin van Saksen-Weimar. Door de politie te 's-Gr tvenhage is proces-verbaal opgemaakt tegen een anarchist, wegeas het verspreiden van opruiende geschriften. Woensdagmiddag had een der pre- drikauten der Herv. Kerk te 's-Gravesan- de het ongeluk met zijn rijtuig te water te geraken, doordien het paard schichtig werd. Zijn eerwaarde ware wellicht ver dronken, indien hij niet door een land bouwer, die terhulpe aansnelde, gered was. Koetsier en paard kwamen er zon der eenig letsel af. Aan boord van een schip, liggende aan de suikerfabriek te Ha'fweg, sloeg de mast om. Ben 4 jarig kindje werd doedel jk getroffen en de knecht zwaar gewond. Het kind is reeds overleden. Te Nieuwe Pekela wilden, naar aan de W. R. C. gemeld wordt, arbeiders tegen den zin van den eigenaar over een kamp land gaan. De eigenaar en zjjn zoon wilden dit beletten, doch de arbei ders drongen met geweld door, dreigende met hunne schoppen. Een der zoons, Albert Greven, loste daarop een revol verschot en trof een arbeider in de borst. De arbeiders namen een dreigende houdiug aan. Politie en maréchaussees wisten de orde te handhaven. De schepen in het Kanaal hebben weder zeer veel te lijden gehad van den storm. De zee was buitengewoon woest. Ter hoogte van Dungeness vergingen een driemaster en een schoener, de bemanning van beide schepen werd slechts met groote krachtsinsp inning gered, die van den schoener eerst nadat de mannen 7 uren lang in het want aan weer en wind waren blootgesteld. De boot van Boulogne op Folkestone kon deze plaats niet bereiken en moest de haven van Dover binnenloopen, In de haven van Dcvonport werd een torpe doboot van anker geslagen en tegen een andere gedreven. De pantserplaten der beiden booten werden een weinig gedeukt, de schade is echter niet groot. De Minister vaB Binnenlandsche Zakenoverwegende dat, ten gevolge van het overlijden van den heer Mr. L. W. C. K e u c h e n i us, een verkiezing van een lid der Tweede Kamer moet plaats hebben in het hoofdkiesdistrict Goes; heeft bepaald: 1°. dat de verkiezing-van een lid dei- Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Goes zal plaats hebben op Dinsdag 9 Januari e.k.2°. dat de herstemming, is die noodig, zaL geschieden op Dinsdag 23 Januari daaraanvolgende. De generaal op non-activiteit Kirch- hof, die uit wraak den indertijd vermel den moordaanslag te Berlijn op den re dacteur Harich heeft gepleegd, was door den krijgraad tot drie maanden vesting- arrest veroordeeld. Na twee weken heeft de keizer hem gratie verleend. De gewezen luitenant der inf. Charles Philippe De Bourbon, heeft aan- gevraigd om dienst te mogen nemen bij het Fransche vreemdenlegioen. Kunstmatige katten worden van uit Parijs iu den handel gebracht en zijn in elke huishouding aan te bevelen, daar zij geen onderhoud noodig hebben en onschadelijk zijn. Zij worden's avonds opgewonden en snorren, piepen, i iauwen en zetten katcenbochels in een stuk door, ze draaien de fonkelende oogen rond en verdrijven alle muizen en ratton door den angst. De3 daagj is het een aardig kamersieraad. Ben drama der jaloezie is te Gre- nier-Mongoijd afgespeeld. Bon grijsaard van vijf en zeventig jaar, Girard Soulier genaamd, landbouwer van beroep, doodde door middel van een pistool zijn 68jarige vrouw, die hij sedert eenigen tijd ver dacht in ongeoorloofde verstandhouding te staan tot zijn buurman, die 80 win ters telt. Daarna richtte de moordenaar het wapen tegen zich zeiven, hij viel ontzield neder. Bij de politie alhier is de aanhou ding verzocht van den koloniaal H. L. Kardal, van het koloniaal werldepót te Harderwijk, van verlof achtergebleven. Door de politie is, op aanwijzing, op de Cool vest te Rotterdam aangehou den een man die eenen wagen met steenkolen vervoerde, welke steenkolen ontvreemd waren uit eenen daarmede gevulde waggon, staande op het terrein aan het station Maas. De man is naar het politiebureau in de Lange Toren straat overgebracht. Het aantal zieke polide-agenten aan het bureau aan de Meermanstraat te Rotterdam, meestal lijders aan influ enza, is voor het oogeabiik zoo groot, dat aan de aan dat bureau dienstdoen de agenten verlof wordt geweigerd. Ben man met grasgroen haar moet zich tegenwoordig onder de zieken in een bijgebouw van het Rochushospitaal te Pest beviuden, waar hij de verwon dering wekt van geneeskundigen en leeken. De man, die nog jong en ko perslager van beroep is, kwam met groen haar ter wereld. Een cricketter-anarchist. Een bekend Engelsen cricketter Arthur Smith was te Barcelona tijdens den aanslag in den schouwburg. Zijn familie, die niets van hem hoorde, maakte zich ongerust en liet door tusschenkomst van het Min. van Binnenl. Zaken aan den consul te Barcelona om inlichtingen vragen. Het eerste antwoord meldde. „Smith is te Barcelona, wordt bewaakt." Daarop kwam den volgenden dag een telegram aan het Ministerie, luidende „Smith tracht te Barcelona gisterenavond te verlaten, maar is gearresteerd." De familie ont ving den volgenden dag een telegram van den verlorene, meldende „Dank die ber.... telegrammen, heb ik 24 uur ia een Spaansche gevangenis doorgebracht. Wat scheelt jelui eigenlijk?" De burgemeester heeft gisteren een bezoek gebracht aan het politiebureau in de Lange Torenstraat te Rotterdam, teneide kennis met het personeel te maken. Heden en volgende dagen zullen de andere bureaux door hem bezocht worden. Aan het politiebureau aan de Voorstraat te Rotterdam, is de opsporing verzocht van den pakhuisbaas L. H., wonende Schans No. 50, die uit zijne woning vermist wordt en van wieu vreest ^at hem een ongeluk is overkomen. Een man, die in eene tapperij op den Schiedamschedij k te Rotterdam, eenen bor rel kocht, maakte van de gelegenheid, dat men hem een oogenblik alleen liet, ge bruik, om eenige voorwerpen te ontvreem den en zich daarmede uit de voeten te ma ken. In de Weesperstraat te Amsterdam zijn gisteren twee kinderen door een zwaar beladen vrachtwagen overreden. Zij werd .n daarbij zoo ernstig gekwetst, dat een hunner op weg naar het zieken huis bezweek. Op een Hongaarsch dorp stierf dezer dagen een vrouw die 116 jaar oud word. In de laatste 10 jaar gebruikte zij bijna niets dan koffie. Bij een uitverkoop in de Kalver- straat te Amster- im werd een zakken rolier gesnapt. De man zette het op een loopen, maar werd achterhaald en bleek een oude bekende der j'ustitie te zijn. In Breda wonen 9 bedelaars- en landloopersgezinue i, waarvan de hoofden elk een abonnem nt op de Staatsspoor wegen hebben gev unen, om zich de uit oefening van hun „beroep" gemakkelijk te maken en de „zaken" op uitgestek- ter terrein te ku nen drijven dan hun mogelijk zou zijn, wanneer de afstanden te voet moesten orden afgelegd. Te Assen i laaudaguauiid lag ge vankelijk binneng mrachtde brievengaar der J. T., uit Sc joiiebeek, die verdacht wordt in die be ekking valschheid iu geschrifte te hebfvn gepleegd. Toen een der predikanten uit Middelburg te St. Laarens kwam om te catechiseeren, ble k hem, dat door het inslaan van eene ruit iemand zich toe gang had versch ft tot de consistorie. Eene bus met f 30 aan kopergeld was met geweld open gebróken, evenals een busje met eenig centen, dat in eene kast stond. De ïhoud van beile was natuurlijk ontvreemd. Een aanzienlijk ingezetene van Leeuwarden heeft een brandbrief ontvan gen, waarin van hem wordt geëischt f 1100 te deponec en op een aangewezen plaats. Het geld werd niet gebracht; de po litie, die op het bepaalde oogenblik ver dekt wachtte, vond niemand en aan de bedreiging is tot nu toe geen gevolg ge geven. Maandag is de commissie, afge vaardigd door de werkdoozen in Scho- terland, bijna een uur bij den minister van binnenlandse ie zaken op buitenge wone audiëntie geweest. Zij bestond uit de arbeiders, die in verschillende dor pen van Schoterlaud wonen. Beurtelings hebben zij den minister mededeelingen gedaan van den aliertreurigsten toestand, waarin de werkloozen zich bevindeu. Gisteren zou de commissie in eene ver gadering van werklopzen te Heorenveen verslag uitbrengen. Te Os is >nder de voornaamste ingezetenen een vereeniging opgericht, met het doel onb.Douwde- en heidegron den te laten ontginnen, om op deze wij ze den velen werkloozen arbeid te ver schaffen. Door mevr. v. d. Heijden en den heer A. v. Bergen, is uitgestrekte heide aan de commissie afgestaan. De tweede Kerstdag te Amsterdam is weer bijzonder rumo. rig geweest. De werkloozen, onder aanvoering der sooia- listen Geel, Wollring en anderen, deden,als naar gewoonte, hunne dagelijkaohe wandeling dooi de stad. Een groote mensen nunassa'stelde zioh mede in beweging en trok langs Singel, Koningsplein, Heerengracufc, Amstui, Amstelstraat, Reguliers- breestraat naar de Kalvers traat. In de Kalverstra it werd de geheele breedte van den weg door den stoet ingenomen, die uit misschien wel een jaar duizend mensoben be stond. Nu en dan ontstonden er kleine opstoot- tjes en liepen de jongens die er bij waren hard weg. Zoo was men g ikomen tot het Spui. Van den SingeJkant kwa n een detachement van circa 20 politieagenten aanzetten, onder aanvoering van den inspect. 3e kl. Tjassens Keiser. De voor hoede, die een groote groep, afgescheiden van den eigenlijken stoet vormde, waarschuwde dat er politie kwam ov maakte zich uit den weg. Fit deu stoet werd geroepen „aansluiten" en zoo botste 'twas ongeveer kwart voor tweeën een dicht) drom -bet ogers met de politie dio ondertusschon nadat bij was geko men, juist op den hoek van Kalverstraat en Spui. De stoet kon niet terugvan aohteren drong voortdurend de tneu-cheninassa aan. De politie die vlak voor don stoet was gekomen, dreigde van de been gedrongen te worden. Toen werd de sabel getrokken t een kort maar hevig en verwoed gevecht ont tond. Het Handelsblad meldt dit alzooDe inspec teur Keizer zeido tot de betoogers: „Ik verzoek jului, de passage niet te belemme ren." Op hetzelfde oogenblik werd uit den troep geroepen: Aansluiten, omsingelt ze en nu begon men op ta dringen, oodat de inspecteur van zijn agenten werd afgoscheiden en van alle kanten ingesloten, machteloos heen en weer werd gesold. Hij werd bovendien door een steen aan het aohterhoofd getroffe terwijl zijn sabel werd vastgegrepen. Hun iuspeoteur in nood ziende, trokken de agenten uit eigen beweging hun sabel om hem te orlossen, en begonnen zij het volk uiteen te drijven. Met het scherp eu met het plat van den sabel werd links en reohts tussohen de menigte gesla gen om ruimte te maiea. Het comité hield stand Wollring en Geel protesteerden heftig maar ook zij werden met jgab dslageu verdreven. Beiden werden gewond; Geel zoo erg, dat hij, bewus teloos en bloed.-nd naar het gasthuis werd ge dragen, waar hij wegens een zware verwonding aan den hand moest blijven. Ook Wollring moest zioh laten verbinden, doch kon daarna, het gasthuis weer verlaton. Tusschen Kallantsoog en Petten is op het strand aangespoeld een kistje, waarin pl. m. 7000 galden aan waarde, hetwelk bij den strandvonder werd ge deponeerd. üonderdagtnoi' en te 10 uur had op de Alg. Begraafp aafs aan iiet Kanaal te 'sGravenhage de begrafenis plaats van wijlen mi'. Keuchenius. Tal van autoriteiten en p .rticuiieren uit alle oor den des lands woonden de plechtigheid bij, doch op uitdrukkelijk verlangen der familie werd slechts door één der aan wezigen aan het graf het woord gevoerd. Daartoe was door haar aangezocht de heer Dr. k.. Kuyper, die nadat de lijkkist in de groeve wis ueergediald en Keuchenius' lievelingspsalm 27 vers 7 was gezongen aau de geopeude groe ve eeue uitvoerige rede hield. Hat spijt ons dat de ruimte het niet toelaat die iu zijn geheel op te nemen. Van de firma E. Braudsma te Amsterdam ontvingen wij een kalender 1894. Deze kalender, goed gedrukt, is gevestigd op een zeer net schild en prac tised ingericht. De Raad dezer gemeente, heeftin zijne Openbare vergadering van 22 dezer de heer Jan Joppe Cz., herbenoemd tot Lid der Plaatselijke Schoolcommissie en de heer M. de Gasf tot Regent van het Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis alhier. Tot Vader en Moeier van bet Diaconie Armhuis der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd G. Doornhein en Echtgenoote. Den Bommel, 27 Dec. Het aandeel door deze Gemeente in te leveren man schappen, voor de lichting der Nationale Militie van 1894 bedriagt 4. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk Is alhier benoemd de hoer D. Troost en tot diaken de heer J. Mosselman. Naar ouder gewoonte, zullen ook dit jaar lijsten circuleeren, om met Nieuw jaar den armen buitengewone bedeeling toe te kennen. Burgemeester en Wethouders der ge meente den Bommel brengen ter open bare kennis,dat de mannelijke iugezeteueu, geboren iu het jaar 1875, zich ter in schrijving voor de Nationale Militie behooren aau te melden ter Gemeente- Secretarie, tusschen den le en den 31e Januari, Voor die inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden ter Gemeente- Secretarie op Donderdag 18 Januari 1894, des voor middags 10 ure. In de heden gehouden Raadsverga dering werd o. a besloten met 6 tegen 1 stem de behandeling van het voorstel tot verhooging der opcenten op de per- soneele belasting te verdagen tot een volgende vergadering. Verder weri de hangende kwestie betreffende de chijns nieuwe mestkade afgedaan. De daartoe betrekkelijke voor waarden van den Ambachtsheer Cujpers werden aangenomen met 5 tegeu 2 stemmen. Do lotelingeu van de lichting 1894 der Nationale Militie Pieter Adrianus Oomens. Andries Christiaau van Doider. Jacob Bogerman. Iman Kievit. Dingemau de Been. Hendrik Johannis Schoonbrood. Adianus Slinger, zullen waarschijnlijk voor den dienst worden opgeroepen. Door Burgemeester en Wethouders is op den 2e dezer verpacht het ophalen der hanrdasch en vuilnis in deze gemeen te voor den tijd van drie jaren. Hoogste inschrijver was J Keüvelaar voor f74, aan wie de verpachting is gegund. MSair^crSijke Ngauü Somiuelscf'jk, li tot 21 December. GeborenCathariua, d. van Roelof Kattestaart en van Neeltje Beobtum. Overleden: Aletta Don. 73 j. i m., eerst we duwe van Jaoobus Trommel, laatst van Ger- irit de Ruiter. Ondertrouwd: Jan van Rossum, 43 j. wedi. van Johanna Spee, van Stad aau t Haringvlie t en Seeltje de Gast, jd. 43 j.; Bastiaan van Gro ningen, jm. 23 j. en Maria van Noord, jd. 26 j, jHiddelharnis, 14 20 Deoember. Geboren: Lena, d. van Jan Van der Sluis en Jannetje Koster; Dirkje, d. van Willem Vroeg- ndeweij en Aaltje De Blok. Oen Bommel, 20 December. Geborei Hester, d. van As. Bakelaar en P. Goemaat; Wilhelmina, d. van Rutli Verkerke en M. Menheer. Oude Tonge, 20 December. OndertrouwdJaques Karduxs jm. 30 j. en Maatje Van Kempen, jd. 29 j. Geboren: Elizabeth, d. van Aart Hobbel en Johanna van Eek; Jan, z. van Leendert Droo- ger en Adriana Cornelia Zuijdijk. Overleden.' Leendert van Zanten, 34 j. gehuwd met Adriana Kanters: Johannis Baptist Swage- makers, jm. 6 m. Dirksland. Gehuwd: Adriaan Geense, jm. 28 j. en Ca- thelijntje van Broekhoven, jd. 20 Overleden: Maarten Noordijk, 63 j., echtg. van Arendje Bosschieter Knops. üleltssant 1 27 Deo. Geboren: Loontje Pioternella d. v. C. van dar Mast on Cl Djornh jin Cirnelia d. v. J. O. van dor Made en J. Lugtenburg. Cornelia Jaooba d. v. J. H. van Dijk en C. Meeldijk. Stellendam. Geboren: Aren z. v. Krijn Kievit en Ai-entje van de Ree. Overleden: Adriana van do Bos 59 j. Echt genoot van Bastiaan van de Ree. Ean levenloos aangegoven kind vau Pieter van den Doel en Jozina de Leest. Goedereede, 1 November 1 Deoember. Gehuwd: J. Menheer en T. Witte. Geboren: Maria, d. van F. den Eerzamen en N. Tanis; Kaatje, d. van P. Ramejjs en A. van Wijk. Overleden: Neeltje Orgers, 24 j. Cornells van der Laan, 7 m. Cornelia van der wende oud 27 jaar, man van Neeltje van der wende. lierk nieuw*. Predikbeurten op Zondag 31 Dec. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vin. nm. en 's avonds en Nieuw jaar vm. dhr. Egar van 's Gravonhage. Stad aan het Haringvliet, vin. en nm. leeskork. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskeik. Ooltgensplaat, vm. nm.eu'svonda leeskork. Stellendam, vm. en nm. leeskerk. Ouddorp, vm. nm. 's avonds en Nieuwjaar dhr. D. Prins Theo'. Student. Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en. 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm 9 uur, Nam. 2 uur, Av. 6 uur en Woensdagavond 6 unr ds. A. Mackenzie. iVed. Herv. Kerk. Beroepen: Te Hasselt, ds. O )3torhuis, te Vrie- zenveen. Te Non-delooa, ds. Meerburg, te Capella aan den IJscl. Te Austerlits (toez.), dhr. Mooij cand. te Deutichem. Te Biervliet dhr. van Leeuwen caud te Utrecht. Te Generuuiden, ds. Bolkestein te Putten. Te Slochtereu, ds. Bikhuize.i van den Brink te Breedevoort c.,-a. Geref. Kerken. Beroepen: Te Vrijhoeven-Capelle c. a. ds. Bosch te Andijk. Bedankt: Voor Nieuwendara, door ds. van Diemen, te Nieuwveen. Voor Zetten, door ('s. Koster, te Velp. Posterijen. Ter bevordering van een geregelde bezorging der bij de jaarwisseling ter post komende stukken, wordt wederom de gelegenheid opengesteld, om brieven, kaartjes en gedrukte nieuwjaarwenschen, welke men op 1 Januari a.ê. aan de geadresseerden uitgereikt wenscht te zien, reeds vanaf 22 dezer af ter post te bezorgen. De bedoelde stukken zullen ter onder scheiding van die, waarvan de bestelling op den gewonen tijd moeten geschieden, behooren voorzien te zijn van een op in het oog vallende wijze over de ge heele lengte van het adres getrokken kruis, en uiterlijk den 31 sten dezer, te 12 uur 's middags, ter plaatse van bestem ming moeten zijn aangebracht. De Directeur KRUITHOF. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden over de le helft der maand December. Van Middelharnis: J. v. d. Giesen, Oudenbosch. K. Noteboom, Rotterdam. Vi*sclierij. Sedert de laatste opgaaf binnengekomen. Te IJmuiden Waakzaamh. soh. J. de Waard met 600 sche Adr. Lumina. J. de Korte 1200 Vertrouwen. C. v. d. Hoek 1400 Ulbo. S. de Ruiter 800 Emma Anna. M. de Braber 70o Zeemanehoop. W. Viskil 900 Volharding. C. Boone 700 Noordover. A. Jongejan 700 Toekomst. J. v. d. Hoek 1200 Te Middelharnis Nijverheid, sch. J. v. d. Hoek met 800 schelv Het ts mij langs dezen weg een be hoefte, zoowel aan den mij onbekenden Schrijver voor zijn moeite, ah aan den heer W. Boekhoven voor zijn toewijding en zorg besteed bij het ve:koopen en overdragen der gelden, alsine la aan alle koopers van de boekjes, openlijk mij nen harteljjken dank daarvoor te betuigen. De blijken van belangstelling, ook van andere zjden nog ontvangen, geeft mj stof tot dank aan God die harten neigt als waterbeeken, en die voor weduwen een man en der weezen een vader wil zijn. MiddelharnisDecember 1893. Wed. A. SPRINGVLOED. Meststoffen, Ajuinzaad, Koe- en Jaap- jeswortelzaad tegen de naaste prjzen. Alsmede direct uit Middellandsche zee aangevoerde BOOMPJES 40, ROTTERDAM.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2