Ovel/&h?nDe I - „L trikhe'J,'!'g onzer natie'-ga- nibbeid, maar waeiiaroin is ha? m,oeten ^^ögegezien door Dr. Ku °er Zeei* -^P^eemskerk' a^8 ZÜ bove e" ^un 8C^ema voor een .^aul program schrijvenvrijma king niet alleen van het lager maar ook van het middelbaar en liooger onderwijs. Want dit onder wijs verstand groote schatten. Er is een heirleger van docenten en pro fessoren in ons land, dat bij samen trekking van de universitaire krach ten belangrijk verminderd zou kun nen worden. Doch wij noemen slechts dit voor beeld. Ook de openbare werken zou den wellicht zóó 'uit te besteden zijn, dat de voordeelen daarvan meer aan de werklieden ten goede kwamen. 2e. Betere regeling der belastin gen heffing van accijns op artikelen, die men gewoonlijk slechts aankoopt bij overdadig geldbezit. Ook hierbij zullen wij een voorbeeld noemen. De belasting op de paarden is in klassen verdeeld. Voor werkpaarden betaalt men weinig, voor luxe-paar den zeer veel. 'Waarom doet men niet evenzoo met de velocipèdes? Ter bevordering nu van deze en dergelijke maatregelen moet het ge- heele volk invloed krijgen op de wetgevende colleges, en daartoe kan ons de kieswet van Minister Tak bren gen. Lessen en Wenken. Neerbosch. Plaatselijk Nieuws Sommelsdijk, 6 December. Burge meester en Wethouders dezer Gemeente, maken aan de ingezetenen bekend, die als vrijwilligers bij de Militie verlangen op te treden, zich hiertoe ter Gemeente Secretarie kunnen aanmelden en op Za- tardag, 9 December aanstaande, des voor middags te 10 ure kunnen bekomen, het dooi den Burgemeester af te geven getuigschrift, model No. 2. Middelharnis, 29 November. Tot pas toor van de parochie van den H. Nico- laas te Amsterdam is benoemd de heer P. C. Wijtenburg, pastoor alhier, en in diens plaats is enoemd de heer N. Nieuwenhuizen, kapelaan aldaar. Ooltgensplaat. Een Onderofficier- Te legraphist met eenige manschapp n hiel den dezer dagen op het fort P. F. al hier zich bezig met het maken van Telegrafische Oefeningen in verbinding met het fort de Ruiter doelende om de juiste afstanden te weten van de Bat terijen en het Vaartuig. Nieuwe Tonge, 28 November. De ge meente-begrooting is goedgekeurd door heeren Gedeputeerde Staten in deze pro vincie terugontvangen. Oude Tonge 6 Deo. Vau wege de in deze gemeente bestaande commissie tot wering der Bedelarij zal een verloting gehouden worden, waarvan de opbrengst ten voordeele van de armen komt. Melissant, 7 December. Het schijnt dat Heeren jagers tegenwoordig zeer roekeloos te werk gaan. Onlangs werd de landbouwer C. D. G. B. onder deze gemeente door verscheidene hagelkorrels getroffen, terwijl heden middag een klein meisje van L. N. broodbakker alhier, die bij eene woning aan den Oudendijk naar de jagers stond te kijken door een hagelkorrel juist onder het oog werd getroffen. Stellendam. Do avondschool alhier word gevolgd door 30 leerlingen, waar van er zes herhalings onderwijs genieten, ook al een bewijs dat de leerzucht hier niet groot is. Wat no*, n,oo?Zl7ïmïT- keeraw gen T00r het oa<] J e'" f bB™>I'gmg van one land Iemand heeft eenmaal gezegd „Ik zou niet zonder vijanden willen zijn. Zij dragen veel bij tot onze volmaking." Trouw in den arbeid en trouw in het gebed, dat geeft wasdom in de liefde en innerlijk geluk. Een wolf is een wolf, al heeft hij nog nooit een schaap verscheurd. Een boos geweten is een klok, die van zelf storm luidt. Overvloed verderft meer dan gebrek. Blanketsel verdraagt noch zonneschijn noch regen. Het is beter zonder blan ketsel in de schaduw te zijn, dan ge- blanset in 'i schoonste licht. Blanketsel maakt waarheid tot leugen. Geineiig'd üieinvs. Te Bonn werd 's avonds in een stil gedeel te der Backstrasse een 17-jarig meis je door een net gekleeden heer zonder eenige aanleiding met een mes gestoken en werd daarbij zoo zwaar verwond, dat zij weldra daaraan stierf. De moordenaar is gevat. Het is een gehuwde man, op jeug digen leeftijd. De aanranding gold een ander persoon. De moordenaar, Ause ge- heeten, heeft voor den rechter van instruc tie zijn misdaad bekend. Zijn vrouw, een als slecht bekend staan de persoon, had hij opgewacht en in de duisternis het meisje voor zijn vrouw go- houden en gestoken. Te Zundert (N.-B.) komen in de laatste dagen op verschillende plaatsen gevallen van pokken voor. Te Delft heeft zich een pokkenge- val voorgedaan. Te Maastricht heeft de plaatselijke gezondheids-commissie, wegens het voort durend epidemisch heerschen derdipht- heritis, aan B. en W. voorgesteld alle scho len te doen sluiten. Te 's - Hertogenbosch heeft een slager uit eene door hem geslachte koe een gouden horloge met ketting te voorschijn gehaald. Bij Koninklijk besluit is tot burge meester van Rotterdam benoemd inplaats van den heer Lycklama, die heden morgen naar Zwolle is vertrokken, de heer F. B. s' Jacob, tegenwoordig wethouder van pu blieke werken. De wensch wordt uitgesproken, dat de heer s, Jacob als wethouder zal worden opgevolgd door den heer Vermaes. De Koningin-Regentes beëedigde den heer Lycklama als commissaris in Overijsel. Haar de „N. R. Ct." verneemt, heeft een vermogend Amsterdammer een groote som gelds beschikbaar gesteld voor de werkloozen, wanneer de com missie, die ten vorigen jare zoovele en zoo goede diensten heeft bewezen, haar taak weder zou willen opvatten en hulp in dringenden nood zou willen verleenen. De commisie moet zich daartoe bereid verklaard hebben en zal zich in het laatst dezer week contitueeren. Te Putten (G.) waar na herhaalde oproepingen geen sollicitanten voor on derwijzers-betrekkingen aan verschillende scholen zijn opgekomen, zijn nu de jaar wedden opnieuw verhoogd en wel op f 600 voor de onderwijzers en f 550 voor de onderwijzeressen. ^ouwver- stier „J. P. een p~gekocht. 0 is Aiitdeloterij! Dat I Coen" vr- in Yeendam gekozen werd, I —wel iets van een lot uit de loterij. ^ant slechts èèn enkele kiezer be zorgde hem de meerderheid, en nu blijkt van achteren nog dat door een treinver traging 12 kiezers t? laat aan de stem bus kwamen, waarvan er 10 op Treub en maar twee op Srnidt gestemd zouden hebben. Standaard. Naar wij vernemen vordert de arbeid der Commissie van onderzoek en kan men binnen een niet al te ver verwij derd tijdstip de verschijning tegemoet zien van de verschillende rapporten. Het gerucht, ook on3 ter oore geko men, als zouden deze rapporten te Neer bosch worden gedrukt, is tot voldoening van allen grond ontbloot. Integendeel, de genomen maatregelen geven de be wijzen dat de Commissie ten deze be hoedzaam en voorzichtig te werk is ge- Zoodra het rapport door de volle Com missie is vastgesteld, wordt dit voor het publiek verkrijgbaar gesteld. Moge het spoedig zijn! Een vergissing! De heer J. Yan 't Lindenhout maakt in zijn blad Het Oosten bekend, dat, niettegenstaande den strijd tegen Neerbosch en den groo- ten tegenstand, waaraan de inrichting blootstond sedert een zestal maanden, toch gedurende dien tijd aan giften is ontvangen f6184 en in het geheel, met de toegezegde legaten, f 70.383. In het vorige jaar waren de ontvangsten gedu rende hetzelfde tijdsverloop bijna even hoog. De heer v. 't L. vergist zich, merkt het Vaderland daarbij op; de strijd be treft niet Neerbosch en de weezen, maar hem persoonlijk. Gelukkig, dat men de weezen daaronder niet laat lijden. Men meldt uit Luik De tweede luitenant P. verbet Zaterdagmorgen de citadel. Een jonge vrouw, die daar reeds lang ronddwaalde, ging plotseling op hem toe en loste een revolverschot op den officier. Juist wilde zij een tweede maal schieten, toen de schildwacht, die op het gerucht der losbranding was toegesneld, op haar mikte met zijn geweer. Dit ziende nam de vrouw de vlucht. De kogel had den mantel, de uniform eu het hemd van den luitenant door boord maar ten slotte slechts eene on beduidende kwetsuur veroorzaakt aan de huid. De schuldige is genaamd Sophie Ro land, wed. P..., oud 29 jaren. Na den moordaanslag begaf zij zich naar het commissariaat van politie en verklaarde er zich te hebben willen wreken, om dat de luitenant P..., dien zij haar min naar noemde en van wien zij beweerde een kind te hebben, haar had verlaten. Men verzekert, dat Sophie Roland zich zeer lichtzinnig heeft gedragen se dert den dood van haren man. gij werd in hechtenis gehouden. De offiicier werd door het parket en door zijn overste onderhoord. Hij loochent krachtdadig de feiten, welke de schul dige, zijne schoonzuster, hem ten laste legt. De leelijke gewoonte van vele kin deren om zich de leuning der trap naar beneden te laten glijden, heeft te Berlijn weder een offer geëischt. De achtjarige zoon van een werkman en zijn even oude makker werden bij hun gevaarlijk spel laatstleden Yrijdag betrapt door den vader. Van schrik lieten beide kinderen zich los, verloren het evenwicht en vielen 15 voet hoog naar beneden. Het zoontje van den werkman kreeg een schedelbreuk en stierf terstond, zijn kameraadje werd zwaar ge wond naar het Ziekenhuis gebracht, waar het thans hopeloos neerligt. H. M. de Koningin-Regentes heeft gisteren, als blijk van belangstelling, laten informeeren naar den gezondheids toestand van den oud-Minister. Mr. L. W. C. Keuchenius. In alle godsdienstoefeningen bij de Geref. Kerk te 's Gravenhage (A en B) werd Zondag voor den lijdenden Staats man gebeden. De heer W. Hovy deelt in De Heraut mede, dat mr. L. W. C. Keu chenius zijn einde ziet naderen. Hij is ten volle bewust van zijnen toestand en draagt het zware lichamelijk lijden met stille berusting. De Standaard deelt mede, dat de pijn lijke ziekte, waaraan Mr. Keuchenius sinds maanden lijdende is, allengs haar laatste stadium is ingetreden, zoodat alle hoop is afgesneden. Moge veler liefde hem ook bij dien laatsten strijd blijven steunen in den gebede. De aardbevingen in Perzië. De eerste en geweldigste schok had den 17n des avonds ten halfzeven plaats en verwoestte niet alleen de stad Kasban,maar ook alle tot op een afstand van zeven mijlen gelegen dorpen, waarbij vele inwoners on der de puinhoopen begraven werden. De officieele opgaven behelzen, dat de bevolking van Kashan 20.000 zielen be droeg, waarvan ongeveer drie vijfden om gekomen zijn, terwijl ook een verlies van 50.000 stuks vee geleden is. Van particu liere zijde worden evenwel deze cijfers overdreven geacht. De schokken hielden aan tot den 24n, op welken dag er niet minder dan 160 waargenomen werden. Den 23n kwam nog tot overmaat van ramp een groote storm opsteken. Gedurende dien dag vielen zware regenbuien, die 's nachts in een sneeuwstorm overgingen, waardoor de in tenten op 't open veld gelegerde be woners welke gespaard waren, opnieuw zwaar geteisterd werden. Op't oogenblik is men druk in de weer om voedsel en an dere hulpmiddelen over te zenden uit de aangrenzende districten en uit Meshed al waar men ook eenige lichte trillingen waargenomen heeft. Vrijdag namiddag heeft boven ons land een hevige storm gewoed, vergezeld van sneeuwjacht. Op vele plaatsen heett men daarvan hinder of schade gehad. Te Amsterdam verhief zich tegen 5 uur plotseling de wind en ging spoedig over in een storm gepaard met natte sneeuwjacht. Af en toe- deden hevige rukvlagen de huizen trillen; op sommige oogenblikken was de winddruk zoo groot, dat de voet gangers op de pleinen moeite hadden zich staande te houden, terwijl dakpan nen, ruiten, uithangborden enz. van de diverse standplaatsen op straat werden geworpen. Eenige telefoonpalen werden door de sterke windvlagen omvergewor pen, tengevolge waarvan het telefoon verkeer op enkele lijnen was gestoord. Zelfs de anders zoo kalme Arnstel ver toonde woeste golven met witte koppen. Gelukkig duurde dat noodweer slechts kort, en voor zoover bekend is, heeft de wind geen ongelukken veroorzaakt; ook werd de brandweer geen enkele maal gealarmeerd. Anders was het echter op zee. Naar van Nes op Ameland wordt ge meld, zijn aldaar negen Wierumer visch- schuiten gestrand48 menschen werden gered. De bemanning van één schuit is echter omgekomen. .Van Terschelling seint men, dat de visseher-svloot door een N.O. sneeuwstorm werd overvallen en geheel ontredderd uit zee terugkeerde. Yan den wal at kon men nabij de buitengronden een omge slagen schip zien drijven. Reizigers uit Hilversum vertelden dat daar een volslagen wervelstorm heeft ge woed het haantje op den toren draaide als dol in het rond. Op een gegeven oogenblik kwam er zulk een hevige rukwind, dat de menschen op het stations perron als een hoop voeren uiteenstoven en twee vigelantes tegen elkaar geslin gerd werden. Te Utrecht kwam tegen halfzes een bejaarde vrouw op een stokje van Buiten de Weerd. Zij werd door een rukwind voor de Zandbrug letterlijk omgewaaid, zoodat zij rollende en schuivende, aan het begin der Oranjestraat terecht kwam. Een paar aldaar wonende zakkendragers namen haar op en brachten haar tehuis. Te Haarlem werd zoo meldt men van daar, ten bewijze hoe sterk de wind druk was van een kar met glaswerk een groote ruit door den wind opgenomen en over het hoofd van den vervoerder- een eind weggeslingerd. Uit Friesland wordt geschrevenSe dert Vrijdagmorgen woedt in het noorden van Friesland een hevige sneeuwstorm, die alles bedekt. Door de dichte sneeuw buien is het verkeer belemmerd. De postkar van Harlingen naar ieeuwarden is onderweg blijven steken. Ten gevolge van de storing in den telegraafdienst, verschenen de Oroningsche bladen zonder beursnoteeringen. Uit Akkrum schrijft menHier heerscht thans zóó algemeen de griep, dat het moeilijk zou vallen een gezin aan te wijzen, waarvan niet één of meer leden in meerdere of mindere mate daaraan lijden. De beide hier gevestigde genees- heeren kunnen bijna den tijd niet vinden om al hunne patiënten te bezoeken. Van 2 Decenber jl. schrijft men uit Terschelling Eene groote ramp heeft gisteren de rtukvisschers van de Noordzee-eilanden getroffen. Een kleine honderd vischschui- ten van Urk, Volendam en dit eiland gingen met een mooi windje naar zee, een gedeelte reeds in den nacht een an der gedeelte, met het morgentij. Tegen den middag werd deze vloot overvallen door een hevigen N.O. storm mt t dichte sneeuwjacht, zoodat men hanst geen scheepslengte ver kon zien. Velen moes ten hun vischtuig kappen, anderen ver loren de zwaarden en zeilen hunner schuiten, weer anderen de rondhouten, een paar de masten en ééne schuit werd in zinkenden staat door de opvarenden verlaten, die opgenomen werden door de passeerende postboot. Tegen den avond kwam het grootste gedeelte met veel ge vaar binnen en later kwamen nog eenigen opzetten, welke door groote averij slechts langzaam konden naderen of gehaald moesten worden. Bij Ameland was het al even akelig gesteld, want daar men niet spoedig genoeg zich bergen kon, raakten er een tiental schuiten van Paesens en Wirdurn op het strand en zijn een paar schuiten uit die plaatsen wellicht vergaan, want hier zijn vandaag een paar naambordjes aangedreven, waarop staat W. L. 38 en „Nooit gedacht." Een op zee verlaten schuit werd hier heden binnengehaald, een masteloos ge worden vaartuig is eveneens gered. In de buitengronden dreef vandaag nog een omgeslagen logger, van onderen rood geverfd, welk vaartuig denkelijk tegen het Vliestrand komt of reeds is gekomen. Benoorden dit eiland schijnt ook een Engelsche kotte rvomgeslagen te zijn, althans volgens on tangen berichten moet zoodanig vaartuig thans ook bij Ameland zitten. Reeds meende men, dat alle vaartui gen binnen waren, toen het bleek, dat eene hier thuis behoorende schuit, schip per Duinker, werd vermist, welke in het Stortemelk eene reusachtige golx overkreeg en daarna niet meer gezien werd. Mocht dit vaartuig, waarna den geheelen na middag vruchteloos g zocht en uitgeke ken werd vergaan zijn, dan zijn er weer twee weduwen met kinderen bij het groot aantal weduwen gekomen en missen twee anderen haar eenige broodwinners. De zeetjalk „De twee Gebroeders" met eene lading stukgoederen van Am sterdam naar deze plaats, liep door de duisternis tegen de zandplaat „De Grint", waar zij lek werd. Kortom, in jaren heeft een storm niet zulke groote mate- rieele schade berokkeld als die welke gisteren en heden nacht nog op Noord zee woedde, en zeker zijn de rampen nog grooter dan we nu reeds in staat zijn mede te deelen. Aan Heeren Kerkvoogden der Her vormde Kerk alhier, is vergunning ver leend, om door een riool over het kerk hof, het overtollige water uit de regenbak, daarheen af te lossen. Bij Provinciaal Blad No. 58 is bepaald, dat het aandeel van elke gemeente in te leveren manschappen voor de lichting der Nation ale Militie van 1894, voor het eiland „Overflakkee en Goedereede" is als volgt: Dirksland 5, Melissant 2, Herkinger 4, Nieuwe Tonge 5, Oude Tonge 7, Ooltgensplaat 9, Den Bommel 4, Stad aan 't Haringvliet 3, Middelharnis 11, Sommelsdijk 6, Stellendam 4, Goedereede 3, en Ouddorp 6. Op Donderdag, 18 Januari aanstaande, 's mo> gens te 9 uur, zal een keuring te Dirksla id worden gehouden van heng sten, ingevolge het op 12 Juli 1893 door de Provinciale Staten vastgesteld en bij Koninklijk Besluit van 20 September 1893 No. 22 goedgekeurd Reglement ter bevordering van de paardenfokkerij in de Provincie Zuid Holland. Woensdagavond trad in het Zondags- schoolgebouw alhier als spreker op den heer de Braai, reizend Agent voor het Chr. Nat. Schoolonderwijs. Plaatsruimte verbiedt ons deze rede in zijn geheel op te nemen en wij stippen daarom maar enkele punten aan. Deze vergadering die eerst laat in den namiddag was bekend geworden werd, jammer genoeg, door niet vele hoorders ij gewoond. De Heer Oranje, hoofd der Chr School te Middelharnis verzocht de vergadering te zingen Psalm 103 vers 3 en leidde den spreker, na het voorlezen van Spreu ken 24 vers 122 in. Met het woord: Red hen die ten doode zijn gegrepen enz. Spreuken (24: 11 trad de spreker op en zeide dat, dat woord hem had getroffen bij de gedachte aan den Zuid-Oosthoek van Friesland. Immers, de provincie, wiens zeden en gewoonten, wiens spraak en leven zich kenmerkt als geen Holland, hoewel het Holland is, waar alles landbouw en veen is, en het woord „boer" een eeretitel, deze provincie was eens een zeer rijke provincie. Weelde echter heeft dit juist omgekeerd. En niet alleen de weelde, maar ook het vergeten van het Schrift woord, „Zoek eerst het koninkrijk Gods" enz. De weelde deed hun breken met God en zijn woord. De jeugd werd opgevoed zonder den Bijbel. Het neutraal onder wijs, als een krachtige steun in de hand des Satans is vruchten gaan dragen en welke Ledige kerken, volle kroegen,een jeugd zonder ontzag, zonder gevoel, een van God vervreemd geslacht welke de tieu- rigste ellende op de hielen volgt. Spreker schetste in enkele bewoordin gen den toestand, die haast niet te schet sen is. Langs den spoorlijn geen armoe maar weelde, maar in de polders In de Zuid-Oosthoek met ongeveer 60000 zielen staat schier geen huis, daar wat men daar als woning gebruikt een krot is. Verbeeld u een kot opgetrokken van riet en met aarde omgeven ongeveer 2 meter hoog maakt alles uit. 6, 7 of 8 menschen leven daarin. Geen tafel, geen stoelen, geen schoorsteen, geen deur, geen bed, niets van dat alles. 'sAvonds kruipt men in een gegraven gat om een weinig beschut te zijn tegen koude. De geest is verdierlijkt. De blijde boodschap des Evangelie's wordt daar niet gehoordvan een bijbel weten zij niets. Het eenige dat er wordt aange troffen is eenige sociale bladen die in 16 h 17 verschillende namen en vormen welig en met verkwistende naad worden uitgestrooid. Een lectuur dus tot verzet. Verbeeld u bij dat lezen de nijpen dste armoede, zoodat men als men indien hoek Gods Woord wil brengen men eerst voedsel moet geven, kleederen en wat niet al, en ge zult begrijpen dat daar met zulke lectuur, het socialisme welig tiert. Spreker was iu een gezin geweest, waar de vader werk had voor eenige stuivers daags, en die het brood dat er was had medegenomen, wat besmeerd was met natie gekookte aardappelen voor boter en daar de moeder en kinderen zich moesten voeden uitsluitend met aardappelen zonder meer. Is dat een toestand? Nog eens denk u eens zulk een armoede, en dan aan de andere zij de die lectuur, en wat meer is, de kis ten bij kisten vuurwapenen die geregeld worden ingevoerd en verkrijgbaar gesteld voor slechts 5 cent per week en ge zult u kunnen voorstellen, nu den winter voor de deur staat, wat daar te wachten is. Friesland doet wat het kan doch is onmachtig om daar verandering in te brengen. Daarom is zijn optreden een roepstem aan het Chr. Holland om geld voor bijbels, voor elk revolver een bijbel te geven. Alleen dit is de weg. Gods Woord moet daar in eere komen. Het „wie heeft luet den Heer te vreezen" wordt daar slechts door 98 Chr. scholen gepredikt, waarvan in de Zuid-Oosthoek maar vijf zijn. Na het zingen van Ps. 25 6 gaf spreker ook een beeld van behoefte en dorsten naai Gods Woord, welke enke len er ook gevonden worden. Spreker had een vrouw ontmoet die in geen 50 jaar voor haar een gebed had hooren uitspre ken, en die onder zijn gehoor was ge komen met enkelen met de lantaarn in de hand om niet in de schier onbegaan bare wegen en vaarten te verdrinken. Uit een en ander volgt onze schoone roeping zoo ging spreker voort. Laat ons werken terwijl het dag is, niet alleen met het woord maar ook met de daad. Slechts 5 scholen in den omtiek van honderd mijlen in het rondHebben wij niet een schuld hierin af te doen? We kunnen niet zeggen „we hebben het niet geweten," de stem des roependen is gehoord. Dat ze niet te vergeefsch zij geweest. Laten wij die gedachte mede- nemen naar onze huizen, en gedenken aan die strekenle In ons gebed2e door onze gave opdat als eenmaal ons einde slaat, de Heere niet zegt; Ik ben hongerig geweest en gij hebt mij niet te eten gegeven, Ik ben dorstig geweest en gij hebt mij enz. Met de wensch datals het hem ge geven zij weder te komen, hij meerdere hoorders en warme harten die kloppen voor de belangen van den Zuid-Oosthoek van Friesland zal vinden, en na het zin gen van Ps. 98 4 sluit hij zijn rede met dankzegging. Door het kiescollege der Ned. Herv.. gemeente alhier zijn benoem l de heer Jb. Vreeswijk Jz. tot ouderling en Mt v. d. Berge tot diaken. Eerstgenoemde* heeft voor die benoeming bedankt, maar- laatstgenoemde heeft die benoeming aan genomen. Door Burgemeester en Wethouders is bekend gemaakt dat ingevolge art. 98 der politie verordening van deze gemeente de straten en pleinen moeten zijn ge schuurd en schoongemaakt op Vrijdag den 8 December aanstaande. Door het kiescollege der Ned. Herv., gemeente alhier zijn benoemd tot ouder ling P. van der Wekke en tot diaken P. Human welke die benoeming hebben aangenomen.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2