B IJ VOEGSEL 1IAAC-EN Vrijdag 1 December. No. 431. Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Wereld-Tentoonstelling te Chicago. BEHOORENDE BIJ IN HOC SÏGNO WSES Neerbosch. Uit bet Utreehtsche Dagblad nemen w.j gaarne over, wat over de werkzaam heden van de Commissie-Neerbosch me degedeeld wordthet luidt „Op den 20n November heeft het hoofdbestuur van de commissie-Neerbosch een samenkomst gehouden met de be sturen der sub-comT' issies in het „Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De financieële sub-commissie heeft op den 28n October een vergadering ge houden, nadat hare leden op 25 en '16 Augustus en nogmaals op 8 en 9 Sep tember een bezoek hadden gebracht aan Neerbosch. Haar rapport is gereed. De paedagogisohe commissie vergader de op 13 November, nadat op 14 Au gustus en 2 October bezoeken aan Neer bosch waren gebracht. Deze commissie heeft mondelinge en schriftelijke inlich tingen ontvangen en onderzocht van bijna honderd verschillende personen. Haar rapport is bijna voltooid. De hygiënische commissie vergaderde op 16 September, 11 October en 1 No vember, nadat op 16 Augustus, 24 Au gustus en 18 October door hare leden bezoeken aan Neerbosch waren gebracht. Ook haar rapport is bijna gereed. De drie rapporten zijn van vrij grooten omvang. De commissie hoopt thans bin nen niet al te groot tijdsverloop haar eindrapport te kunnen vaststellen, dat gedrukt zal worden en algemeen ver krijgbaar gesteld. Dat de werkzaamheden langer duren dan door velen gewenscht en verwacht werd, vindt zijnen grond voornamelijk daarin, dat gedurende den loop van het onderzoek, ook nog in de allerlaatste weken, feiten werden open baar gemaakt, waaromtrent de commis sie verplicht meent te zijn een onderzoek in te stellen. Iedereen zal begrijpen, dat, vooral waar het feiten geldt vóór een jaar voorgevallen, een degelijk' onder zoek, wil het inderdaad doeltreffend zijn, veel moeite en veeltijd vereischt." Met verlangen zegt de Boodschapper zien wij het rapport der commissie tege moet, en hopen van harte, dat er daar door licht zal opgaan over deze hoogst treurige zaak. Evenwel kunnen wij niet nalaten er nogmaals op te wijzen, dat er in dit rapport noodzakelijk een groote leemte moet bestaan, daar de man, die deze geruchtmakende zaak in de wereld heeft gebracht, door de commissiën in het geheel niet gehoord of gesproken is, wat naar onze meening een groote fout is. Wie de heer Yan Deth ook zijn moge al zou alles waar zijn, wat in het Oos ten van hem verteld is, zoo was het toch de roeping der Commissie geweest, om vóór het instellen van eenig ander onderzoek, hem te vragen naar de be wijzen zijner beschuldigingen en die dan onpartijdig te onderzoeken. (De Boodschapper.) Lessen en Wenken. De zaaier behoeft niet te weten, waar iedere korrel blijft, als hij maar zaait, /.an doet God de rest wel. Die zichzelven gunt, wat God hem gunt, zal 't wel goed hebben. Voor uwe zoiA maar niet voor uwe ziel is het stof der aarde. Iedere graankorrel is een vraagteeken, ieder blad een raadsel, ieder e\ Qen won der. In Perzië hebben herige aardbevingen plaat» gehad, de steden Mesched en KaBohan moeten grootendeel» vernield zijn en zeer vele mensohen werden gedood. De Duitsohe Regeering stelt een onderzoek in bij de uitgevers der verschillende dagbladen, met hot doel een lijst op te maken van de ver schillende abonnementsprijze en tarieven. On danks a!.le tegenovergestelde berichten schijnt de Regeerin^ dus voornemens te blijven om een belasting vp de dagbladen te heffen. Uit badskanaal wordt gemeld De arbeidfe8 van Pek#la,die met het graven van het kanaal to Altereer bezig zijn, begaven zich Zaterdagavond^ gedeelten naar de landbouwers aan het Boereij;ep. Overal werden in de boe- renbehuizingen i, rniten stukgeslagen. Toen de marechaussees en veldwachters kwamen, waren al de bruggen afggraajd. Yan weerszijden wer den eenige aehotei.^giogt;. mon vreest, dat er opnieuw ongeregeldh8en zullen voorvallen, daar men hot werk voorloog 7a\ striken en de ar beiders dus gedaan wee n krijgen. Men meent, dat deze kjdadighedeii haar oor zaak vinden in het feit, do landbouwers 10 oent rooiersloon hebben b>-l0fd en 9 oent beb ben gegeven. Een verschrikkelijk ongeluk gebeurde Zondag-avond in het gezin van den bij de Eckartsbrug (Berlijn) wonende Rustow. Zijn achttienjarige zoon, een schilder, had eenigen tijd geleden door een ral van een stellage een so'1edel- breuk bekomen, waard001' hij voortdurend aan duizeligheid en aanvallen van vervolgingswaan zin leed, onder den invloed waarvan hij dan uiterst beangst werd en zioh in de donkerste hoeken verschool. Toen Zondag-avond het gezin aan tafel zat, sprong de jonge man die reeds een poos in diepe gedachten mede aanzat, plotseling van zijn stoel op, liep verscheiden malen gesticu- leerend de kamer op en neder, en voordat de ou ders er op bedacht waren, greep de ongelukkige de op tafel staande petroleumlamp en snelde er het aangrenzende vertrek mede !in, om, zooal i hij zeide, zijn vervolgers op te zoeken. Hierbij sprong de lamp uiteen, de brandende petroleum viel op de kleederen van den ongelukkige, die dadelijk in vlam stonden. Den op het hulpgeroep der ouders toegesnelde buren mocht Let weliswaar door het inwikkelen in dekens gelukken den ongelukkige van het vuur te verlossen, doch deze had zoo ernstige brandwonden bekomen, dat hij op last van den arts ten snelste naar het gasthuis moest wor den vervoerd, waai hij in den nacht van Zondag op Maandag is gestorven. Te Chateaudun is Maandag-avond een huis, dat tegen de loodrechte helling van een berg was gebouwd, door het losraken van oen ontzag lijk rotsblok verpletterd. Negen personen, man nen en vrouwen, werden daardoor gedood; slechts van één van hen heeft men het lijk te voorschijn kunnen halen De overigen liggen, met het geheele huis, onder de rotsmassa van 250 ku bieke meter. Men is dadelijk aan 'het werk getogen, om de rots met buskruit te laten springen; ditgelukte eohter niet, en ook met dynamiet gaat het zoo langzaam, dat het wel een week zal duren voordat al de lijken to voorsohijn zijn gobraoht. Verscheiden andere huizen, die op dezelfde gevaarlijke wjjze zijn gebouwd, zijn op last der overheid ontruimd. Te Batoum hooft een hevige brand gewoed waarbij de kruiperjjen en kistenmakerijen voor do petroleumverzending vernield en 8000 vaten olie verbrand zijn. De schade wordt geschet op 800000 rb. Te Tarbes heeft een jong soldaat zioh onder een trein geworpen, omdat hem het leven door zijn kameraads ondragelijk werd gemaakt. De trein sleepte hem eenige meters vooi-t, en men vond hem met een verbrijzeld been op den weg. Dalziel seint uit Warschau dat de aries- taties van studenten daar aanhouden en dat er uit St. Petersburg een commissaris is aangekomen om het vermeende oompiot te onderzoeken. Te Nijmegen had eene zeldzame trouwplechtigheid plaats. Een paartje, van 61 en 23 jaren zou in het huwe lijksbootje stappen. Reeds vóór 12 uur was de Burchtstraat zwart van nieuws gierigen, die door de politie in bedwang moesten gehouden worden, daar nu en dan een beetje luidruchtig instemming met dit huwelijk werd betuigd. Aan de woning van den bruidegom aan de Zie- kenstraat was het nog veel erger. Met ketelmuziek werd het paartje opgewacht en de woning moest zelfs door de politie beschermd worden. Na de plechtigheid ten gemeentehuize werd hun, omstuwd van politiedienaars en gevolgd door hon derden nieuwsgierigen, uitgeleide ged aan, terwijl op de Markt rotte appelen en koolblaren als pijlen de lucht kliefden, de hoofden van het paar als mikpunt kiezende. Twee veldwachters in de Friesche gemeente Gaasterland zijn ontslagen we gens openbare dronkenschap in den nacht van de kermis te Balk, terwijl een hun ner nog een vonnis van 4 maanden ten zijnen laste heeft, wegens mishandeling, in dien nacht, van den heer v. d. W. te larich, die als jongeling zich op de kermis vermaakte en hoegenaamd geene aanleiding gaf, om door den veldwachter mishandeld te worden. In den Helder is Zaterdagmiddag een driejarig meisje, terwijl het U«l oudorJïjkè woning mot andere kinderen speelde, door een om den hoek komenden beerwagen van de gemeente-reiniging overreden. Een der wielen van den wagen ging over het hoofd, dat daar door verbrijzeld werd. De dood volgde onmid- delijk. In Yransche en Italiaansohe bladen wordt een voorvaj ujt het leven, van den onlangs overleden Mahon verteld, dat zeer voorde goedhartigheid 6n edelmoedigheid van dien dap peren krijgsman spre#kt. Gedurende een TOaracj, jn Algerië kwamen de troepen m eene >„e8ten;j bijna van dorst om. Plotseling begonnen paarden hinneken en er moest dus eene hr„n ir, de bum.t zjjn Men liet de paarden den weg b(,en zoekeni door de teugels slap te laten w De dorgtige soldaten liepen achter de diavBU aaa Mac Mahon, die den troep 0„mmandeerdo, kwam het eerst bg do bron aan (,u ver_ scheidene tot ontbinding overgeganeüjken j? de bron was vergiftigd. Mac Mahon ttok dea degen uit de scheede «n zeide, dat hij don oorste zou doorsteken, die 't waagde van dit watet tfj drinken. Een soldaat, die razend door den <l0ÏBt was, zette hem den loop van zijn geweer op de borst en trok af. Het schot miste echter en de Boldaat werd ontwapend en gearresteerd. De diepste en angstigste stilte heerschte in het rond. Ten slotte zeide Mac Mahon: „Die arme jon gen heeft door den dorst, een aanval van waan zin gehad! We zullen hem wel genezen. Den zelfden dag benoemde hij den man, die hem het leven had willen ontnemen, tot zijn ordon nans. Op het stationsterrein van den staatsspoorweg te Arnhem is in den werkwagen der posterijen ingebroken. De daders hebben niets van hunne ga ding kunnen vinden, behalve eene pijp, waarvoor zij eene andere hebben ach tergelaten. Yolgens het Haagsche „Dagblad" is aldaar de beruchte flesschentrekker C. GK Demkes, tegen wien door de rechtbank ter zake van verschillende verduisteringen, bevel tot gevangenne ming was verleend, door twee inspecteurs der recherche aangehouden. D. verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, doch het mocht hem niet gelukken te ontkomen. Tengevolge van het omvallen van eene lamp is te 's-Gfraveuzande een kind van 8 ja^.r, in bed liggende, in brand geraakt. Het is na een smartelijk ljjdeu overleden. In 1892 vertrokken uit de prov. Zeeland niet minder dan 1405 personen naar het buitenland, waarvan 467 naar Noord-Amerika. Uit Aardenburg alleen vertrokken 109 en uit 's-lieer Arends- kerke 100 personen. Uit Oldenzaal wordt gemeld, dat de politie de daders van den gelddiefstal bij Meijers heeft opgespoord. Het zijn twee jeugdige personen, van welke een reeds vroeger met de justitie kennis heeft gemaakt. Een gedeelte van het ontvreemde geld is door de politie in de nabijheid der turtstrooiselfabriek te Ambt Alraeloo uit den grond gehaald, waar het door de dieven was verbor gen. De gemeenteraad van Yiissingen heeft met 9 tegen 4 stemmen besloten op te komen tegen het besluit der Re geering om een dam te leggen in de sluis der Marinehaven en van de Re geering te eischen dat de haven in bruik- baren toestand worde gebracht. Ook aan de Tweed» Kamer zal een adres van gelijke strekking worden ge zonden. De rechtbank te 's-Gr iven'nge veroordeelde ds. Th. tot 5 jtar g)vm- genisstraf wegens ontuchtige handelingen met minderjarige meisjes, met ontzetting uit het predikantsambt en van de be voegdheid tot uitoefening der voogdij gedurende 10 jaar. Te Ginneken bij Breda zjju in ondertrouw opgenomen een 69-jarige weduwnaar met een dienstmaagd van 17 lentes. Door een diamanthandelaar te Am sterdam is een belangrijke partij diamant verloren. Hij deed aangifte bij de po litie. Twee schildersknechts te Q-iezen- dam beweren de door zeer vele geleer den gezochte eeuwigdurende beweging te hebben uitgevonden. Door hen zal aan het ministerie van Biunenlandsche Zaken octiooi aangevraagd worden. Bij de herstemming voor de Tweede Kamer in het district Yeendam, dat 2897 kiezers telt, werden uitgebracht 1932 geldige stemmen. Mr. E. A. Smidt (lib.) verkreeg 967, mr. M. W. F. Treub (rad.) 965 stem men; zoodat gekozen is; mr. E. A. Smidt. De firma G. J. van Houten cê Zoon beeft op de World's-Fair te Chicago wederom haar ouden roem gehandhaafd. Haar fraai op zich zelf staand gebouw in oud-Hollandschenstijl, aan het Michi- ganmeer gelegen, wekte algemeene be wondering. Eene overeenkomst, waarbij de oprichting van dit gebouw werd toe gestaan en het recht werd verleend, daarin de Van Houten's Cacao in koppen uit tj schenken, werd reeds in Juli 1892 door de firma afgesloten, direct met de tentoonstellingsautoriteiten in Chicago, lang voor dat de Nederlandsche commissie bestondtrouwens het ging niet aan voor deze uitgebreide inrichting te wachten op de mogelijke tot stand koming van zoodanige commissie. Het ge- volg iö, clftifc Vfxrx Hom ten'o Öttoao niet onder de gewone Nederlandsche inzendin gen is gerangschikt, en hoewel met de zoo kwistig uitgedeelde eenige medaille be kroond, bij de vermelding van de bekro ningen van Nederl. inzendingen in de dagbladen tot dusver niet mede werd opgevoerd. Het gebouw van twee verdiepingen, bevatte 6 smaakvol gemeubileerde salons, waar 20 meisjesin nationale kleederdrach ten de handen vol hadden om de talrijke bezoekers tevreden te stellen. Van Juni tot het einde der tentoonstelling werden nagenoeg 700,000 koppen Van Houten's Cacao uitgereikt, een cijfer dat nimmer op eenige andere tentoonstelling door de firma nog was bereikt. Als bewijs dat de Chicago-heeren zich op Ameril aansche wijze laten betalen, moge dienen, dat de firma Van Houten voor het recht van uitschenken eene som van f40,000 moest betalen. Niet alleen werd het product Van Gouten'a Cacao bekroond, maar ook verkreeg Van Houten's tentoonstellings- arc de heer G. Wijnen een medaille vooi dit gebouw, de eenige belooning die voor een particulier gebouw aan een ar chitect werd gegeven. Naar wij vernemen, zal het Maand schrift ,,.0(1 Vrije Kerk, onder redactie van Ds. H. Beakermet Jan. a.s. eenige wijziging ondergaan. Het zal dan verschij nen onder redactie van Ds T. Bos te Be- dum, Prof. H. de Coc v te Kampen, en Ds. H. Dijkstra te Smilde. Ook zal het voor taan niet alleen aan de belangen van Kerk en Theologie maar tevens aan die der Zending zich wijden. Ds. II. Dijkstra, wiens wél bekend „Algemeen Zendings tijdschrift, De Macedoniërmet het einde dezer jaars met „De Vrije Kerk„ wordt vereenigd, zal de rubriek „Zending" op zich nemen en daarin zijnen arbeid voort zetten. Een ontvluchte dief. Jochem Ple- ket uit Meppel, zeer bekend bij politie en justitie, werd verleden week Vrijdag uit de strafgevangenis te Assen ontsla gen en bevond zich Zaterdag weer te Meppel. Te Assen was hij vooraf door de daar bestaande afdeeling der vereeni- ging tot zedelijke verbetering vaR gevan genen voorzien van boven- en onderklee- diug en eenig geld. In zijn oude woonplaats maakte hij zich nog denzelfden dag weer schuldig aan diefstal van een jaagl ij n van een vaartuig, ter zake waarvan hij door de politie werd gearresteerd. Na zich den ge heelen naeht in het arrestantenlocaal als een krankzinnige te hebben aangesteld en daar eenige toevallen te hebben gehad werd hij tegen den morgen kalmer, en wist, nadat de nac'ntpolitie Zondagmorgen het locaal had verlaten, de gegrendelde celdeur stuk te maken en daarna daar ook de buitendeur gesloten was op onverklaar bare wijze on zonder iets te beschadigen, door het tuimelraam boven de deur te ont vluchten. 't Is tot heden niet gelukt hem weder te vinden. Door samenzweerders gewaar schuwd, arresteerde de politie te Montreal drie Fransche jongelieden, die op het pun stonden het monument van Nelson in de lucht te doen vliegen. Zij werden in het be zit gevonden van een dynamietpatroon van voldoende capaciteit om het monument te vernielen en bovendien de daartegenover gelegen hotels te beschadigen. De jongelie den zijn officieren der Oauadasche militie; een hunner is de zoon van den vroegeren eersten minister Mercier. De aanslag is te wijten aan de opruiende taal der Fransche pers te Quebec tegen alles wat Engelsch is. Men schrijft ons uit Oosterbeek Hoewel het reeds eenigen tijd geleden is, achten wij het volgende staaltje van oplichterij, ten nadeele van een ingezetene alhier, wel der vermelding waard. De heer v. S. bevond zich te Arnhem op een avond in de gepasseerde week, toen zich ten zijnen huize een man vervoegde met een pakket, dat volgens 's mans zeggen post papier enz. bevatte, door den heerv.S. van hem gekocht. Hem was door den kooper opgedragen bet pak naar Ooster beek te brengen, waar men hem meteen zou betalen. De nota bedroeg f 6.80 on geveer. De man ontving deze som, liet zijn postpapier enz. achter en verdween. Bjj opening bleek het pak alleen niets waardige zaken te bevatten en kwam men tot de oveiluiging, dat men was opgelicht, daar de heer v. S. zioh nirt herinnerde dien dag iets van dien aard gekocht te hebben. Onlangs ontving eene werkvrouw wonende op een bovenkamer in de Doel- straat te Rotterdam en die aldaar sinds eenigen tijd gescheiden van haar echtge noot leefde, een rollade van een onbe kende ten geschenke. Daar dit de vrouw verdacht voorkwam en het stuk vleesek er bovendien vreemd uitzag, liet zij dit onderzoeken en nu bleek dat het vleesch vergiftigd was. Haar man werd nu ver dacht haar te hebben willen vergeven, doch de poging was mislukt. Dezer da gen echter ontving zij van hem een brief uit Leiden, waarin hij haar mededeelde, dat hij haar dooden zou. Zij stelde on- middelijk dezen brief in handen der politie, die nu nacht en dag de vrouw bewaakt opdat de wraakzuchtige echt genoot zijn plan niet kan volvoeren. Te 10 uren Vrijdagavond ont dekte mon eenen binnenbrand in pand no. 222 op de plaats „De Hoop" aan den Katshoek te Rotterdam. Het bene dengedeelte van dit pand is ingericht tot paardenstal en in gebruik bij den paardenslachter Maan, terwijl zich op het bovengedeelte de meubelmakerswerk plaats bevindt van Bus en Schuurman. Aan het vallen van vonken uit eene kachel wordt het ontstaan van den brand toegeschreven. Terstond na de ontdek king waarschuwde men den heerSehia- vesande, brandspuitmeester van spuit 16, en het gelukte dezen, door brandweer mannen geholpen, zich met geweld door het inslaan van de staldeur toegang te verschaffen. Door deze tijdige hulp kon een paard gered worden. Het plafond was doorge brand en het vuur had zicii aan het hooi in den stal medegedeeld. Nadat spuit 16 in werking was gesteld, kreeg ook kort daarna spuit 26 bevel om wa ter te geven. In een uur tijds was men het vuur meester. Ook de spuiten 9, 17, 15 en 11, zoomede de stoomspuiten en reddingsbrigade, waren spoedig op het terrein, doch verleenden geen hulp. De schade is betrekkelijk gering. Door de politie te Feijnoord is\ aangehouden een - man, die zich aan beord van een der stoomschepen der N. A. S. M. aan diefstal van verse heide fife voorwerpen schuldig maakte. Verschil lende goederen zijn in zijne woning iu beslag genomen. De plotselinge daling der prijzen vau varkeus, welke geslacht naar Engeland verzonden worden, wordt voor een deel liiram toegeschreven dat in de laatsten tijd ook uit België duizenden geslaehta varkens naar de Londensche markt werdea verzouden, zoodat deze een paar malen, overladen is geweest, Een aanzienlijk ingezetene vaa Nieuw Loosdrecht heeft aan de daar school gaande kinderen van onvermogende ouders voor den aaustaaudeu winter schoolpantof- fels ten gesohenke gegeven. Een boer nabij Meppel zag vier kraaien al draaiende in kringen in do lucht, die telkens om beurten naar bene den vlogen. Hij dacht dadelijk, dat daar iets bijzo iders moest zijn. Op de plaats gekomen z-ig hij oen korhaan gedoken in de weide zitten, die zich zonder eenige tegenweer liet grijpen. Opmer kelijk is dit feit als men weet, dat deze dieren uiterst schuw zjjn en er bijna niet aan te komen is. De boer verkocht den levenden vogel aan den heer Viruly te Meppel. Ook in Spanje hebben de telegra fisten aan de Fransche grens den arbeid gestaakt. Een reeds bejaard man liet zicli acht dagen geleden te Haarlem 's avonds zooals gewoonlijk scheren, waarbij de barbier het ongeluk had een klein open wondje te veroorzaken. Spoedig' reeds deedjiet eerst niet getelde ongeval zich'ern» stiger aanzien, het gezicht begon op te zwellen en de te hulp geroepen genees kundige constateerde bloedvergiftiging. Na een paar dagen lijdens is de maa dan ook onder vreeselijke pijnen bezwe ken. De man die bij het vermelde on geluk op het strand te Monster door da seheepslier "werd getroffen, is aan de ge volgen overleden. Aan den oever van den Eendrachts- polder (calamitous waterschap Margaretha c. a.) in Zeeland ontstond eene oever- afschniving ter lengte van pl. m. 120 meter, waarbij de oever 45 a 50 meter is in geschaard. Naar het schijnt werden geene oever- werken beschadigd en bestaat ook voor de zeewering geen gevaar. „M. C." Binnen eenigen tijd zal van wega de Ziad-Hollandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen jaan den Hoek van Holland een stoomreddingsboot wor den gestationeerd. Deze, de eerste op het vasteland van Europa, zal den naam „President van Heel" dragen en gebouwd worden naar de „Dirke of Northumberland" dia eenige jaren in Engeland dienst doet. De toestand van mr. ICeuohenius is achter uitgaande. De krachten van den patiënt vermin deren. Heeft een reiziger, die met zijn hond reist en voor dezen een kaartje heeft moeten nemen, recht op een plaats voor dit dier op de bank, of moet hij hem op den bodem der ooupé laten liggen'f Deze vraag >verd door iemand, die zijn jacht hond door een oonducteur van de bank had zien verwijderen, om voor een reiziger plaats te makeii, aan het bestuur der Belgisohe Staats spoorwegen voorgelegd. Dit heeft het recht van den hond op eene plaats erkend, zoodat voor taan 5 personen en 5 honden een coupé voor 10 personen zullen vullen. Dat Zeeland niet zoo ongezond is als meer malen beweerd wordt, blijkt wel uit de omstan digheid, dat te Nisse, een dorpje van ruim 600 zielen, zes personen wonen van 80 jaren en ouder, terwijl bovendien linstens 16 ingeze tenen tussohen 70 en 80 jaren zijn. Omstreeks tien uur viel Zondagavond een man die niet nucht -ren bleek te zijn, in de Soetersteeg te Rotterdam bij het afstappen eener tramwagen op straat. Hij bleef daar bewusteloos liggen, totdat eenige agenten en burgers hem opnamen en naar het bureau Pa ïwensteeg brach ten alwaar hij tot zichzelf gebracht en verbonden werd. Zondagavond is een tienjarige jongen op den nieuwen Binnenweg te Rotterdam door eigen onvoorzichtigheid onder een stoomtram gekomen, tengevolge waarvan een der wielen hem over het linkerbeen ging. De knaap is naar het Ziekenhuis vervoerd alwaar het bon werd atgezet. De politie der eer-.ce afdeeling heeft een twintigjarige jong m aangehouden, die moedwillig in een logement op het Roode Zand te Rotterd im, waar hij ver blijf hield, de ruiten ha l stuk geslagen. De politie maakte tegen den baldadige procesverbaal op. Te Barcelona zijn nu in 't geheel 183 anarchisten in hechtenis genomen. Niettemin zijn er, althans volgens de „Frankf. Zeit.," in de „Calle Cortei," dicht bij de plaats waar de aanslag op Martinez Campos geschiedde, opnieuw niet minder dan 7 peervormige bommen gevonden, waarvan 6 geladen waren. Het 1 iiceo-Theater blijft gesloten. De artisten hebben schadevergoedinggekre gen en Barcelona verlaten. Op het Oostvestplein te Rotterdam is Vrijdag door een vigelante overreden een oude vrouw, die, doof zijnde, bij het oversteken der straat het geroep van den koetsier niet hoorde. Naar hare woning in een der stegen aan het Ach terklooster gebracht, bleek zij inwendig gekneusd te zijn. [4

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 5