I 1 li' volkeren oer aarde. Steenkolen. Plaatselijk Nieuws Middelharuis. Morgen, Vrijdag, zul len de straten dezer gemeente volgpns aankondiging van Burgemeester en Wet houders moeten geschuurd worden. Den Bommel, 22 November. Het herhalingsonderwijs aan de le openb. school in deze gemeente is Dinsdag jl. aangevangen met 7 leerlingen. Ooltgensplaat, 21 Nov. Aan de open bare school No. 1 wordt in deze gemeen te, op eene jaarwedde vin f575 met verhooging van f25 na een tweejarig ver blijf, een onderwijzer gevraagd. Oude Tonge, 29 Nov. De begrooting dezer gemeente dienst 1894, is door H.H. Gedeputeerde Staten dezer Provincie goedgekeurd, op dezelfde cijfers als waarop die door den Gemeenteraad is vastgesteld. Dirksland. Tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk alhier, is herbenoemd de Heer G. Bosschieter, en tot notabelen benoemd, de Heeren, A. v. Oversteeg, M. van Eek, en F. v. d. Valk terwijl tot Ouderling en Diaken hei kozen zijn de Heeren W. Keur, en S. Nagtegaal. Oud Beierland. Op last van den offi cier van justitie te Dordrecht is alhier ge arresteerd en gevankeljjk naar Dordrecht overgebracht S. H., koopman in meel en mesting, als verdacht van den dief stal van ƒ1034,gepleegd te hebben, bij den bedelaar Edel, bedeelde van het burgerlijk armbestuur. Zuidland. In deze gemeente is eene vrouw overleden welke den leeftijd van ruim 90 jaren heeft bereikt. Voorwaar een gezegenden ouderdomMaar wat het merkwaardigste van haar leven was is dit: toen zij nog een jong meisje was, was zij zeer zwak van gestel en erg bijziende, zoodat het dragen van een bril voor haar onmisbaar was. Na haar hu welijk werd zij sterker van lichaamskrach ten en tevens ook van oogen, zoodat de bril op nonactiviteit werd hersteld en niet meer noodig is geweestwant, tot haar dood toe kon zij met gemak mazen en stoppen zonder bril, en stak zij zelfs voor haar dochter, nog kort voor haar dood met alle behendigd iieid een draad in de naald. Volgens de laatste telegrammen uit Alatabelenland zetten de Engel- schen de vervolging vun Lobengula met 5 Maximkanonnen en 500 man bereden voetvolk voort. Lobengula's hoofden hee- ten onder elkander te twisten, zijn zwa ger Gambo moet hem ter hulpe snellen met 4000 manschappen. De Engelschen zonden een detaehement af om Gambo tegen te houden. Ook Rusland zal binnenkort eene gedeeltelijke ministerieele orisis beleven. Uit St. Petersburg wordt het gerucht versprei 1, dat de minister van openbare verkeers-middelen Krivoheïn het voorne men koestert om zijn ontslag te nemen. Evenzoo wordt medegedeeld, dat de mi nister van justitie Manasseïn, wiens gezondheidstoestand tengevolge van ovor- werking zeer te wenschen overlaat, den wensch geuit heeft om zich uit het politieke leven terug te trekken. Het is thans bekend gemaakt, dat niet alleen een aanslag op Caprivi, maar ook op het leven van den keizer van Duitschland is beproefd. De „Nordd. Allg, Ztg." vernam dat ook aan den keizer eene volmaakt soort- geljjke helsche machine als aan den rijkskanselier is toegezonden, eveneens uit Orleans en met eenzelfde begelei- dingssehrijven. Het pakket is Zondag aangekomen en aan het civiele kabinet afgegeven geworden. Ook daar kreeg men nog tijdig argwaan en werd alzoo het afgaan der helsche machine voorko men. Eerst gisterenmiddag werd het bekend gemaakt, dat ook aan den keizer Zondag 11. een helsche machine was toegezonden en het bericht bracht te Berlijn een» alge- meene ontsteltenis. Daar echter noch de keizer noch de rijkskanselier ooit een toegezonden pakket persoonlijk in ontvangst neemt en opent, zoo leveren dergelijke boevenstukken per post nimmer een gevaar op voor de hooge geadresseerden, doch slechts voor hunne ondergeschikten. Officieel wordt gemeld dat de cholera onder het garnizoen te Tripoli is uitge broken. Aan Zanardelli is het vormen van nieuw Kabinet door den koning van Italië opgedragen. Te Chaskioj, Zuid-Hulgarjje, werden vijf officieren door een roover- bende overvallen een strijd volgde, waar in 2 officieren werden doodgeschoten en één zwaar gewond werd. De meeste bandieten werden gewond, maar konden toch vluchten. Te Ruenos-Ayres, zijn heden drie Spaansche anarchisten in hechtenis genomen. Het houden van vergaderingen door de socialisten is verboden. In het Lagerhuis te Engeland deel de minister Asquith mede, dat hij eene vergadering van anarchisten op het Tra- falgar-plein op a.s. Zondag verbood,om dat het doel dier vergadering was, het ver moorden van onschuldigen te rechtvaardi gen als een wettig middel om de oogmer ken der anarchisten te bereiken. Zulk eene vergadering was dus onwettig te achten. Gemengd .lieuws. Uit Heerlen schrijft men aan het „H. B." Sedert eenige weken is men hier begonnen met den aanleg eener schacht in de steenkolenmijn „Oranje Nassau." In den loop der tijden zijn in deze om streken op niet minder dan 48 plaatsen kolen geconstateerd en is daarbij geble ken, dat de lagen van voldoende dikte, zelfs van 1.20 M. zijn en voorts, dat er alle soorten van kolen, zoowel vette als magere worden aangetroffen. De eenige moeilijkheid, die de ontginning kan ont moeten, is de diepte waarop de lagen gevonden worden. Deze toch liggen ter diepte van 120 M. en op enkele plaat sen, bv. ter hoogte van de hofstede „Ter- weijer" op een diepte van 260 M. Die grootere diepte behoeft intusschen geen overwegend bezwaar op te leveren, wan neer slechts over voldoend bedrijfskapi taal beschikt kan worden. Tot staving hiervan kan worden gewezen op de provincie Henegouwen in België, waar men thans reeds ontgint op eene diepte van ruim 500 M. Yoorts kan worden medegedeeld, dat te Heerlerheide, op 1 uur afstand van de kom dor gemeente en op 2000 M. van het station Hoensbroek (lijn Heer lenSittard) bij boringen door particu lieren, op eene geringe diepte buitenge wone dikke lagen bruinkool gevonden zijn, zoo o. a. door den grondeigenaar Systermans <e Oarisberg (Heerlerheide), bij het zoeken jvan water, om zijne wei landen te irrigeeren en den landbouwer "Wirtz te Heerlerheide, bij het graven van een put. Deze laatste moest het werk staken, omdat hij op betrekkelijk geringe diepte op eene laag bruinkool, ter dikte van ruim 7 meter, stiet. .Zondagochtend zijn onder Egmond twee lijken aangespoeld, 'ederj van een zwemgordel voorzien, die gemerkt waren Hellas, den naam van het nabij Egmond gezonken sohip. Te Maastricht is overleden de heer Jhr. Mr. C. J. C. M. De Kuyper, die van 1874 tot zeer onlangs Commissaris der Koningin in Limburg is geweest. Iets Nieuws. De heer jhr. Van Rijckevorsel, burg :meester van Bokstel, heefc in zijn tuin een toestel aangebracht, het eerste in ons land, dat langs elec- trischen weg den plantengroei bevordert. Dit toestel, eene uitvinding van den Franschman Paulin, heet géomagnétifère en bestaat uit een paal van 12 tot 20 meter hoogte die in den grond wordt geplant. Boven aan don paal bevindt zich een bezem van koperen staafjes, die electri- citeit uit den dampkring verzamelt en langs dradm door den grond geleidt. De ondervinding heef) geleerd dat plan ten groeiende in den cirkel rond den géomagnétifère met de hoogte als straal, veel vlugger opkwamen. Men is nieuws gierig naar het resultaat dezer kunstma tige groeimethode. Aan de brug van den Omval over de oude Keulsche vaart bij Amsterdam heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Aldaar ligt een ijzeren brug, welke de treinen naar en van Utrecht over moe ten. Deze brug wordt des nachts ten behoeve van de scheepvaart opengedraaid. De brugwachter, wiens woning mede daar ter plaatse ligt, moet echter zorgen, dat des morgens vóór den aanvang van den dienst de brug weder gesloten is. Deze brug is van een mechanisch wer kend sein voorzien, zoodat als de brug zich opent, het sein vanzelf op onveilig komt te staan en niet eer veilig aangeeft voordat de brug weder goed en wel ge sloten is. Zondagochtend had de brugwachter zijn vrijen dag en was de zorg voor de brug toevertrouwd aan den aflosser Wa gens veld, die zich schijnt verslapen te hebben en alzoo de brug niet op den behoorlijke* tijd gesloten had. Toen nu te ongeveer kwart voor zessen de eerste goederentrein uit Utrecht aankwam, stond het sein voor de brug wel op onveilig, maai de machinist, steeds gewoon, dat de brug gesloten is, lette daar niet op en reed door Juist op dat oogenblik kwam de genoemde aflosser het wacht huisje uit, en ziende wat er te gebeuren stond, riep hij uit alle macht den machi nist toe testoppen, doch voor deze waar schuwing was het al te laat. De trein snelde door, en onder een geweldig ge- schok en gekraak stortte de locomatief het water in. Het gevaarte, ongeveer 35,000 KG. zwaar, dompte, doch bleef met de achterwielen tegen de brug hangen en stuitte daardoor den voortgang van den tender, die dan ook geheel op de brug staan bleel. Van de vijf volgende wagens de trein bestond uit ongeveer veertig wagens viel de eerste in de steenen draairuimte tusschen het draaipunt en de spoorbaan, terwijl de overige links en rechts uit de baan gestuwd werden. De laatste van het vijftal schoof geheel onder zijn voorganger en was in een oogenblik volkomen aan splintershet ijzer en hout vormden een platte massa. De overige 35 wagens bleven onbeschadigd. Dat de trein een aanmerkelijke vaart had, blijkt wel uit het feit, dat locomotief en tender over de steenen draairuimte heen op de brug terecht zijn gekomen. Het personeel van den trein is cr be trekkelijk vrij goed afgekomen. De stoker Filippi had nog den tijd om van de machine te springen. Hij verwondde zich daarbij eenigszins aan het gelaat en aan de zijde. De machinist A. Visser kon den sprong niet meer doen en bleef op de schuin in het water afhangende locomotief, waar hij door den opdringenden tender bekneld raakte. Hij werd echter door den aflosser spoedig uit zijn neteligen toestand verlost en bleek eenige hoofdwonden bekomen te hebben. De twee conducteurs en de vijf remmers zjjn ongedeerd gebleven. De twee gewonden werden ijlings met een van het station Wesperpoort ontboden personenwagen stadwaarts vervoerd en in het Militair Hospitaal verbonden. De kwetsuren bleken gelukkig van zoo weinig ernstigen aard te zijn, dat zij op eigen gelegenheid met den eeistvolgenden trein naar hun standplaats Utrecht konden te- rugkeeren. Materieel is de toegebrachte schade echter, gelijk men begrijpen zal, niet gering. Het spoorwegverkeer ondervond na tuurlijk groote vertraging. In de eerste uren moesten de ïeizigers, door de treinen uit de stad zoowel als die uit de richting Utrecht aangevoerd, met een bootje wor den overgezet. Later werd hierin beter voorzien door het leggen van een hulp brug. Zoowel het een als het ander was echter alles behalve aangenaam voorde passagiers, die dikwijls, gebukt onder hun bagage en met de parapluies wanhopig worstelend tegen wind en regen, een verre van fraai gebaand pad raar hun trein te bewandelen haddeiEen der reizigers, een lamme, moest op die wijze van den eenen trein in den anderen gedragen worden. Er werd natuurljjk zoo spoedig mo gelijk aangevangen met de ontruiming van den weg. Nadat de tender van de brug was verwijderd, begonnen de bok ken hun werk. Doch alras bleek dat de locomotief zich zoo diep in de modder had gewerkt en zoo zwaar was, dat de beide bokken het werk niet afkonden. Toen moest het werk gestaakt en om een derden bok gevraagd worden, die tegen een uur of negen verwacht werd. Daar men nu, om de locomotief te kunnsn lichten, de hulpbrug weer had moeten wegbreken, werden de passagiers der aankomende en vertrexkende treinen op een groot plat-booinvaartuig naar de overzjjde der vaart gebracht. Te half elf kwam de bok van de firma Suijver, genaamd Batavier, van het Bic- kereiland aan. Oogenblikkelijk begon men de kettingen om de machine te slaan en kwartier over elven werden op de bok ken Batavier en Hercules de lieren in werking gesteld om het gevaarte uit het water te lichten. Een groot aantal spoor weg-autoriteiten woonde de werkzaam heden bij, terwijl ook aan den kant van de vaart honderden nieuwsgierigen ston den te kijken en tal van photografen opnemingen deden. Des morgens had het personeel, wach tende op den bok, de brug onderzocht en was men tot,de ervaring gekomen dat deze hoegenaamd niet ontzet was, zoo dat het gewone treinverkeer na de lich ting der locomotief dadelijk zou kunnen worden hervat. Kwartier vóór twaaU was de locomo tief zoover in de kettingen gelicht, dat de sleepbooten haar, tusschen de bokken hangende, buiten de brug konden bren gen. Zij werd toen op een zolderschuit ge zet om naar de werkplaatsen te worden gebracht. De brug werd dadelijk dicht gedraaid eu bleek hoegenaamd niet gehavend, zoo dat tegen èèn uur het treinverkeer her steld mocht worden genoemd. Hoezeer de dienst op een spoorweg ver traagd wordt door een dergelijk ongeval, blijkt wel hieruit, dat eergisteravond aan het station Utrecht 257 waggons stonden, alle bestemd voof Amsterdam. Een Simson. Sandow, „de sterkste man ter wereld", is te -Chicago. Dot hij een kraohtig man moet zijn, bewijst het volgendeVier sterke mannen dragen een groot ijzeren gewicht op het tooneel. Sandow grijpt het daarna aan, houdt het zware ding in de hoogte, en zet het weer neder, waarna het gewioht opengemaakt wordt en uit ieder stuk .een man stapt I Maar dit is nog niet alles: Sandow gaat verder ach terover buigen, met zijn handen op den grond en zijn borst omhoog, ongeveer de gedaante van een boog aannemende; men plaats op zijn borst een groot blad, waarop men drie, zegge drie, paarden laat heen en weer loopen, en eindelijk staan ze stil midden op de wonderlijke sterke borst van den Hercules. Nadat dit volbracht is, ziet onze held er niets meer vermoeid uit, dan iemand die een emmer water voor zijn vrouw heeft gehaald. Dat is toch werkelijk kras! Een bondig antwoord. Koning Lodewijk I van Beieren had eens twee gaston, die niet tot den hofkring behoorden, aan zijne tafel genoo- digd, namelijk baron Van Cotta, den uitgever van zijn werken, en den beroemden beeldhou wer Thorwaldsen, Een hoogadelijk heer, die insgelijks aan tafel genoodigd was en naast hen zijne plaats aangewezen vond, ergerde zich niet weinig over dit, naar hem daoht, weinig pas send gezelschap. „Nn, dat was ook een fraai gezelschap", zeide hij na den maaltijd tegen een der aanwezige heeren van den hofstaat „daar heb ik mei eeïl boekhandelaar en een beeldhou wer gegeten!" De koning, die deze opmerking van don ver ontwaardigden hoveling hoorde klopte hem op den sohouder en zeide: „Gij moet mij dat niet kwalijk nemen, graaf. Het waren sleohts een boekhandelaar en een beeldhouwer naast wie gij gezeten hebt 't is waar maar zij waren eenig in hun soort en men vindt op de geheele wereld huns gelijken niet. Uit mijn lakeien kan ik mij wel vrijheeren en andere adellijke per sonen maken, maar niet een boekhandelaar als Van Cotta, of een beeldhouwer als Thorwaldsen." Hooge schoolgelden. In een dorpje in de buurt van Lemberg oordeelden de boeren de schoolgelden voor hunne kinde ren te hoog. Een veertigtal hunner dron gen daarop de onderwijzerswoning binnen mishandelde den schoolmeester en zijne oude moeder, wierpen de meubelen het venster uit en bedreven meer dergelijke baldadigheden om hun gramschap te luch ten. Het duurde een geruimen tijd voor de politie een eind aan het schandaal kon ma ken. De politie hield in de Zandstraat te Rotterdam een jongen aan, die bij eenen slager in die straat een ijzeren hek had af getrokken en het een paar huizen verder bij eenen uitdrager wilde verkoopen. Toen men daar van den koop niets wilde weten, sloeg hij de ruiten stuk en trapte de deur in. De influenza breidt zich nog steeds uit in Duitschland. In Opper-Silezië eindigen bijna alle gevallen met den dood. Te Dantzig en te Berlijn neemt de ziekte een epidemisch karakter aan. Te Dusseldorf js een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vijf werklieden werden onder de puin hopen begraven. Tweo vaa hen zijn ge dood, 2 levensgeva^rdelijk gewond. De vijfde bekwam slechts liohte kwetsuren. Onze lezers zullen zich herinne ren dat eenigen tijd geleden in Het Bilt in Frieschland een boer f 1000 moest betalen voor een pak slaag door hem aan een ander uitgedeeld. De burge meester, die het geld in ontvangst heeft genomen, heeft thans, om een misver stand te helpen opruimen, in openbare raadszitting verklaard, dat door hem dit geld is ontvangen in zijne qualiteit van hulpofficier van justitie, dat de som in zijn geheel is gedeponeerd bij den ge meente-ontvanger, en dat zij niet zal aangewend worden om er oude woningen mede op te knappen op te ruimen of er eene buitengewone uitdeeling voor te houden, doch dat er op de eene of an dere wijze in het belang der arbeiders eene meer duurzame bestemming aan zal worden gegeven. Hoe een Transvaalsohe boer over een spoor denkt: „Daar's niks mannelijke in die ding oio 'n schip heft haar hoofd omhoog en stapt als 't ware over de wateren. Maar 'n trein, bahdie ding kom daar kruipende, sluipende en stuivende aan, al opzijn buik als 'n lange slang, met 'n pijp in zijn bek." Een ontzettende ramp heeft Porzië getroffeu Bij de aarbeving te Kuchan zijn 12,000 menschen omgekomen. De verbeelding is machteloos den omvang te schatten van zooveel mensohelijk wee. Donderdagavond te 7 ure zal in het kerk gebouw der Geref. Kerk (Heemraadstraat) te Soheveningen een dankstond gehouden worden onder leiding van Ds. Van der Valk. Op dien dag zal hat 80 jaren geleden zijn, dat Prins Willem te Soheveningen aan wal stapte en de Fransohe overheersching een einde nam. Vrijdag 1.1. kwam te Soheveningen het bericht, dat het lijk van matroos den Heijer, voor wiens nagelaten betrekkingen wij in ons nummer van 22 dezer een gave der liefde vroegen, was aangespoeld. Door de goede zorgen van de reeders, de H.H. J. en P. de Mos, werd een wagen naar 's Gravenzande gezonden, waar op het lijk naar Soheveningen werd vervoerd. Zaterdag had om 3 uur nam. de teraardebe stelling plaats. Een aantal belangstellenden woon den de plechtigheid bij. Aan de geopende groeve werd gesproken door Ds. v. d. Valk, die tot groote stiohting den schare een woord sprak, dat tintelde van gevoel en boeide door zijn hoogen ernst. De telegraaf meldde heden (Maandag) mor gen dat de Scheveningsohe schuit „Eendracht II" op en zandplaat was gezet in de nabijheid van Hellevoetsluis. Gelukkig zijn er geen mensohen- levens te betreuren. Er zullen pogingen in het werk gesteld worden de bom zoo spoedig moge lijk los te krijgen. Men schrijft ons uit Soheveningen De mandenmakers hebhen het druk. Dit heeft zijn oorzaak in de groote omzet van bokking, die er plaats heeft. De uitvoer naar België en Duitschland van dit artikel is buitengewoon groot. De haring vindt op dit oogenblik minder aftrek, vandaar dat er bijna niets wordt ver zonden. Schipper W. Overduin, voerende de Scho- veningsch» logger Jacob Johannes, heeft in zee ontmoet eene ten onderste boven liggende bom schuit, waarvan hij geen naam of kenteekens kon zien. Speerrepen lagen over den bodem en een 6-tal breels met den mast dreven langs de zjjde der bomschuit. De 25-jarige visschor Kes, te Volendain verliet de woning zijner ouders om uit den botter visoh te halen. Hij stapte mis en viel in de haven. Eer er hnlp kwam opdagen was hij verdronken. Hij was de kostwinner zijner ouders. Reeds sedert vier weken is men te Strijen verstoken van het gebruik van den telephoon, tengevolge van een gebrek aan den kabel, liggende door het Hollandsoh Diep van Numans- dorp tot Willemstad. De vertraging in dezo zaak schijnt gezocht te moeten worden in het feit, dat de kabel behoort tot het departement van Oorlog en de telephoon tot het departement van Waterstaat. Het ontslag der 700 werklieden aan's lands werf te Amsterdam, dat op ultimo December was bepaald, is voorloopig uitges-eld. 103 van de 130 stalknechts van do Amster- damsehe Omnibus-maatschappij hebben aan de directie een adres gezonden, om haar te verzoeken hun den vrijen dag, wanneer die op Zondag valt, geheel vrij te geven, zoodat zij hunne kerkelijke plichten zullen kunnen vervullen, en hun loon met f 1 per week te verhoogen. Te Veere is door den kerkeraad der Ned. Herv. gem. Zaterdagavond 1.1. eene lees-en ge zelschapszaal geopend met het doel jongelingen en mannen van iedere godsdienstige gezindte gelegenheid te verschaffen, zioh.des avonds nuttig en aangenaam bezig te houden. Verkoop en gebruik van alle alooholisohe dranken zijn er verboden. De zaal is door Burgemeester en Wethouders welwillend ten gebruike afgestaan. Sommelsdijk, 29 November. Tot derde helpster aan de Bewaarschool, is benoemd Johanna Maria Molé. Aan de eigenaren van paarden, wordt ter algemeene kennis gebracht dat Za terdag, den 2e December aanstaande, voor middags 11 */2 ure, in een lokaal van het Raadhuis, ten overstaan van het Gemeentebestuur, iu het openbaar zal worden gehouden de loting ter be paling der volgorde, waarin de in deze gemeente aanwezige paarden (in zooverre zij daarvoor in aanmerking komen) zul len worden gebracht op de verzamellijs- ten voor rij- en trekpaarden, volgens welke lijsten later de keuring geschiedt. Burgemeester en Wethouders hebben aan Jb. de Ru:ter Mz., vergunning ver leend om in zjjn hof gelegen in den Achterom in deze gemeente een Kook- fornuis te plaatsen en daarin te stoken tot wederopzeggings toe. Gaarne verwijzen wij onze lezers naar achterstaande advertentie van het Loge ment en Restaurant van Renesse. Meer dan eenmaal hebben wij persoon lijk de ervaring opgedaan dat de con sumptie er zeer goed is en het logies onverbeterlijk. Wij kunnen dan ook onze Eilanders met vertrouwen deze inrichting aanbe velen als zeer billijk in tariel, nette be handeling en burgerlijke bediening. 26 November. Burgem. en Weth. van Den Bommel geven aan belanghebbende kennis, dat de loting voor het plaatsen op de lijsten van de trek- en rijpaarden die in aanmerking komen voor de keu ring zal plaats hebben op 30 November. Het aantal derzeive bedraagd 126 trek en 30 rijpaarden. Maandag 20 dezer werd de 28-jarige K. f. uit deze gemeenle overgebracht naar het krankzinnigengesticht te Delft. 29 November. Burgem. en Weth. der gemeente den Bommel, maken bekend, dat de eerste zitting van den Militiraad voor dezo gemeente zal plaats hebben te Dirksland op het raadhuis den 15 December 1893, des voormiddags ten 1072 ure. Ter Secretarie zijn inlichtingen te be komen, wie al dan niet persoonlijk voor den Militiraad moeten verschijnen. Naar men met zekerheid verneemt is op den 22sten November A. O. B. van Ooltgenspluat opgenomen in de Kolonie Veen huizen vermoedelijk door 't bedelen zonder middel van bestaan. Werd er onlangs van Stad aan 't Ha ringvliet in „De Nederlander" gemeld over het mesten van zware varkens, zoo mag nu zeker wel vermeld dat den wagenmaker W, te Langstraat (Ooltgens plaat een varken geslacht heeft van niet minder dan ruim 600 halve Kilo zwaar schoon aan den haak. Het herhalingsonderwijs op de Openbare Lagere School alhier wordt gevolgd door 21 leerlingen. De loting tot het opmaken der verza- inelljjsten der paarden ten behoeve de Rijkskeuring heeft alhier Zaterdag 25 dezer plaats gehad. Het aantal der rijpaarden hetwelk in de teimen der loting viel bedroeg 80, en dat der trekpaarden 95. Onzen vroegere dorpsgenoot de WelEw. Gest. Heer C. D. Roon, le Luitenant bij de grenadiers en jagers, is bevorderd tot Kapitein, en zal bij het 6e regiment infanterie te Breda verplaatst worden. Verschillende zeer bezwarende zaken zijn reeds aan den dag gekomen. Van de zeven boerenjongelieden die verleden jaar uit deze gemeente naar Amerika zijn gegaan, is er verleden week één teruggekeerd, met het doel, om a.s. Lente weder terug te keeren, na getrouwd te zijn. Volgens de verklaring zijn zijne kameraden vooreerst nog niet van plan om „Holland" met een bezoek te vereeren, aangezien zij allen ruimschoots hun brood hebben. lombóot „v iMraitigvu 1 Oot. 1898] e majeure voorbehouden. Van VL AARDINGEN: a aankomst der treinen, chtjjd* Locale tjjd ,46 6.06 nur. .4$ 12.09 56 7.16 [legplaats nabij het Station, an HELLEVOETSLUIS: chtjjd li Locale tij dj .32 7.52 nur. .30 3.50 150 9.10 Nieuwesluis ongeveer 30 min. na hï ardingen en 45 min. na het vertrek u' •00RWEGKAARTJES Rotterdam, 'sGravenhage, Amsterdai taassluis en Hoek van Holland zjjn bj r der boot verkrijgbaar. Voor Militaire sterdam en Den Helder. Iljetten doorloopend geldig. 3 9i VERVOER zoo billp mogeljj! ngelden. li. je op 'n in dronke kieke, boatje boven niks v noo hoo IV htingen geven de Agenten: H. P. v. d ootsluis; C. LENSVELD, Nieuweelui» iieuwenhoora en de Direotie te Vlaai DE DIRECTEUR. uk: W.Boekhoven,Sommelsdyl

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2