itien. I i zooals „De Telegraaf' het liet voor komen. Het is geen eerbiediging van godsdienstm/'Aewi (daar kon alleen sprake van zijn, als het geldt het uitzenden van een gezant door de roomschen alleen), maar het bevoor rechten van ééne partijhet inwil ligen van eene pretentie, die kren kend en stuitend is voor het prote- stantsche deel onzer bevolking. De Paus is geen wereldlijk mo narch meer. Hoe hij zijn aardsch rijk verloor doet hier niet ter zake. De diplomatie rekent alleen met feitelijk regeerende Vorsten. Het herstel der missie op het Vaticaan zou alzoo een geestelijke en kerke lijke beteekenis erlangen. In onze neutralen staat zou zoo iets zeer misplaats zijn. Er zal dan ook wel niets van gebeuren. IWEftRBOSCH. Gemengd ![ïenw§. Plaatselijk Wienies richten. rij. l. TEEPE. De Amst." bevat het volgende artikel: Aan de Nederlandsche Vrouwen! Aan iederdie een hart in zich omdraagt! Een oud-verpleegde van Neerbosch vraagt uw aandacht, schenk hem die. Lezer! Hebt ge wel eens een zieken huisgenoot gehad 't Zij een uwer ouders, zuster of broeder, of misschien een vriend of vreemde? Zoo niet, dan toch wel een zieke hond of kat, of wel een ziek vogeltje Hoe hebt ge die niet opgepast? Hoe stond ge er te allen tijde klaar voor De ziekte nam toe 't Voorwerp van uw verzorging stiert. En hoe heilig was u 't vertrek, waarin het lijk rustte Is dat niet zoo? Langen tijd hebt ge op 't stoflijk omhulsel met een liefderijken blik gestaard. Zelfs jaren, nadat de begrafenis had plaats gehad, dacht ge nog aan die afge storvene, wanneer ge bij toeval dat ver trek betradt, waar die doode voor 't laatst gelegen had. Op Neerbosch bestond ook zoo'n ver trekje, n.l. in het ziekenhuis, 't Was zoowat 3 M. lang en l1^ M. breed, met 4 kale witte muren. In dat d o o d e n - hok (zoo noemt men het daar!) werden o. a. kinderen tot zekeren leeftijd van schoon goed voorzien, als zij in do daarnaast gelegen en later voor algemeen gebruik opgeheven badkamer gewasschen waren. [n dat doodenhok werden ook wel „stoute" kinderen, zelfs uit 't zieken huis, opgesloten voor straf. „Maar zegt ge, „als er een lijk in was?" „Dan ook! Wel? Waarom niet?" Memento mori! Ziedaar die spreuk in toepassing ge bracht Koning Philippus van Macadonië kon 't niet beter doen! (Brrr.) Alles went, zoo ook de dood! Ten minste voor vele weesjes was het geen straf meer, om déar opgesloten te worden. Lezer, denk u daar eens goed in. Kinderen in een vertrek opgesloten, dat gebruikt werd om er 1 ij k e n in te zet ten! Kinderen, die in datzelfde vertrek ook van schoon ondergoed voorzien worden, terwijl zij pas uit het bad kwamen. Vernietigt zulk een wijze van opvoeden niet alle gevoel, alle karakter? Is het dan aan die kinderen te wijten, dat zij later met zulk een lijk gaan spe len? En... als zij zulks doen, valt dat dan niet op hunne zorgelooze opvoeders terug O! opvoeders van ,t einde dezer eeuw Er was eens een doode. Een paar meisjes uit 't ziekenhuis kwamen in 't doodenhok en pakten 't lijkje beet, speelden er mee en zetten het ten slotte voor 'traam. Véél is er toen op JVeerbosoh ovor gesproken, maarHad dat niet vöoykomon kunnen worden? Zek<^ en wel hierdoor... dat men de weesjes m,/' in 't doodenhok opsloot of hen daar juist van schoon ondergoed voorzag. 't Lijkje werd op eenvoudige wijzen met eenige weesjes begraven. Er was eens een andere doode... 't Was de dochter van den directeur. In een kamer ten zij nen huize was 't lijk voor alle weezen „te zie n." Ook voor die afgestorvene sloeg ein delijk 't uur, dat haar stoffelijk omhul sel aan den schoot der aarde zou worden toevertrouwd. Een plechtige „dienst" had plaats in de kapel, welker geslotene groene gordijnen elk zonnestraaltje verhinder den binnen te komen. Er werd op zoo roerende wijze gewe zen op 't vergankelijke van dit leven, dat 't hart van de meest „ondeugend ste" er van brak. Na den dienst stelde de stoet zich in beweging naar 't eigen kerkhof. Ook daar gaf 't zanggezelschep der weezen zijne lijkzangen ten beste. Men zong onder meer: Zij slaapt in de groeve zoo zacht, In 't Rustbed metb' omen gedekt, En engelen houden daar wacht, Tot Jezus Gods kinderen west. Voor haar n u geen leed meer of zorg, De strijd is doorstreden, vol-end En 't bloed van Q-ods heil'ge is ons [borg Dat óens zij als kind word erkend. Koor: Zij slaapt in de groeve zoo zacht Slaapt zacht, lieve zuster Slaapt zacht, lieve doode Tot Jezus u wekt, goeden nacht Hoe zalig, te rusten als zij, Die gingen als kinderen Gods Tot God, Die onzichtbaar nabij, In Jezus hun burcht was, hun rots. In 't rustbed met bloemen gedekt, Is daarom hun rusten zoo zacht, Slaap, dierbre, tot Jezus u wekt Slaap zacht in Gods hoede, goê [nacht. KoorZij slaapt in de groeve zacht Slaap zacht, lieve zuster! Slaap zacht, lieve doode! Tot Jezus u wekt, Goeden nacht! Van heinde en verre waren vrienden en belangstellenden gekomen om mede de laatste eer te bewijzen. Voorwaar de begrafenis van eene prinses. Onlangs was er weer een doode. 't Was een verpleegde, 't Lijk lag op de oude tafel, waarop reeds zoovelen gelegen hadden. De stilte in 't doodenhok wordt afge broken. Men treed binnen. De doode had nog een hemd aan. En lezer, dat was nog te goed! Men overlegt..,. En ja 't Hemd moet maar uit, want, dat kan een ander nog wel aan hebben. 't Hemd wordt uitgetrokken en 't naakte lichaam in een oud laken gerold... Daar gaat de sombre stoet. 't Gat is gegraven, 't Stoffelijk omhulsel wordt ook thans aan den schoot der aarde toevertrouwd. Maar hoe? Zonder kist Hier werd wellicht door de aanwezigen óók een Iijkzang gezongen, maar in stilte, men mocht het niet hooren, want, anders... Die Iijkzang zal wel geweest zijn: Hij slaapt in de groeven zoo zacht, In 't rustbed met kluiten gedekt, En d'Engelen houden hier wacht Tot Hannes*) van Neerbosch vertrekt Er was eens een doode.... Lezer! Ik kan niet meer.... de pen ontrolt mijn bevende hand.... En thans de commentaar Ik heb die niet, lezer. Men zou ook „mij" van haat beschuldigen. Ik eindig met dezen raad Pas op, dat men niet in de straten zal beginnen te zingen Daar waar de vlasvink vloog, In eenzaamheid verloren, De roerdomp uit den plas Haar schrille stem doet hooren Daar ligt 't vervloekt Neerbosch! Als dat uw eigen kind eens was? Helpt dus mede 'tlot van die 1100 onzer arme natuurgenooten te verbeteren en hen te verlossen van zulk een wille keur. Ik dank u voor uwe aandacht. Hoogachtend, Uw dienaar, J. J. Lorgion Stellingwerff. Amsterdam, 17 November 1893. Haarlemmerdijk 79. Zoo noemt „mevrouw" haar eohtgenoot! Bij afwezigheid van haren echtgenoot en de kinderen kreeg eene schippersvrouw te Sneek, des avonds 8 uur bezoek van een paar vreemde kerels, die haar om geld vroegen. Toen zij tot antwoord kregen, dat geen geld aanwezig was, dienden de schelmen de vrouw een flink pak slaag toe, waarop ze alles onderzoohten en om vergooiden, totdat men in 't eind, met een bedrag van f10 't hazenpad koos. Namen der daders nog niet bekend. DE STORM. De stranding van de Scheveningsohe bomsohuit en de sleepboot Zuid Holland bij den Hoek van Holland. Zondag te ongeveer 9 uur strandde do Sche veningsohe bom 115 op een strekdam van den Zuiderdam, de bemanning bestond uit 9 per sonen. Onmiddelijk stoomde de sleepboot Zuid Holland ter adsitentie dexwaarts. De Zuid Holland stond als een bijzonder zeewaardig schip bekend, maar was tegen de onstuimige golven niet bestand. Ter plaatse ge komen sloeg zij zelf op den Zuiderdam, waar door haie bemanning zelve hulpbehoevend werd. Het spreekt van zelf dat door dit onge val de spanning onder de menigte, die naar de bomschuit staarde, nog zeer vermeerderde, daar nu do redders zelf in levensgevaar ver keerden, dewijl de woedende zee voortdurend over het stoomschip heensloeg; er bevonden zioh 10 personen aan boord. Spoedig daarna vertrok de sleepboot Wodan met een reddingsboot van het Loodswezen ter adsistentie en trachtte de in nood zijnde vaar tuigen te naderen, doch zij kon door de hevig heid van de zee onmogelijk zoo ver komen dat zij gemeenschap met de Zuid Holland ver kreeg. Van de Scheveningsohe bom zag men niets meer, zoodat men de opvarenden verloren achtte. Inmiddels was ook de reddingsboot van Klugtenburg ontboden, als wellioht voor deze redding beter geschikt (zijnde geen kielvaartuig) en wus deze spoedig aan den Hoek van Holl. te water gelaten, terwijl het mortier en vuur. pjjltoestel naar de overzijde van het kanaal was gebracht om zoo mogelijk daarmede de redding te beproeveu. Ook anderen lieten zich niet onbetuigd, ver schillende sloepen en vletten, waaronder een jol van het loodswezen vertrokken naar de Z. Holland; de laatsten slaagde or gelukkig in de geheele bemanning van de Z. Holland te redden, wiarop van de versohillendo aanwezig zijnde vaaituigen de vlaggen werden gehesohen. Van de Soheveningsche bom redden zich 4 opvarenden door op den dam te springen en in een gasopstand te klimmen, vanwaar zij met laag water den wal konden bereiken; de overige vijf opvarenden verdronken. Een lijk spoelde leeds aan. Een woord van lof en dank voor de redders in de eerste plaats, maar eveneens voor allen die toonden, hun leven voor hun evenmensch veil te hebben. Maar niet enkel aan den Hoek van Holland werd de kracht der losgelaten winden ondervonden. De storm van Zon dag en Maandag heeft meer onheilen en ongelegenheden veroorzaakt. Om vertraging in het verkeer te voor komen liepen met het oog op de he- vigen wind gisteren voor de uit het buitenland komende treinen van de H. IJ. S. M. twee machines. De Harwich-booten. die dagelijksch van Engeland varen in aansluiting met den e xpress-trein van Rotterdam via Amsterdam naar Berlijn, zijn gisteren tengevolge van het rnwe Veder op zee niet aangekomen, waardoor die aanslui ting op beide dagen is gemist. In den nacht van Zondag op Maan dag is de steiger voor den Franciscaner- brau, te Arnhem, door den heftigen wind omvergestort. Maandagmiddag om 12 uur werd eene vrouw achter de Domkerk te Utrecht door den ster ken wind letterlijk van den grond opgenomen en tegen het hoekhuis (links) van de Voetsius- straat neergeworpen, waardoor zij kneuzingen aan handen en aangezicht kreeg. Eenige mannen konden tegen een paar sterke windstooten niet voortgaan. Te Kuilenburg sloegen drie bootjes van de reep der gierpont onder water en moest de overtocht over de Lek per roeiboot gesohieden De tont der 's Hertogenbossche IJsclub is weg gewaaid. Heen paal of plank staat er meer overeind. Maandagmorgen tusschen 8 en 9 uur bleef de raderboot „Concordia" aan de Noorderwal te Bolnes steken, ten gevolge van den hevigen wind. Door eene schroefboot werd zij uit haar onaangename ligging verlost en naar hier terug gesleept. Te Monster gingen Zaterdagavond twee jongelieden, P. V. en J. de K., naar het strand om nog eens naar een oud schip te gaan zien, dat voor afbraak was verkocht en waaraan reeds eenige dagen werd gewerkt. De jongelie den zagen, dat het schip vrij los lag en wilden het daarom, door middel van eene windas of lier, wat steviger vastleggendi artoe was echter hunne kracht te gering. Door eene geweldige beweging der zee sohoot de lier los en kreeg J. de K. zulk een vreeslijken slag op het hoofd, dat hij onmiddelijk op de plaats dood bleef, terwijl P. V. een eindweegs weggeslingerd en lioht gewond werd. Daarop werd een ander persoon C. R. genaamd, geroepen, die meer met dit werk op de hoogte was. Hij begon te winden, doch na eenige oogen- blikken werd ook hij zoodanig door het terug- Ioopende wiel getroffen, dat hij thans nog bewusteloos ligt. J. de K. was een zeer oppassend jongeling, terwijl de tweede ernstig getroffene, vader is van een talrijk gezin (8 kinderen.) Hij staat bekend als een zeer oppassend en jjverig werk man. De ontsteltenis over dit droevig ongeluk is in Monster zeer groot. Om 11 uur gistermorgen reed de voerman A. M. uit Kralingen naar Schiedam mot een wagen, beladen met varkens. Aan het einde van den Rotterdamsohen dijk, sloeg de wagen, door een rukwind, om, waardoor de voerman met paard, wagen en varkens onder aan den dijk terechtkwam. Terwijl de varkens, tot groot ver maak van do Sohiedamsche jongens, her- en derwaarts liepen, zette hel paard de spat, maar werd eenige straten verder gegrepen. De veerman kwam metdenschrik vrij, terwijl de schreeuwende krulstaarten weer werden opgevangen. Uit Den Bosoh schrijft men: Men leest wel eens van personen, die zóó of zóó lang in die gevangenis doorbraohten en somtijds slaat men de handen ineen van het respectabel aantal tuchthuisjaren, waarop zij kunnen bogen Zekere O. te Bosoh, een jon gen van 21 jaar, schijnt hot in die richting ook ver te zullen brengen; immers hij heoft al tal van vonnissen achter zich en wol verre van daardoor tot inkeer gebracht te worden, gaat hij op den ingeslagen weg voorp Donderdag jl. hoorde hij voor de rechtbank aldaar 5 maanden gevangenisstraf voor hem eisohen; Dinsdag ie voren zat hij er ook als beschuldigde, op 21 en 23 dezer moet hij, telkens voor twee zaken, terechtstaan, en op den 28n wordt hij weer voor de rechtbank verwaoht. De Voorzitter van de Ned. Tooneel- vereeniging, Dr. Perk, het liberale Kamer lid Mr. de Kanter en de Secretaris der Haagsche Synode, de heer Overman, zijn door de Synodale Commissie belast om pogingen in het werk te stellen, ten einde een nieuwe uitgave van een officeel Psalmen-boek met gewijzii^e melodie te verkrijgen. Zaterdag is tusschen Noordwijk en IJmuiden het schip Transit gestrand. Een der schepelingen sloeg voor de stranding over boord, terwijl de tweede uit het tuig, waarin de bemanning ge vlucht was, viel en verdronk. De overige schipbreukelingen werden door de bemanning de reddingboot uit het tuig gehaald. De kapitein was reeds bewusteloos. De lading van het schip bestond uit 250.000 kilo koolteerpek. Het schip zal verloren zijn. In vergevorderden staat van ontbin ding is uit de Ringvaart van Haarlemmer meer te Hoofddorp gebracht het lijk van een onbekend manspersoon. In zijn zakken vond men adreskaarten met den naam Ha- neweeld te Amsterdam, benevens een zil veren tabaksdoos met opschrifi: „voor 25 jaren trouwen dienst." DE JONG. Onze lezers zullen zich herinneren, dat voor enkele weken een te 's-Hertogenbosch verblij vend landlooper, J. Hunolt genaamd, aan den wachtmeester der maréohaussée zoogenaamde „onthullingen" had gedaan in zake de geheim zinnige zaak van d> vord.venen vrouwen. Be doelde H., wien* aanwijzing omtrent Do Jong spoedig bleken weinig te batoekenen te hebben en niet zelden geheel en al bezjjden de waar heid zijn, is echter ten overvloede door den officier van justitie te Amsterdam zelf gehoord en met De Jong geconfronteerd geworden. Hij daartoe Woensdag jl., bij gelegenheid dat hij naar. Veeuhnizen behoorde getransporteerd te worden, over Amsterdam geleid en daar ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Naar wij vernemen heeft dit verhoor geen resultaat opgeleverd. Zoowel schijnt zeker te zijn dat Hunolt een wrok tegen De Jong koes tert, om de ongeoorloofde betrekking waarin laatstgenoemde tot de vrouw van Hunolt heeft gestaan. Zie vervolg tweede blad. Sommalsdijk, 22 November. De eer ste zitting van den Militieraad, zal voor deze Gemeente, worden gehouden te Dirksland, op Vrijdag, den 15 December aanstaande des voormiddags te tien ure. Een oude vrouw, K. G. die verleden week, het ongeluk had, bij het vuur aan maken de petnleumkan uit hare hand te laten vallen en voorover op het vuur te vallen, waardoor zij ernstige brandwonden bekwam, is aan de beko men brandwonden j.l. Zondag overleden. De Suikerpeên liggen allen op de kaai, en te wachten op vervoer. Ruim 71/2 millioen kilo's werden aangevoerd en de gemiddelde opbrengst was ongeveer 18000 kilo per gemet. De opbrengst zal dus alle andere gewassen overtreffen. 23 Nov. Door Burgemeester en Weth. is bekend gemaakt dat morgen (Vrijdag) de straten dezer gemeente geschuurd moeten worden. Middelharnis, 20 November. Heden morgen omstreeks half vier werd het vaartuig van schipper S. W., dat in de haven aan een ander vaartuig gemeerd lag, door den zwaren storm losgewrongen, en meteen vaart de kaai ingestuwd, het kwam tegen het vaartuig van schipper B. Wit vliet met zooveel kracht aan, die daar door belangrijke schade bekwamook het vaartuig van schipper v. d. Gieze die met suikerpeên geladen in de haven lag werd losgerukt en was aan 't drijve t. Gelukkig bij tjjds door de opvarende be merkt lieten zij het anker vallen, waar door groote onheilen werden voorkomen. De nachtwaker P. K. die bij deze ge legenheid de behulpzame hand wilde bieden viel te water doch kwam geluk kig met een nat pak en den schrik vrij. 21 November. Hedeu kwam alhier uit zee terug de jvischsloep Maria Cornelia schipper F. v. d. Nieuwendijk, die Za terdag 19 November van hier was ge zeild, en die in die twee dagen door den storm zooveel schade aan het vaartuig bekomen had, dat hij genoodzaakt was terug te komen. 22 November. Heden ariveerde alhier uit zee de vischsloep Pionier schipper 1i. v. d. Valk met de treurige tijding dat Za terdag 18 dezer 's namiddags omstreeks 4 ure, door een zee water een matroos tot zijn bemanning behoorende, genaamd A. Springvloed, over boord was geworpen en verdronken. Ook werd daardoor veel schade aan het vaartuig bekomen. Oude Touge, 22 Nov. De lessen voor het herhalings-onderwiji zijn maandag jl. aangevangen met achttien leerlingen. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van iedere week wordt het onderwijs in een der lokalen van de openbare lagere school gegeven, in de maand November van 6 tot ure, en in de maanden December, Januari, en Februari van 5 tot 7 ure. Het herhalings-onderwijs omvat de vak ken lezen, schrijven, rekenen, meetkun dig rekenen, en stellen. De loting voor de volgorde op de verzamellijsten der rij- en trekpaarden, zal gehouden worden ten overstaan van het gemeentebestuur op zaterdag den 25 November des namiddags ten 2xj2 ure. Herkingen, 22 November, Mej. Lan kenau onderwijzeres alhier, is als zoo danig benoemd te Kabauw, gem. Lopik (Utrecht). Sedert mijn vorig schrijven deden zich in deze gemeente weêr 2 gevallen van pokken voor, evenwel in zeer lichten graad, de toestand van de lijders is niet zorgwekkend geweest en thans beterende. Melissant. De heer D. Sieling, benoemd tot Kerkvoogd en de heeren L. Drien- dijk Wz. en G. J. Nagtegaal tot Notabelen der Herv. Keik alhier, hebben hunne benoeming aangenomen. In deze gemeente zijn aangegeven voor de keuring ten behoeve van den krijgsdienst 125 trek- en 27 rijpaarden, terwjjl het blijkt dat er zich bovendien 156 paarden jonger dan vijf en ouder dan 14 jaren in de gemeente bevinden. Stellendam. De loting voor de volgorde op de verzamelijksten der Rij- en trokpaarden zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 24 November des voormiddags ten tien ure in het gemeentehuis. Ouddorp. Volgens achterstaande ad vertentie is de Heer Petillon op 1 Dec. a.s. 25 jaren als gemeente veldwachter in onze gemeente geweest. Mocht in vele gemeenten een veld wachter de schrik der jeugd en van deze en geene volwassene geen vriend zijn, in onze gemeente is het juist een tegenstelling. Van oud en jong geliefd, is hij bij ieder welkom en heeft hij zich in die 25 jaren zoo zeer eigen gemaakt, dat wij zeker de tolk zijn van alle dorpelingen, als wij wenschen ;dat het hem gegeten zij nog lange en vele jaren in ons mifiden werkzaam te zijn. Oud Beierland Ten bewijze hoe overbevolkk de krankzinnigengestichten zijn, kan dienen, dat een ingezetene dezer gemeente, wiens toestand zoo ernstig is, dat hij in een dwangbuis gestoken moest worden, ia zijn huis verpleegd wordt, omdat in geen enkel gesticht plaatsing te verkrijgen is. De gemeenteraad heeft tot secretaris benoemd den heer A. van Baak, oud burgemeester dezer gemeente. Boekaankon diging. Paarlen uit Gods Woord. Gereformeerde Scheurkalender. Uitgave van T. SLAGTER te Kollum. Prijs f 0,30. Met genoegen doorlazen wij eenige blaadjes van dezen Soheurkalender. De inhoud schijnt ons goed gekozen te zijn. Behalve stichtelijke gedachten over Bijbelteksten vindt men er korte verhalen in, die een zedelijke of godsdienstige strekking hebben. Ook is het schild zeer netjes. KORFNBL.OF1HP- •IE8. Christelijke ge dichten, verzameld door ANONYMUS Uitgave van T. SLAGTER te Kolluyn. Men vindt in dezen dichtbundel 39 gediohton van DA COSTA, BILDERDIJK, TOLLENS, JAN LUYKEN, W. MESSOHERT, L. W. VAN MERKEN, en anderen. Onaardig vinden wij deze verzameling van dichtstukken niet, maar dat zij in eene behoefte voorziet, duiven wij nu ju st niet beweren. Haar doel wordt ook dot in een voorwoord aange geven. Hot bjiekje kan echter b.v. voor Jongelings- en Jongedochtersvereenigingen goede diensten bewijzen. Blijde dagen voor onze kinderen. Illeuw- jaa -, Verjaar- en feest- gedlehtjes door 11111.)- MING FANCY - 2e dr. Uitgave van T. SLAGTER te Kollum. De schri-rer bedoelt met dit werkje geen ver rijking van de Nederlandsohe leotuur, of poëzie, maar slec.ita een hulpmiddel voor hot zoeken van een toepasselijk versje, om te gebruiken bij feestelijke gelegenheden. Als zoodanig kan het goede diensten bewijzen. nte. 6 Nov. a f 0,per 100 «tuk. snlandsohe Granen. ruimde tot on ge- ijzen op. aangevoerd en vond tot kooplust. Per heet. f5,25 boven en per 100 kilo 7,50 f 5,25 tot f 6,50 en per s ontbreekt heden F 5,25 mindere f 10 per heet. 100 kilo van tot f0,en per 10# bevalier, per heet. 15, en verkocht van f 2,50 6,25 1 8,75 9.50 f 7,25 i f 8,75 niet oer was heden c. a.0 goed. 5 uber. VLAS. Ge- eek is er op het ts omgegaan. He- aangeboden, dooh prijzen zijn slechts kocht. aangevoerd, en 't vorige prijzen. veemarkt waren heden ulens,—ezele, 104 vette vette kalveren ipen of lammeren, 411 of geiten. 1» volgt: Runderen 1 3de qual 42 oti.kal- tal. 75 ot. 4 60 o al. 35 ots., 3de qual. 13, ac., 2e qual, 22 a 24 per kilo - kalikoeien f por veren f alles mager ree r binnengekomen iis: k met 800 soh. sok 400 lek 600 eveer 4 H. A. nlichtingen en ring zijn te be- W. KEIJZER ïschrijvingsbil- 5ór of op 1 Dec. ig tegen Jicht, pijnen, kortom i-Expeller. te wenden tegen n-Expeller. eder huisgezin i-Expeller. 1.25 de flesch. itheken en bii dam. r r 'V l

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2