tAdvertentien 2 Leerlingen A. BOS, Plaatselijk Hieuw* Sonimelsdijk, 24 October Uitslag der Loting van de Nationale Militie is als volgt: Middelharnis, 21 Oct. Heden avond werd hier door de politie wegens dron kenschap en het verstoren der openbare orde ter ontnuchtering in bewaring ge bracht zekere C. B. welke persoon van die gelegenheid gebruik maakte om de veldwachter dier gemeente voor al wat leelijk was uit te schelden. Naar wij ver nemen is van net een en ander proces verbaal opgemaakt. 4 Nieuwe Tonge.Uitslag der loting Nati onale militie. Oude Tonge, 25 October. In de op 18 dezer gehouden Raadsvergadering weid o. a. vastgesteld het Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Den Bommel, 25 October. Uitslag der Her kingen,' 25 October. Door de poli tie alhier werd de vorige week bij een peenagent een ijzeren gewicht van 1 Ko. in beslag genomen dat niet van 't laatste ijkteekeu was voorzien. Tegen denman werd proces verbaal opgemaakt. Dirksland. De lotingsdag voor de Nati onale Militie alhier is alles behalve rustig afgeloopen, dronkenschap, en vechtpartij ën waren aan de orde van den dag; zoo zelfs dat de politie al vroeg genoodzaakt was de provoost te ontsluiten. Ook moest voor W. S. geneeskundige hulp ingeroepen worden voor een wond aan 't hoofd, hem door een loteling uit Ooltgensplaat toegebracht. Goedereede, 16 October. Vanwege de vereeniging Landbouw-Onderwijs, ge vestigd to Middelharnis, wenkende over het geheele eiland Goedereede en Over- flakkee, werd heden avond alhier de eerste landbouw-cursus tot het geven van Landbouw-Onderwijs aan jongelie den geopend, waaraan door 15 leerlin gen uit deze gemeente, uit Stellendam en Ouddorp wordt deelgenomen. Oud Beierland. fHet aardappelrooien in de Hoeksche Waard raakt aan 't eind. De uitkomst is zeer ruim, plus minus 200 mud uit het Bunder. De kwaliteit laat nog al te wenschen over, vooral omdat er veel zoogenaamde „ijzigen" onder loopen. De prijzen varieëren van iets boven en beneden den daalder. Dui zenden mudden liggen nog onverkocht. Nieuw-Beierland.. De handel in aard appelen blijft in deze streken zeer slap. De uitkomst der jammen is meer dan voldoende van quantiteit, doch de quali- teit laat in den regel veel te wenschen over, daar er nog al glazigen in gevonden worden. Daar er zoo weinig handel is worden er veel te vracht verscheept. Champions en Simsons zijn onverkoop baar. Correspondentie. m Aan de drukkerij van W. BOEK HOVEN Sommelsdijk kunnen ter stond geplaatst worden. De PHOTOGBAAf" zal gedurende eenige dagen werk zaam zijn in het Café Central Zandpad Middelharnis. Mr Zie etalage portretten. 7 alb. portr. ƒ2,00. 12 alb. portr. en 1 cabt. portr. ƒ3,50. 6 cabt. portr. 4,25. 12 cabt. portr. ƒ7 50. enz. Te koop TIVEE Groote Zondagavond kreeg een minnend paar in de P. 0. Hoofdstraat te Amster dam twist, welke zoo hoog liep, dat de jonkman om zijn drift te koelen een groote spiegelruit met zijn vuist verbrijzelde. Hij sneed zich daarbij een ader door en moest door den aldaar wonendon apotheker verbonden worden. 1 B. J. van der Meide eenige zoon. 2 H. Schellevis Janzoon te klein. 3 J. den Boer broederdienst. 4 A. Kool. •5 H. Scbellevis Johanneszoon. 6 P. Wielaard broederdienst. 7 O. Lodder. 8 A. Roetman broederdienst. 9 A. Schol 10 A. van der Weel broederdienst. 11 P. Jongejan broederdienst. 12 L. van den Broek. 13 M. Groenendijk. 14 H. van Es broederdienst. 15 A. Doornhein eenige zoon. 16 J. Kieviet broederdienst. 17 A. Vroegindeweij. 18 C. Ede waard. 19 J. Scbellevis als Vrij williger in dienst. 20 A. Nelis. 21 M. Looij broederdienst. 22 A. Troost broederdienst. 23 A. Faasse, 24 M. Mijs. broederdienst. Door den heer Commissaris der Ko ningin, is tot Gemeente-Veldwachter alhier, benoemdWouter van Geest, gepensioneerd Marechaussée en thans Ainnc van Politie te Maassluis. O jt Door den Burgemeester dezer Gemeen telijn aan deeigenaren van paarden, een formulier uitgereikt, om daarin het aantal hunner paarden op te geven, in verband met een in 1894 te houden keuring ten dienste van het leger. Door Burgemeester en Wethouders is op een verzoek, van G. Breur Cz., alhier, om op 6 December a.s. eene verloting te houden, van onderscheidene prijzen, afwijzend beschikt- Door den Raad dezer Gemeente, is in zijne vergadering van 23 dezer, de Suppletoire Kohieren van den hoofdelij- ken omslag en die der belasting op de honden, beiden dienst 1893 vastgesteld. Donderdag 9 Nov. a. s. zal, zoo de Heere wil, Ds. L. van der Valk van Scheveningeu in de Geref. Kerk te Mid delharnis op verzoek van het Locaal- Comité Middelharnis en Sommelsdijk van de Unie „Eene School met den Bijhei eene rede houden voor het Chr. Onder wijs. 25 Oct. De Zeemeeuw heden uitgezeild zijnde, moest op de rivier terugkeeren doordien een der jongens aan boord een slag van het fokketouw kreeg waardoor hij bewusteloos neerviel en geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Uitslag der loting M. Aupperlee C. Bakker J. H. Beversluis M. Boeter C. de Bruin G. Buurveld L. Don M. van Driel J. do Gans K. van Gelder M. van Gelder P. van Gelder W. van Gelder J. van Groningen M. G. Grootenboer J. J. van Hofcen P. Hotting W. K. Hujjser II. Jo.igej m C. A. van Klink C. H. Knape J. Koert C. de Koning P. de Korte J. Krijger W. P. de La Beijo T. C. Nipius J. v. d. Put J. Salla C. Schoonejongen M. v. d. Slik P. L. Slis J. Troost T. Verhage J. Vogelaar K. Vroegindewei P. Vroegindewei M. Vroegindewei J. Wijnhof A. van Zetten P. Zoon Nationale Militie. 11 broederdienst. 15 eenige zoon. 32 broederdienst. 13 36 19 14 eenige zoon. 6 28 broederdienst. 33 broederdienst. 9 31 7 40 23 eenige zoon. 27 eenige zoon. 25 broederdienst. 29 1 eenige zoon. 30 16 26 10 broederdienst. 12 34 broederdienst. 39 eeuige zoon. 24 lichaaui3gebr. 22 5 17 37 eenige zoon. 21 eenige zoon. 4 broederdienst. 2 18 35 38 41 20 3 loting Nationale militie. No. 1 I. van Zanten. 71 2 C. de Bakker. n 3 L. J. M. Koert. D J. den Braber. 7) 5 M. M. Borgdorff. 7) 6 P. de Bakker. 71 7 J. v. d. Made. 71 8 P. Mijs. 71 9 J. Raap. Ti 10 K. v. Delft. 1) 11 P. Stam. 71 12 II. Moerenhout. 71 13 A. C. Lokker. 11 14 A. de Jong. 1 P. Notenboom Jz. 2 P. van Alphen Wz. 3 C. Bakker. 4 I. Schilperoort. 5 J. Tijl. 6 G. van der Werf boederdienst. 7 J. van der Boom eenige zoon. 8 A. Holsters. 9 C. Hoogstraate. 10 J. A. van Balen eenige zoon. 11 A. Visbeen. 12 A. Kievit. 13 L. van den Doel. 14 G. Holleman broederdienst. 15 B. van Eesteren Lz. 16 A. van Eesteren Az. 17 A. Hem mik. 18 J. A. Drooger. 19 J. van der Kreeke eenige zoon. 20 A. A. van Griethuizen. Op een adres van de atdoeling Oude Tonge van de Schippersvereniging „Schuttevaer" tot plaatsing van een lan taarn op de kaai Alhier werd gunstig beslist met bepaling dat de afdeeling de helft in de kosten der plaatsing zal bedragen. Ten behoeve der vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland" zal a. s. Maandag eene Collecte gehouden worden aan de huizen der ingezetenen. Uitslag der Loting voor de Nationale Militie voor de lichting 1894. 1 0. Tuns 2 J. Kievit 3 P. Stoop 4 P. A. Oomens. 5 A. C. v. Dolder. 6 A. de Vos 7 W. Groenendijk 8 A. Tijl 9 E. J. v. Dongen 10 J. Bogerman. 11 M. v. d. Ouden 12 H. v. Leerzem 13 A. Hoek gebreken, eeuige zoon. broederdienst. broederdienst. ziek. te klein, broederdienst. 14 P. J. Rogers broederdienst. broederdienst. broederdienst. broederdienst. broederdienst. in dienst, gebreken, eenige zoon. 15 I. Kievit. 16 J. M. Spitters 17 A. de Korte 18 D. de Been. 19 L. Wittekoeb. 20 H. J. Schoonbrood. 21 A. Slinger. 22 F. Fluit 23 M. W. de Korte. 24 M. Buurt 25 J. van den Bo*aart 26 D. A. M. v. d. Waaij eenige zoon 27 A. van St. Annaland 28 M. Dirkx broederdienst. 29 J. A. Sala eenige zoon. Vrijdag jl. waren „de heeren" in de Oude Plaat aan 't jagen; door een onge luk trof evenwel een der schutters een haas van bijzondere grootte namelijk den landbouwer C. D. G. die behalve 4 of 5 hageis in de panden van zijn jas, één schil ferend lang3 zijn hals, en ook nog één in zijn been kreeg, terwijlthek waarachter hij stond zijn schild bleek geweest te zijn daarin bevonden zich kort bij elkaar 14 a 15 hagelkorrels. Naar men zegt kon er geen proces verbaal van worden gemaakt, omdat de heer G. niet goed geraakt was. In 't jachtgezelschap bevonden zich 2 Franschen. Dat onze jeudige dorps-landbouwver- eeniging De Eendracht" haar taak goed opvat zagen we uit een gisteren bij de leden rondgestuurd convocatiebiljet waar op, behalve 't balloteeren van een 5 tal heeren, onder meer ook voorkwam, „bespreking tot oprichting eener zuivel fabriek." Dat 't Bestuur groote activiteit bezit blijkt alleen hieruit dat de vereeni ging, opgericht in Februari 1893, dadelijk oserging tot de oprichting van een fair- bank, waarvan, behalve de deugdelijkheid, ook de organisatie algemeen geroemd wordt, en waarop naar wij vernemen dit jaar vermoedelijk 2 millioen suiker- peenen zullen worden gewogen. Welke meening de vereeniging over een zuivel fabriek is toegedaan zal a. s. Vrijdag 27 October blijken. Wanneer de vereeniging zoo voortgaat met zonder verwarring en geharrewar de zaken aan te pakken en eendrachtig 't goede voor oogen testellen dan zal zij nog veel kunnen tot sland brengen in 't belang van den landbouw in 't algemeen en van onze gemeente ia 'tbij zonder. V. Bruggeman tweelingen. Uitslag loting Nat: Mil: 12 lichaamsgebreken A. Doornhein 7 broederdienst, P. de Gast 8 L. de Geus 11) P. de Geus 4) Adr. Goemaat 6 lichaamsgebreken. M. Keijer 10 W. Kievit 5 misschien te klein. M. Looi 3 te klein. J. Melissant 1 broederdienst. G. Voordijk 14 A. van der Wende 13) J. van der Wende 2) tweelingen. Gisteren Donderdagavond zijn alhier de vrijwillige oefeningen in den Wapen handel begonnen, waaraan zich 32 jongelingen hebben aangemeld. Eu is men druk aan 't rooien van suikerbieten, welke van 't jaar een zeldzaam groot beschot geveu. Het staat er naar, dat er in 't volgende jaar veel meer zal uitgezaaid worden. De Heer A. van Baak burgemeester dezer gemeente heott zijn ontslag als zoodanig aangevraagd. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat op 23 October alhier nog groen vlas ter bewerking van het land in de schuur is binnengebracht. Ingezonden ^(ukkeii. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Mijnheer de Red. Mag ik u beleefd verzoeken onderstaande in uw geëerd blad op te nemen? „Een landbouwer te Sommelsdjjk" heeft in uw jongste nummer o. m. beweerd dat wij van Maandag 9 tot Vrijdag 13 October op het water hebben doorgebracht; mag ik dien landbouwer langs dezen weg even zeggen, dat wij niet van Maandag 9 maar van "Woensdag 11 tot Vrijdag morgen 13 op het water zijn geweest? Het overige als zijnde niet aan ons adres kunnen wij veilig onbesproken laten alleen zou de ik dien landbouwer den raad willen geven eerst beter te onderzoeken eer hij in 't publiek schrijft. Met dankzegging voor de plaatsing. Uw Dienaar, C. SNOEP, Brig. Iiomm. der Rijksveldwacht. Sommelsdijk 25 Oct. '93. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik u, eenige plaatsruimte voor het volgende „Een landbouwer te Sommelsdijk" heeft in het laatste nummer van uw blad, don staf ge broken over de Rijkspolitie. In hoeverre hij daarin gelijk: heett weet ik niet en laat ik voor zijne rekening, dooh ik meen even de aandacht van het publiek te vestigen op de onbezoldigde Rijksveldwachters tevens g e- meenteveldw. Ik ken er een M. d. R. die boven de vele postjes dien hij bekleed, nog is „Bode van een Levensverzekering", Agent in Almanakken, Scheurkalenders enz. enz. De tijd voor het ophalen der gelden dier levensverzekering, (en dat is niet gering) het laten teekenen op scheurkalenders en almanak ken waar zeker wel flink tijd aan praten mede zal heengaan, die tijd kan onmogelijk gezegd worden „in dienst" te zijn besteed. Daar komt nog bij de vraag of hij voor het colporteeren met kalenders enz. wel eens gepatmteerd is. Een onderwijzer mag hoegenaamd geen handel drijven, omdat het onderwijs daardoor schade zoude lijden, en terechtmaar zoude hier seen schade berokkend worden aan het toezicht hou den op alles wat in de gemeente gebeurd Maar nog meer. Ik meen dat het ook niet is naar genoegen van de Commissaris der Koningin. Immers, de Commissaris der Koningin in Gel derland heeft de volgende aanschrijving gericht tot de burgemeesters in zijn gewest: „Naar mij van betrouwbare zijde is medege deeld, wordt door sommige burgemeesters, in gevolge daartoe door notarissen ge.laan verzoek, aan degemeenteveldwachtersverguDning verleend tot het houden van toezicht, opdat pachters van aardappelvelden hunne aardappelen niet rooien vóór zij de verschuldigde pacht hebben betaald. Ik acht dusdanige vergunning niet gewenscht, daar het bedoelde toezicht houden niet tot den werkkring van de politiebeambten behoort, en verpachters zeiven of hunne gevolmachtigden daarvoor desverkiezende moeten zorgen. De politiebeambten worden echter daardoor afgetrok ken van de vele huil opgedragen werkzaam heden en staan bloot aan verleiding, door om- kooping, van pachters die uitstel tot betaling van pacht noodig achten. „Ik verzoek u dan ook om, wanneer vergun ningen als waarvan hier sprake is, door u moohton zijn verleeid, die te doen ophouden, en deze voortaan niet meer te verleenen, maar integendeel de veldwaohters namens mij te verbiedou zich met toezioht als bovenbedoeld, ten dienste van particulieren, te belasten. „Ook is mij ter oore gekomen dat nog in verscheidene gemeenten de voldwaohters tegen Nieuwjaar bij de ingezetenen rondgaan en hun natuurlijk tegen vergoeding almanakken aanbieden. Ik acht die gewoonte verkeerd, en meen dat zij tot slechte praktijken aanleiding kan geven, of veroorzaken, dat de veldwaohters niet zonder onderscheid van personen hunnen plicht vervullen. Gaarne zal ik zien dat, waar bedoeld gebruik mooht bestaan, dit voortaan worde afgeschaft. Ik vertrouw daarbij, dat waar in dien geest wordt gehandeld, de gemeenteraad op uw voorstel genegen zal worden bevonden, door verhooging van jaarwedde aan de veld wachters eene billijke vergoeding te geven voor de inkomsten die zij tengevolge daarvan zullen derven. „Ten einde ten aanzien dezer aangelegenheid volledig te worden ingelicht, zal ik gaarne voor 1 Januari e. k. van u bericht ontvangen, indien in uwe gemeente nog het gebruik mooht best lan waarop ik hier het oog heb." Ik hoop M. d. R. dat de bevoegde macht ook in Zuid-Holland op zulke verkeerdheden een waakzaam oog moge houden, dan is schrijver dezes, en zeker velen waarvan hij de tolk is, te vreden. Met dankzegging voor de plaatsing heb ik de eer te zijn, een inwoner van Middelharnis Iturererlijfee Stand Sommelsdijk, 12 19 October. Geboren: Dimmes, z. van Leendert Yan der "Waal en Geertruij Grootenboer; Pieter, z. van Aren Palingdood en Jacoba Loosbroek. Oudertrouwd: Dirk van Raffen, jm. 19 j. van Rotterdam en Wilhelmina Jaooba Kievit, jd. 21 j. üllddelharnls, 1218 Ootober. Geboren: Jacob, z. van Cornelis Jordaan en Anna Christina De Vogel; Grietje Cornelia, d. van Jacob Knops en Grietje Visser; Cornelis, z. van Jan De Koning en Lena Le Comte Arie, z. van Cornelis Stolk en Catharina Kraaijo; Pe trus Johannis, z. van Arnoldus Johannis Smeets en Margaretha Van "Wezel. Overleden: Johan iis Den Boer, 10 w. Stad a/'t Haringvliet, 29 Septomber. Geboren: Pieter, z. van Jan Huijzer en Neeltj Floordiep. Den Bommel, 18 October. GeborenPaulus, z. van A. Lokker en M. RosmolenNicolaas, z. van F. Van Hooff en J. Ver mans. Oude Tonge, 18 October. GeborenDingeman, z. van Cornelis Van der Jagt en Cornelia Mooijaart: Cornelia, d. van H. P. Van Oxel en Teuntje Fris; Jan, z. van Leendert ICnaape en Lijdia Anna Kuijp. Overleden: Johannis Bruinse. 67 j. 10 m., gehuwd met Cornelia Poldea; levenloos aange geven kind van Marinus Kanters en Annetje v. Markenstein. Sfleuwe Tonge. Geboren "Willem Eliza z. v. W. v. Driel en E Lodder. Abra dochter v. Pieter van der Veer en M. S. Volaart. Ondertrouwd: Jacob Cornelis Koppenaal oud 23 j. en Maria v. d. Veer oud 25 j. Marktberichten. Brielle 23 Oct. Boter 0,70 Eieren a f 6,a f 0,per 100 stuk. Rotterdam, 23 Oct. binnenlandsche Granen. De kleine aanvoer ruimde wat be treft de meeste artikelen tot eenige prijsverbetering op, uitgezonderd witte- boonen, die in de beste soort 50 ct. en in de mindere soort fl lager moesten worden afgegeven. Tarwe. Jarige was redelijk aangevoerd en vond tot onveranderde prijzen genegen kooplust. Per heet. f5,- af 6,60 extra puike nog daarboven en per 100 kilo 7,25 a 7,50. Nieuwe per heet van f5,tot f 6,60 en per 100 kilo f7,50 a 8,Canada ontbreekt heden Rogge me beste f 4,25 af 5,20 mindere f Gerst. Winter f 3,75totf 5,10 per heet. 100 kilo van f 6,50 tot f 8,Zomer, f3,75 tot f4,60 en per 100 kilo van f 7,tot 18,15. Chevalier, per heet. f5, tot f 5,90. Haver goed prijshoudend en verkocht van 4,10 paardeboonen f 5,75 tot f 6,30 bruine boonen f 7,tot f 8,50 Witte boonen f 7,75 a 9,50 blauwe erwten. Kooksoor!. f 6,75 a f 8,75 Zeeuwsche Ajuin de aanvoer was heden c. HL., waarvanweinigmarktgoed. KOOLZAAD 9,— a f 9,50 Kanarizaad f 7,50 a 9, Rotterdam 23 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd.;paarden, veulens, ezels, 134 vette runderen magere dito, 75 vette kalveren 0 nuchteren kalveren 1111 schapen of lammeren, 472 varkens biggen bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 70 ets, 2de qual. 58 ets. 3de qual 50 ets.; kal veren 1ste qual. 90 ets. 2de qual. 72 ct. a 60 c schapen 1 qual. 55cts., 2de qual. 40 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens lequal. 25, ac.,2e qual, 22, c2 3 qual o. licht soort 21 a 23 per 1/a kilo f kalikoeien f por graskalveren f f alles mager vee lierknieuws. Predikbeurten op Zendag 39 Oct. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. nm. en 's avond dhr. A. v. d. Volk van Vlaardingen. Stad aan het Haringvliet, vm. Avondmaal, en nm. dankzegging door ds. Thijssen van Spijkenisse. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskeik. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's vonds leeskerk. Stellendam, vm. en nm. ds. Z. H»rk van Zuidland. Ouddorp, Voormiddag 9'/2, en's avonds 5'/» ure leeskerk. De deinde Zondag van iedere maand Bidstond Yoor Kerk en School. Zuidland, vm. en nm. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. Róssing GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland' Voorm 9 uur, Nam. 2 uur, Av. 6 uur ds. Mackenzie. Wed. Herv. Merk. Beroepen: Te Charlois, ds. Vissoher, te St. Jansga. Te Halle (Gold.), ds. 'de Planque, te Gendringeu. To Wolvega, ds. Sclirieke, te Lem mer. Te Frederiksoord, dhr. Schaaff, cand. To Lobith (toez.) dhr. de Kanter, cand. te 's Gra- venliage. Te Blija, ds. Sohuringa, te Scharmer (Gr.) Te Voorthuizen, ds. van Heijningen, te Huizen (N. H.) Te Sloohteren, ds. Cazemier, te Exmorra c. a. Te Nijbroek, ds. van Noppen, te Zwartsluis. Te Steenwijkerwold, ds. Ozinga, te Wijkei. Te St. Laurens op Walcheren, ds. van Troostenburg de Bruijn, te Montfoort. Te Stel lendam, ds. Niemeijer, ^e Giesen-Oudkerk. Te Jutrijp en Hommerts, ds. Apeldoorn, te |Tzum. AangenomenNaar Amerongen, door ds. ten Kate, te Harderwijk, t 2,50 niet 0 a c koeien kilo melk Stieren vaerzen Bedankt: Voor Aveeost, door ds. Smits, te Nienw-Leuzen. Voor Noord Sohermer, door Dr. Proost, te Koog a. d.Zaan. Voor Nijkerk (Geld.), door ds. van Wijngaarden, te Mijdreoht. Voor Eist, door ds. Jolles, te Drachten. Voor Grjjps- kerke, door ds. Timmermans Pacquy, te Hoo- gersmilde. Voor Kollumerzwaag, door ds. Steen beek, te Wijnj a terp c. a. Voor Meteren, dooi' ds. Hacquebor l, te Garrelsweer. Cteref. Kerken. (Overtoom). Viertal: (alphab.): ds. Buitenhuis, 'e Sleouwijk; ds. Sluijter, te Vianen; ds. vai* der Velde, te Middelburg en ds. Wijmenga, tt Zaandam. Drietal: Te Harlingen, ds. Sluijter, te Vianen ds. Ringnalda, te IJlst en ds. Zwiers, te Ajum Beroepen: Te Vreeswijk, ds. van Wijngaar den te Monnikendam. Te Waddings veen, ds. de Jager, te Opeinde. Te Leeuwarden A., ds. V is- scher te Loosduinen. Bedankt: Voor Veenendaal en Bennekom, door ds. Spoel, te Harderwijk B. Voor Nieuw- dorp (gem. 's-Heer-Arendskerke,) door ds. Gi- doonse, te Broek op Langendijk. Voor Maassluis, door ds. Osinga, te Gouda. Visscherij. Sedert de laatste opgaaf binnengekomen. Te IJmuiden: Pionier. sch. L. v. d. Valk met 500 soh. Vertrouwen. C. v. d. Hoek zonder vangst. Te Middelharnis: Middelharnis. Sch. J. v. d. Hoek met 300 soh. Verkooping'en. Gehouden veiling van landereijen van de Erven Mevr. Vrijland te Schiedam te overstaan van Notaris J. C. van Ber- geijk te Middelharnis. le Kavel ingezet per Voorn. Gem. op f410. 2e op f400. 3e op f325. alleen door den Heer J. Oprei te Nieuw Beierland en de 4de Kavel ingezet op f 320 door den Heer C. Overdorp Jz. alhier. Aan den geaehten lezer te Den Bommel moeten wij in antwoord op zijne vraag berichten, dat wij daarom geen afvaart- uren der Stoomboot Den Bommel opne men, omdat ten ln wij van die boot nimmer een advertentie krijgen, als er dienstverandering is, en ten 2n zelfs ons nimmer een lijstje der dienst wijzi ging wordt toegezonden. Was het ge woonte om niet te adverteeren, dan was bet wat anders, doch onze zuster krijgt wel degelijke advertentiën. Red. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders en op Zondag 5 November a.s. hun ne Veertig-jarige Echt- vereeuiging U ordenken. Hunne dankbare kinderen. MiddelharnisOctober 1893. Keur uit. Adres motto „HIT" aan W. BOEKHOVEN te Sommelsdijk. IWW|i berinneren aan de door ons ge maakte bepalingen dat ieder, die een Knecht of Dienstbode zoekt, of ieder Dienstbare die een betrekking zoekt, dat zij hun wensch voor slechts 50 centen in dit blad kunnen plaatsen. Voor eb oor te-, Huwe- 1 ij k-, Overljjden en andere familie h eriehten, Ad vertentiën omtrent, Vergade ringen en bfjeenko m- s t e n, te li ii ii r of t e koop aanbieden van allerlei zaken publieke veilingen en v e r k o o pingen, kortom voor allerlei advertentiën is de „Maas- en Scheldebode" door hare uitbreiding het geschiksteen goedkoopste orgaan. Drie malen ter plaatsing opgegeven wordt slechts tweemaal in rekening ge bracht. Alle Boekhandelaars en Brieven gaarders al smede Heeren Agenten van dit blad nemen iederen werkdag abon nementen en advertentiën aan.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 5