Advertentien Dagmeisje. ZIJ ZIJN GEKOMEN! IAJAAES- Eli "WINTERARTIKELEN. ARTIKELEN VOOR NAJAAR EN WINTER aipup 1 October 1093. Vlaariia^clieStooiloot-Iaatschappij. Plaatselijk Nieuws. Den Bommel. Yan de 15 lotelingen in deze gemeente hebben 4 reden tot vrijstelling en is er een in Noord Amerika. Oude Tonge, 4 October. In deze gemeente zal evenals verleden jaar weer een lijst circuleeren van de commissie, tot wering der bedelarij. Dirksland. In deze gemeente heeft zich een geval van roodvonk voorgedaan met doodelijken afloop, ook vertoont in enkele gezinnen de influenza zich weder. Melissant. Uit de door den Gemeen teraad vastgestelde gemeetebegrooting voor 1894 blijkt dat de ontvangsten zijn geraamd ontvangsten van vroegere dien sten ƒ1115,875, opbrengst van belastingen en heffingen ƒ6812,385, inkomsten juit gemeente-eigendommen enz. ƒ267, ont vangsten van verschillc aden aard/1468,655 en buitengewone ontvangsten 900, ter wijl de uitgaven zijn geraamd, alshuis houdelijk bestuur ƒ1723,50, kosten van werken en inrichtingen tot openbaren dienst bestemd 880, kosten van eigen dommen 157, kosten der plaatselijke belastingen 95, kosten der openbare veiligheid en de brandweer 822, kosten der plaatselijke gezondheidspolitie ƒ50, kosten van Het onderwijs ƒ4195, kosten van het armwezen ƒ700, renten en af lossingen van geldleeningen enz. ƒ865, andere uitgaven 953,05 en onvoorziene uitgaven 122,865. Stellendam. In de laotsgehouden raadsvergadering is vastgesteld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1893 tot een 'bedrag van f2356 en dat van de Hondenbelasting op f56. Burgerlijke Stand. ülark tbericfiten. lierkuieuw*. Posterijen Sommelsdijk, 4 October 1893. M. M. Bij deze bericht ik bet geëerde publiek de ontvangst der nieuwste Voorhanden zijn: STALEN voor KLEEDIMC1 OP HA IT. uitsluitend alles van de firma PEEK CLOPPENBURGf te Rotterdam. Overhemden (in Katoen en Wol,) Boorden, llanchetten, Cle- breide Goederen en Dassen in vele soorten. Lama-, Wollen-, en Zijden C'aehenez enz. enz. Mijn stelregel isSoliede waar tegen den minst mogélijken prijs te leveren. Hopende met veler bezoek en orders vereerd te worden, heb ik de eer te zijn, Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar, WIE? Daar zijn nu eens mooie nieuwe gekomen Jf£KKEIl$, f 4,— en booger. PI LOW BROËHE1, in twee modellen f 2, - en 2,50. DEMI-S AISONÜ, vanaf 7,-. WINTERJASSEN, enz. enz. H ALLES IN KLEINE EN GROOTE MATEN. Ook is er voorhandeneene bijzonder mooie sorteeriug in zwarte en gekleurde AI ONR ROEHEN, TRICOT-TAILLES, BOVENROKKEN, WOLLEN KINDERJURKEN enz. Een ieder wordt een bezoek in deze winkel aanbevolen De gevangenis te Porto-Allegro op Sicilië is van een berucht misdadiger verlost geworden door den dood van Guiseppa Ramus, die 30 jaren geleden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld werd, omdat hij in korten tijd 16 personen vermoord had met het doel hun vleesch tot worst te verwerken. Zaterdagavond ontdekten burgers brand in een steenen gebouwtje, staande aan het einde van een gang, loopende tusschen de panden 92 en 94 aan de Van Speijkstraat en vervolhens achter pand no. 94 om. Dat gebouwtje is voor de helft ingericht ak ververs- en voor de [helft als timmermrrswerkplaats. In de timmermans werkplaats behoorende aan B. Kanij, wonende "Van Speijkstraat no. 33, ontstond de Jbrand, zonder dat Kanij, die te 8 uren zijn werkplaats verliet, of iemand anders de oorzaak daarvan kon nagaan. De spuiten 29 en 23 gaven water. De timmermanswerkplaats,metafgewerkte deuren en ramen gevuld, zoomede de zolder waarop veel hout aanwezig was, brandden nagenoeg uit. Kanij, is voor f1000 verzekerd tegen brand schade. Te 12V21 uur was de brand gebluscht. Op de kusten van eenige eilanden in de nabijheid van Helsingforn zijn vele voorwerpen afkon stig van het Russische oorlogsschip „Rus- ealka" en het lijk van een matrooB aangespoeld. Er waren eenige schepen uitgezonden om de „Russalka op te sporen. Tot nog toe is het onderzoek zonder eenigen uitslag gebleven. Door de politie te Haarlem is in beslag genomen een valsche rijksdaalder met de beeltenis van koning Willem III en bet jaartal 1850. Het onweer dat in den nacht van'Vrijdag op Zaterdag woedde, heeft in de provincie vrij wat schade aangericht. Zoo sloeg de bliksem in bij den tuinder D. Plaizier, onder Bergschenhoek. Het begin van brand werd door de bewoners gebluscht. Te Drachten sloeg de bliksem in de timmer manswoning van Hoekstra, welk een prooi der vlammen werd. De bewoners werden ternauwer nood gered. Te Wateringen werd, evenals te Heerenveen een koe door den bliksem gedood. Onder Leider dorp sloeg de bliksem in een woning, terwijl eenige molens in den omtrek werden getroffen. In de Bergermeer (N. H.) is de bliksem gesla gen in de boerenhofstede, toebehoorende aan den heer Blom te Alkmaar, bewoond door den keer Deijsselhof. De bewoners hadden nauwlijks den tijd om te ontkomen. Huis en have is in de vlammen opgegaan. Te Benschop sloeg de bliksem in een door twee gezinnen bewoond huis. Het huis met al het daarin aanwezige brandde tot den grond af; niets kon gered worden. Woensdagavond heeft een onweder gewoed, zooals het in geen jaren is waargenomen. In Amsterdam had men het gedurende een half uur en een kw artier lang bleef het vlak boven de stad. De ontladingen hadden plaats op geen 300 M. boven den grond en volgden elkaar op soms met een snelheid van 3 en 4 per minuut. Een ontzagwekkend hem Ivuur hulde de stad in blauw-psarschen gloed, die door den bij stroomen neervallenden regen een ontzettend tafreel op leverde alles vluchtte in winkelB, café's en portieken. Op pleinen en breede straten werden de Bchokken in de lucht duidelijk gevoeld en de koetsiers van rijtuigen en trams hadden de grootste moeite, om hun paarden in bedwang te houden. Opmerkelijk mag het heeten, dat op een oogenblik, waarin de atmosfeer genoeg brandbare gassen waren opgehoopt, om de gehoele stad te verdelgen, in Amsterdam met zijn goed geleidende torens, fabriekschoorsteenen en hooge gebouwen niet de minste schade is aangericht. Niet zoo gemakkelijk is men er op het platte land afgekomen. Langs de spoorlijn tusschen de stations Kwadijk en Oosthuizen, zijn drie tele graafpalen, (bij de halte Middelie) door den bliksem getroffen. De palen zijn over de geheele lengte gespleten, terwijl er groote stukken zijn afgeslagen. Te Oosthuizen sloeg de bliksem in het tele graaftoestel van het station. Een gedeelte er van is totaal afgesmolten, zoodat men heden niet kon seinen. De bliksem sloeg in de boerenplaats van K. de Wit te Groeneveld, gem. St. Maarten, welke met den geheelen voorraad graan een prooi dei- vlammen werd. De bewoners hadden veel moeite uit het brandende perceel te komenniets heeft men kunnen redden. Ook Bloeg de bliksem in de boerenplaats van J. Kruier te Schagen zon der brand te veroorzaken, hoewel er groote schade werd aangebracht in de voorkamer. De ichoorsteen, waar de bliksem in sloeg, we d ge heel vernield, benevens veel huisraad. Een raam werd geheel verbrijzeld. De bewoners kwamen met den schrik vrij. In Bussen sloeg de bliksem in de woning van den timmerman S. Het gezin, man, vrouw en drie kinderen, sliep boven. De bliksem sloeg een gat in het dak van ongeveer een meter in het vierkant, schroeide en brak de tafel, drong naar beneden, versplinterde het kozijn, wierp een der slapende kinderen een steen naar het hoofd en dat alles geschiedde, zonder dat een der slapenden wakker werd. Een buurvrouw, die de ravage 's morgens aanschouwde, maakte de bewoners van het huis er het eerst opmerkzaam op, en de man scheen zich toen te herinneren, dat hij 's nachts ook een oogenblikje gemeend had, dat er wat gaande was. Een vergiftige Roomtaart. Naar het Utr. Dgbl. verneemt, zijn in den afgeloopen nacht tien personen, die op een bruiloftspartij te Utrecht van een roomtaart hadden gegeten, daarna zoo ongesteld geworden, dat voor de meesten hunner de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. Gelukkig waren bijna allen heden morgen weder beterende, zoodat er dan ook geen vrees voor ern stige gevolgen schijnt te bestaan. In tus schen heeft men toch gemeend de politie met het gebeurde in kennis te moeten stellen, daar er alle grond is om te ver moeden, dat er eenig vergif in de taart is geweest. Of dit vermoeden juist is, zal uit deskundig onderzoek moeten blijken. Tegen eenige eigenaars van de laag gelegen huizen aan den Schied. Singel zal door de ge- meonte een procedure worden ingesteld tot ont ruiming van den door hen ingenomen grond der gemeente. De agent-majoor van politie D. Fontijn werd op de Schiekade door eenen scheepsgezag- voerder en eenen schepeling mishandeld omdat hij zich met hen tengevolge van hun onhebbelijk gedrag bemoeide. Zij braohten hem verscheiden slagen in het gelaat toe. Beiden werden naar het politie-posthuis aan le Galerij gebracht, waar- zij verklaarden niet geweten te hebben dat Fontijn een politieman was. daar hij als burger gekleed gaat. DE ZAAK DE JONG. Het blijkt, dat de Jong in September 1892 te Haarlem een huis had gehuurd aan den Jansweg Het was, toen hij op het punt stond te huwen met de dochter van den Amsterdamschen loge menthouder K. Hij moet toen ook een nacht in het „Hotel Lion d'or" aan den Kruisweg, te Haar lem, hebben doorgebracht en zou terloops de gelegenheid gevonden hebben om een Hongaar op te lichten. In dienzelfden tijd logeerde nl. in het genoemde logement een advocaat uit Budepest. Deze was op zekeren avond met De Jong uitge gaan, beschonken geworden en merkte den vol genden ochtend, dat al zijn geld verdwenen was, zoodat hij de terugreis niet kon aanvaarden, en eerst geld uit Budepest moest laten komen. De verdenking is bij die gelegenheid echter niet op De Jong gevallen. De huur van het huis aan den Jansweg werd afgezegd, toen De Jong met het voor zijn huwelijksreis ontvangen geld alleen op reis ging. De meening, dat het verdwijnen van juffrouw Schmitz naar aanleiding ter opgaven van den houder van café Thorbecke met groote waar schijnlijkheid kan worden gesteld op den 30n Aug., ondanks de getuigenissen van hen, die haar met De Jong nog den 31 in de buurt van Bussern en Laren meenden to hebben zien wandelen, wordt meer en meer bevestigd. Het is nl. der politie gelukt uit getuigenissen van ver schillende vrouwen van slechte zeden te weten te komen, dat Deong den avond van den 31 n, althans na 9 uur, in Amsterdam is geweest. Hij kwam om streeks dien tijd van het Centraal Station en werd op het Damrak opgewaoht door een vrouw, met wie hij vervolgens e schillenue herbergen heeft bezocht en naar het vuurwerk op den Amstel is gaan kijken. Nudat hij tegen half twee van haar afscheid had genomen, heeft hij, evenals den vori- gen avond, Café Thorbeoko bezocht. Dit uur komt niet geheel n et de meegedeelde opgaven van den houder van Café Thorbecko overeen, volgens wien hij daar dien nacht omstreeks half éen zou zijn gearriveerd. Doch in die late avonduren kan men omtrent den juisten tijd wel wat in het onzekére zijn. Indien De Jong dus al den 31sten inBussem is geweest, wat niet onmogelijk is, want hij kan zich dien dag nog j\, at schuil hebben willen houden en had misschien nog het een en ander in Bussum te redderen, dan kan dat in den middag en den vooravond zijn geweest, maar het feest in het kamp bij Laren kan hij in geen geval hebben meegemaakt. En natuurlijk vervallen nu al de ootmoetingen, klagelijke geluiden enz., die men in den omtrek van dat kamp meende te hebben geconstateerd. Juffrouw Schmitz is het laatst gezien in den Gooischen boer den 30en omstreeks halfzeven. Of haar vei dwijnen moet worden gesteld vóór het aanbieden van het telegram te Bussum om kwart voor achten of daarna, is moeiolijk te zeggen, doch het moet hebben plaats gehad niet ver van Bussum. Opmerkelijk is het, dat naur de broeder van Sara Juett, die zich hier te lande ophoudt, aan een verslaggever van het Handelsblad heeft verklaart, winstbejag niet het motief kan zijn voor het huwe- lijk van de Jong met zijn zuster. Hij heeft nooit anders geld geleend of ontvangen dan 20 pond bij zijn vertrek. Rekent men daarbij de opbrengst van de kleeren, dan zijn de totale baton eenige hon derden guldens, dus niet eens voldoende voor de gemaakte onkosteneen verblijf van eenige maan den (April tot halfJuni) in Engeland, de huwelijks voltrekking en do drie weken der huwelijksreis. Evenzoo zal de boedel van juffrouw Schmitz, dien hij zich toeeigende, wel niet verder gestrekt hebben dan om hun gezamelijke verteringen goed te majjen, waaronder het uitstapje naar Londen. In geen geval kan de vrees om van de opbrengt van haar boedeltje, met haar goedvinden, rekening en verantwoording te doen, een motief worden ge acht om haar te vermoorden. De Jong was handig genoeg om haar, zoo noodig, met een kluitje in het riet te sturen. De Jong moet, wanneer hij moorden heeft be dreven, daarbij dus door iets anders gedreven zijn dan winstbejag, hoe handig hij anders als oplichter ook moge zijn geweest. Yan belang is het daarom, dat de geneesheer, onder wiens behandeling De Jong dezer dagen in de gevangenis is geweest, sporen bij hem meent te hebben ontdekt van sexueele manie, die wellicht nu en dan in wreedh eid en moordlust kan overga m Zoo moet ook onlangs een vrouw die als getuige gehoord werd, omdat hij haar te A rnhem kleeren van Sara Juett had verkocht, op een toespeling, dat zij elkaar vroeger nader kenden, hebben gezegd, dat de Jong, haar eens in een vlaag van woedde had willen worgen. Door eene landbouwersfamilie, woonachtig onder de gemeente Rozendaal, wordt thans met zekerheid verhaald, dat De Jong en zijne vrouw, tijdens de heete dagen in Juli, gezien zijn in het heideveld en dat nabij eene boschrijke plaats, waar men wel honderd lijken zou kunnen verstoppen, zonder graven, wegens de hooge heide aldaar. Men heeft hem drie maal gezien. Den eersten dag met zijne vrouw. Hij droeg een hoogen hoed, dub belen vestketting en witte das. De twee daaropvolgende dagen zag men hem op die afgelegene plaats andermaal, doch toen alleen en dragende zijne schoe nen op den rug. Een der mannen, toe gerust met zijn werktuig, heeft hem ge volgd, doch De Jong, telkens omziende, heeft het op een loopen gezet. De beide dagen dat hij alleen kwam, toonde hij zich zeer onrustig. Het photografisch portret van De Jong en zijne vrouw, een der mannen voorge houden, werd terstond en beslist her kend. Yan deze bevindiug werd heden bij de politie te Arnhem kennis gegeven. „Arnh. Ct." Sommelsdijk, 4 October. Naar de met 1 December aanstaande, vaceerende betrekking van Gemeente-veldwachter, hebben zich 72 sollicitanten aangemeld. Aan de openbare lagere School alhier, wordt tengevolge het door den heer L. Hamming, aangevraagd eervol ontslag, wegens benoeming te Oude Bildzijl, een onderwijzer gevraagd, op eene jaarwedde van f 550. Hoewel de prijs der aardappelen gering is worden er toch vele verkocht en ge leverd. Een Commissionair in deze ge meente ontving er in de verloopen week niet minder dan 5454 mud. Ooltgensplaat. Door den Heer R. Breeman alhier werd in April van dit jaar aardappelzaad gezaaid, waarvan de jonge planten, een kleine veertig stuks, omstreeks half Juni werden verpoot. Deze week werden die planten gerooid, waarbij bleek, dat de opbrengst zeer hoog was. Iedere plant gaf van 80100 jonge poters, waarvan een goede 40 flinke legpoters. Bovendien werd nog een halve vijfkop flinke eetaardappelen ver kregen. Daar de verbouwing van het raadhuis geëindigd is wordt de secretarie weer daarheen overgebracht. Dinsdagmorgen had het jongetje A. Bouwman die blindemannetje liep spelen het ongeluk in de Kerkgracht te vallen. Daar de kleine reeds in zinkende staat verkeerde, was men genoodzaakt om ook een frisch bad te nemen, om zoo de kleine van een anders gewissen dood te redden. Openbare vergadering van den Gemeen teraad van 28 September. Yoorzitter de Heer J. Zaaijer Pz. Tegenwoordig alle leden behalve de Heer J. Schilperoort. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna wordt gelezen eene missive van Heeren Gedeputeerde Staten waarbij machtiging wordt verleend tot onder- handsche verhuring van aan het alge meen Armbestuur toebehoorende tuinen. 2e. "Wordt nader behandeld het in de vorige vergadering aangehouden adres van het bestuur der vereeniging Land- bouw-onderwijs te Middelharnis inhou dende een verzoek om subsidie. Met meerderheid van stemmen wordt besloten een subsidie te verleenen van 10 en wel voor 1894, onder voorwaarde evenwel dat een of meer jongens uit deze gemeente aan het onderwijs deelnemen. 3e. Wordt vastgesteld een adres aan H. M. de Koningin-Weduwe-Regentes om een bui tengewoon subsidie ten bedrage van 800 in de kosten van het lager onderwijs voor 1894. 4e. Wordt besloten aan den gemeente-veldwachter C. Struik eene gratificatie te verleenen van 50. 5e. Eindelijk wordt de gemeentebegrooting voor j 1894 vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 10563,415. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. IHlddelharnls, 21 27 September. GeborenHendrik, z. van Johannis Jordaan en Maatje Yan der Slik. Overleden: Franeijntje Langbroek, 13 m. Stad a/'t Haringvliet, 24 September. Overleden: Maria Imanda, 4 j. 3 m. 27 d.; d. van de weduwe Jacob Leendert Brabar Lz. Den Bommel, 27 September. Geboren: Arie, z. van Anthonie De Wit en Dingena Huijer. Oude Tonge, 27 September. Overleden: Mattheus De Korte, jm. 13 m. Brielle 2 Oct. Boter 0,655 Eieren a f 5,50 a f 0,per 100 stuk. Rotterdam, 2 Oct. binnenlandsche Granen. Tarwe. Jarige was redelijk aangevoerd en vond tot onveranderde prijzen genegen kooplust. Per heet. f4,75 af 6,40 extra puike nog daarboven en per 100 kilo 7,50 a 7,80 Roode wordt niet meer getoond. Roggeme beste f 4,25 af 5,mindere f Gerst. Winter f 3,75totf 4,75 per heet. 100 kilo van f7,tot f 7,80 Zomer, f3,75 tot f4,50 en per 100 kilo van f tot f Chevalier, per heet. f4,75 tot f 5,30 en per 100 kilo f 10 a f8. Haver goed prijshoudend en verkocht van f 2, - 4~ paardeboonen f 5,50 tot f 6, bruine boonen f 7,50 tot f 8,50 Witte boonen f 9,a 9,75 blauwe erwten. Kooksoorfc f 7,af 8,25 niet Zeeuwsche Ajuin de aanvoer was heden c. a. 0 HL., waarvanweinigmarktgoed. KOOLZAAD 9,a f 9.20 Kanarizaad f 7,50 a 8,50 Rotterdam 2 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, veulens, ezels, 105 vette runderen magere dito, 67 vette kalveren 0 nuchteren kalveren 1521 schapen of lammeren, 509 varkens biggen bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 68 ets, 2de qual.|58 3de qual54 ets.; kal veren lste qual. 84 ets. 2de qual. 70 ct. a c schapen 1 qual. 50cts., 2de qual. 45 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens lequal. 25, ac.,2e qual, 24, cz 3 qual 23 c. licht soort 22 a 23 per l/i kilo a c koeien f kalikoeien f per kilo melkgraskalveren f Stieren vaerzen f alles mager vee Predikbeurten op Zondag 8 Oct. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. nm. en 's avond dhr. Eger van 's Gravenhage. Stad aan het Haringvliet, vm. en 's avonds leeskerk. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskei k. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's vond. leeskerk. Stellendam, vm. on nm. leeskerk. Ouddorp, Voormiddag 9'A, en's avonds 5'/, ure leeskerk. De derde Zondag van iedere maand Bidstond voor Kerk en Sehool. Zuidland, vm. en nm. ds. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Yoorm. en 'sav. Ds. K. W. Róssing GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland' Voorm 9 uur, Nam. 2 aur, Av. 6 uur ds. Mackenzie. 8fed. Herv. Kerk. Beroepen: TeHarlingon, ds. Oldeman, te Naar- den. Te Leeuwen, ds. Meerburg, te Vreeswijk. Te Monster, ds. Klomp, te Lunteren. Te Blok land, ds. Limburgh, te Uithoorn. Te Kornwerd, ds. Torenbeek, te Marken. Te Leeuwen en Puyl- lijk (classis Nijmegen), ds. Meerburg, te Vrees wijk. Te Cats, dhr. Wartena, cand. AangenomenNaar Opperdoes, door dhr. Salm, cand. te Kampen. Naar Acquoy, door ds. Veon, te Bilt. Naar Velzen, door ds. Loggers, te West- kapel Ie. Bedankt: Voor Sprang, door ds. Jonkers, te Buitenpost. Voor Terhorae, door ds. Steenbeek, te Wijnjeterp c. a. Voor Hasselt, doords. Kuyl- man Jr., te Bunnik. Voor Tjamsweer, door ds. Melle, te Renswoude. Voor Steenderen, doords. Rutgers, te Koudum. Voor Blij a (Eerweradeel), door ds. Bongo, te Woltersum. Voor Katwijk aan den Rijn, door ds. Tap, te Gameren. Voor Hom- merts enJutrijp, door ds. van Limburgh, te Uithoorn. Cleref. Herken. Drietal: Te Vreeswijk: ds. van Wijngaarden' te Monnikendamds. van der Vegt, te Heerde en ds Koffijberg te Barneveld. BeroepenTe Rotterdam, ds. Landwehr, te Sneek. Te Bussum, dhr. van Setten, cand. te Amsterdam. Te Nieuwdorp (gem. 's Heor Arends- kerke), ds. [Gideonse, te Broek op Langendijk. Aangenomen: Naar Oude Wetering c. a., door ds. Brouwer, te Naaldwijk B. Bedankt: Voor Schiedam B., doords. Sluvter, te Heeg. Lijst ran brieven geadresseerd aan onbekenden over de le helft de rmaand Sept. Yan Stad aan 't Haringvliet: J. A. Sminfe, Schoonhoven. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorieerende, hulpkantoren werd gedurende jde maand September Ingelegd f 3021.42Terugbetaald! 2788.25; Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer "319. GEMAAKTE KLEEDINGSTUKKEN, Gevraagd om dadelijk in dienst te treden een Zij die met de wasch eenigzins bekend zijn genieten de voorkeur. Adres motto „dagmeisje" Bureau van dit blad. Dan moet men eens gaan kijken bij E. S>. HMGEIi op den Oost- dijk te Sonunelsdjjk. RIJKSVEER. Hellevoetsluïs op Overflakkee en Go ederecde WINTERDIENST Van Stellendam naar Middelharnis en Helleroetsluis vm. 6 uur (5,40) en nm. 1 uur (12,40). Van Middelharnis naar Hellevoetsluis vm. 7,15 uur, (6,55) 10 uur (9,40) en nm 2 uur (1,40. Gedurende October nm 3 uur (2,40) Van Hellevoetsluis naar Middelharnis vm. 8,30 uur (8,10) en nm. 2,45 uur (2,25) Gedurende October nm 3,45 (3,25) Van Hellevoetsluis direct naar Stellendam vm 10,45 uur (10,25) Van Middelharnis naar Stellendam nm. 3,15 uur (2,55) gedurene October 4,15 (3,55) De Ingeneur van den Waterstaat F. L 0RTT. Stoomboot VOORUITGANG, Van Stellendam naar Rotterdam, van Stellendam Maandag en Dinsdag voorm. 5 uur Overige dagen 6,30 uur. Van Hellevoetsluis naar Rotterdam Maand: g en Dinsdag vm. 5,45 ure. Overige dagen 7,15 Van Nieuwesluis naar Rotterdam, Maandag en Dinsdag vm. 6,30 ure. Overige dagen 8. Van Rotterdam naar Stellendam, dagelijks nm. 1,45 uur. Amsterdamsehe tijd Des Zondags en de le donderdag van iedere maand en beide Kerstdagen geen dienst. Stoomboot Ml DOEI.II ARMS. Yan Middelharnis Maandag en Dinsdag vm. 5.nnr Overige dagen vm. 6,30 Van Rotterdam Dagelijks nm. 2,— uur Geen dienst des ZONDAGS en de laatste Donderdag iedere maand en Maandag 25 December. Stoomboot ONDERNEMING. Van Rotterdam op Middelharnis. Van Rotterdam dagl. vm. 8,15 u. Van Middelharnisdagl. nm. 1,30 uur. Geen dienst des zondags en donderdag 19 Oot. SPOORDIENST HELLEVOETSLUIS. Dagelijksehe dienst van VLAARDINGEN naar HELLEVOETSLUIS en tusschenliggende plaatsen vice-versa, per stoomboot „Viaardingen III." Aangevangen 1 Oct. 1893. Force majeure voorbehouden. Van VLAARDINGEN: na aankomst der treinen. Greenwichtijd. Locale tijd. vm. 5.46 8.06 uur. 11.43 12.03 nm. 6.56 7.16 Aanlegplaats nabij het Station. Van HELLEVOETSLUIS Greenwichtijd. vm. 7.32 nm. 3.30 8.50 Locale tijd. 7.52 uur. 3.50 9.10 Aankomst te Nieuwesluis ongeveer 30 min. na het vertrek uit Vlaardingen en 45 min. na het vertrek uit Hellevoetsluis. SPOORWEGKAARTJES uitsluitend voor Rotterdam, 'sGravenhage, Amsterdam Den Helder, Maassluis en Hoek van Holland zijn by den Conducteur der boot verkrijgbaar. Voor Militairen alleen voor Amsterdam en Den Helder. Retourbiljetten doorloopend geldig. GOEDERENVERVOER zoo billijk mogeljjk Geen aanteekengelden. Nadere inlichtingen geven de Agenten: H. P. v. d. MADE, Hellevoetsluis; C. LENSVELD, Nieuwesluis; B. KBRUIK, Nieuwenhoorn en de Directie te Vlaar dingen DE DIRECTEUR. SnelpersdrukW. Boekhoven,Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 6