iSStOOÉOOtl de volleüise werken van JACOB CATS. Advertentien. SCHOUW w. BOEKHOVEN, fl SOMIf ELS DIJK, SE kbachtigsts Openbare Vrijwillige HELLEVOETSLUIS, Overflakkee Goede:eede, YOOELOOPTGE-WÏNTËRDIENST, C. N. VONK 50 cent Tijdschrift voor Praaie PERKAKNTPAPIEÏ! De Dichtwerken van JACOB CATS Plaatselijk Xieuws Sommelsdijk, 13 September. De Heer L. Hamming, onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, is als zoodanig benoemd te Oudebildtzijl. Stad aan 't Haringvliet, 13 Sept. Als een bjjzonderheid kan worden gemeld dat den Heer W. van Ettinger binnen weinige dagen peren zal plukken volslagen groot voor de tweede maal van den zelfden boom. Een kastanjeboom op den achter- dijk ter hoogte, van den smid R. Paulese staat voor de tweede, keer van 't jaar in den bloei. Ooltgensplaat. De j.l. Zondag gehou- dene Unie collecte bracht in de Vrije Kerk alhier op, de som van f 6,80 en in de Geref. Kerk de som van f 4,05. Te zamen f 10,85. Naar men met zeker heid verneemt is door den correspondent der Unie aanzoek tot het houden eener collecte in de Ned. Herv. Kerk gedaan. Herkingen. De levering van ruim 14000 Ko. Thomasphosphaat en 6000 Ko. Superphosphaat is gegund aan den heer C. Vis te Dirksland, de Thomas- phophaat voor f 2.55 en de Superphos phaat voor ƒ3.50 de 100 Kilo. Goedereede, 5 Sept. Herbenoemd als Wethouder de heer C. A. Vogel. Ouddorp. In de Raadsvergadering van 5 Sept. jl. zijn tot Wethouders herkozen de heeren: K. Lodder en J. Voogd, de laatste bij herstemming. Burgerlijke Stand. eïï Muizeiiverde iger, in bus- lierk nieuws. Marktberichten. Verkooptngen. VIssclieiij. in den polder Dirksland Dinsdag- 3 Oclober 1893. De ondergeteekenden maken bekend, dat zij Burg'eineestet' en Wctho ders van Ooltgensplaat ter verantwoording zul len roepen bij den Rechter, naar aanleiding daarvan, dat deze de omheining yan het hun ondergetee kenden in eigendom toekomend per ceel aan de Sluische haven waarvan de titels van eigendom in hun bezit zijn) door de politie hebben doen wegbreken. Onder deze omstandig heden zij een elk gewaarschuwd, ter voorkoming van nadeel, de ge meente Ooltgensplaat niet te erkennen als eigenares van bovenbedoeld per ceel grond. A. v. d. TOL. L. v. PROOIJEN. OoltgensplaatSept. 1893. ten overstaan van No taris J. C. VAN BER GEIJK te Middelharnis op Donderdag SI September 1893, voorm. SO Hill*, ter herberge van A. B. PAULUSSEN aldaar; om contant geld Eene groote partij manufacturen, bestaande in Kaaien. Kevers. Knkskins. Flanellen, On dergoederenJaehf ves ten, MutsenKassen. Mu loenen sto ff'en. Med de- bont, Tricots, een fraaie col lect e Kekens, Gordijnen enz. enz. Te bezichtigen 19 en 20 Sept. 1893. aanvangende 15 Sept. I8®3. °>rdrijver, A Men Ratten Vliegen- en Muskieten- voor Woon- eu Slaapkamers, 25 Cl. bange aan de lampen ot aan de zolde ring van 2 tot 4 stuks, naar gelang dei- grootte van het vertrek, in Woon-, Slaap-, Provisiekamer, Keuken, enz. Voor Paar den- en Koestallen van 6 tot 12 Verdrijvers. Voorbehoedmiddelen tegen besmettelijke ziekten. Witte de Wilhstraat48, Bt O TT BZ K KA M. C. HOS if dat is spotgoedkoop ANKER-PAIN-EXPELIER Handwerken. den inmaak, xijü aardig en vermakelijk, g'eetig' en leerrijk. Voor den spotprijs van 10 Cent per aflevering geïltusteerd met 200 fraaie platen. Dit moet Zondag gebeurd zijn altijd volgens den jongen zelf, die van een en ander verhaal deed aan den stationchef in Utrecht. Deze gaf het ge val aan bij de politie, die na onderzoek van het zaakje alleen deze ééne bijzon derheid waar bevond, dat de knaap te Arnhem woonde. De rest bleek verzonnen, van A tot Z. Door de zorgen der Utrechtsche politie werd de vader van den knaap, de keer J. P. te Arnhem, in kennis gesteld met het feif, dat zijn romanziek zoontje zich op het oogenblik te Utrecht ophield. De heer A. van Hoboken van Rhoon en Pendrecht (protestant) heeft aan de R. K. gemeente te Roon kosteloos ten gebruike afgestaan het kasteel behoorende tot de heerlijkheid, om dat te gebruiken als noodkerk zoolang de bouw van een nieuwe kerk voor die gemeente duurt. Sedert geruimen tijd werden bij het regiment grenadiers en jagers, ten nadeele der onderofficieren, goederen ont vreemd, als schako's, koppels, bottines enz., zonder dat het mocht gelukken den dader of daders op het spoor te komen. Het liep zoo ver, dat een onderofficier der grenadiers, die zijn buiten model-scha'-o miste, een nieuwe kocht en dat ook deze den volgenden dag weer verdwenen was. Jl. Zondag misten weder een paar onder officieren schako en koppel, en een nauwkeurig door hen ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat zekere tamboer S. met zoodanige voorwerpen te koop had geloopen. Deze tamboer is nu voort vluchtig en wordt als vermoedelijke dader der diefstallen opgespoord. „Vad." Boschwachter. Hebt ge niet gezien, dat vrouw Sepp en hare kinderen weder tegen het verbod in, hout gesprok keld hebben; waarvoor hebt ge dan twee oogen in het hoofd? Knecht. Om bij arme lui er een te kunnen toedoen. Op de Nieuwmarkt te Amsterdam stapte een heer, een sigaar rookende, in een rijtuig. Spoedig viel hij in een vasten sluimer, waaruit de koetsier hem op de Prins Hendrikkade, waar hij moest uit stappen, wekte. De koetsier, misschien een goed drink geld ontvangen hebbende, reed haastig terug om nog even in de Barendsstraat van de vermoeienissen uit te rusten. Terwijl hij daar op zijn gemak in een koffiehuis zat, werd hij opgeschrikt door het geroep: „Baas, je rijtuig staat in brand." De koetsier ijlt naar buiten, trekt het paard en rijtuig de straat uit en op den nabijzijnden dijk. Het vuur, dat in de kussens smeulde, werd door den wind nog meer aangewakkerd, zoo dat spoedig de vlam naar buiten sloeg. Eerst na veel moeite slaagde men er in met eenige emmers water het vuur te doven. Het rijtuig viel echter verkoold in elkaar. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, brak er brand uit in eenige kisten, die nende tot verzending van spiegelruiten, en staande op een open terrein grenzen de tegen het viaduct der Staatsspoorwegen op de Schie. Spuit 17 was het eerst op het terrein aanwezig en gaf spoedig wa ter, deze spuit werd gevolgd door de spuiten 16, 9, 10 en 8, welke echter geen water behoefden te geven. DE SOCIALISTEN TE ROERMOND Uit Roermond schrijft men ons van Zondag Omstreeks twaalf uur, het tijdstip waarop enkele sprekers der socialisten en hunne geestverwanten in Roermond zou den aankomen, om daar eene protest meeting te beleggen, naar aanleiding van het gebeurde met ds. Bax en Vliegen, toen zij op 29 Juli in Roermond kwa men om als sprekers op te treden voor de socialistische spoorweg-vereeniging „Steeds Voorwaarts," was het Stations plein stampvol met nieuwsgierigen. Toen eindelijk de trein aangekomen was, en de socialistische sprekers met hunne vrienden het stationsgebouw uit kwamen, ontstond er een oogenblik eenig gedrang, maar van vijandelijkheden was geen spoor te merken. Onder geleide van een groote menigte, en gezang van „Leven de socialen" trok men nu naar het vergaderlokaal, dat buiten de eigen- lëke stad is gelegen, namelijk aan het einde der voorstad Sint Jacob, waar de politie tamelijk sterk vertegenwoordigd was. De zaal was flink bezet, waaronder veel personen van buiten de stad. De vergadering werd geopend met een woord van dank aan de aanwezigen voor de trouwe en drukke opkomst der protest meeting, nogmaals gewezen op de onheb belijke behandeling die ds. Bax en Vliegen de vorige maal hier hadden ondervonden en dat wel door ophitsing van anderen, die zelf niet durfden, maar door wat geld eenige arbeiders hadden omgekocht, arbeiders, die in plaats van door zich met de socialisten die strijden voor gelijkheid en vrijheid, te vereenigen, zich door wat geld laten omkoopen om de kapitalisten te dienen. Het woord werd gevoerd door de heeren Van Kol en Vliegen. Daarna stelde een der aanwezigen een motie van afkeuring voor tegen de door ds. Bax en Vliegen ondervonden behan deling. Nadat deze motie onder luide toejuichingen was aangenomen, werd den aanwezigen verzocht het „Vrijheidslied" aan te heffen en daarna ordelijk de vergadering te verlaten en de sprekers en hunne vrienden weg te brengen naar het station. Ook op den terugtocht bleef alles kalm. Maatregelen waren genomen om de orde desnoods met geweld te kun nen handhaven. Toen de socialistische sprekers aan het station waren aangekomen, verstrooide de al meer en meer in grootte toegeno men menigte zich binnen enkele minu ten, om te gaan kijken naar de wielrijders, die doorkwamen in verband met den wegwedstrijd Nijmegen en Maastricht. Buiten verwachting is deze protest meeting dus zonder eenige ongeregeldheid afgeloopen, want na het vertrek der so cialisten kreeg de stad weder haar gewoon kalm aanzien. „Amst." In deze Gemeente hebben zich 54 jongelingen voor de vrijwillige oefening in den wapenhandel aangemeld. Dinsdagmorgen kwam de landbouwer J. V. wonende te M. naar deze Gemeente met een paard, bespannen voor een karos, aanrijdentoen hij halverwege den kladstaartschen weg was gekomen, viel zijn paard plotseling neer met het gevolg dat het kort daarna stierf. Middelharnis. Voor de vrijwillige oefening in den wapenhandel hebben zich 32 personen in deze gemeente aangegeven. Door het bedanken van de Heer Oranje is in diens plaats benoemd tot ouderling in de Geref. Kerk alhier de Heer A. Vroegindeweij D. Az. "Wij vernemen, dat ds. Weijenberg, predikant bij de Geref. gemeente alhier, die sedert geruimen tijd ongesteld was, pensioen heeft verkregen en binnenkort onze gemeente gaat verlaten. In plaats 'van te kunnen verkoopeu moest gisterenavond alhier een biggen- koopman met zijne waar door de politie worden opgeborgen. Dirksland. Hedenmorgen sloeg een paard bespannen voor een kap wagen, en toebehoorende aan de Wed. L. Both alhier ophol. In woeste vaart kwam het dier met een stuk burry achter zich het dorp doorrennen totdat het staan bleef voor het stal. De wagen werd latei- in 'tdorp gebracht. Het schijnt zeker tot de kunst van 't wielrijden te behooren, om zich in een sloot te sturen. Onze lezers zullen nog wel herinneren van het onlangs voorge vallene aan 't Kortenweegje alhier. Dins dag wilde K. G. uit Sommelsdijk, die met nog een wielrijder naar hier kwam, voor deze niet onder doen, en reed men zegt door 't uitwijken de sloot in. Bij Kon. besluit d.d. 23 Mei jl. is besloten ten behoeve der gemeente-uit watering van Dirksland voor Suikerpeen- schepen in deze haven een havengeld te eischen van 15'Cent per M3. Stellendam, 5 Sept. Tot Wethouder werd herkozen de heer D. Zaaijer. Sommelsdijk, 17 31 Augustus. Overleden: J mnetje Visser, 3 m., d. van Jacob Visser en Hendrika Catharina van den Bos. Middelharnis, 31 Aug. 6 Sept. Geboren: Adrianus, z. van Adrianus Jonge- jan en Jannetje do Koning; Jeunoke, d. van J. C. van Bergeijk en A. M. van Buuren. Overleden: Antje van der Sluijs, 9 j., d. van Adam van der Sluijs en Keeltje Van Gelder. $ta<l aan 't Haringvliet, 3 Sept. Geboren: Teuntje, d. van Leendert van Dijk en Johanna Huizer. Den Bommel, 6 September. GeborenJohannes, z. van "W. do Graaff en E. J. Komijn; Kaatje, d. van P. Huijer en S. Hobbel. Nieuwe Tonge, Augustus. GeborenDiugena, d. van Simon Hoogstraatje en Sietje Kievit; Maartjo, d. van Willem Don kersloot en Arendje Willemina Hollaar; Laurina, d. van Abraham van Eesteren en Maria Cornelia van Eek; Paulus, z. van Joost Nagtegaal en Maartje Kaslander. Overleden: Teunit Hoogmoed, 20 d.; Gerliarda van der Vlugt, 18 m.; Johannes Grootenboer, 7 w. Dirksland. Geboron: Josiena, d. van Jacob de Geus en Johanna de Vos. Overleden: Jacoba van Vossem, 73 j., echtg. van "Willem van dor Groef; Jozina van der Linde, 22 j. 0 als nieuw gebonden of inge naaid, ter Boekbinderij van Predikbeurten op Zondag 11 Sept. GEREFORMEERDE KERKER. Middelharnis, vm. nm. en 's avond dhr. Raams- donk, Theol. cand. Stad aan het Haringvliet, vm. nm- en 's avonds leesk. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskeik. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's vondg leeskerk. Stellendam, vm. en 's avond ds. Koopmans. Ouddorp, Voormiddag 91/., nm. 3'/.. en's avonds 6 ure dhr. v. d. Valk van Vlaardingen. De derde Zon dag van iedere maand Bidstond voor Kerk en School. Zuidland, vm. en nm. ds. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. "W. Róssing. GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland' Voorm 9 uur, Nam. 2 our, Av. 6 uur ds. Mackenzie. Ned. Herv. Herb. Beroepen: Te Baarland, ds. Timmermans Paquij, te Hooger Smilde. Te Drogeham (toez.), ds Steenbeek, te "Wijnjeterp en Duurswoude. Te Acquoy (ol. Zalt-Bommel), ds. van Veen,emer. pred. te De Bildt. Te Vlaardingen, ds. Apeldoorn, te Tzum. Te Hasselt, ds. Kuylman Jr., te Bun- nik. Te Katwijk aan den Rijn, ds. Tap, to Ga meren. Te Steenderen, ds. Rutgers, teKoudum. Te Daarle, ds. de Leeuw, te "Wilsum. Te Hom merts en Jutrijp, ds. van Limburgh, te Uithoorn. Aangenomen: Naar Laren, door ds. Rooze- meijer, te Lathum. Naar Zeddam (Geld.), door ds. van Gesselaar, te Ingen. Naar Beek c. a., door ds. Brouwer, gepens. O, I. pred. Bedankt: Vooi Voorthuizen, door ds.Wensinck, te Nijkerk (Geld.) Voor Schoonhoven, loor ds. Geselschap "W.Jz., te Berkel. Voor Aalten, door ds. van Druten, te Rijnsburg. Voor "Waarder, door ds. "Warmolts, te 's Graveland. Voor Rassen, door ds. Kuylman Jr., te Bunnib. Voor Hinther en Heeswijk, door ds. Buchli Fest, te Hillegom. Voor Lobith c.a., door A. Wuïider, teNoordgouwe. Gerei. Kerken. Beroepen: Te Nieuwendam, ds. Petersen, te Mildam. Te "Wcsterschelling c.a., ds. HaniaPz., te Oos terbierum. Te Monnikendam, Nieborg, te Exmorra. Te Leek, dhr. "Woldinga, oand. te Middeistum Aangenomen: Naar de Holl. Chr. Ger. Gem. te Roseland (N.-Amerika), ds. Robbert, te Lutten aan de Demesvaart. Bedankt: Voor "Woerden door ds. Keulemans, te Zierikzee. Voor "Waddingsveen, door ds. de Jong, te Schoonhoven. Brielle 11 Sept. Boter 0,65 Eieren a f 4,a f 0,per 100 stuk Rotterdam, 11 Sept. binnenlandsche Granen. De redelijke aanvoer ruimde heden tot onveranderde prijzen vrij wel op. Tarwe. Jarige was redelijk aangevoerd en vond tot onveranderde prijzen genegen kooplust. Per heet. f 4,75 af 6,50 extra puike nog daarboven en per 100 kilo 7, a 7,75 Roode wordt niet meer getoond. Rogge me beste f 4,25 af 5,mindere f GersL "Winter f 3,7 5tot f4,75 per heet. 100 kilo van f 6,75 tot f 7,60. Zomer, f3,75 tot f4,40 en per 100 kilo van f 6,75 tot 17,25. Chevalier, per heet. f4,75 tot f 5.40 en per 100 kilo f 7,60 a f 8. Haver goed prijshoudend en verkocht van f2,-»- f 4, paardeboonen f 5,50 tot f 5,75 bruine boonen f 7,tot f 8,25 Witte boonen f 0,a 0, blauwe erwten. Kooksoort f 6,50 a f 7,75 niet Zeeuwsclie Aiuin de aanvoer was heden c. a. 0 HL., waar van weinigmarktgoed. KOOLZAAD 1 8,75 a f 9. Kanarizaad f 6,50 a 7,50. Rotterdam 11 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, veulens,ezels, 115 vette runderen magere dito, 63 vette kalveren 0 nuchteren kalveren 874 schapen of lammeren, 475 varkens biggen, 1 bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 70 ets, 2de qual. 64 ets., 3de qual 58 ets.; kal veren lstequal. 0,ets. 2de qual. 85 ct. 75 ct schapen 1 qual. 55cts., 2de qual. 50 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens le qual. 23,5 ac., 2e qual, 22,5 c2 3 qual 21.5 c. licht soort 22 a 23 per '/2 kilo a c koeien f kalikoeien f por kilo melkgraskalveren f Stieren vaerzen f alles mager vee Het tegenover Notaris van Bergeijk ge veilde huis en erf staande in de'schoolstraat en in eigendom toebehoorende aan Mej. de Wed. L. Boudeling is ingezet door D. Joppe Cz. voor f1810. De Bakkerij en Arbeiderswoningen tegenover Notaris Ms. A. J. C. van Weel hebben bij afslag opgebracht: Bakkerij afgemijnd door T. J. Knoop voor f1300, 4 arbeiderswoningen afge mijnd door H. Rosmole voor f1001, Middelharnis, alhier binnen gekomen: Onbestendigh. Sch. B. Dubbelt met 97 ton. over de wateringen, toedrachten, dijk- en wegslooten, zijlen enz. op Belanghebbenden worden herinnerd alles behoorlijk in orde te brengen, op verbeurte der boeten bij de keur van den polder bepaald. Dirlcsland7 September 1893. Het bestuur van den polder Dirksland De Tijd. SecretarisDe Voorzitter F. O. VERVOORN. J. ROODZANT Kz. Tiuoorfto, Van Stellendam naar Middelharnis en Hellevoetsluis. V.m. 5.30 uur en n.m. 2.10 uur. Van Middelharnis naar Hellevoetsluis. V.m. 6.45 uur, 10 uur en n.m. 3.10 uur- Van Hellevoetsluis naar Middelharnis. V.m. 8.35 uur, 10.45 uur en n.m. 4.45 uur. Van Middelharnis naar Stellendam. V.m. 11.15 uur en n.m. 5.15 uur. "eest alle blessuren sen a 25 ct. Hulsbalsum, ge„ direct, per doos 35 et. Ruwe Carbol per kruik 35 ct. Oreolin Oarbolpoeder, goedkoopste en beste ontsmettingsmiddel voor privaat, goot, stal enz., een handvol gestrooid of op gelost in water en de ontsmetting heeft dadelijk plaats, 50 ct. per kilo. Oreolin Carbolblokken, luchtzuiverend voor zieken-, woon- en slaapkamer, on- middelijke stankverdrijver voor privaat, urinoir, enz., zindelijk doordien men ze slechts behoeft neder te leggen, prijs 25 ct. per stuk. Ontsmettingssteenen om in den zak te dragen, onmisbaar voor Doctoren en ieder die gelaat en handen zuiveren wil en zich voor besmetting wil vrijwaren, prijs 10 ct. per stuk. Verkrijgbaar bij de Agenten van de Chemische en Technische Fabriek De diensten zijn in aansluiting met de booten, van Hellevoetsluis naar Vlaardingen en Rotterdam en omgekeerd. Goedgekeurd door den Ingenieur van den Waterstaat te Brielle. Be aannemers voor een middel, dat roeds vele dui zenden personen, die lange jaren door smartelijk Rlieumatisme geplaagd werden, hulp en genezing gebracht heeft. Meestal zijn enkele inwrijvingen met (50 C., 75 c. en f 1.25 de flesch) voldoende, om de hevigste pijnen van Jicht, Rheumatiek enz. te doen ophou den. Een huismiddel, dat beter werkt, dat gemakkelijker aan te wenden is dan de ANKER- PAIN -EXPELLEE, is niet denkbaar; daarom is het ook in de meeste huisgezinnen en op tal van in schepen aller natiën steeds voorhan den. Verkrijgbaar bij de meeste Apo thekers en drogisten. Alleen echt met „Anker? F. AD. RICHTER Cie H Rotterdam. Te Middelharnis bij A. -TEEPE. DEGELIJK 37e Jaargang. DOELMATIG f 1. GOEDKOOP per 6 Nrs Alom gewaardeerd is het Dames- Modetijdschrift Duizende teekeningen van Dames- Modes en Handwerken. Velesnijpa- tronen. Bij ieder No. een kosteloos Bijblad, bevattende Modekroniek Feuilleton en Varia. Per 6 Ni-s f 1.00; portvrij f 1.25 Met 6 ge Meurde platen 1.50; „1-75 Met ^geknipte patronen,, 1.50; „1.75 f0.50 per Kwartaal. Uitgave Gebr. BELINFANTE 's-Graveniiage. voor ruim voorhanden bij W. BOEKHOVEN, - Sommelsdijk.j stellen wij tijdelijk eene inteekening open op Deze zelfde uitgave kostte vroeger f 85.3© en -thans tijdelijk slechts f5. of in 50 afl, a 4© cent. Het geldt hier eene opruiming van een klein getal Exemplaren eener fraai uitgevoerde uitgave van JACOB CATS werken, zooals zelden voorkomt. Die nu in het bezit wil zijn van de verntaerde dichtwerken van JACOB CATS, onzen volksdichten hij utncmendlicid, in een keurige, degelijke en kloeke uitgave, 2 folio deelen met karakteristieke platen, drale niet daarop in te teekenen. Voor dezen geringen prijs zal men zich nooit meer eene zoo fraaie uitgave, zoo goedkoop, van de altijd amu sante en leex-rijke dichtwerken van JACtIB CAATS kunnen aanschaffen. De le Aflevering is alom te ontbieden en is de inteekening bij alle soliede Boekhandelaren opengesteld. Prospectus gratis verkrijgbaar bij de uitgevers kebr. E. A SI. C3©HEN te Mjjmcgen en te Arnhem.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 3