üiislai Hersteiminien. YOLKËRËK DER AARDE. Gemengd ilieuns. Den Bommel. Aantal stemmen 84. Oude Tonge. Aantal stemmen 160. Nieuwe Tonge. Aantal stemmen 38. Stellendam. Aantal stemmen 45. Goedereede. Aantal stemmen 44. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk, 2 Augustus. Burgemees ter en Wethouders, brengen ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de Gemeente-Rekening over het dienst jaar 1892, gedurende 5 maanden, van den 27 Juli tot en met den 10 Augus tus a. s. ter Gemeente-Secretaire voor een ieder ter lezing ligt en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Middelharnis. Een wielrijder uit deze gemeente waarschijnlijk gehoord hebben de van de nieuwe uitvinding op het sportgebied met de water-velocipède, reed aan het korteweegje van Dirksland rechtstreeks in den sloot. Den Bommel. Als een bizonderheid kan van hier worden gemeld, dat bij Gebr. Borgdorff een appelboom die 20 jaar oud is en jl, winter nog werd ver plant, thans goedgeladen met vrucht, voor de tweede maal in vollen bloei staat. Den Bommel. 25 Juli. Wat de aar dappelen en ajuin in deze gemeente be- tr< ffen, behoeven wij nog al niet te kla gen, Door een landbouwer alhier werd voor een stuk aardappelen f 250 per ge- met geboden en eveneens voor een stuk ajuin f250 per gemet. Ooltgensplaat. Dezer dagen kregen twee kinderen al spelende twist. Het 10 jarig knaapje maakte zich zoo boos, dat bij het 8 jarige meisje met een mes zoodanig bij het hart stak, dat men ter stond zich genoodzaakt zag geneeskun dige hulp in te roepen. Nieuwe Tonge, 26 Juli. Heden n.m. had de Wed. M. eenigen tijd hare wo ning verlaten. Bij hare terugkomst ont dekte zij dat er uit een kastje 4 rijks daalders waren ontvreemd. Hiervan deed zij aangifte bij de politie, die het al spoedig gelukte, door verschillende in- koopen die een zekere P. T. gedaan had, haar tot bekentenis te brengen. De ge kochte goederen zijn in beslag genomen en tegen P. T. is proces-verbaal opge maakt. Oude Tonge, 2 Aug. Op de heden gehouden herstemming van één lid van den gemeenteraad kwamen de volgende rijmpjes voor Oude Tonge. Openbare vergadering van den raad der Gemeente op Maandag 31 Juli. Melissant. Verslag van het verhan delde in de openbare vergadering van: den Gemeenteraad van 27 Juli. den. Nu liet hij alle hoop yaren en yluchtte hij moedeloos in een schuur, om zich te bergen. Aan wanhoop ten prooi, lag hij daar op het stroo in droeve gepeinzen verzonken Alrondziende vielen zijne oogen plotseling op een mier, die een eindweegs van hem af druk be zig was, een graankorrel tegen een klei ne hoogte op te werken. Zij rolde den korrel langzaam en voorzichtig naar bo ven, doch telkens als zij bijna den top van het heuveltje bereikt had, gleed hij weer naar omlaag. Zij begon dan haar werk op nieuw, maar de korrel gleed zijwaarts en viel voor de tweede maal naar beneden. Het beestje liet zich in- tusschen niet afschrikken. Twaalfmaal had Bruce, die hoe langer boe meer be langstelling voor deze ijverige mier begon te gevoelen, reeds geteld, dat zij hare poging herhaalde maar telkens vergeefsch „Arme mier," zuchtte hij „het gaat u juist als mij." Haar zie, de mier werd het toch niet moede. Voor de dertiende maal herneemt zij hare pogingen, en nu gelukt het eindelijk. Zij heeft den graankorrel naar boven gewerkt! N* was het of Robert Bruce eenklaps een schok door al zijn leden kreeg. Hij sprong onmiddellijk van zijn strooleger op en riep uit: „Wat? zal ik mij door een mier laten beschamen Heeft die de dertiende maal de hinder palen overwonnen, omdat zij moed bleef houden, zal God het mij dan ook niet laten gelukken, wanneer ik andermaal mijn goed recht verdedigd en onversaagd vertrouw op zijne hulp Zoo gezegd, zoo gedaanOnder vurige gebeden grijpt hij op nieuw moed, verzamelt in stilte nogmaals zijne weinige getrouwen, weet bij hen hetzelfde moedige geloofsvertrou wen op te wekken, valt met leeuwen dapperheid zijne vijanden aan, verslaat ze in den dertienden veldslag en komt weer op zijn troon. Uit deze gebeurtenis kan echter alleen niet een koning of een hooggeplaatst staats man iets leeren, maar voor iederen Chris ten in het bijzonder wordt daarmede de oude waarheid bevestigd een aanhouder wint!" Laat ons daarom bij al onze nooden en bezwaren aanhouden in het gebed, gelijk de Kananesche vrouw in het Evangelieverhaallaat ons goed doen en niet moede wordenlaat ons gedul dig en met geloovig vertrouwen volhar den in strijd, die ons is opgelegd, zonder mat en traag, zonder moedeloos en ver saagd te worden De spanning, die sedert enkele dagen over Europa heerschte, begint gelukkig wat te minderen. De vrees voor eene botsing tusschen Engeland en Frankrijk toch is grootendeels geweken, al is het waar dat treurige verrassingen vooral door den Franschen volksaard niet uit gesloten zijn. Men kent de fabel van de wolf en het lam. Onwillekeurig komt deze voor de geest als men leest hoe Frank rijk met Siam handelt. Men weet wel ke eischen door Frankrijk gesteld waren en toen Siam zich niet ongenegen ver klaarde daaraan te voldoen werden zij aanzienlijk versmaad. Een voorstel om daar over te onderhandelen werd aan stonds opgevat als een weigering en de bedreiging geuit eener blokkade. Intus- schen vertrok de zaakgelastigde en droeg de behartiging der belangen zijner on derdanen op aan onzen consul en begon men eenige forten plat te schieten en eenige posten te bezetten als bazis voor verdere operatiën. De vloot werd ver sterkt en van de blokkade kennis ge geven. Engeland's vertegenwoordiger in Parijs heeft toen een ernstig onderhoud gehad met de minister van Koloniën, waarna opnieuw een ministerraad gehouden werd. Toen voorts uit Siam een telegram kwam, dat aan de Fransche eischen vol daan werd, en het lam dus, als de zwakste, toe moest geven, was de reden voor de blokkade weggenomen. Omtrent een der onmogelijke eischen, afstand van grondgebied dat niet aan Siam, doch aan China toebehoord, als mede over andere grensregelingen zijn de onderhandelingen nog gaande. 't Is wel opmerkelijk dat juist dezer dagen Rusland een expeditie naar Pamir voorbereidt. Aan beide zijden worden dus de Engelsche bezittingen in Indië bedreigd. Frankrijk aan de zjjde van Siam en Rusland aan de zijde der Iurkestan. En het doet eenigzins denken aan door gestoken kaarten als men die twee vrien- zoo gezamenlijk aan 't werk ziet. De vriendschap zal dezen zomer nog eens weer worden bezegeld door 't eindelijk brengen van het lang toegezegde bezoek met een vlootafdeeling te Toulon waar Frankrijk dan een honderdtal schepen zal bijeenbrengen. Tusschen Duitscbland en Rus land ziet het er op dit oogenblik alles behalve rooskleurig uit. Er is een zware tarieven strijd uit gebroken tusschen beide natiën. Rusland verhoogde de invoerrechten voor Duit- sche goederen belangrijk, wat door laatst genoemd land op gelijke wijze beant woord werd. Daar de handel van beide zijden zeer lijdt onder deze maatregelen, hoopt men dat deze toestand niet lang zal aanhou den. In Italië is de toestand der geld middelen, zooals men weet, lang niet zooals het zijn moest, en ondanks alle bezuinigingen betert het nog maar wei nig. Hoe groot de malaise is, blijkt thans het duidelijkst uit het groot gebrek aan geld, dat daar heerscht. De nood is zoo hoog geklommen, dat ook particulieren geld beginnen uit te geven. Een firma te Yalmadiera betaalt haar werkvolk met aluminium-penningen, die ook in de stad worden aangenomen. Elders heeft een handelsvereeniging op eigen gelegenheid muntbiljetjes ter waarde van een heele en een halve lire uitgegeven. De re geering doet maar alsof zij niets merkt, daar ze letterlijk in de onmogelijkheid verkeert, iets aan den toestand te ver veranderen. In de Bloemstraat te 's Graven- hage kregen Zondag drie „dames" ruzie met een half beschonken man en ran selden hem af. Zijn vrouw, die er getuige van was, vond de strafoefening „heel goed". De echtgenoot scheen het dus verdiend te hebben! Ferm zoo! De politie heett proces-verbaal opgemaakt tegen een voer man, die zijn paard ergerlijk mishandelde. Dag aan dag gaan er een groot aantal spoorwagens met hooi en stroo naar Frankrijk. Wie ze ziet voorbijgaan kan maar niet begrijpen, dat de hooi oogst dit jaar zoo schraal was. Het vee is hier dan ook heel laag in prijs, want voer is er veel te weinig. En toch houden de slagers in vele steden de vleeschprijzen op de oude hoogte. Te Zwolle zullen de burgers voor ge zamenlijke rekening een slagerij oprich ten. Zoo zullen ook de slagers eindelijk wel bemerken dat de kruik zoo lang te water gaat tot zij breekt. Uit Zoeterwolde meldt men: Steeds maken een groot getal bede laars, de meesten niet boven de 50 jaren, vooral des Woensdags, het den ingezete nen zeer lastig. De meesten besteden het gebedelde geld, dat soms niet gering is, aan sterken drank. Dikwijls gebeurt het, dat, als men hun jgeen aalmoes geeft, men door hen met verwenschingen, vloeken eu scheld woorden overladen wordt. Een lanbouwer, die vroeger aan eenige doortrekkende bedelaars in een hooiberg nachtverblijf verleende, heeft daarom hiermede opge houden. Een socialistische dominéi» 'f gedrang! Vrijdagavond zou ds. Bax in een socialisten-vergadering, te Roer mond belegd, spreken. Hij kwam in ge- zeischap van Vliegen, uit Maastricht, en een hoofdconducteur der Staatsspoor te zeven uur aan. De menigte op het Sta tionsplein nam dadeljk een dreigende houding aan, zoodat de socialisten in een koffiehuis gingen. Tot. den tijd dat de lezing in het lokaal, aan de andere zijde der stad gelegen, zou beginnen, bleven zij daar. Toen zij daarna buiten kwamen, loei de de volksmenigte hen tegen. Men om singelde hen en riep: „Naar huis toe!" Op de Hamstraat sloeg men ds. Bax den hoogen hoed van 't hoofd en begon het lieve leven. Aan stompen en stooten geen gebrek. Op het Munsterplein wer den zij zoo met steenen, keien en grint geworpen, dat zij in draf teruggingen. De hoeden van twee der heeren waren weg, en vóór zij aan 't Stations-plein waren, was er op losgeslagen eu gegooid, waarbij het volk tot een kluwen ver- eenigd was. Op het plein-zelf snelde ds. Bax, den hoed in de hand, gevolgd door de twee anderen, het station binnen, waar zij tot 10 uur, omringd van de fatsoenlijke burgerij, die hen gewoonweg uitlachte, bleven. Er werd nog gedronken op de gezondheid van de autoriteiten der stad, die geregeld in de socialistische bladen verguisd en bescholden worden. Tegen tien uur trokken de heeren af in het bewustzijn, dat Roermond nog niet rijp is voor de mooie theorieën. Een hier wonend socialist, omgeven, door een staf van menschen, die van herrie houden, trok daarna zingende door de stad, ge volgd door Oranjegezinden, die eveneens zongen. Later werd het rustig. Moge het gebeurde een les zijn voor de heeren socialisten, om Roermond niet meer te bezoeken. De politie, meenende da t alles naar de zaal zou trekken, was daar ge posteerd, zoodat zij eerst op het station later kon komen. Uit Honfleur (Frankrijk) wordt gemeldt, dat er eene ontploffing heeft plaats gehad in eene dynamietfabriek bij Albon. De ontploffing is ontstaan waardoor weet men niet in eene ka zemat die tot nitrificatie dient. Vreese- lijk zijn de verwoestingen. Een tiental personen zpn gedood en een twintig meer of minder deerlijk gekwetst. De uitbar sting is in een omtrek van meer dan tien kilometer gehoord en op een afstand van drie kilometer werden vensterruiten verbrijzeld. Te Nijega, in de gemeente Smal- lingerland, wilde men een nieuwen toren bouwen. Naar men zegt, is door den president-kerkvoogd I. aan eenige arbei ders last gegeven, eenige voor weinig jaren begraven lijken op te graven en te verplaatsen, hetwelk in den nacht, buiten weten der naastbes aanden is geschied. Deze laatsten hebben zich daar over bij den burgemeester beklaagd en reeds is door de aldaar gestationeerde maréchaussée met den gemeente-veld wachter, proces verbaal opgemaakt. De verontwaardiging over deze lijkenschen nis is te grooter, als men hoort op welke wijze er is te werk gegaan. Uit den tijd van den ouden Frits. Frederik de Groote ging eens met een prins van den bloede, die een groote roode baard droeg en veei van een grap hield eene wandeling door de koninklijke tuinen doen. De tuinman, een baardeloos man, doch een kunstenaar in zijn vak, was bezig de rozeboompjes te snoeien. „Ik bewonder uwe kunde zei de prins doch ik verwonder mij, dat gij zulk een melkmuil zijt." De tuinman antwoordde: „"Wat zal ik daarvan zeggen, hoogheid. Toen de baarden uitgedeeld werden, kwam ik even te laat en bleven er niet anders over dan roode. En die waren mij, om u de waarheid te zeggen, veel te ordi nair voor een tuinmansbaas van de koninklijke tuinen". De prins was getroefd. Hij wendde zich om en vertrok, door den koning lachende gevolgd. Te Basingstroke in Engeland leeft een oudsoldaat, James Smith geheeten, die nu 101 jaar is en in der tijd deel heeft uitgemaakt van het regiment, dat Napoleon op St. Helena bewaakt heeft. Hij kreeg in 1820, in dienst zijnde, een gebrek aan zijn hand, weshalve hij ont slagen moest worden zonder pensioen. Een boeren bruiloftsgezelschap, uit Duschny, in Volhynië, was, onderweg naar een naburig dorp door een hevig onweder overvallen, gaan schuilen in •en huis aan den weg, en juist, toen de menschen daar binnen waren, sloeg de bliksem in dat huis. De bruidegom en vier der gasten werden gedood en verscheidene anderen bekwamen meer of minder ernstige wonden. De heer Jhr. mr. Godin de Beau fort heeft zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer voor de provincie Zeeland aangenomen. Het geruoht, alsof de oud-Minister zijn benoeming niet zou aannemen op grond van de toevallige meerderheid, waaraan die benoeming te danken was was dus, waaraan wij geen oogenblik twij felden, geheel uit de lucht gegrepen. In verschillende bladen deed dezer dagen het bericht de ronde, dat aan de hulpkantoren geene postwissels tot een hooger bedrag dan f20 worden uitbe taald, en zulks in verband met de in omloop zijnde valsche postwissels. Dit is niet geheel juist. De ambtenaren hebben het recht de betaling te weigeren, maar doen dat niet aan personen, die bij hen als vertrouwbaar bekend staan. Gedurende het laatste dienstjaar zijn 497,936 landverhuizers in de Ver- eenigde Staten aangekomen, zijnde 121,384 mindor dan het vorige jaar, hoofdzakelijk door de verminderde emi gratie uit Duitschland en Rusland. Te Rozendaal (N.-B.) wordt thans door de rijkspolitie streng gewaakt tegen het doortrekken van Russische banne lingen. Gisteren werd weder een gezin van zes personen over de grenzen ge bracht. Meestal zijn de lieden doodarm en bijna niet gekleed, zoodat zij het medelijden in hooge mate opwekken. Ieder dia deze ongelukkige zwervelingen zag, tastte er dan ook voor in den zak. Dinsdag werden te Rozendaal drie zoutsmokkelaars op heeterdaad betrapt. De gesmokkelde waar werd in beslag genomen en tegen de overtreders proces verbaal opgemaakt. 't Is nog niet uit met de smokkelarij. De omzet in het zoutmagazijn aan de grens heeft door de vermindering van den accijns een gevoeligen slag gekregen. Een der beide knapen te Nieuw- Lekkerland, die Zaterdag een wespennest met een stok stoorden en door den ver toornden zwerm werd aangevallen, zoo dat eenige personen hem uit zijn netelige positie moesten bevrijden, verkeert dien tengevolge in bedenkelijken toestand. Een schoenmaker uit Drunen, Tim mermans genaamd, is Woensdag j.l. te 'a-Hertogenbosch in hechtenis genomen, wegens het deelnemen aan de ongere geldheden in zijn woonplaats op Maandag j.l. bij het inhalen van de tienden. Men meldt uit Tilburg, dat in een naburige gemeente protest is aangetee- kend tegen de jongste verkiezing voor den Gemeenteraad, op grond dat de voorzitter van het stembureau zich ge durende de zitting, zonder vervangen te zijn, geruimen tijd verwijdert heeft. Een goed werkje voor Gedeputeerde Staten! Dezer dagen kwam de doodgraver te Ruigahuizum bij het maken van een graf met zijn spade in aanraking met een lijkkistje, dat daar niet aanwezig behoorde te zijn. Het bleek, dat dit kistje voor een week of vier door een vader en diens buurman bij avond heimelijk was begraven, om het gewone grafgeld uit te winnen. De visscher O. S., in het Friesche dorp Langezwaag, die met zetlijnen naar paling vischt, heeft aan een en dezelfde lijn een baars en een paling gevangen. Ee-st moet de bxars zich aan den worm, die aan den haak van de lijn zat, ver gast hebben. Die worm is met den haak in de keel blijven steken, zoodat de baars spoedig moest sterven. Daar de kieuwen geopend blijven, als een visch in't water sterft, moet de paling door de kieuwen van den baars den worm ontdekt heb ben en heeft hem daarna als een lekker hapje opgepeuzeld. Met den worm slikte de paling ook den haak door en werd zoo gevangen. Dat de visscher vreemd opzag, toen hij bevond, dat er een paling aan den haak zat, terwijl een baars aan het touw was geregen is te begrijpen. Van onwaarde 3. Meerderheid 42. Daarvan verkregen de Heeren M. van Prooijen 42. J. C. Borgdorff 39. Gekozen dus eerstgenoemde als hebben de de meeste stemmen. Van onwaarde 3. Meerderheid 79. Daarvan verkregen de Heeren H. de Haas van Dorsser 91. P. Oomens 66. Gekozen dus eerstgenoemde. Van onwaarde 8. Meerderheid 16. Daarvan verkregen de Heeren Adrianus Dorst 20. Cornelis Voordijk 10. Gekozen dus eerstgenoemde. Van onwaarde 1. Meerderheid 23. Daarvan verkregen de Heeren: Joh. Koese Lz. 24. A. Kreeft Az. 20. Gekozen dus eerstgenoemde. Van onwaarde Meerderheid 23. Daarvan verkregen de Heeren G. Joppe 22. Jb. Lodder Cz. 22. Gekozen dus G. Joppe als zijnde de oudste in jaren. De Burgemeester brengt ter kennis, van de landbouwende bevolking, het van Regeeringswege gegeven advies aan de landbouwers, betreffende de middelen, die aangewend kunnen worden om te voorzien in de behoefte aan Veevoeder. Zie verder de publicatie die aan het aanplakbord van het Raadhuis alhier is aangeplakt. 3 Augs. Gisterenavond gaf het mu ziekgezelschap „Sempre Crescendo" ter gelegenheid der verjaardag onzer Konin gin, op het marktveld alhier eenige stuk ken ten beste. Keurige stukken werden ten gehoore gebracht, waarom we onzen lof voor de leden in 't algemeen en haren ijverigen Directeur de Heer M. J. J. Vletter in het bizonder dan ook niet kunnen ont houden. Diep genoeg om voor eenoogenblikje aan het oog zijns kameraads onttrokken te worden, scheen hij dit bad n.iet aan genaam te vinden, althans van de heffi toegestoken hand maakte hij gretig ge bruik om alleen de modderige sporen na te laten van de plaats waar zijn machine als water-velocipède niet proefhoudend bleek. Heden morgen bezocht den Heer Braak, Penningmeester der Evangelisatie en Middernachtzending van Zutphen al hier eenige ingezetenen ten einde eenige geldelijke ondersteuning te verkrijgen tot bevordering dier zaak. Het volgende versje kwam op een der stembiljetten voor: Ge wilt dan zeker hebben, zeg, Dat ik ook een briefje in de stembus leg? Maar, de keuze is voorwaar Voor mij, wel een beetje zwaar. Zal ik nemen Adriaan Dorst, Nu, 't is wel een fliuke borst, Die het wel zal durven zeggen, En daar ook zijn loodje leggen. Maar Cornelis Voordijk dan? Die is toch wel geen minder man, Die het niet zal kunnen laten Waar het moet, eens mee te praten Misschien krijg ik dan een pond van speijk, Daarom stem ik Cornelis Voordijk. Altijd naar wat nieuws te haken, Zijn voor mij maar slechte zaken, Brengt het nieuwe voordeel aan, Dan laat ik het oude gaan; Daarom als de voorge keer H. de Haas van Dorsser weêr. Al wat gij sellefs blasen kondt En roep daartoe geen vreemden mond. Cats. H. de Haas van Dorsser. Voorzitter: de Heer J. van Schouwen Burgemeester. Present al de leden uitgezonderd het lid D. van Es. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Na mededeeling van de ingekomen stu'tken wordt door Burgemeester en Weth. aangeboden de gemeenterekening dienst 1892, welke ter inzage ter ge meente-secretarie zal worden nedergelegd en tot onderzoek waarvan eene commissie is benoemd. 2e. Wordt voorloopig vastgesteld de' begrooting van het 12e batallon rustende: schutterij in deze provincie in ontvangst: en uitgaaf ter somme van 173.83. 3e. Wordt door Burgemeester en Wet houders overgelegd het kohier van de hondenbelasting over het loopend dienst jaar met algemeene stemmen vastgesteld ter somma van 146.50. Na nog eenige mededeelingen; van huishoudelijken aard en niemand meer liet woord verlangende, sluit de Voor zitter de vergadering. Voorzitter de Heer J. Zaaijer Pz;. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vo rige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ie. Worden medegedeeld de ingekomen stukken. Eene missive van H.H. Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1893. Proces-verbaal van opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger d.d. 6 Juli 1.1. waar uit blijkt dat het saldo in kas bedroeg f 222.29. De voorzitter deelt mede dat op denzelfden dag zijn opgenomen en in. orde bevonden de boeken en kas van den boekhouder van het Algemeen Armbe stuur, waarbij is gebleken dat meer was: uitgegeven dan ontvangen f 207.035.. Aangenomen voor kennisgeving. 2e. Wordt de begrooting van kosten van het 12e bataljon Rust. Schutterij voor 1894 voorloopig vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op f 173.83. 3e. Worden onderzocht de geloofsbrie ven en verdere stukken ingezonden door de herbenoemde raadsleden de Heeren K. Kwak en L. Driendijk Lz. die in orde worden bevonden en mitsdien tot hunne toelating wordt besloten. 4e. Wordt in behandeling genomen de re kening van inkomsten en uitgaven der gemeente die na onderzoek voorloopig wordt vastgesteld in ontvangsten op f 11500.54 in uitgaven op 10385.165en mitsdien meteen goedslotvan f1115.375, zal gedurende de 14 dagen ter secretairie der gemeente ter inzage worden neerder- gelegd. 5e. Wordt ter goedkeuring aangebo den de rekening van inkomsten en uit gaven van het algemeen Armbestuur over 1892, die na onderzoek wordt goedge keurd in ontvangsten op ƒ2440.155 en uitgaven op ƒ1960.10 en mitsdien met een goed slot van ƒ480.055. 6e. Wordt vastgesteld een gemeenschappelijk be sluit met den raad der gemeente Dirks land, tot nadere regeling van de door deze gemeente aan die van Dirksland te betalen jaarlijksche bijdrage in de kosten van het lager onderwijs, welke bijdrage wordt bepaald op 90 te rekenen van 1 Januari 1893. Eindelijk vraagt de Heer Driendijk Jz. of het de opmerkzaamheid van Burg. en Weth. heeft getrokken dat in de ramen der sohoollokalen zoovele ruiten zijn ge-

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2