van een onjuiste toepassing der wet af te wenden en de meest stipte rechtvaardigheid te bevorderen, is aan belanghebbende vaders of voog den het recht toegekend om tegen de uitspraak van den ^Militieraad in beroep te komen bij Gedeputeerde Staten. Ook draagt de wet den Militie-commissaris op, in appèl te komen van de uitspraak van den Militieraad, als hij die uitspraak in strijd met de wet acht. Eindelijk is er nog een hooger beroep bij den Koning toegelaten, mits het niet geldt eene uitspraak omtrent het al of niet hebben van lichaamsgebreken. De ^Commissaris der Koningin kan mede dit hooger beroep instellen. Nu was een zekere W. J. H. dienstplichtig verklaard, omdat hij behoorde tot een gezin van twee broeders. Maar toch is hij bij Kon. Besluit vrij verklaard, omdat hij ge rekend wordt te zijn „eenige" zoon in den zin der Militiewet. En deze beslissing is gegrond op de omstan digheid, dat zijn broechr Pruisisch onderdaan is geworden. Als zooda nig komt deze met den Nederland- schen krijgsdienst niet in aanraking, en de dienst dien hij in. den vreemde verricht (hetzij dit al of niet geschiedt) komt volgens de Regeering niet in aanmerking als broederdienst in Ne derland bij gevolg rekent de Re geering opzichtens den mil tiedienst in het geheel niet met het bestaan van den wi^-Nederlandschen broeder en op die wijze merkt zij den in Nederland verkeerende broeder als eenige zoon aan, en stelt hem dus vrij. Vroeger is ook wel eens een der gelijke vrijstelling verleend. Sommi ge beoordeelaars vinden dit eenigs- zins bedenkelijk, omdat de wet alleen den „eenigeirzoon" en niet den eeni- gen Nederlandschen zoon vrij stelt terwijl nu de eene broeder bet in zijne macht heeft, den anderen vrij te maken van militiedienst, door naturalisatie in een vreemd land, en er alzoo misbruik van de geval len beslissing kan gemaakt worden. In ttrorie is deze bedenking stel lig te verdedigendoch practisch is het bezwaar o. i.niet gro t, want niet zoo velen zullen in staat en tevens ten voordeele van een broe der genegen zijn om een tweede vaderland te aanvaarden. Men kan ook niet voor alle misbruik van wets bepalingen of Kon. besluiten het hek sluiten. VOLKERËN DER 44RDE. De verkiezingsstrijd in RllitSCll- Icl lid trekt dezer dagen het meest de aandacht tot zich. En dat wel meer dan bij voegere gelegenheden, omreden de verdeeldheid en scheuring in de partijen, die elkander de zetels betwisten. Niet alleen de radicalen gaan in twee kampen uiteen, ook de eertijds zoo eenstemmige Centrums-partij staat gedeeld en dagelijks wordt de verwijdering grooter Het is niet alléén de legerwet die dat doet, doch ook de handelspolitiek der laatste jaren, waarbij, volgens het oordeel der landbouw-districten, de belangen der landbouwers slecht behartigd zijn. Er zijn reeds 22 der invloed rijkste leden van het Centrum, die met de partij gebroken hebben, en onder von Schorlemer-Alst een nieu we partij vormden. Zoo is in Duitschland de scheuring onder de Roomschen reeds een feit, terwijl ten onzent, ^voornamelijk uit het totaal ontbreken van organisatie, de Roomsche partij nog schijnbaar één geheel uitmaakt, alhoewel het voor niemand een geheim is, hoe ver de fractie Schaepman en de fractie Bahlman van elkander staan. Zaterdag, 27 Mei, was het 10 jaar geleden dat keizer Alexander van Rusland in Moscou gekroond werd. Den 13en Maart 1881 kwam Alexander II door een aanslag om het leven; het was de zesde waai aan hij tijdens zijn leven blootstond. Er had Zaterdag een plechtige godsdienstoefening plaats, waarna de eerste steen gelegd werd voor het gedenkteeken, dat ter eere van den vorigen keizer, in het Kremlin, zal opgericht worden. De Russische bladen bespreken bij deze gelegenheid de reusachtige uitbreiding van het Russische rijk, het verminder »n van den Duitschen invloed, en '.de inner 1 kee ontwikkeling uit algemeen oogpunt. Met het laatste zijn wij het wel het minst eens, niet zonder reden, dunkt ons. Terwijl in' ESn^elUild de be handeling van het wetsontwerp tot bevrediging van Ierland plaats heeft, maakt de markies van Salisbury ee rondreis door Ierland, overal optre dende om het Hotne-ruleplan te be strijden. Onder „overal" natuurlijk alleen te verstaan het kleine deel van genoemd land, n. m. de provincie Ulster, grootendeels door Protestan ten bewoond, in tegenstelling met het grootste deel van Ierland, dat eene roomsche bevolking heeft, eene be volking die blijkens de geschiedenis, op treurige wijze overheerscht en mishandeld is door die minderheid. Nu Gladstone zich „echt liberaal" betoont, en een einde wil maken aan de treurige Iersche toestan en, wordt hij natuurlijk fel bestreden. Wij ho pen dat het Gladstone gegeven wordt, zijn doel te bereiken, ook in de maatregelen om te voorkomen, dat nu ook zij niet onderdrukkers worden, die tot nu toe onderdrukt werden. Gerechtigheid en rechtvaardigheid verhoogen zoowel een persoon als een volk. Dat heeft Gladstone ook onder vonden toen hij, voor enkele jaren, opentlijk onrecht erkende, en een einde maakte aan de Transvaalsche vrijheidsoorlog. Aan een hem aangeboden feestmaal heeft Generaal Lord Roberts, onlangs uit Indië teruggekeerd, een lange toespraak gehouden over Engeland's vestiging aldaar. Het Britsche bestuur aldaar wordt, volgens üem, door de Inlandsche bevolking nog altijd niet recht vertrouwd en ook niet duurzaam geacht, wat natuuriijk aan Engeland groote bedachtzaamheid oplegt en een bet ekkelijk groot leger noodzakelijk maakt, dit laatste ook wegens et steeds dichter naderen van Rusland. Uit SjMlStje komen g ruchten van onlusten, door republikeinen ver oorzaakt. Zuid Amerika levert dage lijks eveneens het noodige op het gebied van burgeroorlog. In Frankrijk en Italië staan de ministerien zeer zwak, en hebben dagelijks te kampen tegen eene vertegenwoordiging, bij wier gratiezij regeeren. Geen benijdeus waardige positie, inderdaad Overstroomingen in Transvaal, orkanen en cyclonen in Noord Ame rika, aardbevingen in Griekenland, berichten van enkele choleragevallen o. a. uit Hamburg, influenza aan vele plaatsen, dat alles geeft veel te denken. Wie het leest, merke er op «emens-cl Hieuw Een wandelpier te Scheveningen. „Ik zal water gieten op de dorstigen, en stroomen op het droge." Posterijen Plaatselijk JVieuws. ilaigerSijke Stand. lAerknieuws. Te 's Gravenhage wonen niet min der dan 35,000 personen op hofjes. Den Haag is dus niet alleen een hof stad, maar ook een hofjesstad! Door den trein van Antwerpen naar Rozen- daal is nabij het station Essohen een man over reden. De ongelukkige word zoo verminkt, dat hij oogenblikkelijk stierf. Een treurig ongeval is te Rotterdam ge beurd. Een tweejarig kir dje van den heer H., op de Glashaven, speelde met het gordijnskoord. Het verwarde zich daarin, met het noodlottig gevolg, dat de strik om den hals geraakte, waardoor het kind zich verworgde. Te Parijs werd Zaterdag ll. een vijfvoudige moord en zelfmoord gepleegd. De wijnhandelaar Coupe, een vijftigjarig man, had sedert elf jaar in de straat GHacière een zaak, die in den laatsten tijd sterk achteruit ging, doordien hij sterk verloor door weddenschappen bij de wedrennen. Zondag voor acht dagen had hij opnieuw veel verloren. De geheele week was hij ter neer geslagen en zeide herhaaldelijk, dat hij liever aan zijn leven een einde zou maken, dan aan zijn verplichtingen als handelsman niet te voldoen. Zaterdag-morgen was de winkel van den man te acht uur nog gesloten en een buurman klopte herhaaldelijk op de ramen van 't huis. Hij kreeg geen ant woord. Eenige minuten later knalden verscheidene schoten. De politie werd dadelijk gewaarschuwd en de deur door een smid opengestoken. Op 't oogenblik, dat de commissaris binnentrad, knalde opnieuw een schot. Coupe had zich een kogel in het hoofd gejaagd, nadat hij eerst zijn geheele familie had gedood. Zijn vrouw, devoertienjarige zoon George en de twaalfjarige dichter Alberdine waren dood; de zevenjarige Charlotte en Coupe zelf lagtyi reutelend in een plas bloed en werden in hopeloozen toe stand naar een hospitaal vervoerd. Op de tafel vond men een testement waar uit blijkt, dat de vrouw genoegen had genomen met de daad en 't eerst werd gedood, om het vermoorden van haar kinderen niet te zien. Een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden, dat op tafel lag, was voor do begrafenis der fa milie bestemd. Het s.s. „Schiedam," vertrok Woens dag, van Amsterdam naar New-York, met 737 passagiers derde klasse. Een Engelsche ondernemer heeft bij het Rijk en bij het Haagsche- gemeente bestuur een plan ingediend tot het aan leggen van een wandelpier in zee te Scheveningen, ter hoogte van het Kur- haus. Dit wandelhoofd zou zich bij een breedte van 20 M. over een lengte van 465 M. in zee uitstrekken. In het mid den van de pier is een rondpoint ont worpen voor het plaatsen van muziek tempels en ook ligt het in hot plan langs beide zijde van de pier electrische wagen- gentjes te laten loopen voor hen, die niet te voet de wandeling wenschen te doen. De kommen aan beide zijden zijn be stemd voor haventjes, alwaar stoom- en plezierbooten eene veiligo ligplaats zou den krijgen. Het Spui te 's Gravenhage werd Zon dag in rep en roer gebracht ten gevolge van het naar het politiebureau brengen van 4 beschonken knapen, 12 a 13 jaar oud. Volgens het zeggen van omstanders had dit 4-tal ruim een liter jenever uitgedronken. Een der jongens verzette zieh ernstig tegen eenen politie-agent. Bij 't zoogenaamd jij nen voor een naar omlaag te trekken schuit aan 't strand te Scheveningen, waartoe de ijzeren staaldraad werd bevestigd aan een der ijzeren ringen, bevestigd door middel van ankers welke onder den grond zijn ge steld van het voorplein van hotel Rauch, werd het anker losgerukt. Tengevolge hiervan had er zandverschuiving plaats en zakte een gedeelte van een daarop kortelijks geplaatste steonon fundament tot ondersteuning van een ijzeren hek werk ineen. De schade is niet gering. Men schrijft uit 's Gravenzaude, dat de Westlandsche Stoomtram op den twee den Pinksterdag ongeveer 4500 personen heeft vervoerd. Het aantal vreemdelin gen was dan ook te 's Gravenzande buitengewoon groot en de omnibussen vandaar naar den Hoek van Holland waren overvol. Bij gelegenheid van de opening van den spoorweg naar den Hoek van Hol land on van den nieuwen handelsweg van daar naar Engeland, op 1 Juni, wordt opnieuw een druk vervoer op de Westlandschen tram verwacht. Beeldspraak in het Nut.Toenjl. Woens dag op de vergadering van het wijd vermaarde „Nut" de werkeloosheid ter sprake kwam, zeide een der afgevaardigden in het vuur van zijn rede: „De werkeloosheid is oorzaak, dat zich vele arbeiders werpen in de armen ven de jenever- flesoh Een juffrouw te Utrooht, die reeds tweemaal wegens dronkensohap veroordeeld was tot een verblijf van zes maanden in de Ommesohans, werd dezer dagen weder daartoe veroordeeld. Om hieraan te ontkomen, nam zij de wijk naar Antwerpen en vertrok, terwijl haar man afwe zig was, f1100 aan bankpapier meenemende. Dat zal helpen! De burgemeester van Breda heeft al de eigenaars en het verdere personeel van spellen en kramen op de kermis aldaar door de stads-geneesheeren doen inenten. Te Renkum heeft zich bij een 7-jarig meisje een gevul van pokken voorgedaan. Te Dinteloord is nu het tweede kind door die ziekte aangetast. Te Hengeloo had een landbouwer, gaande naar eene bruiloftspartij, het ongeluk van een wagen te vallen en onder de wielen te geraken. Hij overleed aan de bekomen kwetsuren. Te Schoonoord (Drente) bemachtigde een veldwaohter binnen enkele dagen uit drie nes ten twaalf jonge vossen. Toen de vrouw van den hoepelmaker A. R. te Wijhe, eergisteren na het verrichten van eenige werkzaamheden thuis kwam, vond zij de wieg in brand staan, waardoor een kind van aoht maanden zulke vreeselijke brandwonden bekwam, dat men aan het behoud van het leven twijfelt. Daar de wieg volstrekt niet dich t bij het vuur stond, is het waarschijnlijk, dat een vonk van hot vuur, waarop hout gebrand werd, op de wieg gespat is. - Iu de Juffrouwstraat te Utrecht had een volksoploop plaats, veroorzaakt door dien zekere K. in beschonken toestand twist met de aldaar wonende vrouw S. maakte en haar daarna duchtig mishan delde. Toen op haar hulpgeroep haar man naar buiten kwam om zijne vrouw te ontzetten, sprong K. opeens met een mes in de hand op hem toe en zoude hem ongetwijfeld getroffen hebben, indien het S., die met een zaag gewapend was, niet had mogen gelukken, hem het mes uit de hand te slaan. K., die daarbij aan de hand verwond werd, ontnuchterde van den schrik en begaf zich naar het poli tiebureau om te worden verbonden. Jes. 44: 3a. Dat kan God alleen: als mensch en vee en veld versmaoht, allen en alles verkwikken en verzadigen met dien heerlijken, m-vlschen milden regen, die met geen goud te betalen is Zoo schrijft een lezer van de Zeeuwdie boven staande woorden als dagtekst op den Neerbosch' Scheurkalender van j.l. Woensdag 17 Mei las. En hij schrijft dan verder: „Het was juist op dienzelfden "Woensdag 17 Mei dat, na oen droogte van 2 maanden de eerste milde regen ons lcwara verkwikken. De dagtekston op onze kalenders treffen vaak samen met de persoonlijke ervaring van een of ander wonder van Gods genade. Doch zelden zal wel een dagtekst zoo toe passelijk voor bijna gansch een volk te voren zijn neergeschreven, als wel deze." In den mastkoker van een turfschip, lig gende bij de beurs te Leeuwarden, is het lijk gevonden van een daar wonend gepasporteerd O.-I. militair. Het lijk lag achterover met het hoofd naar beneden en de beenen omhoog tegen het con- tragogewicht van den mast. De schedel was geschonden. Tot nu toe verdiept men zioh in vergissingen, hoe de man, die niet op het schip te huis bo- hoorde, in dien toestand is geraakt. De justitie heeft het lijk, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde, doen schouwen in het stads zieken huis. De oveilodene stond bekend als iemand, die veel misbruik maakt van sterken drank. Men schrijft uit Maassluis „Haring in 'tland Dokters aan kant," zoo klonk het weleer. Maar thans? 'tMocht wat! Hai-ing is er, ja; maar 'tis or haring naar; klein, mager, zout, o! zoo zout! Dan liever een Sohotsche haring, die is zoo kwaad nog niet. Intussohen gaat, helaas! de goede naam van het alom beroemde Hollandsche zeebanket ver loren, zeer ten nadeele van dien grooten tak van nijverheid, die aan zoovelen een goed be staan bezorgde. Ik zeg maar, jammer dat do jagerij, die goede instelling, die langer dan oone eeuw bestond, goen redon van bestaan meer sohijnt te bobben Maar geen nood; missohien zal het spoedig blijken, dat die oude instelling, de haringjagerij, nog niet verouderd isde uitko nst van de vroege visscherij blijkt voorloopig niet bemoe digend, wellicht zal het werk onzer vaderen^ die toch ook wel zullen geweten hebben wat zij deden, oen volgend jaar weer worden ter hand genomen, on zal de jeugd in zomermaand 1894 weer zingen, zooals wij zongen voorheen Triomf de vreugde stijgt ten top, Hijscht Hollands vlag en wimpel op, 'tls feest in Nederlanl. Daar komt de kiel met goud belaan, Zij brengt ons d' eerste haring aan, 't Is feest in Nederland. Treurig! Te Leiden is iemand, die flink wat uit de loterij had getrokken, gestikt in de jenever, die hij uit blijdschap had opgedron ken. Een landbouwer onder Geldrop heeft het zich zoo sterk aangetrokken, dat hij ruim f 600 suooessiereohten wegens een erfenis moest betalen, dat hij zich in een vlaag van waanzin van het leven heeft bero fd. Zaterdag middag werd in de margarinefa- briek van de heeren Hendriks, Brongers en Bos te Groningen, de machinist door de in volle werking ïjjnde machine opgenomen. Toen zij op het geroep van d»n ongelukkig* werd gestopt, was hij inwendig zoo gekwetst, dat hij eenige oogenblikken later overleed. Uit Tronheim Noorwegen) komen berichten van een verschrikkelijk ongeval, jdat in de vallei van Yair, bekend door haar sohoone ligging en daarom jaarlijks door duizenden reizigers be zocht, is voorgevallen. De telegrammen geven nog slechts oen verwarde voorstelling van het geen gebeurd ismet zekerheid weet men echter, dat de omliggende bergen plotseling in de vallei gestort zijn, alles verpletterende wat zij op hun weg tegenkwamen. Meer dan hondeid lijken, die allen vreeselijk verminkt waren, zijn reeds onder de puinhoopen vandaan gehaald; veertig huizen, waaronder tweeentwintig heerenhuizen zijn geheel verwoest. Men verwacht nog meer bergstortingen de inwoners der streek vluoht ten in allerijl. De plaats der ramp strekt zich uit over een lengte van meer dan zes kilometer bij een breedte van vier kilometer. De rivier de Yair, die door het dal loopt, is letterlijk in tweeën gesneden ^terwijl de Vair stroomafwaarts geheel droog is, doordat de reus aehtige rotsblokken, die naar beneden gestort zijn, een dijk gevormd hebben en het water tegenhouden, 's de vallei stroomopwaarts herschapen in een zeer diep meer, waar het water steeds stijgt. Verschillende detachementen soldaten zijn op de plaats des onheils aangekomen, om hulp te verJeenen Aan het postkantoor Middelharnis en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd geduren de de maand Mei 1893 ingelegd f 1984,37'h; Terugbetaald f2166,88; Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 281. "Verkiezing Gouda. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer der St. Gen. zijn uitgebracht 2227 stemmengeldig 2209 stemmen waarvan op zich vereenigde de heer Bastert 815 Valette 712 Brummelkamp 675 zoodat horstemming moet plaats hebbon tusschen de heeren Bastert en Valette. Middelharnis, 29 Mei. Hoden werd van hier naar het krankzinnigengesticht Coudewater te Rosmalen overgebracht A. Bouman. 30 Mai. Heden kwam alhier uit zee terug- de vischsloop „Op hoop van zegen" schipper H. v. d Hoek, welk vaartuig zoo danig lok was dat het 3000 steken water per etmaal maakte. Ooltgensplaat. Terwijl j.l. Vrijdag den Landbouwer A. v. H. met paard en wagen be laden met eenige vaten en tonnen om water op het fort P. F, reed, werd het paard door de drukte sohichtig en viel de wagon waarop de voerman en een jeugdig meisje zat in het water. Hoewel men het ergste voor het meisje vreesde mocht men zich gelukkig verheugen in een be- trekkelijken goeden afloop. Ds. Klomp te Lunteren heeft voor het beroep bij de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Oude Tongc, 31 Mei. Door stemgerechtigde Ingelanden van den Molenpolder zijn benoemd tot le candidaat gezworen, den Heer Hubreoht do Haas van Dorsser tot 2o candidaatgezworen, den Heer M. Mijs en tot 3e candidaat gezworen, den Heer Loendert Soldaat, terwijl door stemgerech tigde Ingelanden van den polder het Oudeland zijn benoemd tot le oandidaat gezworens, de Heeren Huibrecht de Haas van Dorsser en Marinus Mijs. Dlrksland, 31 Mei. Heden avond werd al hier uit 's Hertogenbosch aangebracht het lijk van Mevrouw de weduwe C. W. Werner (geboren Droogendijk) om in 't familiegraf te worden bijgezet. De overledone was sleohts eenige dagen van hier, om bij een harer kinderen eonigen tijd te logeeren toen de onverbiddelijke dood haar op 63 jarigen leeftijd tot zich riep. Den heer L. van Straalen, onderwijzer aan do bijzondere school alhier, is als zoodanig te Ouddorp benoemd, en heeft die benoeming aan genomen. Al spelende viel een kind van A. Kooman in het Spui, en zou zeker verdronken zijn als het bijtijds niet ware opgemerkt, en het op 't droge gebracht werd. Herkingeu. Tot weger aan de fairbank alhier is met zeer groote meerderheid van stem men gekozen de lieer P. Soeteman en tot assi stent de Heer H. Overdorp, die echter even spoedig voor die oer heeft bedankt. Oud Beierland. Door eenige winkeliers alhier is aan den Minister ven Waterstaat een adres verzonden, het verzoek inhoudende, om in plaats van eennlail per dag, zooals heden geschiedt, twee malen daags postpakketten te kunnen ontvangen. Somuielsdljk, 18 25 Mei. GeborenAdriaantje, d. van Hendrik Appel on Willempje van Gelder; Margaretha, d. van Salomon Gazan en Sebilla LeviJannetje, d. van Adam Roetman en Pleuntje Troost. Ondertrouwd: Salomon Beket, jm. 25 j van Rotterdam en Ida Katharina De Ruiter, jd.'25 j.; Bastiaan Den Boer, jm. 31 j. van Oud j Beierland en Grietje Kastelein, jd. 22 j. Overleden: Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van Leendert Oosterling en Wiliemina van Wezel; oen idem van Jan van der Meide en Jannetje van Teeling; Lijntje Melk huizen, 77 j. 1 m., wed. van Joost Nelis; Jan van Straaten, 81 j. 9 m., wedr. van Elizabeth Joppo. Middelharnis, 17 24 Mei. Geboren: Arij, z. van Arend De Gans en Arendje Troost; Leendert, z. van Leendert van Antwerpen en Elizabeth JordaanKlaasje d. van Maarten De Groot en Adriaantje Buth. Gehuwd: Adrianus Andries Zoon, 23 j. en Philippina Brinkman, 21 j.Leendert Koote 29 j. en Adriaantje Viskil, 26 j. Overleden: Een als levenl. aangeg. kind van Jaoob Schuurman en Klasina Broere; Jan Jor daan, 63 j., echtg. Pieternolla van Eeuwen; Maria Cornelia Sarelse, 10 m.Machiel Verspril le, 73., echtg. Hermina Jasperina Bouwer. Stad a/'t Haringvliet, 18 Mei. Getrouwd: Arij Aiensman, jm. 28 j. en Marina Pieters, 25 j. OudeTonge, 24 Mei. Geboren: Joost, z. van Jan Verweij en Cor nelia MookhoekWillem Marinus, z. van Bastiaan Vogel en Maria de Korte. Gehuwd: Pieter Bruinse, 27 j. en Cornelia Simonse, 26 j. Overleden: Laurentius Terwoert, ongehuwd, 59 j. Nieuwe Ton ge. Overleden: Jaspert Den Engelsmun, ruim 82 j., laatst wedr. van Maatje Heerschap. Predikbeurten op Zondag 4 Juni GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. nm. en 's avond ds. Delvos van Hellevoetsluis. Stad aan het Haringvliet, vm. en 's avond leesk. Den Bommel, vm. en 's avonds leeskerk. Ooltgensplaat,J vm. nm. en's avonds dhr. van der Heijden cand. aan de Vrije Universiteit. Stellendam, vm. en 's avond ds. Koopmans. Ouddorp,, Voormiddag en avond leeskerk. De derde Zondag van iedere maand Bidstond voor Kerk en Sohool. Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREFF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm 9 uur, Nam. 2 uur, Av. 6 uur Ds. A. Mackenzie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oud-Vosmeer, ds. Gobius du Sart G.Jz., ta Nieuw- en St. Joostland. Te Me teren, dhr. Gunning, oand. te Oostham. Te Heerjansland, te Kerkwerve en te Otterloo bij Ede, dhr. van der Sluis, cand. te Warns. Te Nij- kerk op de Veluwe, ds. Zoete, te Suawoude. Te Uithuizermeeden, ds. do Hoogh, te Nijehaske c. a. Te Reeuwijk, dhr. Gunning E.Bzn., oand. te Oosthem c. a. Te Steenwijkerwold, ds. Bisperink te Waspik. Te Charlois, ds. Deur, te Zetten c. a. Te Groote Lindt en Heer Oudelands-Am bacht (toez.), ds. Niemejjer, te Giessen Ouderkerk. AangenomenNaar Kolham, door ds. van Oostrum Soede, te Aalten (Geld.) Bedankt: V*or Maastricht, door Dr. Boon te Enkhuizen. Voor Opperdoes, door ds. Junnema, te Windesheim. Voor Hensbroek, door den dhr. Hellema, cand. te Leiden. Voor Beusichem, door ds. Sehuringa, te Harksteda-Soharmer. Voor Beek c. a., door ds, Goeuen W.Nz., te Drumpt. Voor Nieuw-Lekkerlamd, door ds. de Kat te Angelino, te Deil. Voor Baarland, door ds. van Dis, te Pierschil. Voor Harderwijk, door ds. Peter, te Wagoningen. Voor Schjonhoven, door ds. Steen beek, ts Vianen. Voor Oostervvierum, door ds. Meerburg Snarenborg, te Hemmen. Voor Katwijk aan den Rijn, door ds. de Ligt, te Rhenen. Voor Heenvliet, door den dhr. Hellema, cand. te Leiden. Gerei. Kerken. Tweetal: Meliskerke: ds. van Dellen, te N.-

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2