worden, zoowel van Kamerleden als in kleiner kringen van predikanten, geneeskundigen, enz. Omtrent deze karaktertrekken nu vormt het pu bliek zich meeningen, die tamelijk bestendig zijn en die gewoonlijk ook wel met de werkelijkheid overeenkomen. Bij stil levende lieden is dat anders. Die kent men vaak zoo niet.. Maar niemand treedt jaren lang in het publiek op, of zijn karakter, aard en aanleg treden aan het licht. Zijn deze nu gunstig en goed, dan behoef; ook geen volksvertegenwoor diger zich bezorgd te maken over zijn prestige. Daarom blijven wij ruimte vragen voor de vrije critiek. Bit de I*er§. Eeu liberaal „Geneesmiddel." C*e(lac!iïeii. Er is ditmaal zulk een rijkdom van stof voor ons overzicht, dat wij slechts een en ander kunnen aan stippen, om niet al te veel ruimte in beslag te nemen. Allereerst dan maar weer Fa*ankrijk, het land dat zoozeer de waarheid van het Bijbelwoord bevestigd, dat „gerechtigheid een volk verhoogt, maar de zonde een schand vlek der natiën is." Er zijn door de Figaro nieuwe onthullingen gedaan, waardoor drie der meest bekende staatslieden Floquet, de Freycinet, en Clémen- cau in een zeer ongunstig daglicht gesteld worden. De laatste onthul lingen overtreffen alle voorgaanden, wat de personen van naam betreft, die nu blijken aan de knoeijerijen in zake Panama deel genomen te hebben. Men schrijft openlijk dat de veroordeelde directëuren de minst schuldigen zijn, en eigenlijk meer slachtoffers, dan misdadigers. Het tweede proces, dat 8 Maart begint, zal wellicht heel wat aan den dag brengen. In Fllg-elaml wordt al de aandacht in beslag genomen door het aloude twistpunt: Ierland. De tegenstanders van het Home- rule plan loopen zoo hard van stapel, dat zij hun zaak daarmede onge twijfeld veel kwaad doen. Hu, daar zal Gladstone partij van weten te trekken De protestanten, die in het Hoor den van Ierland wonen, doen evenzoo al het mogelijke om het dreigend gevaar af te wenden. Zij vreezen toch, bij aanneming van Gladstone's voorstellen, onder priesterheerschap pij te komen, en hebben dan ook besloten, desnoods met geweld, daar tegen op te komen. Het is dus voorzeker een lastige zaak, die Glad stone te beslechten heeft. In Spanje hebben Zondag de ver kiezingen plaats gehad, en, dank zij het monsterverbond tusschen liberalen en conservatieven, er is eene groote meerderheid voor de regeering ge kozen. Opmerkelijk is dat in Ma drid de republikeinen de overwin ning behaalden. Hier en daar had den bloedige botsingen plaats bij deze verkiezingen, waardoor zelf enkele menschenlevens te betreuren zijn. Dat deze verkiezingen in een geheel roomsch land, op Zondag gehouden worden bewijst weer, hoe weinig in tel dien dag is, integenoverstelling met zoovele zoogenaamde heiligen-dagen De zoo vaak reeds besproken le- gerwet komt in den iïllItSCÏI0ïl rijksdag dezer dagen weer ter sprake, en zal dan wellicht tot eene botsing aanleiding geven. De regeering, zoo wel als het Centrum verklaren dat zij geen nadere tegemoetkomingen kunnen doen, zoodat de aanneming nog zeer twijfelachtig is. In SSillg'iU'ije wil men hoe langer hoe minder van Rusland we ten. De bevolking van Yirnoso heeft het hoofd der kerk Clement, gevangen genomen en in een klooster opgeslo ten, omdat hij op den verjaardag van vorst Ferdinand, zich in eene rede voering, oneerbiedig over die vorst uitgelaten had. Deze bisschop was de voornaamste aanvoerder der Rus sische partij, en alleen reeds daarom sedert lang met wantrouwen aange zien. Wellicht zal hij wegens hoog verraad zich voor den rechter te verantwoorden hebben. Cicmeiiifd Hïieims. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk, 8 Maart 1893. Het aantal Kiezers van de Leden van den Raad, Tweede Kamer der Staten-Gene- raal en van de Provinciale Staten be draagt dit jaar 207 tegen 211 in het vorige jaar. Middelliarnis. Op verzoek der Antir. Iviesver. „Vrijheid en Bescherming" zal de Weled. Heer P. Oranje, hoofd der Ger. Weeshuisschool D. Y. op Woens dag 15 Maart des avonds half zeven als spreker optreden in het Zondagsschool gebouw, met het onderwerp Groen van Prinsterer. Wij twijfelen geen oogen- blik, of dit onderwerp zal aller belang stelling wekken. Moge een talrijke op komst hiervan het bewijs leveren. Stad aan 't Haringvliet, 8 Maart. Benoemd tot Onderwijzeres aan de O. L. school alhierMej. Johanna Ridder thans Onderwijzeres teKruiningen,jZee land. Ooltgensplaat. Tot Predik, bij de Ned. Herv Gem. alhier is beroepen, Ds. J. van den Berg te Yarsseveld. Oude Tonge, 8 Maart. Op de op he den vastgestelde kiezerslijsten voor leden van den Gemeenteraad, Provinciale sta ten en Tweede Kamer kwamen 190 kiezers voor tegen 196 in het vorig jaar. Nieuwe Tonge. Blijkens mededeeling in de Staatscourant, werd erkend volgens de Wet van 22 April 1855 (Staatsblad no. 32) de vereenigingDorpsvereeniging tot bevordering van den landbouw, alhier Goedereede. Bij de gehouden herstem ming voor een lid van den Raad dezer gemeente, zijn ingeleverd 68 biljetten. Uitgebracht zijn op de heeren F. C. Goe- koop 36 stemmen, Adr. de Reus 31 stem men zoodat de heer Goekoop, als heb bende de meeste stemmen bekomen, tot lid van den Raad is verkozen. Hekelingen. Het aantal kiezers voor de 2de Kamer, de Pov. Staten en den Gemeenteraad bedraagt dit jaar 57 tegen 62 in het vorige jaar. St. Maartensdijk. Door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit van den raad dezer gemeente, waarbij bepaald werd eene paardenmarkt in te stellen en die te doen plaats hebben den len Donderdag in de maand Juni. In het jongste nummer van de Vra gen des Tyds levert de afgevaardigde Van Kouten een breed uitgesponnen pleidooi voor de liberale beginselen, waarin vooral treft een warme aanbe veling van het Nieuw Malthusianisme. Het Nieuw Malthusianisme noemt de schrijver het geneesmiddel tegen het so cialisme. „Men moge het niet aangenaam vin den," zoo zegt hij, „maar het is niet andersde bevolkingsvraag komt telkens weder op den voorgrond; daarin ligt het hart der sociale quaestie. Te recht noemde ook de heer Mees de beperking van de aanwas der bevolking de onmis bare voprwaarde voor blijvende verbe tering. Het Nieuw-Malthusianisme woedt op verschrikkelijke wijze in Frankrijk, zoo zelfs dat de overheid, die toch waarlijk niet „clericaal" is te noemen, alle mid delen aanwendt, om den aanwas dei- bevolking te bevorderen. Is nu in dit land de sociale quaestie opgelost? Zijn er geen wanverhoudingen meer in de Fransche maatschappij Leeft de arbeidende klasse er in voor spoed, in overvloed Volstrekt niet. Het Nieuw-Malthusianisme is een kanker, geen geneesmiddel. En de om standigheid, dat onze liberalen al meer en meer in dezen kanker heil gaan zien als het groote wapen tegen de sociaal democratie bewijst wel, dat van hen geen oplossing der sociale quaestie te wachten is! Centrum. Wie niet aan gebedsverhooring gelooft, wie niet gelooft, dat op het gebed krachten der toekomende wereld, troost, verkwikking en vrede medegedeeld wor den, hij kan het in Gethsémané aanschou wen. De vijand is op het gebied des geestes door bidden en smeeken over wonnen. Hij, die zooeven kroop als een worm in 't stof, verwacht aanstonds daar op den vijand met den moed en de kalmte van een held. Wij hooren het in zijn woord tot de jongeren„Staat op, laat ons gaanziet, die mij verraadt is nabij." Op elk woord in zijn vraag van den Heere Jezus tot zijn verrader: „Judas! verraadt gij den Zoon des mensehen met een kus?" kan men den nadrukleggen, en toch heeft men ook nog de kracht van deze verpletterende vraag, welke bij elke omschrijving verliest, slechts onvol komen teruggegeven. Helaasonze Heer kon daardoor slechts zijne zachtmoedig heid, heiligheid en majesteit openbaren, maar niet den verrader voor den hemel winnen. Koud, als zijn kus, bleef ook het hart des verraders. „Wien zoekt gij?" Zoo vroeg de Heer aan de bende, die gekomen was om Hem te vangen. Deze vraag nu komt in alle eeuwen door het Woord Gods tot de menschen: „Wien zoekt gij?" Ieder zoekt iets, overal, eiken dag. Een mensch, die niet meer zoekt, hoopt niets meer. Het komt er slechts op aan, wien of wat wij zoeken. Heil hem, die Jezus zoekt Hij zal vinden, hij gaat niet verloren. Nooit heeft een machtige op aarde een woord uitgesproken met zulk een waardigheid, met zulk eene majesteit, met zulk eene werking, als onze Heer dat woord: „Ik ben 'tEer Hij zijn leven in de handen der onrechtvaardi- gen ten doode overgeeft, moet nog de ongerech tigheid voor den Koning der waarheid in het stof zich buigen, en alzoo bij wijze van voorbeeld de eewige zege praal van de gerechtigheid over de boosheid, van bet licht over de duister nis voorstellen. VOLKEREN DER AARDE. Officieel Gedeelte. BEKENDMAKING. Geschrapte Namen van Kiezers voor Leden van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten, en van den Gemeente raad. P. Breeman, Abram Doornhein, Ge- rardus de Graaff, Jan de Graaff Jz., Jb. de Graaff Jbz., M. Groenendijk, G. Groot, A. Jansen, J. C. Klein, II. Koolbergen, A. de Leeuw, A. C. Mijs, Jacob Noor- dijk, J. van Putten, K. Schilperoort, L. Schol, P. A. Schooning, J. Yolwerk en L. Wielhouwer. Sommelsdijk, 6 Maart 1893. Burgemeester en Wethouders. De SecretarisDe Burgemeester Jb. BREESNEE L. S. DE GRAAFF. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Som melsdijk zijn voornemens op Zaterdag 18 Maart a. s. des voormiddags half twaalf ure ten Raadhuize aldaar publiek aan te be steden Het rijden der benoodigde grint voor de Gemeentewegen over 1893. De ge sloten inschrijvingsbiljetten op een zegel van ƒ0,225 geschreven moeten inhouden den prijs per Meter3 voor de te vervoeren grint waarvoor gegadigden dit werk willen aannemen met vermelding tevens hunner borgen uiterlijk 18 Maart a.s. des voormiddags 11Yj ure ter Secretarie dezer gemeente te zijn ingeleverd. Sommelsdijk, 7 Maart 1893. Burgemeester en Wethouders voor noemd. De SecretarisDe Burgemeester C. JOPPE Gz. L. S. DE GRAAFF. Te Berlijn stond cleze week een vrouw terecht wegens bedriegerijen ge pleegd door middel van huwelijks-ad ver- tenties. Zij bood haar bemiddeling aan om aan trouwlustige heeren vrouwen met 200.000, ja 400,000 mark vermogen te bezorgen. Een achttal liet zich beet nemen en zond haai ieder een paar honderd mark voor onkosten jen reizen, dat zij niet volbracht. Bij haar aanhouding er kende zij geen rijke bruidon „in voorraad" te hebbenmaar voor den rechter ver zekerde zij die wel degelijk te kennen, maar zich bij eede tegenover/Ie „voorname familiën" te hebben verbonden geen na men te noemen. De rechter was hardvoch tig genoeg dit niet te gelooven en veroordeelde haar tot een jaar gevange nisstaf. Schipper J. Dninker van Wieringen van de schuit T S 21 had Zaterdag bij het visschen op de hoogte van Terschelling het ongeluk door eene hooge golf over boord geslagen te worden. Door de holle zee was redding onmogelijk, maar geluk kig sloeg eene wij Kende golf hem terug en weder aan boord. Een 20-jarige jongeling in de Friesche gemeente Kollumerland trad met een weduwe in 't huwelijk om werk te krijgen bij de commissie tot werkverschaffing, waar alleen gehuwden werk konden bekomen. Te Heemstede is een meisje van 2Y2 jaari dat r en oven zonder toezicht had gelaten in het water geraakt en verdronken. In het dorp Orlau van Oostenrijks- Siiezië waar steenkolenmijnen zijn, kan men eiken dag een straat in vlammen zien. Langs den straatweg stijgt gas op, dat 'de mijnwerkers eiken ochtend aan steken, omdat zij gelooven er dan minder last in de mijnen van te hebben, 's Avonds worden de vlammen voor de veiligheid met natte doeken gedoofd. De vlammen stijgen soms tot 7 meter hoogte. Drie weken vasten. Aan een polietiebureau te Berlijn vervoegde zich eenige dagen geleden een 19-jarig meisje, dat sedert 3 weken vermist was en ver klaarde in al dien tijd niets te hebben gegeten. Zij was door een kastelein, bij wien zij in dienst was, weggezonden en had zich uit angst voor nog erger ge volgen in een leegstaande logeerkamer opgesloten om zich te laten doodhon geren. Zij beweerde al dien tijd enkel van water uit de waterleiding te hebben geleefd. Zij was dan ook doodzwak en kon nauwe'ijks staan, toen zij zich ein delijk bij de politie aanmeldde, en werd daarom naar een der gasthuizen ver voerd. Een oud heer zat op een avond te dommelen aan zijn ha^rd. Daar gaat de deur open en een welgekleed man staat voor hem en zegt: Ik moet u waarschuwen meneer, dat uw meid is uitgegaan en dat ze de deur heeft laten aanstaan. Dit is zeer gevaarlijk. Hoe gemakkelijk is het nu voor den een' of anderen vagebont hier in te komen en deze kaars en deze lamp uit te blazen, puf zóó en puf zoo en met den zilveren kandelaar en de lamp er van door ;e gaan, en de daad bij het woord voegend, verdween de dief, zonder een verder woord van den ander af te wachten. Yoor de Haagsche rechtbank werd gisteren behandeld de zaak van Adriaan Willems, beklaagd in den jongsten oude jaarsnacht een vrouw, waarmede hij op intiemen voet verkeerde, dermate op den Woutseken dijk onder Ter Aar, mishandeld te hebben, dat zij kort daar op overleed. Haar gruwelijk verminkt lijk werd den volgenden ochtend door den veldwachter gevonden. De getuigen verklaringen en aanwijzingen waren zeer bezwarend voor den beklaagden, die in verwaaiden en bebloeden toestand werd aangetroffen, terwijl hij ook uit drukkingen had gebezigd, welke een bedekte bekentenis inhielden. Uit het verhandelde voor de rechtbank bleek, dat zoowel hij als de verslagen vrouw in den bewusten nacht in bene velden toestand uit een herberg waren gekomen. Het O. M. eischte voor den bekl. le venslange gevangenisstraf. Gisteren werd te Scheveningen het treurig bericht aangebracht, dat de matroos Arie Pronk, varende op de bomschuit „Holland VI", Zaterdag 1.1. in den vroegen morgen bij het ophalen van een zeil over boord sloeg ten NV. van Noordwijk^en jammerlijk omkwam. Haken werden door de equipage den drenkeling toegestoken, stukken hout hem toegeworpen, maar alle pogingen om hem te redden bleken vruchteloos. De ongelukkige was negentien jaar oud. Zijn vader kwam kort geleden op dezelfde wijze om. Te Oud-Beierland (Z.-H.) is een werkman, die bezig was kalk te lossen van eene loopplank in het water geval len en verdronken. Zijn lijk is reeds ge vonden. De ongelukkige laat eene vrouw en zes kinderen achter. Te Hazerswoude (Z. II.) heeft zekere R. K. een moordaanslag op zijn 80-jarige moeder gepleegd. Hij heeft haar belangrijke verwondingen op het hoofd toegebracht, welke echter tot nog toe niet levensgevaarlijk blijken te zijn. De ontaarde zoon is in handen van de justitie' Cholera. Naar uit de mededeelingen der Fransche geneeskundige bladen blijkt, is sinds 2 Februari het bestaan van cholera te Marseille officieel gecon stateerd, en heeft de epidime aldaar in den loop dezer maand ongeveer 100 per sonen gedood. Een telephonisch dagblad is te Budapest verschenen. Tegen een abbon- nement van D/2 gM. per maand ontvang men een toestelletje in huis, telephonisch verbondan met het redactiebureau. Hoort men een sein en brengt men het toe stelletje aan het oor, dan verneemt men al de op genoemd bureau ontvangen berichten, naar verkiezing in het Duitsch of in het Hongaarsch. Men berekent dat de Paus bij zijn jubilé in het geheel 9 millioen aan ge schenken in geld ontving. Daaronder was een wissel van 1 millioen van den hertog van Norfolk. De twee huisprelaten van den Paus hebben het geld in be waring, totdat Z. H. zal hebben beschikt, wat er mee zal worden gedaan. Vermoe delijk zal een groot deel van het geld worden gegeven aan de Congregatie voor de Propaganda, die in den laatsten tijd aanzienlijke verliezen heeft geleden en wier lasten nog zijn vermeerderd. Zie vervolg Tweede Blad. In de afgeloopen maaDd Februari heb ben geen sterfgevallen plaats gehad, tegen 3 in de maand Februari 1892. Door de politie alhier is bij den goud en zilversmid L. K. alhier een zilver horloge in beslag genomen welke aldaar was verkocht en van diefstal afkomstig was, de politie is de dader op het spoor. 4 Maart. Heden overleed alhier in den ouderdom van 84 jaren, J. Yroegindewei drager van het metalen kruis.Tot op heden bevinden zich nu in deze gemeente nog twee van die mannen die tot het dragen van 't metalen kruis gerechtigd zijn. In deze gemeente hebben zich weer drie gevallen van Roodvonk voorgedaan. Yoor de levering van p. m. 1880 M3 grove onderhouds grint voor den grintweg van Ooltgensplaat tot Oude Tonge en Middelharnfs hebben vier personen in geschreven. De minste inschrijver was Johannes Joele, schipper te Willemstad. De uitslag van de aanbesteding van p. m. 700 M3 grove onderhouds-grint voor de grintwegen alhier was als volgt J. van Wageningen, f 1,80 per M3 C. van den Ouden 1,74 C. B. van Dongen ,1,70 A. J. Kerpel 1,69 J. Duijm 1,67 C. Wittekoek 1,65 Zoodat de minste inschrijver was C. Wittekoek, aan wien de levering is ge gund. Door vertrek, overlijden of verandering van woning werden 6 kiezers van de lijst geschrapt, terwijl maar 1 nieuwe werd bijgevoegd. Vóór 13 Maart kunnen bezwaren tegen de thans aangeplakte lijsten worden ingebracht. Oud-Beierland, 3 Maart. Gisteren avond te 8 uren klonk weder het geroep van brand door de gemeente, en thans was de groote bouwmanswoning van D. Bijl, behoorende onder Nieuw-Beierland, maar onmiddelijk aan deze gemeente grenzende, door het vuur aangetast. In een kort oogenblik, waren vier spuiten uit deze gemeente op het terrein aanwezig, maar het bleek terstond dat het brandende gebouw niet te behouden was. De spuiten begonnen daarom het koffiehuis van den heer Faselaar, dat ernstig bedreigd werd, te beschermen, dat ook behouden bleef. Te 10 uren lag de brandende massa tegen den grond. Het vee en een gedeelte van den inboedel werden gered. De brandspuit van Nieuw- Beierland, die een weg van U/2 uur moest afleggen, kwam te 11 uren. Hoe wel laag, was alles verzekerd. Als oor zaak wordt opgegeven, dat bij het af- voederen de lantaarn door eene koe werd omgeschopt. Xierikzee, 6 Maart. In de heden namiddag gehouden vergadering van den Gemeenteraad, die door eenige belangstellenden, zoowel van hier als uit de buitengemeenten gedeeltelijk werd bijgewoond, waren afwezig de heeren S. J. Ochtman en de Crane. De voorlezing der notulen van het verhandelde in do vorige twee vergaderingen wordt aange houden. Voor kennisgeving worden aangenomen lo. drie brieven van Gedep. Staten, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van 13 Febr. 1.1. tot af- en overschrijving van- en op posten der gemeentebegrooting voor 1892 en tot onderhand- sohe verpachting van een perceel bouwland aan A. Fondse; 2o. een brief van den heer J. E. Roorda, hou dende bericht, dat hij zijne benoeming tot leeraar in de Natuurkunde enz. aan de Hoogere Bur gerschool aanneemt. De ingekomen verslagen van het Middelbaar en het Lager Onderwijs over 1892, worden ter visie van de leden gelegd en zullen worden gedrukt en als bijlagen aan het gemeenteverslag worden toegevoegd. Bij monde van den heer Houwer, wordt namens de Commissie, benoemd tot onderzoek der reke ning van het pensioen- en weduwenfonds der gemeente ambtenaren over 1892 verslag uitge bracht van haar onderzoek omtrent die rekening bedragende in ontvang 618,885 uitgaaf. 587,405 sluitende meteengoed slot van f 61,48 Het advies strekt tot goedkeuring dier reke ning, zooals zij is ingediend, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Do Voorzitter brengt ter tafel, een voorstel van Burgem. en Weth., om ingevolge gedaan verzoek van het tram-comité aan de op te richten Stoomtrammaatschappij BrouwershavenSteen bergen voor den tijd van twintig jaren eene jaarlijksche subsidie van 500 te verleenen, en zulks voor elk jaar dat de lijn in exploi tatie gebracht wordt. Na eenige beraadslaging tusschen de heeren de Looze, Fokker, Boeije, Röell, W. A. Ochtman en den Voorzitter, wordt met 7 tegen 4 stem men, die van de heeren Röell, van den Bout, van der Vliet en W. A. Ochtman, aangenomen een amendement van den heer Fokker, om aan het slot van het voorstel in plaats van den laat sten volzin te lezen: „en zulks voor elk jaar dat de lijn behoorlijk in exploitatie is gebracht, voor het dagelijksch vervoer van personen en goederen." Het aldus geamendeerde voorstel van Burgem. en "Weth. wordt vervolgens aangenomen met al- gemeene stommen. Daarna komt in behandeling het in de vorige vergadeiing gedaan voorstel van den heer W. A. Ochtman, om het bezwaar tegen de richting van den aan te leggen tramweg bij de Nobel- poord op te heffen. De Voorzitter deelt daarbij mede, dat het in een vorige vergadering door den Raad geopperd bezwaar togen de richting door het Zeiketerrein, volgens belicht van Gedep. Staten niet tijdig genoeg is ingediend, om nog te kunnen worden behandeld. Bij de hierop volgende beraadslaging verklaart de heer Boeije, bij zijn vroeger medegedeelde bezwaren te blijven. De hoer W. A. Ochtman verdedigt nader zijn voorstel. De heer Fokker motiveert zijne stem. Z. i. is de Raad over veel grootere bezwaren heon- gestapt en nu wil Spr. ook over dit bezwaar heenstappen en voorstel van den heer Ochtman stemmen, doch hij doet dit onder protest tegen de wijze waarop de Voorzitter in de vergadering, wa: rin de bezwaren moesten worden uitgespro ken, de leden heeft voorgelicht. De Voorzitter verdedigt wat hij vroeger in den Raad omtrent het indienen van bezwaren heeft te kennen gegeven. Hij herinnert aan |het toen door hom gesprokene en is nog bij zijn ge voelen daaromtrent gebleven. Van zijn kant pro testeert hij tegen do wijze waarop do heer Fok ker over zijne houding een oordeel heeft uitge sproken. Het voorstel van den heer W. A. Ochtman, in stemming komende, wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Houwer, De Clercq, Do Looze en Boeije. Het bezwaar van hot innemen der gracht is daardoor opgeheven. Aan R. van Meerendonk wordt, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag verleend al» stadsomroe per, in te gaan met de in functie treding van zijn opvolger, terwijl Burgem. en "Weth. worden gemachtigd eene oproeping van sollicitanten te doen. Het vroeger medegedeelde adres van eenige schippers en vischhandelaars om een anderen stadsomroeper te benoemen, wordt vervolgens op voorstel van Burgem. en Weth. aangenomen voor kennisgeving. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt zonder hoofdelijke stemming aan de Onderl. Waarborg-Vereeniging voor arbeiders en [werk lieden eene toelage uit de gemeentekas verleend van ƒ93, te vinden uit den post voor O. U. der gemeente begrooting jvoor 1893, welk voorstel in de vorige vergadering is aangehouden, ter wijl besloten wordt, daarbij aan het Bestuur der Vereeniging te kennen te geven, dat, wil jiet Bestuur uitzicht op subsidie van de gemeente blij ven behouden, het reglement behoort te worden herzien.

Maas- en Scheldebode | 1893 | | pagina 2