II GAST SommelsdljL Zondagavond werd te Beerta van achter heggen, parallel met den openbaren weg aldaar gelegen, met revolvers geschoten op de voorbij trekkende patrouille huzaren, zonder nadeelig gevolg voor manschappen of paarden. De commandeerende officier loste eene enkele maal een vuurwa pen, doch gedoogde zulks aan zijn onderhoorigen niet, om de vrouwen en kinderen, op den weg aanwezig, voor mogelijk onheil te bewaren. In de Anna Paulonastraat te Rotterdam werd Vrijdag iemand on wel en viel in slaap. Hij bleef tot Maandag slapen en is toen overleden. Een man te Wemeldingen, in een korenmolen werkzaam, viel van den tweeden zolder, waardoor hij zich zoo bezeerde, dat hij kort daar op is overleden. Dinsdagavond jl. vergaderden in de Volksbierhalle te Sappemeer de afdeeling van den Soc. Dem. bond, waar als spreker optrad de heer Stien- stra van Harlingen met het onder werp „lood voor brood." Toen de vergaderden den spreker in optocht naar het station uitgeleide deden, werden ze gesommeerd om uiteen te gaan. Daar hieraan niet dadelijk voldaan werd, is de massa door een charge van marechaussees en huzaren uit elkander gejaagd, waardoor één zwaar en verscheidene licht gewond werden. Gisteren werden te Hamburg twee cholera-gevallen aangegeven. Een der lijders was echter reeds we der herstellende. Te Budapest kwa men in de laatste 24 uur 4 ziekte en 2 sterfgevallen aan chole' a voor. Achttien negers, dienstdoende als bewakers van een kamp dwang arbeiders bij Helana, in Arkansas, zijn plotseling ziek gewordenbinnen weinige uren stierven er vier en het zelfde lot scheen nog vier hunner te die overtuiging geeft de toekomst. bedreigen. De bngelukkigen schijnen met rattckruid vergiftigd te zijn, ver moedelijk door of op aanhitsen van vrije werklieden, die een week te voren tegen den aanvoer van dwan- arbeiders hadden geprotesteerd. Waarom hij liever van een aap dan van Adam afstamt beantwoordt Dr. Sinia, leeraar aan de H. B. school te Gorkum, in'd e vragen van d e n d a g op de volgende wijze „Gaarne bekennen wijliever met Darwin uit een die r, dan met Genesis uit Adam. Want het be wustzijn een ontaard Adamskind te zijn, slaat zoo lichtelijk de hoop, om meer en meer volmaakt te worden, den bodem in, verstompt zoo lich telijk den geest, maakt zoo lichtelijk den mensch tot een blind werktuig van het fanatisme. De overtuiging daarentegen, dat h e t d i e r in dé worsteling om het bestaan, allengs is opgeklommen tot een mensch, dikwijls schitterend door helderheid van verstand en adeldom van karakter moed voor „Excelsior, hooger, steeds hooger dus zij en blijve onze leus.1' Als het waar is dat er ooit apen tot mcnschen zijn opgeklommen, dan is het wel wonder, dat het vroeger gebeurde en nu niet. Gebeurden er vroeger wonderen, (want wonder is het als een dier tot mensch opklom) dan mogen we toch wel gelooven dat er vroeger ook andere wonderen, gebeurd zijn. En - de Bijbel kan niet waar zijn, omdat die wonderen leert Ik begrijp de consekwenties dier geleerden niet. Middelliarnis. Tot gemeente-veld wachter alhier is benoemd C. Revers, thans agent van politie alhier. Den Bommel. Bij de Ned, Herv. Kerk alhier zijn gekozen tot Ouderling de Heer C. Eokker tot Diaken de Hee- ren Job. Mijs Jz. en P. Vermaas. Ooltgensplaat. De 2e Kerstdag zal voor veie kleinen alhier zonder twijfel in dankbare herinnering blijven; wijl den WelEdelen Heer en Mevrouw Dr. Hers zich de groote opoffering getrooste een prachtige Kerstboom met geschenken voor hun. in hare woning te plaatsen en verder de kinderen op versnaperingen te onthalen. Nieuwe Tonge, 21 Dec. Bij de heden gehouden herstemming voor twee leden voor den gemeenteraad werden uitge bracht 80 stemmen. Herkingen, 28 Dec. In deze gemeen te circuleert, als vorige jaren, een lijst tot bestrijding van l zoogenaamd nieuw- jaarwenschen en een extra bedeeiing voor weduwen en weezen. De commissie bestaat uit de heeren A., W. Keijzer en W. Lokker. Goedereede. 22 Dec. In de heden gehouden raadsvergadering werd in beginsel besloten tot de invoering van eene belasting naar het inkomen, in de plaats van den hoofdelijken omslag. Ouddorp. In de Raadsvergadering van 24 December 1892 is het voorstel van den heer Jan Mastenbroek om de Raads vergaderingen voortaan met gebed te openen, met 6 van de 7 stemmen aan genomen. Üsii'prerlljke Stand. Vissclierij. Plaatsetijk Nieuws. Sommelsdijk, 28 December. De Heer J. B. Eekman thans als Onderwijzer werkzaam te Yerseke, heeft de benoeming tot Onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier aangenomen. Markt berichten. IN Puike Cokesuitsluitend afkoms tig van de beste Engelscke Gaskolen, verkrijgbaar aan de Gasfabriek te Middelliarnis a 45 Centen per Hectoliter. inriaTt gesteld, "mochten zij de ver schuldigde intresten, met uitgeloote aandeelen van de leening kerkbouw, aflossen. Het stemt temeer tot dankbaarheid wijl er reeds, door het niet nakomen der gestelde eiscben, onaangenaam heden waren voorgevallen. Soli Deo Gloria. Ook jegens den slechtsten moet men billijk wezen maar die een schelm zoekt vrij te pleiten, gelijkt naar zijn cliënt. „Schimp niet op barmhartigheid aan gevallenen betoond. Misschien komt die eens u of uw kind nog te stade. OUDilJAlItM AYOIVD. WAT DAN Daar stond zij in den hoek van de kleine schoenmakerswerkplaats, de oude Eriesche klok, „bet staand horloge," zoo als de ouderwetsche meitschen nog wel eens zeggen. Zij was het kostbaarste stuk van heel den inboedel dien Daniël Quorm bezat, een erfstuk, dat reeds door verscheidene geslachten van vader op zoon was overgegaan. Het was een ouderwetsche klok in een groote, houten kast, zooals men ze dik wijls nog op verkoopingen en in oude huizen aantreft. Langzaam en plechtig klonk haar tik-tak door de kleine werk plaats, en eer zij sloeg, liet zij geregeld eenige seconden van te voren een eigen aardig geluid hooren, alsof zij zeggen wilde „Pas nu opDaarna volgden de slagen, vol en gewichtig, de een na den ander, en de laatste stierf met een doffen nagalm weg, als gaf zij nog een maal voor een uur het recht om te rus ten, of aan de begonnen taak voort te werken. Het was oudejaarsavond. Het gewone rustuur had reeds lang geslagen, maar Daniël Quorm zat nog aan zijn werkta fel. Hij stoorde er zich niet aan, dat het geheele dorp reeds rustig of onrustig om den haard het uur zat te verbeiden, dat weder een jaar in het niet der eeuwen zou doen vergaan. Hij boorde en prikte ijverig voort, en bemerkte niet, hoe de tijd verstreek, want zijne gedachten wa ren ver weg. Hij doorleefde in den geest nog eenmaal de uagen, toen zijn vader op het sterf bed lag en gedachten aan dood en eeuwigheid doorkruisten zijne ziel. Tafereelen uit zijne kindsheid zweefden hem voor oogen, en deden weer uit een diepen slaap ontwaken wat zijn vader en moeder hem geleerd hadden, en dat greep hem geweldig aan spoedig kon ook voor hem het uur slaan, dat hij zijne oogen zou moeten sluiten en wat dan waarheen zou hij dan gaan De oude klok had, zonder ophouden, rustig tik-tak laten weerklinken maar plotseling verbeelddo Daniël zich, dat haar toon luider werd en dat zij met een nadrukkelijke stem riep „"Wat dan „Wat dan „Yfat dan „Daniël hamerde er dapper op los. Wat wilde die domme klok eigenlijk Kon zij hem niet met rust laten On barmhartig sloeg hij met zijn kleinen ha mer op de laars, die hij in zijne hand hield, losmaar hoe harder hij klopte, des te luider klonk het uit de oude kast„Wat dan?" „Wat dan?" Hoe langer hoe harder hamerde Daniël voort, - hoe langer hoe luider riep de klok. Zijn gansche leven stond als op één groot schilderij voor zijne ziel. Hij zag z ich als kind met gevouwen handen voor zijne moeder staan en zijn avondge bed doen hij zag zijn vader, die hem bij het afscheid van het ouderlijk huis zegenend de hand op het hoofd legde, hem een Nieuw-Testement medegaf, en hem vermaande om trouw te blijven aan dat gene, wat hij op school en in het ouderlijk huis geleerd had. Hij zag veel wat hij toch eigenlijk liever niet nog eenmaal aan schouwd had, totdat hij weder thuis kwam en aan het sterfbed zijns vaders diens laatste woorden hoorde„Ik zeg u vaarwel, mijn zoon maar niet voor altijd Jaren waren er sedert dat oogenblik verloopen. Hij zat thans op hetzelfde klei ne bankje, waarop zijn Yader eenmaal had zitten werken maar wat was er van hem zelf geworden Geen mensch kon hem iets kwaads ten laste leggen maar wanneer heden eens tot hem de roepstem kwam om uit dit leven te scheiden De oude klok riep luider dan ooit„Wat dan „Wat dan P" Daniel kon het niet langer uithouden. Onrustig stond hij op hij ging naar de oude kast, deed het deurtje open, en zette den slinger stil. Nu was alles rustig en hij keerde naar zijn werk terug. Maar de stilte bracht hem geen kalmte. Hij had een gevoe1 alsof een reusachtige hand aan zijn binnenste schudde. „Da niël," werd er in hem geroepen, „dat gij de klok stil zet, daarmede hebt gij het niet gewonnende tijd laat zich in zij nen loop niet tegenhouden, en eer gij er op verdacht zijt, slaat ook voor het laat ste uur, en: „Wat dan? Gij zijt een dwaas, wanneer gij u niet spoedt en bij Dien antwoord zoekt, die u alleen den weg kan wijzen, welke naar en door de enge poort leidt Nog eenmaal stond Daniel op, ging naar de klok en zette den slinger weer in beweging. Doch naar zijn werk keerde hij niet terug, maar wel naar zijn slaapka mertje en daar viel hij op zijne knieen en heieed hij den Heere, wat hem reeds lang geen rust meer gelaten had dat hij Hem had verlaten en vergeten, en zonder eene gedacate aan de eeuwigheid had voortgeleefd. Met een berouwvol hart be leed hij voor God zijne zonden en zocht hij vergeving in het bloed van Christus. Toen hij van zijne knieen opstond klon ken er twaalf plechtige slagen uit de oude kast in den hoek. Een nieuw jaar was aangebroken, ook voor Danielen toen niet lang daarna zijn laatste uurtje sloeg, fluisterden zijne stervende lippen „Ik weet, dat mijn Verlosser leeft, en mijne oogen zullen Hem aanschouwen 1" Wolkeren «Ier Aarde. Het heerlijk Kerstfeest, zoo pas door ons gevierd, sprak ons van „vrede op aarde"! Ach, hoever is het daar nog van af! Zien wij om ons heen, overal bemerken wij dan onvrede, onrust, en dat in steeds toenemende mate. Dit moet ons niet verwonderen, want waar men met den Vredevorst, niet wil rekenen, daar ontbreekt ook de vrede, die Hij alleen aanbrengen kan. Wel spreekt ons het Kerstfeest van een hoo- gere vrede, dan alleen op maatschappe lijk gebied, doch wie zal niet toestemmen, dat de onvrede spanning, ellende, waarin de volkeren alom steeds meer verzinken, geen gevolg is van het verachten van God en Zijn Woord? Zie slechts naar de volkeren die het stoutst Hem verloochenen, hoe daar de toestand het ongunstigst is. In ErankB°f|k komen de laatste weken dingen aan het licht, die onge looflijk schijnen, en op een algemeene verdorvenheid, zelfs van de hoogst ge plaatsten wijzen. Plaatsgebrek verhinderd ons, hiervan bizonderheden mede te deelen. Alleen dit, dat blijkt hoe zelfs ministers het geld voor het Panama-kanaal bestemd, ge bruikt hebben om bij de verkiezingen in vloed uit te oefenen, enz. enz. In Terland heeft weer een betreurens waardig feit plaats gehad, dubbel treurig nu weldra Gladstone met voorstellen ter bevrediging zal voor den dag komen. Er is n.m. in Dublin een dynamietbom neergelegd bij het paleis van den minister Morley. Bij de ontploffing werd een deel van het gebouw verwoest, één agent ge dood enanderen|gewond. 't Is afschuwelijk! Wat de beweegredenen zijn, is onbekend, evenals de dader of daders. Sjmfllje doet van -zich spreken, wat de godsdienstvrijheid betveft. Er zou op 25 December in Madrid de eerste protes- tantsche kerk ingewijd worden, en men ziet met spanning daaromtrent berichten tegemoet, want de roomschen kunnen zoo iets niet verdragen. Van alle zijden regen de het verzoekschriften aan den minister, om toch zulk een gruwel niet te dulden doch Sagasta houdt zich tot nu toe flink. Een smeekschrift van een groot getal ade- lijke dames kon hem ook al niet tot andere gedachten brengen, evenmin als een be tooging van 11000 kinderen uit de room- sche scholenwaar de schooljeugd al niet voor gebruikt wordt! Zouden wij aan 't begin zijn van een tijdperk van meerdere godsdienstvrijheid in Spanje? Gemeng'cl jlieuws. Is dat Neutraal? Zoo vraagt W. in de Banier het volgende ter neer schrijvend „In het nummer van Dinsdag 6 Dec. jl. van de Sollicitant, gratis Ad vertentieblad voor het onderwijs in Ne derland, viel ons oog op een paar ad- vertentien, die onwillekeurig onze aan dacht trokken. De eene luidt als volgt: Aan de Openbare Scholen te Capelle (N.-B.) worden gevraagd Twee onder wijzers. Jaarwedde f500. De bevolking te Capelle is bijna geheel van den P. G. Natuurlijk komt men bij de lezing van den laatsten zin als van zelve tot de vraagMoet dit tot aanbeveling strek ken en ais zoodanig dienst doen Zoo ja, dan natuurlijk alleen voor die onderwij zers, welke den P. G. belijden, althans niet Roomsch-Katholiek zjn. Maareven natuurlijk moet ze dan dienst doen om de ze laatsten af te schrikken, tenminste te waarschuwen, dat ze te Capelle niet be geerd worden. Doch gaat het aan, dat men officieel aldus handeltaldus in vloed gaat uitoefenen op het personeel, dat in de Openbare School dient, die im mers neutraal moet zijn Mag men hier onderscheid maken tusschen Protes- tantsc'ii, Roomsch of Joodsch De tweede advertentie luidt Aan de openbare lagere school te Well, gemeente Bergen (Limburg) gevraagd een R. C. onderwijzer, jaarwedde f 475. Stukken franko vóór 15 Dec( a.s. aan den burgemeester te Hepen. R. C. be- teekend hier immers wel Roomsch Ka tholiek Maar dan is het toch wel wat erg, dat voor de openbare lagere school (immers neutraal stoutweg een R. C. onderwijzer gevraagd wordt, met uit sluiting dus van elk ander onderwijzer En dat doet men officieel 'tls opmerkelijk, dat beide plaatsen, die in deze ad verten tien onderwijzers vragen, in Noord-Brabant en Limburg gelegen zijn. In die beide provinciën, waar de bevolking overwegend R. Ka tholiek is, gebeuren wel eens meer din gen op schoolterrein, die zouden doen ge looven, dat men er daar „een eigene wets- uitlegging op nahoud ook, dat de Re geering daar minder streng toeziet. Doch dan hebben onze R. Katholieke landgenooten in het Zuiden voorrechten boven anderen, wel wat ietwat vreemd klinkt in een land, waar gelijkheid voor de wet immers bestaat? 't Schijnt alzoo, dat Rome in het Zuiden onzes lands op zijn eigen manier schoolhoudt en dat wij, Protestanten, in het Protestantsche Ne derland moeten achterstaan bij den R. Katholiek. En dat is krenkend voor ons Protestantsch gevoel Niet zoo als abussievelijk onzen be richtgever gepasseerde week melde, dat de Heeren Koert en Vaal burg waren ge kozen tot Notabelen, maar tot Kerkvoog den zijn gekozen de Heeren Jan Mijs en H. Vaalburg. Daarvan verkregen de Heeren C. Over- dorp 44, L. Roodzant 44, A. Dorst 33 en C. Voordijk 3.3 stemmen, zoodat de eerstgenoemde gekozen zijn. Tot diakenen bij de Ned. Herv. Gem. is herkozen de heer R. Bruggeman en tot ouderlin in de plaats van den heer P. Voordijk den heer W. de Gast. Dnor een abuis kan ik u eerst heden dit melden. Uw Berichtgever.) SomiMels€Ïij?i, 15 22 December. Géboren: Leentje, d. van Loentje Van der Stolpa. OverledenEen levenloos af ngegeven kind van Jacob Grootenboer en Willemijntje Holleman. Men Bommel, 21 December. Géboren: Cornelis, z. van C. Van der Welle en S. Die Vos. Middelliarnis, 15 21 December. Geboren: Johanna, d. van Jan Diiesse on J. Van den Tol. Stad a/'t Haringvliet 10 December. GeborenMaria, d. van Hugo Donkersloot en Adriaantje Wesdijk. Te IJmuiden binnen gekomen: Ebtnliaezer pch. TI. Langbroek met 4000 sch. Maria Corn. Will, de Zw. Zeeötanshoop Ulbd IlenÜrika Adr Zeeiieeuw Middeldarnis Titifl Jaooba Tweelingen r- W. v. d. Hoek G. Langbroek „W. Viskil S de Ruiter J Koster L. Koster J.v. d. Hoek M. v. Delft J. A. de Waard 2200 3200 3400 „3100 1200 2400 2800 2200 1400 Burgemeester eu "Wethouders hebben voor bet jaar 1893 tot Geneeskundige, belast met het verrichten der vaccinatiën en doodschouw benoemd dc Heer Dr. T. Breesnee. Het Mond- en Klauwzeer is bij de Laudbouweres de Wed. Dirk Joppe j.l. Maandag uitgebroken. Ul'DE TOKGE,28 Dec. Granen. J. Tarwe 6.00 a6,63.'Rog-ge f 5.00 a 5.40 JST. Gerst f 0.07 a 0,075 p. K. Hav$' f 3,00 a 3,30 Erwten f 0.a 0.brui- "e bjonen f Aardappelen f 1.25 a 1,30 botei f0.70 per 5 ons Eieren 0,07 c p. st. Ajuii 2,80per 60 kilo. potersct Koolzaad f 0,a 0, Nieuwe Tarwe f Rotterdam 27 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, veulens, ezels, 468vetta rundeten mager® dito, 146 vette- en kalveren 45 nvebteren kalveren 336 schapen of lammeren 352 varkms 84 biggen, bokken of geiten. He dm waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 74cts., 2de qual. 68 ets., 3de qual. 62 ets.; kal veren 1ste qual. 97 ets. 2de qual. 90 ct. a ct. schaj-en 1 qual. 55cts., 2de qual. 45 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens le qual. 24,5 ac., 2e qual, 235 Cj, 3 qual 22® c,, licht soort 22., a 23., per x/a ^il0 a c., koeien f kalikoeien f per kilo melkgraskalveren f Stieieu f vaarzen f alles mager vee lii^ezonden Ntukken. Buitel verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur. Het was gepasseerde maandagavond (2e kerst dag) zeer rustig op ons dorpje, hetgeen we ech ter op zulke dag-en of liever gezegd avonden, op flakkee niet gewoon zijn. In de herbergen en op straat is het drukker dan gewoonlijk en bleef het dan maar alleen bij die drukte, neen, het wordt dan doorgaans een zwijnen troep, waar baohus natuurlijk dejhoofd- rol in speelt. Door sterfgevallen waren de logementen op bovenbedoelden dag gesloten en konden dejon- gelioden van die uitspanuing, zooals ze het noe men, geen gebruik maken. Onwillekeurig kwam bij mij de gedachte op, dat het toch geen be hoefte is, om zich dan eens in losbandigheid uit <9. te laten en allerlei onzedelijkheden en godslas teringen uit te braken. Het schijnt dat ze dat alles, dan toch wel kunnen missen en liet is te wenschen dat ze er zich dan ook voortaan van onthielden en deden wat zonen van christen ouders betaamt. We zien er weer de gevolgen van in de naburige gemeente Dirksland; daar is ten minste iets op dien avond voorgevallen, het geen niet in eene beschaafde maatschappij mag gezien worden. Op dat gebied kan en moet er dus nog zeer veel gedaan worden, 't is te hopen dat degenen, die gewoonlijk aan dergelijke too- neelen deelnomen, eens ernstig over. de gevolgen nadenken, misschien strekt het dan wel ten goede. U bij voorbaat dank zeggende vsor de ver eende plaatsruimte, heb ik de eer te zijn, Uw Dienaar, L. Stellendam, 29 Deo. 1892. Mijnheer de Red. In uw blad No. 371 van 23 Dec. j.l. komt onder meer voor een ingezonden stuk get. Bü dat mij belangrijk genoeg voorkomt om 'teens wat nader onder de oogen te zie*. Niet, dat do bedoeling van den schrijver niet goed is, inte gendeel, zijn streven is zelfs edel, waar hij tracht de wonde aan te w jzen. Mijn inziens evenwel is men niet geholpen met de aanwijzing dei- kwaal, maar veel meer met een degelijk middel daar tegen, terwijl 't nog tevens de vraag is, of er iets verkeerds in gelogen is dat een werkgever zijn ondergeschikten gedaan geeft wanneer deze tracht de rollen te verwisselen, en van te dienen, gediend willen zijn, plus de noodige daarbij plaats hebbende bevelen te geven en om daar kracht bj te zotten, dit bj licht en donker te doen? De heer B. sohjnt geen werkgever te zijn of te wel een anderen Boaz tegen zijne ar beiders die beide door een edeler geest werden bezield dan die der XIXde eeuw. Mj dunkt waar allen bevelen, is niemand verantwoordelijk te stellen voor liegano misslagen en,- de geachte schrijver houdo 't mij ten goede strenge maat regelen zijn niet altijd ongeoorloofd, wanneer dit wordt in praktijk gebracht door 't beredeneerd verstand, en uitvloeisel is eenen gebiedende noodzakelijkheid. En zeker, wanneer een land bouwer zijn ondergeschikten wil verlagen tot 't dierljke, of wat even erg is ze wil laten ver hongeren, zooals helaas onder deze gemeente werkeljk te constateeren valt, da-, ik stem'tu toe, is de oorzaak van opstand en revolutie op degelijken grondslag gelegd, en ook hier is 't beoordeelen weer even gemakkoljk als onvoor zichtig. Ook zou u nog moeten bewijzen dat dien werkman werkelijk erediet verdiend hadt, of waard was, on tevens of hij werkelijk niet anders kon geholpen worden; wie weet wat hem misschien reeds was verleend waardoor hij dat blanco? hadt verbeurd Hoewel toestem mende dat er nog al iets valt aan te merken op veler handelingen op maatschappelijk gebied moet vooral niet worden vergeten dat velen werkgevers van goede afkomst geen ander Cre- diet kunnen geven dan wat hun eerst zelf is verleend. Met de plaatsing dezer regelen zultu zeer verplichten M. de R. Uw. dw. dnr. X. Mie Sta lee De ke, W (bi O M. Se O Zi Chj V; EFFECTEN COUPONS EN WISSELS. Verstrekt gelden op Eailtlcrijeil f«eI»ouwen en Effecten. Hoofdagent van Assurantie-Maatschap pijen tegen brandschade sterfte van Paar den, Rundvee, enz. IVed. Herv. Kerk. Drietal. Te Kornjum, ds. Benthem Reddingius, te Nieuw-Beerta; ds. Koster, te Scherpenzeel en ds. Germs, te Twijzel. Beroepen: To Maastricht, ds. Kamp, te Zutphen. Te 's-Gravenzande, ds. van Geest, te Gelselaar (G.) Te Moerdijk, ds. Van Hoogeuhuyze, te Nijmegen. Te Jutrijp en Ilommerts, ds. Rijnenberg, te Ter- naard. Te Holten (O.), ds. Rutgers, te Koudum Aangenomen: Naar steenwijk, ds. Draaisma, te Klundert. Naar Delfzijl, ds. de Hoog, te Boven- Smilde. Bedankt:'Voor Schipluiden, ds. Beijer, te Maar tensdijk (Utr.) Voor Lichtevoorde, dhr. Roozeboom cand. te Groningen. Voor Sohraard, ds. van Tuy- nen, te Goudswaard. Voor Gasselternijveen, ds. van Daalen, te Sluipwijk (gem. Reeuwijk). Voor Gieterveen, ds. Boelman, te Venhuizen. Voor Bla- del, ds. Heenk, te Budel. CJeref. Herken. Brietal Te Harlingen Bds. van Munnik, te Groningen; ds. Segboer, te wartsluis ends.Slui ter, te Heeg. Beroepen: Te Meliskerke, ds. Los, te Oud-Vos meer. Bedankt: Voor St. Laurens Gapinge, ds. de Gooijer, te Nunspeet. Voer Oostwolde. ds. Zwiers, te Anjum. Voor Leeuwarden B, ds.RingnaldaGz, te Groningen. Voor Alblasserdam. A, ds. Mulder, te Aal ten A. Geref. Gem. Onder 't Kruis. Aangenomen: Naar Dirksland ds. A. Makken- sie te Enkhuizen. Officieel Gedeelte. Inrichtingen die gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Sommelsdijk, maken bekend, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt, een verzoek met bijlagen van Johannis Cornelis Smitwonende te Sommelsdijk, om vergunning tot het oprichten van een Spekslagerij in het perceel Wijk A 255'kadastraal bekend Sectie B,'No. 103. Op Zaterdag, den 7 Januari 1893, des voormiddags te 11 uren, zal in een lokaal van het Raadhuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekers als zij die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen stuk ken. Afgekondigd en aangeplakt te Som melsdijk den 24 December 1892. De SecretarisDe Burgemeester Jb, REESNEE, L. S. DE GRAAFE.

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2