Pi fin f» Uienzaad; Beeren STIER. Advertentiën, STARISCH •i ui a TE KOOP aarde wilde afdalen, om regen te vin den maar hij heeft gearbeid en ge beden, totdat zijn Grod hem den re gen gegeven heeft. En gelijk daar beneden in de diepte zich water bevint, zoo geloof ik, dat daar boven in den hemel een Grod is. En gelijk onze Missi de aarde ontsloten en het water ons getoond heeft, zoo geloof ik, zal de dood het deksel van onze oogen nemen en wij zullen God zien. Hier heen met uwe afgodsbeelden; wij willen ze vernietigen!" Het bovenstaande is medegedeeld in „The Londen Standard," waar voor eenigen tijd een opstel gewijd was aan den arbeid van den zendeling John. G. Paton, Wolkeren der Warde. Gemengd lïieuws. terwijl dan mede als redacteuren zullen optredenProf. Mrs. N. K. F. LAND, Mrs. M. RUTGERS VAN DER LOEFF, IC. MEIJER W1ERSMA en I. B. COHEN te Groningen. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk, 21 December. De Com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de jacht op klein wild in deze provincie wordt gesloten op Zaterdag den 31 December 1892 met zonsondergang, met uitzondering van het in art. 15. sub. lett. g. dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van hout snippen met laatwar- of valflouwen, het welk blijft toegelaten tot en met 19 Maart 1893. Mlddelharnis, 21 December. Heden avond had A. 8. terwijl zij van een vaar tuig aan wal wilde stappen het ongeluk uit te glijden en in de kaai te vallen, gelukkig were J met hulp van eenige toegeschoten personen overig op het dro ge gebracht zoodat zij er met de schrik en een nat pak afkwam. Den Bommel. Alhier zijrt tot Nota belen bij de Ned. Herv. Kerk gekozen de Heeren H. Vaalburg en M. Koert. Oolgensplaat, 21 Dec. Het mond- en klauwzeer heeft zich ook, in enkele stal len in deze gemeente vertoond. Oude Touge, 21 Dec. Door de manne lijke lidmaten der Ned. Herv. kerk alhier is gekozen tot ouderling in plaats v an den Heer 8. Maliepaard de Heer E. de Lint en tot diaken in plaats van den Heer Jan Verweij Gz. de Heer A. Fase, de eerste heeft verklaard zich de benoeming te laten welgevallen, de laatste heeft voor die betrekking bedankt. Dirksland. Een jongetje van den veld wachter Pape alhier had 't ongeluk om in dec vroegen morgen van den zolder te vallen. En hoewel zijn toestand hope loos was, bevind gelukkig de knaap zich toch nog in 't leven. Melissant. Aan drie in deze gemeente wonende behoeftige oud-strijders heeft weder eene uitkeering plaats gehad van f 5.aan ieder hunner, die vooral met het oog op den winter dankbaar werd aanvaard. ilurg-erSijke Sland. Ha rkt (KTic iilen Putterslioek, 19 Dec. r. Gisteren was het voor onze Gemeente een heugelijken dag, na een nacht van zorgen, brak het krieken van den dageraad, in het licht van een heerlijker morgen, aan. Des morgens door den Eerw. Heer ds. Brui- ninks van Westmaas, met een boeiende en zalvende leerrede in zijn heilig dienst werk ingeleid, trad ds. P. den Boer des namiddags als eigen leeraar voor ons op. Naar aanleiding van Zach, 11 72 sprak ZEw. eene treffende, en voor deze gelegenheid passende rede uit, ea nam, nndn». biddend ouzien tot den oversten Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Visscherij. Prijsraadsel. Puik Zeeuwsch teeld 1892, tegen concurreerenden prijs verkrijgbaar bij C. KARDUX Jz. te Ooltgensplaat. Bij P. van der Sluijs Jz. onder Oude Tonge bestaat gelegenheid tot het van varkens. een beste KARNHOND als mede een beste De grijze, hoogbejaarde chef van het En- gelsclt ministerie, Gladstone, gaat weldra naar het zuiden van Frankrijk om eenige rust te nemen, en nieuwe krachten te verzamelen voor den strijd die hem in het voorjaar wacht als het Parlement 'bijeenkomt. En die strijd zal zwaar zijn! Voor de tweede maal, sinds 1886, zal Glads tone pogen een betere toestand in Ierland te scheppen, door aan de wenschen der Ieren te gemoet te komen en hun Home-rule (zelfbestuur) te geven. Naar een der Engelsche bladen, de Daily-News, meldt, is het ontwerp reeds geheel gereed, en gezuiverd van de fouten, waardoor het in 1886 verworpen werd Zoo krijgt Ierland bvb wel een soort eigen Parlement, doch blijft evenzeer afgevaardigden zendon naar Lon den Hierdoor voorkomt men do volledige afschei ding tusschen Engeland en Ierland, wat zoovelen in 1886 tegen het ontwerp deed stemmen Van belang is ook wat het blad verder vermeldt, dat Gladstone aan de volksopinie een langen tijd zal gunnen, om de door hem ingediende wet nau w- keurig te onderzoeken Met dat doel zal hij tusschen de stemming over de eerste lezing en de tweede behandeling een groote ruimte laten, waardoor alle partijen gelegenheid te over krijgen om voor stellen te doen of amendementen in te dienen Zulks heeft ook dit goede, dat Gladstone dan nog die ver anderingen kan aanbrengen of ovorwegen, die eenerzijds door conservatieven, anderzijnds dooi de heftigste autonomisten on Ier de Ieren worden gewenscht Hierdoor toch zouden de kansen op een meerderheid voorde home-rule-plannen mer kelijk vergroot worden. De Iersche nationale partij verkeert thans in een zonderlingen toestand. Ze heeft namelijk geen bepaalden leider; maar vier of vijf van de invloedrijkste afgevaardigden, waarvan Mac Carthy de voornaamste is, beslissen over den te volgen koers. Meer dan eens kwam ook hier aan den dag: zooveel hoofden, zooveel zinnen, vooral wijl do leiders tegen elkaar opwogen wat hun invloed betreft, en onderling zeer naijverig zijn. Vandaar dat men 'met ernst zoekt naar een krachtigen chef, en wellicht zal men dien vinden in den persoon van den heer Blake, die dezer dagen in South Longford gekozen werd Een groot bezwaar bestaat er evenwel tegen de heer 31ake„ hij is een vurig en overtuigd prote stant, dus kan niet op de steun der roomsche gees telijkheid rekenen, en dat zegt in Ierland heel wat! In Frankrijk brengt het Panamaschandaal dagelijks nieuwe verrassingen Zoo is bvb thans weer één minister, Rouvin onmogelijk geworden, door onthullingen voor de commissie van onder zoek, zoodat hij reeds afgetreden is voorts werd heel Parijs verrast door het bericht dat do directeu ren der Panama-maatschappij gevangen genomen waren Een drietal zit achter slot, en werd ton hun nen huize "en op de bureaux der maatschappij een groote partij papieren, men zegt 14 wagens vol, in beslaggenomen Als dat alles onderzocht moet worden, zal het nog wel een poosje duren eer het afgeloopen is Het is in elk opzicht een vuil boeltje, en doet de repu bliek op hare grondvesten schudden. Indien er een ernstig pretendent was, zou hij in deze omstandigheden heel wat kans hebben, door het^ Fransohe volk als redder begroet te worden. In de Transvaal heerscht nu ook al een hevige verkiezingsstrijd. Paul Kruger en Jou- bert zijn de twee voornaamste oandidaten voor het presidentschap. De verwachting is wel dat eerstgenoemde gekozen zal worden. Donderdagavond vond men aan den waterkant op den fOostbinnensingel te Breda een dameshoed en mof. In de om standigheid. dat des avonds een ruim 20-jarig meisje niet is thuisgekomen en sedert wordt vermist, vindt men grond voor het vermoeden, dat de ongelukkige is verdronken. Het lijk is nog niet ge vonden. Te Zalt-Bommel werd Zondagmid dag in de Kloosterwiel opgevischt het lijk van een onbekenden man, reeds in vergevorderden staat van ontbinding ver- keerende. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Te Sloten (Fr.) zal eene stoom- zuivelfabriek gesticht worden. Op de Prinsegracht te Amsterdam is een meisje door een kar van den ste delijken reinigings dienst overreden en gedood. Bij het "Willemsplein aldaar werd een man door een trein overreden. Het lijk werd naar het binnengasthuis ge bracht. Donderdagmorgen om kwart over twaalven, terwijl te Amsterdam de recht bank zitting had in het Gerechtshof, op de Prinsengracht, vroeg een der beschul digden permissie, om zich even naar een zekere plaats te mogen begeven, wat hem werd toegestaan. De gemakkamer bevindt zich aan den kant van de Lange Leidschedwarsstraat aan de straatzijde op de eerste verdieping, ongeveer 5 a 6 meters boven de straat en is door eene dubbele deur afgesloten. Buiten de twee de deur stond, terwijl de man binnen was, een schildwacht. Tusschen de beide deuren bevindt zich een raam, dat uit zicht geeft op de Lange Leidschedwars straat. Zoodra de gevangene binnen was, drukte hij een ruit in, kroop er door en sprong op straat. Niettegenstaande de tamelijk grooten sprong, scheen hij on gedeerd te zijn, ten minste hij stond oogenblikkelijk op, holde voort in de richting van de Spiegelgracht en was spoedig uit het gezicht. Een aantal agen ten begaf zich onmiddelijk op weg om den man te zoeken. De rijksveldwachter, door wiens zor geloosheid dit plaats had, moet reeds zijn geschorst. Woensdagnamiddag is te Schiedam de 10-jarige Parrin, bij [het oprijden van de Willemsbrug, van een sleeperswagen gevallen, waarbij hij een der achterwie len over de borst heeft gekregen. In een branderij binnengedragen, overleed hij daar weinige minuten later. Een brandersknecht G. Stolk te Schiedam, die daar in een spoelingbak viel, is aan de gevolgen der daarbij be komen brandwonden overleden. Donderdag-ochtend is uit de gracht aan de Schoolbrug te Delft opgehaald het lijk van zekeren A. V., oud 66 jaar, glasblazer, wonende aldaar. De ongeluk kige, die sedert eenige dagen malende was, had in den afgeloopen nacht ten één uur zijne woning verlaten en schijnt zich toen verdronken te hebben. Donderdag avond te 6 ure is te Krimpen a/d Lek in den Zaagpolder de bouwmanswoning,|j bewoond door C. v. Iiujj ten beek, geheel afgebrand. 32 koe beesten, 28 schapen, 2 paarden, een hooiberg, benevens een groot aantal kip pen zijn een prooi der vlammen gewor den. Ten einde den Nederlandschen Schaatsenrijders- Bond zooveel mogelijk aan zijn doel te doen beantwoorden, acht het wenschelijk dat alle mogelijke bestaan de IJsclubs in Nederland bekend worden. De Besturen der IJsclubs worden dan ook vei zocht, den naam der Club met opgave van naam en woonplaats van één der Be stuursleden, op te geven aan den Heer mr. B. van Eeten, Aert van Nesstraat 143, te Rotterdam, 2de Secretaris van den Neder landschen Schaatsenrijders-Bond. Zoo de Heere wil, vangt 1 Januari a. s. de 26ste jaargang van Maranatha aan. Niet, zooals onlangs bericht werd, zal het tijdschrift verschijnen met geïllustreer- den omslag, maar in vergroot formaatop best papier en met vernieuwd vignet. Het verschijnt den lsten en 15den van elke maand. De prijs is 2,60 per jaar Uitgever de firma H. J. Gerretsen te 's Hage. Maranatha wenscht het profetisch woord te verklaren, op de teekenen der tijden te wijzen, practische Schriftbeschouwingen te geven, treffende verhalen mede te dee- len, tegen het ongeloof te wapenen, tegen toenemende zonden te getuigen en de een heid onder Gods kinderen te bevorderen. Onderscheidene bekende schrijvers le veren meer of min geregeld bijdragen. O. a. Ds. J. v. andel te Leeuwarden (van wiens hand in elk nr. iets verschijnt en die in den komenden jaargang eene prac tische verklaring van den Ephezerbrief hoopt te geven)de heer C. G. Hooge- werff, leeraar aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool te AmersfoortDs. J. G. Verhoeff te Bodegraven Ds. N. A. de Gaay Fortman te Amsterdam Ds. G. A. Rademaker te 's Gravenhage Ds. J. J. A. Ploos van Amstel te Reitsum Ds. C. S. Adama van Scheltema te Arnhem Ds. J. v. d. Linden te 's Hertogenbosch Prof. Mr. A. F. de Savornin Lohman en Prof. Dr. W. Geesink te Amsterdam Dr. de geer, emeritus predikant te Yelp Mr. L, W. C. Keücheniüs enz. enz. Allen, die meenen, dat dit tijdschrift en om de eigenaardige plaats, die het in neemt onder alle christelijke bladen, en om den inhoud dient gesteund, worden verzocht door het verzamelen van abon nees en bezorgen van advertentiën het voortbestaan te helpen verzekeren. Uit Wiesbaden is het bericht onU vangen, dat aldaar is overleden de In specteur van het Geneeskundig Staats toezicht in de Provincie Zuid-Holland, Dr. B. Carsten. Het Paleis van Justitie. Nieuwsblad gewijd aan binnen- en buitenlandsche rechtspleging, thans te Amsterdam verschijnende onuer hoofdredactie van Mrs. e. van lier en d. simons voor Nederland en Mr. J. obrie voor België, met medewerking van vele rechtsgeleerden, zal van af Januari 1893 bij den Uitgever p. noordhoff te Groningen verschijnen, Burgemeester en Wethouders van Som melsdijk, maken bekend dat de tweede zitting, van den Militieraad voor deze Gemeente zal plaats hebben te Dordrecht, op Dinsdag, den 10 Januari 1893, des voormiddags te 10 ure. Burgemeester en Wethouders maken bekendvan belanghebbenden dat de straten binnen deze Gemeente moeten worden geschuurd op -Vrijdag den 23 December 1892, en dat deze werkzaam heden moeten volbracht zijn vóór des middags 12 ure. Het Mond- en Klauwzeer is bij den Landbouwer A. P. van Dorsser alhier geweken terwijl de ziekte zich bij den Landbouwer M. Born nog opnieuw in twee stallen heeft vertoond. De zoogevreesde ziekte, het mond- en klauwzeer, is bij den Landbouwer D. Troost alhier uitgebroken. Dezer dagen hield zich hier een Com missie onledig met het inzamelen van gelden, om den armen, met nieuwjaar een extra bedeeling te doen. Heden morgen is hier een vereeniging opgericht, tot aankoop van kunstmeststot- fentot bestuursleden zijn benoemd de Hee ren J. v. d. Tol Voorzitter, A. Wagner Sec. Penn., J. v. d. Bol, H. Schilperoort, C. Kardux, J. v. Nieuwenhuizen en L. Korteweg Az. Tot opzichter over het vee, en tevens over de gecombineerde grindwegen is be noemd de Heer H. van Rossum Jr. alhier. Tot Rijksontvanger alhier is benoemd de Heer J. J. Kok, thans als zoodanig te Nieuwerkerk (Zeeland). Aan belanghebbende ingelanden wordt bekend gemaakt, dat het ontworpen gaar- derboek van de classificatie der Vroomlan- den van de polders loozende door het Ou deland van Oude Tonge, vanaf 19 dezer gedurende twee maanden ter visie ligt, ten kantore van den Secretaris jop het Raad huis. Nadat de leden van 't muziekgezel schap Amititia alhier; om een bijdrage ten behoeve hunner instrumenten, zich tot de Koningin-Regentes hadden gewend, werdt dezer dagen genoemd gezelschap verrast met een gift van beide Vorstin nen groot 25 gulden. De hier bestaande Rederijkerskamer „Eendracht maakt macht," welke zich in een ruim 20 jarigen leeftijd mogt ver heugen, is door gebrek aan deelneming ontbonden. Ook in deze gemeente is het mond en klauwzeer onder het rundvee van den landbouwer M. B. uitgebroken. Sommelsdijk, 8 15 December. Geboren: Maatje, d. van Daniël Kastelein en NeeltjeGerritse; Maatje, d. van Leendert Van Antwerpen en Pietertje Vroegindeweij. Overleden: Marinus Korteweg, 6 m., z. van Leendert Korteweg en Martina De Korte; Jan Yan don Tol, 11 m., z. van Jobannis Johannisse Yan den Tol en Maria Snijders. Middelharnis, 8 14 December. GeborenLeendert Cornelis, z. van A. Koning en T. BoogermanMaarten, z. van J. Yan Gelder en H. v. d. Meide; Maartje, d. van M. Peeman on J. C. Yan den Nieuwendijk. Ondertrouwd: J. Vosmaer, 54 j. en D. Vink, 30 j. Overleden Jacobus Bastiaan Korteweg, 13 m. Adrianus Buijs, 74 j., wed. Lucia Delwarel. Den Bommel, 14 December. Geboren Simon, z. van M. "Westdorp en II- Du Pree. nieuwe Tonge. Geboren: Pietertje d. van L. Kareis en J. Hartveld, Markus zoon van C. v. d. Oude en M. Vreeswijk. GetrouwdJaspert van der Vliet en Lena Drooger. Oveileden: Teuntje van der Yelde oud 81 j. en 8 m. eclitg. van G. van den Boogert, Chata- lijntje Antouia dochter van C. Kabos en S. J. van Eek. Dirksland. Geboren: Marinus, van CornolisMelissant en Bastiana PrinsW illemina Pietenella, d. van Marinus Klink en Elizabeth Boom. Overleden "Willem j 2 j., z. van Jan Florus Koedam en Plona Touw. ULTDE TONGE,21 Dec. Granen. J. Tarwe 6.00 a6,65. Rogge f 5.00 a 5.40 N. Gerst f 0.07 a 0,075 p. K. Haver f 3,00 a 3,20 Erwten f 0.a 0.brui ne böonen f Aardappelen f 1.25 a 1,30 boter f0.70 per 5 ons Eieren 0,06 c p. st. Ajuin 2,80per 60 kilo. poterset Koolzaad f 0,a 0,' Nieuwe Tarwe f brielie, 19 l)ec. Boter 0,65 Eieren a f 5 per 100 stuks. Rotterdam, 19 Dec. binnenlandscbe Granen. Tarwe, de beste soorten werden verkocht van tot 5,25, tot f 6,50 (uitgezochte) nog daarbeve, goede en mindere qualiteit van f 6,50 tot f4,75 per 100 kilo naar deugd van f 7,tot 8,60 Canada Tarwe f 5,25 5,40 me beste f 4,50 a f 5,25 mindere f 2,C- Gerst. f 5,60 a f 4,50, per heet. en van f 7,25 per 100 kilo Zomer- f 4,0 a f 4,00 Chevalier- al voren, f 4,50 a 5,60 Haver goed prijshoudend en verkocht van tot f 3,50 paarüeboonen f 5,75 tot f 6,20 bruine boonen f 6,75 tot f 8,25 "Witte boonen f 6,a 7,50 blauwe erwten. Kooksoort f 7,50 a f 8, kokende f 6,25 a f7, Kanariezaad. De beste qual. a- en mindere soort f a Zeeuwsche Ajuin, de aanvoer was heden c. a. HL., waarvanweinigmarktgoed. der Hoeven, te Noord-,Schenner. Te Oos ter wijk, De ds. Schultz, te Geortruidenberg. Te Cortgene, ds. Draaisma, te Klundert. Te Cillaarshoek(el. Dord recht), dhr. Steenbakker, Morilyon Loysen, cand. te Schoonhoven. Aangenomen Naar Havelte, ds. Offerhaus, te Nieuwveen. Naar Buurmalsen, ds. Rijnenberg, te Maarsen. Naur Sittard, ds. Hugo van Rossem, te Reok. Naar Ilovoskes, dhr. Rolt, cand. Naar Purmerendds. Ronit, te Rovenkarspel. Bedankt: Voor Nieuwe Pekela, dhr. Rozebooin cand. Voor Ylaobtwedde, dhr. Beukema, cand. te Niekerk. Voor Schoonhoven, ds. den Roer, te Doe- tincbern. Voor Oudenhoorn, Kerkwerve,Meteron en Zuiderwoudo, dhr. Steenbakker Morilyon Loysen, cand. te Schoonhoven. Voor Beusiol em, ds. Vinke te Trielit. Voor Oud-Beierland, ds. Foijkes, te Dordrecht. Voor Uitiiuizermeden, Dr. Schuur- mans Stekhoven, te Oudega. Voor Wetzens en Aalzum (Fr.), ds. Haspels, te Kolmschate. Voor Warns c. a., ds. Gunniig, te Oost-Hem. Voor 's-IIeer Hendrikskinderen, dhr. Rozeboom, cand. te Groningen. Voor Heemskerk, ds. Schultz, te Geertruidenberg. Geref. Herken. Beroepen: Te Koines (gem. Ridderkerk), ds. Vissink, te Gameren. Aangenomen Naar Kampen, ds. Westerbeek van Eerten, to Mijdrecht. Bedankt: Voor Hoogeveen B, ds. Westerbeek van Eeiten. te Mijdrecht. Voor Werkendam B, ds. Roonstra, te Schieaam B. van vleesch of vleeschsappen zich een heer- te bereiden, koope een exemplaar Rotterdam 19 Dec. Op de veemarkt waren hedig jn (je smakelijkste en meest geZ0nd« angevoerd paarden,"veulens,ezels, 263 vet aang runderen mag'ere dito, 89 vette- en kalverj beste fijnproever, volkomen Zullen tevreden - nuchteren kalveren 368 schapen of lamineren 5t varkeas biggen, bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen rc ja qual. 74cts., 2de qual. 68 ets., 3de qual. 62 ets.(irauco pel post). veiei 1stequal. 97 ets. 2dequal.90 ct. a c j scbapen 1 qual. 5Sets., 2de qual. 45 ets., 3de qual. - alles per kilo, varkens le qual. 24,5 ac., 2e qual, 23' c2, 3 qual 22B c., liebt soort 22., a 23., per l/2 kil a c., koeien f kalikoeien f pc' kilo melkgraskalveren f Stieren f vaarzen f alles mager vee - Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd een plaatsje verzoeken om een mijner vrienden van antwoord te dienen? bij voorbaat gaarne mijnen dank. Herkingen, 20 December. Geachte Vriend A. Sta mij toe uw vraag d:en ge mij j. 1. week deed, tebeantwoorden in ons blad. Het is m. i. beter. U vroeg mij(In be trekking met het laatste tumult dat hier heeft plaats gehad) of er ook Socialisten iu deze ge meente waren Ik zeg hierop geen ja, of neen. Bij het laatst plaats gehad hebbende standje (waarbij den Heer K. het met slagen moest ver gelden), moet die Kwestie natuurlijk gezocht worden tusschen werkman en werkgever. Dat een werkman het niet past om zich met onge oorloofde middelen te verzetten, of om wraak te nemen met de vuist, zal u dunkt mij ook ge- reedelijk toestemmen. Doch als gij de toestanden van heide zijden goed beschouwd, zijn ook de werkgevers op verre na niet van aanleidende oorzaken vrij te pleite 1, en zijn daarom oorzaak van Socialistische woe lingen; b. v. neemt een werkman die al zijne krachten wijd aan de belangen van een werk- gevei', doeh die op een gegeven oogenblik uit willekeur of om eenige andere redenen zijn ont slag krijgt, en wel in een tijd als men zijne werkkrachten bij een ander niet kan besteden, en dus zonder werk en zonder inkomen is, dan is dat eene gegronde aanleiding voor socialistische woelingen, hetwelk ik zal staven met een ander voorbeeld. Als een werkman een geheele zomer zijn krachten besteed heeft om de belangen van den landbouwer te behartigen, doch hij heeft na besteding daarvan geen gezicht om den aan staanden winter door te komen, of hij moet bij dien landbouwer een Crediet aanvragen van plm. ƒ6, (b. v. 10 mud potei's van 60 cent) en de werkman wordt na besteding van al zijne krachten, zulks nog geweigerd, wat anders is het als socialistische wraak aankweeken Indien er in de maatschappij vele zulke werkgevers ge vonden worden, dan zien wij de socialistische geest krachtiger opgroeien. Gelukkig kunnen wij ons in' onze gemeente verheugen, dat zulke ge vallen zich bepalen tot de grootste zeldzaamheden. Edochdie zeldzaamheid heeft zich voorgedaan, en hoewel wij in geen geval verzet tegen de gestelde machten goedkeuren, van welken aard, en door wiens tusschenkomst ook, toch moetik mijn gevoelen te kennen geven, dat hier heide partgen zich schuldig gemaakt hebben. Ik meen in dezen uwe vraag beantwoord te hebben en teoken mij hoogachtend uw vriend, B. Predikbeurten op Zondag- 25 Dec. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelhai'nis, vm. en 's avonds ds. Weijenberg. Stad aan hot Haringvliet, vm. nm. en s'avonds leoskerk. Den bommel vm. 9 nm 2 en av. 6 uur lees- kerk. Ooltgonsplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk Melissant, Yoorm. en 's avonds leeskerk. Seller dam vm. en 's avonds ds. Koopmans Odudorp, Yooi'iniddag en avond leeskei'kl Zuidlandvm. en avond Leeskerk, DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 's av. Ds. K. W. Róssing. Xed. Herv. Iterk. BeroepenTe Loon op Zand, ds. Lammers te Rijpenkerk. (Friesl.) Te Gieterveen c. a., ds. Boel man, te Venhuizen. Te Ernst (Veluwe), ds. Bege- man, pred. van Ned. O.-Indië. Te Horsten (Gron.) ds. Homoet, te Staphorst. Te Hoogmade c. a., ds. Hopster, te Wijngaarden. Te Medemblik, ds. van O JA vi6 vokremng op den gewonen tijd moet plaats hebben, van een over de ge heele lengte van het adres getrokken Kruis moeten worden voorzien. De Directeur vooi-noemd. KRUITHOF. Te IJmuiden binnen gekomen: sch. S de Ruiter met 1500 Ulbo Op h v Zegen HendrikaAdr Zeemeeuw Pionier Toekomst Noord Over Nijvei-heid Onbestendigh. Volharding Middelharnis, Vertrouwen ton II v/d Hoek J Koster L. Koster L. de Valk J. v. d. Hoek A. Jongejan J. v. d. Hoek D. v. Eek C. Boone 1700 1800 2000 2500 1900 2200 2500 1900 2000 alhier binnen gekomen 0. v. d. Hoek 3900 De oplossing van het Prijsraadsel no. 2 was %ii 11a Panlowna. De prijzen zijn bij loting ten deel gevallen aan' Gerritje C. v. d. "Weel en Dingena van de j Doel beide te Sommelsdijk, die dezelve kunnen afhalen. Goede oplossingen kregen wij nog van: K. v. en J. V. Bz. te Sommelsdijk. G. S. te Middelharnis. J. C. v. d. B. te Oude Tonge. J. A. te Clxarlois. J. B. en "W. v. H. te Rotterdam. \V. K. te Scherpenisse. En nu no. 3. Mijn geheel is een woord van 14 letters en duid den naam van een onmisbaar pex-soon aan in ons leger. 6 13 11 behoort tot een mans kleeding. 9 10 7 was een martelaar voor den 5 12 8 3 11 414 moet ieder mensch komen. Een 2 ligt een kleine terts verwijderd van een 1. Goede oplossingen worden ingewacht tot 7 Januari aanstaande. De prijs is [een prachtig boek in prachtband.

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2