Optare ftijfilli® 7ERE00PIHG, lis en Erf Advertentiën Bakkersknecht Hulpmeststoffen Ofschoon geen natuurrecht zijnde, kan niemand het onbillijk noemen, wanneer de Overheid dit recht zooveel mogelijk aan alle standen in de maatschappij ver leent. De ontucht Er is een groot verschil of men een zeker kwaad zelf zoekt aan te tasten en uit te roeien, dan wel of men alleen de gevolgen zoekt te keer te gaan. In zake de prostitutie doet de Mid dernachtzending het eerste. Zij heeft niet alleen sedert geruimen tijd commissies uitgezonden in de groote steden om man nen die zich naar de plaatsen der on tucht willen begeven, af te manen van hun heillooze plannen en hen voor de gevolgen te waarschuwen, maar zij heeft te Amsterdam ook een informatiebureau voor dienstboden opgericht (Heerengracht Ho. 192) om te voorkomen, dat meisjes van fatsoenlijken huize worden misleid. Het geval heeft zich namelijk voor gedaan, dat nette burgersdochters meen den naar een goeden dienst te gaan, en dat zij vervielen in handen van koppe laarsters en verleiders, die hen onder aanbieding van wat geld ten val zoch ten te brengen. De middernachtzending verdient dus den zedelijken en financieelen steun van alle weidenkenden. Zij kan veel meer tegen de ontucht doen dan de Overheid. Deze kon alleen, evenals bij dronken schap, iets doen tegen de gevolgen. In verband hiermede reglementeert zij op eenige plaatsen de prostitutie, waaraan het groote nadeel verbonden is, dat het publiek haar gaat beschouwen als een onschuldige zaak, die als zoodanig moet toegelaten worden. Zoo verdwijnt alle schaamtegevoel, en bovendien begeeft de groote menigte der ontuchtigen zich op paden, waar toch alle keuring en toezicht van de Overheid onmogelijk is. De Overheid zou dus wel doen, als zij zooveel doenlijk steun bood aan de Mid dernachtzending, want deze werpt zich op het kwaad zelf en richt zich tegen al zijn bedrijvers, zoowel mannen als vrouwen. Lessen en Wenken. Die bij oneenigheid de minste wil zijn, is de meerdere. „Een brutaal mensch," zegt men, „heeft de halve wereld." Wees dan niet brutaal en stel u tevreden met de an dere helft. Dulden is taaier, dajr durven en vergeven is schooner dan strijden. Yergeven is heerlijk, want het ver giftigt de wraak. Die lijdt aan lichtgeraaktheid, loopt geen dag zonder wonden. Waar eene verzoening plaats vindt, daar vlucht een duivel en daar juicht een engel. Wolkeren eler larde. Tegen onze verwachting in, leeft het Frausche ministerie nog. Het heeft zelf eene overwinning behaald in de aanneming der wet op de beperking der persvrijheid. Dit is boven verwachting. Toch hangt het ministeriëele leven aan een zijden draad, en ieder oogenblik kan er een einde aan komen. De Fransche kamer toch gelijkt op een huis, dat te gen zich zelve verdeeld is, en zulk een huis kan niet blijven bestaan, leert ons Gods Woord. De partijen staan zoo vij andig tegenover elkander, dat er niets mee te beginnen is. En daar het velen er om te doen is, het ministerie tot el- ken prijs te doen vallen, is er slechts eene stemming noodig, waarbij de re geering de nederlaag lijdt, om een crisis te doen ontstaan. Op dit oogenblik gaat het er in de Kamer weer bar naar toe. Aan de orde is een interpelatie over het Panama kanaal, naar aanleiding van een aan klacht tegen de vroegere directeuren, ingesteld door den minister van Justitie. Er schijnen vreeselijkeknoeiereien plaats gehad te hebben. Sommige socialistische afgevaardigden hebben zware beschul digingen uitgebracht, o. a. tegen den voorzitter der Kamer, en andere leden, b. v. dat zy aanzienlijke sommen getrok ken hebben van de Panama-maatschap pij, natuurlijk om de belangen dier maat- schadpy te dienen, ten koste van dui- zende goedgeloovigen, die al hun spaar duitjes., aan het onvoltooide kanaal ver loren hebben. Wat van dit alles waar is, zal wel blijken, nu de minister-president, op ver langen der Kamer, een Commissie van onderzoek, bestaande uit 33 kamerleden, heeft doen benoemen. De rechtzaak gaat intusschen voort, en de 90 jarige de Lesseps, de man van het Suez-kanaal zal nog voor den rechtbank moeten komen, met zijne mede-directeuren. Treurig, niet waar Op zulk een hoo- gen leeftijd. Men zegt dat de tijding alleen, hem reeds op het ziekbed ge wor pen heeft. Het sPrwtslsche ministerie loopt ook al niet op rozen. Evenals in andere landen, laat in Pruisen de sohatkist een leegen bodem zien, en nu is meu bezig nieuwe middelen te beramen, ten einde te korten te dekken. Daarbij komt de nieuwe legerwet, als dreigend spook de gemoederen nog meer ontrusten, daar ook Pruissen weer zijn deel zal moeten bijdragen in de door die wet klimmende uitgaven voor Duitsch- land, ten bedrage van 58 millioen. Bij den Bondsraad zijn reeds de voorstellen ingekomen tot verhooging der belastingen op bier en brandewijn, alsmede op een verdubbeling der beursbelasting. „Zet de tering naar de nering" is een spreekwoord, dat onbekent schijnt bij alle ministers van finantiën, en hunne collega's De rassenhaat nevens verdeeldheid op godsdienstig gebied, doet op dit oogenblik (bostenrlSk-Ifioiigarfje in onrust verkeeren. De Duitschers en Czeschen bekampen elkander hevig in den Hongaarsche Land dag, terwijl het ministerie, door een voor stel tot invoering van het burgelyk hu welijk, de geestelijkheid in opstand brengt. De Eoomsche kerk heeft er groot belang bij, dat alles bij het oude blijft, daar zij hierdoor aan het Protestantisme heel wat afbreuk kan doen o. a. bij gemengde huwelijken. Er is nu veel kans dat het burgerlijk huwelijk, en de instelling van bevolkings registers plaats zal hebben, te meer nu ook de keizer er zich voor ver klaard heeft. Dit zou zeer zeker een groote verbetering zijn, en inzonderheid de niet-roomschen ten goede komen. Ten slotte vermelden wij nog dat de Franschen zeer voorspoedig zijn in Afrika daar de koning van Dohomey zich heeft moeten overgeven en zijn hoofdstad in genomen is. Het is nu te hopen dat er een einde komt aan de strijd. Waren wij maar zoo gelukkig in Atjeh Geiuieiigd NTieaws. Op het hofje van Yosveld, te 'sHage, heeft een ex-koloniaal zijn moeder, zijn zwager en zijn zuster mishandeld. De laatste ontving met een scheermes een vrij diepe snede over het hoofd. De po litie heeft zich met het geval bemoeid. Als bewijs van de ongekende da ling der veepryzen en van den hoogst ongunstigen toestand der veefokkerij in Gumberland en in het Hoorden van En geland, deelt men het feit mede, dat op de laatste veemarkt te Penrith een jong kalf werd verkocht voor éen penny Bij het leggen van een vloer in eene in aanbouw zijnde woning te Wouw (H.-Br.) was eene jonge kat ongemerkt daaronder geslopen, met het gevolg, dat zij geheel ingesloten werd. Toen de ei genaar nu een paar dagen geleden zijn woning betrok, hoorde hij van onder den vloer een voortdurend gemiauw. Een deurdorpel moest worden uitgebroken, om poes uit hare gevangenis te verlossen. Het bleek toen, dat zij negentien dagen zonder eten of drinken had doorgebracht. Hoewel zij in den beginne eenigzins be dremmeld was, liep zij spoedig weer dar telend rond, blijkbaar verheugd met ha re herkregen vrijheid. Onder Bruinisse is een landbouwer ia een sloot verdronken gevonden. Op het station te Ameloo is de wisselwachter H. bij het rangeeren tus- schen twee buffers geraakt en doodge drukt. Tusschen Didam en Zevenaar is Woensdag door den laafsten trein een man overreden. Het hoofd werd geheel van het lichaam gescheiden en zoo ver minkt, dat het lijk onkenbaar was. Men vermoedde, dat het zekere B. zou zijn, uit Didam. Te Brakel is een jong man uit een roeiboot gevallen en verdronken. De politie heeft te Lissabon negen personen gevangen genomen, die „Leve het Yadeiland Weg met het verbond van Engelandriepen, op het oogen blik dat de Koning en de Koningin van Portugal Woensdag aan het station aan kwamen, om naar Madrid te vertrekken. De gearresteerden zijn de republikein- sche afgevaardigde Eduardo Abbeu, drie repnblikeinsche journalisten, een genees heer, oen sergeant van het leger in wer- kelijken dienst en drie burgers. Baron v. Lijnden te 's Hage, een der grootste grondeigenaren van Opster- land, heeft aan de arbeiders aldaar te kennen gegeven, dat hij 100 Jman aan 't werk zal stellen. Onder Monster is gisterenavond een 8 jarig knaapje, die op de tram was gesprongen, daarvan afgevallen en over reden. De jongen is weinige oogenblikken later aan de bekomen kneuzingen overle den. Vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland op 15 November 1892. Het voornaamste ter behandeling was de eventuele aan Gouda toe te kennen schadeloosstelling bij het tot stand komen der vaartverbetering. Door de commis sie was voorgesteld de schadeloosstelling te bepalen op f 463,592,22 terwyl Gedeputeerde Staten adviseerden, die som te reduceeren tot f 232,692,60. De zeer uitvoerige en langdurige discus sion over die zaak liepen meest over de billijkheid, die er in lag om aan Gouda schadeloosstelling te geven. Hieraan na men voornamelijk deel de heeren Van Royen, Havelaar, Visser, Buys en Blusse. Al naar gelang van het stand punt dat deze heeren innamen, en het gezichtspunt, waaruit zij de zaak be schouwden, kwamen zij tot de meest uiteenloopende conclusien. Terwijl de heer van Royen meende, dat men Gouda niets moest geven, betoogden de heeren Buijs en Havelaar, dat Gouda 463,592 toekwam. Daar tusschen stonden de heeren Visser en Blusse, die eindigde met te verklaren, dat, naar het hun toescheen^, de billijkheid meebracht aan Gouda f 232,692 te geven. Die laatste werd met 41 tegen 35 stemmen eindelijk aangenomen. Daarna kwam aan de orde, de subsi die aanvrage van het bestuur van den polder Duivenwaard, voor den aanleg van een grintweg. De meerderheid der Commissie stemt in met het afwijzend praeadvies van Gedep. Staten. Ha uitvoerige verdediging van het verzoek, door den heer Breesnee, wordt het afwijzend praeadvies van Gedep. Staten door den heer De la Bassecour Caan verdedigd, verworpen met 36 tegen 22 stemmen. Hierop wordt deze zaak naar Gedep. Staten gerenvoieerd, met het doel nader daarop terug te komen. Vervolgens wordt, zonder discussie, aangenomen een voorstel van Gedep. Staten om, voor 12 jaren, een subsiedie van f2500 toe te staan voor het doen bedienen, met een stoomboot, van het Veer tusschen Maassluis en Rozenburg. Hadat nog enkele andere kleinere za ken worden aangenomen, is de vergade ring door den Voorzitter in naam der Koningen gesloten. Wij hopen binnen kort op de zaak Duivenwaard terug te komep. Ingezonden. piaatseHlb- Meuws. II Porlegeatsalier Oir&sland. F" Is elke Maandag te spreken te ïiadelharnis en Sommelsdijk. Puike Cofteë, uitsluitend afkoms- g van de beste Engelsche Gaskolen, er krijg baar aan de Gasfabriek te fiddelharnis a -45 centen per tectoliter. Maassul is heeft opgebracht de som van f 50. Dirksland. In deze gemeente heerscht onder de kinderen den slijmhoest, geluk kig echter voor de kleinen dat zij geen kwaadaardig karakter heeft. Door manslidmaten der Hed. Herv. Kerk alhier is tot Kerkvoogd gekozen de heer G. L. Warnaer, en tot notabelen de heeren Johs. van der Schenk Pz. en S. Poortvlied. Burger lljke $4ami. üoiumelsilijk, 10 17 November. Geboren: Maatje d. van Dingeman van der Wekke en Jacoba Barta Zeedijk. Ondertrouwd: Job Buskop, jm. 21 j, en Maria Cornelia de Graaff, jd. 22 j. Overleden: Jacobua Vijfhuize, 25 j., zoon van Aart Vijfhuize en Cornelia Buvens. MtcüdelSiarnSs, 10 16 November. Geboren: Cornells, zoon van C. van der Stad en M. van Bruinisse; Jannetje, d. van A. van Gulik en A. van Groningen; Jan, z. van M. Faasse en a Essebaggers; Aplonius, zoon van D. van den Hoek en M. van der Put; Jan, z. van G. L. Hartman eii K. van AssenAdriana, d. van E. van Zotten en G. Nuije. Gehuwd: Johannes Aupperlee, 48 j. wed. M. TrooBt en Adriana van den Doel, 37 jaar, wed. J. van der Sluis. Overleden: Jacob van Delft, 9 d.Teuntjo Elizabeth van Delft, 10 d.Petrus Johannis Smits, 8 m. fflen SSoniai&l, 16 November. Ondertrouwd: Peter Verburgt, jm. 32 jaar (van Hedel) met Johanna Cornelia Ki-ijne, jd. 27 j. Overleden: Nijsje den Brabor, 76 jaar, wed. van D. Hermans. Oude 'ffongc, 16 November. GeborenElizabeth Cornelia dochter van Pieter do Yos en van Maria Johanna Okkerse, Aren zoon van Hendrik van Noord en van Jannetje da Bon. Overleden: Sietje van der Veer jd. 18 j. en 9 rnd. Een levenloos aangageven kind van Jo hannis de Korte en van Maria Kievit. Gehuwd: Anthonij van Kouteren jm. 23j.en Magdelena Tiene jd. 25 j. SMrkslaiul. Geboren: Aagtje d. van Gerrit Bobijn en Sara van den Bosch Arend Cornelia zoon van Leeu- dert van Geest en Maria Voskamp. ilai'M telchten. OUDE TONGE, 18Nov. Granen. j. Tarwe 6.40 a7,25. Rogge f 5.20 a 5.60 N. Gerst f 0.07 a 0,075 p. K. Haver f2,85 a 3,30 Erwten f0.a 0.brui ne boonen f Aardappelen f 1.40 a 1,50 boter f0.70 per 5 ons Eieren 0,07 c p. st. Ajuin 2,7oper 60 kilo. potersct Koolzaad f 0,a 0, Nieuwe Tarwe f brie! le, 21 Nov. Boter Eieren a f 7 per 100 stuks. Rotterdam, 21 Nov. binnenlandscbe Granen. Tarwe, de beste soorten werden verkocht van tot G,50, tot f 6,75 (uitgezochte) nog daarbove, goede en mindere qualiteit van f 6,25 tot f5,50 JJer 100 kilo naar deugd van f 7,tot 7,75 Canada Tarwe f 0, o- Rogge me beste f 4,50 a f 5,60 mindere f Gerst, f 4,a f 4,75, per heet. en van f 7,25 per 100 kilo Zomer- f 4,00 a f 4,60 Chevalier- al. s 2,25 M niet IN pelsfL Naar men verneemt is bij den land bouwer A. P. van Dorsser alhier het Mond- en Klauwzeer uitgebroken. 22 Nov. Door den Heer Commissaris der koningin in de Provincie Zuid-Hol land is ter vervanging van wijlen den heer A. C. Mijs, zetter der directe be lastingen voor de Gemeente Sommelsdijk benoemd tot lid van het collegie van zet ters voor die gemeente, de heer J. B. Mijs, die zich bereid verklaard heeft deze benoeming aan te nemen en de zelve heden heeft aanvaard. Sommelsdijk, 23 November Hu de win ter weer voor de deur staat, is het niet overbodig een gemakkelijk middel aan de hand te doen, om het aanvriezen van vensters in stallen, waardoor het licht onderschept wordt, te beletten. Tot dat doel strooit men slechts nu en dan een weinig zout iu de voegen en op het lat werk der vensters. Men behoeft dan niet meer bevreesd te zijn, dat zich een ijs korst op de glazen zal vormen. Stad aan 't Haringvliet. Door stem gerechtigde leden der Hed. Herv. Kerk zijn tot notabelen herkozen de heeren Johannis Pieters, Gerrit van Hierop en Cornells Maliepaard Cz. Den Bommel. Zondag j. 1. in den na middag is voor 't eerst voor deze gemeente opgetredeu ds. Van 't Hof, na in den voor middag bevestigd te zijn door ds. Van Holder van Oude Tonge. Ben Bommel. Maandagnamiddag ging de landbouwer C. Mijs alhier, van huis naar Oude Tonge; laat in den avond nog niet teruggekeerd zijnde, werd hij na lang zoeken Dinsdag morgen ver dronken gevonden, in het spui by Oude Tonge. De Zangvereeniging „Oefening baart kunst" alhier zal a. s. Vrijdagavond hare oefeningen weer aanvangen. Aan de haven alhier zijn in dit najaar op de fairbank gewogen ruim 4 en een half millioen kilo's suikerpeën. Ooltgeusplaat, 23 Nov. De gehoudene oogst collecte in de Geref. Kerk alhier onder leiding vau Ds. W. Mulder V7.n voren, f 4,50 5,60 Ilaver goed prijshoudend en verkocht van tot f 3,8.0 paardeboonen f 6,tot f 6,60 bruine boonen f 7,tot f 8,50 Witfce boonen f 6,50 a 8,25 blauwe erwten. Kooksoort f 8,75 a f 9, kokende f 8,a f 8,25 Kanariezaad. De beste qual. 14 a 15,50 en nrudeve soort f a Zeeuwsche Ajuin, de aanvoer was heden c. a. HL.waar van weinig-markvoed. Rotterdam 21 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paardBn, veulens,ezels, 142 vetta runderen magere dito, 96 ve' e- en graskalveren - nuchteren kalveren 1439 schapen of lammeren 635 varkens biggen, bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qua). 72cts., 2de qual. 68 ets., 3de qual. 5O ets.;kal veren 1ste qual. 95 ets. 2de qual. 80 ct. a 87 ct. schapen 1 qual. 50cts., 2de qual. 45 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens lequai. 24,5 ac., 2e qual, 235 c,, 3 qual 225 c., licht soort 23., a 24., per 1J2 kilo a c., koeien f kalikoeien f per kilo melkgraskalveren f Stieren f vaarzen f alles mager vee Visscherü. Te IJmuiden binnen gekomen: "Will, de Zw. sell. G. Langbroek met 1400 sch. Zeemanshoop W. Viskit 2000 Adriana Lum. J. de Korte 1000 Tweelingen J. A. de Waard,, 2000 Pionier L. de Valk 1500 Zeemeeuw L. Koster 2000 Maria Corn. W. v. d. Hoek 1800 Middelharnis J. v.d. Hoek 1500 Noord Over A. Jongejan 2000 Vertrouwen C. v. d. Hoek 1800 Middelharnis, alhier binnen gekomen Titia Jaeoba M. v. Delft 2000 Onbestendigh.„ D. v. Eek 2000 Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 27 Nov. GEEEFOBMEEBDE KEEKEN. Middelharnis, vm. en av. ds. Koopmans van Stel lendam. Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en s'avonds leeskerk. Den bommel vm. 9 nm 2 en av. 6 uur lees kerk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds leeskerk Melissant, Voorin, en 's avonds ds. den Boer Stellendam vm. en 's avonds leeskerk. Ouddorp, Voormiddag en avond leeskerk. Dinsdagavonds 29 November ten 6 uur ds. Fern- houtvan Dordrecht. Zuidland vm. en avond Leeskerk. DOOPSGEZINDE KEEK. Ouddorp, Voorm. en 's avond Ds. Bössing. Med. Herv. Kerk. Zestal: Te Schoonhoven, ds. de Bel, te Bussum; ds. den Boer, te Doetinchem; ds. Niemerjer te Giessen-Oudkerk; ds. van "Wijngaarden, te Mijdrecht; ds. Notenboom, te Geldermalsen, en ds. Hattink, te Nieuwerkerk aan den IJsel. BeroepenTe Bergsohenhoek, ds. Loois J.Mz., te Delftshaven. Te Nichtevecht, ds. van Eoggen, te Sloten (N.-H.) Te Zntphen, ds. van den Broek, te Schiedam. Te IJtens en Hennaard (toez.), dhr. Rijnenberg, cand. te Maarsen. Te Nieuw- Vennep. Ds. Eigeman, te De Meern. Te Waaxens, ds. Lieftinck Jr., te Sliedreoht. Te Lichtenvoorde, ds. van Broek, teHaIle(gem Zelhem),ToIIevekes, dhr. Bolt, cand. te Leens (Gron.) Te Kats en te Langerak bezijden de Lek, dhr. Steenbakker Mori- lyon Loysen, cand, te Schoonhoven. Aangenomen: Naai Borculoo, ds. Moerkerk Boot, te Lent. Bedankt: Voor Opperdoes, ds. Gelderman G.J7., te Twelloo. Voor Hien on Doodewaard, ds. Pierson, te Hengeloo (Geld.) Voor Stellendam, ds. Bax, te Doornspijk. Voor 's-Gravenzando, ds. van Bossom J.Hz., te Beek en Elsloo. Voor Elburg, ds. Zijlstra, te Vuursoho. Cferef. Kerken. Tweetal: Te Kampen It, ds. Muller, te Maas sluis en ds. Westerbeek van Eerten, te Mjdreoht. BeroepenTe Niouw-Helvoet, dhr. Kok, oand. te Schiedam. Te Oudeen Nieuwe Wetering, Dr. Ifuyper, te Baarn. Aangenomen: Naar Wouterswoude, ds. ICrop- veld, te Alblasserdam. filDekannkondiging. Evangelisatie im Theorie en Praktijd, door Dr. Arthur T. Piersonschrijver van „Vele gewisse kenteekenen," „Sleutels tot het Woord," enz. In krachtige beeldrijke, levendige taal zet Dr. Pierson in dit boek uiteen, hoe naar zijn oordeel het werk der zending moet opgevat, uitgebreid en doorgezet worden. Leeraars en leden wijst hij op hun verplichtingen in deze, en met nadruk verkondigt hij de eisohen van het ambt der geloovigen. De vcrdeeling ia hoofd stukken maakt hot gebruik gemakkelijk. Met tal van gelijkenissen en historische iuededee- lingan verduidelijkt de Schr. zijn bedoelingen. In het tweede deel van dit boek (blz. 93 184) geeft de heer Pierson korte levensschetsen van onderscheidene beroemde predikers, vooral met betrekking tot hun zendingswerk, nl. Whetefield, Howard, Finney, Chalmers, Spurgeon en anderen. Bij deze gelegenheid herinneren wij tevens nog eens aan den grooten voorraad keurig netjes en doelmatig bewerkte en schoon versierde kerstboekjes en tekstkaarton, bij denzelfden uitgever, den hoer Milborn te Nijmegen ver krijgbaar. Zij die geschenken hebben uit te deelen, of degelijke kinder-lectuur noodig hebben, zullen wèl doen met den catalogus na te gaan. De Nijineegsche weezen-drukkerij ver dient niet alleen om haar oorsprong, maar ook om haar degelijken arbeid allen mogelijken steun. Worde haar dio niet onthouden. Posterijen. De Directeur van het postkantoor te Middelharnis, brengt ter kennis ran het publiek, dat, ter gelegenheid van het St. Hicolaasfeest, op Zondag 4 December a. s. postpakketten ter verzending zullen worden aangenomen, op de gewone uren van openstelling der kantoren op den Zondag. Tevens herinnert hij aan het wensche- lyke, om de adressen, zoo deze niet op de pakketten zelve kunnen worden ge schreven, aan de pakketten te bevestigen door middel van lijm of styfsel. Zorgvuldige inpakking wordt zeer aan bevolen. Dé Directeur voornoemd KRUITHOF. Er biedt zich aan een aankomend onverschillig waar, doch liefst op een dorp. Van goede getuigschriften voorzien. Adres Ho. 1115 Bureau dezer Courant. ten overstaan van Notaris J. C. VAN BERGEIJK, te Middelharnisop JDon- derdagen 1 en 8 ©ecember e. k., des avonds te 9 unr, in het „Hotel Meyer" aldaar, van het te Middelharnis aan de Nieuwstraat naby de Kaai, A 244; kad. Sectie B nr. 2231, groot 96 centiaren. Vraag prijsopgaaf van de by VAN NIEVELT Co. te Dordrecht of bij den agent C. VIS te Dirksland. P. DE GBOOT Cs, Opzichter Dirksland. Handel in GRINT, DRAAPALEH EIKEN en GR EE HEN PALEN, ge schikt voor mestputheiningen, dam- of hekpalen enz. VERGUNNING 1 VERGUNNING In het oudste en drukste gedeelte van Si ti lies '(lamaan dag- en weekmarkt gelegenwordt ter overname aangeboden een zaak met vergunning Aan hetzelfde adres door familie omstandigheden ter overname een in volle werking zijnde Brieven franco letters B. T. Z. Algemeen Advertentie-Bureau Nijgh van Ditmar, SiottCPiiam,

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2