TËÊÖÖifflr lEiisiir IJ IJKERS, Ï.DE GIST Sommelsdijk: J| Dienstbode. P. de §root §2. Meuwland breken, de particuliere vrijheid in- topmen en alle burgers tot één groot huisgezin onder het vaderschap van de overheid samenbinden. En tvie dan de functie van „algemeen va der" zullen uitoefenen, heeft de meer derheid der kiezers (de helft plus één) te beslissen. Het christendom is bij zulk een organisatie" geheel buitengesloten, of beter gezegd, het socialisme gaat vierkant tegen het christendom in; het rekent niet met èèn der eerste instellingen Gods, t. w. het huisgezin; het ontneemt aan de ouders hun natuurlijke levenstaak, de opvoeding van hun kroosthet kan dus nooit de maatschappij ver beteren; integendeel, het rukt haar nog erger uit haar verband. Neen, zal de maatschappij gere formeerd of gereorganiseerd worden, wil men tot oplossing van den so cialen nood geraken, dan moeten de eischen van het menschelijk leven weer getoetst worden aan Gods Woord Alleen het christendom weet tegelijk èn de persoonlijke vrijheid èn de maatschap met andere menschen te handhaven. Immers dat christendom kent persoonlijk uitverkorenen en afzonderlijk gezegenden, maar tevens een genadeverhond, een Koninkrijk, een volk, dat door geestelijke banden is verbonden tot „één lichaam," het kent een heiligen doop voor elk afzonderlijk en een heilig Avondmaal voor allen gemeenschappelijkhet spreekt van een rechterstoel, waar van ieder apart zal verschijnen, maar ook van onderlinge zorg, die de dis cipelen des Heeren, zoowel in stof felijk als onstoffelijk opzicht, hebben te dragen. En daarom, welke theorieën van hervorming des maatschappelijken levens er ook in omloop gebracht wordenhoe schoonschijnend zij zich ook voordoenhoeveel elemen ten van waarheid er ook doorheen gemengd zijnzij, die den Naam van Christus noemen, mogen en kunnen zich daardoor niet laten verlokken maar zij hebben zich veeleer te be ijveren om het Woord Gods te ver breiden, dat alleen een veilige basis voor alle leven, ook: voor het maat schappelijke aanbiedt, en dat boven dien den weg wijst naar dal Rijk, waar alle behoeften j van het mensch- dom volkomenlijk zullen bevredigd zijn. Wolkeren «Ier Aarde. Gemengd Nieuws. Plaatselijk ftfieuws. Sommelsdijk, 26 Aug. Ingevolge het overlijden van den heer Jb. de Graaff Jbz. is benoemd in diens piaats tot Gezworen van den Polder St. Christoffel onder Som melsdijk den heer J. B. Mijs alhier. Den Bommel Aug. Onze haven is opgenomen om uit te diepen, voor re kening van de Stoombootmaatschappij, gesteund door bijdragen der gemeente en uitwa terende polders. Ooltgensplaat. Als eene bijzonderheid zij vermeld dat J. D. Seip, vader in het Weeshuis alhier in zijne tuin een struik Geldersche Kralen (Aardappelen) rooide, die beladen was met 96 Aardappelen, waarvan 22 zeer groote, 45 drielingen en 29 poters. Oude Tonge, 23 Aug. De leverantie van petroleum ten behoeve der straat verlichting voor den aanstaanden winter is bij publieke besteding aangenomen door C. van der Jagt, terwijl het aan steken en verdere werkzaamheden is aangenomen door C. (den Rooijen, beiden alhier. Ouddorp. Uit het drietal, bestaande uit de Heeren W. G. Aldershoff, hoofd der Chr. School te Friezenveen, L. Flip- se te 's Gravenhage en J. Haafkens te Ouddorp is benoemd tot Hoofd der op te richten School met den Bijbel aan de Gooische Vaart te Hilversum de heer J. Haafkens, onderwijzer aan de Chr. School te Ouddorp. 2£iir^ei*lijke Stand. Posterijen. Bierfenïeuws. Marktberichten. Correspondentie. Advertentiën. Getrouwd JACOB TANIS J. Cz. en BAALTJE TANIS J. Bd. dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij bun Huwelijk ondervonden. Opzichter Dirksland. Concurreerende Prijzen. Dorpslogement Dirksland maakt bekend dat de jaarlijksche beurs a.s. Donderdag 1 September weder een aanvang zal wezen. Smederij -Dirksland Ijzerwaren en fJeëmal- 1 eerde Artikelen. EFFECTEN COUPONS EN WISSELS. IN 'T HAANTJE, Wij leven nog altijd in den „komkom mertijd" op politiek gebied. Indien de gelukkige gebeurtenis in Engeland, n.m. de val van het ministerie Salisbury en het optreden van Gladstone niet voor gevallen, dan zou er weinig te vermel den zijn. „Gelukkig?" hoor ik mijne lezers zeggen. Gelukkig dat er in Enge land weer een liberaal ministerie ontstaan is Ja, want wij wezen er vroeger reeds op de Engelsche libe ralen zijn heel iets anders dan hunne Hohandsche naamgenooten. Ilier te lande tooit zich een partij met de schoone naam van liberaal, doch is inderdaad juist het tegenovergestelde. De liberale partij in Engeland is inderdaad wat haar naam aanduidt. Doch ter zake. In den afgeloopen week moesten enkele ministers zich aan eene herstemming onderwerpen, wegens het zitting nemen als minister. Voor een tweetal zetels was een hevige strijd, en bestond er veel vrees voor eene nederlaag der minister-candidaten. De uitslag toonde evenwel aan dat men zich noodeloos on gerust gemaakt had. Zoowel Harcourt als Morleij, de bedoelde candidaten, wer den met groote stemmen meerderheid herkozen. Het moge een moeijelijk baantje zijn, minister in Eugeland, finantieel weet men daar van flinke vergoeding te spre ken. Gladstone b.v. heeft twee posten in zich vereenigd, het eene geeft jaarlijks 60 duizend, het andere 25 duizend gul den. Evenwel heeft hij voor de laatstge noemde som bedankt, niettegenstaande hij het werk, aan het postje verbonden, op zich nam. De Lord-Kanselier krijgt het bagatel van 120 duizend gulden per jaar de Attorney-Generaal 84 duizend; de overige ministers ieder 60 duizend gulden. Al dadelijk komt Gladstone voor eene groolo moeijelijkheid te staan: de afg- haansche kwestie. Reeds in 1885 gaf het voortrukken der Russen in Afghanistan bijna aan leiding tot een oorlog tusschen Engeland en Rusland, en sedert dien tijd heeft het vraagstuk wel minder de aan dacht getrokken, doch nu komt het op nieuw voor den dag. De Emir van Af ghanistan moet de hulp ingeroepen heb ben van Engeland, daar. de Russen we- derom voortdringen en het hem erg benauwd maken, 't Is evenwel gevaar- Ijjk de hand in een bijenkorf te steken, dus Gladstone zal zich wel tweemaal bedenken. Zooals wij in den aanvang zeidden, is er weinig nieuws. Alleen valt te ver melden dat in Duitschland heel wat gesproken en geschreven wordt over weldra te wachten legerwetten, die vrij wat bestrijding zullen ondervinden. Opnieuw wil jmen het leger uitbrei den, doch met verkorting van den dienst tijd. De nieuwe regeling zou alweer 19 millioen 's jaars meer kosten. En dat nu men jaarlijks reeds 658 millioen voor leger en vloot uitgeeftWie duizelt niet als hij verneemt dat Duitschland sedert 1872 reeds elf duizend millioen mark daarvoor uitgegeven jheeftwat kost zulk een jgewapende vrede bergen gelds, die zooveel beter konden besteed worden. De cholera strekt zich reeds over Eu ropa uit, en heerscht vooral hevig in Hamburg en Antwerpen. Doch uit ieder land komen reeds tijdingen omtrent die vreeselijke ziekte, waardoor zoo velen bin nen weinige uren „uit den tijd" gera ken. Ook ons land bleef niet geheel vrij, al zijn het tot nu toe gelukkig nog slechts enkele gevallen. Uit Japail meldt men vreeselijke bizonderheden omtrent Jhevige stormen en overstroomingen, waardoor (duizenden menschenlevens afgesneden werden. Andere landen der wereld worden ge teisterd door ongekende hitte, doorjern- stige aardbevingen enz. Gewisselijk, de Heere is met zijne oor- deelen op aarde, helaas dat het zoo wei nig opgemerkt wordt. Electrisch licht wordt thans ook aan rijtuigen aangebracht. De fiima Yan Rijswijk Zn. te 's Gravenhage heeft aldaar ter bezichtiging gesteld een coupé met electrische verlichting. De toestellen voor deze verlichting ,zijn geleverd en gesteld door den heer W. Horrix Mzn., mede te 's Gravenhage. Ockeloen, die als vermoedelijke dader van den moord, op den politie agent Yan den Berg te Rotterdam ge pleegd, gearresteerd was, heeft, na lang ontkend te hebben, ten slotte aan den rechter-commissaris bekend den moord gepleegd te hebben. Gevraagd, waarom hij eerst halsstarrig ontkend had, moet hij, volgens het Utr. Dbl., geantwoord hebben,dat hij aan „de ploerten uit de Meermansstraat" (de po litie van het in die straat gevestigde bureau) niets had willen zeggen. Ockeloen, een ongeveer 23-jarig jonk man, was een der ijverigste colporteurs van Recht voor Allen en andere geschrif ten der sociaal-democraten. In die betrek king kwam hij herhaaldelijk in aanra king met de politie, die echtei* veelal alleen moest optreden om hem te be schermen tegen het straatpubliek, dat steeds geneigd was om Ockeloen (die mismaakt is) in de maling te nemen, als hij zich met zijn socialistische ge schriften op de publieke straat vertoonde. Bij alle socialistische standjes te Rotter dam kon men Ockeloen steeds vinden, en hij was een trouw bezoeker van de vergaderingen. Welke beweegredenen hij voor de misdaad heeft opgegeven, is nog niet bekend. Te Middelburg doet zich bij zeer vele militairen een vreemd verschijnsel voor. Y rij dag en Zaterdagnacht toch zak ten er velen ineen van de hevige buik pijnen, die zoo erg waren, dat zij volstrekt niet meer konden loopen en dan ook den geheelen nacht manschappen per brancard ,of ziekenwagentje naar het hospitaal gebracht werden. Op den dag deden zich nog meer gevallen voorthans bedraagt het aantal zieken een kleine 150, welke eensdeels naar het hospitaal werden vervoerd en anderdeels naar de hulpkazerne, alwaar enkele zalen voor ziekenzalen zijn ingericht. De doctoren hebben het drinken van water ten hoogste verboden, zoodat van uit het cantinefonds thee aan de manschappen wordt verstrekt. De dirigeerende officier van gezondheid 1 kl. (kolonel) is reeds aangekomen tot het instellen van een onderzoek. Op de volgende wijze wordt men- schenliefde en broederschap onderwezen in Recht voor Allen het hoofd-orgaan der Ned. sociaal-democraten „Op een picnic (buitenpartijtje) is de prinses van Edinburg te water gevallen en door haar broer gered. Het ware te wenschen, dat er maar een flink stelle tje van dat soort te water raakten en verzopen." SPOORWEGONGELUK. Gisterenmorgen heeft op eenigen af- stan 1 van Brussel een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Te 9 uur kwa men bij Laeken twee treinen, een van Antwerpen en een van Ostende, met el kander in botsing. Verschillende wagens le en 2e klasse werden totaal vernield. Een veertigtal reizigers werd zwaar ver wond en men spreekt van acht dooden. Te Brussel heerscnte algemeene ontsteltenis en het station was opgevuld met een nieuwsgierige en in angstige spanning verkeerende menigte. Een vrouwelijke luchtschipper, die dezer dagen opsteeg van de tentoonstelling te Detroit, viel, toen de ballon 300 voet hoog was, van het zweefrek, waaraan zij kunsten maakte. De ongelukkige werd onmiddelijk gedood. ALS EEN BEEST. In een Catechismus voorde bur gelijke zedeleer, een der choolboeken, door dePransche Regeering voorgeschreven, vindt men de volgende vragen en antwoorden Vraag Wie is God? s AntwoordIk weet het niet. YraagWie heeft de wereld geschapen AntwoordIk weet het niet. Vraag: Vanwaar komt de menschheid en waarheen gaat zij AntwoordIk weet het niet. Vraag: Schaamt gij u niet over uwe onwetendheid Antwoord Men behoeft zich niet te schamen als men niet weet, wat nog nie mand heeft kunnen weten. Evenals het beest weet men dus geen antwoord meer te geven op de hoogst belangrijke vragenvanwaar men komt en waar men heen gaat. Niet het geloof, maar het moderne ongeloof onzer dagen werkt dus de grofste onkunde in de hand. Geen wonder, dat de roomsch-kath. geestelijkheid tegen die leerboeken, door den Staat voorgeschreven, een krachtigen strijd voert. Gr.) De knecht van J. Mijs Gz. had gis teren het ongeluk om met een voer hooi om te vallen en er onder te geraken. In bewusteloozen toestand werd hij op genomen. In deze gemeente heeft zich een geval van Croup voorgedaan (diphtiritus). Tot Predik, bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. K. J. van Griet huizen te Monster. Vele maatregelen ter bevordering der reinheid worden hier genomen en mid delen in het werk gesteld om de ge vreesde cholera het hoofd te kunnen bieden. Een ziekenzaal wordt in gereed heid gebracht. Moge wij deze maatrege len toejuichen, niet minder wenschen we, dat zij onnoodig mogen zijn. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Oude Tonge op Maandag, 29 Augustus 1892 des voormiddags te 10 ure. Voorzitter: De Heer J. van Schouwen, Bur gemeester. Present al de leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering door den Sec retaris worden gelezen en onveranderd go dge- keurd. Na mededeeling van de ingekomen stukken werd de Gemeenterekening, na verslag van de Commissie van onderzoek, met algemeene stem men en met naleving van art. 220 der Ge meentewet vastgesteld: in Ontvangst op f 20981,43 Uitgaaf 20229,45s Goed slot alzoo f 751,97s Zullende deze rekening met de bescheiden aan Heeren Gedeputeerde Staten worden ingezonden. 2e. "Werd door Burgemeester en "Wethouders aangeboden de Gcmeentebegrooting voor 1893, welke sluit: in Ontvangst op f 24976,46s Uitgaaf 24976,00 j Goed slot alzoo f 0,46s Welke' begröotrng gedurende veertien dagen ter inzage van belanghebbenden ter Secretarie zal worden nedergelegd. 3e. Wordt aan de orde gesteld de benoeming van Candidaten zetters inplaats van de Heeren D. van Es en C. van Loon welke op 1 Januari 1893 aan de beurt van aftreding zijn. De beide aftredenden worden met algemeene stemmen 'tot eerste Candidaten gekozen, terwijl ingevolge art. 3 der wet van 5 April 1870 (staatsblad No. 63) tot tweede Candidaten res- pectivelijk zijn benoemd de Heeren A. van der Meij en P. A. Fabert. 4e. Wordt met algemeene stemmen vastgesteld het le suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag 1892 ten bedrage van f 5,37. 5e. Wordt met algemeene stemmen besloten om bij request H. M. de Koningin Regentes voor twee jaren ontheffing te verzoeken van het leer vak Vrije en Ordeoefeningen op de Openbare Lagere School. 6e. Wordt beslist omtrent drie ingekomen ver zoekschriften tot verhooging van jaarwedden van Onderwijzend personeel. 7e. Worden in behandeling genomen elf be zwaarschriften tegen den aanslag in den Hoof delijken Omslag en daaromtrent eene beslissing genomen. 8e. Worden gelezen en goedgekeurd de bogroo- tingen van het Algemeen Armbestuur en Bur ger Weeshuis voor 1893. 9e. iWonR besloten tot het verloenen van subsidie aan het Algemeen Armbestuur en Bur ger Weeshuis voor 1893 elk ten bedrage van f 1000. Na mededeeling van enkele zaken in liet be lang der gemeente, en niemand meer liet woord verlangende sluit de voorzitter de v rgadering. Herklngen, 30 Aug. Naar men ons uit goe de bron modedeeld hoeft onze gemeenteraad af wijzend beschikt op een verzoek van den heer J. Warnaer tot het plaatsen van een fairbank, ook is in diezelfde vergadering besloten dit jaar geen kermis te houden met het oog op de nade rende cholora. 'tMoet in ons gemeentebestuur worden geprezen, dat ze het belang van enkelen durft te wagen aan dat van 't algemeen; er moet ook besloten zijn de herbergen open te laten even lang als dat de gewoonte was op andere ja ren. Door alle weidenkenden wordt deze maat regel goedgekeurd, terwijl de partij der oppositie (waarvan zich de eerste wethouder aan 't hoofd moet bevinden, die nota bene geen oppositie moet hebben gevoerd tegen dit besluit) lage middelen gebruikt, tot doordringing van haar wil, en ijse- lijke verwensohingen uitbraakt tegen de op- schorters. 't Is te hopen, dat de raadgevingen van onzen leeraar ter harte mogen worden genomen. Dirksland. Een meisje van W. Riedijk al hier is deze week naar het Doofstommen Insti tuut te Rotterdam gebracht om daar onderwezen te worden; dit is reeds het tweede kind van die ouders dat daar henengegaan is. De verjaardag van onze jeugdige Koningin is ook hier al is het niet in 't algemeen, toch niet onopgemerkt voorbijgegaan. Reeds vroeg in don morgen wapperden van den toren en het gemeentehuis de driekleur, en deed het muziek gezelschap Amititia vanaf den toren enkele volks liederen over het dorp weergalmen. Een telogram aan H. M. aangeboden werd onmiddelijk beant woord. Des avonds ten 7 ure deed de muziek de rondte door het dorp, en gaf nog eenige stukken ten beste in de muziektent met afwisseling van vuurwerk. Slechts uit enkele huizen waar de vanen ontrold werden. Eene uitzondering maakte de Confectie winkel van den Heer Cohen met zijne ételage waarin de buste van H. M. prijkte gedrappeerd met Oranje en omringd door vlaggen, dat een prachtig efect maakte. Ook do kinderen op de Chr. School werden de geboortedag van den laatsten spruit van Oranje in herinnering gebracht, op eenig lekkernij onthaald, en tot aandenken de beeltenis van Hare Majesteit in Fries Costuum mee naar huis kroeg. Soiumelsdijk, 18 25 Augustus. Geboren: Georg Pieter, z. van P. Mast en A. Spee Thomas, z. van J. Wielaard en J. Stapel. Getrouwd: Leendert Cornelis Boudeling, jm. 24 j. en Martha Vis van Heemst, jd. 22 j.; Lou- rens Voordijk, jm. 27 j. en Arendje Wielaard, jd. 23 j. Overleden: Philippus Iiransse, 1 j. 1 m.Neel- tje Groenendijk, Ij.; Gezina Maria Heintjes, 1 j. 4 m.; Pietertje Jannetje Van den Broek 1 m. Middelharnis 18 24 Augustus. Geboren: Adrianus, z. van P. Peeman en J. Edewaard; Dina, d. van D. Peeman enW.Bra- ber; Bastiaantje, d. van A. Grootenboer en B. Hartog; Cornelis, z. van Jan II Ueman en M. Van Rijkhuizen; Willem, z. van A. K Vogelaar en J. Koomen. Stad aan 't Haringvliet 18 22 Aug. Geboren: Jannetje Cornelia, d. van Jan Hui- zer en Neeltj# Floordiep Dirkje Cornelia, d. van Cornelis Van [den Bogert en Jannetje Duijm; Jacoba, d. van Jozua Geluk en Cornelia Potter. Den Bommel, 24 Augustus. Geboren: Adriana Maria, d. van F. Jansen en M. De KoningJohannis Laurentius, z. van P. G. Jacobs en J. Q. Buijs. Overleden: Johannes, 4 m., z. van F. Van Hooff en J. Vermaas. Oude Tonge 24 Augustus. Geboren: Cornelis, z. van Johannes Boudewijn Van dar Vliet enTeuntje Vreeswijk; Elizabeth, d. van Aart Hobbel en Johanna Van Eek; Adriaan z. van Abraham Fase en Hendrika Geelhoed. Mellssant, 1 30 Augustus. Geboren: Geertje, d. v. J. Bogert en A, Me lissint; Janna Cornelia, d. van A. van der Mast en A. de Jong; Jacob, z. van A. vanderSluijs en van D. van Beek; Mozes, z. v. H. van der Mast en E. Struik. Overleden: Aren van der Valk 53 j. echtg. van Grietje Bath; Neeltje Touw 80 j. wed van Johannis DoornLena Hameete 9 m. d. v. Pie ter Hameete en Abra Vreeswijk. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden over le helft der maand Aug. Van Middelharnis J. G. E. Auperlee, Paterson N. Amerika. Predikbeurten op Zondag 4 Sept. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en av. Ds. buitenhuis van Sleeuwijk. Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en s'avonds leeskerk. Den bommel, vm. en av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds den heer Guillaume. Melissant, Voorm. en 's avonds ds. den Boer Stellendam, vm. en 's avonds Ds. Koopmans. Zuidland vm. en avond Leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voormiddag en avond Ds K. W.RSs- sing. \c«l Herv.Kerk. BeroepenTe Rotterdam, (vacature-De Visser) ds. Heldring O. Gzn te Middelburg; (vacature- Vos) ds. Wildeboer Jnz., te Oudewater. Te Uit- huizermeeden, ds. Nijenhuis, te Drogeham. Te Over- en Nederhasselt, ds. Jacobsen, te Hoog- blokland. Te Hempens en Teerns, ds. Douwes, teDwingelo. Te Ten Boer, ds. Westrik, te Dan- tumawoude. Bedankt: Voor Delfzijl, ds. Postma, te Bierum. Voor Burgwerd, Sticktum en Starwerd, ds. Yn- zonides, te Ouderkerk aan den IJsel. Voor Har derwijk, ds. do Ligt, te Rhenen. Voor Aalsum, ds. Westhoff, te Kolderveen. Voor Akkooi, ds. van der Vlugt, te Koevorden. Voor Wissekerke, ds. Willemse, te Hardinxveld. Gercf. Herken. Beroepen: Te Zuidland, dhr. v. d. Berg, cand. te Gouda. Te Halfweg, Breukelaar, te Hasselt A, Te Kampen B, ds. de Braai, te Kralingen. Te Scheveningen, ds. Eisma, te Bennekom B, (Veluwe). Bedankt: Voor Zwartsluis, ds. Ringnalda, te Utrecht B, Voor Maassluis |B, dB. Ringnalda, te Utrecht. OUDE TONGE, 26 Aug. Granen. J. Tarwe 5.50 *7,20. Rogge f 6.50 a 7.25 N.Gerst f 0,06'/2 a 0.07s p. IC. Haver f2,70a 3,00 Erwten f-.— a -.— brui ne boonen f Aardappelen f -.— a-,— boter f0.70 per 5 ons Eieren 0.04 c. p. st. Koolzaad f 8,00 a 8,20. Nieuwe Tarwe f Brielle, 29 Aug. Boter 0,60 Eieren f 4,00 per 100 stuks. Rotterdam, 29 Aug. binnenlandseh Granen. Tarwe, de beste 6oorten werden verkocht van tot 7,50, tot f7, (uitgezochte) nog daarbove, goede en mindere qualiteit van f 6,75. tot f6,15 Per 100 kilo naar deugd van f 7,50 tot 8,80 Can nada Tarwe f5,00 5,80 Rogge, me beste f 4,25 4 f 5,75 mindere f Gerst, f 3,75 a f 4,75, per heet. en van f8, per 100 kilo Zomer- 20 ets. lager, f 7,40 a f 8,— Chevalier- als voren, f 4,50 li 5,50 Haver goed prijshoudend en verkocht van 3,25 tot f 4, Paardeboonen f 0,— tot f 0, Bruine boonen f 0,tot f 0, Witte boonen f 0,a 0, Blauwe erwten. Kooksoort f S,25 a f 9,niet kokende f 0,a f0,- Kanariezaad. De beste qual. 7,50 a 9,00 goede en mindere soort f a Zeeuwsche Ajuin. De aanvoer was heden c. a. IIL., waarvanweinigmarkigoed. Rotterdam 29 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, veulens, ezels, 137 vette runderen magere dito, 169 vette- en graskalveren 2 nuehteren kalveren 1770 schapen of lammeren, 392 varkens biggen, bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual. 74cts., 2de qual. 68 ets., 3de qual. 64 cta.; kal veren 1ste qual. 90 ets. 2de qual. 75 et. a 80 ets. schapen 1 qual. 55 ets., 2de qual. 50 ets., 3de qual. alles per kilo, varkens le qual. 26,0 a— c., 2e qual, 25 c. c„ 3 qual 24 c., licht soort 23., a 24., per kilo ac., koeien f kalikoeien f kilo melkgraskalreren f pink s tieren f vaarzen f -alles mager vee paar Plaatsgebrek noopt ons vele stukken tot een volgend nummer uit te stellen. die tevens hunnen welgemeenden Ouddorp 1 September 1892. MEVROUW MIJS-KOLFF te Nijme- gen vraagt tegen 1 November een flinke Loon f 80. Handel in GRINT, DRAADPALEN, EIKEN en GREENEN PALEN, ge schikt voor mestputheiningen, dam- of hekpalen enz. Bij J. SCHADDELEE onder de ge meente Goedereede zijn te bezichtigen prachtige bijgemaakte dieren en een jacht op het nijlpaard door vijf negers, alles van klei vervaardigd. Toegang l.i Cent. in Prima WAGENSMEER. Concurreerende Prijzen. VoorstraatSommelsdijk. Levert de zoo gunstig bekende Hol landsche Gareelen (kant én klaar) voor den prijs van 6,—. 1ste kwaliteit wagenstrengen f 0,65. Ledersmeer in bussen en doozen per doos f 0,20 Lederapretuur per flacon met gebruik, aanwijziging f 0,25. IN Verstrekt gelden op Eaildei'iien Gebouwen en Effecten. Hoofdagent van Assurantie-Maatschap pijen tegen brandschade sterfte van Paar- den, Rundvee, enz. 86. HOOGTRAAT 86. Rotterdam is het beste en goedkoopste adres voor Sout, zeep, Soda, Kruideniers- en Grut terswaren. Beste witte Suiker 26 Ct. per V2 KG Puik beste Java Koffie70 en 75 Zout fP/2 j) enz. enz. W. G. KNOCHENHAUER

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2