Vrijdag 15 Juli 1892. IMSIIIS SOMMEiMjSniJfK. fëweede blad. Koffiemolens en Pelroleum-KookïoesleUen Zevende Jaargang No, Antirevolutionair Orgaan ZUURDEEGBoterslooi 138 mmimmmsssaam Advertentiën. HET VANOUD'SBEKENDELAMPENMAGAZIJN Echte Vee! Verbeterde SINGER NAAIMACHE, A. LEWENSTEIN, STEIGER ii ROTTERDAM. IN HOC SIGNO VINCES T. BOEKHOVEN. ROTTERDAM. Zeisen en Zichten op garantie. NIJiMW Vgl? BETER DE; IBiiMIilS met Vihreerend Schuitje, Machinaal IJiischulpen van Goederen. Abonnementsprijs per drie maanden franco per post 50 Cent. Voor Amerika bij vooruitbetaling f 3,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. uitgever: Advertentiën van 1 5 regels 50 Cent elke regel meer 10 centen 3/2 maal Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/3 maal. Dienstaanvrageu #n Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan den Uitgev Dit nummei* bestaat uit twee bladen. Wees wakker. Ctemengd Aieuws. Lams teeg- No. 1 Hoek Boerenvisclimarkt. Hang*-, Salon-, staande-* era jflmirlampen. Ctroote sorteerisig- van Petroleumstellen, Mom- forten, Koffiemolen, Vorken. Lepels, Messen, Fau nen, Metels, Koffiekannen, Theepot, Koperen en AïkkeSen Koffiekannen, Lampen, Presenteerblad- den voor Cafe's, enz. enz. Specialiteit in prima kwaliteit SIKKELS (J. R. DODGE.) Hngeiselse. Muitsche en Frasaschc GereetïselaapjBCEj. ONTVANGEN een ruime sorteering Geëmailleerde en Huishoudelijke artikelen. 9Jzer- en koperwaren, Landbouw-Artikelen. ena. met touwsteeng' Merk F en S. Zie de Uitstalkast op de Sche- veningsche sport-tentoonstelllng. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Groote letters en vignetten-worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan Advertentiën worden ingewacht tot Donderdagmiddag 12 uur. (2 Tim. 4: 5.) „Wees wakker!" zoo roept Apostel Paulus zijn geliefden Timotheus toe, waar bij hem opwekt, om naarstiglijk te doen, wat de Heere hem te doen had gegeven. In overeenstemming met dit woord vermaant dezelfde Apostel de Christenen te Corinthe, dat zij standvastig, onbe weeglijk, altijd overvloedig zouden zijn in het werk des Heeren, als die wisten, dat hun arbeid niet ijdel zou wezen in den Heere. Waar het Unieblaadje die kostelijke woorden van vermaan, opwekking en vertroosting overneemt geschiedt dit uit goede oorzaak. Vooreerst omdat de ticholen met den Bijbel noodig zijn. Met de openbare School kan en mag toch de Christen geen vrede hebben, om dat daar geen plaats voor Jezus, den Christus der Schriften is. Daarom zeggen Christenouders, bij wie eerbied en liefde voor Gods Woord wonen„Wij kunnen en mogen onze kinderen daar niet heen zenden. Ook van het onderwijs, dat wij onzen kinde ren doen geven, moeten wij verantwoor ding afleggen. Wij hebben scholen noo dig, waar Gods Woord in eere is. Onze kinderen gaan naar de School met den Bijbel. De bekeering van ons kroost is wel niet in onze handzij is Gods werk. Maar wij, ouders, hebben toe te zien, dat wij de paarden niet achter den wa gen spannen, dat wij geen verachters bevonden worden van het gebod des Heilands, waar Hij, met innerlijke ont ferming bewogen, beveel!„Laat de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet." Verhindert ze niet." Maar de openbare, dat is de neutrale school, de school, waar van Christus gézipegen moet worden, is wel degelijk eene verhindeiing op den weg des kinds om tot Jezus te komen, en tevens een zeer geschikt middel, om het ongeloof voort te planten en voor de revolutie den weg te banen. Dus moeten er Scholen met den Bijbel zijn. Er is behoefte aan. Zij zijn, bij manier van spreken, noodig als brood. Daarom is het zoo heerlijk, zoo ver blijdend en een reden van ootmoedigen dank aan den Heere, dat er reeds 530 van die scholen zijn, waar de Bijbel in eere is en Jezus Christus gebeden wordt binnen te treden en door Zijn Godde- ljjken zegen het onderwijs vruchtbaar te maken. De meeste van die scholen, zoo niet alle, zijn klein begonnennamelijk, klein voor de werelddat is te zeggen met geringe menschelijke middelen en met groote bezwaren. Voor de aanbidders van de goden dezer eeuw, zoo groot in getal, zoo machtig naar de wereld, was het belachelijk om met zoo kleine kracht tegen den stroom op te roeien, die heel het opkomend geslacht naar den afgrond van het ongeloof dreigde weg te sleuren. Maar de spotlach is allengs verdwe nen. Die kleine stekjes bleken van God geplant te zijn. Zij wiesen op en stoel den uit en vermenigvuldigden tegen druk en bestrjjding in. De tientallen werden tot honderdtallen. De Scholen met (Jen Bijbel wonnen al meer veld en staan daar tot op heden als toonbeelden van wat Gods genade en almacht vermag uit te werken. Een tweede reden, waarom het Unie blaadje op bovenstaande woorden van den Apostel wijst, is de voortdurende behoefte, die de Scholen met den Bijbel aan gebed en gaven hebben. Aan gebed in de eerste plaats. De Scholen met den Bijbel zijn van God gegeven op het gebed. Zij zijn de vrucht van de gebeden en smeekingen, die, van de dagen van Da Costa en van Groer vaït Prirsterer af, voor God zijn uit gestort. Het gebed blijft noodig voor hare instandhouding en bloei. Met wij hebben te bepalen, langs welken weg bloei en wasdom komen zal. Dat is 's Heeren werk. De Heere kan ook zonder gebed geven. Het belieft Hem zulks menigmaal te doen. Nochtans hebben wij ons te houden aan Zjjn duidelijk en stellig be vel „Bidt en u zal gegeven worden," dat ontelbare malen in menigerlei vorm, heel de Schrift door, vernomen wordt. Die de School met den Bijbel liefheeft, kan er niet buiten en wil er ook niet van aflaten met den Psalmdichter den Heere te smeeken„Laat niet varen de werken Uwer handen." En waar dit gebed in de ziel leeft, en oprecht voor God komt, daar is het onmogelijk, dat de hand niet zou geven van het vele of weinige, dat God de Heere gaf en, in den waren zin des woords, niet 's menschen maar Gods eigendom is. Want, wij herhalen het, er is behoefte aan onze gaven. Duizenden kinderen van ouders, die geen of slechts weinig schoolgeld kunnen betalen, omdat zij arm zijn en vaak niet weten, hoe op eerlijke wijze voedsel en kleeding te bekomen, begeeren van het Christelijk onderwijs gebruik te maken. Zal men aan die kin deren den toegang weigeren? Maar im mers dat mag niet. Barmhartigheid pleit voor hen. Zij moeten geholpen worden. De Heere heeft de armen in Zijne plaats achtergelaten en voegt er uitdrukkelijk aan toe„Indien gij wilt, gij kunt hun weldoen." Wilt gij? Nog een derde reden is er, waarom hef Unieblaadje op wakkerheid met be trekking tot den steun van de Scholen met den bijbel wijzen mag. Zij is de behoefte aan vermeerdering en uitbreiding van de Scholen met den Bijbelver meerdering door het stichten van scholen, waar zij nog niet bestaanen uitbreiding daar, waar de ruimte tusschen de muren den toevloed van leerlingen niet bergen kan. Zijn er reeds duizenden kinderen, die het volle schoolgeld niet kunnen betalen en door de Christelijke barmhartigheid van discipelen en discipelinnen des Hee ren in staat gesteld worden, van het door hen zoozeer begeerde onderwijs op de Scholen met jden Bijbel gebruik te makenandere duizenden zien met ver langen naar de gelegenheid uit, dat ook zij toegelaten kunnen worden. Om alle deze redenen is het, dat dit Unieblaadje ter aankondiging van de 14de Unie-Collecte ten behoeve van de Scholen met den Bijbel, de vrijmoedig heid neemt, u toe te roepen: Betracht ook in dezen de les des Apostels, die van 's Heeren wege tot ons komt." „Wees wakkerEen jaarlijks terug- keerende collecte geett zoo licht aanlei ding tot sleur, en de sleur werkt ver slappend. Dit mag bij de Unie-Collecte niet. Daarvoor is het doel, dat zij beoogt en het beginsel, waarvan zij uitgaat, te heilig. ees standvastigLaat het geloof aan het woord het geloof dat blindelings volgt, waar Jezus roept, en gewillig ge hoorzaamt, waar Hij beveelt. Wees Onbeweeglijkte midden van zooveel tegenstand, als in of om uheen u af zou willen trekken van de hope of Gods beloften gegrond, en uw hand wil doen verslappen door zondigen twijfel. Wees altijd (en nu ook) overvloedig'''' daartoe gewillig en bereid gemaakt dooi de liefde van Christus, welke in uwe harten is uitgestort. Zoo worde het werk des Heeren, de oprichting, instandhouding en uitbreiding van de Scholen met den Bijbel, ook door u bevorderd, „als die weet, dat uw arbeid niet ijdel is in den Heere." Lessen en Wenken. Gelijke kenteekenen. maag en een bedorven men aan de tong. Een bedorven hart, herkent 't Gewone doen van velen komt neer op 't vergeten van God en 't vergoden van 't i k. De zucht naar hoogheid is de bron van vele laagheid. De nederige is spoedig voldaande hoovaardige is nimmer tevreden. Het hooge hart is laag bij jden grond. Over een ander den baas spelen trekt ons meer aan, dan meester over ons zei ven te zijn. De koning van Griekenland brengt op een eigenaardige wijze de zomermaan den door. Hij leidt dan het leven van een gewoon, eenvoudig landbouwer en werkt zoo hard, alsof hij er zijn dage- lijksch brood mede verdienen moet. Hij kan een veld beploegen, het koren maaien, kortom alle landelijke bezighe den gaan hem vlug van de hand. De bouwboeren op den kleigrond in de noordelijke provinciën worden tegen woordig geplaagd door de rupsen. Deze dieren zijn in ontzettend grooten getale aanwezig, geen landbouwer herinnert zich, dat de plaag zoo groot was als dit ja.ar. De vraatzuchtige diertjes hebben het vooral op de paardeboonen gemunt, die thans in vollen bloei staan en welke in korten tijd geheel ontbladerd zijn door de roovers. Ook mosterdzaadvelden wor den geheel kaal gevreten. Daar van deze akkers niets terecht komt, ziet men landbouwers de prachtig bloeiende paardeboonen onderploegen, om in deze akkers ander zaad te zaaien. Groote scharen spreeuwen zetten zich wel neer op de akkers en peuzelen me nig rups op, maar deze is zoo talrijk, dat men van geene „opruiming" bemerkt. Het 29ste Christelijk Nationaal Zen- dingsfeest, dat Woensdag op het buiten „Meer-en-Bergu te Heemstede gehouden werd, is bezocht geworden door ruim 11,500 personen. Uit het rijks-opvoedingsgesticht De Kruisbergnabij Deutichem, zijn Donderdagochtend te 7 uur drie opvoe- delingen ontsnapt. Het is nog niet gelukt ze weder te vatten. PLAKZEGELS. De Kamer van Koophandel te Win schoten heeft een beweging op 't getouw gezet tegen het plakzegel. Zij heeft een adres met bezwaren tegen dit zegel aan den minister van Financiën gezonden en een afdruk er van doen toekomen aan alle handelscorporatiën, daarbij het verzoek richtende, instemming met het adres te betuigen. Te B ergen-op-Zoom zijn weder ongeregeld heden voorgevallen. De aanwezigheid van twee vrouwelijke heilsoldaten in uniform, heeft Maan- degavond voor en na de samenkomst, een groo ten volksoploop doen ontstaan, waardoor de po litie handelend moest optreden, terwijl eenigo 'belhamels werden verwond. j. e. mm mm iïÈ| Specialiteit in Gelieve s. v. p. op naam en nummer te letten. Alsmede prima kwaliteit (BILLIJKE PRIJZEN.) Eerste kwaliteit Gereedschappen worden steeds gaarnegeruild of terug genomen, wanneer 't in gebruik mocht blijken, dat zij niet aan het doel beantwoorden. Voor het Eiland tfeverflakkee en Cvoedcrecdc vervoege men zich bij onzen Denèthoucler, den heer 9*. ÏÏj. VIM te Dir/is land. Ad 1 TM;.; x.- V'A V Boor het enorme stseccs blijf ik voortgaan te leveren file geriiiscfitloos werkende, koogsaE^nlg®, machines zijnde tie volmaakste der wereld, en, om concu- rentie onmogelijk te maken, voor slechts f 40.de LY*TTvr^e ^nSsPoe^mac^ine) uit de wereldberoemde allerwege bekroonde fabriek SEIDEL ÏJA.UMANN, Dresden, welk©, de "voorkeur verdient wegens ÏKinr elegant uiterlijk, en zooals algemeen erkend, door soliedste constructie, grootste duur zaamheid en nieuwste verbeteringen, alsonhoorbaar snelïega gans;, naaldxetten xondcr maai etc., welke door geen ander fabricaat aangetoond kunnen worden; men wacht© zich dus voor ouderwetsche, leven makende en onophoudelijk naaldenbrekende namaaksels, en late zich niet door van mij nagebootste annonces misleiden en overtuige zich. bij Tevens eenig leverancier der Fchte Amerikaansche WMnkh'h' Meetmachine, terwijl ook ruim voorzien van andere soorten Alle machines worden op zeer gemakkelijke afbetaling-condities 'geleverd, de Naaimachines a f 1. per week, en wordt op alle machines kosteloos on derricht gegeven en veeljarige deugdelijker garantie Dubbele ütiksteek Machinesal naar gelang van kwaliteit vanaf ƒ8 Sing er-Naalden per dozijn 0,25.

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 5