Ik drink op het welzijn van Uwe Majesteit en van koningin AVilhel- mina." De Koningin-Regentes antwoord de „Ik betuig Uwer Majesteit mijn oprechten dank voor de vriendelijke en hartelijke woorden, die zij heeft gesproken. De vriendelijke ontvangst, welke mij en mijn dochter hier is te beurt gevallen vervult mij met groote vreug de, met warme erkentelijkheid en hartelijken dank. Uwe Majesteiten gelieven onze al- lerkartelijkste wenschen voor uw welzijn te aanvaarden. Ik drink op Uwe Majesteiten, den keizer en de keizerin." €*emeïigcl lieuws. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk, 7 Juni. Heden avond werd alhier ten overstaan van den Kota- taris J. C. Yan Bergeijk een woonhuis toe- behoorende aan Izak Yerbrugge afgemijnd door den Heer M. van Driel M. Jz. op 620. Middelharnis, 9 Juni 1892. Bij een alhier gehouden poldersvergadering werd tot gezworen voor de polder het Oudeland benoemd, den heer C. Slis Cz. alhier. Den Bommel. Bij de Dinsdag jl. ge houden herstemming van een lid voor den Gemeenteraad kwam men trouw op Yan de 96 kiezers kwamen er 89 ter stembus. Ooltgensplaat. 2e Pinksterdag avond k™cht de blinde familie Koudijzer van Middelharnis onze Gemeente een bezoek en schonk aan een zeer groote schare in de Ked. Geref. Kerk zonder twfffel een genotvollen avond, door hun keurig Psalmgezang dat gedeeltelijk begeleid werd door Orgel-Muziek. Eenige leden der zangvereeniging „Excelsior" alhier brachten, ter afwisseling mede hunne gaven ten beste. Bevredigend en voldaan keerde men huiswaarts wenschende dat deze avond in het geheel aan zijn doel beantwoord heeft, ook voor de familie Koudijzer. Hilarserlijüie Stand. Marfctfibericliten. Merknleuws. Weldra zullen in België de verkie zingen voor de Tweede Kamer plaats hebben, nl. Zondag 12 Juni. Het buiten gewoon groote belang dezer verkiezingen doet het meer dan anders wenschelijk achten den wederzijdschen stand der par tijen vóór den beslissenden slag te over zien. In de ontbondene Kamer telden de clericale partij de gewone term voor de niet-liberale roomsch-katholieken 93 en de liberale slechts 44 leden, zoo dat de eerste over een meerderheid van 49 stemmen, d. i. van meer dan twee der den beschikte. In den Senaat was da clericale meerderheid 28 op 66 leden, welke hij telde. De tienjaarlijksche volks telling heeft de vermeerdering noodig gemaakt van het aantal leden der Kamer met 14 en van den Senaat met 7 leden. De hoofdbeteekenis van den verkie zingsstrijd ligt te Brussel, en met ver trouwen zien wij liberalen, zeggen hun organen, den afloop tegemoet. Den 22sten September zal het eeuw feest der afkondiging van de eerste re publiek plechtig gevierd worden. Zoo heeft het Fransche parlement beslist. De 14 Juli, de verjaardag van den val der bastille, is sinds lang een nationale feestdag. De commissie van den Parijschen gemeenteraad, „ter viering van de groo te revolutionaire dagen" wil nog verder gaan. Zij heeft besloten aan den Raad het volgende voorstel te doen „Overwegende dat de 10 Augustus 1792 het volk het va derland heeft gered door de monarchie omver te werpen, besluitart. 1Er is ïeden om den honderdsten verjaardag van 10 (Augustus 1792 te vieren; art. 2een krediet van 200,000 fr. wordt toegestaan tot goedmaking der kosten van dat volksfeest." Dit voorstel is reeds aangenomen. De Italiaansclie Kamer heeft in de laatste dagen stormachtige zittingen be leefd. In die van 27 Mei kondigde de minister-president Giolotti aan, dat het Kabinet zijn ontslag heeft ingediend; maar dat de koning geweigerd heeft het aan te nemen. De ministers blijven dus aan, en spreker verzocht der Kamer ten spoedigste een kredietwet voor zes maan den aan te nemen. De rechterzijde ontving deze mede- deeling met kreten van afkeuring, die veel op gebrul leken. Een groot deel der linkerzijde daarentegen schonk aan de woorden des ministers bijval. De ondervoorzitter Villa, die het voorzitter schap waarnam (daar de heer Biancheri zijn ontslag had ingediend, hetwelk de Kamer echter met bijna eenparige stem men heeft geweigerd aan te nemen), vermocht het rumoer niet te stillen. Eindelijk toch legde zich de storm, en de heer Cavalotti verklaarde toen, dat de regeering zijns inziens niet gerechtigd was eene kredietwet te vragen, daar haar het noodige gezag hiervoor ontbrak. Eene meerderheid had zij in de zitting van den vorigen dag niet verkregenwant de 38 leden, die zich bij de stemming onthouden hebben, kunnen geacht worden tegen haar gestemd te hebben. De voorzitter ontzegde aan Cavalotti het recht om het votum der Kamers op zijn manier uit te leggen. De heer Cavalotti antwoordde in scher pe termen, en het tumult dat nu weer ontstond, maakte een schorsing der zitting gedurende een kwartier noodzakelijk. Toen de zitting hervat werd, begon de storm weer op te steken, zoodat aan een eigenlijke beraadslaging niet gedacht kon worden. De spil draait nu om de kredietwet, die beschouwd wordt als de voorbode van de Kamerontbinding. Maar de commissie schijnt niet geneigd eene kredietwet voor zes maanden toe te staan, hoogstens voor één of twee maanden, om de ministers op die wijze hare af keuring te doen gevoelen. Maar niet de commissie beslist, wel de Kamer. In de grootste en rijkste zilvermijn te Birkenberg, in Bohemen, een eigen dom van den Staat is Woensdag brand ontstaan, op een oogenblik, dat zich vijf honderd mijnwerkers in de diepte bevon den. 200 personen worden dusver vermist. Reeds zijn 25 dooden en 15 gekwetsten opgehaald uit de brandende mijnschacht. Men vreest voor de arbeiders die nog beneden zijn, en gelooft dat alle twee honderd zullen zijn omgekomen. De vele groote branden, die de laatste dagen in en om Parijs plaats hadden, hebben de regeering doen beslui ten een gestreng onderzoek naar de oorzaak in te stellen. Intussehen wordt uit Rijsel bericht dat daar ter stede in 43 uur vier zware branden plaats hadden. Zeker blad bevat een lijst van niet minder dan 49 zware branden, die in een maand tijd in Frankrijk plaats hadden, waarvan 12 te Parijs. Het getal personen, die bij een grooten brand in de graanpakhuizen te Corbeil bij Parijs het leven hebben verloren, beloopt 8, de later gestorven gekwetsten daarbij gerekend. Het afgebrande groote pakhuis was zeven vei diepingen hoog, 76 meters lang en 18 diep. Yan hoeveel beteekenis de pakhuizen, met de daai bij behoorde molens voor Parijs zijn, kan men nagaan wanneer men weet, dat zij dagelijks ten minste 300,000 kilogram meel leveren, voedsel voor 800,000 monden. Desgevorderd kan de Maatschappij in 24 uren aan 800,000 militairen rantsoenen van 750 gram le veren. Te Moskou zijn door een brand in de handelswijk 80 huizen verwoest. De schade is natuurlijk zeer aanzienlijk. Te Srinagar, de hoofdstad van Kasjmir in Britsch-Indië, waar de eolera hevig heerscht, zijn nu nog door een brand 2000 huizen in de asch gelegd, waardoor 80,000 personen zonder dak zijn, Yoor het voedsel worden „hongersnoodprijzen" betaaldde oogst is nagenoeg geheel mis lukt. Het meisje, dat door haar minnaar in de nabijheid van Drachten zwaar ge wond werd, is bevallen van een welge schapen zoon. Haar toestand is daardoor echter niet achteruitgegaan. Onweder. Uit verschillende plaatsen van ons land komen berichten van het gevallen onweder, datookmenschenlevens heeft gekost. Zoo werd te Teteringen dooi den bliksem getroffen: 1. Johannes van Dorsmund, oud 17 jaren, broodbakkers knecht. De getroffene was in het open veld werkzaam, in de nabijheid van hui zen en boomen. Hij viel achterover, ter wijl de dood onmiddelijk moet zijn in getreden. Ook werd getroffen Catharina de Bont, oud 24 jarei., dienstbode. Ook zij was in het open veld werkzaam, in de nabijheid van huizen en boomen. Zij viel bewusteloos voorover, -werd eenigs- zins geschroeid in het aangezicht en op de armen, en was eenige oogenblikken als verlamd aan den arm en het been die vooruitstonden, daar zij, tijdens zij getroffen werd, aan het haken was. Petrus Musters, oud 13 jaren, brood bakkersleerling, in het open veld in de nabijheid van huizen en boomen werk zaam, viel bewusteloos achterover, doch kwam na eenige oogenblikken weder bij, waarop hij hulp is gaan halen. Een wei nig is ook hij geschroeid aan aangezicht en handen. De geneesheer en eenige hulpvaardige buren, die spoedig op de plaats des on- heils tegenwoordig waren, konden slechts den dood van eerstgenoemde (constatee- ren de beide anderen waren hedenmor gen gehee1 hersteld; beide verklaren alleen een schok gevoeld, doch geen geluid gehoord te hebben. Ook in Bavel moet een man, die op het veld werkzaam was, door den bliksem getroffen en gedood zijnterwijl in Oos terhout de bliksem tot tweemaal is inge slagen in het vereenigd post- en tele graafkantoor, doch zonder brand en noe menswaardige schade te hebben aan gericht. Boven Aalst ontlastte zich 's middags te 3 uur een kort maar hevig onweder, dat vergezeld ging met hagelslag. Ge durende bijna 10 minuten vielen kagel- steenen, waaronder vele ter grootte van duiveneieren, die behalve door hunne eigene zwaarte, door een hevige storm voortgedreven, eene ontzaggelijke ver woesting aanrichtten. Tal van glasruiten zijn verbrijzeld, loof en bladeren zijn van de boomen gerukt en zeer groote schade is aan het fruit en al de boven den grond staande vruchten veroorzaakt. Paar- denboonen, rogge en wat verder hoog boven den grond stond, is totaal verloren. Te Bakkerveen is den vorigen nacht de herberg van de wed. F. de H. door den bliksem getroffen en totaal afge brand. Te Eis-Wittem (L.) ontstond gisteren namiddag brand door het inslaan van den bliksem in de pastoors-woning, waar door deze geheel in asch gelegd werd. Gisteren middag is de bliksem gesla gen in een boerderij, behoorende bij het buitenverblijf van baron Yan Yerschuer, genaamd De Hartenkamponder Benne- broek. De boerderij is tot den grond af gebrand. Dinsdagavond is te Oud-Loosdrecht de bliksem geslagen in de slachterij van den heer Yan Klaveren. Een hoekje muur werd van het huis geslagende straal beschadigde het behang in de huiskamer en de schok deed twee per sonen, die in den deurstijl stonden te praten, tegen elkander bonsen. Gelukkig ontstond echter geen brand en is alzoo de toegebrachte scnade niet buitengewoon zwaar. In den namiddag om ongeveer 2 uur ontstond er brand in het Leuvenumsche bosch bij Kunspeet, hoogst waarschijnlijk door het inslaan van den bliksem, die zich door de droogte al spoedig naar alle zijden verspreidde. Met groote krachtsin spanning mocht het aan de toegeschoten arbeiders gelukken de vlammen te stui ten, doch niet voor dat men wel 3 a 4 uren hard gewerkt had en er reeds on geveer 10 a 12 hectare dennenbosch in de asch was gelegd. Een moderne Jeanne d\ Are. Marie Hoche, hoofdofficier in het Ilon- gaarsche revolutieleger in 1848, is in den ouderdom van 62 jaar overleden. Als 18 jarig meisje nam zij in 1848 als jager dienst, werd later officier en kapitein der huzaren en geridderd, na ernstig ge wond te zijn geweest. Door een toeval werd ontdekt, dat zij niet bij de man schappen te huis behoorde, waarop de dappere jonkvrouw bij trommelslag met een majoor in het huwelijk trad. Te Yilagos werd zij krijgsgevangen gemaakt, en in de vesting schonk zij aan een kind het leven. Ka den dood van den majoor her trouwde zij met luitenant Hoche, dien zij ook overleefde. In de laatste jaren had zij 't zeer armoedig, waarom de dichter Moritz Jockai een fondsje voor haar ver zamelde. Er moeten in 1848 in het Hongaav- sche leger 12 meisjes hebben meege vochten. Uit "VYeenen wordt gemeld, dat een posttrein, die van Agram naar Brod ging, door een orkaan is overvallen, waardoor twee waggons le en 2e klasse opgenomen en een eind verder in een sloot geworpen werden. De andere wag gons werden geheel vernield. Er zijn 22 reizigers gewond, waarvan velen doodelijk. Een voorbeeldig kiezer is iemand, die, naar de H. Ct. meldt, dezer dagen zich te Haarlem bevond, en opzettelijk naar Roermond vertrok om aan de verkiezing van een lid van den gemeenteraad aldaar deel te nemen, en waarschijnlijk heeft de gekozen candidaat zijne verkiezing aan die nauwgezette plichtsvervulling te danken gehad. De uitslag was nl. als volgt Uitgebracht 786 stemmen, 17 van on waarde. Gekozen de heer H. Willemsen (Roomsch) met 385 stemmende heer P. Truijens (Lib.) verkreeg er 384. In den staat Kew-York is voor het eerst sedert den oorlog de lynchwet toege past. Het slachtoffer was een neger, die een blank meisje mishandeld had. De man werd door een menigte, die uit 1000 per sonen bestond, aan een boom opgehangen. Een pleizier vaar tuig, met 2 geestelij ken, 7 kweekelingen en twee varensgezel len aan boord, is gister op het meer van Bourget, bij Chambéry, omgeslagen. Een der geestelijken en een der varensgezellen zijn gered; de overigen verdronken. Eergisternacht zijn de steden Titus- ville en Oilcity, nabij Pittsburg, in de Amerik. Unie, door eene windhoos over vallen. Te gelijker tijd sloeg de bliksem in de raffineerden)'en van petroleum. Half Titusville geraakte toen in brand en vele personen verdronken of vonden den dood in de vlammen. Een later bericht meldt, dat deze ge beurtenis de verschrikkelijkste is sedert de ramp, die Johnston in 1889 overkwam. In Oilcity vluchtte de bevolking naar de heuvels, en daarbij geraakten ver scheidene vrouwen en kinderen onder den voet. Het aantal der slachtoffers alleen in Oilcity wordt op 150 geschat. Een bonder tal lijken zijn reeds gevonden. Over het ongeluk in de zilvermijn van Przibram wordt aan de N. II. Ct. het volgende gemeld: Het ongeluk is veel grooter dan men aanvankelijk ge dacht heeft en men vreest dat er zeifs meer dan 200 personen bij zijn omge komen. Przibram, dat niet ver van Ra- komtz, een station van den spoorweg naar Praag ligt, is wegens zijn zilver en loodmijnen en om een beroemde bede vaartskerk bekend. De mijnen worden door den staat geëxploiteerd en brachten verleden jaar ruim 35,000 kilo zilver en 36,000 centenaars lood op. Gewoonlijk zijn er 6000 menschen in die mijnen aan het werk. Kort voor het in brand geraken van de mijn was de middagploeg van 400 arbeiders naar beneden gelaten. Niet tegenstaande de arbeiders brandlucht roken, en dieper dalende, hun een ver stikkende rook te gemoet woei, wilden die mannen, aan de vele gevaren van hun beroep gewoon, toch niet terugkeeren omdat kleine branden dikwijls voorkomen. Thans echter gingen zij onwillekeurig den dood tegemoet. Want kort daarna ontsnapten er uit de 4 mijnputten dikke rookwolken, en toen werd de geheele streek door het luiden der noodklok gealarmeerd. Mets werd verzuimd om den brand te blusschen, maar alles was vergeefsch daar het water zulk een rook veroorzaakte dat elk levend wezen stik ken moest. Een groot deel der nederge daalde arbeiders heeft zich kunnen redden maar de grootste helft zal onherroepelijk gestikt zijn. Er zijn huisgezinnen, waar van de vader, de zoons en de schoonzoons allen het leven verloren hebben. Latere berichten spreken van meer dan 400 menschen, die bij deze ramp zijn omgekomen. De Fraukl. Zeitdeelt mede, dat een deel van het verdwenen millioen, dat Rothschild's kassier Jager in zeer korten tijd verspeculeerd heette te hebben, teruggevonden is. Jagers neef Gerloff, die ook gearresteerd is, had zich een en ander laten ontvallen, dat aanleiding gaf tot een huiszoeking ten zijnent. Men zat daar juist aan tafel en ook Gerloff's moeder was er ten eten. De huiszoeking leverde niets op, maar de oude vrouw was zoo onrustig, dat men ook ten harent ging zoeken, aanvankelijk echter zonder succes. Een 25 jarige dochter, die onver wijld thuis gekomen was, had zich on middelijk weer verwijderd. Dit had de aandacht getrokken en toen zij na geruimen tijd weer te voorschijn kwam, werd een onderzoek op het privaat ingesteld, waar men voor ongeveer 100,000 mark verscheurde bankbiljetten vond. Ook in een muziekportefeuille werd nog 30,000 mark in papier ontdekt. Moederen dochter zijn nu ook in hechtenis. jVolgens de Times zijn er te Mesjed (Perzië) 115 dooden aan de cholera sedert 1 Juni. De Regeering trekt cor dons, om den rondgang der pelgrims te beletten. Kaar aan de Standaard uit Petersburg gemeld wordt zijn er dagelijks zeven honderd dooden aan cholera in het district Mesjed. De Russische Regeering heeft besloten een Comité te benoemen van eenige hoofdambtenaren, en door den Gezondheidsraad de noodige quaran taine maatregelen doen voorbereiden. Dezer dagen namen wij een kijkje in het nieuwe magazijn van den heer Speelman (zie achterstaande advertentie). Deze inrichting is werkelijk prachtig, en doet den heer Speelman alle eer aan. Een groote, ruime sorteering meubelen van het geringste tot het aller fijnste toe is aanwezig. De bewerking munt uit door soliditeit. Den 19e Maart werd van Londen naar Hongkong via Yancouver een brief kaart returned card) gezonden, die al daar 28 April aankwam. Drie uur na aankomst antwoordde de geadresseerde en bracht de briefkaart aan boort van een juist vertrekkend sl oomschip derP. and O. Cy. Die briefkaart kwam via Brindisi 30 Mei te Londen aan. De reis om de wereld werd dus in 70 dagen volbracht; dat is de snelste reis van dien aard, die tot nu toe bekend is. Het treurig vermoeden, dat de nood lottige brand in de mijnen van Przibam aan boos opzet te wijten was, wordt be vestigd blijkbaar is er het houtwerk met petroleum gedrenkt en daarna in brand gestoken. Er is reeds een gerechtelijk onderzoek ingesteld. Tot Zaterdagmiddag toe had men 237 dooden bovengebracht. Zij werden op het kerkhof gelegd, waar drie- of viermalen per dag al naar er doodkisten gereed zijn een gemeenschappelijke begrafenis wordt gehouden. Yan de mannen, die met veel moeite gered zijn, heeft men er slechts dertien in het leven kunnen behouden. Bovendien zijn door vuur of stikdamp zeven en twintig mannen, die vol heldenmoed en toewijding alles beproefden om hun kameraden te redden, om het leven ge komen. Het zal wel 15 maanden duren voor de schade aan de mijnen, die op ƒ2,500,000 wordt geschat, is hersteld. Omtrent de ramp te Titusville en Oil City wordt verder gemeld, dat door de hevige regens van den laatsten tijd, beekjes en stroomen een groote hoeveel heid water bevatten. Door een wolkbreuk viel er zooveel water opeens, dat de Oil Creek buiten haar overs trad. Het water steeg zoo plotseling, dat de inwoners der beide steden onmiddelijk naar de heuvels moesten vluchten. Vrouwen en kinderen werden door het water achterhaald en verdronken jammerlijk. Tot overmaat van ramp raakten de petroleum-tanks in brand. De brandende petroleum dreef weldra op het water, en nu begon het werk der verwoesting eerst recht. Huis na huis ging in vlammen op. Over een afstand van 3 uur werden alle bruggen door de vlammen verwoest. In den nacht van 6 op 7 Juni had J. v. S. van den Lage-Zwaluwe visscher, alhier met zijn vaartuig aan het haven hoofd liggende, het ongeluk in de schut sluis te vallen. Gelukkig wist hij zich langs een aldaar bevestigden ijzeren trap te redden. Heden middag vertrok een huisgezin van elf menschen, met nog één persoon niet tot dat gezin behoorende, uit deze gemeente naar Amerika. De Heer A. Jongeling (Antir.) verkreeg 49, de Heer Dr. Prins Fokkes (Lib.) verkreeg 40 stemmen. Een kiezer zond ons de volgende dicht regelen daarop: Door de verdeeldheid der Liberalen, Kon de Antirevolutionair de winst be- [halen Leert hieruit van welke partij g'ook zijt, Dat bij verkiezing dient geweerd alle [haat en nijd. Door de Kaderstoomboot „den Bom mel' werden 85 paarden naar de markt te Kumansdorp vervoerd. Oude Tonge, 8 Juni. De Heer J. Kuiperes werd in de vergadering van den raad dezer gemeente tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier benoemd. Dirksland. Ds. M. v. d. Spek pred. bij de Vrije Ger. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ked. Ger. gemeente te Grand Rapis (K. Amerika). Door kerkeraad en Kiescollegie der Ked. Herv. kerk alhier, is tot herder, en leeraar beroepeD, Ds. B. J. v. Heij- ningen pred. te Kesteren. Sommelsdijk, 25 Mei—1 Juni. Gebo-en: Dingeman, z. van B. Yis en A. Timmerman; Hennanus, z. van J. Coolberg en ~VV. Gootjes; Aartje, d. van P. v. d. Sluis en A. Ivabos; Jacob, z. van C. Kieviet enA. Jordaan; Marinus, z. van J. Appel en A. Grootenboer; Jacob, z. van L. Joppe en P. Saarloos. Ondertrouwd: Hendrik Barendregt, jm. 32 j. en Mina Van der Vlies, jd. 32 j. Middelharnis, 26 Mei—1 Juni. Geboren: Leendert, z. van L. v. Prooijen en J. Van Zon; Elizabeth, d. v. C. Bresijn en C. Van Oostende; Jacob, z. van J. Van Dongen en B. De Kuiter. Gehuwd: G. L. Hartman, '23 j. en K. Van Assen, 22 j. Overleden: Cornelis Klaassen, wed. Jannetje Van der Vliet. Stad aan 't Haringvliet, 27 Mei. Getrouwd: Simon Cornelis Kreeft, jm. 26 j. mot Lountje De Keijzer, jd. 22. Hen Mommel, 28 Mei—1; Juni. Ondertrouwd: Jacobus Jacobs, jm. 33 j. en Martina Scheepers, jd. 32 j. Overleden: Jannetje Den Braber, 3 m., d. van J. Den Braber en A. J. Vermaas. ®nde Tonge, 1 Juni. Overleden: jjAnthonij Thomas Piéters, jm. 39 j. 4m.; Leonardus Marinus Somers, jm. 14 j. 4 m. Nieuwe Tonge. Geboren: Larviers, z. van Abraham Van Eesteren en Maria Cornelia Van Eek. Ondertrouwd: Krijn Prince, 27 j. met Grietje Van den Broek, 23 j. Overleden: Antje Kamerling, 65 j., wed. van Klaas Prinse; Jacob Van Zon, 5 m. Dirksland Geboren: Hendrik, z. van JohannesGerardus Knöps en Hendrika Kempor. Overleden: Leentje, 7 m., d. van Arie Maas dam en Maria Van Dijk. DIRKSLAND 9 Juni. Granen J Tarwe 7,75, a 65,7 Rogge f 5,25 a 7,Gerst 0 a 4,25 j 3Haver f2,50 a 3,90 Erwten f 6,00 a6,95 bruine boonen f6, a 9,50 Aardappelen f 4,00, a 4,50 Ajuin f2,50 per 60 kg boter f 0,55 per 5 ons Eie ren f 3,25 per 100 st. Nieuwe Tarwe f OUDE TONGE, 3 Juni. Granen. J. Tarwe 6. a 8,60. Rogge f5.85 a 6.20 Gerst f3.00 a 3,40 Haver f3,20 a 3,25 Erwten f7.a 6.50 brui ne boonen f Aardappelen f 3.50 a 4,20 boter fO.GO per 5 ons Eieren 3 e. p. st. Nieuwe Tarwe f Rotterdam 7 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 9 paarden, -veulens, ezels, 400 vette runderen magere dito, 225 vette- en graskalveren 2nuchteren kalveren 205 schapen of lammeren, 705 varkens biggen, bokken of geiten. Heden waren de prijzen als volgtRunderen 1 qual. 80cts., 2de qual. 70 ets., 3de qual. 64 ets.jkal- sren lte qual. 105 ets. 2de qual. 80et.a 85 ets.scha pen 1 qual. 60 ets., 2de qual. 55 ets., 3de qual. alles perkilo, varkensjle qual. 23 -e 2e qual, 22 e a c3, 3 qual 22 c licht soort 21 a c per */2 kilo c., koeien f kalikoeien f kilo melk— graskalveren f - pink stieren f vaarzen f alles mager ree paar Amsterdam, 7 Juni. Prijzen der aardappels op heden Pr Dokkemmerjammen f 2,00 a 2,60 dito Fra neker f 2,40 a 2,80 idem Engelsehe f Geldersclie blauwe f Pruisische Ham burgers f3,70 a 3,80 roode f Hillegom- merzaud f 0,0,Haarlemmerzand f Zeeuwschc JSpuische Jammen f 3,00 a 4,00 aito Flakkeescke f 2,50 a f 4,00 dito blauwe f O,a 0,00. Saksische jammen fIJpolder jam men f Friesche saaijers f 0,00 a O,alles erHectf Nieuwe Malta 11 a 14 ct per kilo Predikbeurten op Kondag 12 Juni. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Den bommel, vm. en ar. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. nm. en 's avonds den heer Guillaume. Zuidland vm. en nm. ds. Muldervan Maas sluis Heilig Avondmaal CHRIST. GEREFORMEERDE KERK Middelharnis, vm. en nm. ds. Littooij Tan Middelburg. Melissant, Voorm. on 's avonds Ds. J. J. Koop- mans DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voormiddag en avond Ds K ~W Rós sing Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Echteld, ds. Beerekamp, te Leer dam. Te Veen (bij Heusden). dhr. Tjalma, cand. Te Oosterzee en Echten, ds. Boer Knottnerus, te Koten. Te Kapelle aan den IJsel, ds. Halffman te ICoudekerke (Zeel.) Te Rijsen, ds. Karres, te Genemuiden. Te Gapinge dhr. Vossers, cand. te Valkenburg. Te Wervershoof, dhr. van de Bergh van Eijsinga, cand. te Britswerd. Te Tolen ds. Fijnvandraat, te Nieuwerkerk. Te Akersloot

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2