Uit de Pers. MISLUKT? Over liet optreden van Minister Seijf- fardt in dit Ministerie was de verwon dering algemeen. Die verwondering nam niet af, toen hij zijne noodwet indiende. Men ontving den indruk, alsof het een noodwet was, waarbij de Minister enkele hoofdzaken meteen maar princi pieel zou laten uitmaken. En dan nog wel in een zin, die tot nog toe links noch rechts geweest was. 't Was waarlijk een „nood"wet. Niet, omdat zij trachtte door tijdelijke maatregelen ineen tijdelijken nood te voorzien, maar omdat zij den Minister zeiven in nood bracht. Van alle kanten kwamen de ongun stige beoordeelingen. Men zag verlangend uit naar het re- geeringsantwooi d. Maar weer geeft de Minister aanlei ding tot verwondering. In plaats fan verdediging van zijn standpunt, wordt het voorstel iot wijziging- der schutterij teruggenomen en dat voor de militie tot het werkelijk onvermij delijke teruggebracht. De poging van Seyffardt is dus mislukt. Dat is niet aangenaam voor hem. Niet aangenaam ook voor de liberale partij. W at is er nu dan van gekomen dan een dood gewoon noodwetje om acht lichtin gen in dienst te houden En dat in plaats van het hooggeloof- de ontwerp-Bergansius. Hadden zij hem maar aan het werk gelaten, het vaderland zou er meer voor deel van gehad hebben dan van deze „vergissing." Meer voordeel zelfs, gelooven wij,dan van het uitzenden van instructeurs om onze jongens op de dorpen vrijwillig in den wa penhandel te oefenen. JAMMER. Al vroeg begint de (Delftsche) „Op merker" ons te vertellen, dat de libe ralen godsdienstig zijn, enz. „Er zyn er zeker onder de protestanten," zoo schrijft zij, „wien het duidelijk is gebleken dat (de) hoogere belangen niet minder veilig zijn in de handen der zoo gesmade liberalen als in die der mannen van de rechterzijde." Nu, als zij het werkelijk gelooft, mag zij het zeggen. Dan is het in haar te prijzen, dat zij zich tracht te zuiveren van den blaam, die altijd op de liberale partij wordt gelegd. 't Is echter jammer, dat zij in het eigen nommer zich weer vergist. Niet als zij zegt: „Gods zegen in roepen te midden eener aanstekelijke ziekte, zal door ons nimmer worden bespot." (sic.) Daar is zij in haar rol. Maar bij de bespreking van de brochure van Prof. Dahn over de Duitsche school kwestie, haalt zij als een der treffende passages uit dat boek aan deze woorden De Duitsche beschaving nestelt niet in Luther's geloof aan den duivelin Calvijn's uitverkiezing en nauestemming in den syllabusmaar in <Jg werken van Kessing, Kant, Goethe en Schiller.-' En in dat nestje nu van die heeren moet die teere liefde voor de hoogere belangen zijn uitgebroed. Lessing, Kant, Goethe, Schiller, dat zijn de apostelen van den godsdienst der liberalen. Gevoelt de „Opmerker" niet, dat juist daarom de belangen van den waren gods dienst in hunne handen niet veilig kun nen zijn? (Delvenaar.) Uit ©bis JPar8emes»t. Na een reces van eenige maanden zijn de vergaderingen der Tweede Kamer weder aange vangen. Die lange vacantie getuigde niet van „veel werk aan den winkel." Verleden jaar ten minste was de nering vrij wat drukker. Door den dood des Konings had den de werkzaamheden der Kamers eene zeer groote vertraging ondergaan, zoodat de behan deling de meeste begrootingswetten pas in Ja nuari plaats had. In het begin van Februari werd de Stedenwet behandeld, daarna de Con tracten met de Indische Stoomvaartmaatschap pijen. In Maait werden besproken de maatregelen tegen den zoogen. handel in vrouwen en meisjes toen bracht de Suikerwet zoovele gemoederen in beweging, het paardenwetje werd aangenomen, en het vorige jaar om dezen tijd was de nieuwe postwet bijna gereed voor de behandeling in de Eerste Kamer. En thans, welk eene tegen stelling! Eerst allo wetsvoorstellen van het vorig Ministerie ingetrokken, toen de behandeling der begrootingswetten, die bijna geheel door Let vorig Ministerie in gereedheid waren gebracht, en verder bijna niets dan rust. Hadden we ongelijk, lezer, toen we over de oppositie der lib. onder het vorig- bewind zeiden: Dat 't slecht was, zeiden ons do heeren; Maar lioe 't moet zijnmijn goede liên, D.at wil geen liberaal thans leeren, Maar zoo die u nog eens regeeren, Dan kunt ge eens komen informeeren, Dan zeggen zij het u misschien! "Wat liet Ministerie wil doen, weten we uit de troonrede, en dat is geweldig veel. Maar van wat iet doet, merken we tot nog toe weinig. De noodwet van den Min. v. Oorlog is reeds weder ingetrokken, en van de acht bewindslieden heeft de Min. van Finantiën alleen, kort gele don eenige belangrijke wetsvoorstellen ingediend, die eohter bij velen weinig bijval vinden. Die kleine werkkracht kunnen we niet anders verklaren dan door de verdeeldheid der lib. onderling. Prof. Drucker zeide daarvan toch in in 1889: „Als het waar is, zooveel hoofden, zooveel zinnen, dan is dat bij do lib. nu nog niet als eene krachtige eenheid kunnen optreden." Thans is de beraadslaging aangevangen over -verschillende wetsontwerpen voor onze lezers van wpinig belang-, en tevens heeft -ien voor- drachten van drie personen gemaakt voor den Hoogen Raad en de Algemeene Rekenkamer. Op beide kwam een Roomsch-Catholiek het eer ste voor. Spoedig hopen we onze lezers verslag te doen van belangrijker handelingen van ons Parlement, maar wanneer!! Immers, des drijvers ge weldige roede spoort thans niet tot arbeiden aan ©eiiiciigf! Sfieuws. JACK THE EIPPEE. Yerleden week is bij de politie ran Noord-West Londen een briefkaart ont vangen van Jack the Ripper, waarin deze aankondigt, dat hij eerstdaags weer zijn werkzaamheden zal hervatten. De zomerdienst op de spoorwegen zal dit jaar met 1 Mei, in plaats van met Juni, als naar gewoonte, aanvangen. Yolgens de N. Rott. Ct. kan de ope ning van den spoorweg Maassluis Hoek van Holland tegen November verwacht worden. De nieuwe postzegels van 3 cent be stemd voor den op 1 April in te voeren stadpostdienst, dragen de beeltenis der Koningin en zijn Oranjegeel. Ter voorkoming van vergissingen door het publiek, worden ze eerst in de laatste dagen dezer maand algemeen verkrijgbaar In de gemeentekas van Opsterland is een te kort van ongeveer 6000 ont dekt. Aan het Teselsche strand, niet ver van deWestdijke duinen, is een groote doode viscli aangespoeld, vermoedelijk een haai. Het zeemonster moet tien voet lang zijn en naar gissing 400 halve kilo's we gen. De secretaris van den socialistischen werkmansbond heefteen eedsformulier ge schreven, bestemd voor de bijeenkomsten op den vrijen dag, dien de leden van den bond den 1 en Mei zullen nemen. Hij wil namelijk, dat alsdan in al die bijeenkom sten de volgende eed afgelegd en de daar bij gevoegde oproeping gedaan zal wor den. „Ik zweer, gelijk heden overal in Zwit serland duizenden mannelijke en vrou welijke werklieden zweren, trouw aan de vaan van den georganiseerden werk mansbond. Ik zweer, dit jaar de verga deringen geregeld te zullen bijwonen, mijne plichten als lid der georganiseerde werklieden naar mijne krachten te vol brengen en steeds er naar te streven om gemeenschappelijk met mijne beroepsge- nooten te strijden voor de bevrijding der werkmansklasse uit het juk van het ka pitalisme. „Werklieden, broeders in Europa en Amerika, hoort onze gelofteDe werk mansbond in Zwitserland ziet verlangend den dag tegemoet, waarop de ure der ze gepraal voor bet socialisme zal slaan." Plaatselijk Nieuws. Sommelstlijk, 5 Maart. Yolgens de door B. en W. vastgestelde kiezerslijsten bedraagt het aantal kiezers alhier voor leden van den Raad, Tweede Kamer der Staten Generaal en Provinciale Staten 222. Middelharnis. Naar men verneemt beeft den j. 1. week overleden heer Yeerman onder meer /*30,00£) vermaakt aan de Nederl. Herv. kerk en ƒ10,000 aan den den ffiakonie Armen alhier. Middelharnis, 7 Maart. Het getal kie zers voor de Tweede Kamer, de Provin ciale Staten en den gemeenteraad be draagt 227. Yerleden jaar waren er 290 zoodat bet getal kiezers dus aanmerke lijk minder is, betgeen een gevolg is van het toegenomen bevolkingscijfer van de kom der gemeente, waardoor de minste huurwaarde eeuer woning voor de per- soneele belasting, waarvoor men kiezer kan zijn, nuf 28 bedraagt, terwijl dit vroe ger f 24 was. Alleen 71 personen zijn van de verleden jaar gesloten kiezerslijsten uu geroïeerd. Uilslag van de loting der militie. No. 1. H. Yan j Wezel. 2. A. Yan den Doel. 3. Job. Don. 4. J. C. Buijsse. 5. H. Krijgsman Broederdienst. 6. Jan Stapel, idem. 7. LambrechtDe Konjng, 8. Arie Koote. 9. Klaas De Jong, broederdienst. 10. Pieter Yisser. 11. Gerrit Butb, broederdienst. l^j. H. Jordaan, te klein. 13. L. A. Sprong, broederdienst. 14. Willem Alphenaar, eenige zoon, 15. C. G. Yan Assen. 16. Leendert Voorbergen. 17. A. M. Prins. 18. Jan Yan Eek. 19. Adriaan Knops. 20. P. A. Brijs. 21. J. Slui. 22. P. C. Van Dijk. 23. Arij Boogerman, 24. C. Langbroek. 25. G. Roodzant. 26. E. Keuvelaar. 27. Dirk Koster, 28. Pieter Jan Waard, 29. M. Helmstrijd. 30. M. J. Yan Gelder. 31. L. Van Gelder. 32. C. K. Vogelaar. broederdienst. broederdienst. gebrek. 33. Jan Koster. 34. J. G. Beversluis,, broederdienst. 35. Macbiel Pas, idem 36. J Albregts, te klein. 37. Barend Verburg, 38. J. Krijgsman. 39. J. H. De Roode, eenige zoon. 40. Lieven Noordijk, broederdienst. 41. Pleunes Yan der Put, 42. W. J. E. II. M. De Jong. 43. T. Van Sloften. 44. C. Yan Wezel. Statl aan 't Haringvliet, 7 Maart. Uit deze gemeente namen heden aan de loting voor Nationale Militie te Dirksland zeven jongelingen deel. Vijf er van hadden broe derdienst, nl.Corn. Donkersloot, Stoffel Diepenhorst, Jan Joppe, Macbiel Kaste- leijn, Gerrit Yan Nierop. De twee overi gen, Eliza Maliepaard en Adr. Mellaart hadden dus geen kans om vrij te loten. Den Bommel. J)e uitslag der loting voor de nat. militie is als volgd No. 1. A. Yan Delft. 2. A. Borgdorff. 3. K. Spoor. 4. D. G. Gelijns. 5. J. Mijs. 6. C. Stam. 7. Yan Peperstraten. 8. J. Brijs. 9. J. Keuvalaar. 10. D. Bogerman. 11. M. Van Wijk. 12. P. Yan Dravik. 13. C. Gebuijs. 14. J. Osseweijer. Oude Tonge, 8 Maart. De Uitslag der loting voor de Nationale Militie was als volgt. No. 1 Aren v d Spaan 2 Simon van Eek, broederdienst 3 Adr Egid Joseph v Dongen 4 Cornelis van Kampen 5 Wilhelm Mattb Teijen 6 Arij Slinger gebreken 7 Hubregt van Loon 8 Carl Friedrich Kohier- 9 Johannes Pollemans 10 Pieter Gebraad 11 Jac Anth Brands 12 Krijn Wittekoek 13 Reinier van Sehijndel 14 Willem P Yan der Yeer Eenige zoon 15 Ger Joseph Terhoeve broederdienst 16 Dingeman Kievit Eenige zoon 17 Corn Zacb van Loon broederdienst 18 Geraidus Tuns broederdienst 19 Jac de Berg broederdienst 20 Theodoras Tiene broederdienst 21 Hendrik Kauffman 22 Job Duijm 23 Barend van Beek 24 Salomon Cohensius 25 Adrianus de Boet. Eenige zoon Herkingen, 9 Maart. Het aantal kie zers voor de Stat. Gen. St. Prov. en Ge meenteraad bedraagt 41. Dirksland. De beer J. Zaaier Pz. burgemeester en secretaris van Dirksland burgem. van Herkingen burgem. van Melissant enz. enz. enz. is benoemd tot lid in 't bestuur over de visscherijen op de Schelde en Zeeuwscbe stroomen voor 't eiland Overflakkee en Goeree. M. v. Dongen die zich op een z. g. n. vaat op bet ijs waagde, bad bet ongeluk er door te zakken. Gelukkig dat de beer Koenraads hoofd der openbare school al hier zulks ter oore kwam die dan ook geen oogenblik aarzelen ter hulp te komen met de voldoening hem op 't droge te bren gen anders bad zeker de jongen zijn roe keloos stuk met dood moeten boeten. Woensdagmorgen kwam men tot de ontdekkingdat bij de Gebr. v. d. Sluis alhier de schoorsteen in brand stond. Met veel moeite werd men, met behulp van eenige personen den brand meester. Stellendam. Uitslag der loting voor de Nat. Militie ligting 1892. No. 1. C. Yan der Brugge, (in dienst). 2. A. Yan de Ree, (broederdienst). 3. J. Bilkes. 4. J. Brinkman 5. A. Lokker 6. P. Hartman, 7. E. Roon. 8. P. Brinkman, (tweeling broeder van no. 8). (broederdienst). (tweeling broeder van no. 4). Goedereede. Uit deze gemeente is het navolgend verzoek gericht aan de heeren Gedeputeerde-Staten dezer provincie. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Aren Oreille, tapper en slijter, wonende te Goedereede, dat in eene ver gadering van bet dagelijks bestuur te Goe dereede, gehouden op den 29 Pebr. 1.1. is besloten aan den beer Francois Cornelis Goekoop, grossier in sterke (franken en likeuren te Goedereede vergunning te ver- leenen tot verkoop van sterken drank in het klein, in bet pakhuis naast zijnewo- ning: dat in de eerste plaats het aantal ver gunningen in de gemeente reeds boven bet bij de drankwet gestelde maximum is dat de tweede bier opzettelijk geen ge bruik is gemaakt van de vergunning se dert 1 Mei 1881 dus gedurende meer dan drie achtereenvolgende maanden, dat in de derde plaats eenigeu tijd ge leden aan de tappers Jan Yau den Hou ten en Simon Lodder, door den burgemees ter monderling de vergunning is gewei gerd voor eene kleine vergrooting hunner reeds bestaande vergunningslokalen dat art. 26 der drankwet wel aangeeft dat de vergunning tot den verkoop van sterkendrank in het klein tot 1 Mei 1901 niet kan geweigerd worden voor lokalitei ten waarin op 1 Mei 1881 sterkendrank werd verkocht, doch in boeverre strekt dit artikel zich uit tot grossiers Mocht bet besluit van bet dagehjk bestuur van Goedereede wettig zijn, dan toch zullen in betrekkelijk zeer korten tijd bijna alle pakhuizen van grossiers in sterke dran ken ingericht zijn tot koffiehuizen met ver gunning on dit is volgens gevoelen van adressant niet de bedoeling van den wet gever. Redenen waarom adressant de vrijmoe digheid neemt bovenvermeld besluit van bet dagelijksch bestuur van Goedereede, aan bh. Ged. Staten ter vernietiging voor te dragen. Hetwelk doende, enz. (Get.) A. OREILLE. Goedereede, 1 Maart 1892. De beslissing van heeren Gedeputeer de Staten dezer provincie wordt met be langstelling tegemoet gezien. Naar men verneemt beeft onze predi kant bij de Ned. Eerv. gemeente ds. Wan- ters, bet beroep naar de gemeente Rozen burg aangenomen. Uitslag der loting van Nat. Militie lig ting 1892": No. 1. C. Lokker. 2. J. Redert. 3. J. Tanes. 4. J. Yan Waarde. (ziekelijk ge steldheid.) Ouddorp. Zaterdag 5 Maart werd in eene zitting van den gemeenteraad tot Secretaris der gemeente benoemd de heer T. Lodder Kz. ambtenaar ter Secretarie te Enschede. Door bet dagelijksch bestuur waren voorgedragen de heeren D. Wentholt, burgemeester, en L.P. Weisfeit, hoofd der openb. school. Tot ambtenaar van den burgel. stand werd de beer Wentholt benoemd. Tevens werd den gemeente ontvanger zijn ge vraagd ontslag gegeven, en werd besloten de verkiezing voor een lid van den Raad in Mei a. s. te stellen. Ons oordeel over een en ander schorten we op. We willen de meening van ande ren eerst wel eens weten. Oud-Beierland. Yolgens de, kiezers lijst, vastgesteld door Burgemeester en Wethouders in hunne vergadering van I Maart jl., bedraagt bet getal kiezers in deze gemeente voor de Tweede Kamer der Staten Generaal en de Provinciale Staten 357 en voor den Gemeenteraad 358. Nienw-Beierland, 4 Maart. Bij de her vormde gemeente alhier zijn tot notabe len gekozen de heeren A. Kranendonk en P. IJzerman, terwijl tot kerkvoogd is gekozen de beer W. IJzerman. Het aantal kiezers voor leden van de T weede Kamer de Provinciale Staten en Gemeenteraad bedraagt volgens de vast gestelde kiezerslijsten 84. Strijen, 5 Maart. Volgens de op beden vastgestelde kiezerslijsten dezer gemeente bedraagt bet aantal kiezers van leden voor de leden voor de Tweede Kamer 296, voor de Provincale staten ook 296 en voor den gemeenteraad 295, In^ezoïHlesi In li ken. Buiten verantwoordelijkheid Tan Redactie en Uitgever Mijnheer de Redacteur! De heer L. P. "Weisfeit te Ouddorp heeft zich aangegord om in een ander blad mijn inge zonden stuk ik uw orgaan van 26 Februari te versieren met enkele opmerkingen. Deze opmerkingen getuigen van zeer veel talent. In sommige gezelschappen voorgelezen zullen ze bepaald indruk maken. Ik kan mij zelfs voorstellen, dat de hoorders zoo nn en dan niet kunnen nalaten uit te roepen: „Nu, die is raak,''en: „Die kan hij in zijn zaksteken," of: „Wat een lomperd: hij heeft de klok wel hooren luiden, maar hij weet niet waar den klepel hangt!" Om kort te gaan, Mijnheer de Redacteur, de versieringen van mijn ingezonden stukje, welke door den heer W. zijn aangebracht, zijn over- schoon; ik word bedolven onder bloempjes, door zijne hand gestrooid, ja, onder heerlijke rozen, die mij echterdeerlijkmethare doornen steken, maar., daarmede is mijne opmerking aan gaande Art. 138 der gemeentewet, en de toelichting daarop van de Ge meentestem nog niet weerlegd. Dat had ik zoo gaarne gewensclit. Op grond van dit art. blijf ik beweren, dat, indien een hoofd der openb. school een deel zijner woning, die ge- meenteëigendom is, in gebruik geeft aan iemand, die niet tot zijn gezin behoort, hij daar toe de toestemming van den gemeenteraad noodig heeft. Volgens den heer W. toon ik echter duidelijk, dat ik niets weet van de zaak waarover ik schreef. Dat is best mogelijk, en ik zal de eerste zijn om dit te erkennen, indien ZEd. eene andere uitlegging van dit art. kan geven dan de redactie van de Gemeentestem gaf. Dit heeft de heer W. echter tot nu toe niet gedaan. Ik wacht met be langstelling zijn antwoord af, een zaakrijk ant woord, dat mij en ieder, zelfs de Redactie van de Gemeentestem van haar ongelijk in dezequaestie overtuigd. Ik gevoel echter bij het schrijven dezes bijna, dat ik dan de onderliggende partij zal zijn, want iemand, die -solliciteert naar de betrekking van gemeente-secretaris, heeft natuurlijk zooveel wetten, koninklijke en ministerioële besluiten, enz. in zijn hoofd en bij de hand, dat hij een armen Opmerker, een leek in 't vak, zooals ik, (met al zijne administratieve kennis wel verpletteren kan. Eerbiedig verzoek ik ZEd. dan ook, mij zijn toorn over de verkeerde opvatting van Artikel 138 door de Gemeentestem niet al to zeer te doen gevoelen. Mocht de ineening der Gemeentestem echter de ware zijn (hetgeen ik natuurlijk met het oog op de schitterende weerlegging daarvan, die be paald volgen zal), nu reeds sterk betwijfel, dan wil ik den lieer W. wol mededeelen, dat mijn doel met het schrijven van mijn stukje niet was, om hem schrik aan te jagen. Schrikken is altijd gevaarlijk, en ïlv ben zelfs o zoo schrikachtig. Noen, ik wilde door wrijving dor meeningen over deze zaak waarheid ontdekken, opdat, mocht ik eens een hoofd der oponb. school ontmoeten, die in het bovengenoemde geval verkeert, ik hem in zijn eigen belang kon waarschuwen den wettelijken weg te bewandelen. Ten slotte, M. d. R. heeft de heer W. mij met woorden van Vondel een goeden raad medege deeld. Ik dank hem ten zeerste daarvoor en ben terstond tot wederdienst bereid door hem van denzelfden schrijver het vervolg van diens aan haling te overdenken te geven: „Men zal (alzoo doende) de bladen niet mot beuzolingen beslaan en met dingen die niet 0111 het lijf hebben, noch den lezer met den ijdelon dop zoeken te paaien, maar met pit en kern van goeden smaak verzadi gen." Ik dank U voor de verleende plaatsruimte, M. d. R. en blijf UEd dw. Dn. OPMERKER. llurg-eriijke Ntanü. Sommclsdijk, 6 27 Februari. GeborenIzaak Salomon, z. van Salomon Ga- zan en Sebilla Levie; Gabriel Jacobus, z. van Adrianus van der hol en Maria Cornelia Looijon Johannes, zoon van Pieter le Comte en Arendje den Tol. OndertrouwdJacob van Dijk j. m. 24 j. en Johunna bastiaantje Maokloet j.d. 21 j. OverledenMaria Hoogstrate 56 j. 9 m. gehuwd met halten Kortoweg. Hiddelliarnis, 25 Februari 2 Maart. Geboren: Cornelia, d. van M. J. De Gast en G. Bakker. Gehuwd: Jacobus Schellevis, 26 jaar en Geire- tjo Dubbeld, 26 jaar; Frederikes Coolbergen, 29 j. en Lena Nieman, 30 j. Overleden: Gerrit van Lente, 21 j. Den Bommel, 2 Maart. Geboren: Wouter z. van A. Bakelaar en P. Goemaat. Overleden: Aartje Koert. 13m.,d.vanC.Koert en H. Romijn. Oude Tonge 1 Maart. Gehuwd: Pieter Ilartog, j.m. 42 jaar en Krijna Bouman, j.d. 32 j. Geboren: Jacob Adriaan Stein, z. van Johannes Jacobus Cornelis De Lignie en Lena Jacoba Kanters. Overleden: Marinus Fluit, 8m.Maria Josepha Cornelio Peerboom,79 j wed. van H. J. Van der Schrieck, geli. met J J Trimbos, den 17en Nov 1891 te Antwerpen overleden; Cornelis De Korte 4 m. "Nieuwe Tonge, 19 Febr. 2 Maart. Geboren: Angenietje d. van J. ven Alphen on K. Grootenboer. Ondertrouwd: Jacob breur oud 24 j. enNeeltje Cats oud 23 j. Leendert Kareis oud 26 j. Jan netje Hartveld oud 24j. Cornelis Maliepard oud 29 j. Elizabeth van den Boogert 26 j. Gehuwd: Jacob breur en Neeltje Cats. Overleden: Maatje Yan der Slik oud 74 jaar en 6 m. echtg. van M. Korteweg. Dirksland. Geboren: Sophia, d. van Jan Hameete en Jan netje Tamboer. Stellendan, 1 Febr. 1 Maart. Ondertrouwd: J. Strnik, jm. 25 j. en H. C. Adamse, jd. 25 j. Getrouwd K. A. v. Wageningen, wedr. 32 j, en K. L. van Hiele, wed. 37 j. Geboren: Mattheus Johanners, zoon van A. Mol en J. Nijsse; Lientje, d. van C. Tanis; Adri- ana Wilhelmina Louiza, d. van W. F. van Ettin- ger en J. M. Jansen; Cornelis, zoon van C. De Rooij en J. Spoon; Reinier, zoon van B. v. d. Ree en N. v. Severs. Overleden: A. v. Seters, 50 jaar echtg. van C. Koenraad: C. v. Seters, 56 j. echtg. van P. van der Linde. Goedereede, 1 Febr. 1 Maart. Geboren: Jan, zoon van W. Tanis en M. v. Kercklioven; Willem, zoon van P. Overbeeke en M. van Markestejjn; Jacob, zoon van A. Roos en S. C. Flikweert; Beatrice Maria, d. van F. Den Eerzamen en D. van der Wende. Ondertrouwd: A. van der Wende,jm. 22 jaar en E. Breederveld, jd. 18 jaar; C. Ylietland,jm. 24 jaar en A. Sandifort, jd. 24 j. Oud-Beterland 27 Febr. tot 4 Maart. Geboren: Hendrik, zoon van A. R. Kroef en A van der Linde. Pinoo Andringa, zoon van T. A Yan Hijlckama Ylieg en J. Schelling; Pieter z van J. Baars en N. "Vermeulen. Overleden: C. Langstraten 39 jaar man van W. van der Hoeven; W. van Yliet, jd. 1 i Ondertrouwd: Cornelis Yan Prooijen jm. en Lourensje barendreoht. liërkiiieuws. Predikbeurten op Zondag 13 Maart. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Den Bommel, vm leeskerk Ooltgensplaat, vm nm en 's avonds den heer GuiUaume Zuidland Voorm. en nam. leeskerk. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK Middelharnis, Yoorm. en av. leeBkerk Melissant, Voorm en nam. dhr P. den Boer Stellendam Voorm. en 's avonds leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voormiddag en avond Ds K W Rös sing Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Acquoy, ds. de Kat Angelino, te Deil circa (el Zalt-Bommel) Le Buur inalsen, ds. van der Plassehe, te Wapenvelde. AangenomenNaar Oud- en Nieuw-Gastel' ds. Caro, te Zoelmond Bedankt: Voor 'sHeer-Abtskerke, ds.Reijers, te Vi'Domschoop Voor Burgwerd circa Chr. Knap, te Kampen Voor Ellekom, ds. Barbas. J.Azn. te Haarlem. Voor Groot-Ammers, Ammers, ds. van Wijngaarden, te Mijdreoht. Christ. Geref. Kerk. Beroepen Te Ferwerd, W. Folkers, te Bie- Ned. Geref. Kerk. doleerende BeroepenTe Strijen, ds] Stelma, te Voorburg Aangenomen: Naar Broek op Langendijk, ds- Bakker, te Appeldoorn. Dedanktj Voor Oudshoorn, dhr. van Dijken, oand. aan de Y. U. Ntsécherij. Middelharnis, 10 Maart.|Sedert de laat ste opgaaf binnen gekomen Volharding Zeemanshoop Middelharnis te IJmuiden sch. C boone W Viskil J Taa le met 800 400 200

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2