Ooltgensplaat. J. 1. Maandag middag had het 10 jarig zoontje van G. K. alhier bij het zoogenaamd slootje springen in den Sehrappolder het ongeluk zijn been te breken. Hij werd door zijne kameraden per bandwagen al kermende in de ouder lijke woning gebracht. Oude Tonge, 14 Febr. Heden is alhier ten raadkuize aanbesteed de levering van p. m. 800 Mr. grove onderkoudsgrint. Hoogste inschrijver hiervoor was P. Be- zemer a f 1.79 Minste inschrijver was E. J. van Dongen voor f 1.58 per Mr. aan wien de levering is gegund. Nieuwe Touge, 2 Maart. De afloop der lotelingeu voor de Hationale Militie is als volgt: Herkingen 1 Maart Bij de heden plaats gobad hebbende loting voor de H. M. zijn getrokken. Melissant. Uitslag der loting voorde Hationale Militie: ing-eziitfen stukken. wijl liet dag is. De nacht komt in weikon niemand meer werken kan. Aan hen die „Effatha" hij tes tamentaire beschikking mochten willen bedenken en alzoo na hunnen dood, in de sprekende en lezende doofstommen, zichzelren een wandelend standbeeld willen helpen oprichten, dat veel meer zegt dan een standbeeld van graniet of motaal, aan hen, zog ik, wordt bij dezen herinnerd dat de naam is: EFFATHA'' Vereeniging tot bevor dering' van Flirist. onderwijs en op voeding voor doofstomme en blinde kinderen en jongelieden." Laat ons bedenken, dat de belofte deslleeren getrouw is Zalig zijn de barmtiartigen, want hun zal barmhartigheid geschieden Leiden9 Fobr. 1892. H. Beukbk. P. S. Al de Christelijke bladen in ons land wor den vriendelijk verzocht het bovenstaande stuk over te nemen. Zij zullen daardoor de goede zaak een belangrijken dienst bewijzen, en zeer aan zich verplichten Het bestuur van „Effatha." Volkeren den0 Aarde. In Frankrijk is het ministerie afge treden en zoekt men nog altijd eenige mannen, die lust hebben, de failliete boe del van het ministerie De Freijcinet te aanvaarden. En dat is te begrijpen. Het is waarlijk geen aangenaam baantje om in Frankrijk minister te zijn. Men is geen dag zijn le ven zeker, dan van deze, dan van gene zijde dreigt het gevaar. Reeds is aan verschillende personen het vormen van een nieuw ministerie opge dragen, doch na vruchtelooze pogingen, moesten zij voor de eer bedanken. Op dit oogenblik wordt er, vooral door de pers, sterk gewerkt ten behoeve van Con- stans, de bekende minister uit het thans gevallen ministerie. De Russische vrienden hebben met leed wezen kennis genomen van het omver werpen van een miuisterie, onder welks bestaan zooveel vriendschapbanden aange knoopt zijn. De Russen zijn niet gediend van derge lijke veranderingen, waaronder de vriend schap al ligt kan lijden, en in elk geval op geen hechte grondslagen blijkt geves tigd te zijn. Op dat oogenblik dat wij dit schreven meld men ons Frankrijk heeft weder een nieuw Miuis terie, beter gezegd het oude Kabinet is weer wat opgelapt en een nieuw étiquet, een nieuwe naam is er aan gegeven. Lou- b e t wordt de leider er van genoemd, maar Freycinet zal wel de man zijn. Dat Const a ns er uit is, heeft niet ten on- reehte verbazing gewekt. Constans toch was de ziel van het vorige Ministerie, de man die Boulanger van den aanvang at zoo fel heeft bestreden tot hij hem geheel onschadelijk bad gemaaktde man ook, die optrad als verkiezings-agent, in een woord voor de liberale republikeinen de echte partyman was. Dat liet nieuwe Ministerie zonder Con stans een moeielijke taak zal hebben geeft ieder toe. Yooral de republikeinen, welke voor alles anticlericale potitiek willen voe ren en de bisschoppen willen „muilban den" zullen het den nieuwen Minister las tig maken. Of Carnot, de President der Repu bliek, zyn positie zal weten te bandha ven, is volstrekt niet zeker. Het is toch bekend, dat hij wel luistert naar de woor den van den Paus en dus ook begeert dat de tegenwoordige verhoudingen tussclien Kerk en staat blijven bestaan. Iets van die moeielijke positie van den Precident bleek ook in de onstuimige ver gadering van de Fransche Kamer van Vrijdag. De grondwetsherziening is in België de groote strijdvraag. Terwijl bet minis terie, [zooals onze lezers weten, anti-libe raal,] eene herziening voorgedragen heb ben, vindt het weinig steun bij de meer derheid der Kamer. Evenals bier te lande, zijn ook in Bel gië de Roomschen veel meer conservatief dan anti-revolutionair, zoodat zij vree zen voor al wat in bun oog, te ver gaat. Uitbreiding van kiesrecht, zij gruwen er van bet referendum, doet hen kippevel krijgen Nu-hebben er bijna dagelijks partij-ver gaderingen plaats in Brussel, ten einde voor de openbare zittingen tot een verge lijk te komen. Houden de ministers zich even flink als ons ministerie Mackay, tegenover het con servatisme der Roomschen, dan zal men ook misschien in België het treurspel op voeren van een sameDwerking tusschen liberalen en Roömsclien, ten einde een niet gewild ministerie te doen vallen. 'tls onbegrijpelijk dat men in België zich niet spiegelt aan Nederland, waarde wrange vruchten dier houding den Room schen nu reeds een leelij k gezicht doen trek ken. Maar wie niet hooren wil moet voe len. Het Britsch Kabinet krijgt het met zijn nieuw ontwerp voor Ierland, gelijk zooveel Kabinetten, met twee partijen te kwaad. Eenerzijds staan mannen van ho me rule, anderzijds vele conservatieven, die eigenlijk verbitterd zijn dat Salisbury den Ieren zoover tegemoet komt. Moeten wij 't bij de verkiezingen weer verliezen zoo redeueeren vele Tories, dan zij 't met eere. Maar nu capituleert Salisbury reeds met de tegenpartij en geeft de oude begin selen prijs, om zijn Kabinet nogwat boven water te houden Toen het Iersche lid Sexton een voor stel deed, om het debat te sluiten, daar hij hot Parlement niet „bevoegd" achtte, Ierland voor wetten te bespreken was het slechts met eene'meerderheid van 12 stemmen, dat de regeering overwon. Het ziet er dus Yoor het Engelsche ministerie slee ht uit. De Ieren, de liberalen onder Gladstone, en een deel barer geestverwan ten verklaarden zich by die stemming tegen de regeering. De Turksche „grondwet-party" heeft naar Londen exemplaren gezonden van een manifest aan liet Turksche volk, welk stuk, zegt men, in Turkije veei verspreid is. Zij komt op tegen het gevangen houden van den oud sultan Moerad, broeder des sultans, en tegen de verbanning, zonder vorm van proces, van staatslieden naar Arabië. Het gezag, zeggen zij, is te zeer gecentraliseerd by den sultan, en de pers wordt zeer in baar uitingen belemmeid. Het bewerken van nuttige hervormingen, het invoeren van nieuwe zaken als de telefoon en het electrisch licht, wordt verhinderdthet staatsbeheer is even slecht als de rechtsbedeeling, en de toe stand van het leger zoo, dat de staat tegenover buitenlandsche vijanden weer loos is. Onder de vele dingen, waarin Japan het Westen navolgde, behoort ook de in stelling eener volksvertegenwoordiging. Men weet hoe men daarvan weinig genoegen beleefde. De oppositie zette de regeering den voet dwars en ten slotte werd liet voor zeven jaar gekozen Parle ment, nu twee maanden geleden, na een jaar levens slechts, ontbonden. Ér was, zei de regeering, niets mee te beginnen. Hu komen de nieuwe verkiezingen, en, ook weer naar westerschen trant, beersebt in de laatste weken veel politieke bewe ging in Japan en kwamen in verschillende plaatsen opstootjes voor, waarvan enkele vrij ernstig. De strijd tusschen regeerings- partij en oppositie is hevig en beeft reeds veei menschenlevens gekost. deinen^d JSïieiiws. Dondei dag-avond te circa 8 uren traden twee manspersonen (waarschijnlijk vagebondeerende vreei delingen) de eeuigszins alleen staande woning van den Landbouwer L. Z., te Hierdea (bij Nun- speet) binnen en gelastten aan de vrouw, die met een kind alléén te buis was, om hun het geld te geven, dat zij in huis had. De vrouw zeide dat zij geen geld te huis had, waarop de vreemdelingen haar antwoordden dat zij dat wel in de kast zou hebben. De vrouw hernam dat dit niet het geval was, en dat zy bovendien de kast niet kon open krijgen, omdat zy den sleutel niet kon vinden. Zij grepen daarop de vrouw aan, bonden haar een doek voor het gezicht en wierpen haar met het kind in de bedstede, met bedrei ging dat zy haar onmiddelijk zouden doodsteken, wanneer zy het waagde eenig geluid te geven. Daarna ontnamen zij haar het zilveren oorijzer met gouden krullen en openden de kast met een sleutel, dien zij bij zich schenen te hebben, ontvreemdden daaruit een muntbiljet van 10 en eenig zilvergeld en maakten zich uit de voeten. Het verdient opmerking, dat den vorigen dag ook twee vreemdelingen bij Z. in buis waren gew est om te bedelen, en dat toen de sleutel van de kast dadelijk werd vermistliet is alzoo ^meer dan waarschijnlijk, dat dezen dezelfde personen waren, die gisteren de inbraak pleegden. De politie is ijverig in de weer om de daders op het spoor te komen. Een noodlottig ongeluk is te Cleck- beaton, by Bradford, geschied. Daar is een hooge fabrieksschoorsteen, waaraan het een en ander hersteld moest wor den, onverwachts ingestort door liet vier verdiepingen hooge fabrieksgebouw been, "dat gedeeltelijk vernield werd en waar een aantal arbeiders en arbeidsters onder bout, ijzer en steen bedolven werden. Veertien personen kwamen er om het leven en twaalf anderen werden ernstig gewond twee hunner zoo zwaar, dat zy wel zullen sterven. De arbeiders van bijna alle steen kolenmijnen in Midden- en Noord-Enge- land en Schotland hebben Zaterdag, over eenkomstig het besluit van het jongste congres te Manchester, aangekondigd,dat ze 12 Maart den arbeid zullen staken. 250,000 arbeiders zullen aan deze werkstaking deelnemen. Zy hopen dat door werkstaking van een week de kolen voor raad zal zijn uitgeput en dus door stijging- der prijzen de loonen kunnen worden verhoogd. Ook de mijnwerkers van Durham, wier loonen de mijneigenaars met 71/2 pot. wil den verlagen, besloten tot de werkstaking over te gaan. Het allereerst worden de Loudenscbe gasfabrieken hierdoor getrof fen. Zaterdag avond werd op de Markt en in de hoofdstraten te 'sGravenhage het orgaan Hecht voor Allen wederom gerent. De verkoopers schreeuwden luidkeels „2 cent een kaak, verpakt in Recht v o o r A11 e n", of „dan krijgt men Recht voor Allen op den koop toe". Sommi gen echter ventten op de gewone wijze, niet tegenstaande het verbod van den Burgemeester. De politie liet de venters ongemoeid. Voor de Enquête-commissie te 's Hage verschenen Zaterdag Zeeuwsche meisjes, allen werkzaam bij de oestervis- scherij. Éen dezer Zeeuwinnetjes verwis selde haar provinciale costuum en ver scheen voor de Comissie in het werkpak dat deze vrouwen bij het oesterrapen dragen, waartoe een paar laarzen belmo ren, die tot de heupen reiken. Ongevallen. Uit een staat der verschillende ongevallen, op de spoorwe gen in 1890 voorgekomen, blijkt, dat, behalve de inafcerieele schade am weg en materieel, ook vele persoonlijke ongeluk- keil zijn te betreuren geweest; 27 perso- nen werden omul 1 lelijk gedood, 5 stior- veu kort na de ongevallen, waarbij zij verwond werden, 43 werden veelal ern stig gekwetst. DUBBELE MOORD TE HAARLEM. In een zeer klein' huisje, Raamsingel Ho. 10, tegenover bet "Wilsonsplein ge legen, werd Vrijdagavond te 9 uur brand ontdekt door een voorbijganger. De brand weer drong naar binnen en vond de beide bewoonsters, de weduwe Stokmans oud Söj.en haar zuster, de weduwe Dekkers, oud 83 jaar, vermoord. Het lijk der eene half verbrand op den vloer, dat der an dere op een stoel vermoedelijk door een bijl slag want beider schedels waren gekloofd. Alle laden én kasten waren opengebroken en geledigd en de inhoud lag over den vloer verspreid. De officier van justitie was dadelijk ter plaatse en deed drie personen aan houden, die echter weder losgelaten zijn. Geld, waarop de misdadiger of de misdadigers waarschijnlijk geaasd had den, was er niet in buis; de effecten, die een der slachtoffers bezat, werden te 'sGravenhage bewaard. Een uur vóór het ontdekken van den brand was de woning der vermoorden door de werkster verlaten, zoodat bet misdrijf weinig tijd schijnt te hebben gekost. De buren hebben niets gemerkt, alleen hadden zij gekerm van een kat gehoord, die, zooals gebleken is, óók gedood is. Een bijl is in het tuintje ge vonden. De dader is waarschijnlijk door een achterdeur verdwenen. Het huisje bestaat uit twee vertrekken, een keuken tje en den zolder. De lamp werd afge rukt gevonden en do bedgordijnen brand den, toen de achterdeur door de brandweer werd opengebroken. Hader werd nog uit Haarlem bericht: Het tooneel van de misdaad is een zeer armoedige woning. De moordenaar heeft een zijner slachtoffers overvallen, terwijl het in een stoel zat; althans zoo werd het lijk gevonden. Het tweede lijk lag in een hoek op den grond. De moorde naar schijnt na den moord alles onderzocht te hebben, althans de laden eener latafel waren geopend en alles lag daarin door een. Toen dit onderzoek vruchteloos uit viel, schijnt hij op het vermoedentezijn gekomen, dat de kleine bezitting der weduwe Dekker wellicht iu het bed ge borgen was. Het veerenbed althans was uit de slaapstede gqtrokken en openge sneden; blijkbaar was het doorzocht, want de veeren lagen door het kleine vertrek verspreid en dekten gedeeltelijk het op den grond liggende lijk. Aan den andereu kant is liet niet onmogelijk, dat de moordenaar aldus handelde om den brand spoedig grooten omvang te doen krijgen, want de brand is gesticht, nadat bet bed gedeeltelijk met petroleum was overgoten. Oogenblikkelijk na de brandstichting heeft de moordenaar het huis verlaten, naar men zegt door een achterdeur. In de hoop bij ontdekking van den brand het blusschingswerk te bemoeie- lijken, heeft hij de deuren geslotenven sters, welke zoo laag zijn, dat men van de straat door het kozijn de woning kan binnen stappen, waren van groene luiken voorzien. Het blijkt, dat het sluiten der deuren een tegengestelde werking had, want door gebrek aan lucht verstikte de brand oogenblikkelijk, zoodat slechts een klein gedeelte van het meubilair geschroeid is. De lijken zijn Zaterdagmorgen elf uur naar het gasthuis gebracht. Eenige omstandigheden schijnen erop te wijzen, dat tusschen de weduwe Dek kers en den moordenaar een worsteling heeft plaats gehad. Het Haarl. Dagblad geeft de volgende beschrijving van den aanblik, dien de plaats der misdaad Zaterdagochtend bood: „Het schouwspel was afschuwelijk. Vlak bij liet raam lag op den grond een der beide 'vrouwen, de borst ontbloot, de kleederen half van 't lijf gescheurd, de handen en de borst geschroeid, en aan den middel ringer nog de vingerhoed. Het gezicht is als 'tware ineengeschrom peld, verkleind en geel als een wassen masker, de haren hangen er overheen, vermengd met geronnen bloed. De eene voet is geslagen om den poot der tafel, blijkbaar om zich te verweeren. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Uitslag Hationale Mi litie. Ho. 1. Jacob Wervers. 2. Adrianus Helis. 3. Jan Lodder. Broederdienst. 4. Jan Mastenbroek. Eenige zoon, 5. Hubreeht Villerius. 6. Doinis Schellevis 7. Cornelis de Mooij 8. L. J. de Graaff. 9. D. D. Kastelein. 10. J. P. Groenendijk. 11. Machiel Vol werk. Gebrek. 12. Jacobus Kievit, zoon. 13. Pieter Prins. 14. Jan Knape. Eenige 15. Arnoldus v. Wezel. 16. Jacob v. d. Sluis. 17. Teunis v. d. Doel. 18. Jacob Razenberg. 19. Aren van Lente. 20. Wouter Hartensveld. 21. 'Klaas van den Polder. Gebrek 22. Jan Hollaar. Broederdienst. 23. Gijsberfc van Es. Gebrek. 24. G. v. d. Nieuwendijk. 25. P. J. Broere. Middelharnis, 28 Februari. Heden kwam alhier aan de vischsloep Lina Cor nelis, schipper L. y. d. Valk, door de op varende werd gerappeerd dat zij op den avond van den 23 Februari omstreeks 7 ure door een hun onbekende bark zijn aan gevaren, waarbij hun schip eenige averij bekwam, en dat enkele hunuer manschap pen op de bark,waren overgesprongen ook de schipper, en het zoontje van B. S. welue voor pleizier een reisje bad me de gemaakt; dat alle manschappen weer op dat zelfde oogenblik op de sloep waren terug gesprongen, uitgenomen de twee laatstgenoemde, welke niet meer in gelegenheid kwamen. Hiet ten onrechte was men om den schipper ongerust. Gélukkig kwamen op den avond van den 2e Maart de beide verlorenen de ge meente binnen, waardoor men nu te weten kwam dat het eeu Noordsche bark geia- den met hout en bestemd voor Liverpool was geweest, Vrijdag hadden zij bet voor recht een Katwijker bomschuit te praaijen waarop zij werden overgenomen en het hun mocht gelukken op den eersten Maart te Katwijk te arriveeren. 2 Maart. Terwijl de voerman S uit Som melsdijk welke heden nadat hij met een reiziger over den Oostdijk kwam rijden het ongeluk met een der wielen van het rijtuig over een hoogere stoep te rijden, waardoor het rijtuig omkantelde en totaal stuk was de Voerman (ongeveer 80 jaren heeft zich daarbij nog al ernstig bezeerd doch de passagier kwam hoewel een kleine schade aan zijn kleeding met den schrik vrij, het paard werd gegrepen. Het aantal kiezers voor leden van de Tweede Kauier voor de Provinciale Sta ten en voor den Gemeenteraad bedraagd volgens de vastgestelde kiezerslijsten 197. Ho. 1 J. Holleman, broederdienst. 2 A. Kom, broederdienst. 3 J. Nieuwland. 4 C. van Balen. 5 L. Polder. 6 C. v. d. Ham. 7 P. de Wilde. 8 J. Breesnee. 9 H. van Alpben. 10 N. Schilperoort. 11 A. J. Voordijk. 12 J. Maurik, broederdienst. 13 J. v. Vliet. 14 H. Dorst. 15 A. Brooskoofd. 16 L. Klapmuts, broederdienst. 17 J. Dekker. 18 C. v. d. Plooster, broederdienst. 19 C. Kievit, eenige zoon. Vermoedelijk zal na aftrek van broe derdienst en ingebrachte gebreken tot en met Ho. 9 moeten opkomen. Ho. 1 C. de Vos, broederdienst. 2 B. Doornhein. 3 L. A. Klem, broederdienst. 4 Adr. Munters. Ho. 1 J. Tieleman. 2 A. Visbeen. 3 T. Molenaar. 4 C. Goedegebuur, Eenige zoon. 5 H. Ottel. 6 J. Snijder Az. Eenige zoon. 7 D. Hagtegaal. 8 C. bet Jonk. 9 J. Snijder Pz. Eenige zoon. 10 A. Frederiks. 11 P. Tauw. Broederdienst. Worden uit vele streken van ons land klachten vernomen over den slechten toestand van het wintergraan, ook in deze gemeente heeft menig landbouwer reden tot klagen, vooral over de tarwe en zullen zij genoodzaakt zijn deze uit te eggen of te ploegen en daarvoor een an der gewas te zaaien, vooral nu de wêers- gesteldheid zoodanig tegenloopt dat het te laat wordt om nogmaals taiwe te zaaien. Het aantal kiezers voor leden van de Tweede Kameü, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad bedraagt volgens de vastgestelde kiezerslijsten 76, 1 Buiten verantwo Vergun ir iu Uw veel elijkheid van Redactie en Uitgever Mijnheer de Redacteur eenige regelen te plaatsen elezen blad. In de Maas bode van 5 m 13 Febr. komen inge zonden stukla voor, die ik gaarne hier ter plaatse >ude willen beantwoorden. Met beidt stukken voorkomende iu de Maasbod van 13 Febr. ben ik het eens (uitgengen de zinsnede in het 2e stuk). Hierii|;egt de inzender dat Vrees wijk de UMidaat der Antr. beloofd heeft de RK. allezins voor te staan dit is eeu onvarheidde Autr. Caudidaat heeft dat net beloofd, en kan dat vol gens zijn Gedienstige overtuiging ook nooit doen. fanneer over deze zinsnede werd gezwefu zoude het den schijn hebben of z' waarheid bevatte, en zoude dit tevens eder eeu goed wapen zijn iu de liaudf der zoogenaamde liberale Club, om lm haat nog verder tegen den Antr. Cfndidaat bot te vieren. De Inzeinpr van het stuk in de Maas bode van 5 Febr. geef ik den raad, wanneer lij jveder eens sehrijtt, geloof waardiger ibionnen op te zoeken waar bij uit put, want de door hem gebezigde zijn meer h-.-.trooU. Sommigo onwaar beden in (ijl stuk zijn zoo tastbaar dat men ze mgens bet spreekwoord kan hooren aall|>men. Hij moei eer hij het schrijft, eerst kunnen beijzen dat Vreeswijk een te genstander ;s van den Burgemeester iemand zoqer bewijs bekladden iskwa.- jongenswer! Indien het waar is wat iuzender sjh'ijft, strekt dit ook de R. K. tot gee eer, dat zij een Antr. steuuen, om daarmle mij onbekende voordeeleu te behalen zooals inzender zeker bedoelt met „landte bezeilen." Dat devreugde in Oude Tonge zoo groot wal over de benoeming van J. van Scbqwen tot Burgemeester moet ik sterk tetwijfelen, althans de lijsten die iu One Touge gecirculeerd hebben, bewezen luidelijk dat van Schouwen niet de gjvenschte persoon was. Ook göof ik niet dat de feestvreugde bij de ièallatie van de Burgemeester zoo hartijk gemeend was, maar met enkele fljscken drank maakt men ver- scheidenedui feestelijk gestemd en ook omgekeeij. De A|r. Candidaat bij een Surprise te vergejken vind ik heel laag; maar die Surpiie heeft de Burgemeester niet aan de If K. te danken, neen dat pre sentje heft hij van zijn eigen partij, de liberalen, gekregen. Want het schijnt niet algiaeen bekend te zijn, dat de Antr. Cgijlidaat juist van liberale zjde is aangezojlJ om zichzelven Candidaat te stellen. - Dat ii liberalen over hunne neder laag sleht gehumeurd waren wil ik gaarne plooven, want het is de zooge naamde Club leed, dat zij niet in alle zaken dn boventoon kan voeren. Met de verkiezing naar liberalen kant p doen uitvallen hadden zij denfelijk weder een gewichtig doel vooroogn. Want naar men zegt is iu den latsten tijd in de O. T. duidelijk geblekd, dat ook bij ben de leuze geldt het doi heiligt de middelen. Dat ie magistraat bij bet manifestee- rend oroer van den 2e Kerstdag zoo spoedig aanwezig was valt naar men zegt niet op te roemen. En jdat bij zoo mannelijk en door- tastendjgebandeld heeft is ook volstrekt niet bwezen. Ook bet strenge onderzoek naar de schuldgon bij liet manifesteerend oproer, door iizender aangehaald, daar zullen wij miar over zwijgen, want het is in O. T. algemeen bekend, hoe netjes en eerbiejig het bij dat onderzoek is toege gaan. Mai bet zal met deze zaak weer wel gaan »oals het in O. T. gewoonte schijnt te zijn stoppen het maar stilletjes in den doofpot, want die schijnen ze er een grooten op na te houden. Hiernede wensch ik te eindigenhoe wel vriezende geachte Redacteur al te veel plaatsruimte van UEd. gevergd te hebben, had ik toch nog een vriendelijk verzoek aan de Maasbode. Misschien zijn er niet vele abonné's van de Maasbode, in O. T., die de Maas- en Scheidebode lezen, nu is mijn vrien delijk verzoek aan de Redaoteur van de Maasbode zoo welwillend te willen zijn dit stuk over te nemen en ter gelegener tijd in zijn blad een plaatsje te geven dan kunnen zijne abonné's in O. T. eens nadenken wie waarheid en ook wie on waarheid ingezonden heeft. Ontvang, geachte Redacteur, mijn wel- gemeenden dank, voor de mij verleende plaatsruimte. Hoogichtend heb ik de eer te zijn Een kiezer van Oude Tonge. Oude Tonge 29 Febr. 1892. laiklbericliteii. DIRKSLAND 4 Maart Granen J Tarwe 7,75, a 9,00 Rogge f 6,35 a 6,50 Gerst f 7,35 a 7,76 Haver f2,50 a 3,35 EJrwten f 7,50al0,00 bruine boonen f 11,60 a Aardappelen f 3,76, a 4,36 Ajuin f2,25 per 60 kg boter f 0,70 per 5 ons Eie ren f 3,50 per 100 st. Nieuwe Tarwe f a OUDE TONGE, 26 Febr. Granen. J. Tarwe 7.50 a 8,90. Rogge f' 6.50 a 7.20 Gerst f 4.00 a 4,65 Haver f 3.25 a 3.40, Erwten f 9.00 a .9,50 bru- ne boonen f 6.00 a 6.90 Aardappelen f 4.00 a 4,50

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2