Verkiezingen. StoUnUqutM. Kerknieuws. Posterijen. millioen) is Roomsch; iets minder 'dan de helft is Ned. Hervormd. Men weet, dat deze naam verschillende gezindheden dekt. Het overige zesde deel draagt kerkelijk allerlei namen 'en titels. Is het dus eigenlijk geen illusie,maar aldoor van één volkskerk en een nationale .school te blijven 'spreken. Laat ons toch verstandig- worden. Laat ons de dingen onderscheiden. Laat ons liefde en samenwerking zoe ken te betoonen aan allo landgenoo- ten, en met lieden van allerlei rich ting samendoen wat redelijk en zede lijk geoorloofd is. Doch laat ons naar ons eigen geloof kerk houden, een ieder in zijn eigen kring, en ook op dezelfde wijze do kinderen trachten te vormen voor den omgang in de maat schappij en voor zooveel wij chris tenen zijn, voor het hemelburger schap. Wie op deze terreinen de eenheid zoekt en afperst boven de geloofsver deeldheid, die nu eenmaal toch be staat en toch doorwerkt, die komt, of hij wil of niet, onder het vaandel van Thorbecke, die moet met den grooten stroom mede. De Utrecht- sche uitvinders van destille getuigen' zijn daarvan de sprekendste bewijzen. Bij de politieke verkiezingen staan zij niet aan onze zijde, maar aan den overkant. „Un homme averti en vant deux" Men zij dus tegen dezen heimelijken aanslag op de christelijke scholen be dacht en traehte hem onschadelijk te maken. Volkoren der Aas'ile. liet pas ingetredea jaar is tot nu toe evon treurig en smartvol als't oude jaar eindigde. Met opgewektheid een overzicht over don algemeenen toestand te schrijven is sedert langen tijd niet mogelijk. Er is van week tot week, ja van dag tot dag zooveel te lezen wat tot droefheid stemt dat men onwillekeurig somber wordt. Maar neen zoo niet voortgegaan! liet oog des geloofs richt zicli over allo moeijelijkheden heen op de voorzegde tijd waarin geen moeite en rouw meer zal bestaan. Geen wolk dan ook zoo donker of er zijn zilveren randen aan: de genade 011 goe dertierenheid des Hoeren zijn nog groot over een weerspannig volk. Want hoe wol de aarde ook thans vervuld is van wrevel, 'nog steeds klink do roepstem tot alle volken: „Keer weder tot Mij." Ook in de vreeselijke ziekte die met toenemende mate overal heerseht, komt zulk eene vermaning tot ons. Van alle zijden komen dagelijks berich ten omtrent de influenza en bijna geen land ter wereld blijft er van verschoond. Niet alleen telt men do aangetasten bij duizenden, doch op sommige plaatsenis de ziekte zoo ernstig dat velen er aan sterven. Merkwaardig is het ook hoeveel aanzienlijken en machtigen der aarde er aan lijden en sterven. Nu meldt men o. a. de dood van den Khedivie of onderko ning van Egypte, voorts dat de koning van Italië, van Spanje, van Zweden, van Denemarken aan do influenza lijden, ook de paus moet in lichte mate aangetast zijn. In Amerika komen vele sterfgeval len voor, vooral te Boston. Maar ook an- dovn -/ïplrfon Aisp.lifin vale al ach toffer s. dore ziekten eischen vele slachtoffers. In de maand October zijn te Rio-Ja neiro 800 sterfgevallen voor gekomen aan pokziekte en een gelijk aantal aan gele koorts. De ha van van Santos is echter veel ongezonderalleen van vreemde zeelie den stierven daar 204 personen in Octo ber. De bemanning van de Courier dn Pa cific, van Bordeaux, had terstond bij aan komst in Brazilië veel te lijden. Binuen twee dagen werden acht personen door de gele koorts aangetast, waarvan vier stier ven. Het schip moest ontruimd worden, evenals vele andere in hetzelfde geval. Een geneesheer verklaard dat al ware het al leen uit menschelijkheid, geen enkele maatschappij schepen naar Santons moest zenden. Een Italiaansoh schip dat landverhui zersnaar Italië terug bracht, heeft men in afzondering gesteld bij aankomst in Italië, daar niet minder dan 14 passiers aan de gele koorts gestorven waren. Roept alles ons niet toe„hoort de roede, en wie ze besteld heeft P" Doch het is een treu rig verschijnsel hoe onbewogen de groote menigte blijft bij deze bezoeking. Wat de hongersnood in Rusland betreft 't is hartverscheurend de bizonderheden te hooren van ooggetuigen. Engelsche ver- oenigingen hebben vertrouwbare personen gezonden om een onderzoek in te stellen, waardoor men nu eindelijk wat beter op do hoogte komt, en pogingen zal aan wenden, iets tot leniging der ramp bij te dragen. Naar men meedeelt sterven vele solda ten in de westelijke districten wegens onvoldoende voeding, bij de groote moei te om levensmiddelen aan te voeren. Ook leiden de Duitsche nederzettingen in Rus land. Verscheiden aanzienlijke Dnitschers in Rusland hebben hot Duitsche gezant schap om bijstand gevraagd voor hun noodlijdende landgenooten. Niet alleen van den honger lijden de Duitsehers, maar ook van den haat en de vervolging der bevolking, die soms de boerderijen der Duitsohers in brand steekt en zegt dat de duurte van het graan het gevolg is van hun speeulatiën. De Menisten in het Wolga-district heb ben wegens den hongersnood besloten het land te verlaten en gaan naar Amerika. De ambtenaren die in dat gewest graan moesten koopen om in de lente gezaaid te worden lieten zich, zegt de Times, zaad voor den winter in de hand stoppen, en lit kan nu tot niets dienen. Om die vergissing te bedekken, vermengden zij het gekochte graan met ander zaad, en dus, moet de volgende oogst in de distric ten aan de Wolga weer teleurstellen. Het onderzoek omtrent den aanslag te Dublin heeft nog maar alleen getoond de ontploffing ontstond door een aantal dy- namietpatronen. Het plan moet zorgvul dig beraamd zijn. Vreemd genoeg komt tegelijkertijd uit Londen bericht van do ontdekking eener anarchistische saamspanning. Te Walsall moeten een Engelschman, Eranschman en zijn vrouw zijn gevat, be schuldigd van het smeden van een kom- plot. Zij moeten in overleg met een vier de anarchist, die reeds te Londen in hech tenis is, bommen hebben vervaardigd. Na huiszoekingen bij de socialistische club te Walsall is de politie overtuigd van het werkelijk bestaan van een kom- plot. Wat liet bedoelt wordt echter nog niet gemeld. Op list gebied van werkstakingen wor den uc toestanden niet heter. Er moet tot oene algemeene werksta king der Duitsche schoenmakers tegen het aanstaande voorjaar besloten zijn, als het loon niet wordt verhoogd hetzelfde geldt voor verscheiden andere ambachten. De bakkers te Brunswijk zullen op een onmiddelijke herziening van de loonen aandringen. Mij nwerkers in Ilessen-Nas- sau zijn reeds een werkstaking begonnen. De werkstaking der mijnwerkers in Oostenrijk heeft reeds ten gevolge gehad dat de hoogovens te Peehling, bij gebrek aan kolen, gebluscht moesten worden. De keizer van Oostenrijk heeft in de troonrede bij sluiting der Kamerzitting eenig licht ontstoken over het doel der nieuwe handelstraetaten. Het is daardoor duidelijk geworden, dat wel degelijk de politiek daarin een hoofdrol gespeeld heeft. Ten einde echter onze belangen met ze kerheid voor bsnadeeling te kunnen be hoeden zegt de troonrede moeten wij onze strijdkrachten versterken. De nieuw gesloten handelstraetaten maken ook het staatkundtg verhond met de twee groote nabuurrijken hechter en beantwoor den aan de door allen gevoelde behoefte aan handharing des vredes. De handelsbetrek kingen met Duitschland, Italië, Zwitser land en België zijn thans zoo, dat voor langen tijd vastheid in die betrekkingen is verzekerd, in dit uitgestrekte gedeelte van Midden-Europa. Ook in de interna tionale regeling ten aauzien der groote verkeerswegen is een aanmerkelijke ver betering gebracht. De regeering zal het nieuwe parlement, een ontwerp van her vormingen in 'i binnenlandsche bestuur aanbieden en daaraan uitvoering moeten geven, In de zinsneden over de liandelstractra- ten komt de verklaring voor, dat waar schijnlijk ook onderhandelingen zullen worden aangeknoopt mot de zuidelijk en zuidoostelijk gelegen landen en de rogee- ring alles zal doen om ook met deze lan den, zoowel staatkundig als op handels gebied duurzame vriendschappelijke be trekkingen te onderhouden. Den 17en Mei e.k. zal de helft'dei- Provinciale Staten zich aan een herkie zing moeten onderwepen. Van de 40 leden, die in Zuid-Holland moeten af treden, zijn 23 liberalen, 5 conservatie ven, 5 roomsch katholieken en 7 anti revolutionairen. Te Rotterdam treden af 7 liberalen, de heeren Viruly, Roest r. Limburg. Mr. De Coch. J. Smith. Wolf- son. Van Hoboken van Oortgene. De Monchy. Te Dordrecht 2 liberalen, de heeren toop en De Joncheere. Te Oud-Beierland een liberaal de heer Van Driel. Te Ridderkerk 2 liberalen, de heeren Molenaar en P. Smit Jr. Te Brielle een liberaal, de heer Hein van Rockanje. Te Sliedrecht een liberaal, de heer De Kleijn en een antirevolutionair de de heer Van Haaften. Te Middelharuis 2 liberalen, mr. Goe- koop en dr. Breesnee. Te Vlaai-dingen een liberaal de heer J. Van der Poort en een antirevolutio nair de lieer Schippers. Te Schiedam een roomsch katholiek do heer Jansen. •Gemengd Xieuws. Volgens nadere berichten omtrent het mijnongeluk te Krebs (Ver. St.) waren er op het öogenblik van de ontploffing 335 arbeiders in de mijn. Van dezen ontkwamen 137 door mijngang No. 7, en ongeveer 20 ontsnapten langs andere wegen. Honderdacht mannen werden zwaar gewond boven gebrachtvelen van dezen zullen waarschijnlijk aan hunne wonden sterven. Zestig dooden werden gevonden, en o uitrent het lot van de tien overigen verkeert men nog in on zekerheid. Bij de ontploffing zag men een hooge vlam uit den grond opslaan. De schok was zoo hevig, dat men in den omtrek meende, dat er een [aardbeving plaats had. De tooneelen jbij den ingang van de mijn, waai- de vrouwen en betrek kingen der mannen daar beneden in spanning stonden te wachten, waren hart verscheurend om te zien. De mannen, die het eerst beneden kwamen om het reddingswerk te onder nemen, zagen daar een vreeselijk schouw spel van op een hoop liggende dooden bijna allen onherkenbaar verminkt. In de mij nen is alles vernield. Opmerkelijk is het, dat de muilezels op twee na geheel on gedeerd zijn gebleven. Een voorbehoed middel tegen influenza. Onze voorouders, die zich bij feestelijke gelegenheden aan bisschop te goed deden, schijnen een voorgevoel te hebben ge had van de ontdekking, die eenmaal door een Pranschman zou worden gedaan. Eene proefneming, die de heer Cham- berland onlangs in het laboratorium van Pasteur te Parijs deed, heeft hem tot de ontdekking geleid dat alle ziektekiemen gedood worden door den invloed van kaneel, zelfs reeds van den geur. Volgens de heer Chamberland kan geen smetkiem langer dan enkele uren iu leven blijven in tegenwoordig kaneel- geur. Naar zijn meening is het bederf werend vermogen, om nl. microben te dooden, niet minder dan bij sublimaat. Daarbij is kaneel voor den mens'ch ge heel onschadelijk. Het is daarom volgens genoemden geleerde dikwijls goed in plaatsen, die door typheuse koortsen of andere besmet zijn, een aftreksel van kaneel te drinken. De zaak, waarop men hier vooral dient te letten, ia dat men zióli niet voorziet van de gemalen soorten, maar vtmpijpka neel, de fijne Ceylonsche is vrij goedkoop tegenwoordig). liet middel is gemakkelijk aan te wendenmen srnj'de de pijp aan kleine staafjes en lioude die in den mond bij wijze van eene kleine sigarette. Omtrent het treurige geval te Ger- sloot (L.) meldt men nader Twee zoontjes van don machinist Dijks- ma van het stoomgemaal in den Eng- wirder polder, vermaakten zich met schaatsenrijden op hot landijs. Op eene wijk gekomen, zakten zij er door. De vader, die een houten been heeft, kon niet snel genoeg te [hulp snellen, wel kwam spoedig hulp opdagen, doch met ladders en touwen kou men de kinderen niet redden. In een vaartuig wist men door het ijs de plaats des onheils nog te bereiken, doch de kinderen 6 en 8 jaar oud waren reeds verdronken. De moeder was afwezig en vertoef de bij hare zieke ouders te Vlissiugen. Het gezin Dijksma had drie kinderen. Te Geertruidenberg- ontstond een begin van brand in een huis, bewoond door J. R. De man was afwezig en de vrouw lag te bed, lijdende aan influenza. De brievenbesteller J. van den Hooven begaf zich iu het voorvertrek, waar hij niets kou zien vanwege den velen rook; rondtastende greep hij een paar kinderen en bracht ze in veiligheid. Vernemende, dat er nog twee kinderen waren, waarbij een van 14 dagen, ging hij ook die halen cn bracht ze mede in veiligheid. Daarna ging hij nogmaals terug om de zieke moeder te zoeken. Deze werd naar eene naburige woning overgebracht, doch is overleden. De brand bleek ontstaan te zijn in het woonvertrek in eene tweede bedstede, doordien de kinderen met lucifers hadden gespeeld. De vlammen werden spoedig gebluscht. Een kellner te Rotterdam leefde sedert het begin van December j. 1. ge scheiden van zijne vrouw, en had re latie aangeknoopt met eene nog jeugdi ge weduwe in de Schoolstraat. De ver laten vrouw wachtte Vrijdagavond om streeks 6!/2 uur haren ontrouwen echt genoot in dé Schoolstraat op en wierp hem uit een flesch eenig vocht (waarschijnlijk vitriool) in de oogen. De man is, voor het oogenblik althans, van zijn gezichts vermogen beroofd en heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Volgens den geneesheer, die hem be handelt, is de toestand niet van dien aard, dat hij zijn gezichtsvermogen ver liezen zal. Óp de plaat „De Vondeling," onder de gemeente Pernis, is het lijk van een onbekend manspersoon aangedreven. Op twee villa's in het Van Stolk- park te Scheveningen heeft een diefstal plaats gehad, die zeker wel merkwaadig mag heeten. Men heeft er namelijk de buizen der waterleiding, bij de eene vil la ter lengte van 40, bij de andere van 60 meter, uit den grond gegraven en medegenomen, zonder dat iemand iets van de daad of van het vervoer heeft be merkt. Sequah zal a.s. Maandag zijn intrede te Dordrecht doen. Hij zal zijne eerste séance houden in het gebouw der ver- eeniging „Musis-Sacrum." Door de politie te Haarlem is aan gehouden en naar het huis van bewaring overgebracht Gerardus Willem Bergman, oud 28 jaren, stoker, woonachtig te Am sterdam, die zich te Haarlem had schul dig gemaakt aan diefstal van een gouden horloge in den winkel van den goudsmid De I. in de Lange Yeerstraat. Ilij gaf voor, dat hij horloge wilde koopen, ofschoon hij slechts in het bezit was van een 2 Y2- centstuk. In de Oudegracht, nabij de Maar tensbrug, te Utrecht, is Woensdag in den vroegen morgen een vaartuig, dat zwaar met puin geladen was, gezonken, vermoedelijk door liet spuien. De schip per, die met zijn zoon aan boord sliep, ontwaakte door het klotsen van het water, dat reeds in de roef stond. I-Iij had nog juist den tijd met zijn zoon het schip te verlaten. De mast van het vaartuig is nog alleen zichtbaar. Dezer dagen trad bij den broodbak- kor K. te Nieuwenhoorn, een knecht in dienst. De baas, die gewoon scheen te zijn van elk der hem ter bakken toege zonden blikken deeg iets voor eigen ge bruik af te nemen, ried hem aan dit even eens te doen. De knecht evenwel, eerlijk als hij is, kon dit niet met zijn geweten in overeenstemming brengen en weigerde. 'De bakker K. ontstak daardoor in woede en mishandelde zijn knecht zoodanig, dat de man zijn gehecle leven ongelukkig zal blijven. De zaak kwam de politie ter oore, doch werd gesust, doordat K. zjn knecht 200 schadevergoeding gaf. Een collega evenwel, de bakker J., uit Nieuw Helvoet, liet van dit leit proces-vei baal opmaken, waardoor K. zich nu wegens diefstal en mishandeling voor de rechtbank te Rotterdam zal hebben te verantwoorden. Zaterdag-avond omslreeks 8 uur wer den door den sneltrein van den Staatspoor- weg nabij het station Zoetermeer drie koeien doodgereden, die op de rails waren geraakt. De passagiers voelden een hevigen schok, en het mag wel een wonder heeten, cLTTlitUFSLl, Nloffcil, dat de trein niet ontspoorde, waarvoor de machinist, die dadelijk stopte, wel 1 een prijsje verdient. LAGE 1 RIJZENH Uit Scheveningen meldt men«MimmSÈÊfflfflÊBmÊ Ten gevolge van de jongste stormen is het strand van den vuurtoren af tot 'd Ij jj ft TTB <rl I voorbij het Kurhaus afgenomen, of beter JA zoeken nu op dio onthleote .jteatten,- "en" evenals vroeger worden verschillende voor werpen gevonden, het meest kollandsch geld, zooals guldens, kwartjes en dubbel tjes ook wel enkele centen en oude dui ten. Een jongen vond een goudstuk dat voor een rijder wordt aangezien, een an der een gouden ring, enz. -Te Assendelft zijn van de 3500 in wonors 2000 aangetast door influenza. Een zeldzaam ongeluk had Vrijdag plaats te Burbach aan de Saar. De mijn werker Maul aldaar was in 't bezit van een granaat, afkomstig uit den slag van Spichern. In al die twintig jaren had de man niet bemerkt, dat 't projectiel nog geladen was. Hij gebruikte de granaat bij wijze van hamer om iets vast te spij keren plotseling ontplofte deze en Maul werd gedood, terwijl in de kamer groo te verwoestingen werden aangericht. uitspreek dat men mij de moeite niet weêr zal aandoen telkens de pen te moe ten opvatten ter vermelding van futali- teiten wier ontstaan te betreuren is doo~ blinden ijver en partijzucht mis schien "Wat te vermelden is, is alles behalve bemoedigend hoewel in lichten graad heerseht ook hier vrij erg de influ enza, een sterfgeval is er te betreuren, be jaarde lijders moeten een zwaren strijd hebben. Voorts heeft de heer C. Lokker ontslag gevraagd en eervol gekregen als heemraad van den polder Oud Ilerkingen, en eindelijk vernemen wij uit vrij goede bron dat de heer D. Kardux onze gemeente zal verlaten waardoor hij za) ophouden lid van den raad te zijn. Wie de heer Kardux is blijkt uit 't feit dat hij in Juli 1891 her- Kozen werd met 28 van de 38 stemmen, der liberalen candidaat had er 6 van. Melissant. Tot onderwijzeres aan de openbare school alhier is met ingang van 1 Maart a. s. benoemd Mej. A. J. T. Born, ondei wijzeres te Ooltgenspïaat. Stellendam. Op 1 Januari j.l. be droeg het aantal leerlingen, dat in deze gemeente bekend stond als de openbare lagere school te bezoeken, 199 te weten 108 jongens en 91 meisjes. Het aantal lotelingen, voor de lichting van dit jaar, bedraagt voor deze ge meente acht. Goedereede. Het aantal kinderen dat op 1 Januari 11. bekend stond als de openbare sehool in deze gemeente te be zoeken, bedroeg 179, te weten 97 jon gens en 82 meisjes. Voor dit jaar bedraagt het aantal lotelingen dezer gemeente vier. Ds. P. J. Wauters, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft toe- zegging van beroep ontvangen naar de gemeente Rozenburg. -LKst1T -RfATCAnL Clf KEUZE Plaatselijk ülileuvrs. Sommelsdijk, 20 Jan. In den loop van het jaar 1891 vertrokken uit deze Gemeente 48 personen naar Noord-Ame rika tegen 5 in het vorige jaar. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal leerlingen, dat in deze Gemeente bekend stond als de openbare lagere school te bezoeken 335, te weten 176 jongens en 159 meisjes. In 1891 kwamen deze ge meente binnen 350 vaartuigen terwijl 340 schepen de gemeente verlieten met respectievelijk een tonnen inhoud van 14000 en 13600. Middelharuis, 17 Januari. Hedenmid dag had alhier een droevig ongeval plaats. Terwijl den landbouwer J. Zee dijk met familie in het rijtuig was geze ten met het doel een bezoek op stad a/'t Haringvliet af te leggen, gevoelde hij zich naar een ongeveer 200 pas te zijn weg gereden onwel worden, en op het zelfde oogenblik zakte hij in de armen der familie neer en blies den laatsten adem uit, zijn lijk werd bij zijn broe der S. Z. aan de Voorstraat alhier in huis gedrogen, en is tegen den avond per voertuig van daar naar zijn eigen woning vervoerd. Naar wij uit goeden bron vernemen zul len de stoombooten tusschen Middelhar- nis en Rotterdam varende hun dienst van wege het vele ijs moeten staken vermoe delijk maken zij vandaag hun laatste reis. Dirhslaud. 't Bestuur der Christelijke School alhier heeft besloten een 4de lo caal aan genoemde school te bouwen, en tevens nog een hulpondeiwijzer aan te stellen. Hei-kingen, Den Heer J. ZaaijerPz. Burgemeester dezer gemeente, is met 20 dezer weder als zoodanig herbenoemd. 13 Jan. 't Weinige vermeldingswaar- dige uit onze gemeente is oorzaak dat ik wat laat der burgerij nnjn heilgroet breng en er tevens den wensch hij _u li. "vvgö. van jfiRiei i oornelia Welter, oud 64 j. 8 m. 3 d. eoh tigenoote van Pïéter Vermeer en. Hen Hommel, lS Januari. Geboren: Elizabeth, d. vanM. Van Zanten en J. De Bakker; Johannes z.y* C. Kornet en N. Haidendood. Over'eden: Keeltje Van Dalen Grootenhoor, 68 j., VT. van E. ReinhoudMaria Catharina Holkonbrink, 67j., wed. vanP. Broeders; Wil lem Yan de Stolpe, 74 j.wedr. van W. G. C.Du Boeuff; Mattheus Mulkhuizen, jm, 71 j. Antonie Paulus Lokker, 80 j. wedr. van Neelfje Zaaijer Jan Goemaat, 75 j., echtg. van L. Yan Eek; Teu- nes Kievit, 62 j., echtg. van W. Wolfort. Oude Touge 19 Jan. Geboren: Arie z. van ,7. de Boed en A. van Koord. Maria Antonetta Jaooba van IJsden d. van J. Hartwig en C. Yan der Jagt. OverledenJohannes Visser ongeh. 76 jaar en 2 m. Plona van Proogen wed. v. Willem Kroon 62 j. en 10 m. Aagje Kom wed. van Zeger Timmers 73 j. en 4 m. Jilles Dolk ongeh. 82 j. en 2 m. Melissant 29 Dec. 20 Jan. Geboren: Willompje d. van W. de Ruiter en L. van Loo; Tennis, z. van G. Grootenboer en A. Sarelse; Maarten z. van A. Keize ren tl. Jon- gejan Henderik z. van J. P. G. vanDammeen. A. Groenendijk. Overleden: Willompje van Andel, oud 72 j wed, van Abraham Kattestaart Jacob van der Sluis, oud 67 j. echtg. van Elsje Struik. Predikbeurten op Zondag 24 «fan. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en 's avonds Jceskerk. Den Bommel, vm. nm en sav. leeskerk. Ooltgenspïaat, vm nm en 's avonds den hoer Guillaume Zuidland Yoorm. en s'av. leeskerk CHRIST. GEREFORMEERDE KERK Middelharuis, Yoorm. on av. Ds.Lois van Pernis. Meüssant, Yoorm en nam. dhr V. den Boor Stellendam Yoorm. en 's avonds ds. Koopmans. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Yoormjddag en avond Ds K W Rós sing Med. Merv. Kerk. BeroepenTe Onstwedde, Karishoven te Has selt. Te Eohtejd (Geld), ds. Jonker, toNijbroek. AangenomenNaar Gorincliem, ds. de Laugo, Chrarlois. Kaar Gulpon en Valkenburg, ds. Ha melberg te Hijlaard. BedanktVoor Steenwijk, Van Wijngaarden, te Mijdrecht Voor Wildervank, ds. Pantekoek, te 's Heerenberg. Voor Zaamslag ds. Fijnvan- draat, te Nieuwerkerk (Duiveland). Voor Nijega, cn Elahuizeiijds*. Rijnenberg, te Ternaard. Voor Westerbroek, ds. Siemens, te Den Andel. Voor Wamel, ds. Haspels, te Colmschate. Voor Kerk- Driel, ds. Joles to Beusichem. Voor Moerkapel- lo ds. Kalkman, te Alten aan den Rijn. Cluist. fteref. Kerk. AangenomenKaar ltoon ds. Gunst, to Brou wershaven. Yed. Gerei*. Kerk. (doleerende). Bedankt: Voor Middelburg, ds. Langhout to Haarlom. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, 2de helft December 1891. Van den Bommel voor de Wed. Muller te Rotterdam. Van Dirksland voor J. Peekstok te Van Ouddorp voor W; Pikaart te s' Gravenhage.

Maas- en Scheldebode | 1892 | | pagina 2