Advertentiën. Iseiiicnsil lleuws. Plaatselijk Hieuws. Markt berichten. Prijsraadsel. Posterijen. Officieel gedeelte. Kerknieuws. wezig. Een student, die oppositie wilde voeren, werd de zaal uitgesmeten. Na afloop van de séance werden dë paarden van Sequah's rijtuig afgespannen, maai de held van den dag weigerde toen,9m in te stappen en na'lange onderhande ling kwam men tot het vergelijk, dat de paarden er weer voor kwamen, maar dat Sequah beloofde om stapvoets naar het hotel te zullen rijden. Zoo geschiedde het; omringd door duizenden, trok de stoet door de stad en werden aan Se quah vooral in de Kalverstraat en voor het hotel Suisse levendige ovaties go- bracht. Thans gaat Sequah naar Ü^kmaar, waar hij, bij de voorstellingen, ten bate der armen, een klein entree zal doen heffen. Een veehandelaar, die zich Dins dag op de Veemarkt te Rotterdam bevond, kwam tot de ontdekking dat hij zijne portefeuille met een inhoud van f 240 aan bankpapier vermiste. II j vermoedt dat inen in het gedrang hem de porte feuille heeft ontrold. 1,1 J1* ~-'i 0 door een beladen wagen overreden en terstond gedood. Seï'ooskerk©, is Vrijdag onder deze gemeente een welgesteld landbouwer, de heer K., dood in een moddersloot ge vonden, waar in men vemoedt, dat hij bij ongeluk geraakt was. Sliii'gea'iijlic «lasul. Mftldelbaniis, 15 21 October. Goboren: Grietje, (1. v. M. "Den Boer en M. J. Gast; Jannetje, d. v. H. Van Heemst en H. Var den Doel; Geertje, d. v. A. Verburg en M. H. Gebuijs. Ondertrouwd: D. Blok, 25 j.enM. F. Van der Valk, 22 j.; S. Van der Blaat, 21 j. en A. Voor dijk, 24 j. Overleden: Cornelia Van der Waal, 51 j. eclitg. Jan Hartman; Jan Van der Gijze, 12 w. Stall a. Is. Haringvliet, 19 Ootober. Overleden Catharina Geortruida Braber, 4 j. dochter van Marinus' Braber Pz. en Dona Braber, Ld. Den.Rommel,21 October. ^Geboren: Maatje, d. van D. Hermans on P. Mj. W andomaker. Over den hongersnood in Rusland ko men steeds ae treffendste berichten. Al wat men aan planten of kruiden weet op te sporen, wordt gegeten. Eikels wor den gemalen en als brood gebruikt, ter wijl het vee leeft van bladeren, zaagsel met een weinig koren vermengd en ge malen boomschors. Te Petersburg zijn de broodprij zen gestegen, maar een mensch- lievonde bakker heeft besloten, zijn brood toch'niet duurder te verkoopen, zelfs al moest hij er bijna niets door winnen. Zijn winkel wordt echter zoo bestormd door koopers, dat hij nog meer wint dan anders. In het geheeLe zuiden van Rusland worden liefdadigheidsvoorstellingen gege ven enz. en men kan' niet zeggen 'dat er niet al het mogelijke gedaan wordt om in de ellende te voorzien. De heer William Woodall, lid van het Engslsche parlement, schrijft in een brief aan een Engelsen blad uit Pe tersburg, dat in 14 provincies hongers nood thans de normale toestand is en dat in 52 dorpen van het district Mos kou het volk groote benden organiseert om te gaan bedelen. De toestand van de oude grondeigenaars wordt er ook niet beter op. Toen in het begin van deze eeuw de grondeigenaars hunne lijfeigenen de vrij heid moesten geven, vertrokken velen naar het buitonland en gaven daar zoo veel geld uit, dat zij hun goederen be zwaarden. Nu kan de pacht niet wor den opgebracht en de onderpanden dalen bijgevolg verbazend in waarde. Van al deze ellende verwacht men nieuwe revolutionnaire woelingen tegen over het dwangsysteem dat Rusland hand haaft. De leening van Rusland is door Fran- sche bankiers geheel volteekend. Naar aanleiding daarvan schrijft het Handelsblad: „Vaderlandsliefde is zulk een nobele beweegkracht ten goede, dat men harte- lelijke sympathie moet gevoelen voor de Fransche renteniers, die de Russische leening over en te over volteekenden. Hun handelwijze toont het Fransche volk in zijn kracht en zijn zwakheid tevens. Het is een volk dat voor een denkbeeld ijvert en zich opoffert. Wat ze ter wille van Erankrijks grootheid voor Panama deden, doen ze nu voor Rusland. Ze gaan niot na of de toestand van Rusland en zijne verhouding tot zijn buren het wel eene goede geldbe legging maakt, aan dit land geld te leenen. Of hls ze het nagaan, dan denken ze wel, Rusland heeft tot hiertoe aan zijne verplichtingen voldaan. Alles [zal in geen geval verloren gaan en intusschen steu nen wij den vijand van Duitschland. Vive la France! Een Engelsch blad ontving bericht uit Odessa, dat daar een bevel van de hooge regeering was ingekomen om in Zuid-Rusland de Jodenvervolging te staken. Het Daily News verneemt uit Peters burg, dat de Czaar voornemens is op zijn jacht een reis door de Middelland- sche Zee te maken, en dat er kans be staat op een ontmoeting met president Carnot in een der fransche havensteden Naar men weet, was reeds gemeld dat hij van Kopenhagen over zee naar. de Krim zou reizen, vergezeld door de vorstelijke fapiilies van Denemarken en Griekenland, doch hierbij scheen nog slechts gedacht te worden aan een zee reis van Kopenhagen naar Kroonstad, in tegenstelling met de landreis over Berlijn. Volgens particuliere berichten uitPa- maskus zijn daar een-en-dertig gevallen van cholera voorgekomen; van welke tien een doodelijken afloop hadden. De gemeenshap met Constantinopel is afge broken, daar de quarantaine is ingevoerd. Gemeenteraad. Melissant. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag, den 22 October 1891. Voorzitter de Heer J. Zaaijer Pz. Tegenwoordig de Heeren K. Kwak, L. Driendijk Lz. J. Schilperoort, J. van Es Lz. L. Driendijk Wz. en M. Buijs. Afwezig de Heer H. Kooman. Na opening der vergadering worden de Notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ie. Worden medegedeeld de ingekomen stukken a. Eene missive van HH. Ged. St. dezer Provincie d d.l3/170ct. 11. daarbij goedgekeurd terugzendende het raadsbe sluit van den 30 Sept. te voren, tot het doen vanbetalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente- begrooting, dienst 1891. b. Proces-verbaal van opneming der boeken en kas van den Gemeente-ontvan ger d d. 18, Oct. 11, waaruit blijkt, dat het saldo in kas bedroeg f 1659.85. De Voorzitter deelt mede, dat op hetzelf de tijdstip zijn opgenomen en in orde bevonden de boeken en kas van den Boekhouder van het Algemeen Armbe stuur, waarbij is gebleken, dat meer was uitgegeven dan ontvangen f 300.48 Y2 De stukkeii onder a en 6 vermeld, worden aangenomen voor kennisgeving. onderwijzer aan "de openbare school alhier, d d. 5 Ootober 11, daarbij wegens zijne benoeming tot onderwijzer te 's Hage ontslag uit zijné tegenwoordige betrekking verzoekende tegen 1 December a. s. of zooveel vroeger als de Raad hetzelve zou kunnen verleenen. Is met algemeene stemmen besloten het gevraagde ontslag met ingang van 15 November a. s. eervol te verleenen. 2e. Wordt naar aanleiding van het verleende ontslag aan don Heer Jongeruis, op voorstel van den Voorzitter, met al gemeene stemmen besloten, de jaarwedde van den te benoemen onderwijzer met ingang van 16 November a. s. vast te stellen op 450. 3e. Wordt door het ontstaan van bo venbedoelde vacature niet algemeene stemmen tot onderwijzer aan de openbare school benoemd, de Heer A. van Zuuren, onderwijzer te Dirksland, op eene jaar wedde van f 450. en met ingang van 16 November 1891. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Men meldt van Urk: Alhier is bij het afbreken van een zeer oud huis een aarden potje in den grond gevonden, bevattende honderd één- en-twintig Spaansche en Duitsche munten uit den tijd van Maximiliaan Keizer V en Philips II. De meeste hebben de groot te van een kwartje, maar een viertal heeft de grootte van een rijksdaalder en eenige andere die van een gulden. De Spaansche munten maken verreweg de meerderheid uit. Te Winterswijk heeft de eigenaar eener tapperij, R. Te L., bij het blusschen van een brand, veroorzaakt door het om vallen van 'een petroleumlamp, zulke hevi ge brandwonden gekregen, dat hij twee dagen later aan de gevolgen is overleden. Door de equipage van de bomschuit „Minister Mackay", van den reeder P. de Mos te Scheveningen, werd dezer dagen in de Noordzee een verlaten Engelsche vischkotter gevonden. Drie man van de bomschuit gingen daarop aan boord van den kotter en zeilden daarmede huiswaarts. Donderdagavond is de kotter door hen behouden te IJmuiden binnengebracht. Met 270 kantjes haring en een verlies van 30 netten is de bomschuit „Minister Mackay" op de thuisreis. Te Middelburg hehben alle personen, die zonder perronkaartje op het perron waren geloopen en deswege bekeurd de daarvoor verschuldigde boete hadden betaald, terugbetaling van de door hen betaalde sommen ontvangen. In de Waarmoezierstraat werd Woensdagmiddag een vierjarig knaapje door een met aardappelen geladen wagen over reden. De arme kleine was onmid- delijk dood. De politie vervoerde het lijkje naar het ziekenhuis. Hier te lande is het bericht ontvan gen, dat de vader van de beide jongelieden, die ten huize van ds. Van der Valk te Delft hun opvoeding ontvingen, het Kaf- ferhoofd Magata, op 18 September te Saron bij Rustenburg is overleden. De plechtige begrafenis werddoordrieduizend personen bijgewoond, waaronder de land drost en een groot aantal blanken waren. Naar alle waarschijnlijkheid zal Paul (een der twee jongelieden, die in de Chr. Ger. Gem. te Delft werden gedoopt) zijn vader in de regeering opvolgen. .Volkomen zekerheid hieromtrent bestaat niet, daar de Transvaalsche regeering den jongen Paul niet zeer vriendelijk gezind is. (Vod.) Zaterdag avond, te ongeveer 9 uren werd er te Meliskorke, aan de boeren- huizinge bewoond door de 70-jarige we duwe Moens en hare 32-jarige dienstbode M. J. Moens herhaalde malen op het ven ster geklopt en gevraagd om open te doen. De dienstmaagd ging daarop naar de deur en opende die. Vermoedelijk is zij daar op aangevallen en ontving daarbij eene snee in baren hals, waardoor haar hoofd half van de romp gescheiden werd. Zij werd daarop gesleept naar een in de nabijheid staanden boomgaard. De wedu we M. die een gil hoorde, liep onmidde- lijk naar de hoeve van haren schoonzoon K., en deze ging terstond met haar mee. Toen de weduwe de voordeur uitliep hoorde zij de klink van de achterdeur op lichten, zoodat men vermoedelijk een diefstal op het oog had, daar de weduwe M. rijk is, en men dus vermoeden kon daar wel wat te zullen vinden. De dienst bode heeft nog oen half uur geleefd en stierf onder de hevigste pijnen. De justitie uit Middelburg, vergezeld van twee geneeskundigen, is onmiddelijk naar Meliskerke vertrokken, teneinde een onderzoek in te stellen. Door het breken eener petroleumlamp geraakten de kleederen eener vrouw te Nieuwe-Sckans in brand. De vrouw snelde naar buiten en liet zich in de modder vallen. Op haar angstgeschrei kwam haar dochter met een in de buurt wonenden knaap toesnellen en aan hun beiden gelukte het de ongelukkige de kleederen van het lijf te rukken. Haar geheele lichaam is vol brandwonden. Zaterdagmiddag had te Amsterdam de laatste voorstelling van Sequah plaats; Binnenkort zal de Geldersche Maat schappij van Geschied- en Letterkunde haar 100-jarig bestaan feestelijk herden- keu. Ten nadeele van een landbouwer, wonende in den Prins Alexanderpolder gemeente Hillegersberg, heeft men in den nacht van Zaterdag op Zondag acht gan zen ontvreemd. Aan enkele booten te Rotterdam hebben het werkvolk den arbeid gestaakt. Ooltgensplaat, 1 21 October GeborenGjjsbertua, zoon yan Pieter Yan Nieuwaal en Sara DonkerslootPieter Cornelis, zoon van Leendert Van Gent en Lena Yan Put ten Leendert, -zoon van Simon De Ruiter en Aren- tje Donkersloot; Cornelia, dochter van Jan Yan Dam en Janneije De Bonte; Maria Johanna, dochter van Anthonij Jacobs en Petronella Van YugtMaria, dochter van Krijn Vermaat en Pie- ternella Kromdijk; IJzebrand, zoon van Willem Keels en Johanna Louter Van KoordPieternella Cornelia, dochter van Cornelis Kaslander en Eli zabeth Yan Eek. Getrouwd: Jan Bastiaan Zwagers, jm. 36 j. en Wouterina Berkhout, jd. 31 j.; Johannis Kort hals, jm. 26 j. en Elizabeth Braber, jd. 19 j. Overleden: Lena van den Bogerd, 66 j., echtg. van Arij Noordijk. BEROEPEN"Te Schoonhoven en Willige Lan>' gerak (gecombineerd), ds. Barger, te Driebergeil BEDANKT: Voor Voorthuizen, ds. Hania^ Oosterbierum Brielle, 26 Oct. Boter f 70,0 Eieren f 5,00 per 100 stuks. GRAANMARKT Rotterdam, 26 Oct Binnenlandschö Granen. Tarwe. De beste soorten werden verkocht Yan f 9,75 tot 10,30 (uitgezochte) nog daarbove, goedeen mindere qualiteit van f 9,50 tot 7,00 Per 1 00 kilo naar deugd van f 10,totl2,40. Canada Tarwe f 7 -, tot f8,— Rogge. De beste f7,75 f 8,30 mindere f 7,50 a f6.25. Gerst, f 4,00 a f 5,50, per heet. en van f tot f Zomer- Cts. liooger, f 4,00 k f5.00 Chevalier- als voren, f 5,30 a f 6,20. Haver goed prijshoudend en verkocht van f 3,00 tot f4,00. Paardeboonen f 6,tot f7, Bruine boonen f 11,00 f 12,75 Witte boonen f 9,00 k 11,50 Blauwe erwten. Kooksoort f9,50 a f 12,00; niet- kokende f -,a f-, Kanariezaad. De beste qual. 7,50 k f 7,75goedo •n mindere soor f 7,25. k 6,75 Zeeuwsehe Ajuin. De aanvoer was hedenca. HL., waarvan weinig marktgoed. Prijs voor marktt- goed, f -,af- per 50 kilo, naar qual. Rotterdam 26 Oct Op de veemarkt waren heden aangevoerd:paarden, veulens, ezels, 143 vette runderenmagere dito, 94 vette- en graskalveren 1 nuchtere kalveren 2865schapen of lammeren, 790 varkens' biggen, - bokkens of geiten Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1 qual 72 cts., 2de qual. 66 cts, 3de qual. 60 cts.; kal- veren 1ste qual. 97 ets., 2de qual. 82 ct a 87cts. scha pen 1ste qual. 60 cts., 2de qual. 50 cts., 3de qual.— allee per kilo, varkens le qual. 23, a - c., 2e qual, 22, c a c., 3e qual. 21 c. liclit soort 19'a 20, c. per 0,5 kilo melkkoeien f a -rikalfkoeien f n stieren f agraskalveren f a pinko a -, vaarzen f a alles mager veo paar f— a Dordrecht 29 Oct De prijzen van boter zp. Grasstukken ko.) 80 a 85 c; tonnen (10 ko.) f 14 o a f 14.00 Hooi stukken, o., tonnen (10 Ko.) -,v -,Wei, stukken 65 a 60 c. Eieren f4,55 per 100 stuks. Gouda 26 Oct Op de heden gehouden kaasmarkt waren 121 partijen kaas aangevoerd Handvlug, Prijs: 1 qual f 28 a f 30,—, 2e qual f 24 a f 27,graskaas f zwaardere f 31 a f 32 Noord-HollDndsclie f f~,- Amsterdam, 26 Oct. Prjjzen der aardappels op heden Fr. Dokkummerjammen f 2,50, a 3,50 ditoFra- neker f 2,50 a 3,50 idem Engelsche fa Geldersche blauwe f 3 20 a 3,25, Pruisische Ham burgers f 4,40 a 4,50, roode f aHillegom- merzand f 6.a 7,Haarlemmerzand f a Zeeuwsehe Spuische jammen f 4,a f 4,60 dito Flakkeesche f 2,50 a 3,50 dito roode f -,a -,00. Saksiskhe jammen faIJpolder jam men f a vFriesche saaijers f 2,70 a f 2,90 alle3 per Heet Nieuwe Malta a ct. per kilo. m Londen 26 Oct Ter veemarkt werden aangevoerd 1200 runderen, 10000 schapen, 50 Kalveren en 180 var kens Men noteert: Runderen 3/2 a 5/0 Schapen 3/4 a 6/0, Kalveren 3/4 a 6 /0 enJjYarkens 2/8 a 4/2 per steen. De oplossing yan prijsraadsel no. 1 was. LETTERZETTERIJ. Goede oplossingen ontvingen we van D. v. d. D. en H. G. te Sommelsdijk. A. H. T. te Ouddorp. R. B. te Oud Beierland. J. B. Az. te Nieuw Beierland. J. K. te Heerjansdam. W. v. H., P. K. en L. D. te Rotterdam, De prijs „Robinson Crusoe" is bij loting ten deel gevallen aan J. Bouman Az. te Nieuw Beierland dien we bet boek toe zonden. En nu weer aan den arbeid. Hieronder MTo. 2. Mijn geheel is een woord van 16 letters. Mijn staart en mijn kop geeft aan de jeugd veel pret. Ontneem mij mijn hart en ge krijgt de naam van een heerlijke peer. 7, 8, 13, 16, 1 is een smakelijke vrucht, evenals een 4, 5, 15, 1. Een 4, 12, 6, 8, 9 maken is een kun stig werk. Zonder 13, 2, 10, 11 zouden wij in Nederland niet veilig zijn. Was er geen 1, 2, 3, 4, 5, 6, b, 3, 14, t, of 1, 2, 10, 4, 14, 15,7, 13,14, t mijn geheel zoude er niet wezen. De prijs is ditmaal iets moois. Is de winner een jongen dan is de prijs een PRACHTIGE KLEURDOOS, is het daarentegen een meisje, dan is de prijs een mooi BREIBOEKJE. Oplossingen worden ingewacht, voor of op 14 November aanstaande. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden 1ste helft October 1891. Van Middelharnis aan M. Brouw Rotter dam. Van Ooltgensplaat aan D. Meijerink Am sterdam. Van Ooltgensplaat G. Grootenboer Rot terdam. De ondergeteekende gevoelt zich ver plicht, thans aan de Belgische Maatschap pij van Algemeene Assurantiën tegen brandgevaar te Brussel (Hoofdagenten, de Heeren M. van der Vliet en zoon te Dirksland en Agent de Heer P. de Vos te Goedereede) zijne tevredenheid te be tuigen over de flinke regeling van de brandschade aan zijne gebouwen en goe deren en hij durft die Maatschappij |aan ieder aanbevelen. Tevens betuigt hij zijn dank aan [den Heer Burgemeester, brandweer en bur gerij van Goedereede voor de spoedige hulp hem bij den brand verleend. Oostdijk onder Ouddorp den 27 Oct. 18911 Sv, SA.UDIF0BL Swiiimelstiyk. Aanstaande week vertrekken weder 9 personen vanhiei naat Amerika. Maandagmiddag is het Dochtertje van J. de Ruiter in de volle kaai met water gevallen, waarop Johannes Vis van Heemst zich te water begaf met en behulp van Schipper C. Hamel het meisje op het drooge bracht. Mitltlclliarntis 23 Oct. Gisteren had hier een treurig geval plaats. Een moeder van een talrijk kroost bracht zich door verdrinken in de haven om het leven. Na dat zij eerst haar achttal kleintjes te bed had gebracht verliet zij hare woning om middernacht bij haren Echtgenoot dood te worden teruggebracht. Men kan zieh de toestandjder familie voorstellen. De tot de Middelharnissche vloot behoo- rende vischsloepen „Ebenhaezer" schipper H. J. Langbroek ende „Zeemeeuw" schip per L. Koster, zullen nog deze week op de schelvisohvangst uitgaan. 29 October. Bij de gisteren plaats ge had hebbende herstemming van een lid voor den gemeenteraad zijn uitgebracht 196 stemmen, blanco 1, daarvan verkre gen de Heeren L. Korvink (Ant.) 103 en L. M. Born (Lib.) 92 stemmen. Gekozen alzoo de Heer L. Korvink. Dit is dan de eerste die onze beginselen in de gemeenteraad zal bepleiten. De eersteEn dat van een gemeente die overwegend Antirevolutionair is. Dit is dan de eerste stap op den goeden weg, dat ze door meerdere gevolgd worde Me» IBaesn HH*1. Deze week legde de Heer P. Bisschop onderwijzer alhier met gunstig gevolg examen af in de vrije en ordeoefening der gymnastiek. fiBirkslaml. Den heer Anth. van Zuren onderwijzer aan de openbare school alhier, is als zoodanig op een jaarwedde van f 450 te Melissant benoemd. De dag voor de opening der Christelijke school alhier, die door de voorstanders van 't Christelijk onderwijs zoolang te gemoet gezien is, is bepaald op heden (Vrijdag 30 October). Voorwaar een on vergetelijke ure voor hen die het Chr. onderwijs hoog schatook bij de kinderen zal dien dag wel in herinnering blijven daar het plan is, om hen na de inwijding op 't een en ander te onthalen. Deze week was voor L. W. bakkers knecht alhier,|een|alles behal vejvoordeelige week, daar hij het ongeluk had, om met een kar tegen een ijzeren lantarenpaal te rijden, die even als de lantaarn die er op bevestigd was, geheel verbreizeld werd. Het gevolg zal wezen, dat hij op eigen kosten een anderen zal moeten plaatsen. Glial dorp De oogsteollectie j. 1. Zon dag in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht de som van ruim 90 gulden. Tot groot gemak van vele dorpsbewo ners heeft men rerleden Zaterdag een aanvang gemaakt met het ontsteken der straatverlichting.'t "Werd meer dan tijd. Vele klachten hoorde men over de duister nis die er heersehte. Het zou zeer te wenschen zijn zoo de lantaarn bij het postkantoor eiken avond brandde. Zoo wij de gemeentewet goed lezen, maken wij daaruit op, dat er vóór Zondag 1 Nov. gemeenteraadsvergadering zal moeten plaats hebben om de gemeente- begrooting te behandelen. Kaeviksce. Zaterdagochtend is aan den Zandweg even buiten de stad, een meisje van 7 jaren, met hare twee zusjes Oude Tonge, 20 Ootober. GeborenTeunis, zoon van Jacobus Arij Flui t en van Johanna Luijcndijk. Getrouwd: Mattheus lie Korte, jm. 22jen Kommertje Sohilperoort, jd. 25 j. Overleden: Jacomina De Kok, 88j., buisvr. van L. Kosten; Anthonia Hamel, 1 m., wonende te Raamsdonk. JIcllssaiit 8 September 27 October. Geboren: Jobannis, z. v. Jan Oorbeek en bar- bera van beek. Christina d. v. Jobannis Mijn- ders en Pieternella Grootenboer. Johanna Geer- truida, d. v. Klaas van Pelt en Keeltje both. Maria d. v. Ronicr van Seters. en Neoltje van Oostenbrugge. Ondertrouwd: Pieter de Vogel, 27 j. en Lij dia Touw, 25 j. TOELATING ZOMERVERZUIMERS. Burgemeester en Wethouders van Som melsdijk; maken bekend: dat zij gemeend hebben in het belang van het Onderwijs de volgende bepa lingen te moeten maken en daarbij ook rekening hebben gehouden met den toe stand der arbeidersklasse binnen deze Gemeente en daarom bepalen: le. dat de toegang tot op de Openbare Lagere school voor de Zomerverzui- mers is gesteld op Maandag 16 Novem ber a. s. en dat aan lien die op dien datum niet ter school zijn, voor het ge- geheele winter-halfjaar de school zal worden ontzegd. 2e. dat in de maand November geen leerling op de openbare school zal wor den toegelaten, voorwien niet op den laatsten dag der maand October het schoolgeld over den maand November zal zijn betaald, tenzij hij op de lijst moent voorkomen als gratis te kunnen worden toegelaten. Wordende ouders en Voogden in het belang hunner kinderen en pupillen zoowel als in den geregelden gang van het onderwijs verzoekt ter uitvoering van het bovenstaande, zooveel mogelijk mede te werken. Sommelsdijk 24 October 1891 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris De Burgemeester J Breesnee. L. S. de Graaff. Predikbeurten op Zondag I Xov. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad aan het Haringvliet, vm. nm. en 's avonds leeskerk. Den Bommel, vm, nin. en sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm nm en 's avonds de heer Guillaume Zuidland Voorm. en Nam. leeskerk CHRIST. GEREFORMEERDE KERK Middelharnis, Yoorm. en 's avonds dhr A. M H van der Valk, Theol. student te Kampen. Melissant, Yoorm en nam. dhr P. den Boer Stellendam Yoorm. en 's avonds Ds. J. J. Koop- mans DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Yoormiddag en avond Ds K. W' Rös- sing Ned. Herv. Kerk. BEROEPENTe Koedijk, ds. van Diok, te Si- monshaven en Bicrt. AANGENOMENNaar Brussel, ds. Hoek, te Steenwij k. (Christ. Geref. Kerk. BEROEPENTe Hoek van Holland, dhr. Go- ris, cand. te Kampen. Te Garrelsweer, ds. van Henten, te Sch'ooneboek. Te Aarlandorveeu, J. Schotel, te Haarlem. AANGENOMENNaar Buitenpost, ds. Dek kers, te Oldekerk. Naar Mildam, dhr. Petersen, cand. te Kampen. BEDANKTYoor Schiedam, ds. van der Sluijs, te Enkhuizen. Yoor Rouveen, ds. van Henten, te Schoonebeek. Yoor Scheemda, Rooii en Zuid- Beierland dhr. Petersen, oand. te Kampen. Yoor ^cheveningen, ds. Notton, te ErmeloVeldwijk.

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 2