Ifl fe lis II, Ifl®® J| m i fii Een profetie. Uit ons Parlement. C*emeng<I Sieuws. T - - Plaatselijk nieuws. Officieel ged.eelte. V erkoopingen. Burgerlijke Stand. VI ai ,iu* De omstandigheden waarin dit Minis terie optreedt, eischen heel wat anders dan zulk een radikalen maatregel. Yóór alles moet de eenheid onder de liberale partij worden gesoigneerd. De scherpe hoeken moeten worden afgeslepen. Alle uitersten moeten worden vermeden. Alleen zulke dingen mogen overhoop worden gehaald, waarover hoegenaamd geen verschil bestaat. Zacht en zoet moet het wiegelied klinken, waarmee de heet gebakerde leden der partij in slaap wor den gewiegd. Intusschen doen de oudere bedaarde broers zonder veel drukte de zaken naar stilzwijgende afspraken af. Maar zie nu, hoe dat beeld van de aloë hier treffelijk te stade komt. Gij vraagt ons, waarom we niet over scheiding van Keik en Staat spreken. Gij meent dat wij het niet meer op ons pro gram hebben Onwetendehebt ge dan niet gehoord dat de aloë niet bloeit zoolang hij geen honderd jaar is En meent ge dan dat deze aloë niet meer door ons gekweekt wordt, omdat hij niet rijp is? Kom dan eens kijken in onzen hof. Daar staan vele aloë's; meer dan gij vermoedt willicht; en ook deze ontbreekt niet. Maar, gij moet niets foreeeren. Laat hem zijn natuurlijken tijd uitgroeieneerst daarna zult ge recht hebben van spreken Naar deze aloë-theorie een alleszins billijke conclusie voorzeker. De heer Van Houten zei dan ook, uit die bloemrijke sferen tot het gewone spraakgebruik terugkeerende, dat hij do scheiding van deze Regeering, althans in de eerstkomende vier jaar, niet wachtte. En de heeren Smidt en Tak mogen hem daarvoor dankbaar zijn. Daarmee is toch alvast één lastige vrager in slaap gewiegd. Wat ons betreft, wij betwistende theorie. De scheiding van Kerk en Staat is geen aloe die eens in de honderd jaar bloeit maar een eiseh, die voor honderd jaar al gesteld werd en sedert door allerlei excep ties van eigenbelang wordt ontweken. N. P. G. Court. De legerwet was voor een paar maan den aan de orde van den dag. De een berekende, dat men met 13200 soldaten toe kon om ons land te verde digen, een ander oordeelde dat er meer of minder voor noodig zouden zijn. Maar bij alle berekeningen werd te weinig rekening gehouden met de geschiedenis van het oude bondsvolk Gods en ook met onze eigene geschiedenis van vóór 3 eeuwen. De Heere liet door den mond van Jesaja Zijn volk aanzeggen (1 19-20. „Indien gijlieden willig zijt, en hoort, zoo zult gij het goede dezes lands eten. Maar indien gij weigert en wederspannig zijt, zoo zult gij van het zwaard gege ten worden." En de geschiedenis van Israël heeft deze profetie bevestigd, en ook de ge schiedenis van onzen 80-jarigen wor stelstrijd met Spanje getuigd er van dat een Koning niet behouden wordt door een groot heir, maar dat een vast verbond met den Potentaat der potentaten alleen hulp aanbrengt. Mocht daar bij ons volk meer op gelet worden. Het woord des Heeren blijft tot in eeuwigheid, en een vasthouden aan dat woord, een willig zijn en een hooren naar de roepstemmen dezes Gods geeft meer zekerheid voor de onafhankelijkheid van ons volksbestaan dan de beste leger- organisatie. In heel de wereld openbaart zich een krachtig verzet tegen den Heeremen is tegen Hem wederspannig. En wat blijkt? Al is er geen openlijke oorlog, toch wordt men van het zwaard gegeten. Allerwege klaagt men, dat do toestand van gewapenden vrede, het zich telkens uitbreidende militairisme der volkswel vaart doet afnemen. Ziet, ook hierin een bewijs, dat 's Heeren woord waarheid is. Het zwaard rust in de scheede en toch verspreidt het verderf bijna overal op de aarde, en niet het minst in ons goede land. En dan te weten dat het is om de wederspannigheld aan 's Heeren bevelen O landland hoor toch des Heeren Woord Wolkeren «Ier .Warde. Zie Tweede Blad. Een der antirev. afgevaardigden, de heer Van der Boroh van Verwolde heeft verloopen week de Regeering geïnterpel leerd over den onhondbaren toestand van het water in Gelderland en Overijsel. Enkele kleine rivieren vooral de lier kei treden 's zomers door te grooten toe voer van water uit Duitschland buiten hare oevers, en berokkenen vooral in de laatste jaren den landbouwer in Gelder lands Achterhoek eene schade, door Min. Lely op 3 millioen gulden in 3 jaar ge schat. Reeds eenige jaren geleden wilde de Reg. in dien toestand verandering bren gen door de Berkel te laten verbeteren half op rijks kosten en half op kosten der ingelanden, die dan de som van f 350.000 daartoe zouden moeten bijdragen. Dit sommetje kwam den heer V. d. Borch toen terecht te hoog voor. „Waar millioenen besteed, zijn," zoo zeide hij, „tot verbetering der groote ri vieren en kanalen, waardoor duizenden hectaren uitstekende kleigronden in waar de gerezen zijn zonder dat dit den eige naren iets kostte, gaat het niet aan, nu de eigenaren van de veel minder waar dige gronden langs de kleine rivieren te noodzaken deze grootendeels op eigen kosten te verbeteren." Hij vroeg den Min. of de Reg. voornemens was, van rijkswege de kleine rivieren te verbeteren. De heer G. v. Dedem ondeisteunde hem krachtig, en sloeg' voor jaarlijks een som op de begrooting uit te keeren om die verbe teringen langzamerhand te doen plaats vinden. De nieuwe lib. afgev. voor Zutfen, de heer Goeman Borgesius kwam in eene heftige redevoering op tegen den heer V. d. Borch. De belangen zijner nieuwe kiezers lig gen hem natunrlijk hoog, en hij wilde waarschijnlijk eens laten zien, dat men van hem, liberaal, vooral niet minder verwachten |moet dan van zijn voorgan ger, een antirev. O. i. lukte hem dat niet. Met veel groote woorden, waardoor in der lib. meening, de heer v. d. B. totaal verslagen werd, stelde hij den Min. voor eene subsidie te verleenen, iets waar zich indertijd de lib. meerderheid tegen ver zette. De heer V. d. B. antwoordde, dat hij de ironie van den heer B. betreurde, bij de behandeling van eene zoo ernstige en gewichtige zaak als deze. De Min. beloofde, dat hij het voornemen had spoe dig eene regeliug in deze zaak aan de goedkeuring der Kamer te onderwerpen, maar niet alle kleine rivieren van rijks wege te willen laten verbeteren. Tevens vernamen we, dat een dergelijke onge- lukkigen toestand reeds sedert 18'38 be staan heeft, en er sedert nagenoeg niets aan de verbetering der kleine rivie ren gedaan is. Dat is dan toch bepaald het eenige, dat de liberalen tijdens hun 40 jarig bestuur hebben verzuimd te doen. Nu, dat is hun te vergeven. Overal heb ben ze aan gedacht, voornamelijk aan zich zeiven. Het is dus niets bevreemdend, als zoo 'n geringe zaak het belang van haast een halve provincie aan hunne aandacht ontsnapt. De wereld wil toch maar bedrogen zijn Eene 74-jarige winkelierster te Amsterdam, wonende Utrechtsckedwars- straat, heeft kennis gegeven, dat Zaterdag avond te ruim 7 uur bij haar in huis zijn gekomen vier onbekende personen, van wie twee haar hebben vastgehouden, terwijl inmiddels de andere twee de toon banklade nazagen, waarin echter niets aanwezig was. Daarna zijn zij weder vertrokken. Tegen den paardendrijver M. De J., van Leeuwarden, die een doodelijk ver moeiden hit door onbarmhartig slaan met geweld voortdreef totdat het dier dood nederviel, is door den officier van justitie te Heerenveen, wegens dierenmishande ling, 45 dagen gevangenisstraf geëischt. Uit New-York komt de tijding, dat de woning van den bankier Belmont is afgebrand en dat vele kunstwerken daar bij zijn vernield. De schade wordt op honderd duizend pond sterling geschat. Een vroegere slaaf van den broeder van Jefferson Davis heeft den Bijbel in het Sheetswa vertaald, een taal die overeen komst heeft met het Zoeloesch en door 300.000 menschen word gesproken. De bijbel is thans vertaald in 293 talen en dialecten. De slagers te Rozendaal hebben den prijs van het vleesch met 15 cent per kilo afgeslagen. Aan de „Asser Ct." wordt mede gedeeld, dat Sequali de hoofdsteden |der noordelijke proviciën binnenkort zal be zoeken. Toen dezer dagen het bijgebouw, dienende voor arrestkamers, stalling van 50 paarden, wagenmakerij en hooizolder van de arsenaalkazerne te Breda, een prooi der vlammen werd, deed het ge rucht de ronde, dat boos opzet de oor- zaak was. De persoon, dien men voor den dader hield, was iemand, die, als arres tant opgesloten, zich een half jaar min of meer als zwak van geestvermogens had voorgedaan en op wien reeds vroe ger het vermoeden rustte van brandstich ting. Na een nauwgezet onderzoek is geble ken, dat bedoelde persoon bij het begin van den brand lag te slapen en, men weet niet boe, in het bezit gekomen van lucifers den brand niet boven zijn cel, maar wel boven die van een andere ar restantenkamer, waar drie soldaten waren opgesloten, veroorzaakte. Dezen nu ver klaren duidelijk gehoord te hebben, dat de „hakselmajoor" (soldaat, belast met het stroo) op den gewonen tijd op zolder was geweest, doch na hem tot driemaal toe een vreemde stap werd vernomen, wat hun den uitroep ontlokte„wat is er aan het handje", waarop alles stil werd. Een kwartier later stond alles in lichte laaie. „N. B. Crt. Te delft wilde mej. S. aan de brug nabij de Breedstraat, van de nog in gang zijnde stoomtram springen, waardoor zij viel en de tram over haar been reed. Het been werd zoodanig gewond, dat het des nachts reeds is geamputeerd. In de nabijheid van Bergen-op-Zoom is een bijna 15-jarig meisje, dat opeen veld bezig was aardappelen te zoeken, door een boerenjongen, oud ruim 16 ja ren, aangerand en op gruwelijke wij ',e mishandeld. Aan de politie iB het gelukt den da der op te sporen en deze is gevankelijk naar de gevangenis te Breda overgebraclit. Eene waschvrouw te Dokkum, die bezig was een zeepvat om te spoelen, stak zich daarbij aan een roestigen spijker. In de kleine wond schijnt eenig schade lijk vocht gedrongen te zijn, althans de hand en de arm liepen dermate op, dat de geheele arm onmiddelijk moest worden afgezet. Een paar dagen later is zij even wel toch aan de gevolgen overleden. De eenige Nederlandsche stoomlog- ger „Satoe," is in Belgische handen over gegaan en zal voortaan van uit Osten- de ter visscherij gaan. DE KRACHT DER VERBEELDING. Een dokter vertelt in de üuitsche bla den het volgendeIn een klein hotel kwa men 's avonds twee handelsreizigers aan, terwijl er nog slechts een kamer beschik baar was. De twee vreemden maakten kennis en besloten de kamer te deelen. In den nacht roept de een, die hypo chonder was, den ander wakker, met den kreet: „Lucht, lucht, ik slik." De opge- roepene kan echter zijn lucifers niet vin den en zoekt te vergeefs in de stikdon kere nacht naar het venster. De zieke kermt steeds om lucht en roeptsla de ruiten dan stuk, lucht ik stik." Ten laatste voelt de zoekende glas, hij neemt zijn laars en slaat de ruiten stuk. De asthma-lijder voelt zich dadelijk be teren en na eenigen tijd slapen beiden weer in. En wat bleek 's ochtends? De vensterruiten waren alle ongeschonden, maar de glazen van een boekenkast waren stukgeslagen. Te Elboeuf overleed een clownhij liet aan zijn nicht alles na wat hij be zat het aardige sommetje van 200.000 frs. De gerechtelijke lijkschouwing der slachtoffers van Marie de Rooij te Maas tricht, heeft tot geene uitkomst geleid. Op geen der drie lijkjes zijn sporen van geweld waargenomen. De bekentenis van de beklaagde staat tot heden op zich zelf. Haar vader is ook verhoord geworden, om inlichtingen te verstrekken, of zich onder zijne familieleden ook krankzinni gen bevinden. Bij de arr.-rechtbank te Alkmaar werd de zaak behandeld van een persoon, die zioh schuldig had gemaakt aan bede larij te Enkhuizen. Hij was dan ook met den agent van politie, die hem had „op gepikt", ter terechtzitting tegenwoordig. Hij werd veroordeeld tot 5 dagen hech tenis, om daarna voor zes maanden naar eene werkinrichting te worden ge zonden. Den man scheen dat vonnis niet te bevallen, en hij maakte zich zoo boos op den bewusten politieagent, die onmid delijk na hem de rechtzaal wilde verlaten, dat hij hem met zijn stok (de man liep mank en had een stok tot steun noodig) een slag op het hoofd toebracht, die zoo raak was, dat het bloed langs het hoofd liep. De bedelaar was zoo kwaadaardig, dat hij een zenuwtoeval kreeg, en niet dan met 5 man van de rechtzaal was te verwij deren. De rechtbank behandelde onmid delijk deze zaak, besloot tot zijne dadelijke inhechtenisneming en stelde hem in staat van beschuldiging van poging totmoed- wilige manslag. De hoofdwond van den politie-agent is niet gevaarlijk, ofschoon de geneeskundige, die hem behandelde, verklaarde dat de slag even goed doodelijk had kunnen zijn. Te St. Maartensdijk (Zeeland) had dezer dagen iemand, bij het neerlaten van een raam, het ongeluk een vinger te kwetsen, waarbij de versche verf van het hout met de wond in aanraking kwam. De vinger en vervolgons de hand en de arm zwollen hevig op, en de man is Woensdag aan de gevolgen overleden. Zekere De Roo uit Rheine bracht zjjn drie kinderen van 6, 7 en 11 jaren te Enschedé. Elk hunner gaf hij een kwartje en aan den oudste een briefje, waarop geschreven stond„ik vertrek naar Brazilië". Aan de kinderen zeide hij, dat hij onmiddelijk terugkwam en vertrok, zonder iets verder van zich te laten hoorende politie heeft den kinde ren voorloopig een onderkomen verschaft. Bij het oprijden van eene brug tus- schen 's-Gravenzande en Monster is Zater dagnamiddag een trein van de Westland- sche Stoomtramwegmaatschappij ont spoord. De machine kantelde en viel in de vaart. De machinist kwam er met een nat pak en den schrik af. De pas sagierswagens bleven gelukkig op den weg staan. Te Breda zijn Zaterdag twee vrou wen met elkaar slaags geweest, waarbij de eene de andere een vinger afbeet. Te Roon is Zondag het 2'/2-jarig dochtertje van een arbeider in het wa ter geraakt en verdronken. Het kind was door de moeder aan de zorg eener buurvrouw toevertrouwd. Uit Oostelijk Zuid-Beveland schrijft men Wegens den laten oogst is de drukte voor den landman nog bijzonder groot. Wel heeft het fraaie weder der laatste weken hem veel doen opschieten, maar het delven van de suikerbieten en het zaaien van de wintergranen eischen thans vele handen. Wat den oogst der bieten betreft, deze valt erg tegen. Gemiddeld wor lt slechts 10 duizend K.G. per ge- met, d. i. 25 duizend per II.A., geoogst. Bij gewone opbrengst is dit gemiddeld 20 duizend KG. per gemet. Men meldt uit Den Haag aan de „Prov. Ov. en Zwolsche Courant" Eene nieuwe legerwet, die in de hoofd punten eenigzins van de vorige afwijkt, is geheel gereed om naar den Raad van State verzonden te worden. Hiermede wordt niet bedoeld het nood wetje, maar de legerwet, zooals die door minister Seyffardt aan de IConigin zal aangeboden worden. Zie vervolg Tweede Blad Somiuelsdijk. 14 October. In de laatst gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente die uitsluitend gewijd was aan de behandeling der Begrooting dezer Gemeente dienst 1892 werd deze vastgesteld in Ontvangst op 19895,34 en in Uitgaaf op 19895,34 en mitsdien sluitende met een saldo van Nihil. De Rekening dezer Gemeente over het dienstjaar 1890, is door Gedepu teerde Staten goedgekeurd en terugont vangen. In deze Gemeente doet zich een geval van Typhes enfebris typhoidea voor. Uithiel karmis, 15 Oct. Bij de op gisteren gehouden stemming voor 2 leden van den gemeenteraad werden uit gebracht Blauw biljet. Wit biljet. Uitgebracht 191 190 Van onwaarde 2 2 Geldig alzoo 189 188 Meerderheid 95 95 Daarvan verkregen de II.H. C. Kolff A.Cz. 115 2 L. M. Born 2 90 L. Kor vink 81 A. Vroegindeweij D.A.z. 71 1 C. Slis Cz. 1 12 J. L. Koert 1 J. Timmers. 1 Gekozen alzoo de Heer Kolff en her stemming tusschen L. M. Born en L. Korvink op 28 October van 94 uur. 10 Oct. Heden avond had zekere M. H. alhier het ongeluk van den zolder te vallen waarbij zij zoodanig op haar hoofd terecht kwa.m, dat zij bewusteloos werd opgenomen en ongeveer 36 uur sprake loos bleef, eerst toen kwam zij een wei nig tot haar bewustzijn, en kon men haar mededeelen welk ongeluk haar was overkomen. Zij kon zie niets van het voorgevallene, herinneren. Stad a. 't Haringvliet. Het schoonhouden van 't school, het aanmaken der kachels en lampen, enz. is aangenomen door M, Borgdorff voor de som van/74. Het opruimen der aarde van de suikerpeeën op de kaai is aangenomen door Jacob De Leeuw voor 30. Ooltgensplaat, 14 October. Ee nige schooljongens hebben hier de gewoon te elkander in hun vrije uren te dragen. Het zevenjarig zoontje van C. v. d. V. moest dit gisteren slecht bekomen. Het vallen van zijn kameraad, op wiens schouders hij zat, was oorzaak dat voornoemde een arm hrak. Uerkiugen, 14 Oct. Den Land bouwer L. K. alhier trof gisteren een zeldzaam ongeluk, voor een oogenblik zelf bezig met het ineggen van tarwe, terwijl een zijner zoons ze uit zaaide, struikelde een der paarden en viel, waar door 'tdier aan een der voorpooten zoo kreupel was dat geneeskundige hulp werd ingeroepen, nadat deze het zieke lichaams deel had opgenomen, werd geconstateerd beenbreuk, zoodat natuurlijk de dood volgde. Naar wij uit goede bron vernemen zal denkelijk aan de openbare school nog een onderwijzer worden aangesteld, en moet in die zelfde raadszitting met al- gemeene stemmen besloten zijn aanvrage te doen, om een telefonische verbinding met Dirksland. Stellendam. Ds. J. Rijnenberg, te Pernaard, heeft voor het op hem uit gebrachte beroep tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, bedankt. CJoedereecIe. De begrooting de zer gemeente voor het dienstjaar 1892 is door den Gemeenteraad in zijne ver gadering van Vrijdagavond, den 2 Oct. jl. in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een totaal bedrag van f 10632,99. De kosten voor het onderwijs zijn daar bij geraamd op eene gezamelijke som van /4045. Aan den heer J. H. Costerman Boodt, plaatselijk geneesheer alhier, is door den Gemeenteraad in zijne laatst gehouden zitting, eervol ontslag uit zij ne bovengenoemde betrekking toegekend met ingang van den 1 November aan staande. Naar men verneemt, heeft de heer Costerman Boodt eene benoeming ontvan- en als gemeente-geneesheer te Zijpe (N- Holland) en heeft hij zich die benoeming laten welgevallen. In de plaats van mejuffrouw C. A. Weimar eervol ontslagen, is door den Gemeenteraad tot Hooft der Gemeentelijke Bewaarschool aangesteld mejuffrouw C. Van der Waardt alhier, die tevens van tweede tot eerste helpster in het geven van onderricht in de nuttige handwerken van de openbare lagere school is bevor derd, terwijl tot tweede helpster is aan gesteld geworden, de jonge juffrouw M. Den Hartog alhier. Oud-Beierlaiul, 10 Oct. Het was hier de geheele week druk met het schepen van aardappelen. Een duizend mud of drie is zeker wel afgeleverd. De prijzen loopen naar de kwaliteit van /4. tot ƒ5.Voor een partij puik werd te vergeefs ƒ5.25 geboden. Zooals men be grijpt is dit een heel best soort, dat ver re uitsteekt bij de meeste andere aardap pelen. De hooge prijzen komen den land bouwers nog een weinig te gemoet bij de schrale opbrengst van den akker. De meeste aardappelen zijn nu boven den grond. De delvers konden met veel inspanning slechts een klein daggeld ver dienen en weinig poters voor hun winter provisie. In verband met de veranderde postre geling in de Hoeksche Waard is door den minister van Waterstaat enz. nog bepaald, dat hij stremming der scheep vaart door ijsgang de brieven die gewoon lijk per boot worden verzonden, dan per voedbode 's morgens naar het station Ba- rendrecht zullen gebracht worden en des avonds van daar gehaald. Zuid-Beierland, 14 October. Bfjf de Christel. Gereformeerde gemeente al hier is tot predikant beroepen den heer F. G. Petersen, candidaat tot dsn H. dienst. Klaaswaal, 13 October Ij3. J. W. F. Rith, predikant te OttoJand, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned- Herv. gemeente alhier. TOELATING OPENBARE SCHOOL. De Burgemeester van Sommelsdijk brengt ter kennis van Ouders en Voog den; die voor hunne tinderen of pupillen met 2 November a.s. toelating op de Openbare Lagere 'School verlangen^^^ le dat zij zich daartoe onder orene ging der vaccin ebewijzen kunnen aan melden ter Secretarie dezer gemeente van 14—22 October 1891. 2e dat alleen, worden toegelaten kin deren die den leeftijd van jees jaren hebben bereikt of dieni bereiken binnen drie müanden na den dag der toelating. 3e dat nagemeld tijd.stip geen toelating meer zal plaats hebben. Sommelsdijk, 8 October 1891. Vie burgemeester voornoemd DE GRAAFF. WATERSGHOUW. Dijkgraaf en iGezworens der polders het Oudeland, Everdina en St. Christof- fe! onder Sommelsdijk maken bekend: dat zij op Dinsdag 27 October a. s. zul len houden Schouiw over allq dijk- en. wegslooten, welke overeenkomstig art. 19 der Keur van deze polder, behoorem gezuiverd te zijn, van alle ruigte, vuili riet en alle verder daarin groeiende plan ten tot op den boilem behooren te wor den weggehakt. Gelasten mitsdien alle ingelanden en bruikers te willen zorg dragen dat hieraan worde voldaan, ten einde alle bekeuring en overeenkomstig dit artikel worden voorkomen. Sommelsdijk den 13 October 1891. Dijkgraaf <en Gezworens voornoemd. De Secretaris, De Dijkgraaf, A. J. De Graaff. Jb. Breesnee. K. De Graaff. Ten ovei staan van Notaris Van Berg- eijk te Mil? Idelharnis Een huis met erf marktveld Sommels dijk afgemijnd voor 1245 door J. Spee Sommelsdij k. Hldde.lharnls, 1 7 October, Geboren: Cornell», z. v. M. Van Kassei enC BornSophia Arita, d. v. If. G. F. W. Ham en J. Koster. Overleden: Een als leveul. aang. kind van K. Van 't Hoff en J. Looy. Stad a. 't Haringvliet, 23 29 Sept. Geboren: Aaltje Pietertje, d. van Gerrit Jop- pe en Mari a Adriaantje KwakJannetje Maria, d. van Arend Donkersloot en van Anna Van der Kroon. Den Hommel, 7 October. GeborenJohanna, d. v. A. Jongeling en A. Vroegop Mlarinus, z. v. Job Mijs Jz. en M. Van dor Weel. Getrouwdz L. Kats, jm. 60j. en K. Witvliet, wed. van 1Ligtendag, 65 j. Overleden.Dirk Melissant, 38 i. echt", v. M. Vervloet. Kade Tonge, 1 October. Geboren Elizabeth, d. v. Pieter Van dor Veer en Leuntje, Bobijn; Cornclis, z. v. WillemMari- nus De K orte en Adriaantje Van don Berg; Ze- ger, z. v. Ibeendert Van den Doel en van Basüaan- tje Salie. Dirksland. Geboren Leentje, d. v. Ario Maasdam en van Maria Van Dijk; Leendert, z. v. Jan Van Humph en van Suzanns Overleden: C duwn. van Lei: Adrianus De Bn je Metselaar, z. nelia Molenaar. Stellen Geboren: Sim en P. Spui; Jan OverledenM: Jaooba Wanden doedei Geboren: Gri nis; Jan, z. v. Getrouwd: C. y. d. Wende, j Overleden1 d. Eerzamen, Leuntje v. d. V Oitri-ll< Geboren: He Keeltje, d. van Johannes, z. vt Hendrik, z. vai tje, d. van W. Vieuw-B Geboren: Gij nenboom. Overleden van M. Van dt Ondertrouwd Beierland) en 's Grav« GeborenAc Groot Keeltje, Yan Vugt. Pli Smaal. Willem Overleden F. E. Yaarzon .5 m. Getrouwd: K Boter f 0, Rotterdam, Tarwe. De 9,75 tot 10*30 mindere qualitei naar deugd van tot f8, Rogge. De f6.25. Gerst, f 4,0 tot f Zom Chevalier- als v< Haver goed tot f4,00. Paardeboon» Bruine booi Witte boom Blauwe erw kokende f Kanariezaa< *a mindere «oor Zeeuwsche jHL., waarvan goed, f -,a 1* Rotterdam 15 aangevoerd: runderen j- nuchtere kak Heden warei qtual 72 ets., 2d veren lstequal. pen 1ste qual. alles per kilo, vt a c., 3e qua kilo melkkoeien stieren f a a vaars f— Dordrecht 1 Grasstokken 4 f 14.00 Hoo -- Y jper 100 stuks. Gouda 12 Of vurt/n 121 parti 1 qua.' f 28 a f f - zwaard f-~ .kinster Jan h eden Fr. DoJ ne ker f 2,80 GeJdersche bla burj,*er* t 4,00 merz. wd f 6.— Zeeuws dito Fl'akkeese] -,00. SaAsiakhe men f a •- per Heet Nieu ire Ma Londen 12 O 2300 runderen, kens Men. notei a 5/8, Kalveren steen. IPredikbcu NEDEKD. gftad aanbot lètoskerk. Oei» Bommel. (j toltgeuspluat, xilïusme y ïuidlaud CHKIST. Midd elharnis, van 1 Lunperl. 's avoL te 6 Melissa. Stellei mans m Ouddorp, BEROEP BS Lind van Y rj/s van der Aa, k Yeluwe), ds. Te Hedel, ds~ Rozenburg, Mn Schermerhorn,, Te Bruchem diiar ie Numansdoarp ie Amsterdam AAKGEKC Sahoïte, te ■yan Paa^p Ra wasdbr barejïk men kevi )6üt Oud ,elan Uri ak, c ««I 1, ds. f or ko: Pa en. ,Kr ik. oor t dei ds. de ■and Yn rtei oai 1 - "xtxtVEx

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 10