"Halt u«wr HBTifc vöór ftrêïtfen ons vaderland." En inderdaad werden wij bevreesd, dat de tijd van voor 1847 zon terugkomen, waarin door de Arnh. Gt. Helliw II (Willem II) waardig gekeurd werd naar het schavot gevoerd te worden. Maar nu bestaat, naar wij hopen, voor die vrees geen grond meer. Een opdracht is gegeven aan de keeren Yan Tienhoven en Tak. Heeft hierbij Hare Majesteit den weg ingeslagen, die, naar het Vaderland decre teerde, bekend is? •Ta dan blijkt hoe onvoorzichtig, hoe volkomen ongerechtvaardigd enkele libe rale bladen tegen de Hof-invloeden toorn den èn op weinig vleiende wijze over de Regentes spraken. Immers de opdracht is gegeven doch de heeren Van Tienhoven en Tak schijnen maar niet de rgchte mannen te kunnen vinden. Kan de Regentes soms daar aan iets doen Voor Binnenlandsche zaken, Waterstaat Koloniën, Buitenland (W. H. de Beaufort?) en Justitie is men klaardoch voor Finan ciën en Oorlog kon men de „iuannekes" maar niet vinden. Financiën en Oorlog de twee be langrijkste portefeuilles in dezen tijd. Daarvoor konden tot heden (Vrijdag) geen liberale Ministers gevonden worden! Eu liet heette in heel de liberale pers, dat de liberale partij gereed was, dat de weg was aangewezen. Terwijl de heeren Van Tienhoven c. s. zochten naar de geschikte personen, ging een deel der liberale pers al vast insinuoeren en blijken afleggen van haar bedenkelijke opvatting van liefde en gehechtheid aan Oranje. Het Handelsbladdat, door zijn betrekking tot den Burgemeester van Amsterdam, van al de onderhandelingen wel een en ander schijnt geweten te hebben, zweeg evenwel heel wijselijk; en toen het sprak nam het blad het voor de Regentes op. Uit alles blijkt, dat een groot deel dei- liberale partij nog altijd leeft in een toe stand van zinsverbijstering wij weten geen ander woord in denzelfden toe stand als in de dagen van de verkiezin gen. Zij moest en zou regeerings-partij wor den. Hoe dat kwam er minder op aan. Als zij maar boven de 50 kwam, de rest zou zich dan wel vinden. En zij heeft de meerderheid verkregen hier door de roomschen in 't gevlei te komen, elders door den steun van echt clericale lieden als Bronsveld. „De moeielijkheden zijn nog niet uit den weg geruimd", meldde het Vader land Zaterdag heel naief. De moeielijkheden. Maar wij dach ten, dat er geen moeielijkheden zouden zijn indien slechts de Koningin-Regen tes geen gehoor gaf aan de „Hofinvloe- den" en mede aan den nieuwen leider der liberale partij, Mr. TakvanPoort- vliet, de opdracht verleende een libe raal Ministerie te vormen. Dat was immers, als wij het Vader land goed begrepen hebben, de bekende weg? En nu die bekende weg is inge slagen, zijn er nóg moeilijkheden. Men schijnt liberaal te moeten zijn om dat te kunnen begrijpen Of zouden de liberalen nu einde lijk uit den roes hunner overwinning ontwaakt zijn en inzien, dat het gemak kelijk gaat een degelijk Ministerie met middelen, die tot een politiek beginsel niet in eenige betrekking staan, af te breken dan een ander Kabinet op te bouwen Wij beginnen het te geloovenwant waarlijk met het erbarmelijk figuur, dat de libe rale pers in deze dagen maakt, zou zelfs een antirevolutionair medelijden gaan krij gen. Het Ministerie Mackay-Lohman moest heen. Dat stond den hervormingsgezin- den liberalen in den weg. En het Mi nisterie maakte ruimte voor Tak c. s., die zoo tuk er op waren regeeringspar- tij te spelen. De heeren hadden nu vrij spel. Maar tot gisteren (Dins dag) was het nieuwe liberale Kabinet nog niet gevormd! Toen in Maart 1888 de liberalen met slechts 4 stemmen in de minderheid waren gekomen, wist Baron Mackay in den tijd van drie weken een Ministerie te vormen, waarmede hij voor den dag kon komenen dat terwijl ZExc. moest zoeken bij partijen, wier principi- eele mannen nimmer tot regeeren waren geroepen. Thans zochten de heeren Van Tien- lioven en Tak wie weet reeds hoelang en zij stuiten op moeielijkhedenzij die naar ervaren staatsmannen onder die immers verstandelijk zoo veel hooger staande liberalen waarlijk niet behoeven te zoeken? Maar nog eenszoo gaat het als men het niet op het beginsel waagt en een meerderheid bijeen scharrelt uit de meest uiteenloopende anti-clericalen en hoog kerkelijken. Onze pers heeft het in de dagen der verkiezingen genoeg gezegd; maar wat wisten de anti-revolutionaire bladen er vanBoodsch. Wolkeren «Ier Aarde. Het is sedert eenige dagen buiig aan den politicken hemel. De feesten in St. Petersburg, ter eere der Fransche gasten, de troost op den president der Fransche republiek, door den keizer van Rusland 'uitgesproken, de min of meer stellige geruchten aan gaande een verbond tusschen de genoem de Rijken, dat alles heeft eene onaange- «VI ui/nu name spanning te weeg gebracht. Daarbij komen sensatie berichten uit Parijs, dat o. a. bij den sultan van Tur kije aangedrongen is op terugroeping van den onderkoning van Egypte, om dat hij zulk een dikke vriend met En geland isde bezetting van Egypgte door de Engelschen, waar Frankrijk zoo gaarne een einde aan zag, nam dan don ge- wenschten keerkortom al die overleg gingen en beschouwingen maken den toestand eenigzins onrustig. De Bou- langisten, die in langen tijd niets van zicli lieten hooren, vinden in de feeste lijkheden te Sc. Petersburg aanleiding, om eens te toonen dat zij er nog zijn. Rochefort schrijft dagelijks artikelen in zijn blad, om de groote en gelukkige wending die de Fransche politiek ge maakt lieeft, van harte toe te juichon. Men weet dat vooral ook de Boulangis- ten er van droomen, zich nog eens op de Duitschers te wreken, en in den toenadering tot Rusland zien zij zich nu een stap nader tot dat doel gebracht. Voor Frankrijk schuilt er voorzeker gevaar in deze uitingen der Revolutio nairen, waarop de Duitsche bladen dan ook niet nalaten te wijzen. Weldra zal, gelijk men weet, de Fran sche vloot ook Portsmouth bezoeken. Het is bijna 20 jaar geleden, dat zij in het kanaal ankerde met negen pautser- schepen en vier kleinere bodems. Bij die gelegenheid werd een feest gegeven. Den 20sten Augustus a.s. zullen de Britsche zeeofficieren admiraal Gervais en zijn officiereu verwelkomen. Een comité, met admiraal graaf van Clan- william, commandant te Portsmouth, aan het hoofd, m lakt toebereidselen voor een schitterende ontvangst. Op het stadhuis zal den Franschen een bal wor den aangeboden en ook andere feesten zullen plaats hebben. De Fransche vloot zal te Spithead verwelkomd worden door 16 Engelsche schepen. Te Lissabon is door samensmelting van de twee gasmaatschappijen de gasprijs bijna verdubbeld. Dies besloten de win keliers tot sluiting der winkels des avonds. Vele winkelbedienden dooi liepen de straten om de nog geopende magazjj- nen tot sluiting te dwingen. De politie greep een vijfhonderdtal levenmakers, die naar schepen op de Taag werden overgebracht. De straatverlichting is trouwens zoo gebrekkig, dat, nu de win kels gesloten zijn, de stad bijna geheel in duisternis gehuld is, iets waarop de winkeliers hun recht op een lageren gasprijs gronden. In Spanje, en wel te Barcelone, heb ben weer republikeinsche bewegingen plaats gehad. Verscheidene officieren zijn gevangen genomen, verdacht van heimelijke begunstiging der oproerma kers. Reeds sedert eenigen tijd komen weer ongunstige berichten omtrent de toestand op het eiland Creta. Tusschen de Chris tenen en de Turken moeten bloedige botsingen plaats gehad hebben, terwijl de zorg der overheid alles te wensehen overlaat. Omtrent Creta blijkt nader dat de toestand verergert. Tien moorden vie len er in de afgeloopen maand in de provincie Kandia voor. Het schrikbe wind van 1882 dreigt opnieuw. De Christenen hebben besloten de consuls te waarschuwen en zonden, gelijk men zag, aan den Sultan bericht van het uitbreken van anarchie, het toenemen der moorden en de van afsnijding der gemeenschap in het Binnenland. Zij vragen des Sultans tusschenkomst, daar zij anders het eiland verlaten moeten. Te Milaan had Zondag de opening plaats van het congres der werklieden, dat de werkzaamheden van het Brus- selsche congres moet regelen. Tegen woordig waren 250 afgevaardigden en men ontving 400 adressen van instem ming. Men besprak de wenschelijkheid allerwegen een wijziging der bestaande wetten te vragen, zoodat deze geheel ter bescherming der werklieden worden ingericht. De anarchisten verklaarden er zich sterk tegen in deze den geleide lijken weg te volgen. Den 16den vindt te Brussel het inter nationaal werkliedencongres zelf plaats. Reeds nu openbaart zich onder de par- tijgenooten verschil van meening over de vraag, of deelneming wenschelijk is. Die het ontkennen beroepen zich op de geringe uitkomsten, verleden jaar te Parijs verkregen. De anderen beweren, dat dit congres meer vruchten zal dra gen en beroepen zich op het program waarop meer praetische onderwerpen voorkomen. Zoo blijkt meer en meer de verdeeldheid onder de Socialisten. Uit Bombay wordt nu gemeld dat de steden Mahogdu en Bhowuggur in Gujerat geheel overstroomd zijn. Driehonderd meuschen en veel vee moeten zjjn om gekomen en honderden huizeu werden vernield. Ook de Bombay-Barode en midden-Indië heeft zeer groote schade geledden. Dat zijn dezelfde streken waar de oogst grootendeels mislukt is door de groote droogte. Echt Amerikaansch is het volgende bericht Volgens de New-Yorkseke Suu hebben Vrijdagavoud een vijftigtal beschonken Italiaansche spoorwegwerkers in Verginië een huis aangevallen, de vrouw des eige naars, haar twee zonen en nog andere kinderen met messteken vermoord, de woning uit geplunderd en eindelijk inbrand gestoken. Een rijke vijand van den eigenaar moet iïê daders Idronken gemaakt en omgekocht hebben, Of 't waar is ie saw si Maandag is niet verre van Koevor- den een man door de bliksem gedood. Hij was met zijn zoontje bezig turf in hoopen Ie zetten. Voor het onweder zocht hij eene schuilplaats achter een turf:loop. Spoedig werd daar de vader doodelijk getroffen, terwijl iiet jongetje ongedeerd bleef. Door het onheil blijft een weduwe met zes kinderen in treurige omstandighe den achter. Door het kantongerecht te Bergen- op-Zoom wordt een onderzoek ingesteld naar de handelingen van den wonder dokter Sequah. Tien personen, waar van zes door hem in het openbaar wer den behandeld, zijn als getuigen opge roepen. DOKTER SEQUAH Dokter Sequah's geneeswijze is, na tuurlijk, veroordeeld door het „Maand blad tegen de kwakzalverij." Veroordeeld, nog vóór de Sequah's olie voldoend is onderzoent. Het Centrum schrijft daarvan „Wij hebben grooten eerbied voor het streven der Vereeniging, wier orgaan het „Maandblad" ia en meenen daarom haar in overweging te moeten geven een ineor afdoende bestrijding te leveren door het openbaarmaken van de samenstelling der Sequah's olie. „Het komt ons voor, dat het 't pu bliek zeer weinig belang inboezemt, lioe de drankjes en pillen zelfs van gebreve- teerde doctoren zijn samengesteld. Men vraagt alleen of ze helpen. En nu is ieder gaarne geneigd, om te gelooven, dat een zelfde middel niet voor alle gebreken hel pen zal, die op de gewone kwakzalvers manier op de gebruiksaanwijzing staan gedrukt. Maar het is bekend, dat Sequah zijn olie in hoofdzaak aanwendt tegen rheumatiek, dat hij in het openbaar be kende pssonen van verouderde gebreken heeft afgeholpen en dat hij dit gedaan 1 leeft in tegenwoordigheid van een gebre- veteerd geneesheer, die den „wonderdok ter" thans dekt met zijn titel. „De vraag is nu alleenwas die ge nezing bedrog en had men met een op lichterstroep te doen of blijkt de zooge naamde Sequah-olie werkelijk zekere rheumatische kwalen te kunnen verhel pen, die de wetenschap niet heeft kunnen bolwerken. Hoe eerder d at is uitgemaakt meenen wij, hoe minder bedrogenen er zullen zijn. En het bestuur der verdienste lijke Vereeniging zou misschien wel doen, wanneer het ditmaal het resultaat zijner onderzoekingen openbaar maakte zoo spoedig mogelijk en niet wachtte, tot dat er weder een Maandblad verschijnt." Voor hen die te laat in de kerk komen! In een Engslsche ge meente te platten lande was de kerk zoo gebouwd, dat de hoofdingang vlak tegen over den preekstoel was. De zitplaatsen waren natuurlijk allen naar dien kansel gewend. Enkele gemeenteleden hadden de gewoonte, zooals dat ook elders ge schiedt, in de kerk te komen, als de Gods dienstoefening reeds was begonnen en tot grooten hinder van den predikant zagen de hoorders als de deur open ging telkens achterom, om te zien wie er binnenkwam. Hij besloot daar een einde aan te maken en begon op een Zondag zijn rede aldus „Ik heb mijn belangstelling gezien, dat gij, mijne geliefde broeders en zus ters, die de gewoonte hebt tijdig in de kerk te komen, begeerig zijt om te we ten wie te laat komt. Ik wil U dat ge makkelijker maken en zal U zelf zeg gen, wie, terwijl de dienst aan,den gang is de deur inkomt. Dan is U de moeite van het omkijken bespaard. Ik heb nu terwijl ik dit tot U sprak zien binnen komen Mevr. X. en kort daarop Mejuffr. Z. Laat ons nu verder gaan. Er zullen er nog wel meerderen volgen." Men zegt, dat in 't vervolg allen op tijd in de kerk kwamen. Hare Majesteiten brachten Maandag het aangekondigd bezoek aan het kamp van Oldebroek. Fraai weder begunstigde dit bezoek. Ka bezichtiging van de ver schillende inrichtingencantines, keukens stallen en de versierde kampstraten, werd in de cantiue der officieren een dejeuner aangeboden, waarbij niet werd aangeze ten. Generaal Schneider dronk op de gezondheid van Hare Majesteiten- Deze hoofdofficier is benoemd tot buitengewoon adjudant van H. M. Alle officieren, in het kamp aanwezig, werden aan Hare Majesteiten voorgesteld. Bij den wedren won luitenant Altena den eersten prijs, kapitein Hinlopen den tweede prijs, 'welke prijzen door 11. M, aan de overwinnaars werden uitgerijkt. Het kamp maakte op H. H. M. M. een uitmuntenden indruk. Te 4 uur vertrok ken de hooge bezoeksters in open rijtui gen naar het Loo. De lijn Schiedam Maassluis, onderdeel van den spoorweg ltotterdan Hoek van Holland, van de Holl. IJz. Spw. Mij., zal den 15 Aug. e. k. voor het verkeer geopend worden. Aan het strand te Ter Heyde, gemeente Monster, is een lijkaangespoeld, dat reeds in staat van ontbinding ver keerde en daarom heden ter aarde zou worden besteld. Het was gekleed in een wit hemd, gebreide trui en dito onderbroek, blauwe sokken en lage schoenen. Door schipper L. J. Keus, van fL |p. jes m. de haringvisscherij te Soheveningèn te ruggekeerd, is in zee 'op de Hollandsche kust een lijk drijvende gezien, slechts gekleed met een zwembroek. Door de hooge zee kon hij hetzelfve niet bereiken. Onder de gemeente 'sGravensande is aan het strand het lijk aangespoeld van een onbekend als een heer ge kleed persoon. Meer dan 600 jongelingen als afge vaardigden van Chr. Jongelings-Veree- niging uit de vijf werelddeelen zullen deze week maandag begonnen te Amsterdam samenkomeuom de Interna tionale Conferentie bij te wonen. Deze afgevaardigden vertegenwoordigen meer dan honderdduizend jongelingen uit alle rangen en standen, die zich de belijdenis van onzen Eenigen- Heer en Heiland niet schamen; maar zich openlijk scharen om de Banier van het Kruis. Daarom is de vergadering van zeer voel beteekenis. Gewichtige onderwerpen, allen beirek king hebbende op het Christelijk leven, zullen daar behandeld worden. Uit Ede meldt men Bij het openen van een privaat bij den winkelier Q. is een kinderlijkje ge vonden. Als verdacht van kindermoord is de 33-jarige dienstbode E. W. S. gevankelijk naar Arnhem over gebracht. Door de politie te Middelburg is beslag gelegd op eene aanzienlijke partij lood, ruim 300 kilogram, ontvreemd van het materieel der duinwaterleiding aan de loskade aldaar. Het lood had reeds den weg naar Zierikzee gevonden. De vermoedelijke daders is de politie op het spoor. „M. O." Mleaiws. SsjmaitlK'SMtBiJk. Aan W. Vonk te Oud-Beierland is toegekend de rang van brigadier-majoor-titulair en de rang van brigadier-titulair aan J. van der Moer alhier. Verplaatst is de rijksveldwachter 2e kl. C. Snoep, van Bruiuisse naar hier en de rijksveldwachter 3e kl. M. Ver hagen van hier naar Rotterdam. Den 10 Augustus werd door den No taris van Schouwen van Goedereede verkocht ten laste van den Heer J. Zaaijer Burgemeester van Dirksland 6 pereeelen Haver welke hebben opgebracht van f58 tot f64 per gemet. Onder den naam „Trouw aan Koning en Vaderland" het devies van het Metalen kruisis eene vereeniging gesticht, die zich ten doel stelt een onder steuningsfonds in het leven te roe pen, te bate van behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen kruis of de Citadelmedaille. Onder de meer dan 80 jarigen, die in de dagen van 1880 en 1831 op de roepstem van hun Koning hun leven toonden veil te hebben voor het Vaderland zijn er ongeveer 1400, die in zeer behoef tige omstandigheden verkeeren, die het eereteeken dragen op een in lompen ge hulde borst, die de hand, eenmaal de wapenen voerende, voor Oranje en Neder land, nu moeten uitsteken om een almoes te vragen. Eenige weldenkende mannen, door omstandigheden meer van nabij bekend geworden met den nijpenden nood, waarin velen dezer braven verkeerden, sloegen de handen aan 't werk 6n stelden een onderzoek in naar den toestand der ove rigen en toen bleek hun, dat er, zooals wij zeiden, ruim 1400 behoeftig zijn en daaronder velen, die aan het noodigste gebrek hebben. Mag dat zoo blijven? Zal het weldadig Nederland doof blijven op de roepstem die thans van Oost tot West, van Noord tot Zuid weerklinkt: „helpt ons met uwe gaven om de laatste, nog slechts weinige levensjaren dier mannen te verhelderen, om hen ter voldoening van de eereschuld, die Nederland aan hen heeft, te onder steunen en van het noodige te voorzien tot hun stoffelijk overschot ter ruste wordt gebracht De nobele gedachte, die tot de stich ting der vereeniging aanleiding gaf, vond weerklank in het hart van H. M. onze geërbiedigde Koningin-Regentesdie zich volgaarne bereid verklaarde als bescherm vrouw op te treden en die bij kon. be sluit van den 29. Juli het hoofdbestuur machtigde eene algemeene collecte te hou den. Draagt allen daarin bij, veel of weinig, naar gelang eigen omstandig heden dit gedoogen of gebieden, maar met een blijmoedig hart en niet met de gedachtehoe weinig is genoeg, doch hoe veel kan ik doen? In onze gemeente zal de collecte ge houden worden op den 21 Augustus a. s., door eene commissie die onze geach te burgemeester op verzoek van het hoofdbestuur wel heeft willen vormen, en die bestaat uit de hh. Jan van Schou wen, Paulus Kastelein, Jacob Joppe Dz. en Leo Hollen. Wij vertrouwen, dat, als die heeren rondgaan in ons midden hun een goed onthaal moge te beurt vallen en zij een rijken oogst mogen doen toekomen aan den penningmeester van het hoofdbestuur jhr. mr. J. E. Huydecoper van Nigteveeht te Utrecht, bij wien allen, die in de collecte niet mochten kunnen bijdragen, hunne giften ook rechtstreeks zendon kunnen. Moge onze gemeente een goed figuur maken onder hare zustereu in Nederland. 12 Juli. Een niet alledaagsch roor- val had heden avond plaats. Reeds sinds een achttal dagen is het publiek erg ontevreden over de hande lingen van den weduwnaar W. H. met 'dé huisvrouw van ji. W. rt- V. Deze vrouw had n. 1. haar man en kind verlaten en hare intrek genomen bij voornoemde W. H. Reeds enkele dagen hadden er samen scholingen plaats in de buurt waar zij zich ophielden,^ die zelfs door de politie moesten uiteengedreven worden. Om aan deze, minder in hun geestvaliende „serenade" te ontkomen, vertrokken zij naar Nieuwe-Tonge. Ook hier echter geen rust. Heden avond kondigde het gezang en gejubel in de verte reeds aan dat er iets buitengewoons op handen was. Honderden en nogmaals honderden van menschen. Wat was er te doen Vpornoemde luidjes werden onder ge juich en gejubel blootshoofds, en zonder schoeisel door de wel wat ruwe menigte in deze gemeente terug gebracht. Meer dood dan levend, ten prooi aan verachting en spot ging het door de straten totdat men ze op de kaai in de hoogte hie ven en ten toon stelde. Onzen Burgemeester echter oordeelde, en terecht, dat hieraan een einde moest komen, waarom dan ook met behulp der politje ruim baan werd gemaakt en beide luidjes ieder naar hunne eigene woning werden gebracht. Tot laat in den avond schoolde nog velen voor de woningen doch alles liep gelukkig rustig af. Wij hoopen dat deze middeleeuwselie reis voor goed hen zal genezen. Toch werd onze ziel met weemoed ver vuld op het zien dier beidon, en het deed ons dan ook goed toen onzen Burge meester er een einde aan maakte. Immers, de daad als daad daar gela ten, wie heeft dan liet recht zijn naasten alzoo te behandelen Waarvoor zijn do Burgelijke rechters of kerkelijke opzieners anders. Naar men verneemt speelde Bachus ook hierin zijn rol. De politie zoekt naar de hoofdpersonen» in dit drama. Door het tegen elkan der te rijden van twee wagens, op de kaai alhier, wilde het ongeluk dat de wagen waarvoor geen paarden gespannen waren zwenkte, en Jobs. v. Kassei met zulk een kracht een slag van den draai boom kroeg, dat hij tegen J. stolk aanviel waardoor laatstgenoemde in do haven te recht kwam. Hoewel men den drenkeling spoedig met een boot gered had, had deze toeh nog al belang rijke verwondin gen aan het hoofd bekomen. Onze gemeente kan zich ook beroemen, dat zij twee zoogenaamde wonderdoeters eenige uren in haar midden heeft gehad; ten minste als men hunne praatjes geloof den, zou meu zeggen „deze overtreffen sequah nog." Natuurlijk lieten zij het niet onder hen, om de medicamenten die zij voor 50 cent per fleschje verkochten (en waar van gretig gebruik gemaakt werdt; men zegt van ruim 200 stuks) aan te bevelenals genezende alle kwa len zooals Reumathiek, zenuwen, hoofdpijn en wat niet aldoch van achteren bleek dat de pacienten hun geld kwijt en niet minder te leur gesteld waren toen zij bemerkten dat het niets dan bedrie gerij geweest was. Ook in't kiezentrekken waren die heeren heel handig; althans een dienstbode bood zich daar voor aan, die verzekerde dat zij er niets van gevoeld had. Maar welk een verbazingtoen zij den anderen dag bemerkte dat zij nog in't bezit van haar kies was, even zoo goed als te voren. Het ware te wensehen dat het publiek niet zoo Iichtgeloovig was, en deze wonderdoeters nergens toegelaten werden. De rekening dezer gemeente over 1890 ligt ter visie. De ontvangsten bedragen 10905,725 en de uitgaven ƒ10269,855 dus een goed slot van ƒ635,87. De voorloopig vastge stelde rekening over 1890 bedraagt in ontvang ƒ10270,88 en in uitgaaf 9371.655 dus goed slot ƒ899.225 De raadsleden P. van der "Wekke en A. van der Vlugt zijn als zoodanig na onderzoek der geloofsbrieven toegelaten. De Heer Jacob Brinkman is op nieuw tot lid van den Gemeenteraad gekozen met 23 van de 33 uitgebrachte stemmen. IKuSbIE&ihI. Op schrikbarende wijze heersckt alhier de reeds van ouds beken de besmettelijke „vlekziekte" onder de varkens. Rteds velen zijn er geslacht moe ten worden, terwijl er enkelen aan de ziek te zijn beweken, die testond door de po litie (volgens de wet) zijn verbrand en de hokken „ontsmet" zijn geworden. j.l. Donderdag slaagde te 's-Graven- hage voor de acte van Hoofdonderwijzer van de 14 sollicitanten er 4, waar o. m. de heer L. Quak alhier behoorde, thans als onderwijzer werkzaam aan de Christ, school van den heer Couveé te Rotterdam. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Geref. gemeente alhier door Ds. J. H. M G. "Wolf pred. bij diezelfde gemeente te Serooskerke (eil. Walcheren). Het Bestuur der Kerkelijke kas alhier werd dezer dagen onder postmerk „U- treeht"verblijd met eene gift groot 100 gul den, voorden bouw van eene pastorie voor de Ned. Geref. gemeente. De Ileere zege- ue de milde gever 'of geefsler. BSurserSijke ftganri. Mi<l<Ie£ harnis 5 Augustus Gtotrouw'd: H Helmstrijd, 25 j. en J. van Dijk, 30 j. Gebaren: Muurtje, d. van D. Yan der Slik en

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 2