Mr. D. P. D. Fabius. W at alles moet afdoen is van den candidaat. Een boom met een slechten wor tel kon geene goede vruchten voort brengen, en omgekeerd kan een boom met goeden wortel niet anders dan goede vruchten opleveren. Zoo is het ook bij de menschen in het algemeen, zoo is het ook bij de volksvertegenwoordigers Ge moet zien naar den grondslag, waarop zij het gebouw van hun denken grondvesten. Waar het fondament van een huis niet goed gelegd wordt, loopt ge gevaar, dat het te een of te anderen tijd in zal storten. En dan kan het gebouw wel hecht en schoon schijnenmaar ik weet zeker dat ge niet in dat huis zoudt willen wonen. Ge zoudt immers gevaar loopen onder de puinhoopen bedolven te worden? Maar hoe wilt ge dan, kiezers, aan iemand uw stem geven, die het gebouw van zijn denken op den even wankelbaren grondslag bouwt Of is dat niet een wankelbaren grondslag, eerr slecht bouwterrein als iemand steunt op de mensehe- lijke rede, als iemand op staatkun dig gebied geen hooger gezag wil aanvaarden dan zijn eigene wijsheid en verstand, als iemand God niet als gids wil erkennen in den poli- tieken doolhof? Ge zult toch wel moeten erkennen, dat het beginsel van zoo iemand dan eenmaal met het beginsel van Gods Woord in botsing moet komen? En zeg nu niet: „O dat komt in de Tweede Kamer niet voor; daar is men alleen om zctkcn af te doen. Neen, zeg ik u. Dat komt wel voor, zeer dikwijls zelfs. Als het alleen was om zaken af te doen, dat er een Tweede Kamer zijn moest, dan zou er zoo n strijd niet wezen bij de verkiezingen, maar het gaat wel degelijk om het beginsel. Daar te 's Gravenhage, in het ge bouw der Tweede Kamer wordt wel degelijk denzelfden strijd gestreden die van den val dos menschen tot nu toe de wereld verdeeld heeft. Het is de strijd tusschen de twee machten, die in de wereld om de heerschappij kampen, de strijd tus schen God en satan. En daarom, kiezers, weet wat ge doet! Wenscht ge, dat Gods Woord nog langer worde in een hoek geduwd wenscht ge, dat de ontheiliging van de Dag des Heeren nog grooter worde, kunt ge u er mede vereenigen dat het licht dos Evangelies in onze Oost-Indische bezittingen nog langer onder den korenmaat verborgen blij- ve zijt ge er voor dat door middel van de staatsscholen, zoowel hoo- gere als lagere, de natie al meer en meer atkeerig gemaakt worde van het geloof der vaderen? Wenscht gij dit alles? Kiest dan den liberaal. Maar zoo niet; is het uwe mee ning :dat de God Israels ook inde Nederlandschen staat het hoogste gezag toekomt; zijt ge er voor dat er, hoewel hoe eer hoe liever, een einde moet komen aan de onthei liging van den Zondag; wenscht ge dat de Christelijke Zending on der heidenen en Mahomedanen in Indië geene tegenwerking, maar krachtige ondersteuning vinde; zijt gij van gevoelen dat de vreeze des Heeren het beginsel der wijsheid is, en dat men der jeugd geene groo- tere weldaad kan bewijzen, dan haar bekend te maken met den Eenigen Troost in leven en sterven? Ja? Dan is het u niet mogelijk een liberaal te stemmen, dan is de anti revolutionair de eenige die uwe wen- schen kan bevredigen. En als zoodanig bevelen wij U, kiezers in het hoofd kiesdistrict Zicrikzee, met aandrang aan Proflf. Mr.P I> Fabius, een kundig en bekwaam man, een man zooals de meesten van U bij ondervinding weten wel ter tale, een man, dien het welzijn des volks zeer ter harte gaat, maar en dit is het voornaamste een man, die de banier des kruises ook in 's lands vergaderzaal hoog zal houden, een strijder voor de eere en het recht Gods. üe He ere zegt iiiZijn Woord: „Die Mij eeren zal Ik eeren, .maar die Mij versmaden zullen licht geacht wor den.'' Kiezers, weet dus wat gij doet Eert den Ileere, ook in de keuze uwer vertegenwoordigers, en ge zult u uwe keuze nooit berouwen. En daarom, stemt op 9 Juni a.s. allen als één man op Uc liberalistisch familie. „Ik heb het versje, dat ik voor een paar dagen gevonden heb eens uitgelezen", zei Kees tegen me toen we 's avonds weer op de bank zaten, „en ik geloof, dat hij nu eigenlijk pas gaat handelen over de liberalistische familie. Luister maar Het is voor een liberaal geen groote grief. Dat hij afstamt van den echten conservatief; Maar noemt men zijn zoon een socialist Dan zegt hij: 'kweet zeker dat gij u ver.- [gisf\ Dat is waar, buurman, zei ik, die familie is zoo heel goed uit elkaar ge daan. Die liberalistische familie is kolossaal uitgebreid. Mijnheer Conservatief is de stamvader. Niet dat hij in vele dingen niet met de antirev. partij medestemt. Ja zeker, hij is tegenwoordig flink anti liberaal. Maar hij is om eene heel an dere reden tegen de liberalen dan wij. De conservatief weet heel goed, dat het medestemmen r..et de liberalen zoo heel erg niet is (voor hem ten minste), maar als hij den blik dan in de toekomst slaat, dan begrijpt hij heel goed: als ik vandaag dit ga toegeven, dan kan ik morgen dat niet weigeren. Op deze wijze handelende zal ik dus niet alleen volbloed-liberaalworden, maar tevens ergens komen, waar ik niet we zen wil. Hij schrikt nu voor zijn eigen beginsel, en stopt het maar stilletjes weg, om zonder beginsel maar zooveel mogelijk te trachten de zaken loopende te houden. Dat een landsbestuur indien geest niet veel bijzonders uitwerken kan, begrijpt ge heel goed, buurman, en we hebben er de bewijzen ook van in onze geschiedenis. Zooals je weet, hebben in de laatste 40 jaren dat ons land geregeerd is door liberalen, deze het nog al eens te kwaad gehad met hunne ouders, de zoogenaam de conservatief-liberalen of conservatie ven. Door al dat onderlinge geharrewar heeft nu dé regeering al heel weinig kunnen tot stand brengen, en het is be paald een vreemd verschijnsel eens na al dat liberale gesukkel, vooral van den laatsten tijd, na 1870, eens eene Reg. te hebbendie niet alleen de zaken loopende houdt, maar ook nuttige wet ten op allerlei gebied uitvaardigt. De liberalen dachten wel, dat zij alleen de kunst van regeeron verstonden, en wat blijkt? Dat deze anti-liberale Regeering den liberalen ver de baas isdenk maar eens aan de schoolwet. En aan dat geschil met Frankrijk over Suriname, zeide Kees. Wel, buurman, daar heb ik toch zoo'n schik van. Onze regeeriug en die van Frankrijk hadden al sinds jaren geschil over een groot stuk land in Suriname waar men onlangs goud ontdekt heeft. De liberalen heb ben dat zaakje lange jaren stilletjes la ten rusten; het was hun zeker te moei lijk om dat eens flink uit te maken; misschien dachten ze wel: 't komt er ook eigenlijk niet op aan, of we eens zoo'n stuk grond aan Frankrijk ten ge schenke geven. Die Franschen hebben dat ook wel aan ons verdiend, want. door de groote Franscho revolutie heb ben ons die lieve Fransche broeders een menigte voorrechten deelachtig doen worden. Nu zoo'n redeneering klinkt niet vreemd uit den mond der liberalis- ten die ook in ons land hen, die de liberalen het meest beweldadigd hebben en dat zijn zijzelf met weldaden, voor de helft uit anderer zak betaald, hebben overladen. Wat nu Suriname aangaat heeft deze lteg. terstond na haar optreden deze zaak flink aangepakt. En nu schreeuwden de liberalen wel: „Ge doet het niet goed!" en „Ge moet het toch verliezen!" maar het Kabinet ging rustig voort het landsbelang goed te behartigen, het stoorde zich niet aan het partijdige liberale gevit, en den uiislag is, dat de Czaar van Rusland, na grondig onderzoek, onB land volko men in het gelijk heeft gesteld. Maar Kees, zeide ik, we hadden het over de liberalistische familie. Vooraan heeft men de conservatieven dan de libe ralen vervolgens de radicalen, eindelijk de socialisten. De een wil een stapje ver der gaan op politiek gebied dan den an der, maar allen tappen ze hun wijsheid uit één vat, het vat der revolutie, en dat vat bevat niet veel goeds. Als het een poosje rustig gestaan heeft en de droesem tot bezinken gekomen is, dan zou een liberaal iemand nog kunnen wijs maken, dat zijn brouwsel hot beste is dat er bestaat maar als er beroering in dat revolutionaire sop komt, zooals de verkie zingsdagen, dan bah Kees, dan walgt men er van, als men natuurlijk zijn smaak niet bedorven heeft zooals de leden der lib. familie. Die menschen kijken elkaar haast niet aan. Voorat tegen iiunne kinde'ren, de sociaal-democraten, zijn de lib. hard en ze willen dit, hun geestelijk gebroed, o zoo graag in ons huis een plaatsje geven. Maar dat lukt niet; telkens blijkt het dat de liberaal en de socialist vader en zoon zijn. Maar ga verder, Kees. Het liberalistische huisgezin Is lang geen t ombeeld van broedersmin. Men vecht en krakeelt Is altijd verdeeld De ren tiert op den ander i i'nkhaart elkander. Hcm- men moet gaan kiezen En vreest mm verliezen Dan weet men eendrachtig de kiezers te vleien Om de niet- liberale regeering te mijen. Heeft de rijmer hier den spijker met juist op den kop getikt, buurman Net precies, Kees, zeide ik. Toen je dat laatst las, dacht ik: Zoo is het: Pilatus on Herodes, anders groote vijanden, worden vrienden als zij elkaar noodig hebben om den Christus te kruiiigen. 't Gaat hier in ons land net eender. De libera len zijn het over niets eens dan hier over Het gezag Gods in te krimpenen het gezag van den mensch daarboven te plaatsen, en hoe ze anders ook onderling kijven en twisten, ze staan schouder aan schouder tegen allen die zicli door het Woord Gods willen laten regeeren op staat kundig gebied, zooals de antirevolut. Kees, laten we aan die eensgezindheid der li beralen een voorbeeld nemen. Ook wij, antirev. vormen een groot leger, als elk soldaat maar op wil komen om zijn stem uit te brengen. Wat hebben we aan een groot aantal soldaten, als ze bij het be ginnen van den oorlog thuis blijven. Neen, we moeten strijders inderdaadgeen sol daten in naam hebben. En nu het laatste gedeelte van het versje, buur. Komt ooit een liberaal rechtstreeks op u aan. Dan is het allerbest nooit uit den weg te gaan. Daar wat hij zegt volstrekt niet altijd waar is. En er in dit geval heel geen gevaar is. Is 't uit, Kees? Ja, buurman. Dan zou ik zeggen dat er nog iets vergeten is. 't. Is zeker iedereen aan te radenGa nooit op politiek gebied ten minste voor een liberaal uit den weg. Houd voet bij stuk. De antirev. klemt zicb aan den Bijbel vast, en vraagt bij alles: „Is dit of dat volgens den Bijbel mij geoorloofd Zal dit of dat naar den wil Gods zijn? Een liberaal behoeft nog bepaald geen leugens of halve leugens te vertellen om toch met hem van gevoelen te verschil len. Het is immers doodeenvoudig het beginsel, dat scheiding tnsschen ons en hen maakt? Maar Kees, dat er veel van wat een liberaal zegt onwaar is vooral inden verkiezingstijd wie zou dat tegenspre- ken Een vorige verkiezing schreeuwden ze moord en brand over dat gruwelijke Mon- sterveibond nu hebben ze over den heer Fabius zoo leugenachtig geschreven dat onwetenden, die niet beter ingelicht wor den, bepaald afkeerig van hem moeten worden. Zie, Kees, dat is die vuile, liberalis tische droesem, waarvan ik zooeven sprak. En dan komen de liberale sprekers met het ernstige gezicht van de wereld nog vertellen, dat de liberalen de kerkelijke hartstochten nooit opzwcepen. 't Is bar, Kees, dat de liberalen zich zoo weren heeft een dool. Zij voeren den strijd al zeggen zijhetniet tegen den Christus. Hunne partij heeft nog een ontzettend groote macht. En daarom op ten strijdede wapenen opgevat om de partij die vbbx den Cris- tus is te versterken. Geene halfheid geene lauwheid; de strijd wachten de uitslag daarvan ligt ook voor uwe verantwoor delijkheid. De nntirevoiutionare candidaat in het hoofdldesdistrikt Zierikzee is ProffMr. II I' W Fabius. Hij wil in ons Parlement mede strijden met dat 20 tal mannen, dat daar reeds voor de eere Gods opkomt. En daar om, gij allen die vóór den Christus zijt, geen ander moogt ge stemmen dan Mr. BS. I». IS. Fabius. 4, Juni. Staat der Bevolking van de Gemeenten op het Eiland Qverflikkee op 31 De cember 1890. M. Y. Totaal. Middelbands 2093 2065 4158 Sommelsdijk 1293 1331 2624 Stad a.'t Haringvliet 512 522 1034 Den Bommel 793 758 1561 Oolthensplaat. 1229 1227 2456 Onde-Tonge, 1313 1298 2608 Nieuwe-Tonge. 741 731 1472 Ilerkingen. 348 370 718 Dirksland. 1029 1110 2139 Melissant, C56 671 1327 Stellendam. 531 496 1024 Goederede. 552 566 1118 Ouddorp. 1339 1307 2646 12423 12462 24885" De Totale bevolking van het eiland Overflakkee bedraagt dus 24885 inwo ners. Fit «Ie Pers. ANTI-CLERICALISME. De heer Goeman Borgesius heeft in een te 's U ra vëïihage gehouden voordracht, de lieflijke verklaring afgelegd, dat de Liberalen even krachtig het Clericalisme als de Sociaal-democratie behooren te be kampen. Zeer vriendelijk inderdaad, maar ook zeer oprecht. De heer Borgesius is een van die man nen, die uitspreken wat hun in 't ge- moet zit, en openlijk voor hun anti-cleri- calisme uitkomen. Eu dit is in zekeren zin eene deugd. Yele Liberalen toch, die denken als de heer G. B., en stemmen als hij, han gen bij het naderen der verkiezingen doorgaans den vromen, godsdienstigen man uit, om zoodoende het kiezersvolk te lok ken. Dat zijn de zoogenaamde „gematig den", die evenwel doorgaans gevaarlijker zijn dan alle anderen. De Liberale partij is altijd nog bij uit nemendheid en op de eerste plaats anti- clericaal. Moeten dan de z.g. „cleriealen" niet perse anti-Liberaal zijn Centrum.) gngezomle Wwkïieii Buiten verantwoording van Eedactie en Uitgever Mijnheer de Eedacteur! Vergun uwen verslaggever s.v. p. eenige plaatsruimte om den heer X te beant woorden. De heer X schrijft, dat het zeer wel mogelijk is, dat liberalen de zaal even vóór het dankgebed verlaten hebben, maar hij heeft de zekerheid, dat er ook Ro .m- schen, en zoons van doleerencle ouders bij waren. Dat wil ik zeer gaarne aannemen. Maar, eilieve, is het Roomsch- zijn dan een bewijs dat men met-liberaal is, en is de afstamming van doleerende ouders soms waarborg voor o/iti-liberale gevoe lens? Mij dunkt van neen. De liberale beginselen en praktijken hebben zich, dank zij vooral de openbare school, uit gebreid niet alleen onder de zoog. mo derne kerkelijke richting, maar ook on der de Roomschen, ja, zooals hier blijkt, zelfs onder de doleerenden. Zulke men schen zijn dus niet meer anti-liberaal. Omdat ik nu het liberaal beginsel en vele "liberale praktijken verderfelijk voor ons volk, zou ik onchristelijk gehandeld hebben, door juist in dezen tijd van spanning te verzuimen melding te ma ken van eene door elk goed antirevolu tionair afgekeurde handelwijze van libe ralen, waaruit zoo duidelijk het liberale beginsel blijkt. Het was mijn doel niet eene hartelijkheid aan liberaal adres te verzenden. Ik schreef slechts een kort stukje toepassing op de rede des heeren Fabius. Door dat wegloopen van vele libera len, (een goed antirev. loopt immers niet weg, als men eene vergadering met ge bed gaat sluiten) door dat wegloopen toonden ze, dunkt mij, duidelijk dat ze zich om den godsdienst niet bekomme ren. Mr. Fabius zeide: „Indien gij een Christen zijt, dan buigt ge nog voor Gods Woord, dan behoort ge niet hij de lib. maar staat ge aan onze zijde." M. d. RDie wegloopers toonden juist door dat wegloopen dat zij zich niet voor Gods Woord wilden buigen. Zij behoo ren dus niet hij ons, maar hij de libera len. Groen zeide: „Een staatsman niet, een Evangeliebelijder." Elk dier wegloopers toonde door zijne daden te zijnEen staatsman, (ofschoon niet erg politiek) niet een Evangeliebelijder. Wat de heer X schrijft over Matthëus VII is behartigenswaardig niet alleen voor mij, maar voor iedereen, zelfs voor den heer X. Allen kunnen we daaruit een schat van wijsheid puttenverstand en hart beide zullen daarbij wèl varen. Mij troffen o.a. deze woordenEene goede hoorn kan geene kwade vruchten voortbrengen. M. d. RDe vruchten die we van het liberalisme gezien hebben (o.a. ook wat we daarvan zagen bij het eindigen der vergad. te Middelharnis) zijn zoo slecht, dat ik allen kiezers ten zeerste kan radenHouwt den liberalen boom met vereende krachten ten spoe digste om, want naar de vruchten te oordcelen is zelfs de stam tot geheel rot. De vruchten die we daarentegen reeds 3 jaren van het anti-liberale bewind ge zien hebben zijn van dien aard, dat ik alle kiezers aanraad Stemt niemand anders dan den antire volutionair, dan don man, die op alle ge bied des levens de eeuwige beginselen van Gods Woord belijdt en ze in toe passing tracht te brengen, en stemt voor het hoofdkiesdistrikt Zierikzee geen ander dan den antirevolutionair XHi\ B9. fi®. BB. Fabius. Mijnheer de Redacteur! Als verzamelaar van alles wat mooi is en leelijk, zat ik de vorige week eens te snuffelen in verkiezings biljetten die ik ook bewaar omdat daar ook vuile leelij- kers onderzitten, 't Eerste dat ik in han den kreeg beloofde als de liberalen de meerderheid kregen, dat ze de handen in een zouden slaan om verschillende groo te wetten tot stand te brengende school wet en de spoorwegwet die niet die wa ren te groot maar anders alles wat noodig was zelfs de pet af lezer de legerwet. Geprofiteerd werd daar in niet veel als alleen dat de Anti Libera len niets zouden doen dan ruzie maken en de socialisten in de hand werken, dat liep dus nog al af. Maar dan had ik er eentje die wast. me den 5 Maart 88 daags voor de ver kiezing, des avond's tusschen 7 en 8 door een schoolmeester in huis gegooid. Ik schrok er van ik dacht dat het een kwa- jongen was, maar later heb ik daar an ders over gedacht, de kerel is zeker verlegen geweest met de leugens die hij in zijn zak had't Stuk begint met te verzoeken dat ik mij toch niet za1 over leveren aan Kuiper, Lobman en Ilomela Nieuwenhuis want dan is de vrijheid naar de maan. VervolgenB klapt hij iets uit de school, waar ze denkelijk wel spijt van zullen hebben en als ze 't gewetenl hadden dat zulke papiertjes bewaarlj worden dan had er denkelijk niet in gestaan, luister u vooral M. d. R. van „Onze Eilanden" Zij (de lib) waren 'i die aan ieder Nederlander bij de grond wet van 1848 gelijke vrijheid en rechten verschapendus in 1848 albaas en ge heerscht tot 1888 is volgens „Onze Ei. landen" 15 jaar. Vraag dat eens aan eea schooljongen, ik denk dat hij zal zeggen' 40 jaar, dan roemen ze op sporen ka nalen post en telegraphie. De schoolwet, van 78, de Atjeh oorlog en die grooter wet waardoor wij op 't platteland haai: geen docters hebben en de enorme massa schuld die ze gemaakt hebben, dat zijn maar bijzaakjes die noemen zij dan ook niet -en nu weer aan 't beloven af schaffing van de aocijns op zout, zee; en suiker enz, belopen die ik op oudever Imzingbiljetten die 11 zegge elf jaar ouii zijn ook vond. Daar happen de kiezen zeker graag in. Maar dan, ba'h ik ril o, van 1 daar staat dat Dr. Kuiper de schuld is dat de Bijbel van de school is, er staal letterlijk dit: Dr Kuiper zeide in een vergadering™ te Utrecht laat ons de Bijhei Tan <jjV Openbare School verwijderen opdat de-F ze zoodoende bij 't volk in verachting kome. Ba'h wat 'n leugen. Dan wordt er een stukje kerkje ge-, speeld, en waarlijk als ik dan denameij nakijk die onder de biljetten staan, dan tel ik zoomaar op mijn eigen dorp, dsj Burgemeester, Dokter, Ontvanger, Post' meester, Telcgraphisten, schoolmeester. Notaris, secretaris Apotheker en nogee, nige groote heeren, die ik nog nooit in da kerk gezien heb. Waar ik ze wel gezien1» heb voor de opgeschoven ramen als' t kerff mis is en naar deen bevreesd voor die kerk 1 dat is verschrikkelijk di 't daar niet goed gaat is ook Kuiper zijn schuld, en om zijn doel te bereiken heef) hij een verbond met Dr Sehaepman en een weinig later ook met Domela Nieuwen huis gesloten daar staat Daartoe heulde hij reeds lang me: Rome, dat Rome zoovele onzer voor vaderen den marteldood deed sterven. Dan wat verder, dat Dr. Sehaepman™ voornemens is de Inquisitie weer in stellen, en nu is de hulp van Schaep- man wel heel wat waard maar nog meei hulp kwam Kuiper niet ongewcnscht vooi van daar dan ook dat hij nu bezig is een verbond te sluiten met de Radicalen en Socialisten. Dan wordt er gevraagd of ik geen rilling door de leden voel gaan eni ja zeker 1 maar niet van angst voor de de brandstapels, maar ik wil bij de dachte over de straf: die aan zulke ge, meene leugens verdient is. En nu zal 't mij benieuwen wat ik 'n Zondag of anden 'n Maandagavond krijgen zal. Dat de Anti-Revol: en Roomschen niet anderr kunnen dan ruzie maken is gebleken j leugen te zijn. Getuige de schoolwet de| spoorwegwet, enz. en eindelijk 't verboni tusschen Kuiper Sehaepman de legenreJ bewijze dit duidelijk genoeg, 't Biljet datl in 1888 onder de visschcrs te Middelharnis werd verspreid kan ook geen dienst meeri doen, daar 't thans is gebleken dat dej visscherij allerwege bloeit, Openbare- schoolmeesters zijn niet aan den dijk ge-, zet, de domine's zijn hunne traktementen! uitbetaald, en burgemeester afzetterij heeft in geheel Nederland niet plaats gehad zooals toen de lib. baas waren, adres aan 't gebeurde te Ilerkingen waar anth it\ Vlieger moest ruimen omdat hij niet libe raai was. Van branden en hangen geen 1 sprake zooals in-1800 en zooveel toen opj de- afgescheidenen al de woede van denkend deel der natie zich concentreerde; en 't verbond met I). Niewenhuis schijnt ook niet te lukken daar Prof. Kuiper en: Ds. F. Domela Niewenhuis aartsvijanden zijn. Dus M. d. R. wat voor bedriegelijke strijdleus zou er nu weer ophanden zijn? De Herv tegen de Doleerenden ophit sen is al zoo dikwijls gedaan dat't mooi daaral af is. Maar ik denk dat ze 't nu nog eens zullen probeeren met de kiezers wijs te maken dat Kuiper'n verbond wil sluiten met de werkstakersin België om hem des noods met hunne houweelen bij tc staan. Doch hoe 't zij ik hoop dat de A. R. partij, die niet bestaat uit heeren kroeg houders en kermisreizigers en verder al wat spot en vloekt met den Eeuwigen, maar uit eenvoudige en vroede manuenl voort zullen gaan zooals altijd geen een stemmetje stelen, b. v. niet trachten eeij jood op onzen candidaat te doen stemme die menschen hooren bij ons die den Oh rit tus belijden niet thuis. Laten zij de candidaten der lib. steunei zooals zij dat gewoon zijn dan is de heel groep Christus verwerpers bij elkaar ei uit dankbaarheid zal dan de lib. kiesver eeniging te Amsterdam zeker Mr. Levy ir de kamer willen helpen Levy de isralliet de man van 't dreigement, de groote woordvoerder schermheer dr raad naast dii Ik als afstami: verzoek verse] digende biljett op. PROF. m Off'ici BE Dijkgraaf ej der het Oudi Sommelsdijk dat door hen bizonder Rep vastgesteld b Staten den 1( (Provinciaal l gadering van steld le; het gemi, twintigj; geheven alle uitg: verantwo- besteed a, 2e. het hedri reeds aar| kostbare geheven dat voreiiBta; behoorende l gedurende 1 dezer voor| legd in de derbestuur ondermededel weken na he| Gedeputeerd, zwaren kun Sommelsdi Het De Secreta A. J. DE G, Mai Boter f 0,4' Rotterdam, Tarwe. Dej 9,75 tot 10,25, mindere qualitj naar deugd van tot f8,GO Rogge. De 7.40. Gerst, f 5 tot f 9,85. Zo^ Chevalier- als Haver goedj tot f 4,90. PaardeboonJ Bruine boof Witte boon Blauwe erq kokende f 8, Kanariezaal •n mindere sooq Zeeuwsche HL., waarvan goed, f 0,50 a Rotterdam I beden aangevc ezels 830 v vette en graska pen of lammere De prijzen j qual 76 ets., 2<| veren ïgte qual. pen lgte qual. alles per kilo, xfi a - c., 3e qut kilo; melkkoeie stieren f GO I f 70 a 110, va; den f 50 95 Op de boterm; ton en 1054 2e qual. f 46, Zeeuwstlie f 3,20 a f 3,50| Schepkaai Aanvoer 15 pal Amstevdang heden Fr. Dok| neker f Gelder sche bij burgers f 4,50 merzand f j Zeeuwt dito Flakkeescl 4,25. Saksisklnj men f a per Ilect Kieuwe l) Dordrecht heden niet rui Dordrecht Grastukken - I f 9,50 a 8,75 0,90 per 100 t! Rotterdam 11 de vraag op lil spinsoorten wJ de aanvoer 24|j zen grootendeJ Predik» REDERDi Sommelsdijlc. Den Bommel Ooltgensplaaj Guillaume. Zuidland, voi Delft. cintisi Middelharnis van Steenwij Steil en dau| mans. VRIJE Gj Melissant, Ouddorp, Rössing. Ügfe L

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 2