f -'■'•V i i (i J i- mti 11 11 onder haar bestuur trekken, on zoo veel mogelijk aan de burgers zeiven overlaten; zij moet veel meer uit sluitend rechterlijk dan verzorgend vaderlijk optredenzij moet ieders vrijheden z. v. in. waarborgen, maar niet te diep in het particuliere leven der onderdanen indringen. Want van vader en moeder fun- geeren, dat gaat dan alleen goed, als de kinderen broers en zusters zijn, of zich als zoodanig bij elkaar be lieven aan te sluiten. Zonder dat is het schier ondoen lijk. De bestaande partijen en partij benamingen zullen dus nog wel lan- gentijd blijven bestaan. Maar om in stoffelijke aangelegenheden beter met elkaar vooruit te kunnen komen, zal liet noodig zijn de behartiging en bespreking der zedelijke volksbelan gen meer aan de natie zelve over te laten. ÜY f {Liberale programme». Het zal moeielijk zijn bij de aanstaan de verkiezing zulk een liberaal program te geven, dat de verschillende fractiën met elkaar samen willen gaan. De een wil weinig, de ander veel, een derde schier alles her- of vervormen. Coaserviatisme en radicalisme worstelen in den boezem per liberale partij op het hevigst. En grondbeginselen van hoogen orde heeft men niet. Het is en blijft een vtoruit trekken van het eene deel en een achteruit trek ken van het ander deel. Zoodoende heeft men veel kans, dat de politieke wagen voor zooveel zij, die te besturen hebben, stil blijft staan. Men zal zich dat niet de programmen óf in vaagheden verkiezen of uiteengaan. Dit laatste zou zeker den toestand zuivelen. Volkeren tier Aarde. Ouitselilaiiri. Woensdag vierde vorst Bismarck zijn zes en zeventigsten verjaardag. De cen trale vereeniging van Duitsche indus- trieelen zon hem een zeer kostbaar zil veren eetservies aanbieden. De daarvoor ingekomen bijdragen waren zoo talrijk, dat nog een aanzienlijk stuk terrein is aangekocht, grenzende aan de bezittin gen had reeds lang over den verkoop onderhandeld met den heer Von Bismarck, doch deze wilde do gevraagde som niet geven. Of de „getrouwe van Jever" dezen keer hun honderd kievitseieren ook heb ben bijeengekregen wordt sterk betwijfeld. Boulanger heeft Brussel weer verla ten en is op Jersey teruggekeerd. Volgens een Reuter-telegram uit Was hington is men aldaar hoogst onaange naam verrast door het feit, dat de Ita liaansche gezant in de Vereenigde Sta ten, baron de Fa va, zijne brieven van te rugroeping aan den president heeft over handigd. De reden hiervoor is de lang zaamheid, met welke de regeoring te Washington tewerk gaat inde zaak der moorden, op Italiaansche gevangenen te New-Orleans gepleegd. Enkele bladen be weren, dat de gezant ook reeds zijn pas heeft aangevraagddit is echter vol gens de laatste berichten nog niet geschied. De Chileensche congrespartij de opstandelingen, zooals president Balma- ceda hen noemt heeft beslag gelegd op een Duitsch koopvaardijschip, dat steenkolen aan boord had. Die luiing werd als oorlogscontrabanda beschouwd en verbeurd verklaard. De Duitsche bladen wijzen erop, dat dit schip reeds vóór het uitbreken van den burgeroorlog, en wel iu December, uit Australië was vertrokken met be stemming naar Chili. Zij betreuren het zeer, dat nog steeds geen Duitsche oor logschepen in de wateren van Chili aanwezig zijn om de rechten dor Duitsche onderdanen te beschermen. De griep blijft in het westen der Ver eenigde Staten hevig heerschen. Te Chi cago zijn in de afgeloopen week 900 personen aan de ziekte overleden, ter wijl in dezelfde week van het vorige jaar 419 personen stierven. In 1890 overleden in de laatste vier weken in deze stad 1819 personen, maar nu be droeg dit getal 2904. Ook in Wabash en Indiana zijn bijna 2000 personen door de griep aangetast. Het aantal zieken te Pittsburg en Alleghany wordt op 15000 begroot. Te Chicago overleden Maandag 300 personen. De begraafplaatsen zijn overvol. *'*aandag waren er 600 lijken die nog lama dfr aai.qc moeaten worden besteld. ;ven be- jn (je ];tat.ste zes dagen, zegt een te- Boor legram van Zondag, zijn 500 menschen aakte'aan de ziekte gestorven, welke steeds da? itwaadaardiger wordt. De hospitalen zijn estelr overvo]5 dg begrafenis-ondernemers wer ken dag en nacht. Op een der kerkhoven stonden 200 lijken te wachten. Dr. Tom- lin3on, belast met het statistisch bureau aan het „stedelijk departement van ge zondheid," schat het aantal lijders op 200,000. Een zijner adsistenten behoorde tot de slachtoffers, evenals Dr. Parkes, hoofdheelmeester aan het „Rush Me- en< ■chl oor o Vat d iekeD aade aat a e' ijne dical college". Het weer bleofkoud en nat. Zekere Dr. Gentry te Chicago beweert de influenza microbe te hebben ontdekt, ja, die in de lucht zwevende te heb ben opgevangen. De begrafenis van den vermoorden Bul- gaarschen Minister Beltscheff heeft Zon dag met veel praal plaats gehad. Prins Ferdinand en prinses Clementine waren tegenwoordig. De prins legde een krans op de lijkbaar van den vermoorde en nam plaats in den lijkstoet. Eene talrijke me nigte, waaronder vele hooggeplaatste be ambten en leden der legatie woonde den lijkdienst bij. Het militaire cordon rondom Sofia is nu opgeheven. De moordenaars zijn nog niet gevat. De commissie werkzaam on der leiding van het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, zet het onderzoek voort, dat zich vooral beweegt in de rich ting der oppositie, die aan een saamspan- ning tegen de regeering niet vreemd schijnt te wezen. In de stad is alles kalm, maar de regeering beraamt plannen om aan alle samenzweringen paal en perk te stellen. In de stations houdt men Btreng toe zicht op de reizigers en in de naburige dorpen zijn alle woningen onderzocht. Een aantal porsonen zijn in hechtenis genomen, meeat Macedoniërs. Vruchteloos is het park, waarbij de moord werd ge- pleegt, onderzocht. Niet ver van de plek, waar Beltscheff vermoord werd, vond men drie revolvers. De wapensmid, die den dag voor den moord een revolver had verkocht, verklaarde dat een der drie wapens door. hem was afgeleverd. Een Griek, die gevat was, is niet schuldig gebleken, daar de inlichtingen van den wapensmid, bij wien hij de revolver had gekocht, niet juist bleken. Over de ge- heele zaak ligt nog een sluier. Natchewich, vei tegenwoordiger van Bulgarije te Weeuen, heeft, thans de por tefeuille van Finantiën aanvaard. In Japan waar de influenza deze wintel- verschrikkelijk heersckte is daaraan o. a. overleden prins Sanjo, een der merk waardigste mannen, en van 1868 tot 1886 eerste Minister; na dien tijd groot zegelbewaarder. Door geboorte, rang en naam stond hij ver boven zijn tijd en ambtgenooten. Toen den 18deii Februari de keizer kennis kreeg van het palerend eiude van prins Sanjo, ging üij naar den stervenden staatsman en schonk hem nog den hoogsten rang uien een Japansch on derdaan kan .enverven. Het laatst was deze onderscheiding door een keizer in de 11de eeuw verleend. De keizer was zeer bewogen en legde het papier, dat betuigingen van innigen dank en de rangverheffing melde, op de hoofdpeluw van den stervende. «Gemengd Nieuws. De juistheid der tijdsopgaven van den Bijbel, is weder gebleken. Een be kende Orientalist, de heer William Hechler, Episcopaalsch kapelaan van de Britsche embassade te Weenen, heeft dezer dagen eene lezing gehouden, die eene voorproef bleek te zijn van een uitgebreide verhandeling, die hij voor het eerstvolgende Orientalistencongres te Londen heeft bestemd, en die helder licht zal brengen in de nog keerseken- de duisternis omtrent de oogenschijnlijk verwarde tijdsopgaven der Heilige Schrift. Godgeleerden hadden steeds veel moeite overeenstemming te vinden in de chro nologische opgaven van het oude Tes tament. Zij zullen verbaasd staan over de resultaten, beweert de heer Hechler, die hij na een onderzoek van bijna een kwart-eeuw verkreeg. Eene grondige stndie van de Egyptisehe, Babylonische en Kopitische talen, die noodig was om de oorspronkelijke inscriptiën te ont cijferen en de verschillende systemen op te sporen, die de oude volken bij het dateeren hunner openbare en particu liere geschrifcen volgden, heeft deze ge leerde, naar hij verzekert, thans eene volkomen harmonie tusscheu de syn chronistische tijdsopgaven van den Bij bel doen ontdekken. Zoo moet het Hech ler thans gelukt zijn volledige overeen stemming aan te toonen tusschen de jaartallen aangaande de koningin van Juda en Israël, zooals de Bijbel die op geeft en die welke betrekking hebben op de terzelfder tijd regeerende konin gen van Babyion, Assyrie, Egypte en l'erzie. Zoo weet God, in een tijd dat de zoogenaamde wetenschap meent met den Bijbel afgerekend te hebben, telkens nieuwe bewijzen tot staving der echt heid bij te brengen. Maar de men schen hebben de duisternis liever dan het licht. Een heer en dame uit Berlijn, die in een hotel te Luzern logeerden en dik wijls op het meer gingen varen, zijn van een dier uitstapjes niet teruggekeerd. Een schipper, die hen eerst had ontmoet zag later hun scheepje ledig en daar dichtbij een hoed op het water drijven. Het ver moeden, dat het echtpaar verdronken is, ligt voor de hand. Maar het weder was volstrekt niet onstuimig en de man was volkomen bekwaam om een scheepje te besturen. Vele zien daarom in het geval een geheimzinnige verdwijning en de politie doet onderzoek. Het zendelingsschip „Chapman, strandde op de kust van Tahiti; 16 men schen verdronken. De oud-minister van Marine, schout-bij-nacht H. Dyserinck heeft aange vraagd op pensioen gesteld te worden. Dat de zucht tot landverhuizen in het Noorden des lands nog niet af neemt, blijkt hieruit, dat in de vorige week alleen uit Friesland en Gronin gen ruim 409 personen naar Rotterdam vertrokken om van daar per stoomschip „VjsiiAyV' de reis naar Amerika te ondernemen. Gisteren nacht zijn door een agent van politie aan de Westerhaven twee personen aangehouden, die een zak graan vervoerden. Bij onderzoek bleek, dat zij dit graan hadden ontvreemd uit een al daar liggend Rijnschip. De vervoerders werden met het graan overgebracht naar het politiebureau aan de Witte deWith- straat. In het gesticht voor ooglijders in de Nadorststraat is opgenomen een ketel maker, werkzaam in de machinefabriek van den heer Wilton aan den West-Zee dijk. In een stoomketel bezig zijnde met hakken, heeft deze werkman bij ongelnk- een stukje ijzer in het linkeroog gekre gen, waardóór dat oog vermoedelijk ver loren zal zijn. Te Hollandscheveld, bij Iloogeveen, is de ruim 80-jarige grijsaard II. 11. van der Weide voorover in het vuur gevallen. Hoe wel hij spoedig werd geholpen, is hij kort daarna aan zijne brandwonden bezweken. De bewoner van het perceel aan den Leidschenweg te Utrecht, bij wien in den nacht van Maandag op Dinsdag brand is ontstaan, is ter beschikking van de justitie gesteld. De influenza iu Amerika. Te Chicago waren eergisteren, zooals de te legraaf reeds melde, 300 sterfgevallen, het hoogste cijfer dat op een dag werd geboekt. Meer dan 600 lijken wachten op de kerkhoven om begraven te worden, ofschoon de lijKbedienaaiu en doodgravers dag en nacht werkzaam zijn. De wegen naai dé begraafplaatsen zijn den gelieel- len dag zoo opgepropt met lijkstaties, dat het verkeer is gestoord. Dr. Tomlinson, belast met het statis- tischbureau aan het stedelijk departement van gezondheid, schat het aantal lijders op 200.000. Een zijner assistenten behoor de tot de slachtoffers, evenals dr. Farkes, hoofd van list „Rush Medical College,. Te Pittsburg en Alleghany telde men 15.000 gevallen, maar hier en op andere plaatsen treedt de ziekte niet zoo kwaad aardig op als te Chicago. Het weer is zacht, met veel regen. Wegens den geringen ijver, door de Regeering der Noord-Amerikaansclie Unie aan den dag gelegd om voldoening te geven in zake van de bekenden, te New-Orleans op een elftal Italianen ge- pleegden lynch-moord, heeft thans de Italiaansche gevolmachtigde te Washing ton, baron Favar, zijne brieven van te rugroeping verlangd. Het gerucht liep zelfs eerst, dat hij zijn paspoort gevraagd had. Dit feit heeft te Waschington groote opschudding verwekt. Italië's deelneming aan de tentoonstel ling te Chicago wordt onder deze om standigheden mede zeer twijfelachtig. Te Parkesburg hebben, naar de „New- York Herald, bericht, Italiaansche spoor wegarbeiders een opzichter vermoord, die verklaarde, het „lynchen, van de Italianen te New-Orleans goed te keuren. Aan het politiebureau aan de kaas markt vervoegde zich een perseen om nachtverblijf, daar hij geen gold had om zich dit te verschaffen. Bij onperzoek bleek, dat hij nog zes dagen hechtenis te goed had. Aan zijn verzoek werd verloopig voldaan, doch daarna werd hij naar het huis van bewaring aan de Korte Hoogstraat overgebracht. Uit Hulst meldt men Dinsdag avond werd door de maré chaussee gearresteerd en alhier gevan kelijk binnengebracht Maria de Blaak, dienstbode bij den landbouwer De Binck onder gemeense de grouw, verdacht van moorp, gepleegd op haar Yrijdag 11. ge boren kind. Tot verder onderzoek is de verdachte, alsmede het lijkje van het kind, hetwelk in een mesthoop gevonden is. naar de justitie te Middelburg getransporteerd. ,N. R. Ct." fi'laatselUk Nieuws. $«Mltlllcl8«l|ik. De publieke aanbesteding, gehouden op den 3den April bij Mej. de Wed. C. Sp2e van twee nieuw te stichten woningen aan den Zuidelijken Achterweg" alhier, waren zeven biljetten ingeleverd. 1. P. MAST 1438. 2. J. GROOTENBOER 1398. 3. J. SPEE 1324. 4. P. 'VAX IlIXOORD 1270. allen te Sommelsdijk. 5. R. STAPEL f 1285. 6. J. MOSSELMAN 1256. 7. T. SCHILPEROORD 1239. allen te MuideluaKnis. Aan de minste inschrijver T. SCHILPEROORD is het werk gegund. it spina L. 1. Zaterdag was het 4 jarig zoontje van den Beurt schipper H. W. in een onbewaakt oogen- blik boven op een stapel gevulde baai- zakken geklauterd aan de waterzjjde der kaai gelegen. Al spelende stortte het kind van de enge ruimte van het schip en de kanizijde in de diepte en zou voorzeker geheel in den modder gestikt zijn zoo men gelukkig hem niet bij tijds had op gemerkt. 4i>u«le 'l'oiigc*. Do oudste man nelijke ingezetene, de heer G. Soldaat is op bijna 93-jarigen leeftijd overleden. Ibirkslaml. Ds. C. Bouthoorn pred. bij de Ned. Herv. Gemeente al hier, heeft ook voor het beroep naar Wilnis en Oudheusden bedankt. CScrkillgeiiNaar wij uit goede bron vernemen moet 't Bestuur van den polder St. Elisabeth op zijne jongste ver gadering vergeten hebben aan de orde te stellen door aftreding, de verkiezing van een Yoorzitter, zoodat om aan de eer te voldoen eerstdaags uitsluitend daarvoor eene vergadering zal moeten worden belegd. Aan de Beurt van aftreding is de heer Jb. den Baars te Dirksland. Nader vernemen wjj nog, dat op het tweetal voor secr.-penningm. van dien polder was geplaatst, behalve de heer M. de Gast te Sommelsdjjk, de hoer D. Dale alhier. Alhier zal 't laatste gedeelte van het Spui worden aanbesteed. Het vorige perceel werd verleden jaar aangenomen voor f 0,22 per strekkende Meter. De briefjes moeten uiterlijk Woensdag 8 April ingeleverd zijn. Oiid-lteiei'Ianil, 4 April. Tot predikant bij de Ned. Hervormde gemeen te alhier is beroepen ds. Y. J. Bootsma, predikant bij die gemeente te Zoetermeer en Zegwaart. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Kralingen de heer C. J. Hou wing, thans in diezelfde betrekking alhier te Ridderkerk de heer E Smilde, commies ter inspectie te Maastricht. De heer W.F. Tak. van Schiedam, zal a .s. Woensdagavond in de Bewaar school alhier eene politieke lezing houden. Terwijl gisteren middag de zoon van den landbouwer Andeweg, van Zuid- Beierland, met een boerenwagen, gespan nen met twee paarden, na een vracht aardappelen aan de Haven gelost te heb ben huiswaarts reed, ontschoten hem op den Dijk de paarden en renden deze de Lange Voorstraat af. De voerman, die zich eerst in het midden van den wagen vei lig had opgesteld, wist de leidsel meester te blijven en liep daardoor alleen de wa gen zonder stuur. Op den hoek van de Paradijslaan liepen de paarden vast, het eene paard kwam in de sloot terecht, het andere, zoo stevig had Andeweg hen beet, zat gedeeltelijk onder den wagen. De voerman sprong ven den wagen af, bracht paarden, tuig en wagen (waarvan niets beschadigd was) in orde en reed huiswaarts. Door de tegenwoordigheid van Ande weg liep deze holpartij goed af en wer den erntsige ongelukken voorkomen. Heer S. K. Akkersdijk, onderwijzer te Rotterdam, staat no. 2 op de voor dracht ter benoeming van een onderwij zer aan een school v. m. u. 1. o. te Rot terdam en mejuffrouw E. S. J. Leenheer onderwijzeres te Ridderkerk, no. 1 op de voordracht aan eene tweede tusschen- school. Als oen bijzonderheid verzoekt men ons mede te deelen, dat een varken bij den heer H. de Vliegen alhier, negen tien jongen heefc ter wereld gebracht. De hoofdopzichter der genie P. D. Visser te Dordrecht, zal in den loop de zer maand den militairen dienst met pensioenen verlaten en vervangen wor den door den hoofdopzichter J. P. v. Ameijde, thans te Muiden. Het schip met hooi, dat op de rivier de Oude Maas, bij het Noordgeul op een dam voer toen door midden brak, is geheel weg en wordt thans op de plaats gesloopt. Ook de lading is ge heel verloren. Schip en lading waren niet verzekerd. HuumIuiii, 3 April. Gisteren mor gen omstreeks half negen ure brak een hevigen brand uit in het huis, bewoond door C. Zevenbergen winkelier te St. Anthoniepolder. In een minumum van tijd waren huis en schuur een prooi der vlammen. Slechts weinig kon wor den gered. De oorzaak is tot nog toe onbekend, doch de politie doet ijverig onderzoek. Strlieil, 3 April. Voor de kiezers in deze gemeente is van de anti-revolu tionaire zijde op Dinsdag 31 Maart jl. in de zaal van A. Kooij, tot het doen van eene politieke rede opgetreden, de heer de Wilde, redacteur van De Bood schapper te s'Gravenhage, die in ver scheidene plaatsen van de Iloeksche Waard zich zal doen hooren. Naar men verneemt heeft de spreker zich zeer gemoedelijk over de staatkunde uitgelaten, zonder andersdenkende» er- genis te geven, hetgeen een sterl con trast vormt met de rede van inr. Th. Heemskerk, onze tegenwoordige afge vaardigde naar de Tweede Kamer, die vóór 3 jaren alhier is opgetreden i'i het gebouw van de Chr. Ger. kerk. De heeren Van Rugge te Cillaarshoek en Benjert te Strijen, beiden hoofden van scholen, hebben met de heer Do Wilde over enkele punten gedebateërd. Men denkt dat er p. m. een 100-tal personen in de zaal vereenigd waren. Hekelingen. 1 April Met ingang van 16 dezer is aan den gemeente- v wachter P. Eikenaar alhier, op zijn zoek eervol ontslag verleend. Slïéllreelll. (Door de diakei der Ned. Herv. Gom. alhier, werd Zondag o. m. gecollecteerd twee munt biljetten van f 10 en een gouden munt stuk groot f 10. De heer C. M. van (Oosterzee, pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Kortenhoef |bij Ililligersberg bedankt. Toen men uit dankbaarheid over dit feit, hem ter eere een gepast gezang wilde aanheffen, deelde hij de gemeente mede, dat zijn wanke lende gezondheid geen langdurig optre den beloofde. Nader vernemen wij dat ZEw. een roeping uit Oost-Iniliëontving. Sngezonde Stukje:». Mijnheer de Redacteur! Nog niet lang geleden werd dooréén der leden van de Tweede Kamer der St. Gen. den heer Heemskerk aange toond, dat Ged. Staten eener Provincie nuttig kunnen zijnvooral, wanneer een bestuur de bevoegdheid zijner macht te buiten gaat. Nu brengt ook de bevoegd heid van Ged. Stat. meê om plaatselijke verordeningen polderreglementen goed I of af te keuren, maar dat dit college j reglementen goedkeurt, die een eigenaar of gebruiker van landerijen hinderlijk kunnen zij n, zonder dat iets of iemand hiervan schade of hinder heefc of kan krijgen vind ik wel wat vreemd. Een voorbeeld M. d. R. Voor ongeveer 40 of 50 jaren mocht langs dijken en we gen door de eigenaren allerlei houtge was worden geplantnu schijnt 't dat hiervan door sommigen een te ruim ge bruik is gemaakt, althans polderbesturen zijn hun politieverordeningen gaan her zien en namen hier in op: dat, langs wateringen, toedrachten en dijksloten, geen hout of struikgewas mocht worden geplant dan op zoodanigen afstand, dat het eenvoudig onmogelijk is voor hem, wiens eigendom door deze stroomen wordt bespoeld, een tuin, of eenige zoodanige onderneming uit te voeren, zonder een belangrijk deel zijner grond doel zoo niet nutteloos te verspelen. Maar wat zeg ik M. d. R. door stroomen bespoeld dan ware 't billijk, althans de recht vaardigen, deze wateringen genoemd, worden toch door den polder schoonge- houden van modder, wier enz., dijkslooten, waar nog niet een" 1 ste strooniing isja zelfs onder de dam men nog niet eens zijlen liggen, waai de gebruikers hunne modder, wanneer 't te gek wordt, er zelf uit kunnen goo ien als ze willen willen ze niet, toch goed, er is niemand, die er schade van heeft dit isdacht ik, toen ik Za terdag j. 1. langs de Sint Elisabeth's pol der bij Herkingen reed dat is toch wel een beetje bar, maar, dacht ik, misschien heeft die polder alwat water is, vrijge kocht, en nog 1 a 1Meter daarlangs ook voor bergplaats van modder, wier enz. en dan is 't biliijk. Maar nu die minder goed in de financiën zittende polders. M. d. B.In den regel staat de bevolking in den omtrek daarvan ook min of meer schraat in de strengen, daar wordt geen water vrijgekocht, daar wor den maar alleen lasten betaald, en wan neer dan soms zoo'n polder nog 't ge luk eens had, dat iemand zonder de al- gemeene goedkeuring der ingelanden zich door zijn macht op den troon wist te dringen om als een Caesar de alleen heerschappij over zoo'n polder te voeren, en boven 't hoofd van iederen tegenstan der het zwaard van Damokles met grimmig oog te hangen dan geloof ik, M. d. R.dat iemand, die niet verzwa gerd is met zoo'n man, zich tweemaal zou bedenken eer hij een onderneming als thans in St. Elisabeth dat in sie raad worden kan voor die streek, en 't reeds is beginnen zal, terwijl ik ge loof, dat besruren van polders verplicht zijn zedelijk zulk een onderneming zonder verkrachting van '".s eed te steunen. Hoe? we', eenvoudig door in't regiement op te nemen, dat voor zulke ondernemingdoor wie ze ook begonnen worden onderscheid te maken l.asgs wa teringen op voorwaarde, dat dr meerde re kosten van schoonhouden enz. vor- des ondersnemers rekening k'mt, terrjj 1 dijkslooten, waarlangs te planten ver boden wordt eenvoudig -én schandaal is in mijn oog! zulk ee' macht hadden Ged. Staten de poldrbesturen nooit moeten geven, daar tan en wordt mis schien reeds misbr-ik van gemaakt, veel beter had nier op kunnen nemen in de keur, dat t bestuur recht had houtgewas op tr doen ruimen langs ttijkslooten zoodia zij deze voor water berging, of wa» ook meenden noodig te hebben. Maar zoolang de kikvorsch zijn lied doet looren uit sommige deelen der dijkslooten kan in mijn oog 't ver bod, hier langs te planten, doorniemand worden gerechtvaardigd. Bij voorbaat mijn dank, M. de Red. voor de plaat sing dezer regelen teeken ik hoogachtend N. B. m JT-- ^ÊÊSSSi - f GROÖ >r la1! ren v I er lal I 6 4 zwaar Halflirw 0, 1 dit a extra 1 i/4 Halflinnen vj 11)/4 Halflinnen, 6/4 wit kitoen 0/4 dito zon Ier o] 8/4 wit katern 6/4 graslinnen 10/4 dito voor S/4 geel kitoen 10/4 dito voor 10/4 nito dito 9/4 watertwist v. j 5/4 rasin voor O'.i 5/4 basin d 11111-;; 5/4 piqué iuoltr.nl Vitrage voiu ondel Dito voor deurenl 7/4 vi'rages, bsidol 8/4 dito di o prii Afgepaste ereuie I met tuswhenzl Dito prachtige qJ 5 4 meubelsits uil 5/4 dito dito. prii 5/4 gekeperd rol Oogjes en blokje 5/4 Oogjes en bl 5/4 halflinnen di 5/-1 heelliiinen d l 5/4 wit flanel 5/4 dito prima 5/4 echt Jaeger Kopjesdoeken Dito, 70 duim lfl Dito geheel linn 5/4 halflinnen lr 5/4 heellinnen d 10/4 beddebont 40/4 dito prima 10/4 gekeperd 1 8/4 scbortebont, 8/4 kettingbont Gekleurde katoe Echts blauwe k Japonnen va S' Groote partij on waaronder 6/ Compleet heere gestreept of ger Dito van blauw Dito Van zuive 10 Dito van prir keuze dessins) Compleet Hee: costuum Dito zwnrt of Compleet keerc Costuum 1 Zwart kamgarc Dito 2de qual. Dito in prima Heeren demies blauwe stof Dito in diveri Kamgaren den Nederland Stoom v( ROTTERD AlttSTERD BA KORTSTE «VI Men ver teren der H tertian* en bij «le Inspecteur n AanhevoU trkiaiin LvrefKig 1SRAË

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 2