eene Dienstbode, Burger-Dienstbode, Kleermakersknecht. een halfwas Smidsknecht Plaatselijke Berichten. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. BEKENDMAKING. Posterijen. LOTING Lijst van brieven, Officieel gedeelte. PRIJSRAADSEL. DIENAMIET, Advertentie n. Aan onze lezers steeds rustigWaartoe de aanwezigheid der bereden politie zeker veel bijdraagt. Wel houden de wer- keloozen van tijd tot tijd optochten, doch deze gaan weder vreedzaam uit elkander. Intusschen hebben een paar der grootste landeigenaarsdezen toestand moede de gemeente metterwoon verlaten, en naar men 'zegt, zal dit voorbeeld door nog meerderen gevolgd worden. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is het navolgend adres verzonden Geelt eerbiedig te kennen Het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Landbouwers die suikerbieten verlouwen, goedge keurd bij Kon. Besluit van 12 Juni 1890 (n° 31); dat het, na het indienen van een adres, waarin de verwerpidg van het wetsontwerp op den suiker accijns verzocht werd, heeft kennis genomen van de wijzigingen, door den Minister van Financiën in bedoeld wetsontwerp gebracht dat het ten aanzien daarvan blijft vasthouden aan zijn verzoek tot verwerping van het wets voorstel, tenzij in art2 het cijfer van 29 mil- lioen kgr. voor d„n aanslag worde veranderd in minstens 45 milUoen kgr. Redenen waarom het Hoofdbestuur voornoemd lJwe Hooge Vergadering eerbiedig maar dringend verzoekt, Uwe medewerking tot de door ons bedoelde wijziging te willen verleenen, zonder den aanslag te verhoogen of eenigen anderen finan- tièelen druk op de suikerindustrie te leggen, daar zoodanige verhooging of flnantiëele druk onge twijfeld ten nadee/e zou komen van den Landbouw. Hetwelk doende Het hoofdbestuur voornoemd, S. LAKO, Voorzitter. F. A. ROVERS, Secretaris. STEENBERGEN, den 26 Januari '91. Gelijkluidende adressen zijn verzonden door het Dagelijksch Bestuur der Noord-Brabant- sche Maatschappij van Landbouw, de Besturen der Landbouw Yereenigingen te Kruisland, Hal steren en anderen. Eenigen tijd geleden werd te Ossendrecht een belangrijke kerkroof gepleegd. De vermoede lijke dader is thans gevankelijk te Breda binnen gebracht in een persoondie deze week opnieuw in dezelfde kerk trachtte in te brekenen op he terdaad werd betrapt. Sommelsdijk. De Loting voor de nationale militie zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag den 3 Maart te Dirkslaud, en wel voor Melissant ten 9,uur. Her kingen 9,15 Sommelsdijk 9,30 Middelharnis 9,45 Stad a/t Haringvliet 10, Den Bommel 10,15 Ouddorp 10,30 Goederoede 10,45 Stellendam 11, Ooltgensplaat 11,15 Oudetonge 11,30 Nieuwetonge 11,45 Dirksland 12, Als een bijzonderheid is het dat een land- houwer in deze gemeente een koe heeft, die twee doode kalveren heeft voortgebracht en wel 2 bonte stieren zonder eenig baar op de huid aanwezig. Den Bommel, 27 Jan. Heden werd met algemeene Stemmen tot dijkgraaf van de polder ,,den Bommel" herbenoemd Mr. A. J. O. Van Weel te Ooltgensplaat. Herkingen, 2 Febr. Aan de loting voor de Nat. Mil* op 3 Maart, a. s. zullen uit deze ge meente 11 jongens deel nemen er zijn 2 vrijstel lingen door broederdienst. De in en aan de haven gelegen suikerpeen zijn zoodanig bevroren dat meü 't der moeite niet waardig keurt ze te sorteeren, ze worden voor spotprijs verkocht, ook de koepeën zijn voor 't meerendeel bevroren terwijl die aardappelen welke niet buitengewoon gedekt zijn ook min of meer schade hebben geleden. In de vorige week werd met zwaren ijsgang door onze veerlui nog een partij bier over ge haald. Er is voor 't oogenblik nagenoeg geen drijfijs. Dirksland. Dit jaar zullen aan de loting deel nemen 15 personen terwijl er voor 1892 zijn ingeschreven 19. Hoewel het in deze gemeente een zeldzaam heid is als men hoort van diefstal. Zoo schijnt die zeldzaamheid in dezen winter regel te zijn. Deze vermist houtgewas, weei anderen ondervin den dat hun voorraad steenkolen verminderen in den nacht. Voor eenige dagen werd een van uit Am sterdam onder toezicht der politie naar hier ver- transporteerd een meisje van ongeveer 17 jaar. Verschillende geruchten over dit personaatje zijn in omloop die wij liefst verzwijgen. Dit is echter zeker, dat de politie het noodig achtte haar te begeleiden en van gemeente tot gemeente overtegeven totdat zij, de woonplaats barer ouders alhier bei eikte. Stellendam. Van het Op de Hinder gestrande bark schip „Albion" zijn alhier eenige inventaris en kleine hoeveelheid steenkolen aangevoerd. Ouddorp, 2 Febr. De lijdensgeschiedenis van de voormalige Openbare School Ns 2 spoedt ten einde. Aangekocht door het bestuur der School met den Bijbel, is men nu bezig haar af te bre ken, om zoo spoedig mogelijk wêer als een Phe- mx uit zijn asch te herrijzen, maar nu niet als Openbare, maar als Christelijke School. De Chr. School heeft nu in haar bezit de oude openb. dorpschool, waar nog één lokaal is aangebouwd, terwijl nu de zoogen. „Westersche School" door haar m gebruik zal genomen worden. Wij ver heugen ons in den bloei dier school, hopende, dat de Heere haar meer en meer tot een zegen voor de gemeente moge stellen. Bij het afbreken dea Westersche School" zijn twee werklieden van den muur gevallen, waarvan één zich vrij ernstig bezeerde. De ondervinding, verleden jaar op den zoogenaamdeu vastenavond opgedaan, maakt het noodzakelijk eens openlijk te wijzen op het straatschandaal dat zich dan olk jaar voordeed. Het is te wenschen, dat de politie dan eens wat beter hare roeping begrijpe dan vroegere jaren. Juist op zulke tijden gevoelt men het meest be hoefte aan politie toezicht. Oud-Beierland Aan de loting voor de Nationale Militie voor dit jaar zullen uit deze gemeente 57 persouen deelnemen, terwijl voor de loting 1892, 58 personen zijn ingeschreven. Westmaas, 66 Januari. De heer M. Monster heeft zijne herbenoeming tot ouderling aangenomen en de heer L. Verhoeff heeft zich de keuze tot diaken der Ned. Hervormde gemeente laten wel gevallen. IJselmonde, 30 Januari. Het aantal ingeschreven voor de nationale militie voor de lichting van dit jaar, bedraagt 36 met tien vrijstellingenhet aan tal ingeschrevenen voor de lichting van het volgend jaar bedraagt 33 met negen vrijstellingen. Strijen, 29 Januari. Het aantal lotelingen, die op Donderdag 26 Februari a. s. aan de loting voor deze gemeente moeten deelnemen, bedraagt 43, waarvan er vijftien aanvraag zullen doen tot bekomen van vrijstelling wegens broederdienst, eigen dienst ot te zijn eenige wettige zoon, terwijl er wellicht een 3 tal nog zullen vrijgesteld worden wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken, zoodat een 25tal jongens overblijven, die vermoedelijk ge schikt zijn voor den militairen dienst. Wanneer er nu b.v. 13 ingelijfd rnoeteu worden, kunnen er dus een 12tal vrijloten. Ridderkerk, 29 Januari. Op de lijsten, die alhier in de verschillende wijken circuleeren voor eene extra uitdeeling aan de belioeftigen alhier is tot nu toe reeds voor een bedrag van circa f 600. geteekend. Buiten verantwoordelijkheid der Uedaclie en Uitgever.) Aanbevelingswaardig. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaande cm plaatsje iu uw veelgelezen blad? Bij de op Dinsdag 27 Jan. gehouden stemming van een dijkgraaf voor den polder «den Bommel" was de leider (of lei ders) zoo welwillend om den lugelaudeu of hun vertegenwoor digers door het ronddeelen van geschreven briefjes iu staat te stelleu, om voor men stemde de keus vau 't denkend deel" te vernemen. Dat dit geschiedde was evenwel te verwachten-, want 'sjaars te voren had ineu om een Antirevol. bestuurslid (die 17 a 18 jaren zitting had, en; tijdens wiens bestuur geen enkele klacht werd gehoord) af te maken, dat zelfde spelletje gespeeld met zulk een gunstig gevolg dat dan ook indiens plaats eea ander optrad. Die liberale Hceren maken 't toch miju iuziens gemak kelijk, om zoo bereidvaardig hun Ingelauden op't laatste oogen blik met een „voorbeeld" te getnoet te komen, 't Lijkt heel veel op een school, waar 'thoo fd of welde ouderwijzers hunue leerlingen eeu „voorbeeld" om na te schrijven overhandigen. Zeker, ook al ecu gevolg vun de leerplicht, waarvan de liberalen zoo diep doordrongeu zijn. Nochthans wordt 't volgens deze nieuwe methode wel wat pitgebreid. UEd. hij voorbaat dankzeggende voor de opname dezes blijf ik steeds Uw bestendige lezer H. Don Bommel, 31 Jan. 1891. schrijft in st nilmtoei* van 30 Juu. dat als men Christen heet het dan door daden moet looncu. U hij voorbaat dankzeggende voor de mij verleende plaats ruimte, noem ik mij, achtend, UW CORRESPONDENT. Dirkslaud, 3 Febr. '91. Stad aan 't Haringvliet, 13 Jan. Overleden Pietornellu Borgdorff ruim 62 j., cchtg. vau Johannes Silvius. Birltslautl 1226 Januari. Geboren: Coruclis, zoon van Maarten vuu der Groef en Gricta Den Hollander; Neeltje, dochter van Jacob de Ruiter en Juunetje Verhagen; Lecndcrt, zoon van Dingoman Kardux eu Janna Dule. Overleden: Jan Lokker, 95 j.zoon van Jacob Lokker eu Antje Den Har log, weduwnaar van Elizabeth Van de Gevel Aren 6 m. zoon vau Lecndcrt Bakker en Cornelia Polder. Oud-Beierland 24.30 Jan Geboren Hendriksje, d. van J. Brand en T. van Dricl. OverledenS. N. Stam, 68 j., vr. van P. J. Baggerman! K. Bouman, jd. 10 in. T. Blaak, jd. 4 m. G. de Jong, jm. 1 j. C. Kooijman, jd. 2 j. Getrouwd: A. Legerstee en A. Groenevcld. Nieuw Beierland930 Jan. Geboren: Gerrit, z. van A. Schalkoord en A. Vermaas. Ja- comijntje, d. van J. van der Sluis cn C. Koorneef. Arie, z. vuu C. Vuu Belle en W. Zaiderhoek. Ovcrledeu B. Dubbel 62 j., echtg* van A. Van den Berg. A. van Zijlen jm. 4 j. cn 10 m. B. Ven Belle 79 j. en 3 m. wed. van P. IJzerman. E. van der Iloeve, 56 j. en 11 m., eebtgen. van J. Tilrnan. Onlerlrouwd: I. v. der Wulp (van Hcinenoord) en A. Oost- boek. Nmiiausdorp 2330 Jan. Geboren Lijntje, d. van K. de Winter eu P. Sloof. Maarten Jan, z. van C. van Osnabrugge en C. M. Burgers. Maaike Lena,, d. van J. S. de Graai eu I. Luijendijk. Junnetje Ingetje, d. vau I. Bervocts eu P. Groeneweg. OverledenC. van Dricl 60 j., wed. van J. van Prooijen. J. Bosch, 3 m. E. Tuk, 39 j., eebtgen. vau A. Scbilperoord. Ondertrouwd Krijn Lengkeek 26 j. tc Hoogvliet) en Alida Jobauua Scheepmaker, 23 j. Strijen 2330 Jan. Geboren Teuuis z. van J. Keuvelaar cn P. de Groot. Mnr- gurethu d. van S. J. vnu Elfereu eu H. Dubbelt. Getrouwd: B. Duim en J. Schreur. hij uls Nederlander is te beschouwen, hlet vermelding van de dagteekening zijner naturalisatie, indien deze mocht hebben plaats gehad. 's Gravenhageden 19deu Januari 1891. De Gedeputeerde Staten voornoemd FOCK, Voorzitter. F. TA VENRAAT; Griffier. 31. d. R! Vreemd stond ik te kijken toen ik „de Zaaier" van jl. Vrij dag in handen kreeg. Daar kwam onder meer iu voor eeu stukje vau de Correspondent uit Numansdorpwaarin hij mijne hnudelwijzc laakte, eu een stukje van de hand vau Koppenaal, waarin hij de lezers vertelddat hij door zijn agent alhier voor ziju anndeil aan mij 3 gulden heeft doen uitbetalen voor 20 berichtjes. In antwoord daarop gevoel ik mij gedrongen nog maals eenige ruimte in Uw veelgelezen blad te verzoeken. Wel is waar het schrijven van den Correspondent uit Nu mansdorp geeft ook wel eeuigszings aanleidingmaar den inhoud is in mijn oog zoo onbeduidend, dat ik 't de moeite niet waard acht om daar tegen te velde te trekkeu. Want wat kan het mij schelen of die Correspondent wel of geen betaliug voor zijne werkzaamheden eisebt? öf dat de schrijver bet nuttig acht ora zijn ijver bekend te makenóf dat 't als voorrede dienen moet voor 't stukje van Koppenaal, ik moet u eerlijk vertellen dat is mij geheel en al onvereclnllig. Toch kwam onwillekeurig de gedachte bij mij op, wat handelt die Correspondent toch on verstandig om zijn neus iu een ander zijn zaken te steken, en als 't ware raadgevingen te geven, die in zijn oog edeler zijn. Wil bij op financieel gebied „de Zaaiër" steunen dat moet hij weten, doch ik heb hem in 't geheel om geen advies gevraag i, eu komt het hem, volgens mijue meening, ook gansch niet toe daarop te wijzen. Waut verbeeld u eens, Mijnheer de Re dacteur, dat ik uwe lezers ging vertellen, wat ik niet of wel edel vond van 't oogenblik af dat de Uitgever vuu „de Zaaier" zich iu de Haarlemmermeer vestigde als grossier? Dat ziju zaken buiten u omzou de Uitgever zeggendat zijn dingen waarover gij niet te beslissen hebteu met rechtLaat dit dan een les zijn voor dien ijverigen correspondent dat hij iu ver volg zich alleen aan zijnen arbeid wijdt. Wat mij echter meer belang inboezemt is het stukje vau Koppenaal. Daar komt de schrijver nog bij het bovengenoemde weer vertellen dat Knuppe mij geschreven heeft a 10 cent per bericht, dit is natuurlijk gemakkelijk gezegd, maar nog niet bewezenik betuig dat 't een totaale onwaarheid is, nimmer h«b ik een schrijven vau Knuppe of vau Koppeuaal dienaan gaande gehad. Nu over de betaling van bovengenoemde 3 gulden. Ik heb de lezers eu Koppenaal wat anders ta zeggen dan hij zijne lezers wijs maakt. Tot nu toe (3 Febr.) is door mij geen geld ontvangen. Liegt Koppenaal hier dan weder openlijk? Ol'heeft de agent verzuimd om het mij ter hand te stellen? Van deze laatstcn weet ik het wel beter, en hoewel ik daar geenszins aan twijfelde werd dit bevestigd, toen ik daarna ging informeren. Deze heeft mij het recht gegeven om de toedracht der zaak te publicceren. Mogt Koppenaal echter zulks weder tegenspreken dan is de Heer vau Geest (welke agent is) bereid dit miju schrij ven aangaande de betaliug te bevestigenook ik geef Kop peuaal het recht om een afdruk van mijn kwitantie (want heb ik 't geld ontvangen dau moet cr toch een kwitantie zyn) iu z\ju blad tc doen afdrukken, en daardoor mij tot een leugenaar te maken. Laat Koppenaal zich nu rechtvaardigen 11 Doch nu tot de toedracht der zaak zelve. Zooals ik reeds melde heb ik met den agent over 't zaakje gesprokendeze ver telde mij dat hij onlangs een schrijven van Koppenaal gehad had waariu hij verklaarde dat genoemde agent mij 3 gulden kou betalen, doeh onder eene voorwaarde, en dat was: als hij veel lawaai maakt dan niet hoor T' In de meeuing dat hier mede bedoeld werdt dat zijne handelwijze verzwegen moest worden dat in dien tusschentijd openbaar geworden was, in het voor gaand stukje, beeft de agent uict auders gemeend dan volgens last te handelen. Toch had Koppenaal dat stukje kunnen voor komen, om redeu ik hem voor dien tijd geschreven heb. Was toen mij 3 gulden aangeboden, dan had ik de spreuk in be oefening gebracht dat een half ei toch beter is als ecu leege dc p. Of dit schrijven niet te recht gekomen is, weet ik niet, dat weet ik dat mij geen antwoord is geworden. Het mooiste echter is, dat zijn agent reeds het bedrag der abonements gelden met in begrip van de niet aan mij uitbetaalde 3 gulden aan Koppe naal toezond, voor hij dat stukje plaatste, hij wist dus vóór hij boveustauud stukje sebreef, dut mij het bedrag niet was uitbetaald, ik heb dus bet recht om Koppenaal voortaan te groeten als een leugenaar, zoodat ik als van zelf tot de conclusie kom dat Koppenaal geen Christen ia, te meer nog daar hij Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 8 Febr. NEDEItü. GEltEF. KERK. (üoleerCllde.) Stad a. 't HaringvlietVoorin. Eeeskerk. Namiddag Catechismus. Den Bommel, vin. 9, nam. 2 eu 's av. 5 Va uur Leeskerk. Ooltgensplaat, Voor-en Nam. en 's avonds dhr. Guillaume Zuidland Voorin, en Nam. Leeskerk. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. MiddelharnisVoormiddag en 's avonds Leeskerk. Stellendam, Voor- en Namiddag, Ds. J. J. Koopinans. VRIJE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant, Voorin., nam. en avond Ds. P. den Boer. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voormiddag en Avond Ds. K. W. Róssing. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Vlijmen, W. Oudegeest, te Vucht. Te Rouveeu, J. G. Dekking te Jaarsveld. Te Veen, J. van Bolhuis, te Weesp. Te Wirdem (Fr.), VV. H. van Heuven, cand. te Groningen. Te Den Ham, (Ov.) R. Jaarsma, te Balk. Te Kockengen, VV. R. Kalshoven, te Hasselt. Te Dordrecht, A. Guldenarm, te Alkmaar. Te Oostrum en Goudswier, L. Bolk, te Grijpskerk. Te Pietersbierum, J. 11. Leemhuis, te Stadskanaal. Aangenomen Naar Buren, Fockens, te Schelluinen. Bedankt: Voor Koedijk, Blankstein, te VVervorshoofd. Voor Naaldwijk, A. E. van Deinse, te Heemskerk. Voor Iersekc, J. F. F. van den Hammo, te Wemeldinge. Ciir. Geref. Kerk. Beroepen Te Heerjansdam c.a., A. den Hartogh, te Geestereu c.a., Ned. Geref. Kerk. (doleerende). Boeroepen: Te Barendrecht, A. van Veelo, te Rot terdam. To Harmelen (2e maal), D. C. P. Sluijter, te Loosduine Te Oosterzee. (2e maal) J. H. Houtzagers, te Klootwijk. BedanktVoor Heiuenoord c. a., J. Teves, te WeLsinge-Sauwerl. Voor Kollum, Hania Pz., te Oosterbier urn. B ijkspusf spaarba nk. Aan het postkantoor Mirlilelharnis en de, daar onder ressorteerendehulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 2671, terugbetaald f 505,965. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 10. DIJKGRAAF cn GEZWORENS van dc |polder SL Clirislojftl onder Sommeladijk, Maken bekend dat door hen, voor bovengenoemde Polder is ontworpen eeue nieuwe keur of Politic Verordening, dat deze keur, inge volge art. 76 van het reglement voor de polders ia Zuid- Holland, gedurende ééne maand, vau af hedeu 31 Jauuari tot den 1 Maart 1891, bij den secretaris penningmeester ten kantore te Sommelsdijk, ter inzage vau belanghebbenden is nedergclegd, teneinde zij daartegen hunne bezwaren schriftelijk bij bet bestuur kunnen indienen voor 1 Maart 189l bovengenoemd, Sommelsdijk, 31 Januari 1891. Het bestuur voornoemd, de Secretaris, de Dijkgraaf, A. J. DE GRAAFF. K. DE GRAAFF. NATIONAIjE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeeute Som melsdijk maken bekend: le. dat de loting voor dc Militie van degenen, die in het vorige jaar zijn ingeschreven, zal gehouden worden te Dirksland op Dinsdag, den 3 Maart 1891, des voormiddags te 9Va uren; 2e. dat op Donderdag, den 5 Maart 1891, des voormiddags te 97a uren, ter Gemeente-Secretarie de getuigschriften kunnen worden aangevraagd, ter bekomiug van vrijstelling wegens bioederdien8t of als eenige wettige zoon; 3e. dat de lotelingen, die vrijstelling verlangen wegens eigen militairen dienst of dien van een broeder of broeders, de noodige bewijsstukken moeten inbveren bij den Burgemeester, tenminste tien dagen voor den dag, waai op de eerste zittiug van den Militieraad wordt geopend en alzoj voor den 12 Maart 1891, den 2e Februari 1891. geadresseerd aan onbekenden, over le helft Januari. Van den Bommel, voor M. van Dijk, Breda. Van Nieuwetonge, voor A. BesmanRotterdam. Van Ooltgensplaat, voor O. Boluit, Willemstad. Van Stad a/t Haringvliet, voor W. Braber, Breda. N ol te,fly at le. De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland. Gelet op de Wet van den 6deu November 1887 (Staatsblad no. 193), houdende veranderingen iu de Addilioneele Artikelen der Grondwet cn op art. 73, alinea 2 der Wet, van den 4denJuli 1850 Slaasblad uo. 37); Noodigeu de inwoners der provincie Zuid-Holland, die elders in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan voor den lsten April 1891 aan hun College te doen blijken, door overlegging van het aanslagbiljet of van een uittreksel uit de kohieren der Rijks directe belastingen, teneinde daarop worde gelet bij het opmaken der Lijst van de Hoogs taan geslagen, ver kiesbaar tot Afgevaardigden ter Eerste Kamer van de Staten- Generaal. De aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren moeten, wat de grondbelasting aangaat, den dienst 1891 betreffen. De bedoelde stukken behoorea door belanghebbenden te worden ingezonden aun het locaal van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland, roet opgave van: le. den naam, de voornamen en de woonplaats van den aan geslagene; 2e. de gemeeute en de dagteekening zijner geboorte en 8e. bg aldien hg buiten slands is geboren» of, en zoo ja, waarom De Burgemeester A. J. DE GRAAFF. de Secretaris C. JOPPE, Gz. L. S. De oplossing van ons prijsraadsel no. 4 was: Be D um Str I jen Rott E rdam Osse N isse D I E N A M I E T lJsel M onde Gron I ngen Bri E 11e Et T en Van slechts 5 ontvingen we goede oplossingen, na melijk J. H. B. te Middelharnis; W. VV. en J. v. d. S. te Oud-BeierlandA. I. G. te 's-Gravenmoer on C. v. d. B. te Bruimsse- De prijs ,,de Herder en zijne Schapen" is bij loting ten deel gevallen aan A. 1. Geelhoedte 's-Gravenmoer, dien we het werk reeds toezonden. En nu no 5 Mijn geheel is een woord van 16 letters. 4, 14, 6, 1 is een heerlijke vrucht in den zomer; 2, 3, 5, 11 worden in ons land veel verbouwd; een 12, 7, 10, 8 is bij een muziekliefhebber geen onbe kende, zoomin als een 15, 16. 9 bij een tuinman; 13 is den derden toonaard in den majeur kwinten cirkel. Mijn eerste gedeelte wordt gaarne door kinderen gebruikt, terwijl ouderen er ook niet af keer ig van zijn. Wie mij raden kan zende zijne oplossing franco toe voor of op 21 Februari aanstaande. De prijs is een keurig boekwerk. herinneren wij aan de door ons gemaakte bepalingen, dat ieder die een Mnecht oJ~ Dienstbode aoelctof ieder Sineeht of Dienstbode die verouderen tril, TOOK SLECHTS 50 «TvVTKV hun wensch in dit blad kenbaar kan maken. Advertentiën in dit blad geplaatst, komen onder (luizende oo^en. Het is dus in uw eigen belang uwe Adverten- tien te plaatsen iu een blad dat het meest gelezen wordt. ER BIEDT ZICH AAN 17 jaar oud, liefst als meid all eeu, goed met de wasch kunnende omgaan. Brieven franco aan C. SMITS, M o 1 e n d ij k Slavenisse. GEVRAAGD om dadelijk in dienst te treden, EENE FATSOENLIJKE van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco onder het nummer dezer adverten tie, aan het Bureau van dit blad. (4116) Tegen half Maart BIEDT ZICH AAN een Brieven franco aan A. Ovrrgauw te IJselmonde. Tegen 1 Mei aanstaande WORDT GEVRAAGD P. G. Franco brieven aan C. M. HI.'.V I te Oud-Beierland.

Maas- en Scheldebode | 1891 | | pagina 3