Te koop aangeboden Ds Kraayenissa Meestoof Busiiséi Binten. Dienstbode. A JEINZAAD, 1 Januari 1891. iHHEUT UIENTEELEKS Zeeuwsch Uijenzaad MEUBELEN. Druk en Bindwerk THEE E. BRANDSMA, Vraag ARIIESLEDE Vrijwillige Verkooping A. Hobbel. Plaatselijke Berichten. Burgerlijke Stand. PRIJSRAADSEL No. 3. Ad verte ntiën. 25 Kilo puik, nieuw Openbare eener HfiESTOOF. VISITEKAARTJES cn W. BOEKHOVEN. Sommelsdijk. Visitekaartjes, S. SPEELMAN Wz., Ruime keuze AMSTERDAM Fabrieksmerk. TjgkQedeponeerd woo rd Wat een pracht! Wat een kleinood! Wat goedkoop! dingt Zonen, aan de Brouwersgracht bij de Binueu-Oranjestraatte Amsterdamziju Zaterdag avond voor een groot deel een prooi der vlammen geworden. Vijf brandkranenzeven stoomspuiteneen^paar bandspuiten en de „Jan van der Heijden" kwamen in werking. Uit ongeveer 25 straalpijpen werd water gege ven op de zich steeds uitbreidende vuurzee. Door de aanwezigheid van vele reservoirs met patentolie (de totale hoeveelheid wordt gezegd 400,000 K G. te bedragen), die gelukkig open ziju en dus niet barsten, maar alleen lekken, wakkerde de brand telkens aan zoodat to halfeen een der pakhuizen van onder tot boven in brand stond. Deze opflikkering was echter spoedig be dwongen. Inwendig toonden de pakhuizenvooral het laatste (No. 232), telkens een vuurzee. De brandweer had te halfeen hoop den brand tot de pakhuizen en de fabriek beperkt te houden. De hooge schoorsteen dezer laatste is omstreeks half twaalf ingestortgelukkig in de richting van de brandende perceelen, waarvau de achtergevels vernield werden, zoodat geen meerdere ongeluk ken plaats hadden. Omstreeks half twee was de vuurgloed bijna geheel verdwenen en kon men den brand als geheel bedwongen beschouwen. Men deelt thans mede, dat nu wijlen Z. M. Koning Willem III jaarlijks gemiddeld 6 ton gouds (f 600,000) dat is het geheele inkomen der kroon! ter beschikking stelde van de directie der weldadigheidszaken. Zoo was Z. M. ook de „onbekende" gever van de f 10,000 voor de op richting van het „Koning Willem's Badhuis," dat te Amsterdam teu behoeve der werklieden is op gericht. Van een kind te Ooltgensplaat ziju, onder het naar school gaan, twee vingers bevroren, die afgezet moesten worden. De plaatselijke commissie van toezigt op het lager onderwijs te Amsterdam, heeft aan de werkgevers eti allen die jongelieden in dienst nemen het verzoek gerigt, om geen jongelieden van 1214 jaar in dienst te nemen, voer dat is geblekeu dat die knapen en meisjes de gewone lagere school hebben afgeloopen. Voorts wekt de commissie allen, die jongelieden als hierboven bedoeld in dienst hebben, en vooral ook de ouders, op het bijwonen van het herhalingsonderwijs zooveel mogelijk te bevorderen. De heer Henry Tyndal verzoekt in een adres aan de Tweede Kamer, dat deze een parle mentaire enquête instelle over den tegeuwoordigen staat onzer weermiddelen en wel hoofdzakelijk om uit te maken of het waar is, dat Nederland volgens 's heeren Tindal 's meening op het oogenblik zoo goed als weerloos is. lu het ijs op het verbindiugkanaal Dam sterBolerdiep voor de stroohulzeufabriek te Groningen was een bijt gehakt. Een jongen, die zioh aldaar met schaatsenrijden vermaakte, ge raakte daarin en zonk in de diepte. De heer F., boekhouder aan bedoelde fabriek, was getuige van dit ongeval, en zelf niets ter redding kunnende doen, riep bij zijn hond en gelastte dit dier te water te gaan. Na eeuige oogenblikken van span ning kwam de viervoetige redder weder boven, het knaapje met zich voerende. Het kind was daarna spoedig op den wal geholpen en kon vervolgens ongedeerd huiswaarts keeren. Sommelsdijk, 18 December. In deze gemeente is een kind aan de croup overleden Tot ouderliug in de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd den beer Jobs. Kastelein. Tol onderwijzeres aan de Bewaarschool alhier is benoemd Mej. L. J. Prins. 16 Dec. In de zitting van den Gemeenteraad werd gisteravoud naar aanleiding van twee inge komen requesten, waarvan één tot afschaffing en het andere tot aanhouding der kermis alhier, ge stemd, met den uitslag dat één der raadsleden voor afschaffing en 6 voor niet afschaffing waren. Naar men verneemt, zal nu eerlang een voorstel ter tafel worden gebracht, om den duur der kermis te bekorten, welk /oorstel meer kans van slagen schijnt te hebben. Stad a/'t Haringvliet. Bij de Ned. Herv. ge meente alhier is herbenoemd tot ouderling de heer L. Braber Mz. en benoemd tot diaken de heer W, Kasteleijn. Oud-Beierland, 20 December. Veel werd deze week aan onze dorpsgenooten gevraagd om in den nood van hunne behoeftige medeinwoners te voorzien en veel werd gegeven met bereidwillige hand. Jl. Dinsdagavond vereenigden zich eenige bur gers tot eene commissie om eene inzameling onder de burgeiij te houden en de opbrengst daarvan te doen strekken tot eene bijzondere, dadelijke uitreiking van levensbehoeften, kleederen enz. waar dit met de hevige koude en het gebrek aan werk noodig bleek. In den loop van Woensdag werd ruim f 400 door die commissie opgehaald en besteed naar de behoeften. Heinenoord, 19 December. Bij de Ned. Gere formeerde gemeente alhier is tot predikant beroepen ds. Teves van Westing-Sauwerd. Humansdorp, 19 December. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Hervormde gemeente alhier door ds. C. J. Leemans, predikant bij die gemeente te Oversehie, Barendrecht, 19 December. Ds. Portuin, pre dikant bij de Ned. Ger. (dooleerende) gemeente alhier, heeft het beroep naar die gemeente te Hilversum aangenomen. Jliddcliiarnis410 Dec. Ondertrouwd: Elias Bartoga28 j. eu Eva Gazan, 35 j. Pieter van der Valk, 22 j. en Gcrritje van Leeuwen, 22 j. Getrouwd: Adrianus Vero'me, 34 j. en Martha Koert, 36 j. Dirk van den Doel, 33 j. en Cornelio van Wezel, 25 j. Geboren: Jacob, z. v. D. Hogerwerf en E. Koningswoud. Bastiaan, z. v. J. van Groningen en C. J. de Gast. Aron A zaak, z. v. Simon de Haas en B. Gazan. Maria, d. v. C. Koster en D. Dviessc. Willem, z. v. B. van Gelder en L. van der Steen. Wouterina, d. v. P. Kortcweg en A. Kolle. Overleden: Autjo van Kassei, 1) m. Jantina Klaziua Salo mons, 10 w. Suzauna Heiman, 72 j., cchtg. Arij Stolk. Stad a/'t Haringvliet 410 Dec. Getrouwd: Pieter Verspluntere20 j. en Elisabeth Bol 20 j. Den Bommel, 410 Dec. Geboren: Jobauna, d. v. Jilles Legierse en Sientje van Tilburg. Overleden: Maria Segboer 79 j., eebtg. van Cornelis Maris. Ooltgensplaat24 Oct.10 Dec. Geboren: Elizabeth, d. v. Klaas de Ruiter en Lena Jobauna Hotting. Jakob, z. v. -Tan van Drongelen en Maria vnn Nieu- waal. Maartje, d. v. Willem de Braber en Teuntje Leijdens. Arend, z. v. Jacob Kagcbellaud en Cornelia vau St. Anualaud. Marinus, z. v. Willem de Gast en Maria Pipping. Maria, d. v. Gijsbert Nieuwaal en Teuntje van der Veer. Maartje, d. v. Simon van der Veer en Cornelia Bongers. Daniël, z. v. Lau rens Langevveg en Hester Mijs. Dirk. z. v. Iziiak Biuinse cn Annetje van Bruggen. Overleden: Joban Pbilippus Ilers, 95 j. Johaunes van den Bosch, 72 j., echt. van Neeltie Kastclijn. Gerrit van Nimwegcn, 95 j. wedr van Jannetje de lteus. Pieter Jobauuis Kamp, 8 m. Een leveul. kind van Cornelis van Noordt cn Maria Donkersloot. Janna Korsten, 81 j., laatst wedewc van Hendrik Pieterse. Oude Tonge. OndertrouwdTb. II. van Dolder, wed. van W. Galama55 j. en E. H. C. C. van Meerten, jd. 47 j. (van Apeldoorn), A. Sehellevis, jm. 23 j. (van Delft) en W. van Beek, jd. 25 j. J. J. deMuunik, jm. 30 j. en L. Spoeljd. 26 j. (van Dordrecht). Getrouwd: W. Bezemer, jm. 27 j. en N. van Beek, jd. 23 j. Geboren: Gerbran.i, z. v. P. Berk en E. van Noord. Eugel, z. v. A. Oostdijk en D. Klein. Magdalena Maria, d. v. W. M. de Korte Sz, en C. Kauters. Maria, d. v. J. Knoope en J. van der Made. Maatje, d. v. A. Slinger en P. Goemaat. Neeltje Cornelia, d. v. A. Fase eu A. Geelhoed, Overleden: Jobaunis Baptist Beekman 2 j. (te Breda). Jan netje Sehouwenaar Ad., 20 j. Oud-Beierland, 1319 Deo. Geboren: Maria ilendrika Wilbelmiua, d. v. J. N. ten Zijt- hof en H. Boer. Arie, z. v. P. Both en T. B. Stolk. Jan Ariez. v. J. Hoek en A. C. Kruaij. Leendert, z. r. II. Korporaal en M. van der Bijl. Annigjc Januigje, d. v. K. A. Quartel en J. C. Schipper. Johannad. v. G. 11. van Zomeren en I, Herdenbol. Overleden: W. Weeda, jm. 3 d. O. in 't Veld, jm. 7 w A. Uijterlinden76 j., m. van M. v. d. Linden. IVieuw-Beierland, 6—19 Deo. Geboren: Elisabeth Geertje, d. v. C. J. Tilman en J. Gar denier. Neeltje, d. v. D. L. Pille eu M. Molendijk. Overleden: W. de Raadt, jd. 62 j. L. Pluiment, 77 j., wed. van G. Dekker. R. Hoogink, 38 j., wed. van W. van Rij. N. v. d. Burgh, jd. 1 j. eu 11 m. N'umansdorpvan 13ID Dec. Getrouwd: N. vau der Vlist eu P, Klootwijk. Geboren: Marinus, z. v. J. Kraak eu G, Schutter. Cornelia, d. v. A. van Driel en J. van der Schoor. strijeil, vau 1219- Dec. GeborenLevenl. 8-angcg. k. van J. arn en II, de Koning. Neeltje, d. v. T. Verboeve. Overleden: L. Verschoor, 67 j., m. ran'B. van der Linden. IJselmonde, van 13 tot 19 Dec. Getrouwd: B. van Vugt en J. Pjjl. Geboren: Cornells Paulus, z. v. R. van IJperen en K. Borsjo. Teunis, z. v. T. de Waard cn E. G. Maaskant. Nicolaas, z. v. K. Hagendijk en M. Scbilperoord. Jj Üerkuieuwü. Predikbeurten op Zondag 28 Dec. nederd. geref. kerk. (Doleeronde.) Stad a. 't HaringvlietVoorm. Leeskerk. Namiddag Catechismus. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 eu 's av. 51/» uur Leeskork. Ooltgensplaat, Voor-en Nam. en 's avonds dhr. Guillaume Zuidland Voorm. leeskerk. Nam. Catechismus. christ. gereformeerde kerk. MiddelbandsVoormiddag en 's avonds Leeskerk" Stellendam, Voor- en Namiddag, Ds. J. J. Koopmans* vrije gereformeerde gemeente. Melissant, Voorm., nam. en avond Ds. P. den Boer. doopsgezinde kerk. Ouddorp, Voormiddag en Avond Ds. K. W. Róssing- Marktberichten Brielle, December. Boter f0.60. Eieren f6.per 100 stuks. ROTTERDAMDecember. Binneulaudsche Granen. Wegens de vo st totaal geen handel. Mijn geheel bestaat uit 17 letters, die den naam vormt van een veel besproken en heersch- zuchtig persoon. 9, 4, 8, 16 is tegenwoordig goed te dragen. 3, 2, 11, 17, 6, 5, vindt men aan schier ieders deur. Voor goed 5, 10, 7, 1, kan men veel ge daan krijgen. Wie mij raden kan krijgt 17, 6, 1, 13, 12, 14, 15, keurige boeken. Oplossingen worden ingewacht voor of op 7 Januari aanstaande. GEVRAAGD eene zindelijke Adres Bureel Maas ty Scheldebode $0111- melsdijflt uo. 1415 voor billijken prijs een met compleet stel bellen franco brieven motto „arresletle" aan het Bureau van dit blad. a f 8,10 por Kilo. Te bevragen bij G. VAN MEIDE, te Sommelsdijk. Notaris KUYPERS, te Dirksland, is voornemens behoudens stremming der vaart door vorst op Dinsday O Januari 1801, bij afslag, 's namiddags 2 uur, te Dirksland, ter kerberge van P. BROOS- HOOPT, in het openbaar te verkoopen met lunchiiierieëu en Ketel, benevens groml, dijk, uitpad en Witter, te Melissant, aan de Haven van Dirksland, te zamen groot ongeveer 0.48.74 Hectaren. Breeder bjj biljetten omschreven, die kosteloos verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris, alwaar ook verdere inlichtingen ziju te bekomen. t op fijn Brstol-Karton, en 100 daarbij pas sende Enveloppen, worden door mij tot bovenstaande datum geleverd voor slechts 95 i'cnt. Voorts voorhanden allerhande Tengevolge van dit wintersaisoen is den lian- de in geheel opgehouden en is daardoor moeijelijk om vaste prijsnotering op te geven. Wie echter puik VMMütXMAn wil bestellen zal ik den prijs zoo billijk mogelijk berekenen Uw dienaar Ooltg knspl a at, 16 December I860. in net etui Van af 00 ('ent, te bekomen ter Snelpersdrukkerij van K NC'01 I S.I'KBSOOSS 91 Nominetsilijk. Men KOOPE of BESTELLE geen MEUBELEN voor men de groote voorraad en SOLIDE bewerking bezichtigd heeft bij Alkcniadeplciu 38, Botterdam. Speciale inrichting ter vervaardiging en vernieuwing van alle soorten van gestoffeerde Meubelen zooalsKussensloelon, Canape's Matras- .1 Hes eigen fabrikaat. Oudergeteekende beveelt zieh beleefd aan tot de levering van alle (sterk concurreevend) VISITEKAARTEN op goed karton en in nette etui's vanaf 35 Cent per ÏOO stuks. in Bijbels, Kerkboeken, Psalmboeken op vier stemmen, Scheurkalenders enz. enz. Inteekening op allerlei Boekwerken, Mode jour nalen en Tijdschriften. li. Donkersloot. Ooltgensplaat. 115 KALVERSTRAAT 115 Va/\Of ïhuhp Alleen in verzegelde pakjes voorzien van boven staand gedeponeerd Handelsmerk, verkrijgbaar op Overflakkee te den Bommel, A. Zuidijk Dirksland, Joh. v/d Gevel Pz. Middelharnis, G. Visser Nieuwe Tonge, A. van Eesteren Ooltgensplaat, Korteweg Oude Tonge, A. C. A. Boots Sommelsdijk, A. van Driel Stad a/'t Haringvliet, C. van Wageningen ilc Uoeksche Waard te 's-Gravendeel, C. Brand Klaaswaal, Wed. J. W. A. de Koningh Maasdam, A. van der Giessen Nieuw-Beierland, A. Bouman Numansdorp, K. de Korwer Oud-Beierland, T. A. v. Hylckama Vlieg Puttershoek, Wed. L. v/d Sluijs Strijen, J. de Koning Gzn. Zuid-Beierland, B. Weijers. IJselmomle te Chairlois, T. A. Camphuis Hoogvliet, Wed. W. Voogt Pernis, Poortugaal, Ridderkerk, Rh oon, IJselmonde, Spijkenisse, In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op Souchon No. 5 it f 1,30 per Va Kilo. Wed. A. Verschoor J. Romeijn A. Harthoorn J. Du Bel Pop van den Berg Wed. II. Willerius. dat op iedere briquet geperst is Men wachtte zich voor namaak. Ook verkrijgbaar Strijk- en parsijzers mat gbeibouten. Wie heeft nog geen kennis gomaak met het pakket van den boekhandelaar AV. II. IIEIL Wie is mijn pakket in het vorige jaar niet be vallen? Meer dan 1000 bewijzen ontving ik van buitengewone tevredenheid. Doch 't pakket wat ik u aanbied, overtreft verre het vorige 1 Zend een postwissel van Een gulden en 25 centwaarop staat„AVat goedkoop", en U ontvangt le. Een Christelijk boeiend boekwerk getiteld „lloc Jacob Fniick ecu Christen werd" 2e. Een Christelijk boeiend boekwerk getiteld „De getrouwe dienstknecht." 3e. Een boeieiide Christelijke Scheurkalender ^oor 1891, aan beide kanten bedrukt. Het grooto Schild in 10 kleuren bedrukt, waarop zich een bijbelsch tafereel bevindt, is bepaald een sieraad in de huiskamer. 4e. Vier verschillende Muurtekston, gedrukt in 14 verschillende kleuren op dik glace Carton. Elke bijbeltekst is omringd door prachtige bloemen en heeft eene oppervlakte van 28 bij 34 c.M. Deze smaakvolle MUURTEKSTEN zijn voorzien van de volgende Bijbelteksten No. 1. Dc Hecre zegene U uit Sion. Psalm 1343. 2. Alzóo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijnen eeniggeboren Zoon gegeven heeft, opdat een iegelijk, die in Hem geloofd, niet A'erderve maar liet eeuwige leven hebben Joh. 3 16. 3. Komt herwaarts tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt en ik zal U rust geven. Math. 11 28. 4. Die in den Zoon gelooft heeft het eeuwige leven, maar die den Zoon ongehoorzaam is zal het leven niet zien. Joh. 336. 5e. Een net étui, waarin zich bevinden een pen houder, potlood, liniaal, centimeter en een stuk gomelastiek. 6e. Vier prachtige nieuwjaarskaarten. Is dat nu niet goedkooop? Deze 16 artikelen tezamen voor f 1,25, doch die dit pakket bestelt, ont vangt nog bovendien eene verrassing die minstens 20 Cent waard is. Om dus niet laat te komen, zende men spoe dig een postwissel a f125, waarop staaat„Wat goedkoop aan den boekhandelaar W. ML HEIL Hamburgerstraat Utrecht.

Maas- en Scheldebode | 1890 | | pagina 3