voor de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche Eilanden. i Meubelen. Meubelen. •Meubelen, Uurwerken, Tapijten, enz-, |J. BOER, J BOER, Zuid-Hollandsch Koffiehuis, I [TRAAT. nrotte 166, tot yoordeelige men- en Haver- Gereedsc happen, Mangels, Naai- ikte Boonen- en n, een Kapwagen Vrijdag 21 November 1890. Vijfde Jaargang No. 246. Qiil'i-Mcvoluticiiah IN HOC SIGN O VINCES T. BOEKHOVEN. Tweede Blad. Knecht of Dienstbode Gemengde Berichten. GROOTE OPRUIMING Gelieve vooral op naam en nummer te letten. Opruiming zoolang (le voorraad strekt. Maaskade Westzijde 10, Rotterdam. m l Ct. iten - - - - 115 - - 120 borst 7085 100 - - 70, 85 100 50 eii - 90 100 130 - - 60 75 80 85 - - - - van af 10 >n 3 dubbel estdassen en - emden - - v. - - 40 45 35 - - - - 40 ïen- dril en rsen enkouseu - - 45 60 rousen >usen lousjes >orstrokjes— kjes lekjes gebreide deurde rand 30eken iljes jhandschoenen randsehoenen dito dito handschoenen per paar wast nez Wollen 15 12'A - 4 55 60 50 55 50 65 40 47 Va 85 130 14 471/3 17 Vs 75 25 65 37'/, 18 22i/, 8 32V, 37V' 120 55 75 30 55 115 130 30 201/2 82 150 407" 17 35 100 25 18 25 25 35 - 8 19 - 9 15 10 12 247, toombootVooruitgang sdereede en Overflakkee, vangcudo 1 Oct. 1890. harais vm 6,00 nm 12,10 uar yoetsluis 7,15,10, am 1,10 lelharais« 9,15, 3,00 lleadam n 11,15, uur lcadam 3,30 a aaasluiting met die vaa 8,30 eu evoetsluis ea 9 ea 12,45 uur vaa AMERS ZIJN EESTER. er STOOMBOOT. Rotterdam (Raderboot). mis op Rotterdam. tg en Dinsdag voorm. 5,uur :ige dagen 6.30 nam. 1.30 ZONDAGS en 27 Nov. (Schroefstoomb.dienst) m op Middelharnis. jks vm 8 uur gelijks nm 1 uur ndags. >erb.) WINTERDIENST. de 2 Oct. 1890. mei naar Rotterdam, ndag en Dinsdag 's morgens 4,30 ure Lerdag en Zaterdag 6,30 plaats van Donderdag le Kerstdag, 's morgens 6,30 uur. g en Dinsdag namiddag 1,45 ag en Zaterdag 1,45 scember en Januari uur Dinsdag, Donderdag en Zaterdag riddags 1,15. plaats van Donderdag le Kerstdag, dags 1,15 uur. Fanuari geen dienst. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Abonnementsprijs: per drie maanden 50 Cent, franco p. p. Afzonderlijke nommers 5 Cent. uitgever: SOMMELSDIJK. Advertentiën van 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Advertentiën driemaal geplaatst worden slechts tweemaal berekend. Advertentiën worden bij den Uitgever ingewacht tot Woensdagavond. Alle stukken voor de Hedaelie. bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, ,franvo toe te arenden aan den Uitgever. We ij, die zich nu op ons blad weii- schen te abonneerenontvangen de nog in dit kwartaal verschij nende no. gratis, herinneren tevens aan de door ons gemaakte 'mg, dat ieder die een noodig heeft, of iedere knecht of dienstbode die ver anderen wil, dat hij voor slechts 50 centen zijn wensch in dit blad kenbaar kan maken. Advertentien in dit blad komen onder dui zenden oogen. We verzoeken beleefd H. H. werkgevers in het belang vooral van hen die arbeid behoevenhunne aan biedingen in dit blad te plaatsen, daar men dit dan in het meest gelezene doet. "\7" er-volg1 De Berlijnsche ziekenhuizen worden als het ware bestormd door teringlijders, die ingeënt willen wor den. Velen hunner komen uit Cannes, Nizzaen Men- tone, welke plaatsen thans een verlaten aanzien hebben. Ook komen vele geneesheeren, vooral uit Rusland, Zweden en Rumenië naar de Duitsche hoofdstad. Prof. Bneijer en dr. Weyl zijn door Koch als adsistenten aangenomen. Uit Berlijn verneemt de Standard, dat dr. Koch's geneesmiddel goudcyanide en uitwerpselen van den tuberkel-bacillus bevat. Dr. Koch heeft de 17-jarige dochter van een Oostenrijksch generaal onder behan deling genomen, niettegenstaande de tering bij haar reeds groote vorderingen had gemaakt. De mededeeling van prof. Koch omtrent zijne ont dekking heeft blijkbaar een gunstigen indruk op des kundigen gemaakt. Op het bacteriologisch laborato rium van prof. Forster te Amsterdam toch is alles in gereedheid gemaakt om, zoodra mogelijk, de inenting - stof te bereiden. De privaat docenten aan de univer siteit aldaar, dr. C. B. Tilanus en dr. C. C. Delprat, zijn naar Berlijn vertrokken, om zich op de hoogte van de ontdekking te stellen. De geneesheer J. Nord te Amsterdam, wiens ont werp van een sanatorium voor teringlijders onlangs de aandacht heeft getrokken, zal eerstdaags naar Berlijn vertrekken, om aldaar de methode van prof. Koch te bestuderen. Een man, die op een spoorwegreis zijn 12- jarigen jongen als beneden de 10 jaren had aangege ven, om half geld voor hem te betalen, is deswege door het Schöjftngerichl le Frankfort a/O. tot 1 week gevangenisstraf veroordeeld. Een edelmoedig bestolene Toen dezer dagen een Hnmburgsch koopman van een reis terugkeerde, trof hij zijn boekhouder uiet op het kantoor aan, maar vond een btief, waarin de man vertelde, dat hij zijn patroon voor drieduizend gulden had bestolen en thans nog driehonderd gulden uit de kas had geno men om daarmede naar Amerika te gaan, waar hij zijn geluk wilde beproeven. Slaagde hij er daar in vermo gen te verwerven, waaraan hij niet twijfelde, dan zou hij al het ontvreemde teruggeven. Hij smeekte om medelijden met zijn familie te hebben en bezwoer hoog en laag, dat zijn vrouw onschuldig was. De bestolen koopman wou iuformatiën in omtrent de vrouw en hoorde niet anders dan goed van haar. Hij bracht haar toen een bezoek en gaf de ongelukki ge, die een zelfden brief als hij had ontvangen, een som gelds ten bedrage van zeshonderd gulden, met de opmerking, dat hij het er maar voor zou houden, dat haar man hem, inplaats van voor drie-en-dertig honderd, voor negen en-dertig honderd gulden had benadeeld, welke soin hij dan later hoopte terug te ontvangen. De verlaten vrouw is, dank zij de edelmoedige handelswijze van den man, voorloopig voor gebrek bewaard en de menschenvriend heeft bovendien ge zegd, dat hij ook vortaan voor de familie zal zorgen. De graaf van Parijs, aan den Paus zijne dank baarheid willende tooneu voor bet goede onthaal dat zijne dochter, prinses Helena, van 'l. II. heeft ge noten, heeft 20,000 frs. voor den St. Pieterspenning gezonden. Volgens een door een Engelsch blad in de wereld gezonden gerucht, is een nieuw geschil gere zen tusschen keizer Wilhelm en vorst Bismarck. De gewezen Rijkskanselier zou nl. verklaard hebben.dat hij zich niet door den jongen Keizer wil laten voor schrijven wat hij in zijn werk over het leven van keizer Willem I zal mededeeleu en de proeven van dat werk niet door den Keizer wil laten nazien. De Keizer daarentegen verlangt dit regt uit te oefenen en heeft doen weten, dat hij het boek tot onderzoek zal opeischen vóór het verschijnt, op grond, dat het zaken van staatsbelang behelst. Vorst Bismarck heeft nu verklaard, dat hij het werk zoo noodig in Engeland zal uitgeven om dus 's Keizers macht te ontgaan. Bij de ontgravingen van de fundeeringen van den Burcht te Leiden is dezer dagen eene merkwaardige vondst gedaan. Op 1.25 M. onder den tegenwoordig beganen grond of ongeveer op de hoogte van den vermoe- delijken oorspronkelijk beganen grond, was een stuk metselwerk ontdekt, bestaande uit helroode reuzenmoppen in nagenoeg geheel vergane kalkspe- cie, in alle opzichten zich voordoende als eene fundering, ter lengte van pl. m. 3 M. Terwijl de beteekenis van dit overblijfsel nog niet te verklaren is, werd dezer dagen tegen dit metselwerk iets dieper dan den bovenkant, eene Romeinscke geelkoperen munt givonden, van keizer Vespasian us of Titus, en iets hooger een steenen kogel. Hoewel deze vondsten nog niet veel licht geven omtrent den Burcht zeiven, is toch misschien er uit af te leiden, dat de heuvel is opgeworpen of bestond in den tijd, dat deze munt gangbaar was. Bouwk. Weekbl. Ten huize van de firma Mack Co., in de Leidschestraat te Amsterdam, werden reedsgeruiraen tijd telkens kostbaarheden vermist, als: gouden armbanden, een horloge enz. Vrijdag avond verliet het 15-jarige dienstmeisje haar dienst en kort na haar vertrek hleek dat uit de brandkast f 150 mark in bankpapier verdwenen waren. Een door de recherche ingesteld onderzoek bracht aan 't licht, dat het dienstmeisje de dief egge, was. Zij had het geld in het wisselkantoor op den dam hoek Vijgendam gewisseld en met eene vriendin, die een jaar jonger is van de opbrcng6t allerlei dure zaken gekochtheiden eene nieuwe japon en hoed, een gouden horloge, enz. enz. De juffers gingen ook een uitstapje maken buiten de stad en hebben o. a. in Haarlem groote verteringen ge maakt. De diefegge is in hechtenis. In de Notenboomenlaan te Utiecht ontstond Zaterdagavond een hevige twist tusschen de echte lieden L., waarbij de man zich zoo driftig maakte, dat hij een koperen koffieketel van de tafel nam en daarmede zijn vrouw een duchtigen slag op het hoofd toebracht, waardoor zij verwond werd en hevig bloe dende naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. De man, die zich onmiddellijk na het gebeur de uit de voeten maakte, is sedert niet meer gezien. Als zeldzaamheid achten vogelliefhebbers ver meldenswaardig, dat een kanarie, in bezit van den heer Cuypers, te Heerlen (Limburg), thans voor de zesde maal na elkaar jongen heeft. Het vogelpaartje broedde sinds een halfjaar onverpoosd, en nauw had weer een nest 't pikken beet, of voor nieuw kroost waren de ouders bedacht. En zoo vliegen thans wel twintig bewegelijke zangertjes in de volière rond, gretig hun wakker vadertje naiipend in zingen en springen. Te IJzendijke maakte de postbode V. een revolver schoon.; Ongelukkig ging opeens het schot af met het gevolg dat 'sinans moeder den kogel in het hoofd kreeg. De kogel is nog niet verwij derd kunnen worden. De vrouw is echter weer bij kennis gekomen. Te Oosterhout viel een 2-jarig jongentje in een pot met kokend water. Het kind bekwam zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleed. Om plants te maken, en voor mijn personeel gedurende de winter werk te j verschaffen VAN tegen de goedkoopst mogelijke prijzen, BIJVOORBEELD: j MAHONIE KASTEN van af 2S._ K STROOMAT STOELEN u n 8 SPIEGELS met Kronen, lang 1,25 M. huh 10. tins Concurrentie onmogelijk!'. voorheeen A. BOER voorheen A. BOER ROTTERDAM, ROTTERDAM, 20 ïl£A]ÏG 86 6 IliVXM 6 Pakket A. Boekjes van 15, 20 en 25 ct. T. M. Looman. Adolf Clarenbach, de Hervormer in het Bergsland. Newman Hall. De laatste dagen van William Gordon. Gebedsverhooringen. Bewijzen van de kracht des Christelijken geloofs. George Mfiller en zijn werk. Hesba Stretton. Wat de liefde vermag. Gesorteerd 25 ex. f 2.50 ex. r 3,50,100 ex. f 6. -. Pakket R Boekjes van 25 en 30 ct. C. F. Geelert. Drie dagen uit zijn leven. George Lewelin of de Verloren Zoon. W. Andringa Gz. Sneeuwklokjes. T. M. Looman. Erancesco Spiera. Anna Siiipton. „Thans" Eene ware geschiedenis. Gesorteerd 25 ex. f3.50 ex. f 5.25, 100 ex. f 9.— Pakket C. Boekjes van 40 en 75 ct. Philipp Paulus. De Vinger Gods. Dr. von Sciiubert. Plavius en Pelagia. De Tweelingbroeders. Gesorteerd 10 ex. f2.25,25 ex. f5.,50 ex. f9 Pakket R. Boekjes van 60 en 70 ct. H. van den Berg. Herinneringen uit het leven van een 17 jarigen jongeling. De elf levensjaren van een kind. A. C. de Zwart. De geestverschijning te midder nacht op den kruisweg. Gesorteerd 10 ex. f3.50, 25 ex. f7.50, 50 ex. 14. Op den te zenden postwissel, zette men Kinderpakket" en daarbij letter A, B, C of D, en men ontvangt het franco van den Boekhandelaar T. SUAUtTER te Bot lam. Wie van ieder 1 Ex. (dus 16 stuks) begeert, zende postwissel groot f 3. Eerste Café van het Café Fritschky, tegenover de aanlegplaats der Brielsche-, Beier- landsche- en Plakkeesche booten, wordt wegens zijn billijke consumptie en prijzen beleefdelijk bij het reizend publiek aanbevolen.

Maas- en Scheldebode | 1890 | | pagina 5