NARE DINGEN. Uit de pers. Uit ons Parlement. Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Posterijen. binnenkort op het rantsoen van een loon daags komen. En daarna? Het staat nog te bezien, of het wel goed mag heeten, dat de zwakken in het leven gehouden wor den. Wat vinden zij in deze wereld, die zelfs voor de sterken een jammerdal is?" Wat dunkt U, lezers, van zulke taal Zoo gaat liet nu. Eerst vervreemdt men de menschen van God, en belooft hun gouden bergen, als zij den Bij bel aan kant zetten. En als die gouden bergen dan op zich laten wachten, en den verleiden niets dan ellende rest, durft men met de narig heid der lieden nog den spot drijven. Wanneer zullen toch de oogen opengran van onze eilanders, voor zoover zij zich hebben laten afvoeren van de oude, welbeproefde paden? Wanneer zullen zij ophouden hun goede geld uit te geven voor bladen, die hun geen hooger ideaal voorhouden dan een leven vol moeite en verdriet? Weg met den ChristusZoo wilde het de tijdgeest. Dan zou de gouden eeuw aanbreken. Arme bedrogenen! lil „de Zaaier" van 7 November komt eene advertentie voor, onderteekend door den heer J. L. Verhoeven, waarin deze keer o. a. de kiezers opwekt om hunne stem uit te brengen op den heer A. Jongeujan. Van achteren blijkt, dat de heer Verhoeve aan de plaatsing dier advertentie part noch deel heeft. Maar wat is nu het nare van de geschiedenis Door de „Nieuwe Rott. Courm!" en het „Nieuws blad" van de Hoeksche Waard over die advertentie op de vingers getikt, begint ,/de Zaaier" van 14 November den heer Verhoeven uit te schelden voor niet veel minder dan een verrader. Geen wonder dan ook, dat de heer Jongejan in de „Standaard" van 17 November toornt tegen zulke ellendige wijze van handelen. Kloek en ferm komt de heer Jongejan op voor de eere van den heer Verhoeven. Dat getuigt van broedertrouw. Nog deelen wij onzen lezers mede, dat het be stuur van de Centrale Anti-Rev. kiesvereeniging inde Hoeksche Waard, blijkens advertentie in het Nbl. van de H. W., de laffe vleitaal en verkeerde voorstellingen in het verkiezingsblad van „de Zaaier" verwerpt. Wij achten het een gelukkig verschijnsel dat in de anti-revolutionaire kringen onzer eilanders scherp gelet wordt op het zaad, dat „de Zaaier1' uitstrooid. „De Zaaier" heeft het zelf gewild. (Zie no. 4 van dat blad.) „De Zaaier" heeft zich wel wat vroeg als loeaal anti-revolutionair blad van de districten Zierikzee en Overflakkee opgeworpen. Het ware geraden ge weest eerst goed zaad te zaaien. Men moet maar durven. Toen de heer Zaaijer, het liberale Kamerlid, onlangs te Leeuwarden, eene politieke voordracht hield, waarvan natuurlijk schering en inslag was: de werkeloosheid der Regecring, vooral op belas tinggebied, werd hij op alles behalve zachte manier op de vingers getikt, door den Frieschen radicaal, den heer Br. Vitus Bruinsma. Deze toch, ofschoon de werkeloosheid der Regee ring erkennende, beet den heer Zaaijer toe, dat die werkeloosheid nog maar enkele jaren bestaat, terwijl hiertegenover stond eene werkeloosheid der liberalen van 18 a 19 jaren. En wat denkt gij nu. dat de heer Zaaijer daarop antwoordde? Gij raadt het in geen tien keer. Met het leukste gezicht ter wereld komt hij vertellen, dat de werkeloosheid der liberalen op belastinggebied niet te wijten is aan de liberalen, maar aanja, aan wie, denkt ge wel? aande andere partijen! Ge zult het bijna niet gelooven, maart.ch is het zoo. In het verslag toch, dat de N. Gron. Cour. van de lezing des heeren Zaaijer gaf, staat letterlijk: „De heer Zaaijer zegt o. a. nog, dat de door de liberalen gewenschte hervormingen op belastingge bied, steeds zijn tegengehouden door de andere par tijen. Curieus, niet waar? De liberale partij beschikte destijds over de meerderheid in de Tweede én in de Eerste Kamer, en toch was het niet haar schuld, maar de schuld van de andere partijen, dus van de minderheid, dat de door haar zoo gewenschte hervormingen niet tot stand kwamen. Men moet maar durven(Prot. Noordbr.) Woensdag, 12 Nov., heeft de Minister Maekay in eene vereenigde zitting der Staten-Generaal het wets ontwerp tot benoeming eener Regentes ingediend. In eene korte toespraak zeide de Minister, dat se dert 29 October geen verbetering in 's Konings toe stand merkbaar was. Al is er, volgens de genees- heeren, geen oogenblikkelijk gevaar, de onmogelijk heid om zelf de regeering waar te nemenblijft voor den Koning aanhouden. De Minister rekent op aller instemming met het voorstel tot het opdragen van het Regentschap aan de Koningin, die daartoe ook in 1884 werd aangewe zen voor het geval van minderjarigheid van den troon opvolger. Ook thans stelt de Regeering dit met volle vertrouwen voor, nu de band zoo mogelijk nog hech ter is geworden die H. M. aan ons volk bindldoor de zelfopofferende liefde, waarmede onze geliefde Torstin waakt bij de sponde van onzen krauken Vorst en door de ongeëvenaarde trouw en teedere moeder lijke zorg waarmede Zij zich wijdt aau de opvoeding van Neerland's Prinses. De Minister eindigde met deze woorden„Moge God ons geliefd Vorstenhuis en ons Vaderland in deze treurige dagenwaarin beiden zoo zwaar be proefd worden, in Zijne heilige bescherming nemen." Deze woorden mak en wij tot de onze, en wij voegen er aan toeMoge Hijdie de harten der Koningen leidt als waterhekenzich ook nog aan het hart van onzen Vorst verheerlijkenopdat als de Koning der Nederlanden den laatsten strijd hier op aarde tegen den Koning der verschrikking gestreden heeft „Hem wordt van God gegeven „Om 't zoenbloed van den Zoon „Voor dit verganklijk leven Een onvergangbre kroon." Art. 1 van het wetsontwerp luidt „Tot Regentes van het Koningrijk, gedurende den tijd dat Z. M. de Koning zich buiten staat bevindt de regeering waar te nemen, wordt be noemd H M. Adelheid Emma Wilhelmina There- sia, Koningin der Nederlanden, geboren Prinses van Waldeck en Pyrmont." Art. 2. „De wet zal in werking treden op den dag harer afkondiging." In de memorie van Toelichting wordt nog ge zegd, dat het koninklijke gezag blijft waargenomen door den Raad van State, totdat de Regentes het Regentschap heeft aanvaard en in eene Vereenigde zitting van den Staten-Generaal den vereisehten eed heeft afgelegd. Het ontwerp is dadelijk verzonden naar de af- deelingen. De Vereenigde Verg. der St-Gen. heeft Vrijdag 14 Nov, dit wetsontwerp met eenparige stemmen, zonder discussie aangenomen. Bij een ander wetsontwerp worden de kosten van het Regentschap geregeld. Jaarlijks wordt rechtstreeks aan de Regentes eene som van f175,000 uitbetaald, in mindering van het jaar- lijksch inkomen der kroon. In Frankrijk zullen de tractementen van de officieren van alle wapenen en dienstvakken voortaan gelijk zijn. Verleden Vrijdag middag is te Rijsel zekere Delouveaux in hechtenis genomen, in wien men den moordenaar van den pastoor te Aseq en zijne dienstbode in handen meent te hebben. Te Londen brak 's nachts in een logement in de Garthstreet brand uit. De moeder redde hare twee jongens, maar de vlammen en rook dreven haar terug bij haar pogingen om ook haar andere kinderen te redden. De drie meisjes, 7, 4 en 2 jaar oud, verbrandden. Nabij Salonika is een trein met soldaten ontspoord. Dertig personen werden gedood en 40 gekwetst. Het ongeluk schijnt te zijn veroorzaakt doordien de weg door zware regens beschadigd was Volgens de Semaine Medicale heerschen de pokken te St. Petersburg epidemisch. Hetzelfde blad bericht, dat te Antiochië de cholera is uitgebroken en dat (le ziekte daar vermoedelijk van Aleppo is overgebracht. Dat men voorzichtig moet zijn met het gebrui ken van middelen, om het bloeden te stuiten, wanneer men zich in den vinger heeft gesneden, is dezer dagen opnieuw bewezen. Een militair van bet garnizoen te Middelburg had zich in den vinger gesneden en de wonde met een piktouwtje dichtgebonden. Dit heeft kwaad gewild en de man is aan bloedvergiftiging overleden. Zondagavond heeft te Oud Beierland een he vige vechtpartij plaatsgehad, waarbij van messen werd gebruik gemaakt en een der vechtenden zoo ernstig aan hals en rug werd verwond, dat hij vermoedelijk het leven er niet zal afbrengen. Na door dr. Lodder te zijn verbonden, werd hij onder politie-toezicht naar zijn woning vervoerden tegen den vermoedelijken dader proces-verbaal opgemaakt. Zondagavond trof een man zijne dochter in ge zelschap van een man matroos op den Zeedijk te Am sterdam aan, juist toen zij een danshuis wilde binnen gaan, hetgeen hij belette. Een twist was hiervan het gevolg en weldra kreeg de man het te kwaaddaar enkelen die de toedracht der zaak niet kendenzich tegen hem keerden en hem begonnen te bedreigen. Anderen stonden den vader hij en weldra had een vechtpartij plaats, waarbij van weerszijden gevoelige slagen werden toegebrucht. Op het gerncht dat de politie kwamstaakte men het gevecht en kwam de vader, die reeds drie dagen naar zij n dochter had gezocht, tot de ontdekking, dat zij van het tumult ge bruik had weten te maken om met haar zoogenaam- den vrijer, zich uit de voeten te maken. J. P., te Leeuwen, hij wien onlangs eenige kouijnen gestolen waren, ontving een briefkaart, waarop hem verzocht werd zijn konijnen wat beter te voeden, omdat ze anders het slachten niet waard zijn 1 Te Maastricht heeft zich eene vereeniging van varkensslagers gevormd tot behartiging hun ner belangen. Eene bnnner hoofdgrieven is de verkoop van Amerikaansch varkensvleesch, dat grootendeels als inlandsch verkocht wordt. Hun wensch is. dat dit Amerikaansch product, evenals de margarine, door een merk of stempel worde geteekend. Met dit doel heeft men zich tot den minister van waterstaat gewend. De minister noodigde de vereeniging uit, eene commissie af te zenden, die heden ten gehoo- re zou worden ontvangen. lüe vertier tweede blad. Middelharnis Dat niet alle dag gebeurt, gebeurde jl. Maandag. De Ambtenaren (commiezen) benaderde van den eigenaar een os, welke naar hunne meeding te laag was aangegeven. Den Bommel. LI. Vrijdag was voor deNederd. Ge:ef. gem. alhier een heugelijke dag. Aan den avond van dien dag mocht zij opgaan in haar nieuw bedehuis om daarin voor de eerste maal onder de verkondiging van Gods Woord neder te zitten. Ds. van der Velde van Maasland bepaalde de gemeente naar aanleiding van Jeremia 13 16 wien de eere van dit werk toekomt. Nieuwetonge. 18 Nov. Door het kiescollegie der Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot Ouderling en diaken herbenoemd A. v. d. Boogert en M. v. d. Berge. Dirkslattd. Een treurig ongeluk heeft alhier plaats gehad. Toen Zaterdagmiddag E. P. op de ach terplaats harer woning, die met nog meer huren bewoond werd, kwam vermoede deze iets in de welput te hooren; en zag ook werkelijk dat daar wat inlag. In de meening dat het een hond of een ander dier was, liep zij verschrikt terug, en kon door de schrik slechts gebrekkig rriededeelen wat zij gezien had. Toen men echter bij de put kwam, zag men klompjes drij ven, en begreep men dadelijk dat er een ongeluk ge beurd was, dat ook bevestigd werdt, toen men een kind van M. de Bruin een knaapje van ruim 4 jaar bovenhaalde. Na geneeskundige hulp ingeroepen te hebben, kon deze niets anders dan den dood consta- teeren. Men kan de toestand der ouders voorstellen, die hun lieveling op zoo'n droevige wijze moesten missen. Terwijl de gemoederen nog onthust waren over het ongeluk hierboven vermeld, ging dien zelf den avond het gerucht dat er een kind in de haven gevallen was, dat een groote oploop veroorzaakte. Gelukkig bleek dit onjuist te zijn, daar het iemand was, die zoo als men zegt te veel aan Bachus had ge wijd, en door den donker misleid in het Spui gesuk keld was. Zeker hierdoor ontnuchterd wist hij ongemerkt op 't drooge te komen, met de niet onaardige opmer king, dat hij niet had kunnen denken, dat men nog zooveel belang in zijn persoon stelde. Nog een ongeluk Toen Dinsdag de Wed. Brunsel alhier iets uit de kelder wilde langen, had zij het ongeluk daarin te vallen en haar arm te breken. Goedereede. Er heeft zich een geval van rood vonk in deze gemeente voorgedaan. Aan den heer Dr. C. Bakker alhier is door den gemeenteraad tegen 20 December a s. eervol ontslag toegekend als gemeente geneesheer. Ouddorp. 17 Nov. Door den heer K. Lodder is het volgende voorstel bij den gemeenteraad inge diend. Het schoolgeld op de openbare scholen alleen zal bedragen a. voor minvermogenden 10 ets per week en per kind. I. voor meervermogende 25 ets per kind. e. voor gegoeden 40 ets per kind. Het herhalingsonderwijs zal bedragen 5,15 en 25 ets, en het uitgebr. lager onderwijs 75 ets per week en per kind. Burgem. en Weth. kunnen aan onvermogenden op aanvrage vrijstelling verleenen tot betaling van schoolgeld. De legeling treedt in werking met 1 Jan. 1891. Ziehier een voorstel, dat niet alleen wij, maar ook elk onbevooroordeel liberaal zal moeten goedkeuren. Toch kunnen we niet nalaten, er nog enkele aan merkingen op te maken. Het voor tel bevat zeer veel goeds. Tooh be grijp ik niet, waarom de geachte voorsteller niet liever het schoolgeld voor de gegoeden bepaald heeft op f 2 per maand en per kind. Dit nadert meer den kostenden prijs dien de gegoeden toch best betalen kunnen. Verder zou een bepaling als volgt niet kwaad zijn Jaarlijks maken Burg. en Weth. eene lijst op der min- en meervermogenden en gegoeden, die dan, desnoods gewijzigd, door den Raad wordt vastgesteld. Wat de kans van aanneming betreft in den Raad alleen dit. De meerderheid, 5 van de 7 is anti-revo lutionair, dus voor een billijk schoolgeld. Toch mompelt men hier en daar, dat het voorstel wel zal verworpen worden. We kunnen dit niet gelooven; daartoe hebben we te veel vertrouwen in onze afgevaardigden. Mocht dit vertrouwen evenwel beschaamd worden, dan maar we zullen niet vooruitloopen op de stemming, en wewenschen onzen vrienden in den Raad sterkte toe om moedig, niet als mensehenbehagers, voor hun goed recht op te komen. Er worden hier pogingen aangewend, om eene christelijke Jongelingsvereeniging op te richten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever M. dt E Eiken dag zie ik hier eens of meerraaleu den telegraaflooper uit Goedereede om de telegrammen, die een halfuur te voren daar ontvangen zijn, aan hun adre9 te bezorgen. Gelukkig heeft de man zijne meeste stapjes in die functie hier liggen: we krijgen een telephoon. 't Heeft wel lang geduurd, maar nu zal het toe h geen half jaar meer duren, denk ik of, een van onze heeren kleedermakers zal debetrekking van telephonist aanvaard hebben, en daarmede zal ons dorp een Staats-ambtenoar rgker zijn geworden Maar dit doet er nu niet toe. Nu nog eene verbetering in den postdienst, en Ouddorp zal het El Dorado zijn van alle telegrapheeieude, telophoneerende, en correspou- deerende eilandbewoners. Toch, M. d. R., mogen we niet vergeten, dat we eiland bewoners zijn. Maar als we dit nu in het oog houden, dan vindt ik het toch wel wat weinig, om maar eene post daags te ontvangen en te kunnen verzenden. aar vaart me nu zoo'n dure bqot, de Vooruitgang, dag in dag uit, eenige malen van Hellevoetsluis naar Middelharnis en Stellendam vice versa, en we krijgen maar ééne postjj Het ware te wenschen, dat er een9 hier, te Goedereede en te Stellendam eene adresbeweging op touw werd gezet om den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid te verzoeken om ook de avondboot van Hellevoet in dienst /der posterijen te bezigen. Een postlooper zou ons dan nog eiken avond de brieven en de nieuwste nieuwtjes iu den vorm van couranten, kunnen doen toekomen. Te Dirksland, Middelharnis en Sommelsdijk verzendt en ont vangt men de buitenpost twee malen daags. Waarom zou Jat hier ook niet kunnen? U dankewd voor de verleende plaatsruimte blijf ik Uw dw. dien. SERIBA. Ouddorp, 15 Nov. 1890. Middelharnis, vau 612 Nov. Ondertrouwd Jan Vogel 31 j. en Tenntje vau Hoften 30 j. Getrouwd Krijn Koning 45 j. en Maatje Visser 22 j. Geboren Jan z. v. Jacobus van Gelder en Hester van der Meide. Martha d. v. A. A. C. Eut en l\ van Heemst. Maatje, d. v. G. Lan- gebroek en D. Oosters. Oerleden Geertruij Touw, 85 j., wed. Jacob jongejan. Stad a/'t Haringvliet 68 Nov. Geboren Jobannis, z. v. Leendert Breesnee en Uingena in 't Veld. Overleden Aren Jaquas Braber, 6 m. 24 d., z. v. Marinus Bra- ber Pz. en Lena Braber Ld. Den Bommel, 512 Nov. Getrouwd W. v. d. Maden 59 j. en F, M. Henning 57 j. T. Remus 34 j. en A. Verkerke 27 j. Overleden Maria deo Braber 21 j. d. v. C. den Braber en H. van der Sluijs. Dirksland, van 512 Nov. Geboren Adrianus z. v. Cornelia GrootenboLr cn Nestje Visbeen. Overleden Bastiana Arendje 10 j. d. v. Willem van der Linde en Arentje van Beek. Lena 1 j. en Pieternella 8 d. kinderen van Pieter Hameete en Abra Vreeswijk. Zuidland, van 31 Oct.—14 Nov. Geboren Cornelis z. v. J. de Geus en J. Beukelman. Jentina d. v. R. Hajer en M. Hajer. Overleden Pietertje de Groot 38 j. eebtg. van W. Arkenhout Adriana van Eijbergen 1 j. Karolina Stoof 3 m. Maartje Seidlebr. 80 j. wed. van A. v. d. Hoeven. Oud-Beierland van 8—14 Nov. Getrouwd A. Brnssaard en A. Blaak, Geboren 7 Nov. Arie z. v. M. Schilperoord en S. Knook. 8 Jacob z. v. P. Kleiberg en M van Hoffe. 11 Angenietba d. v. K. Dekkers en A. v. d. Wetering. 12 Joost. z. v. J. Steenboek en C. Wijn. 12 Petrouella d. v. A. Baars en J. Schelling. Overleden W. v. d. Sijde 21 j. wedn. van K. E. v. d. Woel. C. Bakker jm. 2 m. H. Brand jd. 2 j- N. van Hamburg, jd. 4 j. Zuid-Beierland, van 113 Nov. Getrouwd P. Poldervaart jm. en H. Vermaas. Geboren Bastiaan z. v. W. B. L. Verboeven en P. Molendijk. Maarten z. v. J. van 't Hoff en M. Burgers. Adrianus, z. v. W. van Pelt en H. van Rij. Annigje, d. v. G. Buitendijk en P. Snijders. Neeltje d. v. M. van Gent en A. v. d. Jagt. Jan z. v. G. Maaskant en A. P. Schipper. Jannigje d. v. J. Bezemer en P. Goosen. Eli zabeth d. v. J. Edelsehaap en M. Simons. Cornelis z. v. P. Benjert en C. Lungeudoen, Maaike d. v* J. Weij en N. Veldhoen. Teunis z. v. K. den Hartigb en B. den Hartigh. Hendriksje d. v. C. Polder dijk en N. Goudswaard. Neeltje d. v. L. den Ouden en M. Kramp. Jaapje d. v. J. den Haan en N. v. d. Jagt. Overleden G. de Graaf jm. 13 m. J. v. d. Waal jm. 8 m. A. de Graaf jd. 14 m. I. Barendregt jm. 41 j. 's Gravendeel, vim 714 Nov. Ondertrouwd W. van Zanten 22 j. en A. M. Slagboom 21 j. A. Mout 23 j. en N. Veldhoen 20 j. Getrouwd J. van Gemeren en A. van Zanten. J. In 't Veld en M. Huisman. Geboren Clasina d. v. J. Slinger en J. Kastelijn. Pietertje d. v. A. Rijhoek en A. den Boer. Johanna, d. v. G. Barendrecht. Levenl. aangeg. kind van A. Smaal en J. de Geus. Overledeu A. J. Kaaktgeboren 4 m. A. Smaal 37 j. vr. van A. Schouten. A. Ritmeester 10 w. JVumansdorp, vau 7—14 Nov. Geboren Cornelis z. v. Jb. Klootwijk en E. Marcus. Overleden A. Kranenburg jm. 24 j. Strijen, van 81 Oct.14 Nov, Geboren Leentje d. v. P. Barendrecht en E. de Man. Marigje d. v. J. Kluit en J. Buitendijk. Adrianus z. v. A. de Man en N. de Vlaming. Levenl. aangeg. kind van A. van der Giessen en T. Gouweloos. Overleden E. Visser 71 j. eerder wed. van C. van Bruggen laatst echtg. van J. Fortuin. Boon, van 314 Nov. Getrouwd S. va& Eijk en N. Struijk. Geboren Cornelia Maria, d. v. N. Dits en A. J. Segeren. Adriana d. v. J. Leentfaar en M. Groenendijk. Dirk, z- v. W. v. d. Ent en N. v. d. Ent. Cornelia d. v. G. van Kempen en H. de Kreek. Arie z. v. J. Groenenboom en T. Koster. Overleden G. W. Groenendijk jm. 20 j. en 10 m. IJsselmonde, van 814 Nov. Ondertrouwd M. Evertre 23 j.jm. (van Rotterdam) en H. Kra mer jd. 24 j. Getrouwd C. L. Barendrecht (van Cbarlois) en P. van Gemerde. Geboren Arie Willem z. v. H. Kampsteeg eu S. Groenenboom. Overleden M. van der Zijde jd. 7 m. P. van Rikstoort jd. 3 w. B. Buurman 74 j. m. van G. H. Kooijman, W. Vermeulen jm. 1 m. G. van Helden en G.E. Meijer levenl. z. Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 16 Nor. nederd. geref. keek. (Doleeronde.) Stad a. 't HaringvlietVoorm. Leeskerk. Namiddag Catechismus. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 's av. 5>/2 uur de Heer Van Leeuwen, van Schiedam. Ooltgensplaat, Voor-en Nam. en 's avonds dhr. Guillaume Zuidlaml Voorin, leeskerk. Nam. Catechismus. christ. gereformeerde kerk. Middelharnis, Voormiddag en 's avonds den Heer Sijbrandieberoepen predikant te 's Gravendeel Stellendam, Voor- en Namiddag Ds. J. J. Koopmans. vrije gereformeerde gemeente. Melissaut, Voorm., nam. en avond Ds. P. den Boer. doopsgezinde kerk. Ouddorp, Voormiddag en Avond Ds. K. W. Rössing. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Barendrecht, H. M. van Nes, te Wou denberg. TeGaastmeer en Nijhuizum, O. Norel Rz., cand. te Harlingen. Te Ankeveen, J. W. Drost cand. te Nunspeet. Te Tricht, W. Cack, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Maassluis, P, S. Meerburg te Kelhel. Voor Colijnsplaat, Chr. Ynzonides te Ouderkerk aan den IJssel. Voor Neerlangbroek, H. Pop, te Oubaert en Waaxem. Christ. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Noordwijk aan Zee, W. J. de Haas, te Hattem. Ned. Geref. Kerk. (Doleerende). BeroepenTe BolswardD. Bakker te Apeldoorn Te Utrecht, P. J. W. Klaarhamer, te Middelburg. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden. Van Dirksland. K. van Dijken, Rotterdam. Van Oudetonge. C. Leqieux, Rozendaal. Van Sommelsdijk. A. van der Made, Rotterdam. Van Stellendam. A. Nissel, Alblasserdam. Amerika van Nieuwetonge. J. Koppendaal, Pa- terson.

Maas- en Scheldebode | 1890 | | pagina 2