DOIÏWKNECIIT J.G. I). k. VAN DIJK, EEN DI'lUiElt MDWMÏÏOLMS ADVERTENT* ËN. Prijsraadsel. Aan onze lezers Horloges, Mij, Rep lateiirs,Klolta- Wekkers, Har-, moiiiGa's en Barometers. REPARATIES SPQED3GJN BILLIJK, HONDENTREEKARNMOLENS Corns. Tieleman LET HIER, OP s. v.p. J. P. SMIT KNIJPE bij HEERENVEEN, gewoon warm weder, meestal «inde Ju'i of be gin Augustus. Bon buitenman, die te Rotterdam in eon bierhuis een glas bier gebruikte, gaf' aan eene daar aanwezige kellnerin een bankbilj et van f 40 ter inwisseling. De kellnerin is mot het bankbiljet spoorloos verdwenen. Zoo'n glaasje moet wel versterkend wezen. Te Baarn is op 78-jarigen leeftijd over leden de heer E. baron van Lijnden van de Cannenburgh, oud-lid van Ged. Staten van Gel derland. DeJ overledene, die zich metterwoon te Utrecht gevestigd had, stond bekend als een warm voor stander van de antirevolutionaire partij; boven dien als een mild man voor alle christelijke zaken. Hoewel in het Herv. Genootschap ge bleven, steunde ZEd. b. v. öök de scholen, welke van de Ned. Ger. Kerk uitgingen. Het Amsterdamsch publiek heeft zich Maandag eens weer doen gelden tegen eenige socialistische couranten venters. Twee van die venters kwamen Maandagmiddag het politibureau aan de Moltsteeg invluchten, achtervolgd door eene groote menigteen een ander werd door een politieagent uit een bijgelegen herberg aan hetzelfde bureau gebrachthij was ook op de vlucht gegaan. Een der venters verklaarde, dat hij in de Kal verstraat liep te venten met het zoogenaamd socialistische prinsessenlied, toen hij door eene volksmenigte werd aangevallen, zoodat hij, even als zijne twee confraters, die hem verde digen wilden, de vlucht heeft moeten nemen, daar zij hem volgens zijne verklaring anders hadden doodgeslagen. Nadat het volk voor het bureau was verwijderd en de rust hersteld was, zijn de venters de een na den ander uit het bureau vertrokken. Een landbouwer te De Lier, van Delft huiswaarts rijdende, zag in de vaart iets drij ven, dat naar een jurkje geleek. Hij hield stil en haalde met veel moeite een klein kind uit het waler,-dat schijnbaar reeds dood was. Door langdurige en verstandige armbeweging wist de eenvoudige man de levensgeesten bij de kleine drenkelinge weer op te wekken en mocht hij het genoegen smaken het k'nd aan de ouders terug te geven. Het meisje, dat bij de gasontploffing bij de firma Van Laer op de Hoogstraat te Rot terdam, nu twee jaar geleden, de beide handen verloor, is thans in zooverre hersteld, dat ztj binnen eenige dagen in den kring harer fam; 'e zal terugkeeren. Zij is voorzien van twee kunsthanden, en schrijft daarmede een zeer duidelijken, lees baren brief. Buiten de Dampoont te Middelburg was het in de laatste dagen niet pluis. Wat er ge beurde Volgens de Middelb. Ct. ingewonnen inlichtingen, werden steenen geworpen door onzichtbare handen in de onmiddellijke nabij heid van met een scherp oog toeziende kijkers, tevens belanghebbenden. Men schreef deze zonderlinge steenenwerperij toe aan niets minder dan de zwarte kunst, en vele middelen werden aan de hand gedaan, om aan die angstverwekkende geheimzinnigheden een einde te maken. Een er van is zoo vertelde men aan het blad zelfs in praktijk gebracht. Een der steeneu, waarmede geworpen is, werd nl. gekookt in water, met het doel, om na de kookproef dien steen, tot poeder gemalen, te verbranden. Wat gebeurt echte.r? Terwjl de steen kookt, wordt het deksel van den pot opgelicht en verschijnt een vrouwenhoofd in dichten nevel. Daaraan wordt mededeeling ge daan van het voornemen, boa verder met den steen te handelen. Men wil echter tegen het z.g. vrouwenhoofd beleefd zijn en zal de deur openzetten om de daderes van het kwaad voor het laatst gelegen heid te geven zich te beteren. Zoo gezegd zot) gedaan en nu is alles in het reine. Zou men zoo iets nu zoeken in het beschaaf de en verlichte Dllddslbilrg En toch is dit in het jaar 1890 daar ter stede gebeurd. In de gemeente Doornspijk is onder de runderen het miltvuur uitgebroken, en reeds is een rund aan die ziekte gestorven. Van Terschelling meldt men, dat door de Stoomschelpenzuigers Friesland en Tijd Donder dag ongeveer 14 last zilver- en kopererts uit het wrak van de Eldorado werd opgehaald. Maandag is aan den Overweg, buurtschap Haart, fe Aalten de trein 8,40 van Winterswijk ontspoord. De locomotief zit dwars van den weg in het zandhet eerste rijtuig is vooraan vrij aanmerkelijk beschadigd. Een passagier kreeg eenige kwetsuren aan hoofd, beenen en handen. Ter voorkoming van verdere ongelukken werd door den machinist onmiddellijk het vuur van de machine gedoofd. De rails zijn op een afstand van 5Q meter verbogen. De machine is beschadigd. Op eene vraag aan den minister van ju stitie omtrent de toepassing der wet op het dragen Van wapenen door schutters, die zich naar eenen wetstrijd in eene andere ge meente begeven, heeft de minister geantwoord, dat in zoodanig geval voor de schutters voir doende is een bewijs van den Burgemeester hunner woonplaats, en dat die wedstrijden als optochten te beschouwen zijn. Zaterdag in den vroegen morgen is door twee nachtwakers uit een sloot aan den Am- sterdamschen straatweg te Utrecht opgerischt het lijk eener jeugdige moeder, die in den n.icht in ijlende koorts haar woning heeft verlaten, in het water geraakt en verdronken is. »Utr. Dbl." Aan de te Oud-Beierland gehouden hard draverij namen 14 paarden deel. De prijs van 100 werd gewonnen door Premier van den heer J. P. Mooijman, de eerste premie door Vitesse van J. C. van Galen en de tweede premie door Nellie van den heer M. Poot. Zaterdag 6 dezer is a/d Nieuwen Binnen weg te Rotterdam een 11-jarig meisje bij on geluk, bij het afspringen van een ledigen sle perswagen, met hare beenen onder de achter wielen geraakt, waardoor zij licht gekwetst is. Zij is naar hare woning gebracht. In de Jozefstraat te Rotterdam heeft een kind een trekpot met kokende thee aan den mond gezet, waardoor het inwendig ernstig ge brand werd. Door de benauwdheid, welke het kind, dat in den nacht van Woensdag op Don- derdag in het Ziekenhuis werd gebracht, dade lijk na den slok kokende thee kreeg, waren eenige druppels in de luchtpijp geraakt, welke dientengevolge zoo ontstoken was, dat Dr. Van Hoeven dadel jk de luchtpijpsnede toepaste, om verstikking te voorkomen. De operatie slaagde uitnemend en het Patientje was Zaterdag reeds aanmerkelijk beter. Het is nu ongeveer twee jaren geleden, dat eene rijke dame te Amsterdam eene zeer aanzienlijke som aan effecten, ter waarde van eenige tonnen, naar men destijds zeide, werd ontstolen. Tegelijkertijd verwij lerde zich ook een neef van de bestolene dame, zekere Slrübe, van wien men tot nog toe geen teeken van leven vernam. Voor korten tijd werd echter in Brussel een vreemdeling wegens diefstal gevat, bij wien een aantal effecten, van bovenvermelden diefstal af komstig, werden gevonden. Na eene correspon- tie met de Nederlandsche justitie kwam aan 't licht, dat niemand anders dan de neef zijne tante had bestolen en zich daartoe geheel ver mond en onkenbaar had gemaakt. De dief is reeds aan de justitie overgeleverd. Te Alphen a/d Rijn geraakte dezer da gen een steenkolenschip, tengevolge van de ondiepte van het vaarwater, aan den groDd en bleef daar twee dagen liggen. Meer dan 300 schepen, sehrijK de Rijnbodewaaronder ver scheidene stoombooten, werden daardoor belet hunne reis te vervolgen en zeker zou dit getal verdubbeld zijn geweest, wanneer men de schippers te Amsterdam en Gouwsluis niet ge waarschuwd had, om langs een omweg het doel hunner reis te bereiken. De aanblik van dat mastbosch bood een al leraardigst gezicht, en deed ons in onze ge dachten verplaatsen naar de boorden van het Y of de Maas, maar hoe aangenaam voor de toeschouwers, zoo onaangenaam was het voor de schipperij, die daardoor groot ongerief ondervond, vooral nu zich het fait voordeed, d't noch het, lijk, noch de provincie, noch het waterschap Rijnland, noch de gemeepto, de middelen wil den verschaffen, om het schip los te krijgen, terwijl de schipper volbield dat hij zijn sehul- geld te Gouda betaald bad, en dus in de ge legenheid gesteld moest worden om ongehinderd te varen. Gelukkig werd aan dazen toestand een einde gemaakt, door een bezoek van den hoofd ingenieur van den Waterstaat, qp vyiens order het schip zqover werd getost, dat het des nachts vlqt kwam en later zijne reis uwAmsterdam kon vervolgen. In het belang van de drukke scheepvaart, die hier voortdurend is, is het te wenschen, dat, au voorgoed uitgemaakt za.1 gorden, wie het vaderschap over onzen R jn toekomt, en dat be stuur de middelen zal aanwenden, om in Jeu bestaauden toestand spoedig eepe gunstige ver andering te brengeq. Mevr. de wed Pennink te Twello hoopt binnenkort haar lOOn verjaardag te vieren. De heer Poesiat, van de oprichting af secretaris van Patrimonium, lgeeft, wegens druk ke werkzaamheden, voor die betrekking moeten bedanken. Bij de jongste opgravingen in de St. Servatiuskerk te Maastricht heeft men nog ge vonden een sarcophaag zonder deksel, die, naar men verneemt, onder de oudste Frankische zer ken kan gerekend worden. Te Beerta zag men dezer dagen een niet dikwijls voorkomend natuurverschijnsel. Kort na 't opkomen van de volle maan vertoonde zich eene fraaie maanregenboog aan den noordwes telijken hemel. Zij was zoo helder, dat men zelfs de kleuren konde onderscheiden. Onge lukkig bedekten spoedig regenwolken de lucht en beletten verdere waarneming. Maandag heeft onder Roon een jongentje van zes jaar een klap van een paard tegen het hoofd gekregen, waardoor het kind zoo zwaar werd gekwetst, dat men voor zijn leven vreest. Door de politie te Sittard werden Zondag avond aangehouden twee haveloos gekleede kinderen, 8 en 10 jaar oud, zich noemende Carl en August Klitz, geboren te Oldenburg. Zij gaven voor te Sittard en te Maastricht familie te hebben, hetgeen gebleken is onwaar te zijn. Ten slotte zeiden zij, dat hunne moeder zich met een kermiswagen te Maeseyk (België) bevond. De brigadier der maréchaussee te Sittard is nu met hen naar Maeseyk vertrokken, om te onderzoeken of hunne laatste verklaring waar heid bevat. Maandag heeft in de beruchte Wijngaard- steeg te Amsterdam weder eene ernstige vecht partij plaats gehad. In een der vele etablisse menten aldaar kwam het tusschen eenige dron ken polderwerkers en vrouwen tot eene klop partij, waarbij vier van de deelnemers verwon dingen hebben opgeloopen. Twee dezer moes ten in het Binnengasthuis verbonden worden. Een der vrouwen, de ergste spektakelmaakster, is in bewaring genomen. Merknieii w8. Predikbeurten op Zondag 14 Sept. NEDEIID. ÖEItEF. KERK. (Dolerende.) Stad a. 't Haringvliet, Voor- Leeskerk co Nam. CathecUiamus. Den Bommel, vm. Leeskerk Nam. Catechismus. Ooltgensplaat, Voor- pn^Nam. en 's avonds dhr. Guillaurae. Zuidland Voor- en Nam. dhr. A. A. v. Opstal van Nieuwer-Arastel CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middclharnis Voormiddag en Avond Ds. P. van Schnïk Stellendam. Voor- en Namiddag. Ds. J. J Koopmans. VRIJE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant Voorin, nam. en avond Ds. P. den Boer. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag en Avond Ds. K. W. Róssing. Marktberichten. BRIELLE, 8 Sept. Boter 0,60 Eieren 4,25 per 100 st. Rotterdam, 8 Sept. Tarwe Vlaamsche, Zecuwsche, Flakkcc- sche en Overraaassche de beste 0,10 a 9,75 goede en mindere/ 0,00 k/7,50 Canada J Ik 7,33 Inl. Witte van ƒ0,00 tot 0,00 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe, de beste 000 k 000. Rogge de beste 5,75 k 6,GO mindere 5,50 k 4,75. Nieuwe de besto: 0,k f 0. Gerst: Nieuwe winter, ^Zeeuwsche, Fhkkeeschc" en Ovcrmaassche de beste 4,25 f 0,00 mindere ƒ3,03 k 0,00, dito] Zomer de beste 0,k O,-- mindere 0,k 0,Chevalier de beste 0,00 k 0,00 mindere 0,00 0, Inlandsche Winter vau 0,— dito Zomer 0,Chevalier 0, per 100 kilo. Haver do beste 3,23 4,40 mindere f 3,80 3.25 Bruineboonende beste 0,0, Paardenboonen: de beste 0,h 0,00 mindere 0,k o,— Schapenboonen naar kwaliteit 0,- 0, Duivenboonen met kleinen handel 0,0, blauwe Erwteu nieuwe de beste ,7,75 k ƒ9,25 mindere ƒ0,00 0,nietkokende 0,a 0,00. Koolzaad van 8,7» mindere 10,00 k 0,00, Nieuw het beste van 0,00 tot 0,00 Hennipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 7,00 k 7,25 mindere 6, kj 6.50 per 100 Kilo 0,00 k OJ.O Er wordt gevraagd een aan huis, die voor hoofdkueeht kau dieueu, goed zijn werk verstaande, van den P. G. tegen Maart of vroeger bij B. VAN DRIEL, landbouwer Nieuwe ToDge. heeft steeds in grooten voorraad i, 2, 3, 4, 5 is de naam van eendier, 6, 7, 8, 9, io, ii is geen rijden. Het geheel is eene stad aan de Zuiderzee. Iedere goede oplosser ontvangt na toe zending van slechts 30 cent een kans op de volgende prachtige prijzen (i. Gouden Dames Remontoir horloge. b. Een fijne Regulateur. c. Een keurige Barometer. il. Een Prachtbijbel met 200 pla ten, keurig gebonden. e. 10 fijne Cadeaux. Antwoorden worden ingewacht vóór 16 September a.s. bij BERLIKUM (Friesland). De uitslag wordt later in dit blad be kend gemaakt. niet een klein gezin, een stil leven leggende, verlangt eene HUISHOUDSTER uit den burger- of boereustaud, P. G. Op fatsoenlijkheid zal worden gelet. Franco brieven worden ingewacht onder letter bij den Uitgever van dit blad. herinneren wij aan de door ons gemaakte bepa lingen.dat ieder flie een Knecht of IHenst- boile xoekt, of teller Knecht of Kiemt- bolle die vticiinileren wil, VOOR SLECHTS 30 GENTS hun wensch in dit blad kenbaar kan maken. Adoertentiën in dit blad geplaatst, komen onder duizcndc oogeii. Het is das in uw eigen belang uwe Adoei'- tenliën te plaatsen in een blad dat het m 'est ge lezen wordt. GOUDEN, ZIL VEREN, KO PEREN Pg NIKKELEN Concurreerende prijzen. Een jaar garantie, Teer, Teerkwasten, B JUA.C K V .1 .V SC U CARBOLINEUM, Verfwaren enz. tegen de billijkste prijzen te verkrijgen DOMlUISSTRtiT No. 3 bij de Vuilpoort. A. G. Hofman PDordrecht. Utrechtsche theebeschuitjes met suiker 20 voor 10 ct. Utrechtsche theebeschuitjes zonder suiker 25 voor 10 ct. Utrechtsche kransjes per 5 ons 60 ct. Brusselsche koekjes II 60 ct. Boterjanhagel 60 ct. Zoete Krakelingen it 50 ct. Krentekoekjes v 50 ct. Verkrijgbaar bij 399, SLIEDREOHT. L. Bonnet. Het Hiusgezin te Bethanië. Over denkingen over de ziekte, den dood en de opstanding van Lazarus. 2de druk. Prijs f 1,50 voor 80 cent. L. Bonnet. De Christen aan de tafel des Heeren. Naar het Fransch door J. P. Ha- sebroek. Prijs 75 cent voor 40 cent. D. A. Detmar. Het waar geloof in Jezus Christus, werkzaam in de liefde tot God en den naasten. 2de druk. Prijs 40 cent voor 25 cent. D. A. Detmar. Der godvruchtigen eenige troost in leven en sterven. 2de druk. Prijs 40 cent voor 25 cent. D. A. Detmar. Eenige brieven. Prijs 90 cent voor 60 cent. Newman Hall. De Bijbel des Zaligmakers een pleit voor het Oude Testatpent. Uit het Engelsch door G. Jaspers. Prijs 25 cent voor 10 cent. Newman Hall. Het komen tot Jezus ot de laatste dagen van William Gordon. Prijs 25 cent voor 10 cent. Johan Newton. Leerrede over den Lofzang der Gazaligden, uit Openb. 59. 2de druk. Prijs 30 cent, voor 10 cent. Johan Newton. Het begin en den voortgang van «are genade in het hart van den menseh. 3de druk. Prijs 20 cent, voor 10 cent. Johan Newton. Briefwisseling met Hanna More. Uit het Engelsch door T. M. Looman. Prijs f 1,20 voor 80 cent. Johan Newton. Levensbijzonderheden. Na deszelfs dood uitgegeven door Richard Cecil. Prijs 90 cent voor 60 cent. J. G. Pike. Een ding is noodig of het ge- wigt en de noodzakelijkheid der godsvrucht door voorbeelden bewezen. Naar het Engelsch door T. M. Looman. 2de druk. Prijs 30 cent. J. G. Pike. Het geesteljjk leven des Christens. Prijs 30 cent. W. prescel. Priscilla aan Sabina. Brieven van eene Romeinsche vrouw aan hare vrien din uit de jaren 2933 na Chr. Uit het Hoogd. door A. Bouuia Gz. Prijs f 4,50 voor f 1,90. And. Reed. De elf levensjaren van een kind. Eene ware geschiedenis. Prijs 60 cent, voor 40 oent. And Reed. Martha; eene eenige en geliefde zuster geschetst in haar leven en sterven. Uit het Engelsch door Adr. van Deinse. 2de druk. Prijs 90 cent voor 50 cent. 7 Tr 1 Een en ander wordt franco hU5& Ul w op ontvangst van postwissel ver zonden door T. SLAGTER, Uitgever te KOLLUM, (F_.) EN worden volgens de beste constructie gemaakt en geleverd „op keur goed" door Timmerman Melissant. Gemakkelijke betalingsconditiën. Vele adressen tot informatie, van gebruikers voorhanden. Voor f 12,75 zend ik een flink BED, PELUW en TWEE KUSSENS, van de beste Kapok. Voor 20,50 een dito VEEREN STEL. Voor 26 of 30 een best solied zwaar BED, PELUW en KUSSENS. Dit zijn geen prullen, let daar wel op. Voor f 4,50 een groote mooie WOLLEN,en voor f 4 een dito GESTIKTE DEKEN er bij alles twee-inans. Franco, goed ingepakt, overal heen. Zend vol vertrouwen Postwissel aan IN BEDDEN en DEKENS

Maas- en Scheldebode | 1890 | | pagina 3