I JDe volkeren der Aarde. Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten Burgei I w Een paviljoen is l'eeds in gebruik genomen, en twee zijn bijna gereed. Dezer dagen is de Koninkljjke goedkeuring ontvangen op ons verzoek om 350 patiënten op te nemen, als maximum bij twee genees- beeren. Wij kunnen dus voort. Voor ongeveer 50 vrouwelijke patiënten is nu eerlang weder plaats. En toch zijn wij verlegen. Omdat in het laatste jaar de aanvraag ook voor mannelijke patiënten zeer is toegenomen en wij voor mannen geen enkele plaats be schikbaar hebben. Dagelijks moeten de meest dringende aan vragen worden afgewezen. Mag dat zoo blijven, broeders en zusters, vrienden en vriendinnen der barmhartigheid Indien wij plaats hadden, binnenkort zou den nog honderde patiënten aan pnze zorg worden toevertrouwd. Hadden wij ook plaats voor patiënten 4de klas, dezen zouden van alle zijden worden gezonden. En alzoo wier- den dan vele honderden gebracht onder den invloed van het Evangelie Gods, van het Chris telijk geloof en de liefde. Voorwaar, de nood is grootde roeping der Christ. Verz. van Krankz. en Zenuwl. wordt met den dag gewichtiger. Al wie God vreest, inzonderheid ook Kerkeradeu en Diako- niën zullen bun hart hebben te zetten op deze noodige, roepende zaak. Op de a.s. Alg. Verg., 8 Mei te Dordrecht, zal gelegenheid zijn, daarover meer te hooren, en te bespreken. Dat niet alleen. Er zal ook reeds eene beslis sing moeten genomen worden. In de hoop, dat het medewerken zal tot gunstige beslissing, lichten wij reeds nu het desbetreffend voorstel toe. Het Bestuur stelt voor al weder eene leening uit te schrijven, en wel van honderd duizend gulden. Deze som zal, zoo niet geheel, dan toch grootendeels noodig zijn voor 4 nieuwe Paviljoens. Met nog 4 gebouwen, zouden wij bijna het nu toegestaan getal, 350, kunnen plaatsen. De nood dringt. In elk geval duurt het nog tot ongeveer Nieuwjaar, eer die 4 gebouwen in gebruik genomen kunnen worden. En als we niet dadelijk na de Alg. Verg. aanbesteden, dan komen ze niet gereed vóór medio'91Be stek c.a. is reeds gereed. Hoe gaarne het Bestuur ook eenigen tijd wilde ophouden met leenen en bouwen, na rijp beraad heeft het geoordeeld, de Af deelingen en leden te moeten plaatsen voor de gewich tige vragen a. Mogen wij ophouden, trotsch de zuchtin gen en beden van alle zijden b. Kunnen en willen de leden, vooral zij, aan wie veel gelds door den Allerhoogste is toebetrouwd, zorgen dat vóór of op 31 Mei een leening van ƒ100,000 volteekendof althans voor meer dan de helft ingeschreven is Van de vorige leening wacht nog eenige dui zenden op plaatsing. We hebben alle reden tot dunkbaarheid voor het groot vertrouwen, dat onze Vereen, geniet, hetwelk o.a. blijkt uit de meer dan ƒ100,000 die sedert de vorige Alg. Verg. is ingeschreven. Daarom hebben wij dan ook dezen termijn zóó kort durven stellen. Vóór 31 Meidus slechts 3 weken na de Alg. Verg. Bij al de zorgen, die het Bestuur dooi den verrassenden groei der stichting zich ziet opgelegd, wenscht het zekerheid te hebben van voldoende inschrijving vóór de aanbesteding. Indien deze op 31 Mei niet is verkregen, dan moeten wij uitstellen. Doch dat zou ons pijn doen, om de patiënten. Ook voor het geldelijk belang der Stichting, die nu overigens reeds geheel op 350 pat. is ingericht, is voortgaan wenschelijk. Deze leening zal in elk geval voordeelig zijn voor den goeden staat der finan ciën. Want de verpleeggelden der 70 a 80 pa tiënten, die de 4 te bouwen Paviljoens spoe dig zullen vullen, zullen niet alleen de rente vergoeden, maar ook voor de kosten van ge heel de uitbreiding bijdragen. Nu komen wij dus tot alle leden, vooral tot hen die spoedig kunnen helpenmet het verzoek Doet wat gij kunt, zelf en bij uwe beken den, om de Alg. Verg. in staat te stellen, het bedoeld voorstel aan te nemen. Indien velen mondeling of schriftelijk be richt geven, dat zij voor eenige duizenden of honderden inschrijven, dan zal de Alg. Verg. vaster grond hebben, om verder te gaan. Hiermede geven wij deze roepende zaak over aan het biddend hart van alle leden, begunsti gers en belangstellenden. Wij voegen er alleen nog, ter navolging de hoopgevende mededeeling aan toe, dat een lid der Vereen., die de gedachtenwisseling des Bestuurs over deze uitbreiding bijwoonde, daardoor is bewogen, om den weg te helpen bereiden en reeds dertien duizend gulden heeft kunnen plaatsen. Broeders, zusters, ziet dan ook gij, wat gij kunt en moogt en moet. Alleenlijk wilt niet dralen Ook de verkiezing van leden des Bestuurs is zeer belangrijk. Daarom wekken wij alle Afdeelingen en ook de CorporatiesKerkeraden, Diakoniën, en Vereenigingen dringend op, afgevaardigden te zenden, opdat de Alg. Verg. en ook de Conferentie, onder 'sHeeren zegen, moge be antwoorden aan hare gewichtvolle roeping. Niet alleen de Leeraar, maar ook de tweede geneesheer arbeiden met ijver en niet zonder zegen. De Kerk werd Zondag 19 April voor het eerst in gebruik genomen. De Leeraar der Stichting, Ds. Notten, sprak over de woorden: »Ik ben het Brood des levens." Het gebouw is ruim en luchtig, en, te midden der paviljoenen gelegen, con sieraad voor de Stichting. Voor een orgel kwam reeds ruim 700 in van eene milde geefster, en van een milden gever. We bevelen Veldwijk en Rustoord met allen, die daar arbeiden, aan in de voortdurende lief de en gebeden van allen, die den Heere vreezen. De Vader aller barmhartigheid verblijde ons ook op de a. s. samenkomsten door Zijne daden Namens het Bestuur, L. Lindeboom, Voorz. M. J. Chevallier, Secr. Kampen, 23 April 1890. Brmelo, De eerste Meidag, door velen met belang stelling, door anderen met vrees tegemoet ge zien, is voorbij. Gode zij dank, de vreeze is beschaamd, nergens werd de orde ernstig ver stoord. Slechts hier en daar hadden kleine op stootjes plaats. Ondanks de snoevende taal der socialistische pers is ten duidelijkste gebleken, dat verreweg het grootste deel der arbeiders, zoowel in ons Vaderland als over geheel Europa weinig sympathie koestert voor bet Socialisme. Van eene algemeene betooging voor een werk dag van 8 uur, kan moeielijk sprake zijn, waar in de meeste plaatsen slechts enkelen den lsten Mei het werk staakten, zoodat nergens de arbeid stiistond. Wat nu dej steden aanbelangt, waar het meest voor botsingen gevreesd werd, kan gemeld wor den dat het „Meifeest" zeer kalm gevierd werd. In Parijs heeft er alleen des voormiddags een oploop plaats gehad bij het Elysee, waarbij de politie en de garde een uitval deden, en een aantal personen werden gewond. Eenige personen werden wegens verzet in hechtenis genomen. Verder in den lande bleef 't rustig. Hoe geduchte voorzorgsmaatregelen waren genomen, zij het volgende als bericht Er waren te Parijs vereenigd niet minder dan 34000 man met nog 6 regimenten cavalerie. In elke kazerne lag cavalerie als infanterie tot uitrukken gereed. Beurs, Bank, en postkantoor waren met troepen bezet, het „Palais de l'in- drustrie" met curassiers de Tuilerieën, de Mi nisteries, de groote pleinen met cavalerie en politie. De troepen hadden 64 scherpe patronen per man, en leeftocht en koffie voor twee dagen, beschuit, rijst, en suiker. Dat er vrees heerschte, blijkt ook daaruit, dat vele adellijke familiën de stad verlaten hadden en vele kleiue burgers voorraad van levensmiddelen in huis hadden genomen om in de eerste dagen niet op straat behoeven te verschijnen. Voor ernstig verzet was men minder bevreesd, doch de politie duchtte, dat de anarchisten zouden trachten door 't wer pen van ontplofbare stoffen gebouwen te ver nielen of dynamiet-patrouen onder de soldaten te werpen. In Weenen ging de dag zeer kalm voorbij. Slechts in een der voorsteden had eene botsing plaats. In Berlijn hadden slechts weinigen het werk gestaakten dan nog voor het meerendeel niet om aan de betoogingen deel te nemen, maar om den dag buiten Berlijn door te brengen. Uit Londen en Rome komen gelijke berichten. Te Barcelona in Spanje, ging het er minder kalm Daar toe. Toen de gendarmes de menigte uiteen joegen, werd er tegenstand geboden, en werden eenige personen gewond of gedood. Een optocht werd gehouden, waaraan 40,000 personen deel namen. De regeering heeft nu den staat van beleg afgekondigd, en andere krasse maatregelen genomen. Zoo behoort voor dit jaar de eerste Mei weer tot de geschiedenis, doch voortaan zal die dag jaarlijks stoffe tot ongerustheid geven, daar men dien tot dag der betoogingen gestempeld heeft. Men moet zijn vijand nooit te licht achten, ook al is die vijand maar een negerkoning. Dit hebben de Franschen ondervonden in hun strijd met den koning van Dahomey. In een gevecht tegen zijne troepen leden de Franschen wel geen besliste nederlaag, maar hun vijand behield het veld, ofschoon hem een gevoelig verlies was toegebracht. De Dahomeyers zijn daarna tot op een paar uren van Porte-Novo voortgerukt. Zij hakten daarbij al de palmboomen om. Als dat zoo voort moet gaan, zullen de daar gevestigde kooplieden, die voornamelijk in olie en palmpit- ten handelen, groote schade lijden. Intusschen is kapitein Fournier, de bevelhebber van het Fransche eskader begonnen de handelstad Wei- dah te beschieten. Nu president Carnot weer in Parijs terug is, kunnen in zake Dahomey de noodige besluiten worden genomen. Krachtige maatregelen zullen stellig noodig blijken. De rechtbank te Angoulême heeft eene vrouw Sabaud gevonnisd, afkomstig uit Edon, in Lavalette, die den 6 Maart de wieg van haar kindje van anderhalf jaar had in brand gesto ken en vervolgens kalm op het veld was gaan werken, om aan een ongeluk te doen gelooven. Toen de buren de vlammen zagen en toescho ten, vonden zij het wicht reeds geheel verkoold en een meisje van vier jaar, in een bed dicht bij, door den rook gestikt. Bij het ingesteld on derzoek bleek, dat de echtelingen Sabaud acht kinderen hadden gehad, van wie slechts een de mishandelingen, waaraan het evenals de anderen blootstond, overleefd heeft. Het is thans achttien jaar, maar onnoozel. Vier kinderen zijn onder slagen, honger enz. bezweken. Het thans ver brande kindje was door de moeder reeds eenmaal op het vuur geworpen, maar toen gered door een postbode, die toevallig binnentrad. De man Sabaud zit gevangen, tot een half jaar veroor deeld, wegens het veroorzaken van den dood van een zijner kinderen door slagen. De moeder is nu tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens manslag door onverzichtig- heid, daar het bewijs van den voorbedachten rade niet kon worden geleverd. Zaterdag waren de beide oevers der Theems bij Londen als bezaaid met menschen, die nieuws gierig het ongewone schouwspel aanzagen van een jacht op drie jonge walvisschen, die zich in de Theems vertoond hadden, waarvan de grootste ongeveer 7 meter lang was. De rivier bood een levendigen aanblik door de vele stoom- booten, die op en neer voeren, om zoo mogelijk de dieren te vangen. Dit gelukte echter niet, want toen de eb intrad, zwommen de walvis schen stroomafwaarts naar zee. Onder de bedienden door Bismarck in dienst gehouden behoort ook een Franschman, die op kosten van den Prins is opgevoed. Bij het beleg van Parijs 's avonds in het hoofd kwartier terugkeerend, vond Bismarck een pas geboren kind op zijn bed liggen- Op het kind lag een briefje van den volgenden inhoud: »Mijn man is te Sedan gesneuveld. Ik heb geen eten en moet dus van mijn kind afstand doen. Het is als Vincent gedoopt. «Bismarck gaf bericht van zijn vondeling aan den Koning, waarop Wilhelm antwoordde: »In oorlogstijd is'tgoed om alles te nemen, ook een kind. c Van de moe der heeft Bismarck nooit iets gehoord, maar Vincent dient hem thans op Friedrichsruhe. Te Vierzon, Frankrijk, is een schrijnwer ker met een dochtertje van negeu jaar, Marie Henry genaamd, gezegend, dat 74 (vier-en-ze- ventig) kilo's weegt, en dat dagelijks behalve ander voedsel 5 pond brood eet. Daar de mid delen van den armen man niet toelaten er zul ke dure kostgangers op na te houden, zal het kind eerstdaags naar eene liefdadigheidsinlich ting te Blois worden gebracht, waar het kos teloos zal worden opgevoed en gevoed. Te Hamburg speelden eenige jongens soldaatje met de geweren van de burgerwacht. De aanvoerder commandeerde vuur een schot weerklonk en met verbrijzelden schedel viel hij neer. De geweren waren sedert verscheidene jaren in het bezit van den vader van het slacht offer en niemand vermoedde, dat daaronder een geladen kon zijn. De Zee"-roovers der Seine. De politie te Parijs heeft in een kelder ergens in een der achterbuurten eene bende jeugdige schurken aangehouden, die zich daar gevestigd hadden. Zij leefden daar op een grooten voet (het el lendig verblijf buiten rekening gelaten) want zij stalen alles, wat zij grijpen en vangen kon den beddegoed, visch, vleesch, groenten en wijn in verschillende merken. Zij hielden er bovendien nog eene andere bezigheid op na. Zij stalen namelijk de touwen, waarmede de schepen aan den wal der Seine gemeerd liggen en verkochten die, hetgeen hun in korten tijd ongeveer 10,000 frank opbracht. Als eene bijzonderheid dient nog vermeld te worden, dat zij op die avonden, waarop er niets voor hen te doen was, gezellig thuis bleven, terwijl een van hen het gezelschap dames werden ook geïnviteerd vergastte op eenige stukjes op de klarinet, welk instrument hij in het lokaal eener muziekvereeniging gestolen had. Bij eene samenkomst in het belang der Mildmay-zending onder de joden kan worden medegedeeld, dat van de 100,000 Hebreeuw- sche Nieuwe Testamenten reeds 88,000 zijn verspreid, waarvan ongeveer 57,000 in Rus land, behalve verscheiden duizenden Nieuwe Testamenten en Evangeliën iD het Joodsch- Duitsch. De arbeider W. te Vlissingen, is bij het rangeeren der waggons bij de pontonhal tus- schen de buffers geraakt. Hij is ernstig aan het hoofd gewond en per draagbaar naar zijn huis vervoerd. Met het stoomschip «Prinses Wilhelmina,« dat aan de Handelskade te Amsterdam zal aan komen, zal ontschepen de fuselier Francisces Cornells Adolf Buijs, die bij de schermutseling bij Kota Toeankoe op Atjeh, waar de le luite nant Veerman het leven Ret, zich zoo krachtig heeft onderscheiden. Nadat o. a. die geheele patrouille nagenoeg was neergeveld en ook Buijs een schot in het been had gekregen, kwam er uit de verte hulp opdagen. Bups, ziende dat de vijand zijn ge wonden lui tenant en commandant Veerman me- devoerde, schreeuwde het uit, dat hij met de zen dapperen officier wilde vallen of hem te rugbrengen. Hinkende en uit zijne wonden bloe dende snelt hij den vijand achterna, en ont neemt hem niet zonder eene hevige wor steling het lichaam van zijn dapperen aan voerder, doch mocht slechts het lijk aan de handen der Atjehers ontrukken. Voor dit zoo heldhaftig gedrag werd aan Buijs bij kon. besluit van 16 Mrt. No. 30 het ridderkruis van de Militaire Willemsorde 4e klasse toegekend. Dit eereteeken zal hem mor gen, bij aankomst, voor het front van het garnizoen der marine aan de Handelskade op gesteld, door den generaal-majoor Den Beer Poortugael, bevelhebber in de le militaire af- deeling, worden uitgereikt en op de gebruike lijke wijze zal hij tot ridder worden geslagen. Na deze plechtigheid die door de staf- muziek van het 7e reg. infanterie zal wor den opgeluisterd zal de nieuw benoemde ridder, met de hoogste militaire autoriteiten plaats nemen in een gereedstaanden open lan dauer, bespannen met twee paarden en zoo begeleid door de troepen naar de kazerne Oranje Nassau worden overgebracht, waar hem aan I de onder-officierstafel eene feestelijke ontvangst wordt bereid en hem o. a. de eerewijn zal worden aangeboden. Buijs is Amsterdammer van geboorte. Alle in de hoofstad aanwezige ridders worden uitgenoodigd bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn. Zaterdagtochend is te 's-Gravenhage uit de trekvliet het lijk opgehaald van de 19-jarige jongedochter S. d. G., wier vermissing uit het ouderlijk huis dezer dagen werd bekend gemaakt. Te Assen is Maandagmiddag eene vrouw door den bliksem doodelijk getroffen, terwijl zij in de geopende deur harer woning stond. Te Hooghalen (gemeente Beilen) is eene groote boerderij door den bliksem getroffen. Op een bruiloft in de buurtschap Boomer broek, die van 's namiddags een tot zeven uur duurde, werd onder meer circa 100 liter jenever verbruikt. Is 't niet gruwelijk Door een visscher van Tessel is dezer da gen van den bodem der zee een kies opgehaald, welke stellig van een voorwereldlijk dier afkom stig moet zijn. Dit kiesje woog 21/» kilogram. De heer Korthals Altes heeft te Amster dam, terwijl hij zich op het terrein achter het Rijksmuseum oefende in het springen over hin dernissen, het ongeluk gehad van het paard te storten. De val veroorzaakte eene hersenschud ding. De heer Korthals werd in hoogst beden- kelijken toestand huiswaarts vervoerd. MOORD IN DE GROOTE BICKERSTRAAT TE AMSTERDAM. Zaterdagavond ten 10 ure gingen eenige vrien den, waaronder twee knechts van den bakker Schule, in de Groote Bickerstraat en de zoon van den tapper Berk op den Haarlemmerdijk, uit, en wel zoo vriendschappelijk mogelijk. Na tuurlijk werd niet vergeten het eene koffiehuis uit en het andere weer in te gaan, zoodat allen ten laatste in een toestand van opgewondenheid geraakten. Zoo werd het langzamerhand twee uur en waren de vrienden in de Groote Bicker straat gekomen op de hoogte der stalhouderij, die zich daar bevindt. Op eens ontstond er een woordenwisseling om eene kleinigheid het eene woord volgde uit het andere, van woorden kwam het tot daden en eindelijk werd het vechten, waarbij eenigen gevoelige slagen en stompen ontvingen. Eensklaps stortte de zoon van ge noemden tapper met een vreeselijken kreet op den grond, terwijl het bloed hem uit eene ga pende wond aan den buik gudste, waarschijnlijk voortgebracht door een steek met een mes. De gewonde werd door de inmiddels toegeschoten buren opgenomen, terwijl drie der vrienden de vlucht hadden genomen. Deze waaronder zich hoogstwaarschijnlijk de dader moest bevinden werden door de politie achterhaald en in arrest genomen, terwijl de gewonde naar het Binnen-Gasthuis werd ver voerd. Wij vernemen, dat de ongelukkige reeds is overleden. Na een voorloopig verhoor zijn twee der gearresteerde bakkersknechts weder op vrije voeten gesteld de derde, op wien alle vermoe dens zich schijnen te bevestigen, is naar de gevangenis overgebracht. Deze was in dienst bij genoemden bakker in de Groote Bickerstraat. (H. C.) Ooltgensplaat. De zoo zeer gevreesde var kensziekte heeft zich bij vernieuwing in onze gemeente herhaald en eiseht voortdurend zijne offers. Dirkslaud. In den tuin van den heer Lems alhier werden tusschen Zaterdag en Zondag alle tuinvruchten door baldadige handen vernietigd. De Erwtenstokjes en netten, die over de cir ca volwassen vruchten waren gezet, werden in een greppel teruggevonden. De grond was zelfs met een schrepel omgewoeld. Het is de politie nog niet mogen gelukken dezen vriend van den heer Lems te ontdekken. lHclissnnt, 7 Mei. Het ter gemeente-secre tarie ter inzage nedergelegd en door Ged. Staten goedgekeurde kohier van den hoofde- lijken omslag voor 1890ten bedrage van 2466,24, bevat 230 aangeslagenende hoog ste aanslag bedraagt 158,40, de laagste 96. De drie laagste klassen, 130 aangeslagenen, moeten te zamen betalen f 208,80, de drie hoogste klassen, 8 aangeslagenen, te zamen f 734,40. De Vrijdag 25 April gevallen regen schijnt aan de gepote aardappels nog al schade te hebben veroorzaakt, althans zijn reeds enkele landbouwers begonnen deze opnieuw te poten, omdat de eersten door den velen regen blijken te zijn verrot. Stellendam. Het jaarlijks onderzoek van de verlofgangers van de Militie te land, zal plaats hebben te Dirksland den 17 Juni a.s., des voormiddags ten half tien ure. Gocdereedc. Alhier zijn geplaatst de rijks- ambtenaren A. F. Rijntjes uit Heen vliet en J. H. Leenart uit Meersen. Nabij deze gemeente is de matroos K. Degeling, van de sleepboot »Zierikzee«, in zee gevallen en verdronken. Hij zou dezer dagen bruidegom geworden zijn. Bij kon. besl. van 17 April j.l. is bepaald, dat voor vissehersvaartuigen, bekend onder de namen van hoogaartsen, blazers, hengsten, bot ters of schokkers, het product tot bepaling van het aantal tonnen, met een derde wordt verminderd, hetge geldelijk voordeel patentrecht, havef tonnen wordt ber Ouddorp. Me beider A. Hoek o aren te voorschij oud spreekwoord zien worden met is de oogst goed. Beroepen bij d P. Borgers van nemens is de vo met een bezoek te Hekelingen, de gemeente ontst in het arbeidershi Olivier. Door spoe men het vuur w het kippenhok ee Het spelen met uit de buurt, scl zijn van dit onh< weinig heeft te be gen had kunnen h Spijkenissc. dagmorgen het li ongeveer 40 jaar oi laken pak. Oud-Beierland Gem. alhier is tot Brink, predikant b Gepasseerde Zoi Ds. Rudolph van Geref. gemeente al Heinenoord, f de personeele bek deze gemeente ben timmerman en beiden alhier. Strijjcn, 1 Mei kant bij de Ned. 1 beroep naar die genomen. IJselmondc, roep naar de Ned hier, door J. Verhi Pernis. Tot teg neele belasting zijn Winter Kz. metsel merman. Dordrecht, 6 1 één of meer persoi aardappelen en and van een landbouw nende, groote scha< vernield werd en Het is te hopen da gestraft mogen woi loos, bij dit geledei Sommelsdi ONDERTROUWD: K metM. v. Gulik; A. Verol de Ruijter; J. Korteweg i v. d. Boogert; J. Knop GETROUWD: D. v. d. L. Troost. GEBORENAmoldus, WegJacoba, d. v. K. d. v. d. Have en S. van W« Hartens veld. OVERLEDEN: T. A. B Middelharnis ONDERTROUWD A. A. v. Dalen, 23 j. en C. L. Buth, 21 j.; B. de Kor GETROUWD I. Verbr GEBORENSgtje Maria| tje, d. y. W. Viskil en P. OVERLEDENE. Verin Ou ONDERTROUWD: W. j.; H. Bosman 51 j. en A. en G. E. Hartveld 24 j.; C- v. d. Jagt, 27 j. en C. A. Kanters 28 j. Dirksland, GETROUWD: C. d. Brv GEBORENAren Anth< BeekAren, z. v. A. Karne OVERLEDENTrijntje, Her kin, OVERLEDEN: M. Log Bonwens. Mellssant, va GEBOREN: Neeltje Jol Christina, d. v. A. Overwee OVERLEDEN: M. Vree. Ouddorp, GEBOREN: Huibert, z. v. K. Tanis en L. Mierop Krijn, z. v. J."Krijger en J. Breen; Erans, z. v. J. E Cornelia, d. v. W. v. d. Klo d. v. M. Sperling en P. - Haameeteman Neeltie, d. v GEHUWD: J. A. Kristi v. d. Klooster. OVERLEDEN: H. de v. K. J. Speé en J. Voog 59 j. Oud-Beierland, GEBORENAnthonie, z. OVERLEDEN: B. Voltó ONDERTROUWD: P. Both en P. B. Stolk. GETROUWDC. v. de ster en M. de Kleik Goudswaard, va GEBOREN; Maggeltje mans verdriet OVERLEDEN: G. Schut R. P. Sintmaartensdijk, jm. L. van den Heuvel, 64- i i ONDERTROUWD: B.' Zuid-Beierland); P. Tieleman Ad, jd.; L. Kleiju Jz., jm. e (van Sas van Gent) en A. jm. en UI. C. Kimmel jd. GETROUWD: J. Kimmt VerrijL. Ruigliaver (van Barendregt en H. Stoof.

Maas- en Scheldebode | 1890 | | pagina 2