Bij P. SOETEMAf Uit de banc en TE Cade EEN PRACHTIGE SC Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. Boekaankondiging". Kerknieuws. tlarktlberieliten Posterijen. Correspondentie. JVogmaals Uitgever. ADVERTENTIËN. Bouwknecht, Openbare V: l'erltoi op Diiisiïai 7 Januari 1 op Mi 14 Januari VERKOO: EEN WINF) H.ÏÏ. Land' L de Gast. - Denk om l"Je geven. Het is dus wenschelijk, dat zoo spoedig mogelijk ieder Bestuur het ver- eischte getal onderwijzers aanstelt. Met 189!) mogen er echter geen onderwijzers te weinig meer wezen, of' bel geheele subsidie vervalt. Het aanlal onderwijzers, dat op den duur noodig is in verhouding tot bet ge- lal kinderen, vermelden wij bieronder, daarbij voegende het subsidie, waarop men aldus recht beeft Aantal Kinderen. Aantal onderwijzers en Subsidie, onderwijzeressen Van 2540 1 f 250 41—90 2 400 91—144 3 700 145—199 4 900 200—254 5 1200 255—309 6 1400 510—464 7 1700 365—419 8 1900 420—474 9 2200 475—529 10 2300 550—585 11 2600 Hierbij lette men er op, dat voor el- ken hulponderwijzer, die er le weinig is, f 200 minder subsidie gegeven wordt. Wanneer op eene school van 5, 6, 7 en 8 onderwijzers één of meer hulpon derwijzer de hoofdacle verkrijgt, wordt bet subsidie met f 100 verhoogd; met '200, op scholen van 9, 10 en 11 on derwijzers, wanneer 2 of meer hulpoti - derwijzersexamen hebben afgelegd. Schoolbesturen en onderwijzers hebben le zorgen, dat bun sell rollijsten in orde zijn; want naar bet aantal kinderen, dat oj) 15 Januari e.k. als werkelijk school gaande bekend staat, wordt hel subsidie bepaald. De school moet slaan onder het be- sluur van eene vereeniging, die rechts- persoonlijkheid heeft. De ziekte, die eigenlijk de Oostersclie knakkelkoorts schijnt, gewijzigd door een kouder klimaat, blijft in Pruisen sterk heerschen. Te Gnessen is de geheele bezetting aange tast, zoodat de diensten geschorst zijn en de kazerne gesloten gehouden wordt. Te Kiel kwa men 150 gevallen voor. In de kazernes, politieposten, openbare scholen enz. te Weenen, gevoelt men de ziekte eveneens. De plotseling ingevallen dooi zal den toestand vermoedelijk verergeren. Te Stockholm is het aantal personen, die door de griep werden aangetast, zeer groot. In de kazernen, werkplaatsen, fabrieken, boekdruk kerijen en dichtbewoonde wijken is de ziekte in hevige mate uitgebroken, terwijl dezelfde verschijnselen zich voordoen als te Petersburg, Er zijn niet minder dan 413 soldaten, vele brandweermannen en duizenden andere personen aangetast; vele bedrijven stian stil. Verscheidene griep-ge vallen kwamen ook te Rome voor. Te Madrid schijnt de jonge koning aangetast. Eenige Parijscke genecsheeren meenen, dat het koudere, droge weder, na de vochtige weers gesteldheid aan de besmetting weldra perk zal stillen. De heer Janssen, inspecteur van den stedelijken gezondheidsdienst te Brussel, acht ook daar de verschijning der ziekte waarschijn lijk, en hij heeft in een boekje enkele raadge vingen aangeboden en eenige opmerkingen gegeven over de ziekte, waaraan niemand sterft, maar waardoor iedereen meent aangetast te zijn." 't Is een epidemische, maar niet-besmette- lijke griep. Zulke griep-epidemieën zijn volstrekt niet zoo zeldziam, als men allicht afleiden zou uit de drukte, welke er ditmaal over gemaakt wordt. Niet alleen de mensch wordt door de deze ziekte aangetast, maar zij is voor hein in 't geheel niet gevaarlijk. Zij is dat niet voor de paarden b.v., en Dr. Janssens herinnert hoe in 1872 te New-York, tengevolge van een epidemie onder de paarden, aldaar 16,000 stuks afgemaakt zijn moeten worden. In de eerste teekenen loomheid, verlies van eetlust, versnelden polslag, enz. komt de griep veelal met typhus of longontsteking overeen; doch na 2 of 3 dagen laat de snelle daling van de lichaamswarmte geen twijfel over pangaande den aard der ziekte. Op den 8s£en dag is de ongesteldheid gewoonlijk geweken. Te Petersburg deed de ziekte zich voor 1 als zenuwziekte, 2 gepaard met de storingen in de spijsvertering en 3 als een katavrhale aandoening der ademhalingsorganen. Verleden Woensdag is een logement te Nantes afgebrand, waarbij een der gasten, een zeeman, in de vlammen omkwam. Een vrouw op de derde verdieping is, daar de trap in brand stond, met haar kindje van acht maanden op het dak van een belendend huis gesprongen en, na honderd el ver over daken geloopen te zijn, behouden beneden gekomen. De spanning dei- menigte, welke dit alles aanzag was onbe schrijfelijk. De boot van de Ned.-Amerikaansche Stoom vaartmaatschappij, die Zaterdagochtend van Bot terdam vertrok, heeft bij Delftshaven het schip Koopmans welvaart aangevaren, tengevolge waar van het een lek bekwam en zonk. De knecht Jan van Aperen kon zich niet tijdig genoeg redden, met het treurig gevolg, dat hij verdronk. Hij was pas gehuwd en laat zijne weduwe in kommervolle omstandigheden achter. In de rivier Het Spui bij de gemeente Goudswaard is drijvende gevonden het lijk van een manspersoon, dat in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Het is herkend voor dat van een man uit de gemeente Nieuw-Beier- land, die reeds vóór zes weken zijne woning verlaten had. In den avond van Dinsdag heeft te Dro- geham eene poging tot moord plaats gehad op den 66-jarigen, te Buitenpost vvonenden rentenier A. R. N. Tegen het vallen van den avond vervoegde zich iemand ten huize van den genoemden A R N, onder voorwendsel een boodschap te hebben. Toen de bezoeker op slinksche wijze er achter was gekomen, dat N. geld voor afgeleverde aard appelen had ontvangen, greep hij onverwachts den geen kwaad vermoedenden ouden man bij den keel en wierp hem tegen eene kast, alle pogingen aanwendende om hem door verwor ging van het leven te berooven. Gelukkig kon N. zich een weinig aan de sterke handen van zijn aanvaller ontwringen en een paar maal ge luid geven, waarop de naaste buren kwamen toesnellen. Intusschen wist de bezoeker door de achterdeur te ontsnappen, zonder door de vóór het huis staande buren opgemerkt te worden. In huis gekomen vonden deze menschen deu ouden man, vreeselijk toegetakeld, met bebloed en verwrongen gezicht. N. verklaarde, dat indien zijn hulpgeschrei niet was gehoord, hij er niet meer geweest zonde zijn. In verhand met deze zaak is de persoon van J. J. de V. geboeid naar de gevangenis te L eeuwarden overgebracht. Den Bommel, De Stoomboot van deze ge meente ondervindt t -genwoordig veel vertraging door te hoogen en te lagen waterstand Vaak moe ten de passagiers zeer lang aan het hoofd op de boot blijven, omdat zij niet binnen kan komen. Wanneer zal de verbetering, waar door het publiek zoo reikhalzend naar wordt uitgezien, aangebracht worden Ooltgensplaat. Tot ouderlingen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de hh. Cs Hartmans en D Korteweg en tot diaken de heer L Korte- weg welke zich allen die benoeming hebben la ten welgevallen Het 5-jarig zoontje van den Veerschipper C van N, reed jl Zaterdag met zijn sleedje van de hoogte in volle vaart in de halfvolle kaai tus- schen de daarin liggende schepen en had voor zeker verdronken zoo het niet gelukkig in tijds was opgemerkt en men hem met haken etc. mocht redden. 18 Dec. De zoon van den landbouwer MB, heden met paard en kar uitrijdende, had het on geluk op hol te slaan. Zijn rijtuig sloeg tegen een landtaarnpaal kort en klein. Persoonlijk kwam hij echter zonder letsel er af. De voor acht dagen geleden gehouden Vei ling der goederen van Wijlen den heer Joh Kardux, hebben hij afslag opgebracht de som van 12884 18 Deo De verhuring der Zitplaatsen in de Ned Geref Kerk hebben heden avond in het geheel opgebracht de som van 900 Herk ligen. Mag deze gemeente klein zijn en dientengevolge weinig concurrentie in een vak voorkomen, met de suikerpeeënteelt is dit eene uitzondering. Niet minder dan 7 agenten van verschil lende fabrieken zijn hier werkzaam. Gelukkig is de prijs overal evenveel Melissant, 18 Dec. Op de voordracht voor Onderwijzer aan de Openbare School alhier, zijn geplaatst de heeren C. Jongeruis te Drumpt W. G. Fridericlis te Hellevoetsluis en H. Broosliooft te Diritslaud. Vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 12 December 1889. Voorzitter de heer J. Ziaijer Pz. Tegenwoordig de heeren K. Kwak, II. Kooman, M. Buijs, J. v. Es Lz., L. van Beek en L. Driendijk Wz. Afwezig de lieer J. Bosscliietei. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedge» keurd. 1. Wordt gelezen een afschrift van een Koninklijk besluit van den 25 November 1S89 No. 12, waarbij de heer J. Zaaijer Pz. met ingang van den 2 Dec. 1889 is herbenoemd tot Burgemeester dezer gemeente. 2. Afschrift van een proces-verbaal dd. 30 Nov. 1889, waaruit blijkt dat d«. heer J. Zaaijer Pz. voornoemd in handen \au den heer Commissaris des Konings in deze Provincie heeft afgelegd de eeden voorschreven bij art. 87 der Grondwet en art. 39 der Ge meentewet. Hierna geeft de voorzitter te kennen, dat hij naar aanleiding der boven medegedeelde stukken, opnieuw het voorzittersohap aan vaardt; dat hij als tot heden zijue beste krachten tot behartiging van de belangen der gemeente zal aanwenden; dat hij daartoe met aandrang de medewerking van den Raad en vin de Wethouders inroept en dat hij hoopt, dat de ook in het vervolg te voeren beraadslaginen zich door vriendschappelijken ernst mogen kenmerken. De vergadering w nscht den Voorzitter geluk met zijne benoeming. 3. Worden benoemd: A tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Zaaijer Pz. B tot ledeu van liet bureau van Stem opneming voor 1890 de heeren L. Driendijk Wz. en H. Kootnau, tot hunne plaatsvervangers J. v. Es Lz. eu L. v. Beek. 4. Worden gelezen: A. Eene missive van heeren Gcd. St. dezer Provincie dd. 12/15 Nov. waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden een exemplaar van de gemeente-begrooting over 1890. B. Eene raistive alsvoren dd. 20/29 Nov. waarbij de ontvangst bi richt wordt vim is door den Hand op 13 Nov. 11. yastgntUdo algcmeene poli'ie-verordening. C. Een schriftelijk verzoek van deu heer T. J. Vonk, onderwij- r aan de openbare school alhier dd. 5 Dcc. 11. daarbij tegen 1 Jan. a. s. eervol ontslag uit zijn togenwoordige'betrekking verzoekeude. Is bes'oteu liet gevraagde ontslag met ingang van gemeld tijd stip eervol te verleenen. 0. Wordt besloten: A. De jaarwedde van den ondnrwijzer, bedorld bij letter B. van het besluit van den 2 Sept. 1884-, met ingang van I Jan. 1890 vast te stellen op f500. Zullende dit besluit aan heeren Ged. St. ter goedkeuring wor den ingezonden. B. Aan de sollicitanten onderwijzers, die lieden eene proefles hebben gegeven vergoeding van reiskosten tot een gezamenlijk be drag van f 16,50 toe tc staan en dit bedrag, behoudens goedkeu ring van heeren Ged. St. te voldoen nit den post van ouvoorziene uitgaven der gemeente-begrootiug voor 1889. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Stellendam, Door den Read dezer ge meente is besloten zich tot het verkrijgen van een buitengewoon Subsidie in de kosten van bet Lager onderwijs van ƒ1200 Tegen 1 Januari 1890 is aan Mej. A E Re- diker eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier Het traktement als onderwijzeres is voor het ver volg van 550 teruggebracht op ƒ500 Rockanje. Het sinds een paar jaar te Brielle gevestigde waterschap „de Noordsluis", (waar van deze gemeente een onderdeel uitmaakt), beeft in een vergadering van leden en ingelan den in beginsel besloten tot bet stichten van een stoomgemaal, waarvoor bereids een som van f 56000 is toegestaan. Dat dit geen weelde is, maar een noodzake lijke behoefte, beeft menig landbouwer jl. zomer ondervonden, en nog heden bewijst bet hooi dat drijft in 't water of nog vast staat, dat een verbeterde waterafvoer zeer gewenscht is. Moge een stoomgemaal wel niet naar den zin zijn voor liefhebbers van schaatsenrijders, daar menige vroegere ijsbaan er door wordt opgeheven, bier zal evenwel bet meertje „de Waal" met zijn vermaarde steenrots nog wel overvloedig gele genheid toe schenken. Sinds eenige weken zijn hier acht volwassen personen overleden, meest bejaarde, en de meeste zeer plotseling en ook ruim zooveel kinderen wat zeer veel is naar het zielental gerekend Ret roept ons zoo luide toe, bereidt ook gij uw buis, want gij zult eenmaal sterven. Nieuw-Beierland, 17 Dec Naar men ver neemt, bestaat er alle kans, dat onze gemeen- 1 te spoedig een eigen geneesheer in haar mid den zal hebben Westmaas, 17 Dec Ds H O F H Ulfers predikant te Zelhem, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned Herv Gem alhier Heinenoord, 13 Dec. Ook in deze gemeen te, aan de Blaak nl., heeft zich een geval van diphteritis voorgedaan met doodelijken afloop. 17 Dec Ds R J W Rudolph predikant bij de Ned Geref gemeente alhier, heeft bedankt voor het beroep naar die gemeente te Wommels Strijen, 12 Dec. Door den kerkeraad der Ned. Herv gemeente alhier, is tot ouderling herko zen de heer C. van den Berg; in de plaats van C. Lammers (overleden) is gekozen de heer T. Lammer D.Hz. en tot diaken de heer P. Stee houwer, in de plaats van de heer J. Mullaard, aftredend. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier is gekozen in de plaats van 0. Lammers overle den, de heer dr. .1. J. W. Verhoeff. 's-Gravendeel, 17 Dec Ds F ten Hoor, pred bij de Ckr Ger Gem alhier, is beroepen bij die gemeente te Rottevalle. Dubbeldam, 13 Dec. Heden voormiddag omtreeks half 12 heeft alhier een vreeselijk on geluk plaats gehad. De boerenknecht Florus Groenevcld, in dienst bij den landbouwer Arie Groeneveld alhier, had met zijne vrouw met een door twee paarden be spannen wagen de weekmaikt te Dordrecht be zocht. Na zijne vrouw, die in de stad eenige boodschappen had gedaan te hebben opgewacht, reed het echtpaar kort na elf uur naar hunne woonplaats terug. Op den overweg aan den Ree weg zijn de paarden schichtig geworden en door gegaan, met het gevolg, dat de beide op den wagen gezeten personen nabij de woning van den landbouwer Schilleman Herweijer er af ge worpen werden. De man, wien het eerst dit lot trof, bleef met een been tusscken de paarden en bet voertuig hangen, totdat zijn laars uitschoot en hij met gebroken nek op den straatweg viel, waar de kort daarna te hulp snellende personen zijn lijk vonden. De vrouw, die eveneens met bet hoofd tegen den grond schijnt geslagen te zijn, bad een schedelbreuk bekomen, terwijl ook de wielen van het voertuig baar over de voeten zijn gegaan, althans hare beide klompen waren verbrijzeld. Hevig uit de ooren bloedende, zoo dat de plaats, waar zij lag geheel door bloed gekleurd was, en geheel bewusteloos, is de on gelukkige vrouw naar bare woning gebracht, waar zij, ondanks de onmiddelijke hulp van den geneesheer Dr. Degenaar, spoedig den geest heeft gegeven. Het echtpaar laat zeven kinderen, waarvan vijf zeer jonge, geheel onverzorgd achter. De paarden zijn nabij de kerk tot staan ge bracht. Gomer voor den Sabbath. Medi tatiën over en voor den Sabbath door Dr. A. Kuyper. Amsterdam, J. A. Wormser 1889. Prijs f 1,90. Wie moet niet het arbeidsvermogen van Dr. Kuyper bewonderen en zich steeds dankbaarder gevoelen voor de rijke geestesgaven, ons in dezen kampioen voor de gereformeerde waarheid door God geschonken. Hier ligt weder voor ons een kostelijk boek, bevattende 52 Meditatiën voor elk der twee of drie en vijftig Zondagen van het jaar. Zij, die met zulke overdenkingen vroeger door middel van De Heraut reeds bekend werden (wij be doelen de tweede artikels in dat blad) weten hoe stichtelijk en leerzaam zij zijn voor het hart en zullen gaarne dezen bundel opnieuw ijverig ge bruiken. Maar bovendien staan er een zevental afzonderlijke Meditatiën over den Sabbath in, getiteld „De Sabbath van God gegeven, door God verordend, door God geheiligd, door God gezegend, door God gekeurd, door God verzoend en door God vereeuwigd. Reeds om deze zeven opstellen, waaraan „een doordacht gevoelen over den Sabbath ten grondslag ligt," met elkaar in onderling verband te lezen, is het boek dub belde aanschaffing waard. Vooral als feestge schenk is het bruikbaar. Wij hopen, dat velen er in genieten mogen voor bun ziel en er door mogen geraken tot de rechte beschouwing van den Zondag. Johanna's Kerstgeschenk, of hoog- moed komt voor den val, door Enkah, Janns en zijn jongen. Een kerstver telling door J. van Andel Jz. Deze kerstboekjes, uitgaven van den heerA. H. van Andel te Gorinchem, verdienen beide aanbeveling, zoowel om hun inhoud als om hun nette plaatjes en verdere uitvoering. Maar vooral het tweede, „Janus en zijn jongen" beeft een aangenamen indruk op ons gemaakt. De zegen van een vrome moeder te bezitten en een ehr. opvoeding te genieten, komt daar zoo heerlijk in uit. Zoowel voor zeer jonge als voor oudere kinderen is het dienstig. Eindelijk verzoend. Een verhaal voor onze kinderen door Eduard. Prijs f 0,125. Mogen wij ook even wijzen op dit lieve boekje, bij den uitgever van dit blad verschenen. Het leert ons, hoe God den toorn en de vijandschap onder de menschen bezoekt en beschaamt. Het is meest voor oudere kinderen geschikt. De illustraties zijn goed. Predikbeurten op Zondag 22 Dec. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad a. h. Haringvliet Voorm. Lecskerk en Nam. Catechismus Ooltgensplaat, Voorm. Nam. en Avond dhr. W. J. Guillaume Zuidland, Voorm. en Nam. Ds. Cramer van N.- Helvoet. Doop. 1ste Kerstdag Voor- en Nam. dhr.C. S. v. d. Voet van 's Gravenha^e 2de Kerstdag dhr. C. S. v. d. Voet. Oud-BeieHand Voorm. dhr. Kodde van Hazerwoude. lste-Kerstdag dhr. Kodde 2de Kerstdag ds. Rudolf van Heinenoord. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis Voormiddag en Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. Voor- en Namiddag. Ds. J. J Koopmane. VRIJE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant Voorm. nam. en avond Ds. P. den Boer. Ouddorp DOOPSGEZINDE KERK. Voormiddag Ds. K. W. Róssing. BRIELLE, 16 Dec. Boter ƒ0,65. Eieren 5,00 per 100 st. Rotterdam, 16 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkee sche en Overraaassche de beste 7,10 a 7,40 goede en mindere 5.20 k 7.00; Canada 5,00 k 5,65 Inl. Witte van 8,40 tot 8,80 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe.de beste 7,00, k 7,40. Rogge de beste 5,40 k 5,70 mindere 4,40 k 5.30 Nieuwe debcste: 0,k f 0. Gerst: Nieuwe winter, Zecuwsclie, Flakkeesche en Overmatassche de beste 3,75 k f 5,25 mindere 0,00 k 0,00, dito Zomer de beste 3,50 k 4,75 mindere 0,00 k 0,00. Chevalier de beste. 5,25 k 5,75 mindere 3,50 4,75, Inlandsen* Winter van 0,- dito Zomer 0,Chevaher 5,25 per 100 kilo. Haver de beste 3,20 3,80 mindere 2.50 k 3.10, Bruineboonende beste ƒ8,75 a 9,2b Paardenboonen: de beste 5,25 k 6,10 mindere 0,it 0,— Scbapenboonen naar kwaliteit 0,— k 0, Duivenboonen met kleinen handel 0,k 0, blauwe Erwten nieuwe de beste 7,75, 8,25 mindere ƒ7,— a 7,50 nietkokeudc 5,25 6,25. Koolzaad van 12,85 mindere 11,75 k 0,00, Nieuw het beste van/8,50tot 2,80 Hennipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 1 7,00 it 7,25 mindere 5,75 a 6.75per 100* Kilo 8,50 a 00,00. Rotterdam 16 Dec. VLAS. De handel op bet land in de afge loopen week was voor alle soorten levendiger als in de vorige we ken. Ter markt bedroeg beden de aanvoer ruim 36,000 steen Hol- landsch en 4700 steen Zeeuwsch. Het Ilollandsch vond voor bet grootste gedeelte tot onveranderde prijzen kooijers terwijl voor het Zeeuwsche meer vraag bestond, hetgeen dan ook van 22 tot 28 stuivers vrij wel opruimde. Onbekende brieven 2e helft der maand Nov. Van den Bommel A. Mulders, Rotterdam. Van OoltgensplaatH. Beof, Zierikzee. P. H. Paterson bedrag met dankzegging ont vangen tot 1 Dec. 1S89. E. de J. Paterson ook van u ontvangen tot 1 April 1889. moeten wij Heeren abonnenten in Amerika op het hart drukken, om te betalen. Wij zullen anders verplicht wezen de verzen ding te staken vooral aan die enkele, die reeds twee jaar met betaling hebben gewacht. Wordt gevraagd tegen 1 Maart een gehuwde bij D. ZAAIJER te Stellendam. HERKINGEN zijn verkrijgbaar gesteld alle soorten Naaimachines. In prijzen van 18. 20.25.tot 35.welke men eerst kan beproeven, eer men ze koopt. Aan hetzelfde adres zijn verkrijgbaar 2 goed onderhouden trapmachines. door hooge jaren va Hel van zeer ruime en goed onderhouden JL (MET YEEG1 genaamd „Dorpsherber der gemeente Stad aan 't de haven aldaar, waarin met het beste succes ste uitgeoefend en uitsluitend zitdagen worden gehouden Nadere informatiën zijl Notaris C. DE VRIES te Zij, die iel van- of v MARINUS DE WAG logementhouder te Stad worden verzocht daarvan 1890 opgaaf of betaling van den Notaris C. DE VI Notaris KUYPERS, te mens telkens 's voormiddags 10 P. BROOSHOOFT, te Di: baar te voor de wed. en kinderen OOSTENBRUGGE Hz. met Schuur waarin Wa werkplaats, Erf en Grol de Voorstraatkad. Sectie Aren 76 centiaren. Twee Arbeiderswon Grond, te Dirksland, aa Sectie B no. 2 en 899 gil eene Arbeiderswon Grond, te Dirkslandai| kad. Sectie B. no. 1207 Breeder bij biljette Inlichtingen geeft genoem De ondergeteekende Landbouwers te berk dagelijks de gelegenhe hel contracteeren van S beveelt hij zich als zo< aan. U Herkingen. P. S Duitsch- Inlandschras 1890. Te bevragen hl Lz. te Melissant en le| ROSSCI1IETLR aldaai Effecten en Co AGENT ff Assurantie Maatschappi en sterfte van Paarden, l! 100 keurig of V ivooi zuiver envei; voor slechts t 1,—. Dat ieder van dit aan bi wissel zende aan W. BOEK

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 2