Ac JA K SARA VAR I Beeren v Npriit J. BON, Oi 1 folio Marktberichten. AREND DIN Toelatirs Veeverzekeri: Het leven van Zool-, Over- Four: v_ ril 1 leeraar beweerd, dat het verwerpen der school wet door de Eerste Earner ten gevolge zou heb ben het aftreden van het Ministerie-Mackay en het optreden van een liberaal Kabinet. Dit nieuwe Kabinet zou natuurlijk spoedig met de Tweede Kamer in conflict komen en dus die Kamer ont binden en bij die ontbinding zouden dan de liberalen duchtig klop krijgen. Inderdaad is dit laatste meer dan waarschijnlijk; doch wij moeten toch opmerken dat des hoogleer aars gedachtengang weinig logisch is als er een conflict ontstaat tusschen 's Konings regeering en de Eerste Kamer, dan moet die regeering wijkenals er een conflict komt tusschen de nieuwe regeerings-personen en de Tweede Kamer, dan moet een beroep gedaan worden op de natie om die ministers te steunen. Dit gaat toch waar lijk niet aan veeleer ware de gedragslijn aanne melijk, dat na een mogelijk verwerpen van de schoolwet door de Eerste Kamer, hetMinsterie aan Z. M. den Koning het advies gaf om onmid- delijk beide Kamers te ontbinden dan zou in elk geval de provincie Gelderland de rechterzijde in de Eerste Kamer versterkenen als dan tevens waaraan wij niet twijfelen de meerderheid in de Tweede Kamer talrijker terugkeerde, dan zou den wij wel eens willen zien, of de Eerste Kamer andermaal aan Regeering en Tweede Kamer den voet dwars durfde zetten. Intusschen herhalen wij, dat wij aan eene ver werping ook door deze Eerste Kamer niet denken, alleen toonen de woorden van Prof. Spruyt hoe belangrijk de verkiezingen zijn voor de Prov. Sta ten, waaruit de Eerste Kamer voortkomt. Delvenaar lïe volkeren der Aarde. De algemeene toestand van Europa is niet ongunstig. Het bezoek van den Ozar aan Berlijn moet bepaald gunstig gewerkt hebben, indien men de verschillende berichten gelooven mag. Als gunstig voorteeken wordt ook genoemd de uitnoodiging aan Wilhelm gedaan om in het voorjaar naar Rusland te komen. En, reislustig als Duitschland's keizer is, zal daaraan zeker wel gevolg gegeven worden, De huwelijksfeesten te Athene hebben vele vorstelijke personen doen bijeenkomen, o.a. de keizer en de keizerin van Duitschland, keizerin Frederik, het Deensche koningspaar, de prins van Wales, de Russische kroonprins, enz. enz. Athene moet prachtig versierd geweest zijn, er is dan ook niet minder dan 2V2 millioen francs aan besteed. De feesten zijn zeer rustig afge- loopen, en demonstraties ten opzichte van Creta hadden niet plaats, hoewel daartoe eerst plannen gemaakt waren. Keizer Wilhelm gaat Donderdag van Athene naar Konstantinopel om den „zieken man" een bezoek te brengen. Met een leege beurs logés ontvangen gaat moeielijk, 'alzoo schoot er niets anders over dan een leening te sluiten; wat dan ook bij een der banken gelukt is! De bij den Rijksdag ingediende socialisten wet ontmoet van vele zijden bestrijding. Het is eigenlijk slechts een verzachting van som mige al te strenge bepalingen der wet van 1870, doch, wijl laastgenoemde wet tijdelijk was en de nu voorgestelde van blijvenden aard, kijkt men meer nauwkeurig toe, en acht vele voorschriften veel te streng. Of evenwel het socialisme door deze of welke wet ook ten onder gebracht zal worden, geloove men maar niet. De verkiezingen toonen juist aan, dat die partij in het geheim meer aan krachten wint dan toen men haar open lijk liet optreden. Boulanger beschouwd zijn zaak nog niet ge heel als verloren, zoo deelde hij aan een re dacteur van de Parijssche „Matin" mede, die den eenzamen banneling op Jersey ging op zoeken. Te eeniger tijd hoopt hij alsnog het vertrouwen der republikeinen te herwinnen, veel overtuiging straalde echter in die woorden niet door, zegt de bedoelde redacteur, en hij kreeg uit het onderhoud dan ook een gevoel van diep medelijden. Yoor de rust van Frankrijk, en misschien van Europa, is het voorzeker te wenschen dat de generaal in zijne verwachtingen bedrogen uitkomt. Van Creta komt de tijding dat de opstand zoo goed als geheel gedempt is, en de rust al gemeen wederkeert. Dergelijke berichten zijn evenwel van Turkschen oorsprong, en, teneinde te voorkomen dat Europa kenni s neemt van den waren toestand, worden alle telegrammen in cijferschrift eenvoudig teruggehouden. B. smeeken, om toch dezen laatsten raad van uwen man, die op zijn verscheiden staat, nooit te vergeten, als dat gij u zelve aan God op draagt, den bijbel en goede boeken leest, en de zuivere prediking bijwoont, en de Heere weest daarvan verzekerd zal u in Zijnen weg leiden. En ook, wat ik alsnog verzoeken mag, breng toch onze kleine lievelingen iii de vreeze des Heeren op. Zet nimmer uw hart op de ledige en wezenlooze dingen dezer wereld. De hemel en de liefde Gods zijn zaken, die al leen uw hart kannen vervullen, en ook alleen waardig zijn, dat het daarmede gevuld wordt. Gij zijt nog jong, en ik kan u niet afraden, als ik zal ontslapen en tot stof wedergekeerd zijn, een ander huwelijk aan te gaan. Laat mij ook in deze u eenigen raad geven. Vereenig u toch niet met iemand, boe rijk of bevallig hij ook moge zijn die God kent, noch vreest. Dit is het eene noodige, waarvan niemand mag af wijken. Gedurende de vier jaren, dat wij vereenigd zijn geweest, is er veel omgegaan, 't welk ik nu niet zal ophalen, maar daar ik wegens al mjjh wanbedrijven, vergeving bij God, mijn Gemengde Berichten. Zeldzaam De tentoonstelling te Parijs zal een winst van 8 millioen francs afwerpen, welk sommetje door den staat en de stad gedeeld zal worden. De Oostenrijksche regeering heeft besloten gestreng op te treden tegen den overgang der gemeente Podrago tot de Grieksche kerk. Een rechtercommissaris en griffier zijn er heen ge zonden om de zaak te onderzoeken. De voor ganger Ivon Bozic, die den overgang bewerkte, is gevangen genomen. Twee eenvoudige inwoners van Ober Moer- len, een dorpje in Hessen, zijn opeens inillio- nair geworden. Deze gelukkigen, Geck en Schweizen genaamd, hadden een oom, Adam Geck, die vroeger als eenvoudig schoenmaker naar Engeland vertrok. Hij werd later eigenaar van groote werkplaatsen en magazijnen te Londen en verwierf een groot fortuin. De twee neven erven verscheidene millioenen, maar de rijke schoenmaker heeft ook zijn ge boortedorp niet vergeten, want hjj heeft aan Ober Moerlen een belangrijke som vermaakt voor liefdadige instellingen. In de gemeenteboekerij te Zwickau heeft de bekende Dr. Buchwald, die Luther's leven bestudeerde, belangrijke aanteekeningen ontdekt, die door Luther gemaakt werden op de leerre denen van Petrus Lombardus en John Tauler, welke redenen zich in die bibliotheek bevinden. Dezer dagen werden te Londen de pros pectussen uitgegeven voor de leening der nieuwe maatschappij, die grondgebied in Afrika wil ver werven zij werkt met een kapitaal van f 3,600,000. De politie had werk om ongelukken te voorkomen en de orde te handhaven, zoo groot was de toeloop. De bank in Lombardstreet werd letterlijk belegerd en in een oogenblik waren alle prospectussen uitgegeven en hetge- heele bedrag eenige malen volteekend. „Daar zit een magazijn van leering in" zou Bilderdijk zeggen. Van de Dardanellen meldt men van Za terdag, dat van 2 uur in den nacht tot 8 uur des ochtends aardschokken gevoeld zijn. De schade is aanzienlijkhet aantal slachoft'ers noch onbekend. Volgens eene Chineesche wet wordt een vol wassene, die in een gesprek zijn drift nie meester is, voor 5 dagen naar de gevangnis gezonden om af te koelen. Als dat hier geschiede, zou de Staat vrij wat kostgangers meer hebben. Donderdagavond is het in Dordrecht nog al rumoerig geweest. De oefeningen van het Leger des Heils schijnen in de laatste dagen ontevredenheid te hebben gewekt, en reeds lang hadden er rustverstoringen plaats. Donderdag avond schoolde een groote menigte samen voor het locaal, waar de oefeningen werden gehouden. De politie was op haar post. Blijkbaar wachtte men de officieren op. Toen deze wat lang weg bleven, werd het publiek ongeduldig; de politie werd uitgescholden en gesard, een steen werd geworpen en zoo begon het lieve leventje. De jongen, die met den steen geworpen had, werd gevat, de menigte wilde hem ontzetten en daar door ontstond een gevecht, waarbij de politie van de sabel gebruik maakte. De menigte werd uiteengedreven, doch het duurde een heele poos eer de orde was hersteld. De heilsofficieren werden 's avonds tegen 11 uur in een rijtuig gepakt, de politie geleidde hen en zoo werden zij rustig naar hunne woning geleid. Vrijdagavond waren, uit vrees voor erger tooneelen, de oefeningen gestaakt. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer in 's Gravenhage, zijn van de 7600 kiezers 5393 ter stembus ge komen. Op den candidaat der liberalen, den heer Gmyot, werden 2886 stemmen uitgebracht, op den heer Du Tour van Billinchaven gingen 2193 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid der Prov. Staten in het district Breukelen is gekozen de candidaat der antirev. de heer J. M. Schout Velthuijs van Utrecht. Maandag werd in de haven te Muiden het ljjk opgevischt van de sedert vier dagen vermiste naaister Aafje S. Men vermoedt dat zij zich in een aanval van krankzinnigheid heeft verdronden. Haar vader wordt sedert eeni gen tijd verpleegd op Veldwijk. geduchten rechter, heb mogen vinden, smeek ik ook u, dat gij mij vergeven wilten ik scheld ook u gaarne van ganscher harte kwijt, waardoor gij mij verongelijkt mocht hebben. Ik ben een ounut man geweest, een ongehoor zame zoon aan mijne ouders en een snoode en weerspannige tegen mijnen God. O God zijt mij zondaar genadig. Ik sterf in vrede met geheel de wereld. En in de volle zekerheid der eeuwige heerlijkheid die mij be schoren is. Nog eenige oogeublikken en dan zal mijne ziel verzameld worden onder die za lige geesten in den hemel. O mijne beminde, ik bid, ik smeek, ik bezweer u, om mij in het rijk der heerlijkheid te ontmoeten. Och vlucht toch naar Jezus, roe]) hem dag en nacht aan en Hij zal hooren en u zegenen En gij mijne zeergeliefde kinderen, afschoon gij uwen vader niet recht kent, ik smeek ook u bid toch om mij in den hemel te ontmoeten. Die God, die Jacob en Jozef zegende, zal ook u zegenen. Zoekt hem en Hij zal van u ge vonden worden, roept Hem aan, en hij zal u hooren en zegenen. De wereld is niet anders Zaterdagmorgen werd te Utrecht een echt paar ter aarde besteld, dat plotseling na el kander overleed. De vrouw stierf van schrik toen zij bij het lijk van haar man kwam. Naar het „U. D." bericht, brak bij de begrafenis den as van den wagen, zoodat deze kantelde en de kisten er uitvielen. Plaatselijke Berichten. Ooltgensplaat. Bij de alhier gehouden stem ming voor leden van het Kies-College der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de H.H. A. van Prooijen en K. Wielhouwer, en gekozen de H.H. P. van Prooijen, L. Dijkers, A. Hobbel, J. Ojver- heeke en A. D. Hobbel. Dirksland. Door kerkeraad, kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk is tot organist benoemd C. van Dongen Pz. alhier, tegen een jaarwedde van 120. S. v. d. M. die, zooals ons blad onlangs meldde, in 't geheim bevallen, en haar kind dood onder de bedstede verborgen had, heeft zich voor genoemd feit, voor de Rechtbank té Rotterdam moeten verantwoorden, welke als eisch. 9 maan den gevangenisstraf uitsprak. Uitspraak, Dinsdag a.s. Melissant. Vergadering van den raad dezer gemeente op 24 Oct. jl. Voorzitter de heer J. Zaaijer Pz. Tegenwoordig de heerenK. Kwak, L. Driendijk Wz., H. Koo- raan, J. v. Es Lz. en M. Buijs. Afwezig de heeren: J. Bosschieter en L. v. Beek. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ie. Worden medegedeeld de ingekomen stukken. a. Eene missive van heeren Ged. Staten, waarbij mededeeling wordt godaan van de vaststelling der begrooting van het 12e batal jon Rustende Schutterij voor 1890 en dat het aandeel in de kos ten voor deze gemeente bedraagt 9,69 b. Proces-verbaal van opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger dd. 3 Oct. 11. waaruit blijkt dat het saldo in kas bedroeg 910,18; de voorzitter deelt mede dat op hetzelfde tijdstip zijn opgenomen en in orde bevonden de boeken en kas van den boekhouder van het Algemeen Armbestuur en dat het saldo be droeg 398,96Vs c. Een adres van den beer J. J. A. Kuijs te 's Hageinhoudende het verzoek hem na goed bevinding der desbetrekkekjke stukken concessie te willen verleenen voor den aanleg en de exploitatie eeuer drinkwaterleiding voor zooverre deze over gronden zal worden aangeli%d aan deze gemeente toebehoorendeDe stukken onder a en b vermeld worden aangenomen voor kennisgeving, dat onder c vermeld, wordt aangehouden tot na het inkomen van de in het adres bedoelde stukken. 2. Wordt de in de vorige vergadering aangeboden gemeente- bcgrooting over 1890, vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 11935,991/s; 3. Wordt besloten a om aan te vangen met 1 Mei 1890 de geheven wordende gemeente opcenten op de hoofdsom der personeels belasting, thans 60 bedragende te verminderen tot 4-0 opcenten en b in verband daarmede het maximum van den te heffen hoofdelij- ken omslag, thans 2400 bedragende te verhoogen tot 2800, zullende deze besluiten aan de goedkeuring van Z. M. den Koning worden onderworpen. Eindelijk wordt in behandeling genomen een door Burg. en Weth. ontworpen algemeene politie-verordeuing. Tot art. 69 gevor derd zijnde, wordt verdere behandeling wegens bet vergevorderde uur tot eene volgende vergadering uitgesteld en de vergadering door den voorzitter gesloten. Ouddorp. In de Raadsvergadering van 29 Oct. jl., is de gemeentebegrooting voor 1890, voorloopig vastgesteld op een ontvang van 12388,ll6 en op eene uitgaaf van f 12387,50 Batig saldo f 0,6] e Naar men verneemt, wordt er voor bet station Ouddorp door de Reddingmaatschappij voor scbeepsbreukelingen eene nieuwe reddingsboot gebouwd. Oud-Beierland. Tot voorzanger bij de Ned. Hervormde gemeente alhier is benoemd W. De Reus Az. in plaats van F. Beversluis, die zijn ontslag als zoodanig genomen bad. 30 Oct. Bij de Christ, geref. gemeente alhier is tot predikant beroepen, H. Kuik, predikant te Steenwijk. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in bet kanton Oud-Bei erland, de beer Z. Middelkoop, ontvanger der registratie en domeinen alhier. Westmaas, 24 October. J. Boer, metselaar te Klaaswaal, is als minste inschrijver aannemer geworden van bet maken en leveren eener stel ling om- en bet gedeeltelijk afbreken van den toren alhier voor de som van f 492. Heinenoord, 24 October. De verkiezing van een lid van den gemeenteraad, in plaats van wijlen den heer J. Konijnendijk, zal plaats hebben op Dinsdag 26 November a.s. Klaaswaal, 28 Oct. Naar men verneemt, is gisteren alhier een kind aan de besmette lijke keelziekte bezweken. Strijen, 24 October. Als zeldzaamheid kan van hier worden gemeld, dat in onze gemeente woont een oude vrouw genaamd Johanna Bouman oud 89 jaar, die met visschen in haar levens onderhoud moet voorzien. Heden, Woensdag, was zij weder aan het visschen met schakels in dan zonde en ellende. De rijken zijn beladen en gedrukt door hunne weelde, de armen gaan zuchtende om 't gemis van 't geen, waar anderen mede overladen zijn. Lieden van aanzien en be wind zwoegen onder de zorgen van bun be stuur, en zij, die bestuurd worden, zuchten niet zelden over ware of ingebeelde onderdrukking. Het leven van een soldaat is bloedstorting en wreedheid, dat van een zeeman gevaren en dood. Het leven in de steden is vergezeld met veel verwarring en twist, en dat op bet land met gedurig slaven en wroeten. Doch bet grootste kwaad komt uit onzen verdorven aard. Waar wij ook zijn, we zouden gelukkig wezen, zoo men steeds den rechten sleutel van heil in on zen boezem mochten omdragen. De geheele wereld en die is groot heeft nog nooit iemand recht gelukkig gemaakt. God alleen is het hoogste goed, en Hij is overal, daarom hebben we ook op elke plaats een vrijen toe gang tot Hem. Leer dan, mijne geliefde kin deren, in uw opwassen God te kennen en in Hem uw waar en wezenlijk geluk te zoekeu, door den gekruisigden Verlosser. Mijne geliefdehoe zou ik mij verbeugen, bet Oudeland van Strijen. Zij verklaart weder nieuw viscbwant te hebben aangekocht en voor de 57ste maal eene viscbacte te hebben ontvangen. Hoogvliet, 25 October. Bij de beden gehou den aanbesteding der reparatie van den kerktoren alhier, was ingeschreven door J. Meijboom voor 490 en C. H. Knegt voor 292. De raming was f 330. De toren zal weder met leien gedekt worden. Als een bijzonderheid kan wordengemeld, dat bij den heer C. Knegt alhier de frambozen dit jaar voor de derde maal vrucht voortbrengen. De struiken zijn goed en met groote vruchten be laden, zoodat zij binnen enkele dagen rijp zijn. Rijsoord, 25 October. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier is benoemd de beer Reiniga, van Lemmer. i Bssrserlijke Stand. Nieuwe Tonge, van 829 Oct ONDERTROUWDC. v. d. Oude 26 j. en M. Vreeswijk 23 j GEHUWD: J. Nelis (v. Sommelsdijk en C. v. d. Tol; J. v, d. Made en E. het Jonk van Melissant. GEBOREN: Maria, d. v. J. Markus en C. v. d. Made. OVERLEDENJ. Voordijk 72 j. en 7 m. Oude Tonge, van 1430 Oct. ONDERTROUWD: G. de Bruin 24 j. en H. Guweneel 31 j.; B. Stan'er 23 j. en M. r. d. Tonnekreek 25 j.; A. Postema 32 j. en A. Kuip 23 j. GEBOREN: Willem, z. v. M. Schouwenaar en A. Witvliet; Eranciscus Xaverius, z. t. L. C. Zoomers en A. Buijs; Gerrit, z. v. N. y. Es en A. Soldaat; Nicolaas, z. v. C. B. v. Dongen en A. de Laat; Sara, d. v. L. Ossenweijer en M. Fris; Venna Geertruida, d. v. P. Baart en G. Foekert; Pieternella, d. v. J. Kik en H. Hoogesteger. OVERLEDENM. Schouwenaar 10 m.; C. Stander 64 j. en 4 m.; K. Bruinse 26 j. en 9 m. GEHUWD: J. Hartwig 23 j. en C. v. d. Jagt 29 j.i Melis sant, van 1030 Oct. GEHUWDAv. 't Geloof en A. Wiegel. GEBORENLeendert Johannes, z. v. P. v. d. Polder en J. Heijman Matthijs, z. v. A. Both en W. Bestman. OVERLEDENB. Bosschieter 77 j.; L. Braber 110. Oud-Beierland, van 1925 Oct. GEBORENAnthonie, z. van A. Saarloos. en M. Ouwens; Pieter i z. v. C. Luijeudijk; Jannigje, d. v. C. Stolk en G. Goudswaard» Marinus Christinus, z. v. J. Tuk en I. A. van Winkelhoff; Wilhelm, z. v. P. van Rij en G. v. d. Jagt; Dirkje Pieternella. d. v. J. van Heeren en E. Romein; Jozina Sara, d. v. P. G. Herkenraadt en M. Dïerx. ONDERTROUWD: J. Snelleman en C. Oosterman; C.Schelling en K. S. van Ooijen. GETROUWD: P. Rozendaal en C. Den Boer; J. Stougie en A. de Reus. P. v. d. Bijl en H. Bisdom. OVERLEDENA. C. Sneep jm. Ij.; L. Lodder jm. 11 w. D. Sneep jm. 4 j,; A. Kouwenhoven 60 j. Nieuw-Beierland, van 12—25 Oct. GEBORENMaria, d. v. A. v. d. Horde en I. den Hartigh Willempje, d. v. A. den Hartigh en J. Liefting. GETROUWD B. Stolk en E. Saarloos; B. W. Kleiusmit en W. de lieer; L. Vingerling en B. M. Vlaskamp. OVERLEDENP. W. Broeders jra. 4 j. 9 m. Strijen, van 1724 Oct. GEBORENJacob, z. v. Joh. van Roon en L. Vermaas; Gerardina d. v. A. Smit en F. van Driel. ONDERTROUWD H. Bouman, jm. 23 j. en W. J. Doolaard jd. 20 j.; J. v. d. Hoek 40 j. en T. Laukhaar, 45 j. GEHUWDM. ten Haan jm. en T. Graauw jd. Hoogvliet, October. ONDERTROUWD: H. J. Baai 23 j. en M. v. d. Ent 20 j. GEHUWD: P. J. Knaap 23 j. met P. v. Santen 24 j.; 11. J. Baai 23 j. met M. v. d. Ent 20 i. GEBORENDirkje, d. v. W. F. Bastemeijer en M. Goudswaard; Hendrik, z. v. J. F. Groenendijk; en A. Hoegee; Jannetje, d. v. D. Koppenol en J. Speelman. OVERLEDENA. Vermeulen 55 j. «-Gravendeel, van 18—25 Oct. GEBOREN: Cornelia, d. v. H. Rijkhoek en N. Palsrok: Pieter, z. v. A. Reedijk Ez. en A. Aardoom; Arie, z. v. H. Tak eu A. den Boer; Arendje Grieta, d. v. A. F. Groeneveld en G. Kats. OVERLEDENM. W. Streefkerk 11 m. Ilscluioude, van 19-ïi Oct. GEBORENAdriauus, z. v. 1'. J. Brouwer eu J. de Jong Elizabeth Divertje, d. v. H. K. do Raadt en G. ran Beek. ONDERTROUWD: M. J. lata jm. 25 j. en M. van Dam jd. 25 jaar. Her kiiieu ws. Predikbeurten op Zondag 3 Nov. NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad a.h. Haringvliet Voorin. Leeskerk en Nam. Catechismus Ooltgensplaat, Voorm. Mam. en Avond ikr. W. J. Gaühxme Zuidland, Voor- en Nam. dhr. Van der Valk van Vlaardiugen. Oud-Beierland Voorm. en avond dhr. Van Leeuwen van Schiedam. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis "Voormiddag en Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. - Voor- en Namiddag. Ds. J. J Koopmane. VRIJE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Melissant Voorm. nam. en avond Ds. P. den Boer. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp Voormiddag Ds. K. W. Róssing. BRIELLE, 28 Oct. Boter ƒ0,60 a 0,61. Eieren ƒ5,50 per 100 Rotterdam, 28 Oct. larwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkee sche en Overmaassche de beste 7,a 7,50 goede en mindere 6,25 h 6.80; Canada 4,90 h 5,60 Inl. Witte van 8,40 tot 8,80 per 100 kilo, roode polder ƒ0,—; Nieuwe, de beste 7,00, k 7,40. Rogge: de beste 5,25 5,60 mindere 4,25 5.— Nieuwe de beste 0,k f 0.—. Gerat: Nieuwe winter, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche de beste 3,75 h. ƒ5,25 mindere 0,00 It 0,00, dito Zomerde beste 3,50 h. 4,50 mindere 0,00 0,00. Chevalier de beste. 5,00 h 5,60 mindere 3,50 it 4,75, Inlandsche Winter van 0,— dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. u aan de schitterende grenzen des Hemels te mogen ontmoeten. O deze banden zouden met blijdschap u een kroon van overwinning vlech ten. Ik zou bet eerst u verwelkomen in die bemelsche woningen en de eerste zijn, om u in te leiden onder die juichende scharen, die bet nieuw Jeruzalem bewonen. Ja ik zou u bet eerst geleidenat den geheiligden troon van onzen God, alwaar wij te samen ons met verrukking zou den buigen voor dien verbeven zetel van den eeuwigen aanbiddelijken Immanuël. Dan, o dan zouden wij op onze welluidende gouden harpen spelen, en onze liefde zou voltooid, gezuiverd en vereeuwigd zijn Meer zou ik schrijven, maar het leven ont vlucht mij. Mijne zinnen en vermogens ver zwakken, doch de heilige Engelen staan gereed rondom mijn armzalig leger om mij te geleiden in de armen van mijueu, dierbaren Zaligmaker. Ja mij dunkt,, mijn Jezus roept mij toe „Kom, kom en nu Vaarwel, vaarwel mijne geliefden! (was get.) J. RANDON. Haver de beste 3,00 Bruine boonende beste Faardeuboonende beste Schapeuhoonen naar kwalite DuivenbooDen met kleinen blauwe Erwten nieuwe do a f 7,75 niet kokende o Koolzaad van 10,00 min vsn t 8,50 tot 2,80 Henninzaad van 0,00 tot Kanariezaad. Het beste/ Kilo 8,50 a 00,00. Heden morgen moeder in den ouderdom In naam van ren en kleinkinde: Goedereede, 28 Na langdurig overleed heden no; liefde Echtgenoot in den ouderdom St. Anna bij Nij Bij E. KIEVIT, 1 beid tot bet hij heeft tevens bescl OND de „Hoekt onder Heeren veehouders vóór of op 15 Novei boogere of mindere alsmede bet in de te jonge vee. Zij, die zich als <3 dienstjaar wenschen voegen zich tot de beei agent te Sommelsdijk, lissant Jt. VAN DEN BKEEN te Goederee De maatschappij reeds meer dan f 200 L. Driendijk, Jb. Sb de Graaff te Dirksl Bommel en C. van die ook gaarne bereii der maatschappij, nai Heden is co: De geschiedenis et Dit gedenkboek, 4 platen versierd, en fische uitvoering, kos Men leze de uitnen dit boek, reeds door gegeven. Voorbanden in elke bij den uitgever H. WIJ SOMM levert tegen concurree Als ook alle soorten in verschillende prijzei Koopt tegen Rotter HIIIDEI, Voor slechts 10, met slot en hockci in heel lederen band. AdresBureau van ,C- JOB

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 2