KONIJNENTEELT Woonhuis, ÜAAMMOMMrE N "sorwiE, THEE, 1 Eene Brood-, Beschuit-, 3 Een WOONHUIS verkoopen W. BOEKHOVEN. Reuzen-haas-konijnen. e® Friesche legpoiers, Voor Hinderen. Ingezonden *1 likken. Burgerlijke Stand. Eer knicn ws. Correspondentie. ADVERTENTIËftl. Ill Huishoudster. lste kwaliteit I. LEENHOUTS, van 60, 65, 70 en 721 per kilo. nil 55,60,65,70,80,100,110 tl 120 WITTE SUIKER, fei'kooping. 2 Eene Brood-, Beschuit-, m KLEINGOEDBAmRIJ ■^exT^ocün.t: A. L. KORVINK, Manufacturen. Sommelsdijk. H.H. LANDBOUWERS. Gedeputeerde Staten, dd. 27/29 Augustus jl. B. uo. 3241 (3e Aid.) g s 110 24 houdende terugzending der goedgekeurde Rekening dezer gemeente over den dienst 1888. Wordt voor kennisgeving aangenomen. IV. Is ingekomen eeu schrijven van W. Abrescii enJ. vanöoest te Oude-Touge, naar aanleiding van liet aan te honden tot een volgende vergadering. V. Is aan de orde de benoeming van een Wethouder, tengevolge periodieke aftreding als raadslid van den heer Jb. Breeenee. Van de 7 uitgebrachte stemmen, blijkt dat op den heer Jb. Breesnee 6 en 1 blanco is ingeleverd, zoodat de heer Breesnee als zoodanig is her benoemd. Deze verklaart ouder dankzegging voor het in hein ge stelde vertrouvren, deze betrekking op men* te aanvaarden. VI. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een ambte naar van den Burgerlijken Stand; daarvoor worden mede 7 stemnee uitgebracht: zes op den heer Breesnee en een blanco. De heer Breesnee ook hiertoe benoemd, verklaart die benoeming aan te M VIL Deelt de Voorzitter mede dat er zich 3 sollicitanten heb ben aangemeld voor de betrekkiug van onderwijzer met acte Transen B. en W. den llaad goedkeuring vragen, om deze op hun eigen kos en ter kennismaking met hen te doen overkomen, zullende alsdan de schoolcommissie en den schoolopziener daartoe worden uj - digd tegenwoordig te zijn. Hiertoe wordt met algemeene stemmen lc vul'Zegt de Voorzitter dat hij de riolen, waarvan ia de vorige vergadering sprake was, heeft doen opnemen en de architect dat die groot genoeg zijn voor de gewone afwatering, maar desloo- ten waarin die uit wateren voor de loozing veel te wenschen Ka nog eenige discussie hierover, wordt besloten hij de behandeling der begrooting, hkrop nog eens neer te komen, daar bij de over gelegde teekenins geen kosten van verbetering zijn opgegeven. Daarna wordt na eerst nog eenige gemeentebelangen besproken e hebben, de vergadering gesloten. Door den heer J. J. A. Kuijs te 's Ha ge, ia aan de gemeenteraden van Middelharnis, Som- melsdijk, Dirksland, Melissant,Stellendam, Goe dereede en Ouddorp concessie verzocht voor den aanleg en de exploitatie van drinkwaterleiding in genoemde gemeenten. Middelharnis. De heer E. R. lloas, verte genwoordiger der Nederlandsche Militairen Bond te Utrecht, zal Donderdag 19 dezer des avonds half zeven uur een rede houden in de Chr. Ger. kerk alhier, om het noodige en nuttige van de Militaire „te huizen" open te leggen. Den Bommel. De 70-jarige brievenbesteller E. Reinhoud, die gedurende een reeks van jaren deze beti ekking waarnam, heeft ontslag genomen wegens gevorderden leeftijd. Werd hij door den heer Brievengaarder be taald, thans zijn sollicitanten van 23 tot 30 jaar opgeroepen, waaruit een zal worden benoemd, die van 's Rijkswege wordt bezoldigd en gekleed. Niet minder dan 7 sollicitanten hebben zich aangemeld. Door het schelle geluid van de stoomfluit der vertrekkende stoomboot verschrikten de voor een mestwagen gespannen paarden van den land bouwer P. Luijendijk en sloegen op hol. Op de kaai verloren zij het achterstel der wagen en holden met 't voorstel den Oostdijk op, waar eenige rijtuigen stonden, die echter niet wer den geraakt. Weldra verloren zij ook het voor stel en renden met het zoogenaamd wagentouw voort tot ruim een half uur buiten het dorp. Gelukkig zijn er geene ongelukken te betreuren. Ooltgensplaat. Jl. Zondag werd in de Ned. Geref. kerk alhier de collecte voor de Unie ge houden en bracht de som van twaalf gulden en vijf cents op. Mel'ssant. De gemeenteraad heelt besloten, te beginnen met het volgende dienstjaar, de op centen op de personeele belasting te vermin deren van 90 op 40, terwijl met het daardoor minder te ontvangen bedrag de hoofdelijke om slag zal worden verhoogd. Zuidland. Meldden we de vorige week dat door 22 ingezetenen, een adres was gezonden aan den raad dezer gemeente om hunue kinde ren (meisjes) welke de Chr. school bezoeken kosteloos onderwijs te doen genieten, op de school voor vrouwelijke handwerken, evenals de kinderen welke de openbare school bezoeken. Op Dinsdag 3 Sept. werd door r Iressanten het volgende antwoord ontvangen Zuidland, 3 Sept. 1889. UEd. ontvangen door deze de mededeeling dat door den Gemeenteraad afwijzend is beschikt op Uw verzoek van den 15den Juni 11., om kinderen meisjes van 6-12 jaren, die de open bare school niet bezoeken, van gemeentewege gratis onderwijs te doen geven in de vrouwe lijke handwerken. Burgemeester en Wethouders van Zuidland. (get.) DE JONGH, Burgemeester. (get.) P. LAMMERSE, Wethouder. Wanneer men nu weet, dat onderwijs in de vrouwelijke handwerken alhier wordt gegeven, in een gebouw buiten de openbare school, dooi de gemeente gesticht en door vrouwelijk personeel apart bezoldigd, moet toch elk onbevooroordeeld mensch vragenWat hebben toch die ouders of die kinderen misdaan, dat zij van het voor recht verstoken worden, om evenals de andere kinderen der gemeente kosteloos onderwijs in vrouwelijke handwerken te ontvangen Hoe kan een gemeenteraad, welke bij eede heeft verklaard de belangen der gemeente, naar vermogen te zullen behartigen, er toekomen om een gedeelte van de kinderen der gemeente, uit te sluiten van een voorrecht hetwelk toch door de geheele gemeente financieel wordt bijeengebracht Of zoude het vermoeden waarheid bevatten, dat liberale gemeenteraden geen geweten bezitten en dat andersdenkenden maar moeten onderdrukt worden, om hen zoodoende te hekeeren, tot hooggeloofde liberale beginselen. Ons dunkt dat de handelwijze van den raad onzer gemeente in deze zaak, niet strekt om daartoe dienstbaar te zijn, maa>-, welke schijn ook moge kannen gegeven worden, dat er in dezen recht is gedaan, elk weldenkend mensch deze afwijzing van voormeld verzoek ten hoogste zal afkeuren. Oud-Beierland. Bedankt voor het beroep naar de Christel. Geref. gemeente alhier, door Ds. R. Loham, te Herwijnen. 's-Gravendeel, 3 Sept. Naar men mede deelt hoopt Ds. Yan Walsern uit Hendrik-Ido- Ambacht Zondag 29 Sept. e.k. zijne intrede in de Ned. Hervormde gemeente alhier te pre diken, na bevestigd te zijn door den vroegeren predikant Ds. Van Heiningen uit Scheveningen. IJselmonde, 4 Sept. De heer G. van der Munnik, candidaat alhier, heeft het beroep naar de Christ. Geref. gemeente te Nieuwolda aangenomen. 10 Aug. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Geref. gemeente (doleerende) alhier, door ds. J. Verhagen, te Jacobapolder. Barendrecht, 5 Sept. Beden werd dooi den heer A. Vrijhof de. eerste steen gelegd voor de te bouwen Ned. Geref. kerk. Rijsoord, G Sept. De Unie-collecte bracht hier ruim vier honderd gulden op. HET WAPEN VAN MIDDELHARNIS. (Slot). De koning bood nu den redder zijner dochter veel goud en zilver als eerbewijs aan, of wat hem overigens uit zijne schatten behaagde, dat zou hij hebben. Maar de ridderlijke Christenheld wees alles van de hand en zeide„Geef het den armen, vooral denzulken, die in dezen ramp spoed hunne zonen en dochteren moesten afstaan; en laat u de kerk des Heeren, nws Gods ten allen tijde aanbevolen zijn." Daarmede reed hij weg. Van zijnen dood als bloedgetuige voor de zaak van Christus wordt het volgende verhaald. Hij was reeds tot rang van krijgstribuun en Comes opgeklommen, toen de vervolging der Christenen onder Diocletianus losbarstte. Ook hij gehoor zaamde zijnen hemelschen Koning meer dan zijnen aardschen keizer, en wijdde zich voor Christus' zaak ten doode. Zijne bezittingen ver deelde hij onder de armen, zijnen slaven schonk hij de vrijheid en voor den geheelen Romein- schen senaat beleed hij op zekeren dag, dat Jezus Christus de Zoon des levenden Gods was, Dit ging den keizer na aan het hart, hij had Georgius om zijne fiere riddergestalte en her haaldelijk betoonde dapperheid leeren liefhebben en wilde hem gaarne van den dooft redden. Daarom werd den Consul Magnentius opgedragen den ridder van zijne dwalingen te overtuigen. En toen deze nu tot George de vraag richtte, wat hem toch bewogen had, om het oor der hooge vergadering te kwetsen met zijne afge legde belijdenis, ontving hij ten antwoord „De waarheid." Even als Pontius Pilatus vraagt de Consul „Wat is waarheid waarop de ridder ant woordde: „De waarheid is Jezus Christus, dien gij vervolgt." Op de vraag des Consuls, of hij dus ook een Christen was, antwoordde de ridder„Het is mijn grootste roem, een dienstknecht van Christus te zijn." Nu viel de keizer zelf in de rede met de woorden„Blijf onzen dapperen held en offer aan de goden." Maar George antwoordde„Ik hoop, dat gij eerder den waren en levenden God zult aanbidden, dan mij afvallig zien." Zijn lot wordt beslist, ook zijn bloed werd ge- eischt. Hij volgde met lofzangen op de lippen den scherprechter naar den kerker, dien hij eenige dagen later weer verliet, om op het schavot onthoofd te worden. Met de volle blijmoedigheid des geloofs on derging hij dit loten ook zijn martelaarsbloed was weder het zaad der kerke Gods. Vele om standers werden door zijnen geloofsmoed, en de heldhaftigheid, waarmede hij den dood onderging, voor de zaak des Heeren gewonnen, zelfs de keizerin Alexandra werd een belijdster der waarheid. Dit was het schoonste zegeteeken, dat hij stervende behaalde. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! „Hi hijt de klokke hoore luje, mar hi weet niet wair de klepel hangt," dat spreekwoord van Flakkee schoot mij in de gedachte toen ik ge passeerde week in „Onze Eilanden" een inge zonden stuk las van E. de H.(aas gericht aan Mr. Scheepes waar onder meer dit in voor kwam Het is of Mr, S. de tijd verbeten is, die de laatste nlgeraeene verkiezing voorafging, toen ous land, alg het ware overstroomd werd met sprekers, waaronder er velen waren die aan liet volk wat onder hun gehoor was, (meestal kiezers) vertelden dat er tot nu toe veel te roekeloos met liet geld was omgesprongen. Maar heb eenige tijd geduld, waren de sclioone woorden, dat moet alles veranderd wor den, de minvermogenden moeten minder betalen, de burgers moeten verlicht worden, vervalt uwen kiesplicht, en na de uitkomst zult gij uw loon vinden, bestaaude in vermindering van alle opbrengsten. Voorwaarsclioone beloften, jammtir dat velen er van iu rook zijn opgegaan. Of nu dat loon zal bestaau in de heffing van schoolgeld? dat zoude mogelijk zijn, maar volgens inija inzien niet billijk. Wat betreft liet bepalen der schoolgelden door de Regeering, zie ik geen voordeel in. Ik voor mij ben overtuigd dat de Plaatselijke besturen veel beter op de hoogte zullen zijn, met de finauciëele toestand hunner dorp- of stadgenooteu dan de Regcering. Vertrouwende, dat Mr. S. thans zal inzien, dat de schoolgcldhefting voor velen een te zware belasting zoude zijn, en bovendien nog een hinderpaal voor het trouwe schoolbezoek, .waar zeer zeker, moet voor gewaakt worden. Maar is het dan niet waar E. de H. dat er roekeloos met het geld is omgesprongen Staan daar de overdure schoolpaleizen van de moderne secteschool die aan de natie is vastge hecht niet als een sprekend beeld? Dit echter in het voorbijgaan. Verder vinden we, „jammer dat velen er van in rook zijn op gegaan" verbeeld u mijnheer, een stuurman nogf slechts enkele uren aan het roer gekomen van een schip dat niet bij of voor den wind zeilde, in volle zee, neen dat op punt was al laveerende op lager wal te geraken, kan zoo maar in eens in volle zee zijn en koers zetten waarheen hte wil. Neen, E. de H., eerst het schip voor het stranden behoeden, en dan, wanneer het in volle zee is dan koers zetten naar het doel. Zoo ook de Regeering. De wind is haar legen in deze, want ze is gebonden aan de grondwet, met haar ellendig artikel 192; ook zii moetal prangende zien van lager wal te geraken, en zoolang ze niet iu volle zee is kan ze ook niet regeeren zoo zij wel wenscht. Tot zoolang moe ten dus de kiezers wachten, en eerst dan zullen de kiezers de daden zien van de regeering. De liberalen hebben ook geroepen „wacht op onze daden", en ons volk heeft 40 jaren gewacht eer dat ze het wachten moe werden, omdat er geen daden kwamen, en nu wil men, wanneer een Regeering pas de teugels in handen heeft geno men en aanvankelijk al reeds zaken deden en nog doen, die nog nooit door een liberaal mini sterie zijn gedaan, al daden zien, hoe belang stellend toch niet waar „Of dat loon zal bestaan in de heffing van schoolgeld vraagt E. de H. Welzeker dat is reeds loon. Neem b.v. Sommelsdijk, daar wordt geen schoolgeld geheven dus wordt de rijke bedeeld van de arme. Want het geld van de onderwijzers etc. waar moet dat van daan komen gedeelte lijk uit de gemeentekas die gevuld wordt door rijk en arm. Neemt men nu iemand die om zijn godsdien stige overtuiging zijn kind niet kan zenden naar de zoogenaamde neutrale school, die is verplicht te helpen betalen uan het kind van den rijke die wel met die school mede gaat, en mag dan nog eens betalen voor zijne kinderen op de Christelijke school. Daar komt nog bij, dat juist het heffen van schoolgeld een argument is om schoolverzuim tegen te gaan en niet in de hand te werken zoo als E. de H. zegt. Immers wie voor niet gaat, waardeert zulks minder als zij die moeten betalen, terwijl de laatste wel degelijk zorgt te profiteere» van zijn geld zooveel hij maar kan. Ik zal echter niet verder daarover spreken M. de R., mogelijk komt E. de H. nog wel eens terug. U dankzeggende geachte Heer, teeken ik gaarne Uw. dienaar, Sommelsdijk. S. EEN NAVOLGINGSWAARDIG VOORBEELD. Mijnheer de Redacteur Zien en hooren wij helaas maar al te dikwijls datde noodige harmonie in onze gemeentebesturen ontbreekt aangenaam werden wij nu verrast door het gemeenteraadsverslag van den Bom mel, voorkomende in uw nummer van G Sept. j.l. Met zeer veel genoegen zagen wij daaruit, dat, waar de onderlinge harmonie ook mag ont breken, in de gemeente den Bommel zeker de schuld niet bij den burgemeester behoeft gezocht te worden. Bij de installatie toch, van het herbenoemd en van 't nieuwe lid, vloeide de felisitatierede volgens uw verslaggever over, van welwillend heid ZEachtb. verklaarde onder meer, zich zelf gaarne bereid 't nieuwe lid met raad en daad bij te staan en wij mogen dan ook veronderstel len dat ZEd. zeer gevoelig en diep getroffen zal geweest zijn, door zooveel welwillendheid hem door zijnen burgemeester aangeboden en ver trouwen tevens dat hij van een en ander bij voorkomende gelegenheden een dankbaar doch nederig gebruik zal maken. Waar een burgemeester dan ook zoo voorgaat kan 't wel niet anders of de noodige eensgezindheid der leden onderling zal er zeker zeer door bevorderd worden, en de gemeentebelangen zullen en moeten er wel bij varen. Het doel van dit ons schrijven is, in de eerste plaats hulde te brengen aan zoo'n burge meester en ten tweede, andere burgemeesters op te wekken 't goede voorbeeld van ZEd.achtb. van den Bommel zooveel mogelijk te volgenom raden wij overtuigd zijn dat 't oude en alombe- kende, doch steeds altijd nog nieuwe Waar liefde woont enz., nu en ten allen tijde van kracht zal zijn en blijven. Met opname en plaatsing dezer regelen mijn heer de Redacteur zult gij ten zeerste verplichten, eenige getrouwe lezers uwer gemeenteraadsver slagen. Nieuwe Tonge, 10 Sept. Den Bommel, Tan 1 ing.11 Sept. GEBOREN Leendert, i. v. J. Menheer cn L. Brij's; Bestman, z. v. J. den Braber en A. J. Verinaas.; Jannetje, d. v. C. Zweerra en M. Leijdens. GEHUWD: J. de Korte 26 j. van Onde Tonge en P. van Loon 30j, OVERLEDEN: A. Kreeft 9 rod,; M W. Segers 12 rod. P. Geel hoed 6 md. Dlrkslaml, van 28 Aug;.4 Sept. GEBOREN Cornelia Jannetje, d. v. II. A. van Es eu T. Dijkman Lena, d. v. P. Ilamcetc en A. Vreeswijk. Stellendam, Tan 1 Aug.1 Sept. GEBORENAdrian us z. v. L. van Oudenaarden en W. van Lenten; Jacomijntje, d. v. H. Brinkman en M. Spuij. Goedereede, Tan 14 Aug.4 Sept. GEBORENMaria Cornelia, d. v. G. Joppe en N. Zeedijk; Cornelis, z. v. L. Troost en N. Mouman. ONDERTROUWD: P. Renaud 23 j. cn L. v. d. Wende 23 j.; J. Barendrecht van Hellevoetsluis 23 j. en J. Lokker, 23 j.; A. Oreille 34 j. en W. A. Elbrink 30 j. GETROUWD: P. van Erkelens 23 j. cn K. Heerschap 19 j. van Ouddorp. OVERLEDENP. Hoekman 72 j. echtgen. v. J. Bakelaar Cornelis van Splunder 7 j. Oud-Beierland, Tan 31 Aug.O Sept. GEBOREN Willpin z. v. C. Baars en B. van Gelder; Maarten z. v. N. Letterman; Maria Hcndrika Wilhelmina d. v. J. N. Ten Zijthof en H. Boer; Levenl. aangeg. z. v. W. Schippers en G. Wceda. ONDERTOUWD: J. Zeeman en J. v. d. Schoor. GETROUWDO. v. d. Linde (van Piershii) en J. Jotikert. OVERLEDEN: M. de Reus jd. 16 m. Numansdorp, Tan 16 Aug.6 Sept. GEBORENAria d. en Gerrit, z. v, B. de Graaf en A. Ko- nijuendijk; Cornelis Pieter, z. v. W. Schippers en S. van Nederpelt; Janna d. v. M. Jonas cn D. v. Rees; Tennis, z. v. T. Biesheuvel eu L. van Dijk; Arie z. v. J. Tielemen en E. Grocneweg. ONDERTROUWD: K. Raap 26 j. (van Hellevoetsluis) en S. P. de Graaf 23 j. GETROUWD: J. Vermeulen en M. Verzijl; J. Notenboom cn T. de ltuijter. OVERLEDENW. Viskil jra. 12 in.; J. Niemantsverdriet, jiu. 4-7 j. J- Bijl 3 m.; J. Kappeteijn 12 m.; C. Bos 82 j. wid. van E. v. d. Blom; P. H. van Ileeren 70 j. echtgenoot v. P. Boer. Strijcn, Tan 26 Aug.5 Sept. GEBORENBastiaan z. v. J. Kruithof en M. van der Hoek; Klaas Pieter, z. v. A. Troost en N. Foukert; Herman z. v. J. de Koningli eu M. A. Vuijk; Simon Johannes, z. v. J. Vermeulen en W. Ponsen; Eva, d. v. J. In 't Veld en P. van Rees; Levenl. aang. d. v. J. v. d. Stel en E. van Verkerk; Levenl. aangeg. z, v. J. Iu 't Veld en P. van Rees. OVERLEDEN: C. Cervoets 7 nu; E. In 't Veld 17 m.; L. L. Dam 12 m. J. van Antwerpen 62 jr. wedr. van M. de Best. Gravendeel, van 30 Aug.6 Sept. GEBOREN: Maria, d. v. A. Schouten en A. Smaal; Jacob, z. v. A. Liefaard en A. De Vlaming. GETROUWD B. Mookhoek en H. Kleinjan; P. Kranendonk en P. J. Sclmlekamp; A. Rosbot en E. Barcudregt. Tisscïierij. Middelharnis. Van de tweede groote reis kwam deze week binnen Titia Jacoba, schipper M. v. Delft, met 98 ton zoute visch. Predikbeurten op Zondag 15 Sept. NEDEltD. GEREI'. KERK. (Doleerende.) Stad a. h. Haringvliet Voorm. Leeskerk en Nam. Catechismus. Ooltgensplaat Voor- en avond Leeskerk Nam. Catechismus. Zuidland de heer W. C. J. Camphuis van Charlois. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis Voormiddag en Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. -- Voor- eu Namiddag. Ds. J. J Koopmans. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. Rössing. Oud-Beierland. Men verzocht ons te mel den dat de Heer F. G. Beversluis voorlezer in de Herv. Kerk alhier, zich niet meer kromt onder de ongoddelijke synode, en dien ten ge volge op Woensdag 11 dezer voor zijn betrek king heeft bedankt. Marktberichten. BRIELLE, 9 Sopt. Boter/0,60 a 0,61, Eieren ƒ4,— per 1C0. Rotterdam, 9 Sept. Tarwe Vlaamsehe, Zeeuwache, Flakkee- sclie en Overmaassche de beste J 6,75 a 7,00 goede en mindere 6,00 a 6.50; Canada J 5,00 h 5,60 Inl. Witte van 8,40 tot 8,80 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe.de beste 710, h 7,40. Rogge: de beste 4,50 A 5,40 mindere 4,40 A 4.80. Nieuwe de beste J 0,A f 0. Gerst: Nieuwe winter, Zeeuwsche, Flakkeesclie en Overmaassche de beste 3,75 A 5,mindere 0,00 A 0,00, dito Zomer de beste 8,25 A 4,4^ mindere 0,00 A 0,00. Chevalier de beste f 5,00 A 5,75 mindere 2,00 A 3,10, Inlandsche Winter van 0,— dito Zomer f 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver de beste 2,50 A 3,75 mindere 0,A 0, Bruine boonen de beste 9,00 a 10,00 Paardenboonen: de beste 5,25 A 6,mindere j 0,A 0,«— Sclmpenboonen naar kwaliteit 0,— A 0, Duivenboonen met kleinen handel 0,A 0, blauwe Erwten nieuwe de beste 7,00 A f 8,00, mindere 8,) a 10 niet kokende 6,20 A 6,50. Koolzaad van 10,50 mindere 11,50 A 0,00, Nieuw liet beste van 8,50 tot 2,80 Ilcunipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 6,75 A 7,mindere 6,75 a 740 per 100 Kilo f 8,50 a 00,00. Plaatsgebrek noopt ons ditmaal Buitenlandsche Politiek achterwege te laten. W. de G. te Paterson. Met dankzegging ont vangen. A. O. te Paterson. Het abonnem. gelieve U per postwissel of per brief (met dollar) s. v. p. over te maken. Postwissel is echter vertrouw der. De Uitgever. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON: N. DE KONING- S AAR LOOS. Oud-Beierland9 September 1889. Getrouwd JOHANNIS VAN BEEK vu MAATJE GLERUM die, ook namens familie dank betuigen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Ooltgensplaat5 September 1889. Tegen 1 November gevraagd een HUIS HOUDSTER, middelbaren leeftijd, P. G. Ken nis van melkerij. Adresletter P, Boekhandel W. F. VAN ITTERSUM, Dirksland. f 12 per ÏOO kilo, a contant, BIJ Molenaar te ARNEMUIDEN, (Zeeland.) per Va kilo. van 25 tot 30 per Va kilo. Verdere artikelen tot concurreerende prijzen bij A. h«PPK!ÏAAL, KERKSTRAAT 54, SOMMELSDIJK. j» De Notaris 0. de VRIES te Middelharnisals gelaste van de Weduwe en Kinderen BASTIAAN VAN ES zal op Maandagen 18 September 18&» bij opbod en op 23 dito bij afslag, telkens des avonds zes ure in hot Hotel Speé te Sommelsdijk verknopen si® aan de Voorstraat te Middelharnis, kadaster B. 2271. Om dadelijk in gebruik te aanvaarden. aan de Doelslraat te Sommelsdijk kad. B. 290. Verhuurd tot 1 Mei 1891 om f 3 's weeks. aan den Dubbelen Ring te Sommelsdijk kad. B. 357. Verhuurd tot 1 Mei 1890 om 2 's weeks. Nadere infomatiën geeft de Notaris DE VRIES. Notaris KUYPERS, te Dirksland, is voorne mens op Woensdag 25 September 1889, 's v )or- middags 11 uur, in na te melden herberg, krachtens bevel van de Arrondissement,» Recht bank te Rotterdam, in het openbaar bij veiling en afslag in ééne zitting te HET waaraan het vergunningsrecht is verbonden en waai-in sedert jaren herberg en sociëteit wordt gehouden, met grond te Ditksland, aan den Molendijk, kad. Sectie B. No. 1350 en 1351 beide ged. Op eiken werkdag te bezichtigen. Betaling der koopsom en aanvaarding 1 No vember 1889. Terwijl op dienzelfden dag, 's namiddags 2 uur, ter gemelde plaatse, in het openbaar om gereed geld zullen worden BILJART met BALLEN, KEUEN, KEUEN- REK, SCHRIJFREK en LEI, TAFELS, STOE LEN, BUFFETTEN, LAMPEN, JALOUZIEËN, WIJNEN, SPIRITUALIËN, GLASWERK en MEUBELEN. Meerdere inlichtingen geeft genoemde Notaris. Aan mijne geachte JBEC.1SJASTIGI3I&S heb ik de .eer te berichten, dat ik mijn bediende, den heer J. Brinkman, van af heden uit mijn dienst heb moeten ontslaan. Bestellingen, aan mijn adres bedoeld, gelieve U dus aan hem niet meer op te geven. In de hoop dat van deze goede nota zal wor den genomen blijf ik gaarne, hoogachtend en aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, 5) te SCHERPENZEEL (G). U van T. IP"1. POOL. o. a. MOOIE I K_£u-oV- KiLJ Opruiming van een groote partij RAAM- IIORREN, met effen of gewerkt gaas, TO©R SPOTPRSJEI2A. Evenals de vorige jaren worden bestellingen op nieuwe zuivere aangenomen door J. VAN DEN TOL te Oolt- g enspfaat.

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 3