t t Jl Prachtige HIT, AAI DE KIEZERS, Jol. ROODZANT li, ZELDZAAM. HUWELIJK. A. KQPPEÏÏAAL, Te Koop. Te Koop: 4 te koop: KEBKSTHAAT 54, - MBLSDIJK, D. Schellevis. Slechts 60 Centen. W. Boekhoven, Argentinië. Plaatselijke Berichten. Boekaankondiging-. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. marktberichten. Kcrknieii ws. Correspondentie. ADVERTENTIËN. Getrouwd DERDE MEID, Do you speak English? Parlez-vous Francais Sprechen Sie Deiitscli VOOR SPOTJPRIJS AL DE WERKEN VAN JACOB CATS, Compleet in 2 folio deelen, ieder van 900 blz. en 400 staalplaten. Dirksland. Let Wel! llr«l vi'i'W'ii. I. DE WINTER, OUDE TONGE. W. BOEKHOVEN, vergrijpen tegen die in Heeren zijn te Nijehaske igte vielen depan- alstand van deze loerenwoning van nsloeg, vreeselljk men in de hoven vagen werd geheel grond wegge- windhoos aller- ijk. hoos, gepaard met vele onheilen ngen en schuren tmast, de vrouw rboord. Drie pei- het linnen en Sed- ts en bijna al het oren geraakt. De en het natuurlijk le schade aan de is aanmerkelijk. men aan de „As- Ibouwer P. alhier hij in een bosch in een der talrijke ch, 't welk nader zijn, die, sedert pelscha, een zwer- it bij haar ouders haar weer in de vertrekken. rige jaar verdween ouderlijke woning n niet verongelukt legrypelijker wijze, itvingen zij tijding am op een koop- en als leerling-ma naar Philadelphia ialf Januari thuis kwam echter be- machinist was in irge of the Sisters Ier, dat hij op 12 te doorstaan, ten den nacht van 12 erd geslagen. Nu even lief beeft ver- looten werden uit- nachten op zee te hij met 25 man Allen werden nu mg overgebracht, iet trof juist, dat al vertrokken was, ectx-iciteit, machi- daarbij een goed tein, werd hij aan- m traktement van n per maand, eugdige liefhebber onvoorzichtigheid litstekenden boom- :e brak en hij uit m arm huiswaarts andere kneuzingen althans vooreerst, •erij wel genoeg zal uit Rotterdam, die ;de „Merwede II" zooveel haast om niet kon wachten st Groothoofd had m tijd op den kant daarvan was, dat rende spreekwoord tusschen de boot ukkig had het per- eene ladder bij de de drenkeling uit Ier letsel bekomen jerichten gunstig var gemaakte over irticuliere en waar- Regeering outva»- vijandige hoofden, hoofd in den schoot onderhandelingen rich begrijpen, dat op het aanbod tot n zegt, door den a zijner aanhangers pacificatie van het ikken van de oor- uitstekende krach- Javabode m een oude kinder zij arm was, doch 40,000 aan munt- nog vrij wat vast srdeeling der nala- et minder dan 180 n 4 en 5 uur heeft een treurig on- Worp, 23 j. oud, schoot zijn geweer ,an stukken vloog, voorhoofd terecht, ïpan, waarop on- d. W. was een had Dinsdagavond aviljoensgracht te Een bejaarde vrouw, die kort geleden het zie kenhuis verlaten had, sprong in een vlaag van krankzinnigheid te water en haar zoon haar na. Het gelukte aan voorbijgangers de moeder, schoon bewusteloos, te redden, doch, blijkbaar niet wetende, dat ook de zoon te water lag, duurde het vrij lang alvorens men tot die wetenschap gekomen den jongman trachtte te redden. Men haalde slechts een lijk op, dat naar het ziekenhuis werd vervoerd. De moeder overleed Woensdagmorgen. Een vrouw in de Bagijnestraat te 's Gra- venhage is door een vriendin, die verschil van meening met haar had, een oog uitgekrabd. Het zelfde had plaats met een vrouw op de Geldersche Kade te Amsterdam. Haar buurvrouw krabde haar een oog uit met een naainaald. Onderstaande brief met achterlating van namen werd dezer dagen te Goedereede ontvangen van iemand die van 't voorjaar naar Zuid Amerika is vertrokken. Buenos Ayres. Zeer geachte vriend schrijver, ik wil u ook iets uit deze nieuwe wereld doen weten. Wij zijn op de reê van Buenos> Ayres aan gekomen, vijf kwartier van de stad af. doordat het te ondiep was. Wjj zijn met de sleepdienst afgehaald en hebben drie dagen in het emigran tenhuis geweest, daar hebben wij het kapitaal slecht gehad, daar zijn de Hollanders wat wijzer geworden ook wel door Van Waalwijk, die veel Hollanders op koers helpt en nu zijn er ook een gedeelte Hollanders 14 uren sporens het land in en daar kan men voor ons zeiven wer ken, daar krijgt men een huis van zoden, dat goed bewoonbaar is. Daar wordt geen koude of armoe in geleden, zooveel niet als in den Pom- poenenhoek. Ik heb nog niets gewerkt als mijn huisje wat opgeknapt. Wij krijgen hier eten, drinken, huisraad, paarden, beesten, bouwgereed schap en al wat wij verder noodig hebben krijgen wij op crediet, waar wij 24 jaar over betalen kunnen, bezorgd. Paarden en beesten zijn hier geen geld waard buiten in Holland, maar nu zijn wij er ook. Verder is alles schrikkelijk duur. Het is hier een nieuwe wereld daar is niets. Aardappels en boter zijn hier zeer zeldzaam en daarom ook verschrikkelijk duur. Groentesoep met vleesch en brood is hier hoofdkost, dus gij kunt wel begrijpen, die in zoo'n nieuwe wereld komt, dat die de grootste armoe lijd, dat hij dadelijk maar niet op zijn gemak is. Wij lijden geen honger of gebrek, dat zij verre. Hier eet men veel vleesch. In Holland worden zij wel geslacht, maar niet voor ons, maar dat is hier het geval niet, wij hebben volop vleesch gehad van Amsterdam af. Ik wouw dat mijn buurman J. N. maar had dat ik te veel heb. Het is hier de bedoeling om een Hollandsche kolonie te te stichten. Op een Hollander die goed wil werken zijn zij gesteld, maar kleermakers, kler ken of dergelijke, behoeven hier nog niet te komen. Gij kunt bier nog niets uitoefenen dan landbouw. Een timmerman kan hier ook wel ge plaatst worden. Ik raad ieder aan die geen land bouwer is om te blijven waar hij is, maar groote huisgezinnen uit den boerenstand, geloof ik dat hier ruimschoots hun brood kunneu verdienen. Het schijnt hier vruchtbaar land te zijn, maai er is veel werk aan, het is meestal weiland wat je ziet. Wat er van komen zal weten wij niet, wij moeten eerst een jaar geoogst hebben. De hoofdkorrel is maïs, die wordt hier rijp en ook goed brood van gebakken. Wat er nu verder van komen zal weet ik niet, maar ik wouw voor dit oogenblik niet terug al kon nu geen mensch in deze kolonie wonen, en als er nu weer een schip met volk aankomt, zal mijnheer Van Waal wijk die menschen naar ons sturen als zij willen. Het is hier een gezonde luchtstreek, het is net als in Holland, wij gaan nu hier de winter tegemoet. Wij hebben hetzelfde weêr als in Hol land. Wij kunnen wel naar het noorden van Zuid Amerika als wij willen, maar daar is het zoo ongezond en heet. In Holland zeggen ze, dat hier de Chinaas appelen groeien, hier in het zuiden niet. Ik woon met vier huisgezinnen bij malkander, drie Zeelanders en ik, verder wonen ze zoo al onderscheiden bij elkander, de een een kwartier, den anderen een uur en ook nog van twee en drie uur van elkander af, en ieder persoon wordt hier 30 bunders land be schikt. Dat je niet kan bebouwen laat je liggen voor weiland. Verder weet ik u niet veel meer te schrijven voor dit oogenblik. School of kerk is hier nog niet, maar als het aan blijft houden met Hol landers te komen, zal dit al gauw zijn, want als er 130 personen zijn, kunnen wij een school en kerk eischen, zoo is hier de wet. Nu ten slotte, deze boodschap kunt gij aan heel de gemeente voorlezen, het is hier jmoals ik het u schrijf, wilt gij mij niet gelooven ik kan er niets aan doen, die zijn brood nog keeft raad ik het nog niet aan, maar die armoede heeft die is gek als hij in Holland blijft. Verder weet ik u niet meer te schrijven als dat ik en mijn vrouw en twee kinderen nog goed gezond zijn, ons jongste meisje zijn wij hier verloren, daar zijn wij ongelukkig mee, maar dat had ons in Holland ook kunnen overkomen. Verder de groete vin ons aan uw geheele familie. Mijn adres is Aan ala Colina la Portuna Estacion la colina Buonos ayres (Wegens plaatsgebrek eerst heden). Sommelsdijk. Tijdens het hevig onweder dat Zondag zich boven deze gemeente ontlastte, werd een 2Vü jarige vaars van den landbouwer H. Schilperoort door den bliksem gedood. 6 Mei. Op verzoek verwijzen wij onze lezers gaarne naar het ingezonden stuk in het nummer van 15 Febr. j.l., tegen eene zich toen noemende Dirk Verduin en nu Dirk van Schaik heet. Tegen hem die dit eiland weder met zijn bezoek ver eerd^), bij voorkeur Stad en Oude Tonge, zij men op zijn hoede. 6 Mei. Heden avond had het zoontje van de wed. H. v. d. Bosch het ongeluk bij het visschen in de kaai te vallen. Hoewel het water hoog was aarzelde Arie Hoogzant geenszins zich langs een paal te laten glijden en mocht het genoegen smaken den jon gen van een wissen dood te redden. Middelharnis. Zondagmiddag sloeg de blik sem -in de korenmolen van J. Dijkman. Verschillende balken werden aan splinters ge slagen en sprong een band van de steen af. Hoewel de rook overal uit kwam is gelukkig geen brand ontstaan. Ooltgensplaat. Er deed zich in deze ge meente een geval van tiphus voor bij een jeugdig meisje, met doodelijken afloop. Oude Tonge, 8 Mei. Bij het hevig onweder, dat Maandagmiddag j.l. boven deze gemeente woedde, werd een boom aan den Zuiderlandschen dijk door den bliksem getroffen, juist, toen twee bouwknechts met hunne paarden voorbij waren. Allen kwamen er gelukkig met den schrik af. Nieuwe Tonge, 8 Mei. Dinsdagavond had het 5-jarig dochtertje van de Wed. K., (terwijl zij voor eeu aankomend paard opzij wilde loopen) het ongeluk te vallen en haar arm te breken. Alhier circuleert een inteekenlijst om de school kinderen Maandag met het veertig-jarig kronings feest een aangenamen dag te verschaffen. Melissant, 7 Mei. Gisteren avond heeft al hier, met het oog op de aanstaande verkiezing voor een lid van de Prov. Staten, in ons dis trict, den heer Soeteman van Herkingen eene rede uitgesproken, ter voorlichting van de kiezers en de candidatuur van den heer Roodzant te steunen. Ds. P. den Boer leeraar alhier sprak een toe passelijk inleidend woord, en sloot met dank zegging, waarin hij Koning, Vaderland en Kerk den Heere opdroeg. Opmerkelijk was het, dat we onder de hoor ders, juist in eene bank naast elkaar gezeten, 3 oude burgers van Melissant. allen strijders in den tiendaagschen veldtocht konden aanschouwen. Stellendam. In de laatste zitting van den gemeenteraad is vastgesteld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1889, tot eeu bedrag van 2143 en verdeeld als volgt De l klasse ad 125,- 80,— 50,— 45,— 40,— 35,— 30,— 25,- 20,— 15, 12,— 10,— 8,27 89 33 aangeslagene 10 11 9 10 11 12 >13 >14 6, >15 4, >16 2,8 Het kohier van de hondenbelasting is vast gesteld op 49. Aan deze gemeente is bij kon. besluit van 18 April jl. no. 11 boven de vergadering van 30 in de kosten van het lager onderwijs een subsidie verleend van 700. Ouddorp, 28 April. Dezen middag hield de Weleerw. heer Ds. J. L. Tichelaar voor een talrijke schare zijne afscheidsrede, naar aanlei ding van 1 Joh. 2 28 n.m.: „blijft in Hem". Na het uitspreken van den zegen zong de gemeente hunnen zeer geachten leeraar Ps. 134: 3 toe. De volgende week hoopt zijn Weleerwaarde zijn intreerede in de gemeente Staphorst te houden. (Te laat ontvangen voor het vorige nummer.) De heer A. Bloot Az. hoofdonderwijzer dei Chr. school te Gorinchem heeft voor de benoe ming naar de Chr. school alhier, bedankt. Tot (tijdelijk) onderwijzer aan de Chr. school is benoemd de heer J. van Waardhuizen vroeger werkzaam aan de Chr. school van den heer D. van Dalen te Maassluis. Bij het onweder van Zondag vielen alhier hagel- steenen ter grootte van duiveneieren die hier en daar nog al wat schade aanrichtten. Zuidland. De anti-revol. kiesvereeniging „Recht en Vrijheid" alhier, heeft in aansluiting met de centrale kiesvereeniging voor het hoofd kiesdistrict Brielle, jl. Woensdag op hare ver gadering tot candidaten gesteld voor de Ptov. Staten de heeren L. BEIJERINCK te Brielle, en R. K. SCHELLING te Hekelingen, en worden den kiezers ten zeerste aanbevolen, Van af a. s. Zondag 12 Mei, zal de Ned. Ger, gemeente in plaats van in de chr. school, voor taan in een groote schuur vergaderen en zal dan tevens voor haar optreden de consulent Ds. Klaar hamer van Ritterdam, welke dan tevens den Heiligen doop zal toedienen. Bij den landbouwer B. Zoeteman Iz. alhier, is een hengst aangekocht voor de som van 2000 gulden, met bestemming voor de Transvaalsehe republiek. Spijkenisse. LI. Zondag herdacht den Heer C. van Eist alhier dat hij vóór 25 jaren als Rijksveldwachter is aangesteld geworden. Tot nachtwaker alhier, is benoemd den heer P. van Bodegom Jz. Onze geachte predikant Ds. Koch is Zaterdag 4 Mei jl. naar we hopen ter herstelling overge bracht naar het ziekenhuis te Rotterdam. Uit Hekelingen meldt men ons Gepasseerde week is de vrouw van P. K. (geheel krankzinnig zijnde) overgebracht naar het St. Joris Gasthuis te Delft. Poortvliet, 2 Mei. Bij de Wed. Jansen on der deze gemeente, is de lendetyphus onder de paarden uitgebroken. Drie zijn er reeds aangetast, waarvan een met doodelijken afloop. Niet de vrijheidsboom maar het Kruis. Toespraak ter opening van de tiende Deputatenvergadering, in het eeuwjaar der Fransehe revolutie, door Dr. A. Kuyper. Amsterdam, J. A. Wormser. Prijs 0,40. Het was zeker een goede greep van Dr. Kuyper om in de Deputatenvergadering ter voorberei ding voor de beteekenisvolle verkiezingen van 14 Mei e. k. nog eens opzettelijk stil te staan bij het onmetelijk onderscheid tusschen de be ginselen, die geleid hebben tot de Staatsomwen teling van 1789 (beginselen die onder de niet- christelijke staatkundigen nog steeds worden aangekweekt) èn de antirevolutionaire beginselen, om welker bevordering het ook bij de a. s. ver kiezingen weer te doen is. Voor ben, die ver hinderd waren de Deputatenvergadering bij te wonen, is het lezen dezer pittige rede stellig een aangename vergoeding. Worde zij in ruimen kring verspreid en genoten, en ontvange Dr. Kuyper onzen dank voor de uitgave van dit boeiend geschrift. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Stukken die niet geplaatst worden kannen aiet worden teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd, een plaatsje voor het volgen de in uw veelgelezen weekblad, waarvoor ik u bij voorbaat mijn dank betuig. Knoeierijen iu den botcrhiindel komen hier en daar onder verschillende vormen en benamingen voor. Ook wij „Dirkslandsche boerinnen" voelen, en worden bijna gedwongen te voelen, dat onze botermarkt, aan een groot euvel krank is. Niets meer of minder toch, wordt haast iedere week, de prijs der boter geregeld, of liever in de war gestuurd door ten winkelierster waar mee niet ééne onzer iets uit te staan heeft. Al sedert jaren, klaagden we over het bij uit stek lastige van deze positie. Zonder de minste redenwordt toch dikwijls de boterprijs afge slagen, om niet dan bij groote noodzakelijkheid, iets hooger te stijgen, terwijl wij, zonder er iets aan te kunnen doen, ons dit maar moeten laten welgevallen. Vrage hoelang moeten wij ons nóg op deze manier bij den neus laten nemen Is er dan werkelijk geen middel om in deze onhoudbare toestand eenige verandering te brengen En zoo ja, wat zou dan dat middel zijn Deze drie vragen, moeten wij bij de eerste gelegenheid de beste, eens onder malkander trach ten te beantwoorden, en zien dan zoo spoedig mogelijk, de knellende schoen, van den voet te krijgen. Met achting „een dirkslandsche boerin" Sommelsdijk, van IT24 April. GEBOllEN; Jannetje, tl. run A. Freeu en N. v. d. Nieuwendijk; Korstiaan, z. van J. r. d. Doel en L. Korteweg. ONDERTROUWDA. v. Es en C. Gebnis; L. Soldaat eu G. Prins. GETROUWD N. P. v. 't Hoflf en P. A. Ruitenberg; P. Mast en A. Spée. OVERLEDENC. v. W«el 82 j.; M. v. Beek 88 j. Nieuwe Tonge, van 17 April1 Mei. ONDERTROUWDJ. Breur 25 j. en A. v. d. Veer 25 j.; J. Brink- man y. Stellendam 21 j. eu A. v. Bloppoel 18 j.; L. Osseweijer y. Oude Tonge 29 j. eu N. v. d. Kroon 21 j. GETROUWD: A. Rozenheek en J. M. Vreeswijk; T. Luchtcnburg en T. v. d. Ham-, I. v. Zielst en C. Hoogstrnate; G. Los en A. M y. Vliet, Stellendam, van lf30 April. GEBORENSietje, d, v, C, v. d. Ree en L. y. Lonten, OVERLEDEN t A. llerwejjer 17 m,;T. Herweijer 17 ni. Goedereede, tab 17—30 April. ONDERTROUWDA. Visser 27 j. en P. Stok 23 j. OVERLEDENA. v. Eek 84 j.; J. de Vries 5 m. Ouddorp, Tan 1SO April. GEHUWDK. J. Spee en J. Voogd; J. Nierop en M. Tanis. GEBORENIzaiik z. v. E. Breen en C. Petzillon; Picter Job, zoon v. J. Knape eu E. Westhoeve; Grietje, dochter v. D. Tanis eu M. Tanis; Eeuwit, zoon v, J. Santifort en C. y. d. Wende; Jannetje, d. y. C. Tanis eu G. Voogd; Maarten, zoon y. W. Tanis en N. l'ikaart. OVERLEDEN: J. Warnet90j.; lerenl. aangeg. een kind van het vrouwelijk gesl. v. T. Boslooper en K. Santifort. Zuidland, van 22 Maart—19 April. GEBOREN Klaasje, d. v. L. Poldervaart en E. de Geus; Pietje, d. v. G. v. d. Boogaard en M' Troost; Judith, d. v. E. Levie en B. Hartogj Ida, d. vau L. de Hoog en K. Stoof. GEHUWDJ. v. Vugt en N. Breed*rlan<J. OVERLEDENH. Haf togs 1 en 11 ip. Hoogvliet, van 1—3® April, GEBOREN j Jaapje, d. ran H. Langstraat en M. Hordijk; Willem, z, y. P. Verheij; Elizabeth, doehtef v. C. Stans en I. Alderliefsten; Neeltje, dochter y. A. v. d. Sluis en H, Vprmaat; Adrjaantje, dochter v. J. Speel» mau en J. Verheij. OVERLEDENM. Pqrs 5 w,; A, v. Dijk 9 ra, Oude Tonge 8 Mei. Tarwe /6a 6,80 gerst 6 centen per kilo. llogge 4 a 5,20 haver 2,75 aardappelen f 2,25 a 3,50 boter 0,50eieren 3, Rotterdam, 6 Mei Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkee- scheen Overraaasschede beste /6,75a 7,25 goede en mindere/0,00 k 6.60; Canada 4,75 Jl 5,75 Inl. Witte van 8,40 tot 8,80 per 100 kilo, roodc polder /0,Nieuwe,de beste 710, k 7,50. Roggede beste 5,00 k 5,30 minder* J 4,50 a 4.90. Nieuwe de beate 0»a f 0. Gerst: Nieuwe winter, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overraaassche de beste 3,50 k f 4,00 mindere 0,00 h 0,00, dito Zomer de beste 3,25 k 4,10, mindere 0,00 k 0,00. Chevalier de beste 4,50 k 5,25 mindere 2,00 k 3,10, Iulandsche Winter van/0, dito Zomer f 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 2,00 k 3,75 mindere 0,k 0, Bruine boonen: de beste 11,50 a 12,50 Paardenboouen: de beste 5,30 k 6,30 mindere 0,a 0, Schapeuboonen naar kwaliteit 0,k 0, Duivenboonen met kleinen handel 0,— k 0, blauwe Erwten ni"uwe de beste 7,50 .4/ 8,50, mindere /b, I a 10 niet kokende 6,20 k 6,50. Koolzaad van 12,10 mindere 11,75 k 0,00, Nieuw het beste van 8,50 tot 2,80 Ilennipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste/6,25 a 7,00 miude»-/5,75 k 6,50 per 100 Kilo 9,75 00,00. Predikbeurten op Zondag 12 Mei. NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk. Voor- eu Nam. dhr. N. Bakker Middelharnis. Voorm. Ds. K. G. F. W. llam. Stad a. h. Haringvliet. Nam. Ds. M. J. Wentink. Den Bommel. Nam. Ds. M. M. de Lint. Ooltgensplaat. Voorin. Ds M. M de Lint. Oude Tonge Voorin. Ds. T. H. van Dolder. Nieuwe Tonge Voorm. Ds. M. J. Weutiuk. Herkingen. Namiddag. Ds. T. H. van Dolder. Dirksland. Voorm Ds. Bouthoorn. Melissant. Nam. Ds. K. G. F. W. Ham. Stellendam. Nam. Ds. Bouthoorn. Goedereede. Voorm. Ds. H. J. Wostrik. Ouddorp. Nam. Ds. H. J. Westrik. NED ERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Stad a. h. Haringvliet Voorm. Leeskerk Nam. Catechismus. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis Voormiddag en Avond Ds. 1'. van Schaik. Stellendam. Voor- en Namiddag. Ds. J. J Koopmam.. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. Rossing. VRIENDELIJK VERZOEK aan onze abonné's indien zij nog eeu Ex. van het vorige nummer dezer courant hebben liggen, dat s.v.p. terug te zenden aan den uitgever. Door het toetreden van vele nieuwe abonné's ie de vorige oplaag uitgeput. De Uitgever. J. BRINKMAN Hz. en A. VAN BLOPPOEL Jd. die, namens wederzijdsche betrekkingen hunnen 1 bartclijken dank betuigen voor de groote belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Stellendam, Mei 1889. Hartelijk dank aan allen die ons bij ge legenheid van onze 45-jarige Echtvereenigiug hunne blijken van belangstelling toonden. W. v. d. GROEF J. v. d. GROEF-v. Vessum. Dirksland, 9 Mei 1889. Men verlangt eene goed kunnende strijken, linnen stoppen en mazen en verder de behandeling der fijne wasch. Niet beneden de 25 jaren en van goede getuigen voorzien. Adres franco, letter G aan den ouden en en nieuwen Boekhandel van J. H. Dunk Ilot- terdum. een' I DONKERBRUIN, Goede draver en in alle tuig en op den weg, zelfs voor kinderen schaaptnak. Middelmatige grootte, circa 4 jaar oud. Adres motto ,,Hit'' bureau van dit blad. De ecuvoudigstr en goedkoopste Leiddraad om zonder onderwijzer te leeren is door SERVAAS DE BRUIN. Prijs van elk fraai gebonden f 0,60. Zijn alom te bekomen. Uitgave van W. J. THIEME Cie. te Zutphen. LEVERT Puike Boter, per '/ie of 10 kg. van 4,50 tot ƒ8,— Boeren Boter, 10,— Friesche Kaas, 'f 0,125 per half kilo Leidsche Kaas, 0,24 Gov^sche Kaas >0,14 'e mager en vet, 0,25 Koloiüiulc cn Grutt^tMIwajFCtt tot concurreerende prijzen, Vraag de uitgebreidde Prijs-Courant. die volgens ons gedane mededeelino'en, voornemens zijn a.s. DINSDAG hunneTm op een onzer uit te brengen, verzoeken wij drin gend in het belang der zaak zulks NIET te doen, doch hun stembiljet in te vullen met den naam van den Candidaat der Anti-revolutionaire partij, den Heer Lamlhouwer te DIRKSLAND. K. LODDER te Ouddorp. W. KUYPERS te Dirksland. De ondergeteekende beveelt zich even als het vorige jaar beleefd iu UEd.'s gunst aan, tot de levering van alle BIEREN, uit dé Brouwerij >Z>e Posthoorn"zoowel op fust als gebotteld Heinekens. Pilsener, Beijersch Export bier enz., Van Vollenhoven's Extra Stout, Bessenwijnen, Bessensap, Medicinale en Minerale Wateren, Limonades, Spuit water op Syphonflesschen enz. enz. Agent in Wijnen, Gedistelleerd en Likeuren. Spoedige en franco bezorging Concurreerende prijzen. Aanbevelend, UEd. Dv. Dienaar, In Prachtbanden gebonden. Gekost hebbende ruim 50,thans voor slechts 15, Adresmotto „Cats", bureau van dit Blad. Voor slechts 60 Cent ontvangt men: le. Het leven en de regeering van Z. M. WILLEM III, Post octavo ruim 100 blz. druks. 2e. Een levensgroot Portret van Z. M. (en buste) groot 90 bij 60 centimeter. Naar buiten met 15 Cent verhooging. Men haaste zich. Boekhandel, Sommelsdijk. EEN NIEUWE EIKENHOUTEN (uit drie stukken), bij H. KLEINOD, Mr. Wagenmaker te Voor f 12,75 zend ik een flink bed, peluw en 2 kussens (2 maus) goed gevuld met de beste kapok een mooie groote wollen deken voor f 4,25; en dito gestikte voor f 4,—; voor 26 of 30 gulden een tweemans veeren bed, peluw en 2 kussens, bepaald zwaar en solied. Zendt vol vertrouwen postwissel en het wordt goed ingepakt franco toegezonden overal heen door J. P. SMIT, in Bedden en Dekens te Knijpe, bij Heerenveen. VAN Door aankoop van een zeer groote partij Karton ben ik ditmaal in staat gesteld, de RUWELIJKSKAARTJES zeer laag, lager als ergens anders, te leveren. Vergeet dus niet, wanneer U deze van noode hebt, zich tot mij te wenden. Desnoods kan bij bezorging der copie op de Kaarten wor den gewacht. Boeftix Oauraat- en MIandelsdi'uUKer{jf SOMMELSDIJK..

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 3