een groote partij Straw. mëmim van P. E. THUERE Utrecht, L L HUWELIJK. W. J. LEES DIT. TE KOOP: Echte Chili Salpeter, L. Hartman Cz., 3 voer Lucernehooi. 5 Slaghooi. 2 Erwtenstroo. 1 Zulk eene openhartigheid, zegt spreker, is treffend. In de eerste plaats hoort men de er kenning, dat de vroegere liberale regeering de belastingen tot eene ontzaglijke hoogte heeft I opgevoerd, voornamelijk tengevolge der zoo dure, openbare, neutrale school. In de tweede plaats Vissclierij. Marktberichten. ADVERTENTIËN. 25-JARICTE ECHTVEREENI&ING Halfwas Broodbakkersknecht. Smidsknecht Metselaarsknecht Keuken- of Linnenmeid LANDBOUWERS Ate: VAN HEUST ZONNEVELD, LU CERNEHOOI. Echt Wit Suikerpeeëmad P. DEN BOER, 1TB v öiKuujjn te OUDDORP. VERKOOPEH: 5 Paarden, 7 stuks Hoornvee, 2 Bioopvarkens, '2 Hellen, 25 fiippen, Hooi, Stroo en Mest, Bouw- en Melksereed- schappen, benevens allerlei inboe del waaronder eenig oud porccleïn. opgeloste PERU GUANO, J. KLM Jl, SOMMELSDIJK. H.H. LANDBOUWERS! &areeleu van af f 6,50 tot f 8,50. Kappen op Veerwaeens van af f20, Adres; W. VIS VAN HEEMST, lager als ergens anders, W. BOEKHOVEN, eene algemeene beweging tegen de zoo verfoeilijke prostitutie op het touw te zetten, daar staan liberale professoren, als in corps, om in woord en geschrift deze beweging tegen te werken ook in de plaats onzer inwoning zelve zien we som tijds dingen gebeuren, welke elk fatsoenlijk, i eerbaar mensch met schaamte en afgrijzen ver vullen. Als daar een troep kunstenmakers en koordedansters toestemming verkrijgen hunne kunsten, alleen gekleed in een dun, doorschijnend kostuum, aan het publiek te vertoonen, dan zijn dat voorzeker geene feiten, die getuigen dat de plaatselijke overheid de zedelijkheid, een voor schrift van den godsdienst, bevorderen wil. Als de raad onzer gemeente, meerendeel uit liberalen saamgesteld, een feest, waar de uitspattingen dei- goddeloosheid en der ontucht haar hoogste top punt bereiken, do kermis, willen behouden, dan hebben we voorzeker redenen te over om voor als nog niet te hoog tegen de vroomheid der libe ralen op te zien en deze vroomheid te benijden. In de derde plaats kwam spreker op tegen de zeer laakbare wijze, waarop de schrijver van 't stuk over de voorstanders der alhier bestaande christel. school sprak. Er werd n.l. in dit stuk beweerd, dat arme ouders door hunne bazen of heeren gedwongen werden hunne kinderen naai de chr. school te zenden, wilden zij hun brood bij hen blijven verdienen. Maar toen ook nu de lage beschuldiger ter verantwoording geroepen werd, openbaarde hij zich niet en wilde ook niemand zijne verdediging op zich nemen. Vervolgens besprak de geachte spreker het zeker voor velen wel merkwaardige feit, dat volgens den schrijver van 't ingezondene stuk de openbare school te Bruinisse eene christe lijke, eene bij uitstek christelijke school is. Im mers, wij lezen in de Nieuwsbode van 9 April, dat volgens getuigenis van een vorig predikant, de leerlingen der openbare school beter in den i Bijbel te huis zijn dan die der bijzondere school. Ja, volgens denzelfden schrijver verstaan de ouders, die hunne kinderen naar de openbare school zenden, hunne ouderplichten oneindig veel beter dan die ouders, welke hunne kinderen naar de chr. school zenden. Want in de open bare school wordt, behalve dat er onderwijs gegeven wordt in de Bijb. Geschiedenis, psal men, gezangen en cliristel. liederen geleerd. Hoe dan te verklaren, dat de predikant der Herv. kerk nog bidstonden houdt, waarin de noodza kelijkheid en de verplichting besproken wordt, die op de ouders rust, om hunne kinderen on derwijs te doen genieten op die plaats waar Gods Woord de grondslag van alle onderwijs is Spreker noemde dit feit in strijd met de wet op het lager onderwijs, die een volstrekt neu trale houding in zake godsdienst voorschrijft. Doch heeren leden van schoolbesturen en on derwijzers schijnen zich in 't geheel niet om hun voorschrift te bekommeren, 't Is toch wel opmerkelijk, dat in 't gemeen, waar eene chr. School is, de openbare school ook een christelijk karakter tracht aan te nemen en te openbaren ja, het gaat zelfs zoo ver, dat in roomsche stre ken, waar naast de roomsche scholen eene staats school verrijst, men zelfs de onzijdige houding zoo zeer uit het oog verliest, dat men crucifix en Mariabeeld in 't schoollocaal brengt om toch maar te toonen, dat men waarlijk die roomsche scholen best kan missen. Maar antirevol. en roomschen, zij laten zich geen zand in de oogen strooien, maar stichten zelve hunne scholen en j f stellen zelve hunne onderwijzers aan. En eindelijk behandelde spreker zijn laatste I pant over reeds meer gemeld stuk, 't welk in het slot den kiezers ten sterkste aanraadt, toch L, vooral niet de antir. candidaten te stemmen, s want indien die tegenstanders nu ook de Eerste Kamer om kregen, dan zullen ook de bijzondere scholen ondersteuning uit 's rijks kas ontvangen Dan zullen de bijzondere scholen als paddestoe len uit den grond oprijzen. Dan zal de billijk- J heid in alle takken van bestuur tot hare uiterste I grenzen getrokken worden. En da» zullen de S belastingen, nu al zoo hoog, bijna nog verdub- beid worden. de erkenning, dat de billijkheid en rechtvaardig heid volstrekt niet door genoemde regeering is behartigd ten aanzien der bijzondere school t ja, er wordt zelfs erkend, dat de opkomst en I bloei der chr. scholen door die regeering is tegengewerkt, want immers, zoo wordt getuigd, dat indien de rechtvaardigheid ook maar eenigs- zins haren vrijen loop zal hebben, de bijzondere scholen uit den grond zullen oprijzen als pad destoelen. En in de derde plaats wordt gezegd, dat, indien de liberalen wederom de teugels van het bewind in handen hadden, de onbillijkheid zou bestendigd blijven. Welnu, zoo besluit spreker zijne beschouwing over dit stuk, waar we zulk eene volmondige erkenning gehoord hebben van het onrecht, zoo vele jaren door de liberalen gepleegd, zal het ons bij de aanstaande verkiezingen nog moeilijk zijn om onze keuze te bepalen Ik meene neen. L Een volgende keer nog een en ander over r Groen van Prinsterer en over het genoemde debat. EEN TOEHOORDER. „BIJ DE GRATIE GODS." Door Mij rtïgeereu (ie Koningen, cu de Vorsten stellen gerechtigheid. Door Mij lieer- schen de Heerschcis, en de Prinsen»1 de Rechters der narde. Spr. 8: 15, 16. Zagen wij de vorige week hoe het gansch Heelal voor en van Zijnen Schepper en Onder houder getuigt en prediktthans wensehen wij na te gaan hoe de deelen afzonderlijk en ieder op zich zeiven het zelfde doen. Bij deze be schouwing valt het al spoedig in het oog, dat, hoewel al de deelen tezamen een schoon en treffend geheel uitmaken, echter ieder der deelen op zijn beurt ook weer „een geheel" in kleiner afmeting is. Is bijv. onze aarde in vergelijking van het heelal klein Zij heeft op stoffelijk en zedelijk gebied haren as, assen, ra deren, verborgen kracht, krachten die tegen el- kauder opwegen en haar invloed ons ten goede doen hekomen. E11 met kracht van redenen pre dikt ook „zij" aan niet willens blinden en dooven, de grootheid en wijsheid van haren Schepper en Onderhouder. Evenals wij echter bij da ma chine verschillende landbouwers zagen, die een iegelijk naai- zijnen aard deed, en de zaken in oogenschouw nam, alzoo is het ook hier. En gelijk in onze beschouwing van het heelal zij die het meest er van konden getuigen (op en kele gunstige uitzonderingen na) geen geneigd heid daartoe openbaren alzoo is het ook hier. Doch daar deze beschouwingen niet direkt ons doel zijn, zoo willen wij daar niet in voortgaan, maar tot ons doel naderen en dan hebben wij aan te merken hoe lauden en volken de raderen zijn van de machinekamer der aarde. En dat wel op stoffelyk en zedelijk gebied om de een voudige redenen dat de aarde met stoffelijke en zedelijke schepselen gevuld is. Ons doel is nu om zoodanig land en volk te beschouwen. Zagen wij hier het heelal in 't grootde aarde in kleiner afmeting den Schepper en Onderhou der prees evenals de machine zijn ontwerper en verzorgerWij zullen ook daarvoor reden te over vinden bij eene beschouwing van land en volk. En zekerlijk hoop ik door dit schrijven dierbaar te zijn om óf de boosheid, öf de dwaas heid aan het licht te brengen van „hen" die God in die zaken niet willen erkennen of eeren. Vooraf merk ik echter opdat ik niet bevoegd ben om met beslistheid te oordeelen welk soort van regeering het beste is voor een land en volk. Ik meen dat de geschiedenis voor elke vorm van regeering haar voor en tegen genoeg- 1 zaam levert; en dat iedere vorm van regeering goeden ook kwaad kan zijn al naar gelang van de personen die regeerden. Ik wensch mij dan ten gerieve der tegenpartij te bedienen van de gedachte door den EdelA. heer Visser uit- gesproken in de woorden „De macht komt uit God, door de meerderheid. De individuën I zoeken eene Overheid die ben regeert, be- heerscht." Alzoo zou ik in vergelijking van liet gebruikte beeld de meerderheid de stoom willen nuemen die de Overheid, als de zoovele redenen in beweging brengt. Hier zij het echter op zijne - plaats om het verschil aan te wijzen tussehen i de raderen in de machinekameren de raderen of Overheid in den Staat. Gehoorzamen de eerste onwillekeurig aan hun maker en verzorger als hij de krachten op haar werken laatmet de laatsten is dit niet het gevalzij zijn zulke I raderen dat zij verstand en wil en overleg; bij- zondere inzichten wensehen en begeerten keb- j ben waardoor zij eerst zelve beheerscht worden, en dan ook weer anderen beheerschen. Door dat de Staatsraderen menschen zijn, met verstand en wil begaafd, gebeurt het niet zelden dat zij zich zeiven heeren wanen, daar zij eigelijk knechten zijn en (gelijk wij aange nomen hebben) daar God door de meerderheid de macht in hun handen gafschijnen zij het nu wel af te kunnen zoodat zij nu maar liefst voorjeigen rekening fungeeren, in plaats van voor Gods rekening. Dit is dan ook de verklaarbare reden waarom het denkbeeld „dat zij voor God den Almachtige rekening en verantwoording en van hunne persoonlijke daden, en van de daden in functie bedreven" als een schrikbeeld beven en sidderen. Zoodat des dwazen gedachte „geen God" in de plaats moet komen omdat schrik beeld weg te nemen. Wordt vervolgd.) Mij nheer de Redacteur. Het zij mij vergunt u te verklaren, dat het mij geenszins verwonderd dat mijn schrijven in uw blad dato 5 April, door eenige antirev. in dat van 12 April jl. gerepliceerd is geworden. Eenigszins bekend met de ziens- en denkwijze dezer vrienden die naar 't mij voorkomt er een zekere mate van neutraliteit ook inschikkelijk heid op na trachten te houden en toch ook weer voor antirev. willen doorgaan, valt u gereed in 't oog hoe dat zij met de echte antirev. aan het onderscheiden, en sepereeren der zaken en beginselen, van de personen, niet kunnen toe komen. Komen zij nu te bedenken decipimur specie recti 1) en zien het bedenkelijke dat zij door de liberalisten met name a. la. van Gent 2), in gevlei genomen en zelfs geprezen worden en willen zij aanschaffen en onderzoeken „Ons Program" (door Dr. A. Kuyper) dan kan desgeleid door hun begrepen en verstaan worden dat ik vol strekt, in niet eenig opzicht, heb bedoeld den heer Vrijman te compromiteeren. Waar ik hem bij name noemde moet dit in het verband wor den beschouwd met zijn optreden en met zijn representeeren, hetwelk men ook weer niet zoo ligt en niet als zijnde zoo geheel zonder intentie, moeten indenken. Den heer Lohman door de antirev. kiesver- eeniging uitgenoodigd, trad op als representant en ais verdediger der antirev. beginselen en daar tegenover steld zich den heer Vrijman Hoofd onderwijzer, men zou ook kunnen zeggen, „ver tegenwoordiger der wetenschap" en tracht in zake de geschiedenis van de vrijheid van druk pers (ondermeer) te beweren en de vergadering opmerkzaam te maken op eenige historische on juistheden door de referent voorgedragen of uitgesproken, waardoor zijn gewichtige stelling finaal tegen de grond lag of wil men in het water viel, (hilariteit) doch wat bleek nu en wat leert de op waarheid gegronde historie dat niet den heer Lohman maar precies den heer Vrijman historisch onjuist was en dat zijn pogen om den referent en in hem de antirev. beginselen te treffen eenvoudig fiasco maakte. Men houde hierbij wel in 't oog dat in deze meeting de revolutionaire beginselen tegen die der antirev. (of omgekeerd) ten strijde toog uit welk, die der laatste zegenvierend mocht huis waarts keeren. Dat dit een spoorslag en een vingerwij zing is (waar we dergelijke beginselen in onderwijzers belichaamd zien aan vvien wij onze kinderen ter opvoeding en onderwijzing moeten toever trouwen) niet om den heer Vrijman uit te wis selen voor een andere Hoofdonderwijzer, maar om te komen tot de stichting van een school waar Gods Woord in eere is en dien overeen komstig beleden en geleerd wordt zal ieder echt antirev. moeten beamen en toestemmen, en naar de gaven en krachten van den Heere ontvangen, middelen beramen en in 't werk stellen. Reeds door u terecht aan den voet van hun repliek gezegd, kan de openbare neutrale school geen op waarheid gegrond onderwijs in de va- derlandsche geschiedenis geven en hebben wij antirevolutionairen krachtens onze beginselen rekening te houden, en met den oisch van Gods onfeilbaar Woord, en met de belofte bij den Heiligen Doop onzer kinderen voor den drieëeni- gen God en de gemeente afgelegd. Zij dit eenvoudig schrijven, middel tot weg neming van alle personaliteiten en ter beves tiging van de door ons beleden wordende be ginselen, en mocht het zijn, als dienende tot het bereiken van het einddoel 3), ook in onze gemeente van den strijd dezer dagen, namelijk den triomf onzer beginselen en daardoor de her winning van de volksschool der gedoopte kin deren voor Christus onzen Heere. Met de opname verplicht u EEN UWER BESTENDIGE LEZERS. Spijkenisse, 16 April 1889. 1) Wij worden bedrogen door de schijn tan het goede 2) Een volgende week hoop ik dien Heer niet in „Onze Eilanden" maar in de „Bode" van repliek te dienen. 3) Ons program pag. 232. BRTJINISSE. liet jaar dat achter ons ligt, is misschien het ongunstigste, dat de kunstmatige oesterteelt nog gekend heeft; alle omstandigheden liepen «amen oin het uitzicht op een goeden oogst weg te nemen. Het voorjaar van 1888 kenmerkte zich door aan houdend en guur weder en de zomer, die volgde, was zoo mogelijk nog ongunstiger voor de teelt. De voortdurende koude temperatuur van het water, wai oorzaak dat de groote oester niet rijp werd, de kleine niet graeide en er uiterst weinig broed op de banken viel. De pannen gedurende dc maand Juli in zee gebracht, hebben bijua geen aanslag gehad. Op duizende panucn ontbrak het broed geheel, terwijl op de andere 2 i\ 3 stuks werden aangetroffen. Pan nen met 3 4* oesters behoorden tot de groote zeldzaainhedeu, terwijl men in an lere jaren soms 100 stuks en meer opjecn enkele pan kon aantrelfen. De vroeger zoo gezochte en terecht geroemde Zeeuwsche oesters zijn in de laatste jaren in qualiteit merkbaar achteruitgegaan, en van daar ook de daling der prijzeade kwee kers mortcn doen ui wat zij kunnen om betere, vetter ea blanker oesters te levereu, en dat zal gebeuren, als men al die 2e kleinere 2e soorten nog een jaar naar zee terugbrengt en door laat groeien. Dan zullen de hoogere prijzen van voorheen, en den alouden roem der Zeeuwsche oestets terugkomen welbegrepen eigen belang vordert eene kleine opoffering ol winstderving voor een jaar. I De handel was gedrukt, ten overvloede kwam daar nog bij de concurre.utie van de op de Engelsche banken geacclimatiseerde i Fransche oesters, die de depréeiatie, van het Zeeuwsche product voltooiden. De prijs der van de publieke visscherijen afkomstige oesters liepen van f 50 tot GO per duizend; de vermoedelijke opbrengst bedro g 4000 stuks. De aangevoerde hoeveelheid Zeeuwsche bedroeg 5,000,000 stuks, terwijl van de Fransche werden aangebracht 000,000 stuks. Nog werden aangebracht aan jonge oesters, afsteeksel en twijfe laars, om te planten 13,000,000. In liet voorjaar betaalde men voor dc groote oesters nog 50, en voor de 2c soort f 2G d 30, maar met het najaar was voor de beste soorten niet meer dan 48 te bedingen, terwijl andere van mindere hoedanigheid, 'tzij dan dat zij klein van stuk waren of slecht van risch voorzien, alleen tegen veel lagere prijzen 28, per 1000 stuks te plaatsen waren. De prijs voor de te planten oesters liepen zeer uiteen; naar gelang der grootte, wsrd besteed van 2 tot 5 de 1000 stuks terwijl voor zoogenaamde twijfelaars tot 25 besteed werd. De uitgevoerde hoeveelheid Zeeuwsche bedroeg 4.900,000; terwijl van de Fransche 400,000 werden uitgevoerd. De handelsuitweg vau de hier geplaatste oesters was België en Engelaud. Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 21 April. NEDERL. HERVORMDE KERK. Soraraclsdijk. Voorm. Ds. II. J. Westrik. Middclharnis. Voorm. Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Nam. Ds. M. J. Wentink. Den Bommel. Nam. Ds. T. II. van Dolder. Ooltgensplaat. Voorm. Ds M. M de Lint. Oude Tonge Voorin. Ds. T. II. van Dolder. Nieuwa Tonga Voorm. Ds. M. J. Weutink. Herkingem. Namiddag. Ds. M. M. de Lint. Dirksland. Voorm- en Nam. Ds. Bouthoorn. Melissant. Nam. Ds. K. G. F. W. Ham. Stellendam. Nam. Ds. H. J. Westrik. Goedereede. Nam. Ds. J. L. Tichelaar. Ouddorp. Voorm. Ds. J. L. Tichelaar. 2de Paaschda# Voorm. dienst in alle NIET-Vaccante gemeenten* NEDERD. GEREF. KERK. (Doleerende.) Sommelsdijk 2de Paaschdag s' avonds Ds. Rudolph van Heinenoord Stad a. h. Haringvliet 2qc Paaschdag Nam. Ds. Rudolph, v. Heinenoord CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middclharnis Voormiddag en Avond Ds. P. van Schaik. Stellendam. -- Voor- en Namiddag. Ds. J. J Koopmane. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddurp -- Voormiddag Ds. K. W. Róssing. OUDE TONGE. 12 April. Tarwe ƒ6, a 6,70; Gerst/3, a 3.G0 Rogge ƒ4 a 4,80; Haver 2 a 3,20; Aardappelen ƒ3,50 a 4,55; Ajuin geen handel; Boter 0,50; Eieren ƒ8. Rotterdam, 15 April. Tarwe VlaamscheZeeuwsche, Flakkee- sche en Overmaassche de beste 8,50k 9,goede en mindere 8,00 a 8,40; Canada 4,75 k 5,75 Inl. Witte van f 8,40 tot 8,80 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe, de beste 710, k 7,50. Rogge: de beste 5,00 k 5,30 mindere 4,50 k 4.90. Nieuwe de beste 0,k f 0. Gerst: Nieuwe winter, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche de beste f 3,60 k 4,60 mindere 0,00 k 0,00, dito Zomer de beste 3,25 k 4,10, mindere 0,00 k 0,00. Chevalier de beste 4,50 a 5,25 mindere 2,00 k 3,10, Iulandsche Winter van 0, dito Zomer 0,Chevalier 0,-— per 100 kilo. Haver: de beste 2,00 k 3,75 mindere f 0,k 0, Bruine boonen» de beste ƒ12,a 13, Paardenboonent de beste f 5,40 k 6,40 mindere 0,—k 0, Schapenboonen naar kwaliteit 0,— k 0,—, Duivenboonen met kleinen handel 0,k 0, blauwe Erwten ni -uwe de beste 7,50 i 8,50, mindere a 10 aict kokende f 6,20 k 6,50. Koolzaad van 12,10 mindere 11,75 k 0,00, Nieuw het beste van 8,50 tot 2,80 Hennipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 7,k 7,50 minder ƒ6,25 k6,75 per 100 Kilo 9,75 00,00. JAN MARCUS Pz. van Sommelsdijk, EN ARENDJE KABOS Md. van Middelharnis. Dinsdag jl. (16 April) hadden onze zeer geliefde ouders LEENDERT KOSTER L.Lz. EN HUBERTJE BOESER Wd. het voorrecht hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Middelharnis, 18 April 1889. JJ8ST" Met dankzegging ontvangen voor den Kerkbouw alhier. Van N. N. te Sommelsdijk, f 10, een vriend 5, Namens de vereenigiug „De Kerkelijke Kas" te Sommelsdijk, Th. BOEKHOVEN. Tegen half Mei of eerder biedt zich aan een Brieven franco onder letters A B aan het bureau van dit Blad. benoodigd met 1 Mei, goed bekend met hoef beslag en boerenwerk, P. G. bij W. ABRESCH te Oude Tonge. Brieven franco, doch liefst in persoon. Terstond een ongehuwd benoodigd voor 8 a 9 maanden vast werk, P. G., liefst in persoon bij W. LEMSOM te Kerk- werve. Wordt met 1 Mei tegen hoog loon eene bewame gevraagd, van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter G. H. bij den Boekhandelaar H. G. van Steeden te Hellevoet- sluis. Naar wij vernemen is het niet overbodig de lezers van dit blad te verwijzen naar de adver tentie van den heer L. VINK in het vorig num mer, contra W. J. VAN ES. Dc voorletter» zijn niet abuis afgc drukt, maar zijn Bedoelde persoon woont Voorstraat No. 220. L. VAN ES, Schoolstraat. A. V AN ES, Voorstraat 22. TE KOOP AANGEBODEN te Maassluis, te Vlnardingen, (Pachters sedert Januari 1888) en den stalbaas C. LETTERMAN te Maassluis. 100,000 KILO PUIK GEWONNEN 10,000 KILO PUIK GEWONNEN (ongeveer 70 voer.) Adres: J. M. MEIJER, Stellendam. Daar de tijd van 't zaaien begint te naderen, wordt ieder die nog rechtstreeks uit Frankrijk ingevoerd wenscht te koopen, spoedig bestelling op te geven, daar de voorraad maar klein is. Zaadhandelaar, DUTVGNDIJKE. De Notaris VAN SCHOUWEN te Goede reede, zal onder Ouddorp lo. Op Dinsdag 23 April a. s. 's voorm. 10 ure, ten sterfbuize van de We». Kl. MAS TENBROEK Jz. nabij het dorp: 2o. Op Donderdag 25 April a.s. 's voorm. 10 ure, aan de Herberg „De Duuiventeos" 4 stuks HOORNVEE, VARKEN, KIP PEN, MEST eu allerlei INBOEDEL, waar onder eene partij OUD PORCELEIN. LANDBOUWZADEN. direct uit Engeland betrokken. Scherp concurreerende prijzen. munt uit door haren lekkeren geur en smaak, is zeer waterhoudend en LAAG in prijs. Vooral wordt de aandacht gevestigd op CONGO-THEE van 1,f 1,25 en 1,50 per half Kilo. Eenig depót voor dit eiland bij N. B. sown i; fswi.i Prijscouranten op aanvrage gratis. ATTENTIE s. v. p. Ondergeteekende blijft zich voortdurend in UEd.'s gunst aanbevelen tot liet maken en le veren van alles wat tot zijn vak behoort, tegen concurreerende prijzen. Solieil werk en prima kwaliteit. 611 llOOPr. Achtend, Gareel-, Haam- en Zadelmaker, te NIEUWE TONGE. Te koop aangeboden plus minus Alles puike kwaliteit. onder MIDDELHARNIS, waar tevens gelegenheid bestaat tot het weiden van beesten. Door aankoop van een zeer groote partij Karton ben ik ditmaal in staat gesteld, de HUWELIJKSKAARTJES zeer laag, te levereu. Vergeet dus niet, wanneer .U deze van noode hebt, zich tot mij te wenden. Desnoods kan bij bezorging der copie op de Kaarten wor den gewacht. tSoeh-, Courant- en Miundel8druHher\j<) SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 3