Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. BockaankoiMiging-. Ingezonden stukken. ïSairgerMj IC er k Wissmann zijn politiemacht van inboorlingen in Oost-Afrika zal vinden, daar alle voor den krijgs dienst bruikbare stammen aldaar Mahomedaansch zijn, en zich vijandig toonen tegenover de Eu ropeanen. Vóór uitbreiding aan een gewapend optreden te geven, zou nog eene poging zijn aan te wenden om langs vreedzamen weg een vergelijk te treffen met de opgestane kustbe woners. Ook zijn onderhandelingen noodig geworden voor de bevrijding van Duitsche zendelingen en liefdezusters, die door de hoofden van den op stand zijn gevangen genomen. De regeering acht het een eereplicht, gelijk andere mogend heden deel te nemen aan 't beschavingswerk in Europa. De hofprediker Stacker heeft voor gesteld den invoer en den verkoop van sterken drank in heel 't gebied der Duitsche bezittingen te verbieden. De zaak-Geffcken wordt in Duitschland nog veel besproken. Vorst Bismarck heeft den Duit- schen Bondsraad ook de brieven gezonden, die bij Dr. Geileken en zijn vriend den Badensehen staatsman von Roggenback zijn in beslag ge nomen. Op deze brieven moet de acte van be schuldiging grootendeels steunen. Daarom drin gen sommige bladen er op aan, dat nu ook die stukken aan het oordeel des volks zullen onder worpen worden. Het openbaar maken der be- schuldigings-acte heeft velen bedroefd, zegt de Kreuz-Zeitwelk blad over die openbaarmaking een fel artikel heeft geschreven, dat groot op zien heeft verwekt. DE TOESTAND DES KONINGS. Hoewel de berichten in de laatste dagen bevredigend zijn schrijft De „Oranjevaan" om trent de toestand des Konings o. m. „Waarheid is we meenen hiervoor te mo gen instaan dat zij, die van nabij met den toe stand bekend zijn, zich niet durven ontveinzen, dat Z. M. helaas de laatste periode der ziekte is ingetreden. De werking der spijsverterings organen is geheel veranderd; hersenen-verweking is ingetreden; vaak onlijdelijke pijnen leiden tot zenuw-overspanning. En waar nog een oogen- blik van kalmte intreedt, wenscht de Koning aangekleed te worden. De pogingen daartoe herhalen zich dikwijls, doch de krachten zijn reeds zóó zeer afgenomen, dat Z. M. niet zonder hulp overeind kan zijn en vaak na 3 minuten weder ontkleed wordt". Na een kalmen dag heeft Z. M. de Koning gisteren een rustigen nacht doorgebracht. De algemeene toestand is bevredigend. In een boschje nabij Nispen zijn door een arbeider, die aan 't spitten was, 8 zilvere voor werpen (trekpot, suikerpot, melkkan enz.) gevon den. Deze zijn herkend als te belmoren tot den diefstal, die in October 1886 plaats had bij de heeren A. F. M. Lips en H. A. D. van der Meer Jr. beiden wonende te Breda. Er is een onderzoek naar de daders ingesteld. Naar men verneemt is op de nieuwe te Schiedam opgerichte scheepstimmerwerf en ma chinefabriek aan de Maas „Schiedam", directeur de heer A. Nolet, de kiel gelegd voor een klipper kaanschip groot 280 last, voor rekening van den heer J. G. Kanterste Werkendam. Denaam van dezen eersteling is „de Heere behoede mij" een karakteristieke naam. De Nederlandsche luchtreiziger Henri Wolf is i naar het Vaderland bericht met zijn ballon Dyuamiteur des airs Dinsdagmiddags bij Ostende in zee gevallen en verongelukt. Hij was dien morgen te Antwerpen opgestegen, in gezel schap van den Belgischen luitenant Damillie, die nu zijn treurig lot deelde. Vlak bij den Boulevard des Italiens te Parijs is een zaakwaarnemer in de Rossinistraat Zon dagavond .te 10 uur door drie personen aagerand, die hem deerlijk met stokslagen toetakelden en bewusteloos lieten liggen, na hem van alles be roofd te hebben wat hij aan waarde bij zich had. Hij werd later door eenige agenten opgenomen en verzorgd. Tweehonderd Elzassers uit Saverne zijn tegen 3 Maart voor het gerecht gedaagd om zich te verantwoorden, wegens het niet opkomen in dienst en het zich onttrekken aan hun ver plichten door landverhuizing. Zij zijn geboren 1864—1868. De mijnontploffïng te Hyde (Cheshire) heeft erger gevolgen gehad, dan men aanvankelijk dacht. De ontploffing had plaats ongeveer een mijl van de opening der mijn, waar de man nen met veiligheidslampen, doch ook met gewone lantarens aan het werk waren. Men veronder stelt, dat een groote massa rotsgrond van het gewelf losraakte, waardoor het mijngas vrijen uitweg kreeg en ontplofte Tot nog toe zijn 25 lijken onder het puin te voorschijn gehaald en men vreest, dat een gelijk a mtal nog begraven is. Aan een particulier schrijven van tusschen- deks passagier aan boord van het stoomschip Edam o]) reis van Roterdam naar de Argentijnsche Republiek, ontleent de Goesche Ct. het volgen de »Na veel tegenwind zijn wij eindelijk tot dicht bij Corunna genaderd. Toen wij Vrijdag 4 Januari te Rotterdam aankwamen, was het een drukte en gescharrel van belangvaders en moeders zochten hun kinderen, die in den woelenden volkshoop verdwenen waren, of hadden alle moeite hun telgen bijeen te houden. Dat alles ging ge paard met geroep, geschreeuw en vreeselijk veel beweging. Terstond kregen wij bevel ons naar de boot te begeven ten einde reeds om twee uur te worden ingescheept. Dit vervroegde vertrek hadden wij aan de invallende vorst te wijten. In plaats van op het schip werden wij echter in eene koude loods gebracht, en moesteu daar tot vijf uren blijven tot groote ergernis van sommige echtgenooten, die hunne kleine kinderen en zuigelingen, die zeer veel van de kou leden, niet tot zwijgen konden brengen. Eindelijk mochten we het dek van den gereed- liggenden stooiner betreden. De kennismaking met mijne lotgenooten viel mij niet mee. De meesten waren ellendig, armoedig gekleed, en zagen er erbarmelijk uit. Allen gingen, behoudens eene uitzondering, op krediet de reis aanvaarden En nu het leven aan boord Dit zou mij wel beyallen, indien het niet in zulk gezelschap moest worden doorgebracht. Liever eet ik en velen met mij eenmaal per dag te huis, dan driemaal hier op het schip, want het is een vuile, ongeregelde troep. Vele passagieis zijn zeeziek en de sporen daarvan worden overal aangetroffen. Cemmetaar is over bodig. Veel schoons heeft de reis tot hier toe n'et aangeboden. Van de kusten hebben wij, tengevol ge van den mist, niets kunnen ontdekken. Wij blijven er bovendien ver af. Ik zou u nog veel willen schrijven, doch het is hier zoo donker en de boot schommelt zoo erg, dat ik geen letter op 't papier kan krij gen. Een liefhebber van Volapük, in Amerika, heeft bij testamentaire beschikking een half millioen beschikbaar gesteld voor 't bouwen eener Volapüc-akademie te Freiburg. Voor de Russische keizerin is thans te Napels een villa gehumd, daar de geneesheeren het noodig oordeelden, dat haar zenuwen tot rust komen, wat moeilijk in Peterburg kan verwacht wordeD, daar het militair vertoon steeds aan mogelijke aanslagen herinnert. De koningin van Denemarken, haar moeder, zoomede de her togin van Cumberland, haar zuster, zijn tot ge zelschap uitgenoodigd. Sommelsdijk, 22 Jan. Omstreeks 9 uur kre gen 2 schippersjongens, die op een partijtje waren, twist, die zoo hoog liep dat circa het halve dorp op de been werd gebracht. Met veel moeite gelukte het met vier man den woeste ling in zijn woning te brengen. Jammer, dat de politie door afwezigheid schit terde. De mazelen werken in deze gemeente sterk door. Vele huizen zijn met liet gevreesde etiquet voorzien. Hoewel ze in lichten graad heerschen is er toch reeds een lijder aan bezweken. Middelharnis. Naar men verneemt moeten een of twee jongens zich hebben schuldig ge maakt aan diefstal van lood. De politie heeft echter den dader of daders reeds ingerekend. Stad a. h. HaringvTet. Tot Ouderling in de Ned. Herv. Kerk. alhier is gekozen in plaats van J. v. d. Veer, de Heer A. de Laat, en tot diaken in plaats van B. v. d. Haven, de heer L. Keii/er Lz. Ouddorp, 19 Jan. Door de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen te Rotterdam is aan den heer llraakenburg, arts en J L. -C. Wortman, candidaat arts, beiden wonende te Leiden, toegekend de zilveren me daille met daarbij behoorend getuigschrift, we gens bun menschlievend hulpbetoon, verleend aan de drenkelingen van het op 21 Nov. 1.1. onder de kust van Ouddorp verbrijzelde bark schip Atalanta". Genoemde heeren vertoefden destijds te Goedereede. Heden Zondag maakte Ds. Tichelaar zijne gemeente bekend, dat hij een beroeping had ontvangen naar Oud-Beierland. Dat ook dit be roep niet mag' worden aangenomen, is voorzeker de wensch van alle Ouddorpers. Spijkenisse, 11 Januari. In de heden avond alhier gehouden 6e jaarvergadering der werklie- denvereeniging »Help u zeiven" werd verslag uitgebracht over het boekjaar 1888. O. m. bleek daaruit: dat het ledental was gestegen tot 151 dat ruim 100 meer was ontvangen dan uitge geven, en dat 583 als ziekengeld is uitgekeerd aan 67 leden, het actief der vereeniging bedraagt ruim 1150. Deze vereeniging rust geheel op eigen krachten, doch geniet den zedelijken steun van het hoofd der gemeente. Bruinisse, 21 Jan. Jl. Zaterdag werden in het kerkgebouw der Herv. gemeente alhier 19 zitplaatsen verkocht. De opbrengst daarvan be droeg de niet onbelangrijke som van 542,25. Uit die opbrengst blijkt, dat er veel opge wektheid bestond, daar liet bezit van zitplaat sen, waartoe hare talentvolle leeraar niet weinig zal bijdragen. Er bestaat echter eene quaestie over het recht van verkoop van eenige dier zitplaatsen, welke behoorden aan leden, die voor ongeveer 40 jaren van het kerkgenootschap zijn geschei den. Naar men zegt, bestaat er voor die leden het recht van eigendom op die zitplaatsen in de kerk, m. a. w. bezitten zij, krachtens .een oude verordening, een verkregen of onvervreemdbaar recht op die plaatsen gedurende hun leven, zoo dat dan dat recht met de scheiding van het genootschap niet geheel en al is opgehouden, en alzoo het kerkbestuur er niet vrijelijk over kan beschikken, zoo ja, bij welk reglement of verordening hebben dan de kervoogden bet recht om die zitplaatsen te verkoopen Laat de bede van den gewijden dichter toch nimmer vergeten worden, dat „de vrede zij en blijve in u". De vrijwillige bijdragen voor het orgel voor 1888 bedroegen 565. wanneer men in aanmer king neemt, dat de collecte voor de kerk ruim ƒ800 heeft opgebracht en de Hoofdelijke om slag bedraagt 903,50, kan die som niet on aanzienlijk genoemd worden. 19 Jan. Bji de heden alhier plaats gehad heb bende inschrijving voor de levering van 41100 IC. G. superphosphaat, 14 pet. oplosbaar in wa ter 13350 IC. G. chili salpeter bevattende 15 a 16 pet. stikstof, 9ü0 K. G. peru guana 7 pcf. stikstof 9 pet. p'aosphorzuur, ten behoeve van de vereeniging „Landbouwbelang Bruinisse, zijn de navolgende inschrijvingen ingekomende lieeren J. J. ICorlman, Rotterdam ƒ3,787 M. H. Salomonson, 3,74 J. Schilperoort, Bruinisse 3,73 PLAATIJZEREN LEDIKANTEN, een prachtu foor superphosphaat per 100 IC. G. BELGISCHE VOUWLEDIKANTEN J. Schilperoort, Bruinisse ƒ13,80 KINDERLEDIKANTEN (wit) van gevlochten voor chilisalpeter. in alle afna Beide partijen zijn aan de laagste inschrijvers SCHOMMEL WIEGEN j gegund, terwijl de Peru Guano niet is gegund. GEWONE WIEGEN bruin, blauw, en wit ge Het aantal ingeschrevenen voor de lichting dei- nationale militie voor 1890 bedraagt 22. LEIDSCHE WOLLEN DEKENS van af WATTEN MOLTON-, KRIB- en WIEGEDEKENS n Herkillgen. Een paar jongens zich maan dag op het ijs wagende, hadden het ongeluk er door te zakken en werden slechts met moeite gered. Naar men verneemt zal in het begin der vol gende maand de kiesvereen. worden opgeroepen tot het kiezen van een voorzitter. Dirkslaild In 't laatst der vorige week, ont ving de kerkeraad der Ned. Geref. gemeente al hier, het verblijdend bericht dat Ds. O. Bout hoorn predikant te Oud- Beijerland het beroep naar hier aannam. De Heer C. v. d. Scheuk als Diaken geko zen, maar die door onvoorziene omstandigheden, meende te moeten bedankenwerd thans weder herkozen en heeft die benoeming aangenomen. Deze week waagde zich nog eenige jon gens op het ijs, met het gevolg dat een jongen van F. Westdjjk er doorzakte, alles werd in 't werk gesteld om Item te redden waarin men ein delijk, door het leggen van ladders slaagde. Stellendam. Het aantal kinderen van tus- schen 6 en 12 jaren welke gedurende het afge- loopen jaar geen onderwijs ontvingen, bedraagt 6. Goedereede. Ill eene, tot dat doel door land bouwers uit deze en omliggende gemeenten al hier gehouden vergadering werd besloten tot liet oprichten van eene Dorpsvereeniging en tot be stuur daarvan gekozen de Heeren T. Lodder Jz. D. Lodder Mz. 1). Zaaijer. J. Hameeteman en T. Lodder Cz. In de eerstvolgende vergadering zal door het Bestuur een concept-reglement ter vaststelling worden aangeboden. Slechts 4 kinderen worden in den gemeente aangetroffen van boven de zes en beneden de 12 jaren welke geen ouderwijs genoten hebben. Het aantal schoolgaande kinderen op de be waarschool alhier waren op l Januari jl. 76 nl. 42 jongens en 34 meisjes. Op de naai- en brei- school waren 67 meisjes. De loting voor de nationale militie voor liet jaar 1889 zal voor deze gemeente plaats heb ben te Zierikzee, op Maandag den 25 Februari, des voorm. om 10,30 ure. Het Reglement van '52. Historisch- juridische studie over het Hervormd Kerkbestuur, door Mr. D. P. D. Fabi- us, Hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit. Deel II. Amsterdam, J. A. Wormser, 1888. In dit belangrijk studiestuk zet de heer Fabius uiteen, dat het beweren van de aanhangers der Synodale Hiërarchie, nl. dat de tegenwoordige organisatie van het Hervormd Genootschap door de plaatselijke kerken zeiven zoude zijn verkozen, omdat de Staat in 1852 de bestuursmacht over de Kerk aan de „Synode" overdroeg en deze „Synode" toen een eenigszins gewijzigd re glement aan de kerken oplegde, een grove onwaarheid is. Kerkelijk zou de organisatie van '52 zijn, als zij werkelijk uit de Kerk voort kwam maar niet nu de Regeering in zekeren, zin de door baar gemaakte Synode losliet, en inmiddels de gemeenten dwong om onder die Synode te blijven. In 1842 gaf de Regeering nl. aan de gemeenten zeer duidelijk te verstaan, dat zij haar zooveel doenlijk alles zoude ontnemen, als zij zich niet onder die Synodale besturen bleven voegen. Wel trok de Regeering zelve zich meer en meer uit de zaken der Kerk terug dit was ook volgens de Grondwet noodig maar zijdelings bleef zij haar toch altijd nog beheerschen en de be sturen beschermen. In 1852 gaf de Synode aan de kerken een nieuw Algemeen Reglement, maar de bevoegdheid daartoe ontleende zij aan den Staat in plaats van aan de gemeenten. Met breede bewijsredenen, aan tal van origi- neele stukken en aan de feiten ontleend, licht de heer F. dit alles toe. Aan hen, die het kerkverwoestend karakter van de organisatie van l816/'52 nog nader willen leeren kennen, zij de bestudeering van zijn helder betoog nadrukkelijk aanbevolen. Zondagsmorgens in Groot-Brit- tann Vier kleine Schetsen door J. W. Th. Weddik Opgedragen aan Prof. Nic. Heets Nijmegen, P. J. Mil- born. Prijs 0,30. In levendig-en stijl schetst de schrijver van dit net gedrukt boekje het een en ander dat te zien en te genieten is in een viertal Engelscbe steden. Het is overwaard gelezen te worden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! U zoudt mij zeer verplichten met het navol gende in uw courant op te nemen. Zooals men mij had medegedeeld zoude in uw vorig nummer geplaatst moeten .zijn een schrij ven van wege het Bruggen-comité van Voorne en Putten, en wel naar aanleiding van het Rap port door de Bruggen-Oommissie van Overilakkee uitgebracht in eene openbare vergadering van belangstellenden den 8sten Januari j.l. gehouden. Ook ik was van plan naar aanleiding van dat Rapport het een en ander op te merken maar heb mij door dat gerucht laten weerhouden. Tot mijn leedwezen vond ik echter dienaan gaande niets. Het is daarom dat ik thans doe opmerken dat bij een nauwkeurige lezing van het rapport m. i. een ieder de indruk moet gekregen hebben, dat, hetzij men het in het Rapport vermelde voor waarheid houdt, hetzij de daarin vermelde inlichtingen onwaar en onjuist zijn hetwelk ik geheel in' het midden laat het Bruggen- Comité van Voorne en Putten m. i. in zijn be lang gehouden was en nog is daarop te antwoor den. Misschien zouden dan enkele voorvallen op ge melde vergadering in een beter daglicht gesteld worden. Het komt mij voor dat, met den afgevaardigde der Tweede Kamer, den Heer Hafïmans te spre ken, in dezen de wensch naar meer licht niet misplaatst is. U Mijnheer de Redacteur! bij opname dank zeggende, verblijf ik UEd. Dw. Dnr. Mr. P. J. M. L. SCHEEPES, Griffier bij het Kantongerecht te Sommelsdijk. Sommelsdijk, 19 Jan. '89. Mijnheer de Redacteur Naar aauleiding van het liefelijke ingezonden stuk, voorkomende in uw veelgelezen blad van 18 dezer, neem ik de vrijheid UEd. va,(^Onderstaande een kleine ruimte te vragen. Onbegrijpelijk is voor mij bedoeld ingezonden stuk door een vriend der boeren, mijns inziens moest juist een vriend der boeren niet zijn naam verzwijgen, opdat de boeren kunnen weten wie hun vriend is. Kan deze vriend der boeren iemand zijn die nog zelf is voorzien van oud uienzaad welke hij gaarne uit liefde en vriendschap aan de boeren wil verkoopen tegen .flinke prijs? Om niet te verwarren bedoel ik met oud uien zaad, zaad van den oogst 1887, uienzaad van vroegere oogsten is om te zaaien voor uienteelt elke hoeveelheid overbodig. De tot mij gerichte raadgeving door dezen vriend der boeren is geheel waardeloos en be hoeft geen zorg, ik noem iedere teel er en ver- kooper van uienzaad die teelt '87 door teelt '88 werkt en dit voor nieuw zaad verkoopt een knoeier. Mijn raadgeving per advertentie is welgemeend, wie echter mocht veronderstellen dat er bij mij geen voldoende zorg bestaat om teelt 1887 van teelt 1888 gescheiden te houden, en daardoor verwarring ontstaat met uienzaad van den oogst 1887 en 1888 koope bij mij niet ik noem jarig zaad oud en teelt 1888 nieuw zaad zonder ver warring of knoeierij. U Mijnheer de Redacteur bij voorbaat dank zeggende voor de opname dezer regelen Hoogachtend UEd. Dw. Dienaar, A. HOBBEL. 'ter dege in zijn betrekk en voorschriften dienaaiw Dat uw correspondent waarbij zijn betrekking eenvoudig couranten-arti en onvoegelijke daarvar niet, nu moge dit pijnlij of dit nog niet deze vru dat bij eenmaal behooi onze Regeering petition ijes Heeren geen couran te bezorgen. Met de opname verpli Spijkenisse, Januari 188' BIJBELVER Naar aanleiding der a gever J. J. WIARD4. t, geteekende zich verplicht vóór enkele jaren aangi klaring van DachseL tc te bewerken, door alle schrappen, daartoe ni het geven eener gehei buiten de OHgereformee wel gelijk die nu D. V. DUNK te Rotterdam he van spoedig de le aflev. Doordien de uitgever 5 druks, welke meer dan mochten noodig zijn, gri verhoogde kosten de vre De Heer WIARDA li een tweeden druk van z echter niet, om mijn n verklaringen, welke nie DaCHSEL zijn, of we! mij zijn geschreven. Ee: D. V. weldra bij J- H. aflev. mijner Bijbelver bewerking van DaCHS zien, dat ik genoodzaal dat ik geen deel aan DaC bij den uitgever WIARD heb. Ik protesteer teger mijn naam gemaakt wo de Schrift, beaam ik gelijk die door de Ge beleden. Hij het nalezen DaCHSEL niet alleen, J en Nederlandsche schrij ten heb gebracht, gevi geroepen om eene andei niet door een ONgerefo te reformeeren, maar on Gereformeerde vaderen m watnaar mijn heilige Geest mij in Zijn Wool j». P. L Zetten, 18 Jan. 1889 I Den Itmmix GEBOREN: Cornelia, zoon v. oon v. A. de Wit, en D. Ruijzer J. van Weel en G. J. van Bet 'GETROUWD-, E. C. Kommeri OVERLEDEN: Johannis, 6 m w M. de R.! Zooals u bekend is, werd het ingezonden stuk (vorig blad 18 Januari jl.) niet door uw Agent maar door uw Correspondent ter plaatsing toe gezonden. Onze besteller (in kwestie) evenwel wil den auteur daarvan zelfs op inhumane wijze thuis zoeken bij uw agent, met wien hij in nauwe familie relatie staat, en voor wien dit nu juist niet aangenaam is. Kennelijk rekent onze besteller niet, dat aan de redactie van uw blad voor Spijkenisse, zoo wel een correspondent, als een agent verbon den is. Het eigenaardige hiervan nu is, dat wel uw agent in onze gemeente, doch uw correspondent echter nu niet zoo bekend is, doch wie dit is, doet niets ter zake 't zij genoeg, dat hij de in zender is, en niet de ageut die er dus niet op aangezien, noch om hard gevallen behoeft te wordeu. Doch ook op den correspondent mag onze be steller niet toornen, want immers hij misdeed, zooals hij gelukkig voor he n, zolf erkent, en daarop is hij door middel van uw blad attent gemaakt, en in gemoede gewezen geworden. Veeleer voegde het hem daarvoor erkentelijk te zijn. Onze besteller zij toch g-'öachtig dat hij zijn aanstelling niet mandat inperetief ontving, maar kind mannel. van P. I Stellendam, v GEBORENMarmus, zoon v. Poulus. zoon v. K. de Jong en A van Oostenbrugge en v. A. Troost OVERLEDEN Hendrik Jan Scl Gocdcrecde, v OVERLEDEN: Raclml van Eïkelcns. Zuidlaud, van GEBORENBastiaantje, dochtr Adriaua, dochter van J. Kabbedij zoou v. W. van Rij en A. van d< Geus en J. BeukelmanGerrit, z. OVERLEDEN: Arij Tiramermi Een leveul. aangeg. kind van het en J. C. Brand; Jan de Ruijter; J. van Essen. Predikbeurten op nederl. herv Sommelsdijk. Voorm D». Vt'eat' Middelharnis. Voorm. Ds. K. Stad a. h. Haringvliet. Namidc Den Bommel. Voorm. Ds. M Ooltgensplaat. Geen dienst. Oude Tonge Voorm. Ds. T Nieuwe Tonge. Voorm Ds. M. Ilerkingen. Namiddag. Ds T. Dirksland. Nam. K. G. lf. D Melissant. Namiddag. Ds.M. J Stellendam. Nam. Ds. Wratrik Goedereede. Nam. Ds. J. L. I Ouddorp. Voormiddag. Ds. J. NEDERD. GEREP. Sommelsdijk, ZondagscUoolgebonw Stad a. U. Haringvliet, Voorm Le CHRIST. GERREO Middelharnis Voormiddag en A' Stellendam. - Voor- en Namiddaj DOOÏSGEZL i Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. JVcd. Her BEROEPENTe Rouvecn D f te Moerkapelle Ds. T. Dijk te Scbra f Oud-Beierland c. a.; te D dftshave le Zeerijp Ds. VVissiug ie Kiekerk t cheln.au te Leidscheudam; te Ev Biervliet DsGobius du Sart te N ie AANGENOMEN: Naar Abbenbr BEDANKT: Voor Hoogwoud Iiardingsv e\d D*. Barbas te D ubbel r Nieuwen dam; voor Dordrecht Ds. 1 Brandwijk Ds. Barbas te Dubbeldsu l Ammerzoden, Wel en Wordrageu r H.Hz. te Onstwedde; vcor Resteren f penhuiien Ds. Busch K«izer te Rod te Workum; voor Wa rns Ds. Oosteij f. en Kloosterveen Ds. v. Noppen t| te Zoelen; voor Gameren Ds. de Lal In de Chr. Geref. gemeente te roepen predikant, de heer A. v. in zijn dienstwerk bevestigd door d -die daartoe tot tekst had gekoze de bevestigde zijae intreerede naa godsdienstoefeningen war

Maas- en Scheldebode | 1889 | | pagina 2