Inenting. Be volkeren der Aarde. DE LAATSTE LUCIFER Gemengde Berichten. Plaatselijke Berichten. Volgens mededeeling van den rijkskanselier in Pruisen (Vorst Bismarck), zijn in't jaar 1887 op eenige plaatsen huiduitslagen waargenomen hij kinderen, die de inenting hadden ondergaau. De Duitsche regeering acht het wenschelijk om trent die ziekte {impetigo contagiosa) en haar verspreiding nadere inlichtingen in te winnen. Naar aanleiding daarvan heett thans de re geering van Mecklenburg een order uitgevaar digd, waarbij de inentende artsen verplicht wor den de ingeente kinderen tot den achtsten dag in het oog houden, en komt impetigo voor, daarvan onmiddellijk kennis te geven aan den met het geneeskundige staatstoezicht belasten natuurkundige, opdat deze een nader onderzoek instelle en de te nemen maatregelen voorschrijve. De physicus is gehouden van zijn bevinding rapport uit te brengen zoowel aan de regeering als aan het Medizinal-Kollepium. Wanneer zal Nederland verlost worden van den gehaten vaccinedmang Wanneer zal de tijd komen, dat die druk, ons door het ellendig li beralisme opgelegd, verdwijnt Omtrent de verkiezingen in Duitschland kan nu reeds gezegd worden, dat alleen de natiouaal- liberalen aan de winnende hand zijn. De vrij zinnigen zullen een tiental zetels moeten afstaan aan hun tegenstanders, inaar er waarschijnlijk drie andere voor terugbekomen, zoodat zij in den nieuwen Landdag ongeveer 33 leden zullen heb ben. Ook de conservatieven zullen eenige zetels verliezen, en alleen het Centrum zal overal zijn stellingen behouden. Uit Berlijn wordt aan de Standard gemeld, dat het Duitsche eskader bevel' heeft ontvangen de punten op Afrika's Oostkust, welke door de Duitsche maatschappij bezet waren, weer te be zetten. Indien deze poging gelukt, zal men een expeditie in het binnenland ondernemen. In Serviëwordt een grondwetsherziening voor gesteld. In 't ontwerp worden als voorwaarden van verkiesbaarheid aangenomen: 1. een leeftijd van 25 jaar en 2. een aanslag van 30 fr. in de directe belastingen. De ministers zullen geen leden der Kamer kunnen zijn, maar zullen/ te genover haar verantwoordelijk wezen. Een Parijsch blad ontvangt uit Ween en het bericht, dat alle bisschoppen der Servische kerk bij den Metropolitaan hun ontslag hebben inge diend, tengevolge van de buitengewone wijze, waarop de echtscheiding tusschen koning Milan en koningin Nathalie is uitgesproken. De Bulgaarsche Sobranje heeft een opmerkelijk antwoord (weerklank) op de troonrede gegeven. Dat antwoord zegt, dat het Bulgaarsche volk getoond heeft de eigenschappen te bezitten, welke onmisbaar zijn om zelfstandig zijn zaken te regelen. Steeds zal het volk gedachtig blijven aan de offers, door den vorst gebracht, en zal het bereid zijn den souverein te verdedigen, terwijl Bulgarije altijd zijn goed geoefend leger tot het vervullen zijner plichten bereid zal vinden. Uit dit stuk blijkt duidelijk, dat zij die het stelden, den tegenwoordigen Vorst wenschente behouden en zich niet door anderen de wetten te laten voorschrijven. De aanhangers van Gladstone zijn reeds be gonnen met den verkiezingsstrijd. Te Birming ham, waar de aanhangers van Gladstone steeds op een goede ontvangst kunnen rekenen, was voor een paar dagen de belangstelling zoo groot, dat voor een plaats in de zaal, waar de „grand old man" het woord zou voeren, 25 gulden werd betaald, en toch bood de zaal ruimte aan voor 17 duizend personen! Aangaande de binnenlandsche aangelegenhe den gaf Gladstone zijn vertrouwen te kennen in het welslagen van de pogingen, door hem en zijn partijgenooteu ten gunste der home rule aangewend. De gewezen premier roerde de Par- nell-zaak niet aan. De reis naar den Caucasus zal den keizer van Rusland lang heugen. Op wonderdadige wijze is de Czaar met zijn gezin bij het spoorwegonge luk te Borki in het leven behouden. Men heeft opgemerkt dat de conducteur van de trein ver dwenen ishij is althans noch onder de gekwets ten noch onder de dooden gevonden. Algemeen blijft men het er voor houden, dat een der dwarsliggers ouder het gewicht der loco- Feuilleton. {Slot.) „Een vreeselijke angst bekroop mij. Ik haalde met mijne verstijfde handen mijn horloge uit den zak. Het was 25 minuten over tienen. Binnen een kwartier moest de sneltrein uit 8. komen. Gij weet immers wel, dat dit de snelstloopende trein op deze lijn is en dat hij dertig Engelsche mijlen in het uur aflegt? Waarschuwde ik den trein niet, dan was hij verloren en werden mis schien honderden menschen in den afgrondvgeslin- gerd. Ik moest naar het einde der brug, want terug kon ik niet meer in den korten tijd, en de trein kwam van 3., dus door den tunnel. Ik vergat de koude en den Noordenwind. Zoo snel ik kon, spoedde ik mij van de brug in den tunnel. Ik wilde aan het einde van denzelven met mijne lantaren [zwaaien, opdat de trein juist voor de brug zou ophouden. Maar plotseling, juist toen ik den duisteren tunnel binnengetreden was, bruiste er zulk eenen geweldigen windstoot door heen, dat ik onwillekeurig terugtuimelde en motieven bezweek, waardoor de rails braken en de trein ontspoorde. Op de plaats des onbeils heeft de keizer persoonlijk aan een officier der gendarmerie een stuk van een verrotten dwars ligger ter hand gesteld, teneinde dit bij het in te stellen onderzoek te vertoonen. Volgens de berichten hebben bij de ramp 21 bedienden het leven verloren en werden 37 ge wond. Om een einde te maken aan onjuiste geruchten met betrekking tot het bezoek van keizer Wil helm heeft paus Leo verklaard, dat hij de Ro- meinsche quaestie door dat bezoek geenszins ge wijzigd acht. Ook verklaart de paus, dat hij, met het oog op den onduldbaren toestand, waarin Italië hem geplaatst heeft, steeds zal voortgaan met de stem te verheffen voor de onafhankelijk heid van zijn zetel. Een Duitsch blad beweert, dat de teleurstel ling des pausen hem wrevelig heeft gemaakt, en dat hij een nieuwen kruistocht tegen de Pruisi sche regeering voorbereidt. De strijd zou ontbranden wanneer de regeering weigerde afstand te doen van zijn recht om toezicht te oefenen op Roomsche scholen en seminariën, en candidatcu voor open bisschops plaatsen voor te stellen. Reeds zouden eenige Duitsche bisschoppen en leiders der Ultramontaansche partij naar Rome zijn ontboden, om krasse matregelen te beramen. Den 5 Nov. werd in Engeland een feit her dacht, waarop èn Nederland èn Engeland met rechtmatigen trots terugzien. Dien dag was het 200 jaar geleden, dat onze stadhouder Willem III met een leger op Engelands kust verscheen en in de Torbay landde, om van daar uit den zegetocht te beginnen voor „het Protestantisme en voor de vrijheid van Engeland". Een tocht eenig in de geschiedenis, in haar uitkomsten voor eeuwen beslissend. De vrijheid, die door Willem van Oranje veroverd werd was de wezenlijke, die nog waar zij heerscht een zegen is. „De vrijheid wint ten slotte den strijd". Het Engel sche volk herdenkt terecht den 5 November 1688. Het gelaat van Europa zou anders zijn dan het thans is, ware die dag niet in de geschiedenis te boeken. Te Brixham, waar prins Willem, na den voet op Engelsehen bodem gezet te hebben, den eersten krijgsraad hield, werd gisteren de eerste steen gelegd voor liet standbeeld van onzen stadhouder. Dit geschiedde door onzen gezant, graaf Van Bylandt (vertegenwoordiger van onzen Koning) en wel op de kade vóór het huis, waar de Prins vermoedelijk de eerste dagen doorbracht. Het stadje Brixhaui zag er feestelijk uit. In de hoofdkerk werd een bijzondere dankstond ge houden om God te prijzen voor den zegen, aan Engeland door de roemrijke omwenteling van 1688 geschonken. Er werd een indrukwekkende optocht gehouden; velen droegen oranjestrikken, het Nederlandsche volkslied werd gespeeld. Bij het feestmaal, na de steenlegging, hield onze ge zant eene redevoering. De Engelsche bladen zingen Willems lof als dien van Engelands be vrijder. In een mijn nabij Crauset heeft een ont ploffing plaats gehad. Er zijn 12 lijken uit de mijn gehaald. Het vuur belet, in het inwendige van de mijn door te dringen. Vrijdagavond zijn te Glasgow de voornaam ste weverijen van geheel Schotland, die der firma Todd HingginEotham, door brand vernield. Drie duizend werklieden zijn zonder werk. De schade bedraagt 7-50,000. Even na het verschijnen van ons vorig num mer kwam de tijding tot ons van de ziekte des Konings, welke berichten steeds treuriger wer den; thans echter, naar luid der berichten in de „Staatscourant" is de toestand des konings zoo veel verbeterd, dat hij zijne gewone werkzaam heden heeft kunnen hervatten. De Avondpost" meldt van 5 Nov. in tegen stelling met de gunstige berichten der laatste dagen het volgende Uit de meest vertrouwbare bron vernemen wij, dat, al luiden de latere berichten iets gun stiger, nochtans in officieële kringen de ziekte toestand van Z. M. den Koning hoogst ernstig wordt ingezien en zeer weinig hoop wordt ge koesterd op een voor het Nederlandsche volk bevredigenden afloop. Er schijnen bij sommigen redenen te zijn om mijne lantaren tegen den wand sloeg. Het glas rinkelde en viel in scherven ter aarde, het licht werd uitgebluscht. „Toen ik mij oprichtte, gevoelde ik, hoe mij eene kille huivering door alle leden voer. Ik was als verlamd. Wat moest ik doen Mijne lan taren was gebroken. Binnen vijf minuten moest de sneltrein komen aansnorren. Ik moest hem waarschuwen, anders was hij verloren. Metkoorts- achtigen angst zocht ik in mijne zakken naar lucifers. Ik vond slechts Unen enkelen. Mijne lan taren kon ik niet meer aansteken, zij lag ver pletterd op den grond. In mijne overjas vond ik eene oude courant, die wilde ik met den lucifer aansteken. Wanneer de wind, die door den tunnel huilde, de vlam eens uitblusehte? Ik beefde over mijn geheele lichaam. Ik had tot den al- machtigen God in den hemel, dat weet ik maar wat ik bad, weet ik niet meer. Ik bad, zooals ik nog nooit te voren in mijn leven gebeden had. „In de verte hoorde ik een dof rollendat was de verwachte sneltrein. Thans vertoonden zich reeds de groote, gloeiende oogen der loco motief. De trein kwam nader en nader. Ik kou reeds het blazen der machine hooren. Ik kon niet meer denken. Het was mij te moede, of de treurige waarheid zooveel mogelijk te ver bergen. Wij voor ons echter meenen, dat het beter is de natie op den zwaren slag, die te vreezen staat voor te bereiden, al zonden ook wij hartelijk wenschen, dat wij, zonder aan de waarheid tekort te doen, gunstiger berichten konden geven. Het Kamerlid van Kerkwijk, lid der libe rale kiesvereeniging „Grondwet" te Den Haag, schrijft «de Zeeuw» schijnt het steeds gemunt te hebben op de godsdienstige zijde van de nieuwe regeering. Hij heeft namelijk in de vergadering zijner kiesvereeniging het woord gevraagd en het op- tredan van den gemeenteraad en van het ge meentebestuur gelaakt. Hij laakte het onder an deren, dat niet in den Raad geprotesteerd was tegen de mishandeling van sommige ruwe Kur- hausbezoekersdat de Raad niet genoeg werkt en dat de Raad de kermis afgeschaft, en de opvoering van een onzedelijk tooueelstuk ver boden had. Hij noemde dit een tintje van vroom heid, dat men wel gaarne „christelijk bewust zijn" pleegt te noemen, doch dat vroeger zou beschouwd zijn als handelingen van Farizeeën die op de hoeken van straten staan te bidden. De heer Vas Dias (een liberaal Israëliet) diende hem echter van antwoord. Hij wees on der anderen op het groote feit dat de vrome* afschaffing der kermis niet door dezen, maar door den vorigen (liberalen) gemeenteraad was geschied. De hr. v. Kerkwijk schijnt lastig te worden op zijn ouden dag, en hoe lastiger hij wordt, hoe minder succes hij heeft. Toen laatst in de Kamer door dhr. Mackay op Zondagsrust werd aangedrongen, beet de heer v. K. den minister toe, dat hij dan maar Zaterdagsrust voor de Jo den ook moest invoeren en nog naar andere soorten van rust moest zoeken voor de in Ne derland wonende Mahomedanen; doch niemand nam van deze flauwe aardigheid notitie. Uit Winschoten meldt men het volgend geval aan de N. R. Ct. Sedert eenigen tijd vertoefde alhier een Duitsch handelsreiziger, zich noemende W., die voorgaf directeur en tevens aandeelhouder te zijn van een aanzienlijke fabriek te Lübeck. Deze knoopte relatiën aan met zekeren koopman, in het bezit van twee huwbare dochters, waarvan een den vreemdeling weldra zooveel genegenheid toe droeg, dat zij zich bereid verklaarde om aan zijn wensch gehoor te geven en met hem naar Lübeck te vertrekken, ten einde zich te over tuigen van de winstgevende betrekking, die hij daar bekleedde. Onnadenkend stemden de ouders van het meisje hierin toe. De jongelieden ver trokken. Den volgenden dag dwam een van de direc teuren der fabriek uit Lübeck hier aan, om in- formatiën te nemen naar genoemden persoon en de hulp der politie in te roepen voor zijne inhechtenisneming. Vier dagen zijn sedert verloopen en noch hier ter plaatse noch te Lü beck is het de politie mogen gelukken het jonge paar op te sporen. De ouders van het meisje verkeeren in de grootste onrust over het lot van hun kind. Dat schimmelplanten gevaarlijk kunnen zijn, bleek dezer dagen in een Zuid-Uollandseh dorp. De vrouw van zekere L. aldaar had een kloof in de hand, en voor verzachting streek zij er reuzelvet in, doch het ongeluk wilde dat daar op schimmel stond. Bijna onmiddellijk begon de hand op te zwellen, en vervolgens de arm; nog denzelfden dag was de vrouw een lijk. Naar men uit Batavia meldt, moet minis ter Keuchenius een missive tot den Indischen legercommandant hebben gericht, om hem uit te noodigen tot het nemen van maatregelen tegen de buiten huwelijksche samenwoning van mannen en vrouwen in de kazerne. Wegens het vertrek van Ds. J. G. Slikkel van Hijlaard naar 's Gravenhage zal voortaan met Ds. Ploos van Amstel Dr. L. Wagenaar te Heeg de redactie van de Friesche Kerkbode waarnemen. Den telegrafisten die van hier naar de Z. Afr. republiek zijn vertrokken, gaat het daar lang niet slecht. Twee hunner, die hun gezinnen tijde'ijk hier hadden gelaten, hebben reeds in ettelijke maanden zooveel verdiend, dat niet al leen zij zelf en hun gezinnen er van konden leven, maar deze laatste nu ook kunnen overkomen. Dezer dagen zullen weder eenige telegrafisten ik in dat oogenblik zelf tot eene machine ge worden was. Ondanks de nijpende koude pa relde mij het angstzweet op het voorhoofd. Al nader en nader kwam de trein aansnorren. Nu bruiste hij den tunnel binnen. Nu moest ik het signaal geven Ik zonk op mijne knieën en trok mijne jas om mij heen. Mijne hand beefde zoo, dat ik nauwelijks het stuk papier kon vast houden. Ik drukte mij vast tegen den muur en streek den lucifer aan. Iiijontvlamde, de courant vatte vuur, en ik wierp het brandende papier zoo hoog in de lucht, als ik kon. In liet vol gende oogenblik raasde de trein mij voorbij Doch, Gode zij dank, de machinist had de vlam gezien. Ik hoorde, hoe de remtoestellen langs de raderen knarsten. Toen hoorde ik niets meer. Ik zonk ter aarde en verloor het bewustzijn. „Toen ik weder tot mij zeiven kwam, lag ik in een slaapwagon en een conducteur lichtte mij met eene lantaren in het gezicht. Toen ik mij oprichtte, verdrongen zich de passagiers om mij heen en drukten mij de verstijfde handen met tranen in de oogen. „De trein voer terug naar het naastbijlig- gend station, vau waar arbeiders gezonden wer den, om de gebroken spoorstaaf te repareeren. en andere personen naar de Z. A. Republiek vertrekken. In de civiele zitting van de Rotterdamsche rechtbank van Zaterdag had een treurig ongeval 1 plaats. De heer Mr. H. Trostorff zakte te midden eener pleitrede ineen. Onmiddellijk verleende ge neeskundige hulp mocht niet baten. Naar zijn woning vervoerd, gaf hij kort daarna den geest. De heer Mr. H. Trostorff was een man in de kracht van zijn leven en stond in hooge achting, bij zijn collega's, en bij allen die hem kenden. De liberale kiesvereeniging te Schiedam heeft voor het lidmaatschap der Tweede Kamer candidaat gesteld den heer Jhr. Mr. W. Six, oud-minister, gewezen commissaris des Konings in Zeeland, thans lid der Eerste Kamer voor Zeeland. Hij is dezelfde die in Maart jl. candi daat gesteld was te Goes tegenover het aftredend lid Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohtuan, en tot wiens verdiensten als kamerlid toen ook gere kend werd, dat hij „niet doleert, maar zijn kerk getrouw bleef". Sommelsdijk, 7 Nov. Op de gehouden vee markt alhier, werden aan de lijn gebracht 229 stuks hoornvee en 1 schaap. De handel was vlug en er werd veel verkocht. Voor 3-jarige ossen werd besteed 100 tot f 165. 2-jarige ossen 70 120. Vaarzen 60 130. Vette koeien 100 240. Vaare Koeien 50 130. Kalveren 15 50. De Unie-Collecte gepasseerde week alhier ge houden, heeft opgebracht 11,15. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier, door Ds. Westtik van Oud-Vosmeer. 7 Nov. Heden avond had tijdens de uitvoering die de Rederijkskamer alhier ten beste gaf, een ongeluk plaats. Juist bij het einde van het laatste bedrijf, kwam het gordijn te vallen dat te recht kwam op een paar brandende lampen, welke aan scherven naar alle zijden heen spatte. De dochter van P. K. te Middelharnis, kreeg een stuk in het aangezicht dat echter spoedig door aanwezige geneeskundige hulp werd dicht genaaid. 6 Nov. Pen landbouwer L. Schol had heden het ongeluk in aanraking te komen met een be laden wagen zoodat hem het wel over den voet ging. Gelukkig is de voet niet veel gekwetst doordien de klomp die hij aan had veel tegen hield. Den. Bommel, 8 Nov. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Gelder- malsen door Ds. P. C. A. Halffman alhier. Ooltgensplaat, 7 Nor. Op het in der tijd door wijlen onzen onvergetelijken Heer Bur gemeester Mr. D. van Weel aan de gemeente tot bewaarschool geschonken terrein, waar ook een overdekte speelplaats zal worden gebouwd, is men druk bezig tot het in orde maken van den tuin, welke op prachtige wijs voor plant soen etc. wordt aangelegen. 7 Nov. Heden avond zoude I. de Winter van Oude Tonge, koopman in Galanteriën, van hier huiswaarts keeren, toen hem even buiten 't dorp een wagen moest passeeren en hij het ongeluk had, door het ontijdig voortgaan zijner honden in een beneden den dijk zijnde sloot te vallen. Zijn reis te staken, en op den volgenden dag zijne goederen op te visschen, was het eenigste dat hem te doen stond, hetwelk den geachten koopman aanmerkelijk veel schade veroorzaakte. Al is het dat volgens „Onze Eilanden" van 26 October jl. de lidmaten der Ned. Herv. ge meente bij eene gehoudene stemming voor leden van het Kiescollege, gaan inzien dat het beter is, zich wat kalmer te houden en meer door eigen oogen te zien, dan zich door anderen met schoonschijnende praatjes te laten meesleepen. Het valt toch niet te lochenen, dat er met minder dan 175 zitplaatsen der Ned. Herv. Kerk ee.stdaags alhier zullen te koop worden gepre senteerd. Oude Toilge, 8 Nov. Maandag 12 dezer zal de stoombootdienst van den heer Pnlleman van Oude Tonge op Rotterdam geopend worden. Schipper Th. J. Legierse, (beurtschipper van hier op Bergen op Zoom, had op 2 dezer des avonds omstreeks half acht, het ongeluk met zijn vaartuig, geladen met pulp en winkelgoe- üe spoorwegdirectie wilde mij ter belooning eene betere plaats geven, maar ik wees deze van de hand en bleef liever in mijn oude kleine wacht huisje op het einde der brug. Twee gedachte nissen aan den verschrikkelijken nacht heb ik evenwel. Mijn haar was (zoo donkerblond als het uwe. In dien éénen nacht is het zoo sneeuw wit geworden, als gij het thans ziet. De heeren van den spoorweg gaven mij evenwel dit horloge ten geschenke". Bij deze woorden haalde de oude man een zwaar gouden horloge met prach- tigen ketting uit den zak. „Het is een schoon geschenk, niet waar? En toch heb ik het sig naal niet gegeven, maar de Almachtige God. Dat weet ik zeer zeker. God heeft met den laatsten lucifer het papier aangestoken, niet ik. Mijnheer, daar komt uw trein". Wij hoorden hem snuiven en bruisen. Ik drukte den grijsaard de hand. -„Zoodra de trein voorbij is, moet ik over de brug en nazien, of alles in orde is voor den ex- prestrein", zeidejhij. Ik stapte in en toen de raderen zich weder in be weging zette, zwaaide de oude man met zijne lantaren en riep: „Gelukkige reisVom Rudolf. deren, op de hoogte van Iwerkerk, wegens het on zeilen; van zijn anker ges vaartuig werd dermate tej gerd, dat het onmiddellij: en men niet in staat is redden. De schipper en z niet dan met de grootste Ook bier bestaat het v 17 dezer feestelijk te her teekeulijsten nedergelegd. Dirksland, 7 Nov. het ongeluk, om in de kei geruimen tijd had zij daa: eer zij werd opgemerkt, tol niet aarzelde om er bij t<| '■noegen had de drenkelini Zondag 25 Nov. zalD j zijn afscheidsrede houdenl gênde Zondag zijne intreêi Herkingen. Zaterdag in een huis bewoond doo: tijdige hulp kwam de vn wonden en den schrik vrj Stellendam. Bij de i alhier, is tot predikant be: Visser te Rijsoord o. a. Door heeren Gedepute; vincie is de gemeente-bej ontvang en uitgaaf op Goedereede, 5 Nov. alhier, is besloten voor geneeskundige, een rijks- ad f 300 aan te vragen. I De heer J. H. Coolha; tot rijks-ontvanger alhier! Ouddorp. Op de vee™ ren luim 40 stuks vee was levendig en meestal Eenige inventaris, alsmJ alhier aangebracht van strande barkschip „Po: i; Antwerpen bestemd. Spijkenisse. De opgl kig onder de ouders alhig hunne kinderen op tijd, te doen zijn, brengt ol dat er reeds zijn vóór da in de Christ. Geref. kerl ook daar de woelige aa® komt, en zoo ligt aanlei de stichting in genoe: wordt de ouders vriendel geven om zoo veel moge^ eindigen der godsdienstoi De straatverlichting ia sen, ook in onze gemeei en vooruitgegaan. Verschillende lantaarn; dan niet kwistig) hun I en zelfs ten deele over ook bij de school en paH vreemdt, isdat achter dene woningen zijn en men zich noch voortdun behelpen. Dat ook daar licht w! Bruinisse, 5 Nov. des nam. te 2 ure in dl ken visscher L. v. d. H nende te Tholen, is gis< den Bruinisserpolder gei begraafplaats ter aarde I laat eene weduwe met mervolle omstandighedeJ BRUINISSE, 30 Oct, NaJtt gadering, waarin alle leden tegenJ notulen waren gehzen en gearrel dat zijn ingekomen: 1 Een beschikking van de Gedep.l den hoofdelijken omslag voor 1881 die uit de 15 naar de ]6e klasje I Wordt voor kennisgeving aange|j 2. Een brief van den Commissary'1 bij besluit van 2i Sept. jl. no. 1|H van 15 dezer, de dag van aftredif »D« heer Hage weuscht den gi f zyn herbenoeming, waarvoor de f I Beide stukken worden voor not' H Daarna Jas de Voorz. drie J der Nea. Herv.Chr. Geref. houdende vsrzoek tot afschaffing fl Na een wijdloopigc discussie bl en W. om afwijzend op de requab I C. Hage, W v. d. Berg en Z. ff Op voorstel ran B. en W. bes] van den heer P. A. van Blopp school alhier, tot ver hooging van schikken. Het voorstel van B. en W. pif Bruinisse's Faufarikorps, op hun 100 gulden uit de gemeentekas na een levendig debat, met 6 ti heer Elenbaas voor. Op het verzoekschrift van Men de raad, tot wederopzegging tol Concistoriekaraer (lokaal westzij dSr geven van onderwijs iu het br( in gebruik zal gegeven worden o Deze huur in te gaan op 1 No1 De Voort, deelt mede, dat t, Hz. is ingekomeu, om gebruik t kamer, tot het houden van zanj 8 ure des avonds. Dat dit verzoekschrift op het gens de late indieniug, en vri, worden genomcu, hetwelk toeste: Op voorstel van den Voort, gulden per jaar af te staan, op derhaudsche verhuring aan M. •Op voorstel vau B. en W. van 100 stuks ijzereu kcrkhofgi de begrootiug voor 1889 zal w< De Voorzitter geeft lectuur vH J. Areuds, Arts te Oude Tonge* raad van wege de daarin gesteli sluiten, hem tot plaatselijk geut Hierna geeft de Voorz, lectut I dar Posterijen te Breda en den Kozendaal aan B. en W. betre Telegraafkantoor in deze gemce schillende redenen, vermeeudenl jneer en meer noodzakelijk worj I liteit, daar zij zich gedrongen zij L ter te adviseren de tegenwoordH overweging geven dit hun vooi te bevelen.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 2