(Remontoir- Horloge. WMÈdflËi V. BOEKHOVEN te SOMMELSDIJK, i J. VIS Cz„ te Sommel Alvorens Iet ïeroeiie merk M ScMtersiaelf Sommelsdijk, senwijn f0,42è, f0,40', f0,374 Wit 0,47 c-, 0,45, 0,42 c Rood Bessensap 0,22. Desverkiezenft met Koperen Kooi. Opita VerkooDing; VISSCHÈRIJEN Oester- ea losseMea. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten Staat van onbekende brieven. Advertentiëii. gevestigd te ZORGVLIED, J. VIS Cz. TE SOMMELSDIJK, NAPOLEON BONAPARTE, Correspondentie. voor Qverflakkee en Goedereede, KOOP GEEN SIGAREN 1 herinner! Heeren landbou wers «lat door hein tot concur- reerende prijzen stroo gekocht wordt, eu beveelt zich hij ver nieuwing minzaam aan. STEEDS VOORRADIG: J. L. ARMSTRONG, te Sommelsdijk. Hf .DE GAST te Sommclsdïjk. Te Koop Aangeboden Een jonge Papegaai Dinsdag' 16 October 1888, Dinsdag 23 October 1888, HUIS met SCHUUR TUIN en ERF, Waarin sedert jaren de smederij wordt uitgeoefend. bil opbod verpachten uitmakende Catalogussen met lïuurt wet, die aangeeft, dat de minderheden in den gemeenteraad niet vertegenwoordigd behoeven te zijn. Toch is dit niet 't geval. Van de 7 leden, zijn twee beslist liberaal, en van de ove rige zijn er, aan wie men dikwijls zou moeten vragen, welke beginselen zij voorstaan. Maar, vraagt nu wellicht menig lezer, van waar die wanverhouding tusschen de gemeente en haie vertegenwoordigers? De oorzaak ligt voor de hand. De inwoners waren te onverschillig en bemoeiden zich met rëgeeringszaken niet, bij hen gold 't Oud-Hollandsche gezegde: „de heeren moeten 't weten." Of de raadsleden onze partij of die der liberalen wareu toegedaan, was hun om 't even. Moest dan ook een lid aftre den, weinige van de kiezers kwamen ter stembus en dan nog om dat lid te herkiezen. De meeste leden hebben dan ook reeds jaren lang zitting. Eerst in den laatsten tijd hebben eenige libe ralen, door middel van strooibiljetten, beproefd een der onzen te „wippen", wat natuurlijk niet gelukte. Er kwamen toen tweemaal zooveel kie zers op dan vroeger, van wie verreweg de meeste hun stem uitbrachten op 't afgetreden antirev. lid. De liberalen hebben daardoor de lui wakker geschud, zoodat, toen verleden jaar drie liberale leden moesten aftreden er werkelijk één „gewipt" werd. Toch was de houding van een of meer antirevolutionairen niet ridderlijk te noemen, die door 't zenden van ongeteekende biljetten daartoe hebben meegewerkt. Thans is, dank zij de beweging in Maart, ook hier eene kiesver- eeniging, die toen reeds over de 100 kiezers als leden telde. Het schijnt, ze op dit oogenblik in diepe rust is verzonken, maar dit is verklaar baar, daar het zeer moeilijk gaat hier des zomers te vergaderen. We hopen echter, dat de aan staande winter de leden meermalen bijeen zal zien: het reglement ten minste schrijft voor, dat jaarlijks behalve twee vergaderingen, nog meerdere zullen gehouden worden, tot uiteen zetting der Chr. historische beginselen, wat hier gebiedend noodzakelijk is. In deze gemeente bestaan op dit oogenblik 2 Openb. Scholen, een op 't dorp, de andere ongeveer een uur daarvan verwijderd. (Dit jaar werd een Openb. School buiten 't dorp gelegen, zooals bekend is, opgeheven. Het aantal leer lingen, dier scholen is na 't oprichten der Chr. School in 1885, aanzienlijk gedaald. Thans worden genoemde scholen bezocht door plm. 100 leerlingen, terwijl de Chr. School er 340 telt. Aan die beide scholen zijn nu 2 hoofdo. en 1 hulponderwijzer respectievelijk met trakte ment van 1100, f 1000 en 700. Nog is aan elk dier scholen een onderwijzeres in de handwerken verbonden, die een salaris genieten van ƒ100, zoodat aan tractement per jaar 3000 moet worden uitgekeerd. Reken hier nog 500 bij voor schoolbehoefteu, onderhoud, bibliotheek enz., en ge hebt 't totale bedrag van de uitgaven voor 't onderwijs zegge plm. 3500. Wat be talen daarvan nu de ouders? Zeker niet meer dan 400, daar 't schoolgeld slechts 10 cents bedraagt, en des zomers verscheidene leerlingen de school verzuimen. Dat er van die 100 kin deren 33 kosteloos worden onderwezen, hebben we niet eens in rekening gebracht. De ouders betalen dus nog geen achtste deel van wat hunne kindereu kosten, zoodat 7/8 van 't bedrag door ouders welke tegen die school gemoedsbezwaren hebben, moet opgebracht worden. Dat dit een schreeuwend onrecht is, zal ieder antirev. mij toestemmen. In liberale gemeenten kunnen wij 't begrijpen, dat 't schoolgeld gering is, ook dat een liberaal lid van onzen gemeenteraad durft zeggen; „laat ons van dat dubbeltje nog wat afdoen. Maar dat zoo'n toestand hier dooi den Raad bestendigd wordt, begrijpen wij niet.1 Reeds vroeger is de verhooging van 't school geld ter sprake gebracht, zoodat 't aan onweten dheid niet meer te wijten is. Toen echter staakten de stemmen, daar 1 lid afwezig was. Ruim een week geleden kwam dit voorstel in den voltal- ligen Raad opnieuw ter tafel, wat de gemeen tewet voorschrijft. De zaak werd breedvoerig besproken, verschillende manieren werden aan gegeven, totdat de voorzitter van zijn recht ge bruik maakte en er over liet stemmen. De nitslag was: 2 voor en 5 tegen. Een van de tegen stemmers, die vroeger voornemens was, een voorstel in te dienen, waarbij de wijze van meer dere schoolgeldheffing, duidelijk onschreven was, meende nu te moeten wachten tot de nieuwe schoolwet in werking trad. Bedroevend is 't, zoo iets te vernemen, van antirevolutionairen. Moeten de lieden, die geen gebruik vau die scholen kunnen maken, dan maar zoolang betalen tot de nieuwe schoolwet wellicht meer zuivere verhouding in 't leven roept? Moeilijk is 't hier op een billijke manier, 't schoolgeld te verhoogen, daar zoowel rijken als armen de school bezoeken. Toch is er wel een goede weg te bewandelen, ten minste, naar mijne bescheiden meening. Men zou de leerlingen in 5 klassen kunnen verdeelen, waarvan de 1 klasse 0,25 de tweede 0,20, de derde 0,10 de vierde f 0,10 en de vijfde niets betaalde. Die verdeeling zou dan gegrond zijn op den hoofdelijken omslag, die 20 klassen van betalen aangeeft. De eerste vijf klassen konden dan de eerste klasse bovengenoemd vor men. De volgende vijf de tweede enz. Nog veel meer zou hier bezuinigd kunnen worden. Dit laten we echter buiten bespreking. We hopen, dat weinig gemeenten 't voorbeeld van de onze mogen volgen, maar zelf de hand aan den ploeg slaan, opdat 't onrecht zoovele jaren den anti revolutionairen aangedaan, ophoude en er niet gewacht worde tot de hooge Regeering dit be werkt. Van haar geldt 't spreekwoord: „Men kan geen ijzer met handen brekenI. AAN DIXI. Mijnheer de Redacteur! Met genoegen heb ik gezien, dat gij in het vorig nommer van dit blad uw protest hebt doen hooren over de partijdige begunstiging van liberale couranten door heeren Burgemeesters. Ik ben het met u eens, dat dit eene zaak is, waarvoor de oogen van 't geachte publiek moe ten geopend worden. Vooral op ons eiland, waar de meerderheid der bevolking eigenlijk tegen het liberalisme is, komen zulke dingen als waarover gi billijk uwe verontwaardiging hebt uitgespro ken, niet te pas. Wij antirevolutionairen, al lezen we ook niet een liberale courant, moeten evengoed meetel len. Ja, dat wordt hoog tijd. Reeds al te lang hebben de liberalen ons op allerlei gebied ach teruitgezet, en in alles gehandeld alsof wij er niet waren Dat moet uit zijn. Wij behooren ook tot de natie, wij betalen ook ons schot en lot, wij zijn ook burgers van ons goede land. De alleenheer schappij der liberalen zrjn we sinds lang moede. Gaarne gunnen we hun in 't bestuur van ons gewest en van onze gemeenten zooveel invloed als hun naar het stemmencijfer billijk toekomt, doch thans hebben zij nog de alleenheerschappij en too- nen dit ook terdege. En hoe is nu de feitelijke toestand? Onze vertegenwoordiger in de kamer is een liberaalonze drie leden van Provinciale Staten zijn liberalenal de burgemeesters op ons eiland zijn liberalen. Langen tijd hebben de liberalen zich zeiven heel nederig het denkend deel der natiege noemd. Ons antirevolutionairen, ons „achter blijvers" noemden zij het niet denkend deel. Mij dunkt, dat de liberalen niet heelemaal onge lijk hadden toen ze zóó over ons spraken. Wij zeiden immers altijd, dat de „heeren" het maar weten moesten. Zóó onwetend en onnadenkend waren wij! Als er een lid voor den gemeente raad of voor de Prov. Staten moest gekozen worden, dan lieten wij het kiezen aan anderen over, alsof wij er geen belang bij hadden wie ons in de gemeente en in ons gewest vertegen woordigden. Geen wonder dus, dat men ons smalend het niet denkend deel der natie noemde, Met schade en schande moesten wij wijzer wor den. De vroegere lauwheid moet wijken. Wij antirevolutionairen moeten eindelijk ook eens gaan denken, opdat de liberalen niet langer door onze onnadenkendheid onze mannen overal uitdringen. Het gaat niet aan de behartiging onzer be langen nog langer uitsluitend aan de liberalen toetevertrouwen. Wat zij beoogden met hun schoone leuze „recht voor allen" is bekend: achteruitzetting liberale partij naar eig'en cldèi'- natie. 'Ldtc komen, zoolang niet eerst dat liberalistisch juk is verbroken. Waar nu voor dit doel zelfs samenwerking met roomschen en radicalen mogelijk is, zonder beginselverzaking, begrijpt men lichtelijk, dat de heeren der droite en die van de gauche nog veel gemakkelijker zich voor zeker werkprogram bij elkaar aan sluiten, dewijl zij het in den grond der zaak, in de diepste beginselen stellig eens zijn; te weten hierin, dat de christelijke belijdenis haar kracht en invloed moet openbaren op elk levensgebied en derhalve ook bij de inrichting van 's lands wetten. Nu spreekt het intusschen vanzelf, dat hoe meer verschil van inzicht er is onder de medewerkers tot zeker doei, des te te schoeieu, en pasklaar te maken. Hoe de le den van den raad, met den voorzitter in kluis, op het rijtje af behooren tot de partij, die de Bron van alle gezag niet zoeken, noch erkennen, als gelegen in de souvereiniteit Gods, maar veel eer betoonen, 't zij dan bewust of onbewust, de leer der volks souvereiniteit voor te staan, en te huldigen. En dat in onze gemeente, waar zooveel kiezers zijn, die belijden, dat de oefening van het gezag eerst daar recht geschiedt, waar de machthebber zelf beseft, dat hij zijn macht niet van God ver kregen heeft voor zichzelf, maar om die te ge bruiken ter eere Gods, en tot heil van den naaste, De oprichting onzer kiesvereeniging was dus in plaats van onnoodig, broodnoodig; om zoo mogelijk, onze beginselen meer en meer ingang te doen vindeu en de kiezers voor te lichten en te wijzen op hun verplichting, om toe te zien, aan wie zij hun vertrouwen geven, en dat zij raadsleden hebben te kiezen, die in den raad op hun plaats zijn, en hun roeping verstaan. Spijkenisse. Q. Goedereede van 19 Sept.3 Oft. GEBOREN: Jacoraijntje, dochter vi n A. Griuwis en S. van Wijk. Cornelia, dochter van M. Melissant en P. Koole. OVERLEDENW. van Tigchelen 04 j. Hoogvliet van 1 30 Sept. ONDERTROUWD: A. v. d. Engel 23 j. en J. J. Bolte 24 j* GEHUWD: A. Hordijk 82 j. en S. A. Staurmau 24 j. OVERLEDEN: P. Kooien 69 j. Scherpenisse van 22 Sopt.6 Oct. ONDERTROUWD: G. Bolier Cr. 29 j. en J.Bolier Md. 28 j* BEVALLEN: J. Bolier-Wagenmaker z.; R. Deurloo-Kwist z. OVERLEDEN: A. Oudesluijs 18 j; M. J. Klos 6 vrJ. M. Geluk 11 w; L.W. Klos 7 w; L. C. Geluk 11 w. Bruinissc, van 220 Sept. GEBOREN: Neeltje, dochter van P. r. d. Berge en C. Verspoor, Johanues Marinus, zoon van A. H. Muller en M. Zoeter; Jan Adriann, zoon van J. L. v. d. Berge en L. v. d. Velde; Hubrecht, zoon v. II. Bolijn en C. vau Popcring; Pauwlina, dochter van P. Scherpenisse en M. Okkerse; Willem, zoon van H. Vermeulen en M. C. P. Vermeulen; Adriaan, zoon van J. v. d. Berge en 1'. Scherpenisse; Samuel, zoon van D. v. d. Berg en T. Muller Wouter, zoon van C. Bal en J. Okkerse; Laeudert, zoon van P. Verspoor en A. Huisman; Hendrik, zoon van J. P. Bossers en H. Okkerse. OVERLEDEN: A. Dekker 6 m. C. de Waal 4 w. GEHUWD: J. Okkerse, 22 j. nctP. de Waal 22 j. Predikbeurten op Zondag 14 Oct. NEDERL. HERVORMDE KERK. Soramelsdijk. Nam. Ds. M. M. de Lint. Middclharnis. Voorin. Ds. K. G. F. W. Ham. Stad a. h. Haringvliet. Namiddag. D». P. C. A. Halffman. Den Bommel. Voorm. Ds. P. C. A. Halffman. Ooltgensplaat. Voormiddag. Ds. M. M. de Lint. Oude Tonge Voor- en Nam. D3. T. H. van Dolde Nieuwe Tonge. Voorm. Ds. M. J. Weutink. Herkiugen. Namiddag. Ds. K. G. F. W. Ham Dirkslaud. Voormiddag. Ds. J. F. de Klerk. Mclissant. Namiddag. Ds. M. J. Wentink. Stellendam. Namiddag, üs. J. L. Tichelaar Goedereede. Namiddag Ds. J. F. de Klerk. Onddorp. Voormiddag. Ds. J. L. Tichelaar. NEDERD. GEREF. KERK. (Dolcerende.) Sommelsdijk, Zondagschoolgebouw 6 uur Leeskerk Stad a. h. Haringvliet. Voor- en nam. Xeeskerk. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Middel harnis. Voormiddag en Avond P. van Schaik. Stellendam. Voor- eu Namiddag. Ds. J. J. Koopmane. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp -- Voormiddag Ds. K. W. Róssing. Ned. HervMi erft* BEROEPEN: Te Grijpskerk, d«. de Haas, te Beetgum. Te Cil- laardshoek, dhr. ten Have, caud. te Hilversum. Tc Oosterdijk, dhr. Lupwig, prop. te Amsterdam. Tc Noordwijk, dhr. Kloosterman, cand. te Augustinusga. Te Wijngaarden en Ruijbroek, Smit caud. te Noord- wijk a/Zee. Te Middelburg, ds. ter Haar ltomenij, te Dedemsvaart. Te Biervliet, ds. Flieringa, te Babiloniéubroek. Te Wijkei, ds. Sneth- lage, te Achluin en Hitzura. Te Schoonebeek, dhr. Jonker, caud. te Sclieemda. Te Gramsbergeu, ds. Vinke, te Enter. Te Scnerpenzeel (toez.) ds. Gerritsen, te Wierden. Te Breda, ds. Haverkamp, te Bergeu-op-Zoom. Te Houteuisse, ds. Dommisse, te Lage Zwaluwe. Te Katteudijke, dhr. Smit Cand. te Noordwijk a/Zee. Te Kubaard c. a,, ds. van Limburgh, te Tharnen a/d Amstel. Te Holten, ds. Pier- sou, te llalle. Te Scrooskerke en 's Heerhendrikskiudereu, ds. Wes- terbcek van Eerteu, te Meerkerk. AANGENOMENNaar Westerwijtwerd, d». Goudschaal, te Ep- penhuizen. Naar Oldehove, ds, Bartstra, te Westcrbork. NaarOoster, bicrum, ds. van deu Briuk, te Westbroek. Naar Eugeluin ds. Kijlstra M'WrTzfj&Tïfêè tegenwoordig phrujveij,. band mede in stand zoeken te houden" dat zij geen aanleiding geven tot rech„. matig misnoegen onder ons volk, maar onz'® beginselen zoo ver mogelijk trachten doqm. te voeren. fc u Gods Woord alleen de basis voor ver- iq. eeniging van alle gereformeerde belijders. In de Heraut van 16 Sept. jl. wees Dr. Kuy- per er op, dat de door de Chr. Geref. Synode, gevraagde verklaring omtreut de wettigheid van- haar kerkelijke openbaring, zoowel wat aangaat, haar plaatselijke gemeenten, als haar ontstaan» te Ulruin en elders, alleen gegeven kan worden,; als omgekeerd de Doleerenden ook zoodanige, betuiging van erkenning van de zijde der Chr Gereformeerden te Sneek ingewijd, terwijl ook Ds. J. Bajema bevestigd werd door Ds. L. Wa genaar van Heeg naar aanleiding van 1 Petr. 5: 24. Des avonds deed de nieuwe leeraar zijn intrede met de woorden uit 1 Samuel 17 45. Deu Bommel October. GEBOREN; Maatje dochter van J. van Prooijen en C. van Loon. GETROUWD; R, Verkerke, 22j, en M. Menheer 27j. OVERLEDEN; D. Ripmeester 73j. Dina, Geertruij, ll weken, doehter van J. den Braber, eu A, J, Vermaas, Nieuwe Tonge vau 10 Sept.3 Oct. ONDERTROUWD; J, de Jong. 29j. eu T. v. d. Tol 24j. GEHUWD: J. de Jong eu T. vau den Tol. GEBOREN: Willem, zoon van P. y/d Tol; Teuutje, dochter van, J. v/d Boogert en T, S. Hertoge; Dirkje dochter van, J, Mar kus en C. v/d Made; Jan Pieter, zoon van II. Hartman en T. Kop penaal; Paulina, doehter van P, y/d Veer en M, Volaart. Oude Tonge, vau 10 Sept.3 Oct. GEHUWD; D. Donkersloot j, ra, 23 j. en A, Drooger j.d, 19 j. GEBOREN; Edunrd Marinus, zoon van M. Kanters en A. van Markensteiju; Cornelia, dochter van 0. Waaldijk en J, van den Boa, Johanna Maria, dochter van W, de Boet en C, van Bouwden» Trijntje Louisa, dochter yan J, van Griethuijzen en N, Soldaat. Pieternella, dochter van J, Kik en H. ITuogesteger. Gerrit, zoon van J. Verwcij en W. Munters. Margaretha Hendrika, dochter van J. Pulleman en L. C. Joppe. OVERLEDENAdrianuu den Ottevanger, 4 j, en 1 mnd. OUDE TONGE, 5 Oct. Jarige Tarwe/8 nieuwe dito ƒ6 a 6,60; Gerst 4,75 a 5; Haver ƒ2,75; Rogge ƒ5; Bruine booncu 9 a M; Koolzaad ƒ10; Kanarizaad ƒ9; Ajuin ƒ1,50 de 60 Kilo; Aardappelen ƒ2,50 a 3,50; Boter 0,65 Eieren /4,50.4 Rotterdam, 8 October. Tarwe: Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkee- schc en Overmaassche de beste 8,50 8,75 goede en mindere ƒ7,75 a 8,25; Canada 7,10 it 7,30 Inl. Witte van 8,60 tot 8,90 per 100 kilo, roode polder ƒ0,Nieuwe, de beste 6,25 it 7,13. Rogge; de bestp 5,00 it 6,00 minder» 5,50 k 6 00. Nieuwe, de besla 4,50 it f 1,75, Gerst: Nieuwe winter, Zeeuwsche, Flakkeesohe en Overmaassohe de beste 5,00 it 5,60 mindere 0,00 it 0,00, dito Zomer de beate 4,25 k 5,00, mindere 0,00 i 0,00. Chevalier de beste 5,25 k 5,75 mindere 2,00 it 3,10, Iulandsche Winter van 0,—r dito Zomer 0,Chevalier 0,per 100 kilo. Haver: de beste 2,00 k 3,25 mindere ƒ2,k 5,10. Bruine boonen: de beste ƒ12,50 a 13,75 Paardenboonen: de beste 6,00 k 6,20 mindere 6,50 k 5,90 Schapenboonen naar kwaliteit 5,75 k 6,25. Duivenboonen met kleinen handel 6,25 a 7,00. Blauwe Erwten nieuwe de beste 8,75 k ƒ9,50, mindere ƒ7,25 a 8,00 niet kokende 6,20 k 6,50. Koolzaad van 10,25 mindere 1,050 k 0,00. Nieij^ foefc hpijtp van 8,q0 tpt 2,8Q Heunipzaad van 0,00 tot 0,00. Kanariezaad. Het beste 8,75 k 9,00 minder ƒ8,00 k8,50 per 100 kilo 10,25 10,50. Gedurende de eerste helft der maand September van het postkantoor te Djrksland, Van den Bommel N. te Laad Rotterdam, Van Middelharnis P- Termaat Charlois. Van Nieuwe Tonge A. Merk? Busaum, Van Oude Tonge C. van Oorsohot Vianen Verzonden geweest naar Amerika van Ouddorp: J. Boshoven Pasaio. welk wij de volgende week een plaats hopen te kunnen geven. Deze week kon het niet. Ook uit Dinteloord ontvingen we een stuk tegen den zich noemenden „Volksvriend.'1 De inzender gelieve ons echter zijn naam op te geven. Red. Heden werd ons een ZOON geboren. C. BOSLOOPER J.Tz. J. BOSLOOPER-Santifoht. Ouddorp, 8 Oct. '88. (3-ertrou.wd ABRAHAM VAN DEN TOL Az. EN CORNELIA DE RUITER Ld. die, mede namens wederzijdsche familiën hunnen dunk betuigen voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Ooltgensplaat, 10 October 1888. aangeboden in eene der groote steden in een lang bestaande, flinke zaak waar veel te leeren valt, intern, tegen matige vergoeding voor kost en inwoning. Adres met franco brieven onder No. 56, aan den Uitgever van dit blad. GEMEENTE DIEVER, verstrekt geld op hypotheek tegen een rente van 41/, 's jaars, en geeft 4 pandbrieven uit. Inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer AGENT VOOIl OVERFLAKKEE en GOEDEREEDE. Bij den Boekhandelaar is de inteekening opengesteld op: de veroveraar -der 19e eeuw, Aan het Nederlandsche Volk verhaald, door P. VERGERS. Dit prachtwerk zal verschijnen in 24 maan- delijksche afleveringen a 60 cents per aflevering, terwijl het versierd wordt met 24 fraaie, in kleuren gedrukte platen. Bovendien ontvangen alle inteeker.aren GRA TIS, als premie, een degelijk, fraai bewerkt en allezins gewaarborgd Wikkel Zilver De eerste aflevering met prospectus en Hor loge is bij bovengenoemde boekhandelaar voor banden. Maar aanleiding van een artikel over de kermis, door „een volksvriend" ingezonden aan „de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, zond de heer P. Z. te Bruinisse ons een zeer uitgebreid schrjjven, het De Directie der Geldersche Algemeene Assu rantie Maatschappij te Arnhem, verzekert tegen vaste, doch billijke premiën alle roerende en onroerende goederen. HOOFD-AGENT geprobeerd ie hebben. p. flesch p. 6 fl. p. 12 fl. Alsmede alle mousseerende en medicinale WATEREN, bij Koopt en verkoopt alle Binnen- en Buiten- landsche Effecten, verzilvert alle Coupons en vreemde Banknoten; verstrekt gelden: 1. Op onderpand van Effecten; 2. Onder l8'" hypothecair verband op gebouwde eu ongebouwde eigendommen. Verzekert voor de Maagdeburgsche Brand verzekering-Maatschappij alle roerende en on roerende goederen, tegen vaste, doch billijke premiën. Binnen enkele dagen hoop ik de aanbiedings circulaire voor SCHEURKALENDERS 1889 te verzenden. De aanbieding voor dit jaar zal alle concur rentie in de schaduw stellen. Wacht dus met bestellen, tot U onze aan bieding hebt gezien. SOMMELSDIJK. W. BOEKHOVEN. die heel aardig begint te spreken (grijze roodstaart). Adres Wed. A. KORVINK, Zandpad Middel harnis. Aan hetzelfde adres te koop, een stevige groota KltACHTENS AltT. 1223 B. W. Notaris KUYPERS te Dirksland is voorne mens op bij veiling, en op bij toewijzing, telkens 's namiddags 2 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Broo.-.iiooft in bet openbaar te Het aan JOHANNES DUINKERKE in eigen dom behoorende en door hem bewoonde te DIKKSLAXD, aan den Straatdijk, kadaster sectie B, No. 66 en 1426, tezamen groot 4 Aren 77 centiaren. Betaling der koopsom en aanvaarding op 1 December 1888. Meerdere inlichtingen geeft genoemden Notaris. De ONTVANGER der Registratie en Do meinen te Dirksland zal op Woensdag, den 17 October 1888, des namiddags ten 1 uur, in het logemeut van K. J. jRujkr te Middelharnis teil overstaan van Notaris DE VRIES. Voor drie jaar met recht tot verlenging eenige aan den Staat behoorende VISSCHERMEX, KWÏIKMSMIA en VAAGST vau SCIIEEP- 111E It EX in het terra kde Wirammor de Mrevelingen, de Mals, de Vlieger en het Üpriiigerstliep, Perceel I en II; Perceel IV kavels 1 tot en met 10, la en 2a en 3a; Perceel VII kavels 1 tot en met 8, 10, 11 en 12 en Perceel XII der op 26 Augustus 1884 te Middelharnis gehouden, verpachting. van deze Verpachting van 1884, volgens wel ker voorwaarden en beschrijving ook deze ge schiedt, zijn voor 0,25, verkrijgbaar bij voor noemden Qntyanger.

Maas- en Scheldebode | 1888 | | pagina 3